LARDBOUWKRORIER. NIEUWS. GEORGES DE GAT ZUSTER Anthraciten voor «Oalorifères.» Bij Petras Beuns. Verhuizingen voor alle Landen H. HERKELBOUT-ROORYOK, Emile LtAUWERS Yerwerij - Nieuwwasscherij. WinterbottinenkiiiÉts, Slaffers, m. bi] BERAT-FREMAULT, Hotel de la Régenee, ROÜSBRÜGGE, Nieuwe en herstelde STOVEN Rijtuigen zijn bijzonderlijk geschikt voor het VERVOER per IJZERENWEG. Vêter^ents sur rc^esure, M, GREENHILL, 2, Munte Plaats, Brugge, Bijhuis: Epse J. TimpeRmaiLDesehpevel Onze Hop te Luik. Wij lezen in »Le Moniteur de la Brasserie Volgens het oordeel van de Juryleden waren de toegezonden balen zeer schoon en zij bewijzen dat er merkelijken vooruitgang gedaan is in de hopteelt. Ongetwijfeld zullen de kweekers weten nut te trekken uit deze tentoonstelling, die een bui- tengewonen bijval genoten heeftde hoedanig- heid van de tentoongestelde producten geeft een nieuw bewijs dat men in de cultuur verbeterin- gen kan inbrengen. Deze uitslag is, te grooten deele, te danken aan de opofferingen die 't Staatsbestuur sedert cenige jaren doet. Onze Hop te Gent. In de hopbeurs te Gent hebben 121 hopplanters van Poperinghe en omstreken, evenals enkele han delaars, hunne producten tentoongesteld. De hop werd hier niet alleen uitwendig gekeurd volgens aroma, kleur en uitzichtmaar ze werd ook ontleed om het gehalte zaden, steeltjes en bla deren te kennen en om den graad der droogte te bepalen. Als normale hoeveelheid neemt men aan 15 fr. premie. Thans kunnen wij enkel den uitslag van de hopboeren van Poperinghe mededeelen. WITTE RAAK. Lebbe Etienne 53o p. Ooghe We 497 p. Dequeker Benoit 504 Hauspie-Top 525 Vancayseele Em. 499 Vi Deprez Henri 53o Coene Theoph. 523 p. Kesteman-Tljoris 532 Lebbe Maurice S20 Delbaere Ch. 53o Desmyter We 523 Gitteiren Jules 5a5 Deweerdt We 516 Quagljebeur-Deb. 5 20 GROENE RAAK (Buv rines). Lobeau Edward 533 p. Buseyne C. (1eL,^7 p. Boeket H. (H lot) 549 (2eL.)459 Delbaere Charl. 556 V.d.berghe René 481 Hauspie-Top 496 Boeket H. (2e lot) 516 Cappelaere Henri 507 Gombert Henri 439 Quaghebeur-Deberglj47i Ooghe We 452 Vancaeyseele J3 5oo Verdonck W°A1S 504 Lebbe Ete. (le lot) 5o8 Quagljeb-Meersenjan 495 (2e lot) 494 Debaene Marcel 523 Thoris Seraphin 485 Desmyter We 509 M erlevede Fideel 5 o3 V-C-zeele-Adriaeij H' 517 Coene Theophile 499 Dequeker Benoit 504 Lebbe Maurice 5o2 Quaghebeur Hone 5o8 Deweerdt We 5n Lebbe Hector 513 Lobeau René 514 V-caeyseele-Decorte 534 Decat Georges 5o3 Deheegher Edw. 526 In de algemeene klasseering der tentoongestelde Belgische hopsoorten werden de zes eerste prijzen toegekend als volgt1Vandevoorde, Ertevelde, 581 punten; 2. Coppens, Hekelgem, 559 punten; 3. Delbaere Charles, Poperinghe, 556 punten In de hopbeurs was er veel vraag naar puike waarhet ie lot werd verkocht aan 100 frs. de honderd pond; de drie volgende aan 60 frs. Veel zaken werden verhandeld van 40 tot 60 frank. STADSNIEUWS. Zondagavond, tusschen 10 en 10*4 ure hebben eenige landbouwerszonen dezer stad in ruzie ge- rocht en hard gevochten in de herberg 't Jon kershof bewoond door Henri Saesen, langs de Woesten kalsiede. Zij hebben wat huismeubelen vernietigd, zooals de quinquet, pinten, glazen enz. een hunner