DE JONGE WEDUWE IiAfiDBOUWKROfllEK. RIEUWS. ONS NIEUW MENGELWERK. DE TOESTAND van den Hophandel in Engeland. In de laatste aflevering van het degelijk tijd schrift Petit Journal du Brasseur verscheen er eene merkweerdige briefwisseling uit Engeland. Daaraan ontleenen wij het volgende Om goed te kunnen oordeelen over den tegen- woordigen toestand van den hophandel in Groot Britanië is 't onmisbaar zich te herinneren hoe het met den hophandel stond voor dit seizoen. In 1904 had inen de geringste opbrengst die men in 15 jaar geweten had alzoo was de En- gelsche hopoogst drie jaar achtereen niet toerei kende. Men schatte dat de voorraad bijna uitgeput was en dat men zijn toevlucht zou moeten nemen naar vreemde ingevoerde waar. Binst de drie laatste maanden van 1904 was de Engelsche markt overrompeld door de inge brachte hopbalen van den vreemde. De inlandsche hopplanters, die meenden dat de prijzen hoog zouden gebleven zijn, waren teleurgesteld. Alhoe wel zij een verkoopsyndikaat samenstelden, kon den zij geen voordeeliger prijzen bekomen de brouwers konden hop genoeg vinden in liet buitenland. Als 't nieuw seizoen (September 1905) aanbrak, werd de opbrengst op ongeveer 700.000 balen van 50 kilogr. beraamd de voorraad in brouwerij echter was onbeduidend, en de beschikbare waar in den handel was niet boven de 60 duizend kwin talen (50 kgr.). Maar de Engelsche hopboeren hadden nog nooit zooveel hop per hectaar beko men als thans zij vernamen dat de hopoogst overal buitengewoon overvloedig was, en zij haastten zich, als dolzinnigen, om zich van hunne produkten te ontmaken, 't Spreek van zelf dat de prijzen snel daalden zooveel te meer dat er veel minderachtige produkten waren men betaalde 32,50 fr. tot 85 fr. de 100 pond... Ter oorzake van die lage prijzen was de invoer uit den vreemde sterk afgenomen... Het is moeilijk om iets te voorzien voor 't toe komende. Maar als we mogen geloof echten aan de ontvangen inlichtingen, zouden er in alle lan den aanzienlijke overblijvende stocks van den laatsten hopoogst zijn. Waarschijnlijk zullen de landlieden ze trachten aan den man te brengen. Vermits de Engelsche markt vrij is en over zulke groote kapitalen beschikt, zullen wij waarschijn lijk nog overvloedige invoer van vreemde hop naar Engeland hebben doch aan lage prijzen. STADSNIEUWS. Deze week zijn nog vier piocheurs benoemd geweest voor de tramlijn Poperinghe-Rousbrugge Het zijn: Druant Jules, Blanckaert Camille, Ros- seel Emile en Vandensteene René, alle vier van Poperinghe. —Maandag avond hebben onbekende kerels eene ruit uitgeslagen bij Georges Dave-Lobeau, ver kensslachter aan den hoek van O. L. V. kruis. —Vrijdag morgen rond 9 ure had M. C. Lenoir, beestenkoopman te Vlamertinghe, eenige oogen- blikken zijn rijtuig met peerd alleen gelaten in de poort van Charles Ghillebaert A la maison de Commerce Door het een of het ander gerucht, verschrikte het dier en sprong op den koer rond geheel het rijtuig werd gebroken, een landbouwer diejuist aangekomen was, werd omverre gewor pen, al zijne eiers en zijn rijtuig gebroken. Daarna sprong het peerd de poort uit en liep in volle snel heid de markt voorbijhet kon gelukkiglijk door Henri Verstraete, in de Vlamingstraat aangehou den zijn. —Vrijdag morgen werd de echtgenoote van Mau rice Gombert, op de markt haren porte-monnaie gestolen, bevattende 6 tot 7 frank. ELIXIR D'ANVERS, stilt maag en buikpijn Ypcr. De zaak der diefte van 30.000 fr. die Dinsdag alhier voor den rechtbank verscheen, is uitgesteld tot Dinsdag aanstaande 