HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS POPERINGHE 01SÏBEKEN, verschijnende den Zaterdag avond. 00 KEPERS, KEPERS ROODE KEPERS BR00DBAKKERIE BOOM EN WOONHUIS De Rooversbende van MpBOUWBEMflGEN. JilEUWS UIT BELG1E. Een woordje Schöone Zioate in pereeelen voor Bouwgrond en Hovingen REIS- en KWEEHDUIVER, en 3 koopen Tailie groeiende HOPPEPERSEN 5 Centi-emen. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. HOPPEPERSEN Studie van iter Paul LAUWERS, Uit der hand te koopen de Perseweide te Poperinghe, Woensdag 5 December 1906, -1 TE LOCRE. 2 TE LOCRE, Vancayzeele, Reninghelst. ZONDAG 2 December igoö. Derde JaarN* i. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. mits belaliïiiï van 25 c". INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Alle Annoncëé vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-hoen ingezoüc 1 en worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Studie van den Notaris BÖUCQUEY, Puandag 10 December 1908, TE POPERINGHE, I Om 10 uren voormiddag; 7 Koopen Iepen, Esch en Abeel, BS.Op de Weide gebr. door Hri. Carpentier, 9 Koopen Iepen, (2™ tot 2m,4o dik), 29 Koppen Populieren en Eiken, SI Koopen Iepen, Eik en Populieren, op Vrijdag 14 December 1906, KOOPDAG VAN 600 zeer schoone en zware en omtrent 5oo bondels Gewoone voorwaarden en tijd van betaling mits goede borg. Per occasie le Koopen Eene BREIMACHIEN, wr Men zon ook deze gronden ver pachten voor hovingen en landingen Ed. Buthoit-Hondeghem, Uit ter hand te koopen Eene welgekalante MET est si feu c. Grond, Cour en Hof, GELEGEN TE POPERINGHE, te midden der Stad. Voor inlichtingen zich te begeven bij den Notaris BÖUCQUEY, te Poperinghe. Uit ter hand te koopen Henri SYNAVE, Op Zondag g December, gansch het Hok uitmakende van d'heer Camille DELAVA. Openbare Verkooping VAN 45 Kjoopen Populieren en Eiken Alsmede van een ABEEL en 3® TE REN ING HELST, Openbare Verkooping v an een gerievig en kloek Vijftien matrozen werden min of meer erg gekwetst en drie die niet konnen vluchten, zijn in do vlammen omgekomen, De Manken in Congo. HAZEBROUGK. De misdaad van St Yenant willende op Zaterdag avond kwam eon vreemden per soon naar het politie bureel slaping vragen. Op ondervraging verklaarde hij deserteur te zijn van het fransch leger. De politie onder vond algauw dat zij te doen had met eenen echten leeglooper en bracht hem maandag morgen op tribunaal alwaar hij door den Heer Vrederechter tot beschikking van het gouvernement word gesteld. —Zaterdag avond stond de bakkerskar van M. Henri Staelen langs den trottoir bij de herberg bewoonddoorllenriGauquie, noord straat. Een gespan van twee wagens kwam voorbij en de kar werd door den achtorstaq ANNONCEN Perste teps, boliingén ;türber§ker missen worden ingelijfd ASH0HCSHB1AD Van heden af tot einde December zal het AiiiKtiimiitliuS gratis gegeven worden aan aiwie zich inschrijft voor "een abonnement gedurende 't jaar 1907. aan onze Abonnenten. Héden treedt het Amioii<H>nl>ln<l in zijne derde jaar. Het gedurig aangroeien van het getal abonnenten toont ons met genoe gen dat wij ons doel bereiken dat is van ons weekblad altijd voort nuttig, aangenaam en aantrekkelijk te maken. Zooals wij reeds zegden, zullen wij met Zaterdag 23 dezer, liet formaat ervan ver- groeten en dus meer plaats hebben om aller hande nieuwigheden erin te doen verschijnen. Wij zullen ook van deze weok.te beginnen de vrijheid nemen onze geëerde inschrijvers een kwijtschrift te doen aanbieden ten einde het bedrag van hun abonnement voor 'i jaar 1907 te ontvangen. De abonnenten van builen stad en omlig gende gemeenten zullen dit aangeboden wor den door de postbedienden, na 15 December en met opleg van 10 .cent vuol de kosten. Wij bedanken dus onze menigvuldige Abonnenten en hopen dat allen ons getrouw zullen blijven en ons nieuwe abonnementen zullen verschaffen. TE POPERINGHE. ten verzoeke der Burgerlijke Godshuizen dezer stad. openbare verknoping van '7 agemelde hofsteden (gift van Mr Berten) Reninghdsl-kalzijde (legen stad), A.Op de Weide gebruikt dooi' Hri. Lebbe, (2m. tot 2m,65 dik). Vergadering op de Weide Henri Lebbe. II. Om 2 uren namiddag, - Op de hofstede We Eugène Giüebert, (pn,50 tot 2m,15 dik). IS.