ACHILLE MALBRANCHE, I BRANDVERZEKERING POPERINGHE fi. DUPONT-PIGHEBEUR, Délicieux PAIJiS d'flJVIflfl DES Medard ROY-WAELES, i EERSTEN TAP Eug. DONDEYNE-GESQUIERE, GROOTEN AFSLAG Richard DEVOS-BEUN. HERBERGKERMISSEN HOPPE. Wilt gij een grootenschoonen en goedkoopen keus vinden van SPIEGELS, LINOLEUMS, TOILES CIRÉES, STOORS, GORDIJNEN, TAPIJTEN, MEUBEL-PAPIER en alle Artikelen die 't behangen betreften, BUlTEflliflflD. mad. Humbert, de beslissing genomen werd Algemeene wedstrijd van 't middelbaar J - -1 Onderwijs.-Succes van ons College. BURGERSTAND van POPERINGHE TE VERKRIJGEN BIJ Schaalstraat, Poperinghe Tabak, Cigafeti Cigacetten 7% 1 Ie DruIe work wordt wel verzorgd en met spoed uitgevoerd aan ten bureele van gematigde dit blad. prijzen J. Destrooper, Pètissier, LOO-LEZ-FURNES. Aussi en vente dans tous les princi- paux Magasins. de Spécialité de Gateaux Mazarin Macarons, GLACÉS SORBETS, Chocolat Pains d'èpices des Patrons Patissiers Chocolat au lait P. L. Cailler's de Broc-Suisse. Emile Liaawens, M" TAILLEUR, Marché aux Chevaux, 6, Poperinghe. polk Hommes, Dames Enfants. De Gele Nieuwpoortsche Achille Berat- Vancaeyseele. Veurnestraat, 53, Poperinghe, van Kolen, Brijketten Zakjekalk, In Herzie. IYIEUWS UIT BEItGlE. STADSNIEUWS. Op Zondag 16" September, VELLEN Benoit VERSTRAKTE, fe ff 3 ff ff I fi fi i 3 Lichtenprinter, Teekenaar, Om lijster, 21, BRUGGESTRAAT, 21, POPERINGHE. Tentoonstelling van Luik 1905. BUITEN CONCOURS GESTELD. LID VAN PEN JURY. HOOFDAGENT J. DE BEI^-BOUCQUEY, PAARDENMARKT, POPERINGHE. Op Zondag 23" September, 125 Frs. I^i-ljzen, en 25 Frs. te Verlooten, Schoonen ACCORDEON, MARKTPRIJZEN. Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door Geachte Inwoners, Koop de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat hij tijds voor den opzeg zal zorgen. Let wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANGEL Yperstraat, 2, Poperinghe, SL/'i.Bij de Post, Groote Markt). laatste. Dusvolgens verdient de kweek dezer plaat de ernstige aandacht van den land bouwer. De wintergerst vraagt eenen vruchtbaren grond, wel voorzien van oplosbare elemen ten, omdat de groei maar betrekkelijk kort is. Eene goede bemesting met stalmest komt dus wel te pasdoch het is wenschelijk hem eenigen tijd voor het zaaien onder te ploe gen maar de beste doenwijze bestaat in deze bemesting te volledigen met scheikun dige vetten. Eene milde bemesting met fosfoorzuur- en potaschoudende meststoffen mag geenszins verwaarloosd worden. Professor Maerker heeft in al zijne proeven bestatigd dat, overal waar hij vermeerdering van opbrengst had, door het toevoegen van potaschmesten, de kwaliteit der producten beter was. Wij raden dus de volgende bemestings- wijze aan 400 kgr. superfosfaten 100 tot zwavelzuren ammoniak 150 tot 200 kgr. chloorpotasch of 300 tot 600 kgr. kaïniet. Ten andere al onze proeven hebben bewe zen dat de opbrengst merkelijk steeg, wan neer de bemesting met stalmest volledigd werd met scheikundige vetten bij de teelt der graangewassen. J. AIDIT 150 kgr. De kerkvervolging in Frankrijk De fransehe regeering neemt reeds maat regelen om den 11 December de zegels te leggen op de kerken en de kerkelijke goe deren, overal waar er geene eeredientver- eenigingen zullen ingericht zijn. Eene Processie verboden te Valciicijn. Onder voorwendsel van mogelijke onlusten en botsingen, heeft