SA|iSEfl-DECORTE JULES DE PUÏDÏ-80HMIIT, Albert DEflUT Jules GKHfilEH, tegen de kinkhoest Hil. Osstyn-Cambie Gegalvaniseerd IJzerdraad J. DE BEIiR-BOUCQUEY, NIEUWS UIT BEIiGIE. MONGAREY, - POPERINGHE, Wetensweerdigheden. HOPPE. E E B S T E IN T A P In den Nieuwen Toren, R. MONCAREY, Poperinghe. M A I SON \J öeene Kinkhoest meer! SIROOP VOOR HOPPE. Priesterlijke Benoemingen. Mengelingen. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van WATOU Op Zondag 3o december, EERSTEN TAP. HER B ERGKERM1SSEN LAATSTEN TAP, Combat-Bolling met de Vloerbol, Op Zondag 6 Januari 1907, Wijnen - Likeuren - Champagne, NIEUWJAARKAARTJES. MARKTPRIJZEN. Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Waschpoeder van 't Paradijs Het eenige dat zeep inhoud.Overal gekend Te verkrijgen bij alle goede Winkeliers. Algemeenen Depothouder, telefoon i6. IN'T PARADIJS. Commissaire de police retraité, Rue d'Yppes, 78, Poperinghe. 2,00 fr. de flesch, PEERDENSMID, Tentoonstelling van Luik 1905. BLHTËN CONCOURS GESTELD. LID VAN PEN JURY. HOOFDAGENT PAARDEN MARKT, POPERINGHE. Magazijn van alle landbouwmachienen meubel- en bouw- artikels engelsche bedden specialiteit van gegalvaniseerden draad voor hoppe fourneelen in ijzer en in koper pompen in lood amerikaansche waschkeern dakpapier doorndraad tralliedraad basculen enz. enz. Huis van Vertrouwen. Horlogiemakerie, Goudsmederie, JuweeShandel. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige r er hooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Parurengouden Kettingen, y\ Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd. Nevens die hoeveelheid bieën, welke werkzaam zijn, zien wij aanzierielijke trossen, welke schijnen te rusten; 'lis de houding welke de bieën moeten nemen, om het was uit te zweeten. Deze wordt inderdaad, van honing in het lichaam der jonge bieën, ver kregen. het zweet door de sponsachtige vlie zen van het ondergedeelte van het achterlijf en komt op d^ ringen ten rechte. De hie door de beweging harer ringen vervormt het in kleine witte, dunne, gladde schubbetjes. Die schubbetjes zijn brëekbaar en om ze in was te veranderen, trekt de b e ze bij middel der nijpt angen harer voorste pooten van de ringen van haar lichaam af. draagt, ze naar baren mond bevochtigt ze mei speeksel en kauwt ze n.e hare tanden, om ze de roodige rek baarheid te ge ven, en dan g -bruikt zi| ze tot den houw der cellen, wolkeden honig, het stuifmeel of het broed moeten ontvangen. En met welk verheven instinkt is de bic niet begaafd, voor den bouw dier cellen Ondervragen wijde grootste rekenkundigen, de vermaardste bouwkundigen, en allen zullen ons antwoorden, dat het vliesvleuge- lijk kerfdier, de wonderlijke kunst bezit het stevigst mogelijk te bouwen, in den kleinsten omvang mogelijk, en met de grootste spaar zaamheid, welke er kan aangelegd worden. Uit de Bieënvriend Dar. STADSNIEUWS. Deze week heeft het staatsblad afgekon digd dat het nijverheids eereteken van 2® klas toegekend is, om reden van 30 jaren getrouwen dienst aan onze stadsgenooten Boogaerts Pieter, bloernpeldersgast,.Druand Julien, schoenmaker, Hespeel August, mees terknecht. Hertelijk proficiat In de laatste zitting van den Gemeenteraad is er besloten geweest, dat er in onze stad een nieuwe post en een nieuw stadhuis zul len gebouwd worden. Deze gebouwen zullen in de zelfde plaats staan der tegenwoordige. Men zal beginnen werken aan de nieuwe post in 't jaar 1907. De benedehplaats van het nieuw