HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS VAN POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag avond. BHOODBfl KkERIE BOUWGROND ËENAGIEGOEDEREN De Rooversbende van in pepeeelen voor Bouwgrond en Hovingen TE KOOP: Stad Poperinghe, NIEUWS UIT BEIiGIE. ZATERDAG 28 Tuli 1906. 5 Centiemen. Tweede Jaar. Nr 35 ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Stadie van Paul LAUWERS Uit der hand te koopen de Perseweide te Poperinghe, Uit ter hand te koopen Eene welgekalante Aanvraag aan M. V. D. C. REEE te Rousbrugge-Haringhe. Woensdag 8 Augusti 1906., Openbare Vethooping BUITENBAND. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Herhaalde Annoncen Groote vermindering van prijs Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f 1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Abonnementen aan 't Annoncenblad, NOTARIS TE YPER. zeer wel gelegen tegen de Statie en langs den Steenweg naar Elverdinghe, groot 1 hectare 43 aren 20 cent. Men zou ook deze gronden ver pachten voor hovingen en landingen MET en £5 aren 40 c. Grond, Cour en Hof, GELEGEN TE POPERINGHE, te midden der Stad. Voor inlichtingen zich te begeven bij den Notaris BOUCQUEY, te Poperinghe. De russische Doema, op 10 Mei II. inge huldigd, is reeds ontbonden. Het bevelschrift van den czaar, de ontbinding bevelend, werd Zondag afgekondigd. De redens voor dewelke de czaar de Doe- ina ontbonden heeft zijn Omdat zij een grondwettelijk bestuur in het zarenrijk heeft willen invoeren, en den czaar haren wil heeft willen opdringen. In de zaak der landgoe deren heeft zij geen rekenschap willen houden van de voorstellen door de regeering gedaan, zij heeft ei' zelfs willen tegen ophitsen en toonde zich genegen om de socialisten in hunne aanvallen tegen den eigendom te wil len volgen. Een nieuwe Kamer zal bijeen geroepen worden voor 5 Maart 1907. Vrijdag werd aan boord van de Marble- haed het vredeverdrag tusschen Guatemala, Salvador en Honduras geteekend. Rusland zon erin toegestemd hebben aan de chineezen eene som van 75000000 roebels te betalen als vergoeding van de schade die China verleden jaar, door den opstand der russen te Vladivostok geleden heeft. Elvcrdlnglie. Donderdag namiddag is het Parket van Yper te Elverdinghe afgestapt om er eene geheimzinnige zaak te onderzoeken. In den nacht van Woensdag 25, is het stal van den jachtwachter Capoen, wonendejuist bij het Steentje Molen in brand gesteken geweest en al de konijnen dier erin waren zijn erin verbrandDe kwaaddoeners voor aleer te vluchten gaven eenige geweerscho ten door het opperlucht, in 'thuis, zonder echter iemand te kwetsen. Capoen is jachtwachter ten dienste van den Marquis d'Einetières; 'twas hij die ver leden winter met de jachtwachter Olivier o_ ronde was toen deze schoot op de gebroeders Mouton. Westoutre. Maandag morgen was Goudenhooft Sera- phin, 81 jaar, in een boschje eiernesten gaan zoeken. Eenige uren later vond men zijn lijk met liet hoofd in een klein putje. De man moet een beroerte gekregen hebben en aizoo in den put gevallen zijn. Cheltiuc. sectie TC, nummer 5G1a, groot vol gens kadaster 2157 vierkante meters na aftrek der 200 vierkante meters in te lijven in den nieuwen Steenweg die zal gemaakt worden van de Statie naar de Meessenstraat Seffens handslag. om 2 ure juist namiddag, ter hofstede bewoond door de We Alois Macrtcn- JDegraevc, tot CROMBEKE, VAN Zool- en Wagenharnas, en al 't LANDBOUWALLAAM. I Peerd, 2 Melkkoeien, Jaarling, Veerze- kalf, 7 Zwijnen. 