Tandvloeistof, HUIDZIEKTEN Sint - Méns - Zalf. cAM. declercq LflJiDBOUWKROJilEK. NIEUWS. Un bon Appareil Photographique Tiaee JVIotoeyeles Herstal. Verhuizingen voor alle Landen H. HERKELBOUT-ROORYOK, VAN BRliWAENE - SANSEN, J. DE BEIB-BOUCQUEY, JVlAATSCHAPPU «SlflGEH Abonneert a aan 't ApiplO|MCE{4BüAD, 't is het beste en het meest verspreid van Poperinghe en omliggende, Nog over de wet op de Werkongevallen, De invoerrechten op vreemde Hop. Rijtuigen zijn bijzonderlijk geschikt voor het VERVOER per ÏJZERENWEG. Gansch onschadelijk. Hofbouw gesticSif 1891, van Gediplomeerde Boomteellkundige, TE POPERINGHE, BIJ DE STATIE, Wat moeten de kleine boeren doen? De boeren die niet onder de wet vallen omda zij niet gewoonlijk drie werklieden hebben, kun nen zich vrijwillig onder de toepassing der we stellen. Daartoe moeten zij bij den griffier van he vredegerecht gaan, en hem verklaren dat zij wil len dat de nieuwe wet voor lien ook toegepast worde. Doch landbouwers luistert wel naar den raad van Mr VlieberghWij raden de kleine boeren aan te wachten van die verklaring voorden griffier te doen. Zij kunnen zich tegen de werkongevallen volgens de oude wet laten verzekeren, en dat zal minder kosten. Want, bemerkt wel, dat er op die verklaring bij den griffier van 't vredegerecht ge daan niet terug te komen is. Eens gedaan blijft gedaan. Ondervinden de kleine boeren later dat zij er voordeel bij zouden hebben de nieuwe wet vrijwillig aan te nemen, dan kunnen zij nog altijd de noodige verklaring doen. Integendeel de boeren die niet weten of zij on der de nieuwe wet vallen of niet (voor wie het dus twijfelachtig is) zullen best doen voor den Tn Juli igo5 bij den griflier van 't vredegerecht de verklaring af te leggen dat zij de nieuwe wet aanveerden. Maar dan moeten zij ook zorgen dat hunne werklieden weten dat zij die verklaring hebben afgelegd. Zij kunnen het bij voorbeeld zeg gen aan hun volk in 't bijzijn van getuigen, ofwel dat aanplakken op de hoeve, op eene plaats waar al het volk er kan kennis van nemen. Twee Verzekeringspolissen. De voorzichtige boeren zullen dus eene verze kering aannemen, bij eene erkende maatschappij, voor de ongevallen die aan hun eigen werk volk overkomen. Maarde oude wet op de burgerlijke verantwoor delijkheid blijft voort bestaan voor de ongevallen veroorzaakt aan andere menschen dan het eigen werkvolk. Trouwens een baas is verant woordelijk voor de schade die zijn volk (kin deren, knechten of werklieden) of zijne dieren aan andere menschen toebrengen. Daarenboven de landbouwers zullen er aan houden zich zelf, en hunne vrouw en hunne kin deren te verzekeren ten minste voor de groote ongelukken die op 't werk kunnen gebeuren. De grootere boeren die verzekerd zijn voor hunne werklieden bij eene onderlinge maatschap pij zullen dus goed doen, willen zij geheel en al gerust zijn, zich nog te laten verzekeren tegen de werkongevallen die kunnen overkomen aan hen zelf, aan hunne familieleden of aan andere personen dan hunne werklieden. De Onderlinge Boerenverzekering zal dus be helzen 1° Verzekering voor werkongevallen op het eigen werkvolk volgens de nieuwe wet2° Verzekering voor kleinere boeren die niet onder de wet vallen, en voor groote boeren tegen onge vallen op vreemde personen, ofwel op familie leden. Het wetsvoorstel, door de katholieke Volksver