stadhuis zal dienen als overdekte botermarkt. Dat zal eene schoone verbete ring zijn en meer boerinnen naar Poperingbe markt aantrekken. Festival.Ter gelegenheid van het be zoek van den Heer Gouverneur Baron de Bethune, zal er hier op Zondag '26 Mei een prachtig Festival plaats hebben voor alle Muziek- en Zangmaatschappijen, alsook eene Militaire feest voor Korpsen van Sapeurs- Pompiers. Voor uwe Nieuwjaarkaatjes wendt u ter drukkerij dezer. AanbestedingWoensdag 20 December bad in eene der zalen van het Gasthuis al hier, de aanbesteding plaats der uit te voe ren werken voor het houwen van Zalen, Aanhoorigheden, Gaanderij en Zijkapel in St.-Michielsgesticht. De begrootingstaat be droeg 15.606 fr. 85. Om te kunnen aanveerd worden als aannemer moest men het grond gebied Poperingbe bewonen. Ziehier de uitslag der aanbesteding Butein Elie, 13.817fr. 55 Desagher Aiine 13.880 fr.; Merleveüe Camille 14 046 fr.; Couttenier Julien en Lauwers Achille, 14.099 fr. 50. Het werk moet dus gedaan worden door Elie Butein. Zondag avond werden alweer verscheide ne personen door de politie in overtreding genomen omdat zij per velo reden zonder licht. Fijnlijk ongeval. Vrijdag namid dag is alhier een pijnlijk ongeluk voorgeval- lep. Cyrille Capoen, boerenwerkmun, wo nende nabij de herberg Het Kasteeltje langs de Vlamertinghe kalsiede, had over drie dagen een geweer gekocht om des nachts, in geval van nood, zijne konijnen te kunnen bewaken. Vrijdag namiddag rond 2 ure, zat hij in de keuken met zijn geweer in de handen en zijne vrouw, zijne zes kin deren en een vriend rond hem. Hij had het geweer eens getoond en hing het aan de balk weg zooals het bijna overal de gewoonte is bij de landbouwers. Het wapen dat niet wel hing viel ten gronde en het schot, ging af. De ongelukkige vader kreeg de volle lading in het rechterbeen omtrent 20 centimeters be neden de knie. Hij viel neder en de kinders gingen seffens om hulp roepen. Rond 3 ure bracht men hem naar het gasthuis over, waar den heer Dr Vanderheyde hem dc eer ste zorgen toediende. Het schot dat al voren inging, was langs achter ujtgekomen zoodat het been in splenters vaneen geschoten is en nog slechts vast houdt met wat bebloed vleeseh. De arme man die veel bloed verloren heeft verkeert in gevaarlijken toestand. Men heelt hem de HII. Sacramenten toegediend. Vrij dag avond kon de dokteur nog geen uitspraak doen indien het been ja of neen ging moeten afgezet worden. De ongelukkige Cyrille Capoen is 32 jaar oud, hij is gehuwd met. Gabrielle Papegay en heeft zes kinderen waarvan het oudste negen jaren oud is. Dezen morgen rond 11 ure zijn de hee- ren doktoors Vanderheyde en C. Dewulf den zieke gaan bezoeken. Daar nij maar eenen slechten nacht overgebracht hebben zii dt wonde vermaakt en zullen later oordeelen indienhetzalnoodigziju het been aftezetten. Vrijdag nacht rond 11 y» ure, heeft er een bloedig gevecht plaats gegrepen op de Kaze- niarkt, tusschen eenigemannen en vrouwen. Een zekere Léon V.. heeft 14 messteken hekomen en B. V.., werd met een kapmes een slag op het voorhoofd toegebracht. ih»[)erins;lli<'- \l»cel('. De E. Heer pastoor van Abeele heeft ook reeds, van we- ge het franschgouvernement, bevel gekregen zijn huis te verlaten. Indien de kerk moest gesloten worden, zou de kerkdienst mogen gedaan zijn in de kapel der vrije school die op Belgisch grond gebied staat. Dat werd door Z. H, den Bis schop van Brugge vergund op aanvraag van den ieverigen pastoor