werd nog al erg gekwetst. Denzelfden avond rond 11 ure, begaven zich Alois Lefever en Georges Ampoorter naar huis, nabij de herberg De Posthoorn maakten zij plaats voor 2 mannen. Zonder dat de minste reden daartoe bestond, werden zij opeens door die twee gasten aangevallen. De eene wierp Ampoorter op den grond en stampte hem geweldig in de lenden, de andere bracht Lefever slagen toe op het rech teroog waardoor hij twee wonden bekwam. De politie heeft een onderzoek geopend) Maandag had het werkvolk van Mr Denys van Rousselare, dat hier aan 't werk is aan de herop- bouwing van O. L. Vrouwe toren het werk ge staakt om rede dat de stoker, een zekere Castelein, een zijner gezellen betichte hem 5 franken ont vreemd te hebben. De politie heeft een onderzoek geopend ten einde te weten of die betichting ge grond is. Inden nacht van Woensdag tot Donderdagll. hebben, tot nu onbekende dieven 9 groote konij nen en 5 hennen gestolen uit een gesloten stal ten nadeele der We Benoit Quaghebeur, wo nende langs de Dasdreef alhier. In denzelfden nacht, is er bij Jules Gadeyne, smid in de Boeschepestraat, wat kindergoed ge stolen geweest dat te bleeken lag in den hof achter zijn huis. BALSAM, zuivere kinawijn, verwekt eetlust S( Jan-tei'-BSiczcn. Maandag laatst, S' Jan-ter-Biezen was volop in feestvan 's morgens vroeg wapperde de drie kleurige vlagge aan alle huizen, en omdat alles naar wenschen zou zijn, de zonne zelf verspreidde over woning en veld, eenige harer zoetste Octo- berstraaltjes 't Was de wijding der nieuwe Zusterschool 's morgens om 9 uren eene mis waar alle ouders en kinders uitgenoodigd waren de kerk was propend vol en in alle oogen zag men hojfe en blijd schap stralen Na de mis, aanspraak door den zeer Eerw. Heer Deken van Poperinghe, die in korte maar welgepaste woorden voor oogen legde de groote zaak van de opvoeding der kinders, de zelfopoffering der Zusters en de plichten der ou ders. Daarna wierd den Veni Creator gezongen en dan stoetsgewijze naar de nieuwe gebouwen om er door de vereischte gezangen en gebeden, Gods zegening te doen nederdalen over die plaatsen waar zooveel jonge herten zullen gevormd en on derwezen worden. Dan heeft iedereen mogen de scholen bezichtigen die zeer schoon en groot zijn en men bestatigde met veel voldoening dat alles reeds zeer wel ge schikt was en gereed om de leerlingen te ontvan gen. Na al de ceremoniën in de kerke, ontving den Eerw. Heer Pastor, de priesters die de plechtig heid bijgewoond hadden, alsook 't gemeentebe stuur en andere overheden op een vriendelijk noenmaal in de pastorij, waar er nog vele geluk- wenschingen over parochie en klooster uitgespro ken werden. Het is de Kostschool der Zusters Paulinen van Kortrijk die te Sk Jan-ter-Biezen een bijhuis ge sticht heeft en velen kennen reeds de gevoelens waarmede die Zusters bezield zijn en hoe zij wer ken en tot alles bereid zijn om hert en geest van do hun toevertrouwde kinders te ontwikkelen. Van 's anderdaags waren er reeds 59 meisjes in de school't is te hopen dat alles zal wel voort gaan, dat alles zal groeien en bloeien tot welzijn van eenieder. E11 mochten de inwoners, al zijn zij klein in getal, samenwerken hand