Hofbouw gesticht 1891, van Verzekering tegen ongevallen, Hoe zich Verzekeren Belangrijke Aanmerking. DEN 'lAZAR. Zeven Groote Prijzen Zeven Gouden Medalies Gediplomeerde Boomleellkundige, TE POPERINGHE, BIJ DE STATIE, HOOFDAGENT Naaimachienen van uitmuntend fabrikaat, KORTRIJK 47, Doornikstraat, 47. Vertegenwoordiger te Yper, Verschillende dag- en weekbladen hebben, se dert eenigen tijd, hunne lezers gewaarschuwd dat zij geen verzekering mochten nemen tenzij bij eene maatschappij die van het Belgisch staatsbe stuur erkend is. Trouwens er loopen bij het geboerte en bij de ambachtslieden sommige agenten rond die werken voor maatschappijen die niet erkend zijn of zelfs voor maatschappijen aan wie de wettige erken ning geweigerd wierd. Boeren, opgelet Voor de verzekering tegen werkongevallen in het landbouwbedrijf, is er tussclien al de land bouwersbonden van België eene onderlinge Boe- renverzekering gesticht, die ongetwijfeld binnen eenige dagen zal aanveerd zijn door liet Staatsbe stuur. Daar de onderlinge verzekeringskassen zulke groote voordeelen bijbrengen voor al dege nen die hetzelfde bedrijf uitoefenen, zoo hebben de groote spinnerijen, de machtige handelssyn dicaten, de groote fabrikanten ook op hunne beurt zulke assurantiëbonden tot stand gebracht. Voor hen zijn door den Staat thans aanveerd Les In dustries textiles réunies (te Gent) La Miduelle des Syndicats réunis (te Brussel), La Belgique lndustrielle (te Luik). Eerlang zullen ook hunne aanveerding bekomen La Caisse commune des industries alimentaires (gesticht te Brussel, voor brouwers, maalders, bakkers, enz.) en LeSyndi- cat General (gevestigd te Brussel, voor alle pa tronen of handelsbazen). Van 'nen anderen kant hebben tot nu toe (17 Mei) talrijke maatschappijen met vaste pre- miën ook hunne wettige erkenning bekomen. Indien men aangewakkerd wordt om zich bij deze naamlooze maatschappijen te laten verzekeren, behoort men goed te letten op den titel en op den zetel (standplaats) dezer sociëteiten. De volgende zijn erkend UUrbaine et la Seine gevestigd te Parijs VAbeilleParijs Les Patrons RéunisBrussel IJ Assurance Liégeoise, Luik Les Provinces Réunieste Brusselverzekering tegen brandgevaar, werkongevallen en andere gevaren La Flandrete Roubaixverzekering tegen brand en werkongevallen De Engelsche maatschappijen The Royal Ex change Assurancete Londen en General Accident Assurance Corporationte Perth, in Schotland La Préservatricete Parijs V Union des Propriétaires Beigeste Brussel Vereeniging der Belgische Eigenaars tegen brand schade, tegen werkongevallen en op het leven; Compagnie Beige d\Assurances Généraleste Brussel De Hollandsche maatschappij Verzekerings- en Herverzekeringsbank NovaDen Haag, in Holland Eindelijk de twee Zwitsersche maatschappijen La Winterthur, gevestigd te Winterthur en La Zurichte Zurich. Een landbouwer, die gewoonlijk drie werklie den heeft, evenals een handelaar, die vijf werklie den in zijnen dienst heeft, zal volgens de nieuwe wet, zijn werkvolk moeten verzekeren tegen de ongevallen die er op kunnen voorkomen. Daarbij zal hij best doen zich nog te verzekeren 1° tegen de ongevallen die aan hem zelve of aan de leden van zijn huisgezin kunnen over komen 2° tegen de burgerlijke verantwoor delijkheid tegenover vreemde personen voor ongevallen door den baas, door het dienstvolk of door de dieren veroorzaakt. Dit laatste wil zeg gen Indien er door den baas, door zijne onderhoo- rigen of door zijne dieren (b. v. peerden, koeien, honden) een ongeval veroorzaakt wordt aan vreemde personen zoo kan de baas (boer of han delaar) daarvoor verantwoordelijk gesteld wor den voor 't gerecht. Is hij nu verzekerd, dan komt de verzekering in zijne plaats om de vergoeding te betalen. In het weekblad De Boer staat er eene aan merking die voor eiken baas te pas komt. 