HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS VAN POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag avond. BEESTIALEN HOFSTEDEKENS BEESTIALEN in pemeelen BttOODBAWERIE Schoen Woonhuis De Rooversbende var Vruchten, Hoppepersen, voor Bouwgrond en Hovingen] ZONDAG 23 September igoö. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. MEUBELS LANDSALAAM. TE POPERINGHE, ZflUIMJlDEJl en fDEERSCpJl Vrijdag 28" September 1906 EN MEUBELEN TE POPERINGHE. TE POPERINGHE, Studie van R/Itep Paul LAUWERS, Uit der hand te koopen de Perseweide te Poperinghe, A VENDRE BÜITENDflNO- Den drukregel 40 e. Op 't eerste blad 20 c. Herhaalde Annoncen Groote vermindering van prijs Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Studie van den Notaris BACQUAERT TE POPERINGHE. Openbare Verkoopingen VAN IvOp Maandag 24 September 1906, om 1 ure namiddag, TE WESTOUTRE, 2°. - Op Dinsdag 25 September 1906, om 9 ure 's morgens, langst de Elverdinghe-kalsijde, ten verzoeke en ten hoeve van de kinders Henri DESCHIL- DER-BOSSAERT. 3° Kantoor van den Notaris LA VA. v TE POPERINGHE. gelegen te Oostvleteren, Watou Poperinghe O pen baar lijk te verpachten voor 9 jaren, ingaande 1" October 1907, ten verzoeke van 't Armbestuur te Poperinghe om een ure namiddag, te Poperinghe, op de Groote Markt, in een der Zalen van het Hotel van Regeering Door uitscheiding van bedrijf. Openbare Verkooping van schoone Beetrapen, Landsalam - Op Woensdag 26 Sept. 1906, om 2 ure namiddag, TE WEST OUTRE, in den Vitskensmolenkoek, bij d'herberg Den Busseboom ten verzoeke en ten ho-1 ve van sieur Seraphien Graefschepe. Eene groote zware Stoof, Kassen, Lede DINSDAG 2 OCTüRER 1906, om 1 ure zeer stipt nanoen, langs de kalzijde leidende naar den Ouder dom, ten verzoeke en ten hove van de Broeders en Zuster HENNIN. Voor nadere inlichtingen zie plakbrieven. NOTARIS TE YPER. zeer wel gelegen tegen de Statie en langs] den Steenweg naar Elverdinghe, groot 1 hectare 43 aren 20 cent. kanten, 'met en zonder ressorts, wollen Matras, Tafels, Stoelen, Horlogies, Keuken- gerief en veel ander Menagiegoederen. Eenen Vierduimerwagen, Beetraapmolen, Ploeg, Wip met 2 tangen, Kuip- en Kern- [alam, Bascule, Hoppe- en Graanzakken, enz. 8 Koeien, 5 Verzen, 4 Kalvers, 1 hectare 50 aren Beetrapen, in koopen verdeeld. dat zij eens een goed noenmaal nam met hem in een café-concert te Hazebrouck. Een tiental personen waren in het maal aanwezig Abel zegde dat het zijne kozijnen en nichtjes warenDoch de hotelhouder van aangeduiden café zegde dat dit volstrekt geen waar is, ten minste voor 't gene zijn hotel aangaat. Deze die eerst zal onderhoord worden is een jong meisje die altijd weent en gedurig schrijft om onderhoord te worden, waarschijnelijk zal M. Boudry, eens terug haar eerst onderhoorenwij zullen haar dan mogen noemen en de redens van hare opsluiting zeggen. De dochters Leclercq te Merville. Verscheidene leden der bende hebben nieuws ontvangen van hunne familie. Mme Herman - Pollet, eene zuster der gebroeders Pollet die te Merville woont, heeft naar Gust. Leclercq en Celine Pollet, zijne vrouw, geschreven, dat hunne twee losgelatene dochters hij haar aangekomen zijn, zeggende dat zij geen werk hadden. Van Hélène zegt M,I,e Herman zij is vertrokken sedert drie dagen en doolt overal rond. Ik kan er niets aan doen