de prefekt van 't Noorden Zondag laatst de processie van O. L. Vrouw te Valencijn verboden. Dit nieuws beeft de bevolking zeer getroffen, des te meer daar die processie van over 900 jaar dagteekent. De pastoor-deken der O. L. Vrouwkerk had reeds de toelating van den burgemeester be komen, en alle toebereidselen waren gemaakt. Eenige socialisten hadden met eene teg< manifestatie bedreigd, en 't is daarop dat de prefect de processie verboden heeft. Madame Humbert. lingen van het gehucht Het Roode Kruis De politie heeft zich ter plaats begeven en er een einde aangesteld. Proces-verbaal is opgemaakt. Maandag laatst heeft men zekeren Ste vens E. vluchteling uit Merxplas aangehou den en hem er terug gedaan. Een fransman werd insgelijks aangehouden uit hoofde van landlooperij en is aan de frontieren geleid geweest door de gendarmerie. Zondag nacht rond 11 uren heeft zekeren Luyssen liené, binnengedrongen bij middel van braak en beklimming, in de woning van Debyser Petrus, staande langs de Crom- beke kalsiede. Debyser had zijn geld bij hem en is niets ontvreemd geweest, doch alles was openge broken en overhoop. Proces-verbaal is door de politie opgesteld geweest. Dinsdag namiddag hebben de politie-agen- ten den genaamden Jerome C.aangehouden en hem naar het gevang van Yper overge bracht voor eene straf die hij nog te doen had, uit te boeten. Woensdag morgen rond 7 ure was Rich. Devos, zinkwerker onzer stad, met zijn 13 jarigen zoon aan 't werk op het dak van een inopbouwzijnde peerdestal in de brouwerij van M. N. Batailie. Al met eens viel de jon- 5.80 in. beneden, Juist op den boord van den mestput. Hij was erg gekwetst aan den kin, de rechterzijde en de been en. Hij werd seffens naar huis over gebracht en is reeds aan 't beteren. Woensdag gebeurde een ongeval in liet hommelhof van Auguste Deroo, op den Leenhoek. Binst dat de knecht bezig was met hommelzakken op den wagen te leggen was een 8jarige jongen, Marcel Zyde, opeen der achterwielen gaan staan. De knecht daarop niet gelet liebbene, deed het peerd voortgaan en den jongen werd het rechterbeen tusschen den bak van den wagen en de speeken van het wiel gegrepen. Op het geschreew der plukkers hield de knecht het peerd stil. De jongen was het been bijna gansch ver pletterd. Men bracht hem naar het gasthuis. Zijn toestand is nog altijd erg. De Kiezerslijst der Stad Poperinghe wordt voorloopig gesloten als volgt; Voor Roussclare. Vrijdag avond rond 11 ure, ontstond er twist tusschen zekeren René Staelen, soldaat in verlof, en de gebroeders. Verhelst, wonen de op den Ruiterhoek. Staelen ziende dat een der broeders Verhelst, een mes toonde, nam de vlucht. Een weinig later werd hij op nieuw aangerand, en bekwam niet min dan negen steken in het hoofdeen der messen brak en bleef in den schedel van het slacht offer steken. I)e gekwetste liep nog tot aan de herberg Het Paviljoen waar hij ver zorgd werd. De ongelukkige Staelen heeft negen steken in het hoofd bekomen met de messen te willen afweeren, heeft hij menig vuldige steken en sneden in de armen en de handeneen der vingers moest afgezet zijn. Jules Verhelst werd aanstonds aangehou den, Leonard vluchtte en men is er nog niet in gelukt hem aan te houden. Den top van het mes is nog altijd in de wonde. De toe stand van het slachtoffer is zeer erg. Ti-einbotNiiig' 4c Namen. Maandag morgend, rond 4 ure, gebeurde er een vreeselijk ongeluk in de statie te Namen. De koopwarentrein 7034 zondag nacht uit Antwerpen vertrokken, reed in d< statie van Namen de seinen voorbij en botste op den koopwarentrein 10,246, komende uit Onet. I)e schok was verschrikkelijk de sein- kabien n. 2, werd gansch vernield en twee werklieden, werden op den slag gedood. de kamer van volksvertegenwoordigers 2635 kiezers waarvan 1724 met 1 stem, 559 met 2 stemmen en 352 met 3 stemmentotaal stemmen, 3898.