3 Heclaren Tarwe, Rogge, Haver, Aard appels, Peerdeboonen en Erwten. Groote hoeveelheid Klaverhooi van de de eerste snede en 1200 kilos meerschhooi Tijd van betaling mitsgoede borg tot ia December 1906. Op het voorstel van den minister van oor log, is de schadronsoverste Dreyfus tot rid der van het Eerelegioen benoemd. De overhanding van het eerekruis aan Dreyfus heeft plaats gehad op de binnen plaats der krijgschool van Yincennes, daar zelf waar hij 'in 1894 de degradatie had moe- pn ondergaan, STADSNIEUWS. Wat nicunH over den train. In den loop der kermisweek zijn er op de ïju Poperinghe-Veurne zeven duizend taartjes afgegeven geweest. Alhoewel het 't eerste jaar was dat den tram liep met de kermisweek, heeftden dienst allerbest geschikt geweest. Den zaterdag, donkeren-ommegang, die den bijzondersten ag was, begon met eene lichte ontriggelin^ e Watou, doch niettegenstaande deze ver- achtering, liep alles om ter best af en met den noene had men de schade reeds inge wonnen. Dit was te danken aan den Heer controleur mile Herman, die onvermoeibaar geduren de geheel de kermisweek te beena was om alles te schikken en goed na te zien. Verleden week meldden wij, dat twee jon ge kereltjes aangehouden waren voor geld uit het schof te stelen bij den zwijnslaehter j Georges Dave, Boesclieepstraat. Een van hen betichte een zijner makkers, Valère Ram- mout, wonende in de Casselstraat, nr 102, hem medegeholpen te hebben. Uit het onderzoek is gebleken dat de klei ne Rammout geen de minste schuld had in den diefstal. X... beschuldigdezijnen makker maar na eene goedo ondervraging door den heer politie-kommissaris, begon hij te wee- nen en bekende hij de diefte alleen gepleegd te hebben. Donderdag namiddag is het kindje der echtgenoten Verbeke doodgereden geweest door den automobiel van den graaf Lanbes- pin, verblijvende 'te Elverdinghe. Yper. Maandag morgend vond men tegen he Minneplein, een man liggen, met bloedenc hoofd en erge wonden, men bemerkte dat zijn zakuurwerk verdwenen was. Het is zekere Bruno L..;.., wonende in de Penne- straat. Een onderzoek Is ingesteld. Middclkcrkc. Maandag morgend, zijn twee meiden, der villa Iiiposo, bewoond door M. deCoequéau des Mottes, van Aalst verdronken, toen zij een bad namen in de zee. Men denkt dat zij gaan zwemmen zijn na zij ontbeten hadden en dat zij door een opdrang getroffen geweest zijn. De twee slachtoffers zijn de genaamde Buyl, 23 jaar oud, dochter van een bakker van Aalst en Marie Deschutter, 18 jaar oud. Horfrijk. Een geweldige brand is ontstaan, Zondag namiddag rond 5 ure, in den grooten kruide nierswinkel De Jaegher, Doornijkstraat. Dank aan de spoedige hulp, was de brand weldra uitgdooft. Het vuur was ontstaan door het ontploffen van naphte. Dixinudo. De genaamde Alfons Vincke, smid, werd Zaterdag rond 4 ure namiddag, zijn arm ver pletterd en erg gekneusd aan het hoofd,door het vallen van een barreel. De ongelukkige is gehuwd en vader van vijf kinderen. Brugge. Zondag avond rond 10 ure kwam de zoon Zaterdag, werden twee jongens 9 en 12 van Alois Coutigny, landbouwer, wonende jaar oud, betrapt terwijl zij twee geldbeugels bij De Lyster te huis. Binst dat hij den muil gaan drinken geven was, zag hij zijnen vader buiten gaan maar hoorde hem niet terug binnenkomen. Ongerust zocht de jon geling overal rond maar zag niets 's Anderdaags 's morgens, vonden werk lieden. den ongelukkige opgehangen aan eenen keper in 't hommelhof van M. Jules Sohier. Hij had zich verhangen met zijne bretelle. De ongelukkige die 49 jaar is, laat eene weduwe na met 11 minderjarige kinderen ontroofden bij Maria-Alter. een kramer, wonende te DoffcnjjM. Zondag namiddag, rond 5 ure, kwamen de gebroeders Debode en C. Vandenhemel, in de liei-bergvan Cyriel Laebens.Zij zochten twist tegen den herbergier en zijn broeder, en wierpen met pinten naar dezen laatsten. De herbergier gebood hun voort te gaan, en gelijk zij weigerden, loste hij verscheidene schoten waarvan er twee