want gij kent laar gedrag. Wat Zoé aangaat, indien ik niets vind voor haar, zal zij met ons blijven. Met haar ïeeft men geen ruzie, en zij heeft beloofd mij te gehoorzamen, 't Is een groot last welke ik mij aantrek bij al 'tgene ik reeds voor u gedaan heb, niettegenstaande het misprijzen welke gij te mijnen opzichte altijd getoond ïebt. te ongeduldig den volgenden te wel en is zeer beleefd.Mocht haren wensc! zich vervullen. Brief van J. Brabandts. M. Boudry, van verlof terug, zal slechts op 't laatste der week de zaak der bende kunnen voort onderzoeken. De gevangen beginnen worden zooals men ziet in brief Mijnheer de Onderzoeksrechter, Mijne familie, die zich mijnen pijnlijken toestand ter herte trekt, vraagt de date waarop ik zal verschijnen voor het hof van assisen, ten einde mij eenen verdediger geven. Hun dit niet kunnende zeggen, zou ik u zeer dankbaar zijn indien gij mij daarom trent de date zoudet willen kenbaar maken van mijn vertrek naar St Omer. Ik heb de eer, Jules Brabandts Het zal M. Boudry onmogelijk zijn op Brabandts vraag te antwoorden, vooraleer het onderzoek geëindigd is. Zonder de getui gen te tellen welke Hendrickx genoemd heeft om het gebruik van zijnen tijd te geven in den nacht der moord van St Venant, zijn er nog meer dan 500 getuigen te onderhooren. Men weet ook nog niet voor welk hof van assisen de zaak zal verschijnen De moord van St Venant, aanhouding. nog eene Men zou ook deze gronden ver pachten voor hovingen en landingen Uit ter hand te koopen Eene weigekalante MET HO® te koopen, in de Boescheepstraat, Nr 29, schikkende voor Winkel of Rentenier Voor alle inlichtingen zich te begeven Boescheepstraat, 16. HAZEBROUCK. en c. o aren 40 Grond, Cour en Hof, GELEGEN TE POPERINGHE, Twee vijanden Men weet dat Auguste Pollet over eenige dagen eenen brief geschreven had naar M. Boudry, die in verlof was. Op 't laatste van verleden week, heeft Abel op zijne beurt den volgenden brief naar den heer onder zoeksrechter geschreven Bethune, 9n Sept. 1906 Mijnheer de rechter, Gij zoudt mij veel plezier doen me mijnen broeder niet meer te laten spreken tegen zijne vrouw, want hij zegt tegen zijne vrouw en aan de andere van de diefstallen niet te bekennen welke ik verklaar, en van te zeggen dat zij nooit gestolen hebben Mijne vrouw heeft mij gezegd dat de anderen gezegd hebben dat ik niets meei moet zeggen van hun, dat zij zullen zeggen dat het toch geen waar is. Gelief te zeggen aan den bewaker, te midden der Stad. Voor inlichtingen zich te begeven I Mijnheer, van mijn broeder zijne vrouw niet I mftpr te laten zien. tot dat cru teruff komt. bij den Notaris BOUCQUEY, te Poperinghe. un CAlf lOIV 4 roues, avec frein, sur- inonté d'un tonncau en fer de la conte- ftance de 22 heet. ayant toujours servi chercher de 1'eau. meer te laten zien, tot dat gij terug komt. n Uwe terugkomst afwachtende, Pollet, Abel.» Men ziet dus dat er vijandschap begint heerschen onder de leden der bende. Het onderzoek zal er door misschien vergemak kelijken. «Vermaak» van den hoofdman. Uit inlichtingen hier en daar genomen, schijnt dat Abel zich dikwijls in aangenaam gezelschap amuseerde en zich als jongman Brasserie.