—Voor den Senaat en voor Vrijdag laatst werd Thérèse Humbert uit de Provintie 2300 kiezers waarvan 1412 met het gevang van Rennes losgelaten. Haar h stem, 515 met 2 stemmen en 343 met 3 man, Frederik Humbert, is terzelvertijd uit stemmen; totaal stemmen, 3531. Voorde het gevang van Tliouars ontslagen. Het is Gemeente 2170 kiezers waarvan 1457 met Dinsdag in den ministerraad te Rarnbouillet i stem, 352 met 2 stemmen, 161 met 3 stern- gehouden, dat op aandringen van M. Clemen- men en 200 met 4 stemmen, totaal, 3444. ceau en gezien aen gezondheidstoestand van de vrijheid terug te schenken aan het wereld- n j o n n In den wedstrijd voor de latijnsche taal onder de leerlingen van rhetorika, hebben de studenten onzer collegen behaald: MM. Ch. Devos, van 't college van Poperinghe, geschreven en mondelings examen, op 150 punten, 118 (eercprjjs); M. Gythiel van hetzelfde college, geschreven en mondelings examen, 115 punten [prijs]; H. Vanden Bul- cke van Kortrijk. geschreven examen, 78 beroemde koppel, dat gedurende lange jaren de menschen met zijn stoutmoedige aftrug- gelarijen heeft verbluft. Eindelijk Eindelijk heeft de Engelsche regeering bij monde van sir Henry Campbell-Bannerman, namelijk in een onderhoud met een briefwis selaar van de Neue Freie Presse van Weenen, bekend wat gansch de beschaafde wereld reeds gezegd en lierzegd heeftdat de oorlog van Engeland tegen de Boeren nutte- punten op 100; R. Verhaeghe van Thielt 75 loos en wreed zonder weerga geweest is, H. Woestyn van Kortrijk 75, J. Pieters van En opgestookt door M. Chamberlain Poperinghe 68, L. Delanghe id., 63, E. Van- vroeg ae briefwisselaar. De eerste minister derschelden id., 63, J. Ampevan Thielt 61, van Engeland antwoordde Jk laat u zelf AVerhoest van Kortrijk 61, W. Bersou id. besluiten, doch ik moet u zeggen dat gij 60, E. Brou id., 60, R. Delporte id 60, H. Engeland niet beoordeelen moet naar dien Lecotvan Poperinghe 60, M. Schepens id 60, man.» Dat de woorden van M. Campbell- A. Stroobandt van I hielt 60, A. Blancke van Bannerman gemeend zijn, getuigen al wai IKortrijk 55, M. Carpentier id., 55. J. Caret- hij reeds gedaan heeft om zooveel mogelijk He id., 50, A. Deheegher van l'operinghe 50, het leed aan de Boeren berokkend te ver- Rl. Ottevaere van Kortrijk 50, H. Vandeput- zachten. te van Thielt 50 Zelfde klas. Grieksche taalMM. J. Pie ten eereteeken voor een duitschen Bisschop. ters van p0peringhe 73 punten, Ch. Devos, Kardinaal Kopp. prinsbisschop van Bres- id, 70, M. Gythiel id, 68, W. Bersou van lau. werd Zondag door keizer Wilhelm naar Kortrijk 65, J. Carette id, 65, H. Woestyn. Berlijn ontboden, om uit zijne handen het 63, E. Delanghe van Poperinghe 62, E. Van- eereteeken van den Zwarten Adelaar te ont- derschelden id, 62, J. Ampe van Thielt 60, vangen. Dit is de hoogste onderscheiding die E. Van der Mensbrugghe van Kortrijk. 