De begraving te Lisieux Officier in de Leopoldsordevereerd met het Oorlogs-Burgerkruis van it klas het Burgerkruis van 2e klas; het kruis van Ouderlingen "hijstand van ie klas het Voorzienigheidskrnis van ie klas de Herinnerings medqlie van de Orde van Leopold II. - BURGEMEESTER VAN POPERINGHE i VOLKSVERTEGENWOORDIGER VAN HET ARRONDISSEMENT We waren in verlof te Vil- lers-sur-Mer (Calvados) toen het droeve nieirws ons toe kwam Heer burgemeester Felix van Merris is dood. Neen, 't was geen valscli gefucht, maar ongelukkiglijk waar. Onze geachte Heer Burge meester was overleden te Li- sieuxin Calvados, in vrien- denland wel, in ballingschap toch, op 29 Oogst 1918. Sedert 17 jaren was heer Felix van Merris burgemee- ster onzer geliefde stad, en al dien tijd was zijne eenige be zigheid het vooruitgaan zijner stad en het welzijn zijner medeburgers. Iedereen mocht hem dienst gaan vragen en iedereen deed het, en nooit werd iemand weggezonden. Heer van Merris was een werker; zijn werk bestond niet in groote redevoeringen, in veel beloven en niets doen, neen hij beredeneerde met den vrager of het begeerde mogelijk was, zag klaar, en men mocht verzekerd zijn dat als hij iets beloofde, hij al het mogelijke deed om den ge- vraagden dienstite bewijzen, om de verlangde gunst te- verkrijgen. In Poperinghe, en zelfs in heel het arrondissement zijn er weinigen die heer van Merris voor bewezen dienst geep dank schuldig zijn. De oorlog brak los de droeve dagen die onze stad beleefde, drukten hem diep op het hartgelijk zijne me deburgers werd hij van het eene naar het andere verjagen en zag dag aan dag zijne geliefde stad verbrokkelen die slag was hem te hard. Hij verkwijnde naarmate zijne stad verkwijnde en weer beproefd werd en spijts raad gevingen van vrienden of bevel van geneesheeren, bleef hij op zijn post en werd meermalen door het bombarde ment overvallen wi jl hij in zijn huis en stad bleef om zijne medeburgers met raad en daad te helpen. Het "was hem te veelhij viel ziek, en alweer dieper gojagen in de ongeluksdagen van April 1918, vestigde hij zich met zijne Familie eerst te Saint-Dèsir en dan te Lisieux. De beste zorgen zijner Familie en de gebeden van vrienden gelukten er niet in hem te genezen en met volle verstand, met gezond hert, zelf afgescheiden van menige| zij - ner kinderen, stierf hij op Donderdag avond 29 Oogst. 't Is eene harde beproeving voor de edele Familie, maar de christene gevoelens er in geankerd moeten haar ver troosten, wel zeker zijnde dat de duurbare overledene, die heel zijn leven besteedde voor het welzijn van zijn Volk en stierf als slachtoffer van Ambt en Plicht, nu reeds de eeuwige rust geniet hierboven waar niets hem nog zal storen. De Officieele Rouwbetuigin gen aan de Familie toegezon den en de twee diepgevoelde redevoeringen op het graf van onzen betreurden Heer Burge meester uitgesproken, zeggen beter dan onze woorden hoe verdienstelijk heer van Merris was en zijn tevens een blijk van hulde en dankbaarheid. De Poperingsche Keikop biedt aan de diepbeproefde Familie zijne oprechte deelne ming in rouw en in gebed en vraagt aan al zijne Lezers en Vrienden een vurig gebed te storten tot zielelavenis van onzen steeds verkleefden Heer Burgemeester en tot troost zijner bedroefde Familie v had plaats op maandag 2 September, om 10 1/2 ure. Het Landbestuur had er aan gehouden vertegenwoor digd te zijn en had.hiervoor Heer Minister Vandevyvere gezonden de burgerlijke en militaire overheid van Li sieux was ook tegenwoordig en onze medeburgers in de omstreek verblijvend waren talrijk opgekomen om den heer Burgemeester een laatste blijk van hulde en dank baarheid te bewijzen. Na de priesters en het lijk tan den betreurder afgestor vene volgde M. Vantomme, kostef van O. L. V. van Poperinghe, de eereteekens van den Heer Burgemeester dragond. Dood van den Weledelen Heer Felix van MERRIS

De Poperingsche Keikop (1917-1919) | 1918 | | pagina 3