tegenwoordigers Colaert, van Merris, Woeste en anderen voorgedragen om invoerrechten op vreem de hop te leggen, werd verleden week in de afdee- lingen der Kamer onderzocht. Enkel 40 leden waren in de verschillende afdeelingen aanwezig; overal werd het verworpen; 24 leden stemden er tegen, 9 er voor, 7 onthielden zich. De midden afdeel ing, die het verslag voor de Kamer moet doen opstellen, bestaat uit de lieeren Verhaegen Mélot, Mabille, Lepaige, Tack en Gielen. Het middenkomiteit van de Handelskamer machtige vereeniging van handelaars) te Ant werpen heeft naar de Kamer der Volksvertegen woordigers een verzoekschrift gezonden om zich te verzetten tegen de invoerrechten op vreemde hop. De voornaamste groothandelaars van Ant werpen hebben dit verzoekschrift onderteekend Verschillende dagbladen en brouwersbladen willen eene beweging tegen het voormeld wets voorstel op touw zetten. Onder deze bestrijders van de invoerrechten munt vooral Ac Petit Jour nal du Brasseur uit, dat beweert: 1° daardooi zal de invoer van de Duitsche hop in België nie verminderen; 2°de invoerrechten zullen niet ma ken dat er meer inlandsche hop in Belgie ver bruikt wordt; 3° de kleine prijsvermeerdering der hop zal geen profijt bijbrengen voor den hopboer, en alleen schade veroorzaken aan den brouwer; 4° de invoerrechten zullen niet maken dat er meer en betere hop in ons land gekweekt wordt. In de Kamerzittingen van 12nen 13" dezer, werd het nieuw handelsverdrag met Duitschland be sproken. Te dezer gelegenheid wilden sommige leden zooals de lieeren Reus, Daens en andere, een nieuw artikel bij het handelstractaat doen voegen om de volkomene gelijkheid voor den hophandel tusschen Belgie en Duitschland. Doch hun onge past voorstel was niet aanneembaar, aangezien de hop nu buiten het tractaat gelaten is, om elk land vrij te laten in zijne doenwijze. Al zoo wilden zij als hun voorstel doen doorgaan hetgene eenige da gen te voren door de afgeveerdigden der hoppe- streken voorgedragen was. Hopboer. Popcriiiglic. Men is hier ten vollen bezig aan 't werk voor de tramlijn Poperinghe-Veurnemen is nu reeds aan 't plaatsen der rails in de Yperstraat. Voor het verbreeden der Veurnstraat is men ook be gonnen aan 't aftrekken van Den Arend en de andere huizen. Er zijn deze week twee ongevallen gebeurd. Dinsdag gedurende het lossen van een wagen scarbilliën is Alphonse Vaneecke de duim verplet terd geweest tusschen de kas en het wiel van den wagen welke zij uit de weg staken. Woensdag in de Yperstraat kantelde er door onvoorzichtigheid een wagon om. Jules Deroo die er op stond werd licht gekwetst aan het voorhoofd en de beenen. Hij zal waarschijnlijk de naaste week zijn werk kunnen hernemen. Abeeh', Gisteren is er een ongeluk gebeurd op den Abeele. Aloïs Bruynaert bijgenaamd Max, knecht jij M. Henri Allard, plafonneur te Poperinglie, is al beneden komende om te noenmalen, van de of 5 onderste sporten van een ladder gevallen en hoeft zijn been gebroken. Ypercn. Zondag avond rond 7 uren, Adhemar Vanden- rglie landbouwer te Boesinghe en P. Verly, smid te Pitthem, die per velo langs de Rijsselsche baan naar stad gereden kwamen, werden door vier kerels aangerand en erg mishandeld. Hunne velos werden verbrijzeld en in de Verdronken Weidegeworpen. Vandenberghe is bijzonder- ijk erg mishandeld en zijn oog bijna uitgeslagen geweest. avond