—Goden avrsvcltle (France) deed aanzien ten einde meer bijval tehebben. «p-Pfès dg l'Abeele, Droefheid eener eerlijke vrouw. Had gij nochtans gedaan zooals ik, zegt Mme Herman-Pollek£2 zoudt nu in zulk geen roevigen toestand zijn, want gij ziet nu al iet verdriet dat gij hebt. Lieve broeder en zuster, veel comple menten aan mijne ongelukkige broeders Abel en Auguste, want gij zult mij doen sterven van verdriet. De dochters Deroo weggejaagd uit een hommelhof. Zoé, Julienne en Mathilde Deroo, voegt zij nog erbij, hebben hop gaan plukken naar] ter then, een anderen naam opgevende; zij hebben daar twee dagen geweest, dan heeft men vernomen dat zij in 'tgevang geweest J waren voor de bende Pollet, en men heeft ze weggejaagd. De vrouw Fauvart bidt voor haren man In eenen brief tot haren man gestuurd, aat de vrouw van Henri Fauvart, die teJ Vieux-Berquin woont, hem weten, dat zij lun dochtertje Agnes voor hem doet bidden J en dat zij zelf bidt voor haren armen man. Zij denkt dat haren man geen kwaad gedaan heeft en dat hij weldra zal losgelaten worden. De «ruzie» van Marcel Deroo's vrouw. Marcel Deroo's vrouw laat haren man weten dat de italianer Bartholozzi en Paul Bodelle losgelaten zijn. Zij schrijft dat zekere M. Charles, die hun huis gek ocht heett, ook hun land zal koopen. Zij zegt ook dat zij veel ruzie heeft. Zij eindigt haren brief met te zeggen dat er hun 28 konijnen overblijven en dat Guyard veroordeeld is geweest tot 10 jaar gevang. Abel en Lapare bestolen elkaar. Guyard heeft verklaard dat hij soms een grooter aandeel eischte dan hem toekwam, en dat was, zoo gezegd, om de vrouw P.. te beloonendoch hij hield alles voor hem. Deze vrouw is dus zoo plichtig niet als de hoofdman der bende het wel denkt. Lapare, van zijnen kant, beweert dat Abel hem bedroog over het bedrag der gestolen sommen. De onderzoeksrechter M. Boudry heeft Hendrickx ondervraagd, een der beschul digde bandieten van Hazebrouck en hem plichtig bevonden aan den moord op de vrouw Camelot van St Venant. Inde staalfabrieken Aciéries de France», te Isbergues, heeft de rechter dengenaamden Gustaaf Pruvost, machinist, doen aanhou len. Een naainlooze brief had den onder zoeksrechter verwittigd dat Pruvost in het dorp Haverskerque, dicht bij St Venant, den dag van de misdaad was gezien geweest. Louise Boulet had den man goed bemerkt, volgens den brief. Maar deze getuige, met Pruvost geconfronteerd, heeft deze laatste niet herkend en Pruvost zal waarschijnlijk spoedig in vrijheid gesteld worden. Een bijzonder onderhoor. Celine Pollet, vrouw Leclercq, komt ook te schrijven om te vragen, haren man te zien en om een bijzonder onderhoor te ver krijgen. Zij zegt niet welk de oorzaak is van dit onderhoor, maar men denkt dat het is om te spreken over de zaken die voor 't oogen- blik Abel en Auguste verwijderen. De toekomst van Hélène Leclercq. Het gerucht was in omloop dat Hélène Leclercq in huwelijk ging treden met Paul Matoret, broeder van Louise. Hélène Leclercq is nu voor 't oogenblik in eene herberg te Hazebrouck »A l'air-des- Champs waar zij Louise Matoret vervangt. Hélène is hier aangekomen, zegt de baas, op 10 sept. rond 9 ure 's avonds. Ik wilde haar niet ontvangen, maar mijne vrouw liet ze in en nu wil zij niet meer vertrekken Hélène verklaart dat het schrijven van hare moei van Merville geen waar is. Zij beweert dat deze haar weggezonden heeft, zeggende dat zij groot genoeg was om haren kost te verdienen. Het gerucht van haar huwelijk