in hand om hunnen goeden Herder e'n hunne nieuwe toege komen Zusters altijd veel genoegen en troost te verschaffen Al de Sl Jan-ter-Biezenaren zijn uiterst tevre den en zij zullen lang de gedachtenis van dezen schoenen dag in hun geheugen bewaren. Oostkcrkc. M. Merle vede van Veurne, was Zaterdag hier op jacht met zijnen jachtwaker. Deze laatste werd door een geweerschot aan het hoofd getroffen hij verkeert in zeer gevaarlijken toestand. Dsitlzecle. Twee jachtwakers van M. Englebert van Brug ge, waren Zaterdag nacht op hunne ronde. Op eens zagen zij verscheidene wildstroopers met een lichtbak deze laatste ziende dat zij ontdekt wa ren, losten verscheidene schoten in de richting der jachtwakers, die gelukkiglijk niet getroffen waren. De twee mannen schoten op hun beurt, men weet niet of er wildstroopers gekwetst zijn. Aelbeke. Zaterdag nacht hebben kwaaddoeners een ver ken van 200 kilos gestolen bij den landbouwer Vermeulen. Zij hebben het dier een weinig verder in een weide geslacht, en hebben er de kop ach tergelaten. De daders zijn onbekend. Karren. Verscheidene kunstenaren waren hier deze week ter gelegenheid van de kermis op de markt. Een hunner Henri Decooker, geboren in Pruissen, deed toeren met gewichten die iedereen verwon derden. Tijdens eene vertooning zakte de man eensklaps in een en stierf. De ongelukkige, die eene weduwe en zes kinderen achterlaat was ten gevolge van een hertaderbreuk overleden. Te Woumen is verledene week een jonge kun stenaar in dezelfde omstandigheden gestorven. Herseenwe. Dinsdag avond is een graanmijt afgebrand, toebehoorende aan den landbouwer Désiré Van- develde. Voorbijgangers konnen samen met de ge- buren het vuur uitdooven, en alzoo naburige hui zen vrijwaren. De schade is gekend op 70 fr. Een onderzoek is geopend. Diiuldei'vooi'ile. Op den wijk Hubert is een antomobiel gere den op den wagen van den molenaar De Plae. De knecht Ramaut werd van den bok geslingerd en erg aan de heup gekwetst, hij klaagt ook over inwendige pijnen. Kortrijk. Een rooversbende tellende elf personen, waar onder twee vrouwen, is te Kortrijk en in het om liggende aangehouden. Sedert eenigen tijd was het getal diefstallen alhier onzeggelijk. Vele van de betichten die in het gevang van Kortrijk opgeslo ten zijn, hebben bekentenissen gedaan. Het hoofd der bende was Ad. Dhooft, 38 jaar, bijgenaamd «Den witten Gentenaar", hij woonde te Wevel ghern, en het was in zijn huis dat de bende verga derde. Dhooft heeft reeds een twintigtal jaren gevang gedaan voor diefstal. Men was in de om streken zoo verschrikt, dat er vele lieden waren die de dieften niet durfden doen kennen aan de poli tie, ook sedert dat die nieuwe «Baeckelantsbende" bachten de grendels zit, komen er dagelijks nieu- IN DEN HOEK. Gasthuisstraat, 3g, Ppperinghe. Gemaakt en gebreid goed, Koffies, Kruidenierswaren, Kolen. Eenige depot voor Poperinghe en Omstreken der zuiver gewaarborgde kolen Vertrekuren der Treinen. Popcri nghe-Yper- Kortri j k 4 48 726 918 1034 1200 212 442 7 13 Poperinghe-Yper-Rousselaere. 617 7 26 9 J8 12 00 I 2 12 5 45 7 13 Poperinghe-Yper-Cortemarck. 