't Is niet genoeg te zeggen ik ben verzekerd, en er bij te voegen: ik betaal maar zooveel. Ge moet wel zien hoe gij verzekerd zijt. De boeren zien hun polis niet na, ofwel zii verstaan er niets van, te meer dat ze dikwijls in 't Fransch opgesteld is. En vele boeren zijn onnoozel genoeg om die Fransche dingen in hunne handen te laten stoppen, in plaats van dat vlakaf te weigeren. Niet zelden is de verzekering al te zeer onvolle dig of waarborgt bitter kleine sommen. Als er dan iets voorvalt, staat men te klagen, maar te laat. l>e moet niet zorgen eene goecikoope ^erzekerlng te slniten liet is voor ui tie hoofdzaak vol ledig verzekti tt te zijn.» A. D. J. Poperfnglie. Eene medaillie van 3e klas is verleend aan MM. Gustave Gerber, stadhuisbediende en Ed. Bra- bandts, nachtwaker, beide voor lang bewezen dienst. Om 9 u. 10 m. kwam Maandag hier per bijzon deren trein, de bedevaart van Oostende toe. Onder bidden en zingen ging men onmiddelijk kerk waarts om de H. Mis bij te wonen. Om 11 ure werd een solemneele ommegang gedaan verge zeld van het beeld van O. L. V., waaraan al de bedevaarders en vele inwoners der stad deel na men 800 personen waren er tegenwoordig. Het solemneel lof dat om 4 uren plaats had, was door eene groote menigte bijgewoond en allen bedan ken uit ganscher herte de Oostendsche bedevaart die zijne hulde is komen bieden aan het alom ver maard mirakuleus beeld van O. L. V. van Sl Jan. In ons nummer van Zondag 7 Mei, meldden wij dat er hier op Vrijdag 5 Mei een zekere Vallaeys René van Rumbeke, drager van 11 levende hennen, aangehouden werd omdat hij den oorsprong er van niet kon bekend maken. Het is nu uitgekomen dat deze voortkwamen van een diefstal, gepleegd ten nadeele van Mr René Gopain, landbouwer te Boesinghe. Woensdag avond is er een begin van brand ont staan in de stalling van het huis bewoond door Joseph Bortier, nabij het Vliegende Peerd Veurnestraat. Men had den asschebak in de stalling uitgeworpen en daar er nog brandende kolen in waren, was het beginnen branden. Ge- lukkiglijk was men het nog op tijd gewaar, en de brand kon met de hulp van eenige geburen ras uitgedoofd worden. Crombcke. Woensdag had men eenige veranderingen ge daan aan de lij ne van den tram recht over de school en op Zekeren afstand vergeten de rails vast te maken. In den namiddag manoeuvreerde men op die lijn. Eenige wagons met zand geladen werden door de machien voortgesteken en een werkman zat op den eersten wagon om de signa len te geven. De rails geraakten los en den eer sten wagon ontriggelde. Door den schok werd den werkman ervan geworpen en wierd den voet ver pletterd onder de wielen. Men heeft hem Donder dag naar Dixmude overgebracht en bij 14 dagen zal hij zijn werk kunnen hernemen. Vooraleer gij iets koopt, raad pleegt onze Aimoiieeii want gij zult er nnt in vinden en voordeel mede doen. Yper. Mr Moufon landbouwer te Reninghe, die Zater dag naar de markt gekomen was had zooals ge woonte zijnen velo in de herberg Sint Omer geplaatst en voor alle zekerheid had hij hem in den kelder gesteld. Toen hij om 11 ure terug kwam, vond hij de kelderdeur opengebroken en den velo verdwenen De dief is onbekend. Cyrille Bossaert en Charles Bergmann twee 13 jarige jongens waren sedert eenigen tijd in twist. Zij ontmoetten elkander Zondag bij de Meenen- poort en gingen aan 't vechten Cyrille Bossaert heeft Bergmann eene erge messteek in het aan gezicht toegebracht. Een geneesheer heeft de won de toegenaaid. Maandag avond kwam een knecht van Mr Ver gracht, de genaamde Emile Vancayseele 42 jaar oud, met een zwaar geladen wagen van Meenen. Gekomen aan den Hoogen Zandberg waar er een groote daal is, begonnen de peerden te draven. Vancayseele kon zijne peerden niet inhouden, en om niet op een anderen wagen, die voren ging, terecht te komen, trachtte hij in het zijland te rijden om vooren te steken. Ongelukkiglijk kwam de wagen in den dijk terecht en de voerman werd door een der wielen gegrepen en de bil gebroken Hij ontving de eerste zorgen in de herberg Hoo gen Zandberg en werd Dinsdag naar het hospi taal van O. L. V. te Yper overgebracht. Zondag avond heeft G. Woussen een geweer schot gelost in een dakvenster van het huis, be woond door Vermeersch kruisstraat. Hij verdacht Vermeersch ten zijnen opzichte, den eersten mei een meipop op een boom gehangen te hebben en wilde zich wreken. Woensdag speelde een 10 jarig kind uit de Sint Godelievestraat, op de vesting, achter de Esplanade. Het kind beging de onvoorzichtigheid op den boordsteen der grachten te loopen, gleed uit, en viel van eene hoogte