is ook valsch zegt zij en zij is ook spijtig dat de gazetten zich zoo met haar bezig houden, 't Zijn de kwatongen en commeeren die dat uitgestoken hebben zegt zij. Hélène drukt den wensch uit dat de Onvindbaar geld. Men heeft in het huis, eertijds door Abel bewoond, deze week nieuwe doch nog eens vruchttelooze opzoekingen gedaan, naar het geld vooi'tkomende der diefstallen en moor den van het hoofd der bende. Men heeft niets gevonden. De We Perlutte te Yper. De We Perlutte en haren ouden gebuur M Yanhamme, zijn Donderdag naar Yper geweest om er geconfronteerd te worden met de belgische gevangen die, met Abei Pollet bij haar een diefstal begingen. Wat er zal te betalen zijn Dat is nu nog moeilijk, zoo niet onmoge lijk om zeggen maar men kan er reeds een klein gedacht van hebben. De twee bijzondere kommissarissen. M.M. gnolie en Forest, zijn meer dan drie maanden ter beschikking der parketten van Bethune en Hazebrouck gebleven. In de laatste 14 dagen hunner taak van 26 Juli tot 12 Oogstverteerden zij 654,95 tr. Voegt daarbij de onkosten der gedane en toekomende internationale confrontatien, de onkosten van reizen der getuigen nu en dan voor de vonnissen. Dat al zal voorzeker meer dan dertig duizend frank kosten. Decocker loochent. Lapare wordt veroor deeld tot 3 jaar en Decocker vrijgesproken. 3.-Inbraak en diefte van 350 fr. bij M. Gu- stave Corteel te Watou. Guyard bekent, 3 jaar. 4.-Verheling van een uurwerk door Lapa re 3 maanden en 26 fr. 5.-Inbraak en diefte van 15 fr. bij M. Fi déle Dedours te Neuf-Berquin. Betichte Guyard, Dekimpe en Yerbeke. Guyard be kent de zaak maar zegt de twee andere be schuldigde niet te kennenDekimpe en Verbeke loochenen. Guyard 3 jaar en De kimpe en Verbeke worden vrijgesproken. 6.-Inbraak en diefte van juweelen bij M. Ch. Waterbley, Kalfvaart Yperen. 7.-Inbraak en diefte van 12 fr. bij Jules Leupe, Kalfvaart Yperen. Deze twee diefstallen werden op denzelfden dag gepleegd. Lapare wordt ervan beschul digd doch loochent en wordt vrijgesproken. Volgens art. 60 vari het strafwetboek werden de straffen van Lapare samengebracht op iO jaar te voegen bij de 10 welke hij ge kregen heeft op 6 Sept. is dus 20 jaar gevang. Decocker die nu veroordeeld is tot 3 jaar en op 6 Sept. tot 1 jaar en 3 maanden, heeft dus in 't geheel 4 jaar en 3 maanden. Guyara zag er in 't geheel niet droefgeestig uit en bij 't uitspreken der straf zegde hij al 'achen 't Is maar 10 jaar bij d' andere Voegen wij nog erbij dat al deze feiten kenbaar gemaakt zijn geweest door Abel Pollet. Onlusten te Grenóble. Nieuwe en hevige onlusten hebben dinsdag avond te Grenoble plaats gehad, bij het ein de van eene vergadering der werkstakers. Deze wilden eene nieuwe betooging inrich ten maar werden door de troepen uiteenge dreven. De dragonders hebben de menigte gechargeerd, maar werden allerzijds met steenen bestormd. Een kapitein werd door een steen erg aan het hoofd gekwetst. De stad verkeerdt in staat van beleg. De werkstaking van de bedienden der ste delijke diensten van gaz en electriciteit is egen heden Donderdag aangekondigd. Han del en nijverheid zijn door deze staking erg bedreigd fabrieken en vele winkels zullen moeten sluiten. Drie bataljons soldaten zijn Dinsdag den ordedienst komen versterken. Dinsdag avond werden 400 werkstakers 'oor de kurassiers