bij 't slapengaan bestatigde de vrouw Seghers, wonende Kalfvaart dat men uit de kas van haren slaapkamer eene naaidoos inhou dende 200 fr. in vijffrankstukken, twee paar diamanten oorbellen, een diamanten broche en drie gouden ringen gestolen had. De diefstal zal waarschijnlijk tusschen Oen 7 ure gepleegd ge weest zijn, terwijl de vrouw zich in haren hof bevond, want bij haar terugkomen vond zij de straatdeur open. Giillcgiieiii. De genaamde Remi Declercq, landbouwers knecht reed met eene kar, met een jong peerd ingespanen om spoel bij M. Prosper Holvoet. Aan de herberg Het Haantje verschrikte het peerd-, Declercq werd van de kar geslingerd en een der wielen reed hem over het hoofd. De dood was oogenblikkelijk. Declercq was 23 jaren oud, ge boortig van Moórseele en de oudste van tien kin deren. Zcchruggc. Twee schippers de gebroeders Versluys werden Zondag aangerand door vier oud veroordeelden van Heyst. J. Versluys 25 jaar werd de linkerpols ader afgesneden en in gevaarlijken toestand naar het gasthuis van Brugge gebracht. De andere 21 jaar bekwam vijf messteken in den rug en is ook zeer gevaarlijk getroffen. Sinle Kruispoort Hruggc, Maandag morgend werd een 5 jarig meisje Ga- brielle Vandewallevan Sinte Kruis bij 't opdraaien der brug den voet verpletterd tusschen den vloer der brug en het gaanpad. Men heeft het kind naar zijne ouders woning gedragen. Vooraleer pleegt er nut iloen. gij ietw Loopt, raad- onze Annoneoii want ftij /lilt vinden en voordeel mede in WervieL. Een geweldige brand heeft Dinsdag nacht op den Sleeringhoek eene tweewoonst toebehoorende aan M. Degryse ganscli vernield, niets is kunnen gered worden. De eigenaar en Desauvage de bewoner van het eene huis zijn verzekerd. De bewoner van het andere huis Vanoverberghe-Ghesquière vader van 5 kinders bezit niets meer. Men denkt dat er kwaadwilligheid is, een persoon is reeds aangehouden. Ardoye. Zondag laatst is het 3 jarig zoontje van eenen andbouwer, in eene kuip warm water gevallen, en denzelfden nacht ten gevolge der bekemene brandwonden reeds overleden. ISlaiikciihcr^lic. IIet2 jarig kind van E. Vermanderzatopdendor- oel zijner woning te spelen Door de wind vloog de deur toe, het kind werd door het geweld in de grep geworpen, waar men het dood opnam. Oostende. Een stoker van 21 jaar oud, de genaamde Maes is Dinsdag avond aan de steenovens van M. Smis usschen een wagon en het locomotief verpletterd geweest. Een onderzoek is geopend. Zondag M eng,eling,err. Narden moest nog zijn Paschen houden en eiken teer dat Narden te bieebte gaat, Yica, Narden 's wijf, weet er van te spreken. Dat is stijf gemakkelijk, zegt Narden als ik mijne zonden wil kennen, ik geef mijn wijf eene ammelinge en binst dat ik sla, ze verwijt mij al kwaad dat ik gedaan hebbe zonder een pondetje e verzwijgen ik ga dan met mijn zakske naar de kerke en in een, twee, drie, 't is effen A vendre d'occasion (detective 9 sur 12) avec pied mobile et portatif, ainsi que 3 chassis-presse, 3 cuvettes, lampe et tous les accessoires. S'adresser au bureau du Journal. KLEERMAKER, Westouterstraat, 50, Poperinghe, Voor weinig geld is er te koop gesteld bij IilEVlp DOUCHE, Molenaar, I1ARINGHE-P Aft onmin Casteleïn, Landmeter van 't Kadaster, van de afdeeliipg Poperii?g^e, woont te POPERINGHE, Boescheepstraat, 33, Zijne afdeeling beval de Stad Pope