60 in Pruisen kan toegekend worden. De duit- A. Verhoest id, 60, E. Brou id55, A. De- sche pers is van oordeel dat dit feit van groot heegher van Poperinghe 55, H. Vanden Bul politiek gewicht is. cke van Kortrijk, 55, A. Stroobandt van Twee bespieders aangehouden. ïhielt 50 en R' Verhaeghe id, 50, De geheime polielie heeft Maandag te Bel- Rousbrugge. fort (Frankrijk) twee duitsche bespieders 0p Zondag laatst viel de kleine Adolphe aangehouden, Muller en Ingolf, die sinds Dehemptine, 7 jaar oud, in den Yzer. l)e eenigen tijd bewaakt werden. jongen stond om te verdrinken en had reeds De nieuwe Generaal der Jrsuictcn. driemaal onder geweest. Dank aan de moe- dige hulp van Julien Christiaen en Fortune De algemeene congregatie der sociëteit ID *hem^ne die erin „elukten dfcn drinkeling uit te trekken, kon deze nog gered worden. Op Maandag 10 dezer stond Lazeure, drij van 711 tot 14n September. Geboorten.Julien Devos, zoon van Emile en He lena DebyserHilaire en Agnes Leicher, zoon eri dochter van René en Irma Derycke.Georges Ver hellen, zoon van Victor en Georginu BottezRené Deprez, zoon van Charles en Maria Verhaeghe. Overlijdens.Quaghebeur Joseph, 84 jaar, zonder beroep, weduwaar van Barbara Weuten, Boescheep- straat.- Caron Rachel, 3 weken, Wijk D.Papegaey Marcel, 1 jaar, Meessenstraat.Iluyghe Albert, 3 maanden, Wijk L.Deknudt Fidelia, 80 jaar, huis houdster, echtgenoote van Franciscus Thoor, Brugge- straat.Verhack Charles, 72 jaar, zonder beroep, weduwaar van Eudoxie Iluyghe, Boescheepstraat.- Degryse Ivonne, 3 maanden, Peperstraat. Bourgeois Rosalie, 80 jaar, zonder beroep, Wijk G. Huwelijksbeloften.—Henri Kindt, landbouwer te Voormezeele met Felicie Baf'cop, zonder beroep in stad.Ernest Vandenberghe, handelsreiziger te Yper met Julia Simoen zonder eigen beroep in stadHenri Lemahieu, werkman te Rousbrugge met Julia Salomé werkvrouw in stad.Hector Capoen, timmerman met Emma Breemeersch, kleermaakster beiden in stad Cumille Vienne, werkman te Yper met Maria Parmen- tier, dienstmeid in stad. HuwelijkRemi Blanckaert, 3o jaar, matrassen maker met Rachel Saelen, 3i jaar, breister beiden in stad. Sterfgevallen M. Eduard Coevoet, eerste eerevoorzitter van het beroepshof te Gent, is aldaar over leden. M. Coevoet was te Poperinghe gebo ren in 1828. In 1854 behaalde hij het diploma in de rechtenin 1900 had hij de ouderdoms- grens bereikt en werd tot het emeritaat toe gelaten van beroepshof. De afgestorvene werd opvolgentlijk benoemd tot ridder, officier, commandeur en groot-officier van Leopoldsorde. Wekelijksche Estaminet Den Woensdag, Sn de Gouden Poort, bij Alberic Pauwels, Boescheepstraat. Poperingsche 90 - 95 fr. Aalst 95 - 97 'A fr doch zonder verhandelingen. Te Nuremberg, volgens de laatste tijdin gen, staan de hopsoorten aan de volgende prijzen volgens kwaliteitBaden 140 fr Tettnang 150 fr. Hallertau (zonder lood) 135 - 140 fr. Hallertau (met lood) 145 fr Spalt 145 - 160 fr. Saaz 215 fr. Men begint reeds opgaven van den hop oogst der verschillende landen bekend maken. 1905. 