VAN POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag avond. VRUCHTEN BROODBAWERIE BOUWGROND MEUBELEN HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS in pet*eeelen voor Bouwgrond en Hovingen Stad Poperinghe, Maison de Commerce LflflDÊOUWBEhflfiGEN. De Rooversbende van 5 Centiemen. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Maandag 9 Juli 1906, BECELAERE, Kortekcer, Stadie van Mter Paul LAUWERS, Uit der hand te koopen de Perseweide te Poperinghe, TE KOOP: Aanvraag aan M. V. D. C. en WINKELGERIEF TE POPERINGHE. Maandag 2 Juli 1906, en Menagegoederen te Wi%TO*J-Vuileseulhoek. Dinsdag 24 Juli 1906, ZATERDAG 1906. Tweede Jaar. N< 3i. Den drukregel 40 c. Op 't eerste blad 20 c. Herhaalde Annoncen Groote vermindering van prijs Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f 1,50 binnen stad f 1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Met in juli, Abonnementen aan 't Annoncenblad, om 2 uren precies, Openbare Verkooping VAN en BOERALLAAM ter hofstede bewoond door Leopold Van- havcrbeke, landbouwer te Door 't ambt van de Notarissen BlJTAYE,te Yper en te Meenen. zeer wel gelegen tegen de Statie en langs den Steenweg naar Elverdinghe, groot 1 hectare 43 aren 20 cent. Men zou ook deze gronden ver pachten voor hovingen en landingen Uit ter hand te koopen Eene welgekalante MET en 55 aren 4ö c. Grond, Cour en Hof, GELEGEN TE POPEIUNGIIE, te midden der Stad. Voor inlichtingen zich te hegeven hij den Notaris BOUCQUEY, te Poperinghe. sectie TC, nummer 561a, groot vol gens kadaster 2157 vierkante meters na aftrek der 206. vierkante meters in te lijven in den nieuwen Steenweg die zal gemaakt worden van de Statie naar de Meessenstraat. Seffens handslag. _A_ YEÏTDRE place Alp. Vandenpeereboom, 13, A YPRES. Occupée par Mr Alb. Giller-Dehaese. Pour tous renseignements s'adresser en l'étude du Notaire BUTAYE, rue de Haer- he, n° 4, a Ypres. Openbare Verkooping VAN 8 schoone Stoelen met rieten zaten, keu- kestoelen, 6 ouderwetsche Stoelen en Zetel, ouderwetsche Kteerkas. ouderwetsch Ledi kant in wagenschot, ouderwetschen open slaande Tafel, Coulissetafel en andere, 2 Ledekanten, 3 Bedressoorls, Commoden, schoonen Winkeltafel, 2 Toogen, Koffers, Pupiter, Winkelbakken, Winkeltrappen, Spiegel, koperen Koffljkan en Mooren, Ta pijten, Beelden, Soupekommen, Tellooren, Melkpinten, Glazen, Lepels, Messen, Four- chetten, Marmijten, Waschkuipen, Boterpot- ten, Cuisinière en andere Stoven, Handboog, Bloemvazen, Petrolestoof, en menigvuldige andere voorwerpen. Verders Gouden en zilveren Juweelen. Door 't ambt van den Deurwaarder Gus- taaf VUYLSTEKE, te Poperinghe, met deze venditie en deszelfs ontvangst belast. Per occasie te koopen EENE DORSPCHIEN - CYLINDER MET .MANEGE, dorschenae alle granen en werkende met 1 of 2 peerdon. Het stroo is als met de hand gedorschen. Door uitscheiding van Bedrijf. Openbare Verkooping VAN LANDBOUWERSALAAM A. Vruchten en Voeders. 1 heet. Tarwe,50 a. Haver,—66 a. Gerst, 40 a. Rogge,—80 a. Aardappels,2000 kil. KlaVerhooi, - 2000 k. Meerschhooi, - 2000 k. Tarwen Strooi. B. Beestialen. Goede Muil, 2 Melkkoeien, Jaarling, Veer- zekalf, 10 Looperzwijns, 2 Lijfzeugen, Pluimgedierte. C. Landbonwersalaam Menagegoederen Staande Kepers en IJzerdraad, Brandhout- op tijd van betaling voor de koopen boven de 15 Jr. mits goede borg, den 10" penning en de bespreken comptant te be talen ter ontvangst van den Notaris Vancayzcelc voornoemd AlBe S>rukwei*k wordt wel verzorgd en met spoed uitgevoerd aan gematigde prijzen ten bureele van dit blad. BUITENBAND. Te Limoges neemt