—Op de hofstede Charles Vancaeyseele- Kesteinan, (al van 2m lot 2m,05 omtrek). Vergadering ter hofplaats Gillebert. Studiën van de Notarissen Vande Lanoitte te 1/lamerfcinghe en Bacquaert te Poperinghe. om 2 ure zeer stipt namiddag, in een keper bosch blanke talie gekapt, gelegen te Pope ringhe, bij den Abeele, in den Ilelhoek, Trekstaken, Siakietstaken Sparresnoei en Brandhout. zoo goed als nieuw, bij Amand SAL0MÉ, Yperstraat, Poperinghe. NOTARIS TE YPER. zeer wel gelogen tegen de Statie en langs den Steenweg naar Elverdinghe, groot 1 hectare 43 aren 20 cent. Van heden aj is er te bekomen bij Charles Delfosse - Pauweis, Koopman in Hoppe, Yperstraat Poperinghe, ALLE SLAG VAN aan zeer voordeelige prijzen (buiten alle concurrentie), berustende op de landing- van Fidéle Verhaeghe, Bruggestraat. Bericht aan de Hoppekweekers. Bij deze heb ik de eer Ued. le berichten dat. gij van nu af bij mij kunt verkrijgen 'Aij<»iwhoiiK*o i\ van de beste kwaliteit aan zeer voordeeiigen prijs. Hopende uwe voorkeur le verkrijgen groet ik (Jed. met achting. In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijde, POPERINGHE tjiytll f9ii vierkante meters «las voor Serren, UaNO'ii, £-<>*g»aiicM'Bi, enz. alles voort komende van twee onlangs gebouwde serren (Elk volgens zijn gerief). fOO ÉBruiveïioomcn voor serren en buitenlucht. Appel-, Peer-, Pruim-, Pêchen-, Keerseboo- men, enz.—Sieraadplanten. Twee Vieringen voor hoppekeet. Zich wenden bij Vlamingstraat, 12, POPERINGHE. bij Ih'siré Si-Saiiiiild, Groote Markt, Verkooping van 37 allerbeste ■llllil IM 111 nil III IMdUatiHUgg Te bekomen «*i- drukkerjj van cEié blad, voor 'd jaar S 90?, Agendas, Mementos, Recettes et Dépenses, Calen- driers-Mementos, Registers, enz. STUDIËN DE tl NOTARISSEN Wsan EeeJke, te Boesinglie en Butaye, te Yper. om 1 ure stipt nanoen, bij het huis van Henri Knockaert, wijk de Bruiloos. achter hot huis Henri Lamerant, in het bosch van den heer Joannes Verbrugge, op den Scherponberg, waar: ook de Taiiie staat. achter de herberg »T)e Zon», Scherpenberg, in de weiden gebruikt door Van Gheluwe en Knockaert. Vergadering ter herberg «De Bruiloos». STUDIE VAN DEN'NOTARIS" iüalir. Vrijdag 21 December 1908, (Isa eene zitting), om 1 ure namiddag, ter herberg Den Vetten Os te Poperinghe Kleine Markt met achtergebouw, zijnde het sterfhuis van Mr Henri Ryckewaert/cn 3 aren 20 c grond, te PojKiPiiighe, in de Schaalstraat. Thans onbewoond. Handslag met de geldtelling. BUITENIiAND. Ih'üiiki'ijk. 81e Jaarwedde der fransehe list meriedeii. Sinds eenige dagen Hadden tusschen Senaat en Kamer onder handelingen plaats over 't vaststellen eeiier grootere jaarlijksche vergoeding voor de Kamerleden. Het bureel van den Senaat oor deelde dat de vergoeding moest gebracht worden op zestien duizend frank; het bureel der Kamer was met minder tevreden en stelde twaalf duizend frank voor. Men is donderdag eindelijk overeengekomen op het cijfer van 15,000 fr. Denzelfden dag werd, in Senaat en Kamer, schier met algemeene stemmen besloten dat van af Nieuwjaar aan staande de 15,000 fr. vergoeding per jaar door de leden der fransche Kamer zullen ge trokken worden. 't Zijn toch de lasten betalers die moeten leggen Een bediende van den ijzerenweg te Lens, Alfred Leroux, 22 jaren, heeft vrijdag avond, rond 9 ure, te Pont-a-Vendin, revolverscho ten gelost op Mej. Matliilde Huleux, 23 jaren oud, wonende in die gemeente. Het meisje werd door een kogel in het hart getroffen en was op den slag dood. De moordenaar, zijne misdaad voltrokken, vluchtte naar Rijssel waar hij zijne ouders en zijne tante ging omhelzen. Hij ging vervolgens heen, zeggende dat hij een ongolukkigen en verlo ren was. 