Victor Debode HAZEBROUCK Het onderzoek te Bethune. Tijdens een onderzoek had Abel Pollet aan M. ae onderzoeksrechter verklaard, in me nige diefstallen geholpen geweest te zijn door twee kerels van Vieux-Berquin, waar van hij eene zeer juiste persoonsbeschrijving gaf, zonder echter hunne namen te kunnen opgeven. M. Coupillaud, onderzoeksrechter van Hazebrouck, vergezeld van zijnen Greffier en van de heeren leden der veiligheidspolitie van Parijs, Vignolle en Forest, die reeds zooveel diensten bewezen hebben in deze zaak, bega ven zich dus Donderdag 19 Juli naar Belle Zij wendden zich eerst naar de gendarme rie, dicht bij de statie; dan, geholpen dooi eenige gendarmen dezer stad, deden zij huis zoekingen dewelke duurden tot 1 ure des namiddags. Aanhoudingen te Vieux-Berquin. Van Belle begaf M. Coupillaud zich naar Vieux-Berquin, samen met M.M. Vignolle Forest en zes gendarmen. Na een kort gesprek met M. Biebuyck, Burgemeester, begaven al de heeren zich naar het huis bewoond door gebroeders Henri Fauvart, 30 jaar, huidevettersgast en Leon Fauvart, 27 jaar, voddenkoopman. Een onderzoek welke men seffens deed in hun huis, bracht verscheiden voorwerpen voor den dag, waarvan zij de voortkomst niet konnen aanduiden. Na onderhoor van eenige getuigen werden de twee mannen aangehouden, en niet tegenstaande hunne protestatiës, door de gendarmen naar Belle overgebracht en 's anderdaags in 'tgevang van Hazebrouck opgesloten. Maandag laatst werden zij naar Bethune vervoerd. De Fauvart's waren zeer slecht gezien te Vieux-Berquin; zij hebben reeds verscheidene roordeelingen onderstaan. Een hunner lééft te Hazebrouck een stuk van 40 franks gewisseld, voortkomende van de moord van Violaines; men heeft het stuk wedergevon- den. Het getal aangehoudene leden der bende Pollet is nu dus gebracht op 32. X De inbraak te Merville. troffen. De toestand der gekweste is zeer erg. —Een pijnlijk ongeluk is Dinsdag namiddag Een onderzoek is geopend, alhier voorgevallen. M. Eugëne Declercq, 83' jaar, wonende nabij De Nachtegaal was I s Damiddags rond 4 ure een wandelingsken gaan doen in de velden. Daar hij om 9 ure| nog niet terug was, gerocht de familie on gerust en ging hem opzoeken. Rond 10 urel vond een jachtwaker de ongelukkige dood in eenen gracht. Men denkt dat de oude man bezweken is tengevolge eenen bloedopdrang. Nevens de examens welke wij over acht dagen meldden, hebben de volgende oude leerlingen van 't bisschoppelijk collegie onzer stad hun examen doorstaan in de ka tholieke hoogeschool te Leuven Maurice Werquin van Watou, met succes, zijn eerste exaam in germaansche letteren Achille Vallayes van Vlamertinghe, met suecos, zijn eerste exaam in geneeskunde. Arthur Kestelyn van Crombeke, met on derscheiding zijn eerste exaam in geneeskun de. Mcciicil. Een kantonnier vond Maandag morgend op de spoorlijn, dicht bij de statie, een man ins been afgereden was. Het is zekere Ghesquieré van Neder-Waasten, die al de spoorbaan naar buis ging en door een ple- ziertrein van Oostende verrast werd. De toestand van Ghesquiere is zeer erg, het ver minkte lichaamsdeel is afgezet. In het Hotel de la Bourse bewoond door de echtgenooten Viaene-Dosfel, is ei- Maandag nacht brand ontstaan. Het vuur was ontstaan in een kamer op het eerste ver diep. gebezigd door een reiziger. Weldra werdt men den brand meester. De schade is gering. Dinsdag, heeft een schrikkelijke moord en zelfmoord van den dader de bevolking in Joseph Bouciqué van Merckem, metgroote '4«chudding gebracht. De genaamde Polydo -L- - I Maes, 26 jaar verkeerde sinds langen onderscheiding, zijn eerste exaam in genees kunde. Florent Vandermarliere van Elverdinghe, met onderscheiding zijn eerste exaam in ge neeskunde. René Devloo van