Voor onze Verlofgangers oisriDEiiesTETJisrinsrG- Wij drukten er reeds op dat de duurte der grondstoffen en het toenemen van het getal lezers de kosten van ons bladje immer hooger en hooger doen stijgen. Dat het ons toegelaten weze dat nog eens te herhalen, om degenen die het kunnen doen, aan te zet ten van tijd tot tijd eene bijdrage te zenden voor hen die het niet kunnen. Hoe klein uok, alles is welkom, want vele kleintjes maken een groot. E. H. Bulcke Marcel, legeraalm., £0.00 H. Lebbe Etienne, d.d. schepen, 20.00 H. Vandenberghe Oct., sekretaris, 10.00 H.H. Goevoet Nestor, sold. Devos Maur., sold. Lebbe Alb., sold. Brutsaert Alb., d.d. legeraalm. Logie J., sergentD'Hondt Georges, sold, elk, 5.00 Ons nummer van 1 November verschijnt met dit van den 158*. Die doet wat hij kan, is eerlijk man. Volgend schrijven is ons toegekomen slechts onderteekend door de letters M. H. Daarom drukken wij het over onder voorbehoud. Eerwaarde Heer, Julien werd eerst gekwetst aan den arm en, na er eenen doek aangewonden te hebben, heeft hij zijnen dienst willen hernemen. Eenige oogenblikken daarna werd hij getroffen in het voorhoofd door een kogel die hem op den slag doodde. Deze verklaring houd ik van eenen zijner strijdmakkers, die helaas, ook reeds voor het vaderland gesneuveld is. M. A. De Belgische soldaat die onder zijn verlof genoodzaakt is een of meer dagen in Parijs te verblijven, kan in het lokaal der Asso ciation générale Beige 47, Rue Vivienne (Bourse), voor 0,75 fk. een volledig eetmaal bekomen ('snoens en 's hvonds)soep, vleesch, groenten en aardappelen, dessert, brood en bier. In hetzelfde lokaal worden eene lees- en schrijfzaal, dagbladen en spelen ter beschikking der soldaten gesteld van 8 u 's mor- gtns tot 10 u. 's avonds. G-HIJBE Heer Ghijbe op zijn koppig paard, En averechts, gezeten Heeft vroeger veel, het was zijn' aard, Veel toeren uitgemeten. Hij sprak aan zijne harde kei. Van wat de menschen deden. Daarover schertste, lachte hij. Zij moesten 't toch maar weten. Nu Ghijbe zit in gracht, in veld, In omgesmeten huizen. Hij waakt en waakt, hij speelt den held. Om moffen, vreemde luizen, De les te spelen, bij gebruikt Geen keien maar obuizen. Neen. Pruis, met rust geen oog geluikt, Totdat ge wilt verhuizen. Ko. UIT OM Bf^CMV*M|4BUSi FRONTLEGER. ROSSEEL Julien. ik ben over eenige dagen op 't front gekomen. (Sept.) VANLOOT Maur.Ik heb twee maanden in 't hospitaal geweest. Nu ben ik weer in volle gezondheid op 't front. Depuydt Maur. van Poperinghe, heeft hier 'n solo-slim gespeeld, twaalf hertens van 't aas en klaveren aas. Hierbij geef ik u éen frank voor 't bladje. (Dank GERARD Felix. Ik ben nogmaals van eenheid veranderd. GORNETTE Jules. Vraagt naar nieuws over: GesquiereRemt, klas van 10, 3* linie, verdwenen in Oogst, 1914 tusschen 10 en 20*, bij het 23* linie. VERGRUYSSE Hilaire. Hiernevens zend ik u een briefje van een frank ten voordeele van het bladje. Dank Sedert eenige wTe- ken ben ik op 't front gekomen. DERAEVE Hector. Sedert den 30 October ben ik op het front. BRUYNOOGHE Julien. ....Sedert.... ben ik als vroeger in mijn oud escadron, weerom op het front, waar ik liet weerom goed ge woon ben. FRANKRIJK. GOUWY Jeroom, serg.-majoor (Sept.) Ik heb de eer Ued. te laten weten dat ik met mijne benoeming van sergeant-majoor van hospitaal ben veranderd (Proficiaat). LOBAU Medard. Ik ben den 26 Sept. uit het gasthuis van Petit-Fort-Philippe gezonden geweest en naar Kalesgesluurd. Daar ben ik bij eenen doktoor moeten komen en hij heeft mij naar het Hópital de Convalescence gezonden om reden dat mijne wonde nog niet goed genezen was. Hier ben ik voor 'n maand en daarna krijg ik 'n maand ziekvertof. TERRY Panl. Sedert twee maanden ben ik teen lijd aan eene oogziekte, maar nu ben ik toch aan de beterhand. De Keikop pen hebben moeite om mij te vinden en daarom zend ik 1 fk. tot hulp van 't bladje. (Dank). Mama, zegt de kleine Mimi, wat heeft die soldatenneus een aardige kleur, den eenen keer is hij purper en den anderen keer is hij rood. Met welke verf schildert die vent zijnen neus, Mama Dat wet ik niet, kind, zeker is het dat hij geen waterverf ge bruikt. Eindelijk. is alles effen en klaar. Zoo toch lieten we het reeds weten, maar 't was mis. Dee$ keer is het echt. Vlaamsche drukkers zijn rare vogels en moeilijk om vinden. Nu komt het blad regelma tig en, 't is te hopen, met goe nieuws. Imp. De Mesmaeker-Froment, 50, r. Ducouëdic, Paris XIV8. Wij ontvingen van Aan allen hartelijk dank. Julien Vandenbunder4* linieregiment 1/2, is gevallen in de loopgraven rond Antwerpen in 1914. Cognac. Het Beheer. De Stropkens. Deze zullen binnenkert ook hun frontbladje heb ben. Om het te bekomen, zenden zij hun legeradres en dat van huis aan Georges Goetgebeur, korporaal, Avenue des Ursulines 1, Le Havre, die alle nieuws en geldelijken steun voor het blad jin dank zal aanvaarden. Le Gerant J. VANNESTE. I

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1917 | | pagina 4