van zeven of acht meters. Gelukkiglijk kon het een boomtak vast grijpen tegen de oppervlakte van 't water. Solda ten van het 3de linie regiment hebben het bij mid del van koorden en perssen kunnen redden. Rousselaere. Donderdag rond 4 y, uren rolde het rijtuig van Mr Carlierin de Ooststraat, komende van de markt, toen 3 wielrijders opkwamen. Een hunner wilde langs het rijtuig voorbijgaan, viel tegen den voet bank en werd dan met het hoofd tegen een der wielen geslingerd. Gelukkiglijk kon de koetsier zijn peerd inhouden. Men omringde den wiel rijder die bewusteloos ten gronde lag en eene groote wonde aan het hoofd bekomen had. Doktor Ameye diende de noodige zorgen toe aan den ge kwetste die volgens men denkt van Passchendaele, wijk Frezenberg is. Pollineliove. Zondag nacht hebben laffaards de doofdstomme Henri Van Egroo met een scherp voorwerp den schedel doorsteken het slachtoffer dat veel bloed verloor uit die wonde, werd bewusteloos op den koer zijner woning gevonden. De daders van die moordpoging zijn onbekend. Kortrijk. Zondag nacht zijn dieven binnen gedrongen in de villa van Mr Stanislas Vercruysse, Beverlaai. Eerst boorden zij een gat in de deur en zaagden dan een panneel uit langs waar zij binnen slopen. Zij doorzochten alles en namen eene groote hoe veelheid zilverwerk waarvan ieder stuk getee- kend is V. T. S. en eenige andere voorwerpen. Het is de tweede maal in korten tijd dat men diefstal pleegt bij Mr Vercruysse. Een onderzoek is geopend. Zondag morgend heeft de genaamde Ad. Lemeere 63 jaar oud, vischleurder, zich in zijne woning verhangen. De man die zich aan den drank over levert zal waarschijnlijk in een aanval van zinne loosheid gehandeld hebben. Mengeling-en. Nadat een schoolmeester zich veel moeite heeft gegeven om zijne leerlingen te doen verstaan wat een boos geweten is, zegt hij Nu, wat heeft de mensch die nergens rust heeft, die 's nachts soms niet slapen kan? Auën zwijgen. Eindelijk weet het een klein meisje en roept uitEene vlooi Den aanhouder overwintzei de vent en hij kroop met zijne kloeffen aan in zijn bedde i5, Gasthuisstraat, Poperinghe. GROOTEN KEUS VAN Speelgoederen voor Kinders. Kindervoituren. Gemaakte Bloemen en Bladeren.Rouwkronen. Schouwversiersels in alle slag. Foulards, Cols, Manchetten en Handschoen. Zon- en Regenschermen.Wandelstokken. Quinquets, Lampe-Belgen, Luisters, Ganglampen Meubelpapier, Fraijen, Gordijnen Stoors op maat Toiles cirées, Linoleums, Tapijten, Spiegels. Reiszakken en Koffers in alle grooten. Tapstokken en Parapluiestaans. Vogelkooien. Fantasie Artikelen.Panders. Accordéons. Glas, Gleisch, Porcelein, Cristaal en half Cristaal GebedenboekenBureelgerief. Albums, enz. Sterke constructie Groote snelheid Schoon werk. Men kan met een gewoon Singer machien alle soorten van IRunst Jfioröuurwevfc uitvoeren. op de Wereldtentoonstelling van St-Louis (Amerika) 1904. GEMAK VAN BETALING. Dixmuclestraat, 14. Biedt aan alle slag van Groenselzaad, beetraapzaad aan 1,20 fr. de kilo. Tomaten in potten ge- 0 kweekt om buiten te planten. Geheel den Zomer afgesne den Rozen. Tuilen van Rozen. Beplanting van Massiven met Geraniums en Begonias. Aanleg en beplanting van Engelsche hoven. Bijzondere keus van Lauwelierboomen, op stam te beginnen aan 5 fr. de koppel tot 20 fr. De ontroomer Melotte is de wereld rond gekend. Tegenwoordig meer dan 14,000 ontroomers zijn in Bel- gie gebruikt. In het jaar 1903, verveerdigde men 38,550 stuks ver zonden in Belgie naar Engeland, Vrankrijk, Oostenrijk, Rusland, Zwitserland, Italië, Spanje, Canada, Australië, Zuid-Afrika,Argentinsche Republiek, enz. enz. 't Is de meest verspreide, de meest gekende, omdat hare kwaliteiten overal gewaardeerd zijn en deze van alle an dere ontroomers overtreffen. PAARDENMARKT, POPERINGHE. Magazijn van alle landbouwmachienenmeubel- en bouwartikels; engelsche bedden specialiteit van gegal- vaniseerden draad voor hoppefourneelen in ijzeren in koperpompen en lood amerikaansche waschkeern dakpapierdoorndraadtralliedraadbasculen; enz, enz. IiflJIDBOUtfKROpK. aiEUWS. li O «X>$- SANSEN-DECORTE JflMTscHflpPiJ .SIK GER. CAM. .DECLERCQ J. DE BEIR-BOUCQUEY,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 2