23 dezer. Er zijn dertig getuigen waarvan acht en twintig tegenwoordig waren. De twee betichten loochenen al wat men hun ten laste legt. —Dinsdag nacht heeft men bij de gezusters Maertens op de Kalfvaart al de kiekens gestolen. Polincliovc. Over eenigen tijd, hadden dieven binnen gedron gen, bij Jufvrouw Charlotte Verlinde te Elsendam- me, zij hadden echter verjaagd geweest, zonder iets mede te nemen. De vrouw die 91 jaar oud is, had zich zoo verschrikt dat zij Zondag nacht, te Polinchove, waar men haar bij een lid der familie overgebracht had, overleden is. Kemmel. Ten allen kante, hoort men alhier van konijne- dieften. Zondag nacht rond 2 ure, poogden ook kerels de konijnen te stelen bij de W® Cappelle, doch zij werden verjaagd door het blaffen van den wachthond. Maandag morgen bevond men dat de dieven reeds verscheidene pannen van het konij nenkot genomen hadden, om langs daar binnen te dringen. Sl Jan hij Ypcr. Maandag avond rond 51/» ure, terwijl Emma Lesage, 10 jaar oud, in den keuken speelde, klom haar zustertje op eenen stoel, om iets van de ko- mode te nemen, waar de lamp stond. De lamp viel af en ontplofte in een oogenblik stond Emma ge heel in vlam. De moeder liep verschrikt met het kind buiten, waar Em. Wilde, beenhouwer, en de briefdrager Deboeuf, gelukten de vlammen uit te dooven met den mantel van den briefdrager. Het meisje werd nochtans zoo erg verbrand dat het tengevolge zijner brandwonden overleden is. Tusschen Yper en Sint Jan, bij de herberg De Vette Koei staat eene reek huizen. In het laatste dier huizen woont alleen, Charles Vermeersch, 70 jaar oud, gekend voor wat geld te bezitten. Tijdens zijne afwezigheid hebben dieven Woensdag avond in zijne woning gedrongen langs eenen venster en uit eenen koffer eene beurs, bevattende 1300 fr. in 5 frank stukken gestolen. De dieven moeten wel het huis kennen, want zij hadden den koffer geopend met den sleutel dat zij daarna te rug op de plaats gelegd hebben. In den zelfden kofter was nog eene beurs, 2100 fr. bevattende, die niet aangeraakt was. Charles Vermeersch be- statigde de diefte toen hij 's avonds om 8 ure t'huis kwam. Wcrvick. Dinsdag morgen rond 8 ure, werd uit de Leie het lijk opgevischt van eene vrouw, schijnende ongeveer 27 jaar te zijn. Het lijk werd naar het gasthuis gebracht. In de zakken van de drenke linge vond men een sleutel, een ledigen geldbeugel en omtrent 1V» pond gebrande koffie. Op haar arm staat E. W. ingeprent. Tot nu toe is het slacht offer nog niet gekend. BALSAM, zuivere kinawijn, verwekt eetlust Komen. Zondag avond rond 4 A ure ontstond er twist voor een nietige reden in de herberg Le Robinet tusschen de gebroeders Sarrazin en Louis Chul- laert. De herbergier zette de twisters aan de deur. De gebroeders Sarrazin kwamen weldra terug en vielen den herbergier aan. Deze laatste werd ge kwetst aan den arm en bekwam eene diepe wonde aan het hoofd. Na hunne daad, namen de 2 kerels de vlucht en het was met vele moeite dat men ze in hun huis kon aanhouden Rousselaerc. Zaterdag had het huwelijk plaats der echtge- genooten Degryse-Vermeylen. Te dier gelegenheid hadden eenige jongelingen kanonschoten gelost. Zondag namiddag terwijl Theophile Bertrem, 22 jaar oud, opnieuw kanonschoten loste, ontplofte een kanon, en de jongeling werd erg gekwetst aan den onderbuik. Hij overleed Maandag namiddag rond 2 ure. De ongelukkige was de eenige steun van zijnen vader, die weduwaar is. Lichtcrvelde. Een hevige vechtpartij, had alhier plaats Zon dag, tusschen twee families, die reeds lang