6 17 9 18 10 34 2 12 5 45 Poperinghe-Yper 4 48 6 17 7 26 8 12 9 18 10 34 12 00 j 2 12 4 42 5 45 7 13 9 28 Poperinghe-Abeele-Hazebrouck 6 57 9 19 12 01 1 3 56 6 26 Passavants te verkrijgen bij Sausen- Oecorte, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Smid, Crombekestraat, Poperinghe, zijn alle dagen te bezichtigen aan zeer genadigen prijs. De oude stoof van den kooper neemt men over. R ij tui ver I i nu nier, heeft cle eer henbaar te maken dat hij zich belast met het vervoer van verhuizin gen voor alle Landen. Daar al «ic rijtuigen gcknphonncet'd zijn, en alles met groote zorg ingepakt is, mag men verzekerd zijn dat de meubels niet be schadigd zullen worden door liet vervoer. Door zijne goede zorgen en matige prijzen, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. M" TAILLEUR, Marclié aux Chevaux, 6, POPERINGHE. POUR HOMMES, DAMES ENFANTS. i Verwen en Nieuwwasschen van alle slacli van Meubleerstoffen, Mans-, Vrouw- en Kinderklee- deren.Verwerij van Fourruren, Leder voor meubleering, Handschoen, enz. enz.Nieuwwas schen en sulferen van wolle Sargiën. Hondstraat11, Poperinghe. ALLERSCHOONSTE REUS VAN In allen aard en aan alle Prijzen voor Mannen, Vrouwen en Kinders, IN DE GOUDEN SCHOEN, dicht bij de Gendarmerie, Veurnestraat, N° 56, POPERINGHE. we diefstallen aan den dag. Het onderzoek van die zaak wordt ieverig door het parket voortgezet. Brugge. Louis Ide van Uitkerke, CO jaar, was Zaterdag in allerhaaste naar de statie geloopen, om met den trein naar Blankenherghe te rijden. Toen hij er toekwam was de trein reeds vertrokkenhij liep terug naar de Ezelstraat, waar hij wist met eenen wagen te kunnen mederijden. Toen hij bij den wagen kwam, zakte hij ineen. Men kwam aanstonds toegesneld, doch de man was het hert afgeloopen en reeds overleden. Oostende. Een diefstal werd hier Zondag gepleegd op de foore, een ijzeren kistje en eene beurs bevattende 35,000 frs. waren verdwenen uit een der wagens van M. Gerardy, die staat meteen cinématograaf op de Groote Markt. De dief, een franschman, werd nog denzelfden avond in de statie aangehou den. Ilij had nog alles in zijn bezit. Moorslede. Zondag nacht, rond 2 uren, ontstond er twist, op het gehucht Slijppe, tusschen drie mannen die de herberg Au Chateau d'fispagne verlieten. Een hunner Gamille Feys, werkman in eene pa pierfabriek, bekwam van zijne tegenstrevers, Alidore en Nestor Callewaert, acht messteken in het hoofd en de lenden. De gekwetste heeft de noodige zorgen ontvangen van Dr Frutsaert van Dadizeele. Zijn toestand is geruststellend. ELIXIR D'ANVERS, stilt maag en buikpijn Moesltroen. Woensdag morgen rond 9 ure, is een ongeluk dat erge gevolgen kon hebben, gebeurt in liet nieuw gasthuis dat men aan 't bouwen is in de Kortrijk straat. Een twintigtal werklieden waren aan 't werk op eene stelling aan het eerste ver diep, waar men de ijzeren balken in het metsel werk plaatste. Opeens vielen de balken, die nog niet wel vastgemaakt waren, plat op de stelling. De werklieden, het allaam en geheel de stelling vielen overhoop van eene hoogte van vijf meters. De andere werklieden kwamen aanstonds de slachtoffers ter hulp. Er waren er vier van ge kwetst, dewelke in liet oud gasthuis overgebracht werden. Slechts een, V. Desimpelaere, zal eenige