's Nachts kwam hij terug naar de ouderlijke woning en schoot zich voor de deur, een kogel in liet hart. Ken selioolselsip i» Itrand. Het fransch schoolschip Algésiras dat met eene bemanning van 700 koppen in de havén van Toulon ligt, is zondag avond door een hevigen brand gansch vernield geweest. In zijne hoedanigheid van torpedoschool had liet schip buskruit en een groot aantal torpedos aan boord. De brandramp leverde dus een bijzonder groot gevaar op. Eene bende bandieten is dichtbij Montreale in eene woning gedrongen. I)e vader, de moeder en de twee kinderen werden ver moord, waarna de schurken de woning leegplunderden. 8» Zuid-Af'rika. Men is thans bezig eene spoorbaan te leggen in Rhodesia, maar 't schijnt dat dit in den smaak niet valt van de olifanten der streek. Deze dikhuiden vinden er vermaak in de riggels met hunne trompen uit te breken. Talrijke spoorwegongelukken wer den reeds alzoo veroorzaakt. De maatschap pij van den Rhodesiaspoorweg heeft nu besloten een bijzondere troep in te richten vcor de bescherming der spoorbaan. Bti Sanjc. Woensdag heeft het Spaanscli ministerie zijn ontslag gegeven. IR'ii goede itüiiifregc!. De pruissische minister van spoorwegen heeft een besluit afgekondigd, strekkend om zooveel mogelijk, aan de werklieden van de ijzerenwegen, de gelegenheid tot drinken te ontnemen. Er is besloten dat indien de man erin toestemt, zijn loon rechtstreeks aan zijne vrouw zal uitbetaald worden. He EioiigcrNiioot! in China. Een internationaal komiteit, samengesteld uit het consulaire korps, kooplieden, missi- onnarissen en chineesche ambtenaars, in Shanhaï, heeft een oproep tot Europa en Amerika gericht om de bevolking van den Kiang-Sou ter hulp te komen, waar de over strooming op eene uitgestrektheid van 40 vierkante mijlen, den oogst verwoest heeft. Tien miljoen personen sterven er van honger De inwoners wijken uit naar Yang-Chao, Tching-Kiang.en Sou-Tchaou. Velen ver- koopen hun vee, hunne werktuigen en zelfs hunne kinderen. I)e statistiek der blanken die in 1906 in Congo gesteld waren komt te verschijnen. Zij bestatigd de tegenwoordigheid in Congo van 2635 blanken, waarvan 1501 Belgen, 261 Italiaaners, 160 Zweden, 139 Engel se hen 102 Hollanders, 95 Portugeezen, 74 Zwitsers 48 Duitschers, 48 Amerikaanders, 48 Fransch- tnannen, 41 Russen, 39 Deenen, 39 Noorwe gers, 23 Luxemburgers, 8 Oostenrijkers, 3 Spanjaards, 2 Congoleezen, 2 Turken, en 1 Bulgaar. Hcrgcn Frankrijk. Op 't laatste oogenblik meldt men ons dat een drama der jaioerscheid alhier plaats ge had heeft. Een sergeant van het 110 heeft vier messteken toegebracht aan een jong meisje, Jufv. Blavoet, herbergierster, recht over de caserne. Koopdagen van Meubels. Men zal zich herinneren dat de aanvoerder der bende, Abel Pollet, in oogst laatst al zijne meubelen, had doen verkoopen. Deze ge beurtenis had op maandag 13 plaats, in de woning van den rooverskapitein. Thans heeft Auguste het voorbeeld van zijnen broeder willen volgen. Donderdag 22 dezer, heeft M. Deroubaix, huissier, al de meubelen van dezen kwaad doener openbaarlijk verkocht, in het huizeke door den schelm bewoond, op den weg van Hazebroeck, te Motte-au-Bois. De woning zelf is de eigendom van mad. wed. Stacs van Hazebroeck. Het totaal der ontvangst van den verkoop bedraagt slechts 102,70 frank. De meubels van Auguste Pollet waren niet zeer talrijk, en vooral van weinig weerde twee houten bedden, tafels, zes stoelen, een stoof, een tiental spreien en een beetje klein huisraad. Al deze voorwerpen die zeer rietjes onderhouden waren, werden aan zeer lagen prijs verkochtde stoof werd voor 6 fr. 50 overgelaten; eene kleine hanghorlogie met porceleinen wijzerplaat werd verkocht voor 5 frank. Zooals het li nis van Abel, was dit van Auguste versierd met beeldekens en andere godvruchtige voorwerpen. - Al de commeren van 't omliggende waren in den koopdpg