in oneenigheid leefden. Tijdens het gevecht bekwam Theophile Colpaert, niet min dan 10 erge messte ken zijn broeder René heeft ook verscheidene wonden bekomen. Aug. Jacques, schoonbroeder van Th. Colpaert, is het ergst gekwetst, en ver keert in levensgevaar. Het parket is ter plaats geweest en drie personen werden aangehouden en naar Brugge overgebracht. Ravicliovc. Maandag morgend, tusschen de gemeenten Ba- vichove en Ayghem, werd Aug. Andries, beesten koopman, door den tram, die ten 6 'A ure uit Wacken vertrekt, overrast. De man werd gansch verpletterd, en bleef op den slag dood. Het slacht offer, woonachtig te Sinte Baafs, is 34 jaar oud en ongehuwd. Ilcrsccime. Maandag nacht had een dief bij M. Descamps, koopman in steenkoolen, voor eene weerde van 200 frs. kleedingstukken gestolen. Een kerel die 's anderdaags kleederen te koop bood in eene her berg werd aangehouden en voor den dief herkend. Het is een ouden knecht van het huis. Moorslede. Twee kerels kwamen Zondag namiddag op de hofstede van Camille De Jonghe en eischten dat men hun hesp zou opdienen. De pachter deed de gendarmerie van Zonnebeke verwittigen en aan stonds kwamen drie gendarmen per velo. De twee mannen werden aangehouden en men vond die- vengereedschappen in hun bezit. Sedert eenigen tijd worden er alhier vele dief stallen van pluimgedierte en konijnen gepleegd. Dinsdag nacht stool men 10 hennen bij Berten Friks, en al de hennen en konijnen bij Eduard Broele. Vooraleer jKfij iets koopt, raad pleegt onze Aiuioiieeii want gij zult er nut in vinden en voordeel mede doen. Moeskroen. Zondag morgen, ten 9 u. 10 in., werd de wissel wachter, Pieter Delattre, 60 jaar oud, terwijl hij een vlagje van den spoorbaan wegnam, door den koopwarentrein, die ten 8 u. 40 m. uit Kortrijk vertrekt, overrast. De ongelukkige werd een tien tal meters voor het lokomotief uit geworpen hij bekwam eene erge wonde aan het hoofd en is reeds overleden. Het slachtoffer laat eene weduwe en 7 kinders achter. Sedert 30 December is Joanna Surmont, 24 j. oud, fabriekwerkster, echtgenoote van Pieter Locquet, uit hare woning verdwenen. Alle opzoe kingen zijn tot hiertoe vruchteloos gebleven. Decr-lijk. Op 30 December laatst, had Theophile Engelbeen geschoten op dieven die poogden zijne hennen te stelen een hunner werd getroffen, maar nochtans kon men op het spoor van de daders niet komen. Aanstonds werden al de doktoors van het om liggende verwittigd. Over eenige dagen, ging een persoon van Kort rijk bij eenen geneesheer van Moeskroen, om zijn been te doen verzorgen, dat door een vuurschot gekwetst was. Na onderzoek vond men dat het de dief was, hij heeft volledige bekentenissen gedaan. Ceurnc. antwoord terug te hebben. Het is met vreedzame inzichten dat Frankrijk en Duitschland zijne af gezanten gezonden heeft, en overal hoopt men dat de conferentie van Algésiras eenen goeden uitslag zal bekomen en de vrede oDgedeerd zal blijven in onze twee naburige landen. Uit Frankrijk. Volgens de wet der scheiding van Kerk en Staat, zijn de agenten van de domeinen belast met de op making der inventarissen der kerkelijke goederen. Mgr. Richard heeft aan al de priesters van Parijs verboden het tabernakel te openen tijdens het ma ken der inventarissen en bevolen zelf het getal en de weerde der gewijde vaten op te geven. Ver scheidene bisschoppen hebben reeds hetzelfde bevel gegeven. In al de gemeenten van Frankrijk is men verontweerdigd en men vreest opnieuw woelingen tijdens de inventarissen. De 18 bisschoppelijke zetels die tot nu toe