1906. Duitschland 550.000 ceijteijaars 405.000 ceijt. Oostenrijk België Frankrijk Engeland Rusland Amerika 365.000 100 000 70.000 050.000 100.000 500.000 -170.000 55.000 55.000 300.000 55.000 570 000 ALLE SLAG VAN Bouttcz Canaille, Doornstraat, te Poperinghe, heeft de eer het publiek ken baar te maken dat hij zich belast met alle RSufmaricerwerlien, Verwitten en Schilderen. Door het goed uitvoeren zijner werlien en zijne genadige prijzen hoopt hij het vertrouwen van eenieder te verdienen. Gustavc Gi lie, Schoenmaker, Cassel- straat, 6g, heeft de eer te berichten dat hij zich belast met het kerven van Taltak. Door zijne genadige prijzen en zijn ver zorgd werk, hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. GOUXEZ UE» d Patissier, rue de l'Hópital, 40, Poperinghe. Vêtenpents sar rrpesure, steenen, overblijvende van O. L. V. toien, dienende voor banden of eaders in faeaden, Claissoiren, Spiën, en d'echte vierkante brijken al dooreen, aan 25 fr. het 1000, bij heeft de eer te berichten dat hij den handel van zijnen overleden vader d'heer Petrus Roy-Coevoet, voortzet. Ik heb de eer kenbaar te maken dat ik sedert den 1" Juli van woonst verandert ben en mijne Herberg hebt overgebracht van de Veurnestraat lot de Yperstraat, 47. Daar zal ik ook voort mijnen stiel uitoefenen van LOOD- en ZINKWERKER. uu sociëteit Jesu, heeft gekozen tot nieuwen Generaal van het orde, Pater Franciscus-Xaverius Wernz, duitschman, rector der Gregoriaan- sche Hoogeschool te Rome, lid van verschei dene pauselijke commisies. Pater Wernz is den 4 December 1842 te Rothwei, in Wurtemberg geboren en dus rond de 64 jaar oud. Hij is in 1857 in het jetreden, en is de 24ste op- I. Ignatius van Loyola gezelschap Jesu volger van den Dinsdag heeft betrekkelijk de de shall het bevelschrift hervormingen geteekend. Met zulks te doen heeft de vorst zich van zijn groot-vizier gescheiden. Alle oproerige be weging is nu geëindigd en de bazars en winkels zijn heropend. Zondag laatst hebben twee gendarmen bij het naar huis komen van hunne nachtronde, aan het Gehucht Den Groot en Onzen Hee- re den genaamden Julien Malesys, bijge naamd Dikken Policy -aangehouden. Hij was vluchteling uit het bedelaarswerkhuis te Merxplas, en had nog eene vero:rdeeling van 10 dagen gevang te onderstaan. In den nacht van 8" tot 9n dezer, is een ladder, ter weerde van 15 frs., uit het hom melhof van de wed. Cyrille Lebbe, gestolen geweest. De daders zijn onbekend. Zondag nacht is er een gevecht ontstaan tusschen eenigre vreemde plukkers en jonge- ver bij den Molenaar Sanders te Rousbrugge, met eenen muil en eene kar gespannen nabij de herberg De Waaienburg tusschen Crcmbeke en Rousbrugge. De muil stond stil en was vastgebonden aan de kar. Bij 't voorbijgaan van een rijwiel verschoot het dier en ging op hol. Lazeure liep er achter maar gelukte er niet in het tegen te houden en werd ten gronde geworpen. De kar reed over zijnen rechterschouder, welke verbrij zeld werd. Zijn toestand is nu reeds beter. Gils. Een vreeselijk drama, gebeurde donderdag avond, in deze gemeente dicht bij den steen weg naar Cortemarck staat een klein land huis, waar de echtgenooten Henri Kimpe- Coghe, landbouwers, wonen. Dinsdag avond, rond 8 ure, kwam Henri Ivimpe t'huis, geheel verwonderd geen licht te zien, ontstak hij de lamp en ontdekte een vreeselijk tooneel. Gansch het huis lag het onderste boven en in den keuken lag het bebloed lijk van zijne echtgenoote; het hoofd was bijna gansch van de romp gescheiden. Nevens het lijk lag de uitgdoofdeen verbrij zelde petrollampop de tafel lag een groot en bebloed broodmes, het wapen der moord. Henri Kimpe bestatigde dat zijne spaarpen ningen 165 fr. verdwenen waren. Woensdag namiddag, is het parket ter plaats gekomen, een aanhouding werd gedaan, deze van zekere René Beausir, 19 jaar oud, op wie zware vermoedens wegen, hij werd naar Yper overgebracht De moordenaar heeft vrijdag morgend vol ledige bekentenissen gedaan. 