tegenwoordig. De verkooping hield om 4 ure op, met deze woorden van den roeper Gelijk men de deur van den kelder niet gevonden heeft, zullen de wijnen later verkocht worden De huissier Mascart, heeft zich woensdag morgen ten huize van B begeven, om er eene lijst der meubelen op te maken. Deze die talrijker zijn dan Pollet's, zullen op donderdag 6 december verkocht worden. Heindrickx en Pollet. helderen, heeft M. Boudry, Heindrickx, de verdachte dader van dit feit, en Abel Pollet, zijn medeplichtige geconfronteerd. Deze bijeenkomst wasniet al tevriendelijk. Heindrickx was in groote woede; hij heeft Abel gedurig verweten entrachte menigmaal hem bij de keel vast te pakken. Abel hield niettegenstaande zijne vorige gezegden staan en betichte Heindrickx van die moord, deze van zijnen kant, beweerde krachtdadig on schuldig te zijn en gaf het gebruik van zijnen tijd op den dag der moord. Diefstallen te Bully-Grenay. Abel Pollet en Victor Notté hebben door M. Boudry ondervraagd geweest over de menigvuldige diefstallen die zij begaan heb ben te Bullay-Grenay, in den tijd dat Notté daar woonde. Bij Mad. Lestreuil, 71 jaar, kruidenier ster, nam Abel het bedrag uit de tooglade en ging het verdoelen in het huis van Notté. Bij Mad. Eugène Crème, sloegen zij eene ruit uit en stolen er tabak, pijpen, geld en schoenen.Ten laste van vrouw Malbran- quo stolen zij 9 konijnen. Andere diefstallen. De onderzoeksrechter heeft ten laste van de bende nog drie nieuwe diefstallen ontdekt, in het Pas-de-Calais en in België. Te verkrijgen ter drukkerij dezer Man netjes uit de mane en Snoek's almanak voor 't jaar 1907. DK nootlot AKI». D<' boomgaarden nemen in België meer en meer uitbreiding en onlangs is er van de hand van Mijnheer Lonay, staatslandbouw- kundige, te Bergen, eene belangrijke studie verschenen, waarin hij de landbouwers aan zet nog meer fruitboomen te planten. Wij meenen dat M. Lonay overschot van gelijk heeft, want niet zelden ziet men rond onze hoeven veel ledige plaatsen waar gemakke lijk eenige fruiiboomenzouden kunnen plaats vinden. Anderzijds zouden veel weiden, welke in den omtrek der woning gelegen zijn, heel goed tot boomgaard kunnen herschapen worden. Neen, dat begrijpt men niet genoeg. En nochtans kan een goed aangelegde en wel onderhouden boomgaard de opbrengst en de inkomsten der hoeve merkelijk vergrooten. Maar, wedervoer ons onlangs een bejaard boerken, het eene jaar lukt het fruit en het andere niet.» Dat is waar, doch daarop ant woordden wij De opbrengst is soms onvol doende, omdat in vele plaatsen de bemesting en verzorging te wenschen laten en gesteld nog dat er in zekere jaren late vorsten komen, die den oogst in de bloei treffen, dan toch is er niets verloren aan de grazing en blijft het altijd eene goede weide. Overigens eens aan gelegd, eischt de boomgaard geene bijzonder groote uitgaven. Natuurlijk ligt het niet in onze bedoeling de landbouwers aan1 te zetten boomgaarden aan te leggen en nieuwe hoornen hier of daar tusschen te planten, om er dan laterniet meer naar om te zien. Neen, dit vraagt zoowel oppas als gelijk welke andere tak van het bedrijf, doch met dit verschil, dat de meeste werkzaamheden hier weinig uitgaven vragen en dat ze in het doode jaargetijde kunnen uitgevoerd worden. Trouwens het enten, snijden, snoeien en kuischen der fruitboomen is al zoodanig moeilijk niet, te meer daar er alle jaren over dit onderwerp tal van voor drachten gegeven worden. Maar waarom ook treft men zoo weinig boerenzoons aan op de leergangen van boomteelt Dat is jammer, want het spreekwoord zegt: onbekend is onbemind En waren onze landbouwers wat meer op de hoogte van enten en griffe len, snijden en innijpen, zij zouden er meer genoegen in vinden hoornen te kwecken meteen zou hunne hoeve een sierlijker voor komen hebben.... en de winsten zouden grooter zijn. Vervolgt. STADSNIEUWS.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 1