in Frankrijk open zijn, zullen zeer waarschijnlijk in 't kort vervuld worden. De benamingen zouden door Z. H. den Paus kenbaar gemaakt zijn in een zeer aanstaanden Kardinaalsraad. Zondag avond ontstond er een bloedig gevecht tusschen eenige jonge kerels van Ceurne en Hul- ste. Een hunner, Joseph Vanwinsberghe, werd vreeselijk gestampt en geslagen, en bekwam ver scheidene messtekenzijn toestand is bedenkelijk. Een onderzoek is geopend. Eene vlasmijt van omtrent 100.000 kilos, toe- behoorende aan de kinders Vandeputte, is Zaterdag nacht, de prooi der vlammen geworden. Alles is verzekerd men denkt dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Een onderzoek is geopend. Stilden. In eene tweewoonst, bewoond door Ch. Braine en H. Pattyn, ontstond er Dinsdag namiddag brand. Geheel de woning met gansch den inhoud werd door het vuur verslonden. De brand was ontstaan in de schouw. Er bestaat verzekering. Proeft de Petit beurre PAREIN van Antwerpen. De Ovcrstroomingen. Door de onophoudende regen is er in vele plaatsen overstrooming. Tusschen Kortrijk en Denderleeuw moeten de treinen in sommige plaat sen in het water rollen. Te Deerlijk, Waereghem en Vyve-Sint-Eloy is alles onder water, verschei dene hofsteden zijn onbewoonbaar en langs alle kanten ziet men korenschelven, die vernield zijn, boven het water zwemmen. Overal brengen de overstroomingen vele schade aan. Grensbezetting in België. Daar er sedert eenigen tijd oorlogsgeruchten tusschen Frankrijk en Duitschland in omloop zijn, heeft het ministerie van oorlog in Belgie zijne voorzorgen genomen. Ten einde in geval van oor log de belgische grenzen te bewaken, zijn alle maatregels genomen om met het minste gevaar de mannen der laatste klassen onder de wapens te roepen. Ilicr en Daar. M. Louis T..., boekhouder van een der grootste huizen van Brussel, was sedert eenige dagen ziek. Zaterdag ging zijne vrouw hare kinderen bezoe ken die in eene kostschool zijn. Gedurende hare afwezigheid heeft de man zich in een aanval van heete koorts door revolverschoten gezelfmoord. Te Mechelen vond men Zondag aan de Zoutkaai de twee lijken aaneengebonden van Camille Eu- laerts, 29 jaar van Rymenans en Marie Cnops, 21 jaar van Keerbergen. De jongelingen hadden over eenen maand hunne ouders verwittigd dat zij zich gingen zelfmoorden omdat zij niet mochten trouwen. Te Belcele, ondanks al de pogingen van den voerman, liep het 3 jarig kindje van Joseph De Ruyscher onder eenen wagen, en werd doodgereden. In het Limburgsche denkt men met eene welingerichte dievenbende te doen te hebben. Overal hoort men niet anders dan diefte. Te Transinnes heeft men den gemeenteontvan ger, M. Denis, bijna dood geslegen. De dieven vonden er slechts 50 fr., de man had 's avonds te voren 10.000 fr. naar de post gedragen. Te Luik heeft eene ionge vrouw van 26 jaar, zich met een revolverschot gezelfmoord, omdat zij verlaten was. Over twee jaar had een russisch student zich om harentwille gezelfmoord. De trekking der laat ste serie der tombola van Luik is bepaald op Maandag 22 dezer. BUITENLAN D. De Vrede. Sedert eenigen tijd vreesde men dat een geschil nopens Marokka, een oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland zou teweeg brengen. Met de hope een einde aan dat geschil te stellen en den toe stand van Marokka te verbeteren, hebben twaalf Staten buiten Marokka, afgezanten gezonden naar de Spaansche stad Algésiras, waar zij den toe stand zullen bespreken. De conferentie is Dinsdag om 3 ure begonnen onder het voorzitterschap van den hertog