de staking der por- celeinbewerkers eene grootere uitbreiding; de werklieden van verscheidene huizen heb ben zich bij de werkstakers aangesloten. Anderzijds hebben zeventien fabriekbestuur- ders, aan hunne werklieden laten weten, dat de ovens niet meer zullen ontstoken worden, indien de werkstaking niet spoedig eindigt. Het is te vreezen dat binnen kort geen enkel fabriek meer open zal zijn. Bemesting der Beetwortels. Vervolg Op deze wijze zal men de gansche bouw laag van eenen overvloedigen voorraad stikstof voorzien zijn, welke, door hare aanhoudende werking, de regelmatige be nuttiging van al de bestanddeelen tot de normale voeding der plant vereischt zal ver zekeren Wijlen M. Petermann, de geleerde be stuurder van het landbouwgesticht van Gembloers heeft door proeven, welke drie jaren lang voortgezet »..\rde. bewezen dat, opdat de hulpmeststoflen hun maximum van uitwerksel zouden geven, zij tot op 18 tot 20 centimeters diepte moeten onderploegd wor den, tijdens de laatste omwerking dié de zaaiing voorafgaat. Niettegenstaandede uitsluitelijke aanwen ding van sodanitraat de gewichtsvermeerde ring kan doen stijgen zal de suikervorming niet onder zulke voordeelige voorwaarden plaats hebben ten gevolge de opeenhooping van soda in den grond, welke de suikervoort- brengst verhindert en schadelijk is tot zui verheid van het sap. Ten andere, kan het sodanitraat in te groote hoeveelheid toe gepast, het voedend evenwicht welk tot de normale voeding noodig is breken, de kieming en het opkomen van het zaad ver hinderen of blootstellen aan verlies door uit- looging, de groei van het onkruid bevorderen, de stevigheid van den grond vermeerderen, enz. Door het gebruik van ammoniaksulfaat, benevens eene lichte toepassing sodanitraat zoo als hooger reeds opgegeven is, zal het ge halte drooge stot en suiker verhoogen, het sap zal niet meer met zouten beladen zijn, zullen de beeten eenen schoonen vorm her- langen en gemakkelijk om uitdoen zijn. Eindelijk werd door proeven bewezen, dat eene jaren lange en onafgebrokene toepas sing van ammoniaksulfaat zeer doelmatig is tegen de beetenaaltjes. IIAZEBROUCK Verledene week hebben wij verhaald wat Abel Pollet, Vrijdag 21 Juni, bekend heeft aan M. Boudry. Gelijk wij zegden, bekende hij de aanhitser te zijn der moord van Locon en deze gepleegd te hebben in gezelschap van drie Belgen. Volgens zijne verklaringen, zou La pare de oude M. Lenglemetz verwurgd hebben. De belgen die te Locon gewerktheb ben zagen met een ongunstig oog de goede betrekkingen tussclien Louisu Matoret en Abel Pollet, en herbaalden hem dikwijls dat deze vrouw hun ongeluk zou veroorzaken en hun nog allen op het schavot leiden. Zij stel den verschillige middels voor, om Louise te doen verdwijnen, maar Abel Pollet wilde van niets hooren. Toen Abel in Maart 11. te Duinkerke zijne 28 dagen deed, ging Lapare hem daar bezoeken, uitsluitelijk om hetzelfde voorstel te herhalen. In die lange ondervragingen welke Abel Pollet ondergaan heeft, maakte hij op zeke ren dag eene lijst der door hem gepleegde inbraken hij had er aanstonds een dertig tal. 