1 In den Gouden Appel, bij Henri Comeyne, Duinkerkstraat. Wekelijksche Estaminet Den Woensdag. 'i In het Vijverhuis, bij Louis Creus, Paardenmarkt. 3 In 't Iloppeland, bij René Merlevede, Werfstraat. TE VERBOLLEni Een schoon Moiiiju, gegeven door Henri Debruyne, 4 A la Ville de Dunkerque, bij de We Henri Decorte, Duinkerkstraat. wegende 5 kilos, 5 In de Oude Pompiers, bij Jules Truwant, Hondstraat. wegende 10 pond, O In de Slail Dixinuide, bij Charles Worms, Veurnestraat. Ik heb de eer te laten weten dat ik Kooper ben van alle slag van aan hoogere prijzen dan alle andere aan- toopers der Stad of van 't omliggende. lerberg "Drij Koningen,» Yperstraat. POPERINGHE, Alle slag van portretten, zooals vergrootingen, aftrekkingen, gezichten, bouw kundige opnamen, overleden, groepen, huwelijken. Portretten voor Medaillons en Brochen. Geteekende Portretten met crayon. Kunstmatige Matte Portretten. Kaders in alle groolen en breedte. VERZORGD WERK. MATIGE PRIJZEN. Op aanvraag begeef' ik mij overal ten huize zonder verhooging van prijs. Groote keus van Brochen, Brefoquen en Cravatspellen om Portretten in te zetten. Men poseerd alle dage gelijk welk weder met dezelfde zekerheid van welgelukken. Mr Garin van Kameryk, Verveerdiger der Afroonters Mcloltc in Vrankrijk, bekomt eene Diploma van Grooten Prijs (hoogste beiooning toegestaan). Tegenwoordig I7,*>00 Afroomers zijn in werking in België Enkel 3 werklieden zijn in de Fabriek van Remicourt gebe zigd voor het herstellen en vermaken dezer groote hoeveelheid afroomers Zulks is een onweerlegbaar en doorslaande bewijs der kloekte en duurzaamheid der Afroomers Mélotte. Magazijn van alle landbouwmachienen meubel- en bouw- artikels; engelsche bedden; specialiteit van gegalvaniscerden draad voor hoppe fourneelen in ijzer en in koper pompen in lood amerikaansehe waschkeern dakpapier doorndraad traliiedraad basculen enz. enz. TE VliltltOLIJA 7 In don IViouuon Kcisel, bij Joseph Hauspie, Werfstraat. 8 Au Soldal Franoais, bij Valère Staesens, Gasthuisstraat. Poperinghe, markt van den 14 Sept. Tarwe heet. 15,20-Rogge 12,80-Haver 8,75 -Aardappelen, 100 k. 8,75-Boter de kil. 3,30 "ieren de 25, 2,60-Hoppe de 50 kilo, 100 fr In het land van Aalst is het plukken der vroege hop reeds gedaan, thans begint n met de Coigneau. In het Poperingsche is de pluk omtrent gedaan men bekent min der hoeveelheid, doch beter hoedanigheid. Naarmate het inoogsten vordert in Enge land, ontwaart men meer en meer dat de opbrengst enkel de helft van een gewonen oogst zal bedragen. Men biedt thans 125 tot 150 fr. Naar belgische hop is er weinig vraag de aangebrachte balen belgische hop waren geen puike waar. In ons land is de markt geheel rustig, daar de brouwers niets aankoopen en er geen uitvoer is. Te Brussel kwoteerde men SiSSK Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van HORLOGIEN en JUWEELEN, aan zeer genadige prijzen. Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen wendt U by SilI^SE^-DECOItTE, Gasthuisstraat, 125, Poperinghe.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 4