In Memoriam H. HARTEMAAND Burgerstand van 15 April tot 14 Mei Op den oogenblik wij ons blad ter pers leggen schijnt er wat kalmte te heerschen op het belgenfront. Doch laten w|j ons niet be goochelen, die is heel waarschijnlijk tijdelijk. Poperinghe is steeds vrij, maar zal meer en meer als mikpunt dienen van het Duitscb geschut. De mof zal zich daarop wreken. Laten wij toch den moed niet vallen, want de fransche bondge- nooten, die wij eens te meer bewonderen, hebben voor de bergen eenen dijk gevormd, tegen den duitschen stroom. Keikoppen, steunt uw blad. Uit het Staatsblad (Vervolg) DEHOUCK Jul. (zoon van Jules) soldaat bij het 7 22 April 1918 te VERDWENEN VERFAILL1E Maurice, uit de Veurnestraet. CARPENTIER Nestor, van den Abe^lschesteenvveg. DELBOO Maurice, van den Wesl-Vleterensteenweg. Wie bezorgt ons de portretten der gesneuvelden Wie helpt de Eerelijst volledigen Is Jezus de Koning en 't middenpunt van ons hart Ziedaar de belangrijke vraag die we ons moeten stellen. Jezus heelt ons bemind met eene oneindige liefde. Om ons vrij te koopen van de slavernij des duivels, heelt -Hij zijn leven voor ons ten beste gegeven. Hij is bij ons willen blijven in ons ballingschap, om ons te troosten en te sterken. Hij heeft ons zijn eigen lichaam en bloed töt voedsel verstrekt. Cor Jesucharitatis vtctimaHart van Jezus, slachtoffer der liefde Liefde vraagt wederliefde. Hoe- velen echter keeren Jezus den rug toe, misprijzen, miskennen Hem willen van Hem niet weien.Aan ons eerherstelling te doen, Hem des te meer onze liefde te betoonen, Hem eenigzins schadevergoe ding te bezorgen voor zooveel verachting en haat. Opertet Itlurto regnare. Hij moet Koning zijn. Brengen we zielen onzer maten tot Jezus terug door ons goed voorbeeld, door ons onberispelijk en deugdenrijk gedrag, door een gepast woord op tijd en stond gezegd, door onze zachtmoedigheid en nederigheid, de lievelingsdeugden van Jezus' H. Hartver van ons de ruwe woorden en uitdrukkin gen jegens onze maten, 't ruziesloken en 't licht opschieten om een ongelukkig woordje steeds liefdevol en gedienstig, verdraagzaam en voorkomend gelaten in onze bediening, hoe ondankbaar ze ook weze, hoe klein en nietig men ze ook achte, al ware 't ten onrechte, en dit uit liefde tol Jezus' Hart dat uit liefde tot ons zooveel ver duurd heeft en steeds verduurt. Verdragen we geduldig ons lijden en miseries van dezen langen bloedigen oorlog. Wijden we ons gansch toe aan 't H. Hart, gaan we Jezus dikwijls bezoeken in zijn H. Sacrament, en ontvangen in de II. Communie. Hart van Jezus, Koning en middenpunt aller harten Makkers, geeft ons nieuws nopens de gekwetsten-en gesneuvelden. GEBOORTEN Baefcop Marie, dochter van René en Lucie Graefschepe. Vas- seur Germain, zoon van Jozef en Irma Loberu.—Dondeyne Leonce zoon van Maria. Fernagut Gaston, zoon van René en Irma De smet, Wulverghem. Declercq Francois, zoon van Filipen Eveline Defoort, Roeselare. Van Kemmel Alois,* zoon van Emiel en Zoë lyurant. STERFGEVALLEN Verfaillie Pharaïlde, Wed. Wulleman, 83 j. Frissen Thomas, gendarm, 36 j. Gombeir Maurice, echtg. Ooghe Elodie, 43 j. Dooghe Emiel, Ruysbroeck, 7 j. Lebbe Rosalie, 47 j. Lander- wyn, Maria, echtg. Indervuyst Maurice, Yper, *26 j. Heytens Emiel, GÈeluvelt, 65 j. Allaeys Pierre, echtg. Lougéz Flora, 61 j. Blaockaert Marie-Antoinette, dochter van Jules, 21 j. Lauwers Aehille, echtg. Denut Florence. 51 j. 'Verhulst Gamiel, echtg. Doncke Leonie, 40 j. Pittelioen Philomène, 65 j. Milleville Nóël, echtg. Lysy Marie, 36 j. Degrave August, echtg. Boutez Lucie 58 j. Van Gheluwe Emma, Brielen. 19 j. Verhelst Gelina wed. Van Gheluwe, Brielen, 45 j. Van Gheluwe André, Brielen, 8 j. Van Steene Alois, 64 j. Vermeulen Jules, 66 j. Leuwers Achiel, echt. Marie Gaucquie,51 j.Gaucquie Marie, echt. Leuwers Achiel, 47 j. De Decker René, echtg. Rappelet Eugenie, 56 j. Estius. x Cor Jesurex et centrm omnium cordium. r k 0 Jr -r- 0- 4' -

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1918 | | pagina 2