't Schijnt dat de bende er boven de 150 zou gepleegd hebben. Abel Pollet heeft aan de onderzoeksrech ter verschillige inbraken bekend welke hij met Vromant gepleegd heeft in Juni en Juli 1905. Hij bekende ook deze gepleegd te heb ben op Jufvr. Appourchaux te Merville. Hij zegde daar nog vergezeld te zijn van Dehouck. Abel Pollet verklaarde verder dat, zoo men hem niet aangehouden had, hij nog eenige diefstallen zou gepleegd hebben en zich vervolgens uit de zaken zou getrok ken hebben Ik had voegde hij erbij, spaar penningen genoeg om op mijn gemak te leven. De hoofdman der bandieten heeft gansch zijne verzekering der eerste dagen verloren hij is moedeloos en begint gefolterd te wor den door inwendige wroegingen hij heeft dikwijsl de tranen in de oogen. Het drama van Violaines bijzonderlijk komt hem te voorschijn. Hij heeft verscheidene maal reeds gepoogd zich te verhangen. Auguste wilde zich reeds zelfmoorden in 't gevang van Ha- zebrouck, Abel heeft hem daartoe belet. Het is nu ook zeker dat Dehouck lid der bende was en mede gedaan heeft in de moord poging van Merville Ten einde een reden te geven van hunne nachtelijke uitstapjes, zegden de moordenaars, in groep uit te gaan om puiten te vangen. De laatste veroordeeling welke Abel Pollet ondergaan had, was in 1901. Hij had een diefstal begaan van 4000 fr. in eene hofstede bewoond door M. Faes en werd daarvoor tot 4 jaar gevang veroordeeld. In 1O04 kwam hij uit 't gevang en 'tis dan dat hij, samen met Vromant, zijne reeks dieften begon. Rond Juni 1905, werd hij in betrekking gesteld met Lapare en de andere belgen Van dan af volgden de diefstallen en moorden zich onophoudend in T noorden van Frankrijk en de aanpalende frontieren van België. Ziehier nu eenige der dieften en moorden, welke Abel Donderdag laatst bekend heeft, als gedaan door de bende Opdat men zijne bekentenissen zoude ge- looven heeft Abel Pollet verteld hoe zij de moord gepleegd hadden. Zij hadden zich verdoken in de schuur om 4 ure 's morgens en waren er uitgekomen binst dat Lozie de beesten was gaan eten geven. Ondertusschen in huis gelreden, vroegen zij aan de vrouw waar hun geld was Intusschentijd kwam Lozie binnen en be kwam van Marcel Deroo geweldige slagen op het hoofd welke hem het linker kakebeen en de neus afrukten. De vrouw werd alsdan ook ferm afgeranseld. Het geld gevonden hebbende waren zij vertrokken, en gingen dan het bloed van hunne kleederen afwas- schen in een beekje wat verder, 't Was op dat oogenblik dat een mannetje van Crom beke hun gezien heeft. Zij mieken een vuist er op en vertrokken langs het Vogeltje naar de Stad. In Poperinghe gekomen, zegt hij, gingen zij in eene beenhouwerij nabij eene kerk waar men bezig was aan 't opbouwen van den toren, kochten er hooldvleesch en deden daar een bankbriefje van 50 frs. wisselen. Alsdan gingen zij in eene herberg wat verder, bewoond door eene bejaarde vrouw en drie jonge dochters, en deden er café maken. Zij waren daar met vieren, de vrouw Leclercq, zuster vau Abel Pollet, die in betrekking was met Theophile Deroo, was hun tegemoet gekomen en medegegaan. Mar cel Deroo heeft dan ander geld doen wisselen. (Uit het onderzoek is geschenen dat de been houwerij die was van M. Leopold Laconte, en de herberg, De Zwaan bewoond door Cyriille Hennaert). Marcel Deroo die Lozie bijna doodgeslegen heeft, had voor zijn werk 12,50 fr. gekregen. Eenige dagen voor dat die diefte plaats had, was Abel zelf die ligging van 't buis gaan nazien. Hij gaf zich uit ais verkooper van plaasteren beelden en kon alzoo in huis raken de meid had de deur opengedaan en hij. wist dat M. Cortille er niet was. In den loop van 1905 zegt hij daar ook de diefstal gepleegd te hebben ten nadeele van den landbouwer Dehuyser waar bij 600 fr. stool. 