ringhe en de Gemeenten Beveren-op-Yzer, Crombeke, Elverdinghe, Haringlie, Oost- vleteren, Proven, Reninghe, Reninghelst Rousbrugge, Stavele, Watou, Westoutre Westvleteren en Woesten. BERICHT Ik heb dé eer liet publiek te laten kennen dat ik mij belast met bet maken en vermaken van alle slag van MANDEN aan zeer voordeelige prijzen. CAMILLE CUYELIER, Mandenmaker in den Walvisch, Casselstraat, Poperinghe. Btijlui^vcrliiiiii'rior, Hotel dela Üégenee, ROUSBHUGGE, heeft de eer kenbaar te maken dat hij zich belast met het vervoer van verhuizin gen voor alle Landen. Daar al tie rijtuigen gckapitoiuiecrd zijn, en alles met groote zorg ingepakt is, mag men verzekerd zijn dat de meubels niet be schadigd zullen worden door het vervoer. Door zijne goede zorgen en matige prijzen, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te wlrihen. V Geen tandpijn meer door liet gebruik der Canivet, Apotheker te Doornijk. Het is voldoende eenmaal er mede de tanden tc bestrijken met een penseeltje om oogenblikkelijk en voor altijd van alle TAND PIJN verlost te zijn. Aarzelt dus niet ze te gebrui ken. Zending tegen fr. 1,50 ALLE DE genezen voor 1 I^SAAPWM. verhitting Ontsteking, uitslag, puisten, der huid, negenoog, kloven op borst of banden, fijt, bloedzweren, gezwellen, enz. enz genezen in door de m*en Te bekomen bij M. A. MONTEYNE, Apotheker, Groote-Markt, Poperinghe, en in alle andere goede Apotheken. BERICHT. Ik heb de eer het kenbaar te maken dat ik met geacht publiek Witten- Donderdag in d'Yperstraat, N° 43, een WINKEL geopend heb van Kofftès, Kruidenierswaren. Ellegoederen, Mercerièn, gemaakt goed voor Damen en Kinderen, enz. Louis suu\. WISSEüKApTOOR. Noordstraat, 10, POPERINGHE. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligation. De ontroomer Melotte is de wereld rond gè'kend. Tegenwoordig meer dan 14,000 ontroomers zijn in Bel gie gebruikt. Ah' In het jaar '1903, verveerdigde men 38,550 stuks ver zonden in Belgie naar Engeland, Vrankrijk, Oostenrijk, Rusland, Zwitserland, Italic, Spanje „Canada, Australië, Zuid-Afrika,Argentinsche Republiek, enz. enz. 't Is de meest verspreide, de megst gekende, omdat hare kwaliteiten overal gewaardeerd zijn en deze van alle an dere ontroomers overtreffen. HOOFDAGENT PAARDENMARKT? POPERINGHE. Magazijn van alle landbouvVn-iacbTenenmeubel- en bouwartikelsengelsche bedden specialiteit van gegal- vaniseerden draad voor hoppefourneelen in ijzeren in koper; pompen en lood; amerikaansche waschkeern datcpapier; doorndraad: tral lied raadbasculen; enz. enz. Biedt aan alle slag van Groenselzaad, beet- raapzaad aan 1,20 fr. do kilo. Tomaten in potten gekweekt om buiten te planten. Bijzondere keus van Lauwelierboomen op stam te beginnen aan 5 fr. de koppel tot 20 fr. Geheel den Zomer afgesneden Rozen. Tuilen van Rozen. Beplanting van Massiven met Geraniums Naaimachienen van uitmuntend fabrikaat, Sterke constructie Groote snelheid Schoon werk. en Begonias. Aanlegen beplanting'van Engelsche hoven. Men kan met een gewoon Singer machien alle soorten van Iftunst tlöorbuurwevft uitvoeren. Zeven Groote Prijzen Zeven Gouden Medalies op de Wereldtentoonstelling van St-Louis (Amerika) 1904. GEMAK V.AN BETALING. KORTRIJK 47, üoornikstraat, 47. Vertegenwoordiger te Poperinghe, Abeelestraat, 119. (Vervolg.)

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2