Oostvleteren, met groote onderscheiding, zijn laatste exaam in genees kunde. ir tijd met Stephanie Vanhee, 18 jaar. Sedert eenigen tijd wilde het meisje van hem niet meer wetenen in een aanvai vanjaloerscheid heeft Maes, liet meisje met messteken gedood in hare woning; daarna heeft hij de vlucht genomen tot in een veld, en zich zeiven door acht messteken gedood. Woensdag namiddag heeft de onderzoeks rechter Auguste Pollet, Canut Vromant en Dehouck ondervraagd nopens de inbraak met diefstal gepleegd te Merville bij Jufv. Appour- chaux. Na ze in 't bijzondere ondervraagd te lebben, deed hij ze samen komen. Auguste en Vromant hielden stellig staan den slag epleegd te hebben in gezelschap van De- ïouckzij verhaalden zelf eenige bijzonder heden aan dewelke de schuld van dezen aatsten zeer wel doet uitkomen. Dehouck, loochent alle schuld in deze zaak en heeft gezegd dat hij niet meer zal spre ken tenzij bij getuigen. Abel Pollet en zijne Vrouw. Over eenige dagen heeft Abel Pollet eene korte bijeenkomst gehad met zijne vrouw. Hij ziet met veel hertzeer, zegt hij, dat zij zoo lang opgesloten is. Nadien bekende hij nog verscheidene dief stallen gepleegd 'tzij in de omstreken van Hazebrouck, 'tzij in België. Kluchtige geschiedenis Abel Pollet heeft aan den onderzoeksrech ter van Hazebrouck eene kluchtige geschie denis verhaald. Hij was van zin geld te gaan stelen bij een inwoner van Steenbeke, doch hij had vernomen dat deze zijne spaarpennin gen in bewaring gegeven had bij M. Polaert, een ouden rentenier, te Hazebrouck. Op zekeren avond begaf Abel Pollet zich naar de woning van M. Polaert, Morbekestraat met het geducht de meid uit te hooren. Het was M. Polaert zelf, die kwam open doen, Abel Pollet liet zich daardoor niet ontstellen. Hij knoopie een gesprek aan met den ouderling, en ten slotte gingen beiden naar eene herberg, speelden er met de kaar ten en spraken er duchtig de kan aan. Toen M. Polaert dronken was, verliet Abel Pollet de herberg, en brak in de woning van den rentenier binnen. Zijne opzoekingen bleven echter vruchteloos en hij kon slechts eene geringe som gelds buit maken. Toen M. Polaert eindelijk t'huis gesukkeld kwam, bestatigde bij den diefstal 's anderdags ging hij bij de politie eene aanklacht doen, die toen echter zonder gevolg bleef. M. Polaert, die 83 jaar oud is en te Haze brouck wel gekend, verklaart dat Abel Pollet leugens vertelt, dat hij dien schurk nooit gezien heeft, en dat hij zoo niet met den eerste den beste gaat met de kaarten spelen in de herberg. De diefstal in zijne woning is den gelijkvloers en den lessenaar hooren openen, doch was niet durven opstaan, 's Anderdags bestatigde hij dat de dief eene kleine som gelds, maar daarentegen ver scheidene schuldbekentenissen gestolen had. Hij vernam toen ook dat zijn sleutelbos, dien hij sedert den vorigen dag vermiste, gevonden was door een der kinderen van den herber gier, bij welke Louise Matoret in dienstwas. De herbergierster gaf hem den sleutelbos weer. Zeer waarschijnlijk bad Louise Matoret voor den nacht den sleutelbos aan Abel Pollet geleend en had deze alzoo bij M. Polaert kunnen binnendringen. De misdaden der Fauvarts. M. Boucquillon, dienstdoede onderzoeks rechter te Bethune, heeft Abel Pollet onder- vraegd over de schuld der Fauvart's. De bandiet heeft verteld dat Leon Fauvart de dader was der moordpoging te Calonne-op- de-Leie. Men herinnert zich dat op 20 Januari 1905 M. J.