't Is ook hij die in den laatsten hoppepluk de diefstal beging bij de broeder en zuster Camerlynck, nabij de herberg St. Sixte Molen te Poperinghe. Hij was daar in ge zelschap van een anderen Poperinghenaar, welke hij genoemd heelt en die Maandag in Frankryk aangehouden is geweest, Maandag zijn M. Baljuw en zijne dochter naar Bethune gegaan om erin tegenwoordig heid gesteld te zijn van Abel Pollet en Cie. Zij herkenden in hen de dieven niet, maar Abel deed hen gansch uiteen hoe alles ge gaan was, zoodat zij wel moesten gelooven uat hij het was. GUYARD bijgenaamd LAPARE, Hij verhaalde nog verscheidene diefstallen waar hij mee gedaan had, onder andere bij M. Derycke te Crombeke; binst dat deze naar eene begraving gegaan was, brakeu zij er binnente Rousbrugge bij de We Delhaye wonende dicht de gendarmerie, stoolen zij 20 fr. en een spaarboekje van 4000 fr.; enz., enz. cabUT veojviabt. Hij eindigde Dijnsdag de onderhooriiig met de volgende geschiedenis. Zich eens met zijne vriendin In eene stad van 't Noor den bevindende, stool hij er 20.000 fr. De politie hield hem aan bij de kommissaris ge komen, onderbrak hij hem, en riep met een verontweerdigde stem Weihoe! gij houdt brave lieden aan en gij laat de dieven looien! imswtm voor het overige van 't jaar, Herbergiers 50 cent. buiten stad 75 c. Bijzondere 1 frank. 1,25 DOOR UITSCHEIDING. Comptanl geld voor de koopen beneden de 10 f'rs. NOTARIS TE YPER. DE ORÉ. A GRÉ Door Uitscheiding van Bedrijf. om 1 ure namiddagin de St. Michiels- school, St. Michielsstraat te Poperinghe, ten verzoeke der We Victoors-Lefebvre en Dochters, zal er openbaarlijk verkocht worden, te weten Met gereed geld en verhoog van den 10" penning voor onkosten. Gemakkelijke voorwaarden van over neming. Inlichtingen ten bureele dezer. om 12 3/» ure namiddag, ter hofstede be woond door M' Leopold Verhaeghe, te Wa- lou, bij d'herberg de- Vuileseule, zal de Notaris Vancayzcele, residerende te Rening helst, door 7 ambt van den Notaris oh, residerende te Watouovergaan tot de openbare verkooping van Frankrijk. De werkstakingen. Te Crombeke Abel Pollet met Theophile en Marcel Deroo, 2 broeders, (Auguste Pollet was er niet mede, gelijk wij gezegd hebben) hebben alle drie bekend deze moord gepleegd te hebben. Te Watou op 30 October 1905, Abel Pollet met Lapare stolen er 350 fr. cn eenige ju weelen ten nadeele van M. Codille, rentenier. Zij waren er langs achter binnengedrongen door een venster en braken de coffre-fort open met eene ijzeren baar die aan de voor deur was. Volgens het zeggen van Abel Pollet waren de belgen bijzonder sterk in 't openbreken van cofl're-forts. Te Elsendamme. In zijne onderhoo- ringen van Dinsdag laatst, verhaalde Abel de nislukte aanranding van Gharlotte Ver lende op 27 December 1905 deze aanslag moést de beste zijn van al deze door de bende aangegaan. Had deze moeten geluk ken, zegde de bandiet, ik ging ophouden en op mijne renten gaan leven. De vrouw Verlende had 200.000 Ir. in huis. Zij hadden deze plaats toegezeid geweest door eene vrouw van Poperinghe, en trokken er naar toe Abel Pollet, Lapare en Theophile Deroo. Alles scheen wel af te loopen, toen al met eens, Deroo die aangesteld was om een meis je van 17 jaar te bezorgen, dit liet ontsnap pen. Het meisje liep buiten en riep om hulp, hetgeen de bandieten op de vlucht stelde. In December 1904, dag op dag, had Lapa re met een anderen Poperinghenaar reeds gepoogd binnen te breken bij Charlotte Ver- lende, en insgelijks mislukt. Lapare werd alsdan aangehouden door den veldwachter van Pollinckove. Hij ging wat mede al klappen, maar eensklaps miek hij zich los, en gekkende met den veldwachter liep hij weg. Te Vlamerlinghe. De poging tot inbraak onlangs gepleegd bij M. Feys, werd uitge voerd door Abel Pollet en Lapare.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 1