uiteen gedreven, negen aanhoudingen werden gedaan. Vier plichtige voor den correctioneelen rechtbank te Yper. Onder het voorzitterschap van M. Bie- buyck, bijgestaan van M.M. Veys en Sobry, rechters, hield de rechtbank zich donderdag alweer bezig met de zaken aangaande de leden der bende Pollet. Vier betichte waren tegenwoordigLapare, Decoker Jéröme, Dekimpe Henri en Verbeke Gustave. De verdedigers warenMr Laheyne voor GuyardMrs Nolf en Courouble voor Deco ker Mr Vantomme voor Dekimpe en Mr Des marets voor Verbeke. Er waren 7 zaken te onderzoeken 1.-Inbraak en diefstal van 446 fr. bij Al. Durant, Poperinghe. Betichte: Lapare en Decocker. Lapare bekent, Decocker loochent elk 3 jaar gevang, 2.-Inbraak en diefte van 314 fr. bij de dagbladen haar gerust zouden laten. Zij zou willen gerust leven en eene plaats vinden.W® Leclercq (Perlutte) te Hazebrouck. Be- Een herbergierstér van Waasten, verhaalde j Het «iet er§een kwalyk meisje uitzjj spreekt j tiehteGuyard en Decocker, Guyard bekent Zondag namiddag, rond 4 3A ure is den bliksem gevallen op eene poeierfabriek van het fort Montfaucon, en heeft ze doen ont ploffen. Negen personen werden gedood eh een dertigtal erg gekwetst. Een der schildwachten werd letterlijk in twee gerukt, in het naburig dorp al de ruiten werden verbrijzeld. Van het fort Montfaucon, een der belangrijkste posten van het verde digingstelsel Besancou, bestaat er niets meer. De ontploffing was verschrikkelijk, en werd gehoord op minstens 20 kilometers in het ronde. De grond is ingezakt op 500 meters in den omtrek. Vereenigde Staten. Een reizigerstrein van den Chicago-Roek Island Pacific spoorweg, is Dinsdag morgend in de rivier Cimarron, bij Oklahoma, gestort. De rivier, die buitengewoon gezwollen was tengevolge van de pas gestilde onweders, heeft de Tokomotief en al de wagons, een en kelen slaapwagen uitgezonderd, verzwolgen. De machinest, de stoker, de briefdrager en de postbediende zijn ongedeerd uit de rivier geraakt. De toegesnelde toeschouwers waren ge tuigen van schrikkelijke tooneelen Men zag verscheidene slachtoffers wanhopig zwem men, maar weldra afgemat en ontzenuwd, door den snellen vloed meegerukt en ver zwolgen, andere, die er in gelukt waren op de ingestorte wagons te klauteren, werden toch ineegerukt en verdwenen weldra. Een verslag over de ramp schat het aantal vervoerde personen op 225. Men weet slechts van zes personen die gered worden. Thérèsc Humbert. Madame Humbert is in de uiterste armoe de gedompeld, toen zij terug naar het hotel reed, dat zij in de rue Jean Goujou betrokken "leeft, bezat zij nog 2 fr. 55, van de 11,50 waarmede zij het gevang had verlaten. Zij is thans naar men verteld, verplicht hare her inneringen te schrijven, voor een groot parij- zer dagblad, ora ia haar onderhoud te jsmv» nen voorzien, MMCEIBIAD langs de kalsijde naar Reninghelst, ten verzoeke en ten hove van den heer Henri BECUWE-KESTELYN. 2° "T TI., ,Ann \om 1 uur s'ipt namiddag, te Poperinghe, En 4U - Op Donderdag 27 Sept. 1906, \bij d'herberg öe Ster, ter hofstede gebruikt door de Kinders Vancayseele, zul- I ten openbaarlijk verkocht worden Tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr. mits goede borg. S'adres&er a Mclle Van Inghelandt, Frankrijk. Schrikkelijke Spoorwegramp.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 1