-B. Dron, eigenaar, aoor twee zwart gemaakte mannen in zijn huis door sabelsla gen gekwetst werd en dat zij er 70 franks ontstolen. Abel deed het volgende verhaal over deze zaak In 't begin van 1905. ontmoete ik Leon Fauvart, dewelke mij vroeg of ik met hem een slag wilde doen. Gelijk ik juist uit 't gevang kwam, aarzelde ik langen tijd. Op 't laatste, gezien de daad nog al wel moest opbrengen aanveerde ik. Den 20, 's avonds braken wij binnen bij M. Dron. Na eenen vilten hoed over ons aangezicht getrokken te hebben, vielen wij op den ouderling en vroegen hem zijn geld. Slaat mij dood, indien gij wilt, antwoor- de de ouderling maar ik geef u geen centiem. En hij rechte zich trachtend eenen ouden sa bel vast te nemen die aan den muur hing. Leon nam hem het wapen uit de handen en bracht hem verscheidene slagen toe op het hoofd. M. Dron viel bewusteloos neder en wij onderzochten de meubels. In 't geheel vonden wij 18 franks. M. Bouquiilon deed Abel opmerken dat men er 70 frs. ontstolen had. Abel schoot in eene groote gramschap en riep 't is dan die kanalje van Leon die alles gehouden heeft. Ik heb schandelijk bedrogen geweest.» Hij bedaart wellicht en doet het verhaal zij ner dieften voort. Zoowel als Leon, Henri Fauvart heeft ten zijnen laste verscheidene diefstallen, waar onder deze te Merville en Laventie. De bende zal ook nog ondervraagt worden over eenen moord gepleegd te Fretin, op Jufv. Felicitas Destoilieurs, 70 jarige vrouw, waar 3000 franks gestolen werd. Lapare te Rumbeke. Lapare heeft Dinsdag naar Kortrijk over gebracht geweest om er onderhoord te wor den. Van daar heeft men hem geleid naar Rumbeke bij de Wc Stragiers, waar hij sa men met Abel Pollet en Theophile Deroo ingebroken hadden. Hij was daar gezonden ten einde te toonen hoe de inbraak plaats had gegrepen. Huiszoek bij Lapare. Donderdag morgen werden huiszoekingen gedaan in het huis van Lapare hetwelk onbewoond is. De opzoekingen in het dak bleven vruchteloosin een klein achter plaatsje vond men gedolven bij eene staak, 5 goudstukken van 20 frank, 's Namiddags werden de opsporingen voorts gezeteen strooien kot dat op den koer staat werd gansch afgetrokken, maar men heeft niets meer gevonden. De opzoekingen duren nog altijd voort. Het onderzoek over den diefstal gepleegd bij Alois Durant, 'operinghe, zal Maandag te Yper plaats grepen. BURGERSTAND VAN POPERINGHE van 14" tot 21n Juli. s nachts gepleegd, terwijl hij te bed lag. Hij werkman met Irma Melis, 17'jaar, werkster beiden ia had de voorduur, de duur der voorkamer op I stad, AIKONCEHBLAD voor het overige van 't jaar, Herbergiers 50 cent. buiten stad 75 Bijzondere 1 frank. 1,25 De ontbinding der Doema. De vrede geteekend. Russische schadevergoeding STUDIE VAN DEN NOTARIS 6+OH Dreyfus ridder van het Eerelegioen. GeboortenMaria Milleville, dochter van Maurice en Augustina Six.Alice Deroo, dochter Achille en Victorina Verwaerde.Rachel Couttenier, dochter van Julien en Romania Lebbe. Overlijdens.—Fourmenter Philippus, 8i jaar, zon der beroep, echtgenoot van Sophie Devos, Wijk G. Coutigny Aloise, 40 jaar, timmerman, echtgenoot van Virginie Candaele, Wijk A.Camerlynck Henri, 52 j., zonder beroep, weduwaar van Jeremia Kesteman, Boeschepestraat.Declercq Eugène, 82 jaar, zonder beroep, weduwaar van Virginie Deheegher, Wijk A Praet Emerence, 5y jaar, naaister, echtgenoote van Joseph Verbiese, Yperstraat. HuwelijksbeloftenDieudonné Vanhove. doktor in natuurlijke wetenschappen, repetitor aan de Hooge school van Gent, wonende te Brugge met Jeanne Vuylsteke, bijzondere zonder beroep in stad.Aloise Dekervel, landbouwer met Madeleine Quaghebeur, zonder beroep, beiden in stad. Achille Lahavc, dienstknecht met Lydie Titteljon, dienstmeid, beiden in stad.—Jules Tillie, landbouwer te Elverdinghe met Louise Gesquiere, zonder eigen beroep beiden in stad. Huwelijken.—Henri Spinnewyn, 35 jaar, landbou wer te Meessen met Herminie Blondeel, 26 jaar, zonder beroep in stadCyrille Carren, 22 jaar,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 1