van Almavador. Waarschijnlijk zal de conferentie lan gen tijd duren, want de sultan van Marokka be geert in onderhandelingen te blijven met zijne afgezanten en het moet minstens 18 dagen duren om hem de besprekingen te doen kennen en zijn —De stemming van eenen nieuwen President der Fransche Republiek, door de Kamers en den Se naat, had Woensdag namiddag plaats in het paleis van Versailles. Het is M. Fallières, voorzitter van den Senaat, die tot president gekozen is, met 449 stemmen te gen 371 gegeven aan M. Doumer. De nieuwe President is 64 jaar oud sedert 6 No vember. Hij is geboortig van Mézin waar zijn grootvader smid en zijn vader griffier bij het kan tongerecht is geweest. Hij was eerst burgmeester te Nérac, waar hij in 1870, om rede van zijne republikaansche gezindheid, afgezet werd. In 1873 werd hij in de Kamers gekozendaarna werd hij opvolgentlijk minister van onderwijs, binnen- landsche zaken en justitie. In 1890 werd hij geko zen tot lid van den Senaat, waar hij later tot voorzitter verheven werd.. M. Fallières behoort toe tot de Vrijmetselarij en was de candidaat der partij Combes. De nieuwe President leeft zeer eenvoudig en zijn vermogen bestaat voor het grootste deel uit wijngaarden. Huwelijk van den Koning van Spanje. Alphonse XIII, koning van Spanje, zal op 24 Januari naar Biarritz vertrekken om de hand te vragen van prinses Ena van Battenberg die thans aldaar met hare moeder verblijft. Uit Duitschland. Te Berlijn vreest men erge woelingen op 21 Ja nuari. Die dag zullen de socialisten eene betoo ging houden ten voordeele van het algemeen stem recht. Voor 's middags zouden reeds 80 socialist- sche vergaderingen gehouden worden, die daarna zouden veranderen in eene betooging op straat. De regeering heeft strenge maatregelen genomen. Wilhelm II zal aanstonds na de conferentie van Algésiras, een bezoek afleggen aan den koning van Italië en aan Z. H. den Paus. Volgens de Duitsche dagbladen zou het huwelijk van Prins Eitel-Frederich, tweede zoon van kei zer Wilhelm, met de hertogin Sophie-Charlotte van Oldenburg, plaats hebben denzelfden dag van den gouden bruiloft zijner ouders, 't zij op 27 Fe bruari aanstaande. Rusland. In Rusland is de revolutie in sommige plaatsen beteugeld. In de Baltische provinciën en Siberie duren de woelingen nochtans altijd voort en overal is de kalmte nog verre van geheel hersteld te zijn. Men vreest dat nieuwe woelingen zouden kunnen plaats hebben op 22 dezer, verjaardag der eerste woelingen. Strenge maatregelen zijn geno men. Te Sint Petersburg is de armoede onbe schrijflijk en vele werklieden zijn zonder werk. IwlerLg-eling'en. Siska, loopt, kijk een keer of de barometer gezonken is. Siska gaat kijken en weerekeerende Neen hij, Mevrouw, hij hangt nog altijd aan denzelfden nagel. Een oud militair wilde de tentoonstelling van schilderijen gaan zien welke alle dagen plaats heeft te Antwerpen. Hoeveel voor eene ingangskaart vroeg hij. Eenen frank, zegde de bediende die de kaarten gaf. Goed hernam de soldaat daar is een halven frank, ik heb maar een oog Binnen eeninge weken zal het «Annoncenblad* een nieuw mengelwerk beginnen DOOR CAMILLE VERVARCKE. Voor de eerste maal zal dit werk verschijnen en wij twijfelen er niet aan of al onze lezers zul len het boeiend en hartroerend vinden. De Jonge Weduwe is een werk rijk in zonder linge toevallen die voor de heldin Elvira van Hoogdam als een raadsel zijn waarvan zij op het einde de oplossing zal vinden, -♦> O? <*>-«4—

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 5