dagen in het gasthuis moeten verblijven, de drie andere zijn reeds huiswaarts gegaan. J. Destoop, die het meest gekwetst is, zal 4 weken moeten rusten. De twee aannemers vallen onder de nieu we wet voor de werkongevallen, zij zijn geluk kiglijk beiden verzekerd. Kortrijk. Woensdag nacht zijn dieven op den koer ge drongen van Remi Putman, Verruelaan, en heb ben er al het waschgoed, dat op den bleek lag, gestolen. De daders zijn onbekend, RoiiKelaere. Woensdag morgend rond 11 ure, is er brand ontstaan in den speelgoedwinkel, gehouden door D. Denys Nieuwmarkt. De pompiers kwamen spoe dig ter plaats, dikke rook kwam uit de vensters van het eerste verdiep waar de brand woedde in een kamer vol speelgoed. Men maakte eene ope ning in het dak en de pompiers waren den brand nog al spoedig meester. De brand had veroorzaakt geweest, door het ontploffen van een pak vuur werk, dat eene meid had laten vallen. De koop waren zijn sedert juni laatst verzekerd voor 30000 fr. De schade op de koopwaren, door het water en liet vuur teweeg gebracht, Is nog al aanzienlijk Voor bet huis, die toebehoort aan M. Henri Tant van Rousse'aere, en niet verzekerd is, is de scha de geschat op 3000 fr. Reninglic* Dinsdag namiddag, vierde men de terugkomst van huwelijksreis van M. Pieters. Alle de huizen waren bevlagd en versierd, en veel men- schen waren komen den stoet bezichtigen, die het echtpaar te gemoet ging. De vrouw van Paul Delva, die met twee kinderen aan de hand de ver sieringen stond te bezien, zakte opeens ineen. Men kwam baar aanstonds ter hulp, doch zij was schielijk overleden. De vrouw is moeder van 12 minderjarige landers, men kan oordeelen welke onsteltenis die dood in de meepigte teweeg bracht. Reninglielst. Door een koninklijk besluit van 2 October is het kruis van 2G klas toegekend aan den lieer A. I-Iantson, veldwachter te Reninghelst. Too. Eene koei ter weerde van rond de 600 franken is over eenige dagen gestolen uit eene weide bij Nieucapelle. Ieverige opzoekingen zijn gedaan, doch vruchteloosmen heeft geen spoor ontdekt. Mengeling-en. Vrijdag stond er een karre met eene oude krake van een peerd op de Groote Markt. Zegt ne jon gen alzoo Boer, mag ik uw peerd vasthouden 1 Neen vrientje, 't en zal niet wegloopen. 't En is dat niet, zei de jongen, 't zou kunnen ommevallen Onderwijzer. Zeg eens, jongen, tot welk Re dedeel behoore het woord ei Jongen. Tot de zelfstandige naamwoorden. Onderwijzer. Ik bedoel of het mannelijk, vrouwelijk of onzijdig is Jongen. All I dat kan ik maar zeggen als het uitgebroeid is I 14 °/o vochtigheid en 5 steeltjes en graantjes. Het getal te bekomen punten is 600. Alle hop, waaraan 53o punten toegekend zijn, wordt aan zien als Belgische priiiia-iviïssr. De hopplan- ter die min dan 100 kilos zulke hop verkoopt, bekomt eene premie van 7,5o fr.; die er 100 tot 200 kg. verkoopt krijgt 10 fr.; voor eene verkochte hoeveelheid van meer dan 200 kilos, krijgt hij 4. Deschryver, Hekelgem, 553 punten; 5. Calle- baut, Aalst, 552 punten; 6. Boeket Henri, Pope ringhe, 549 punten. Daarop volgen een dertigtal loten die meer dan 53o punten bekwamen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1905 | | pagina 5