van den Abeele. Watou. Bonduelle Henri en Techel Jeróme, beide peerdenknechten bij M Ami Deroo, van Poperinghe. waren maandag met een grooten camion met 4 peerden be spannen en geladen met. 5 tot 6000 kilos maïs, naar Watou gekomen. De pcerden gingen twee en twee en Techel Jeróme ging langs de twee achterste. Op den hoek der Warandestraat, wilde hij op den wagen springen, doch hij deed een misstap en viel op den buik al over den dijssel langs de an dere kant van den camion. Het voorwiel reed hem over den rug en de linkerhand. Een jongen die dit had zien gebeuren, riep op den anderen geleider die seffens de peerden stilhield. De hand was gansch in stukken gereden en men vreesde dat het slacht offer erge inwendige wonden hekomen had. I)e ongelukkige jongelimr werd seffens naar het Oudenmaniienhuis gedragen waar men hein het. II. Oliesel toediende. Een bijgeroepen Dokloor gal hem «Ie eerste zorgen. Men ver wittigde seffens M. Deroo en de vader van het slachtoffer die naar Watou vertrokken. De toestand van het slachtoffer verbeterde toch, zoodat Jeróme nu buiten gevaar is. Het is bijna niet. verstaanbaar hoe hij niet meer gekwetst is geweest aangezien er 6000 kilos goed op den camion was. Misschien heeft de camion, die veel al achter geladen was, zich wat opgeheft en hem alzoo van eene zekere dood gespaard heeft, Jerome Techel, 22 jaar oud, woont te Poperinghe, bij zijne ouders in de Gouden hoofdstraat. Hij is de oudste van elf kinderen en de eenige die geld wint. Denzelfden avond kwam Ernest Debergh, knecht bij M. Arthur Van Eecke, naar huis van den Abeele-statie met een geladen voer kolen en brak een been. 't Was al op ongelukken uit dien dag, want de knecht van M. Remi Dequidt, had bijna den helft van Bergen omgereden, Yper.Maandag namiddag gingM. Ein. Vlaeminck, loodwerker, in eene herberg binnen op de Potijze. Hij vond daar drie mannen waarvan een bij hem nog gewrocht had. Zonder de minste reden sprong deze met eene zijner makkers op Vlaeminck, die zon der de tusschenkomst van den derden in deerlijken toestand ging gesteld worden. Hij is gekwetst aan het hoofd, de knieën en de voeten. Ilocskroen. Vrijdag rond 3 ure namiddag, is een der bodemplaten van den nieuwen gazmeter, in de gazfabriek, losge gaan Al het water, 2400 kubiekmeters, ontsnapte door eene opening van 30 vierkante centimeters groot, en stroomde in de Bouvrie- en Gazstraten en de Statieplaats. Het water is weggestroomd naar het grondgebied van Luiugne, in de bekefi. 's Avonds konden de straten niet verlicht worden. De nieuwe gazmeter was eerst anderhalve maand gemaakt; gedurende al dien tijd was men bezig geweest met hem te vullenen, nu dat het werk gedaan was, liep het water in eenige uren tot de laatste druppel weg. Oostomlo. Op den 2" Zondag van Oogst 1908, zal er alhier een prijskamp plaats hebben voor bestuurbare luchtballons. De prijs zal 200,000 fr. zijn. Coricmarck. Dieven zijn woensdag nacht in de woning gedrongen van Hippoliet Van Dam me, regenschormfabriekant. De kwaaddoeners hadden langs achter eene ruit uitgesneden en waren door de opening ge drongen. Zij hebben 80 regenschermen en eene som van 200 fr. gestolen. De schrijnwerkersgast Joseph Meurisse, 20 jaren oud, was donder dag namiddag, aan het werk in een happaar van'de statie. Eensklaps deed de jongeling een misstap, viel van eene hoogte "an zes meters en brak het rechterbeen. Eïortrijk. Zondag avond werd in de Bisseghemstraat een jongeling van Wattrelos Henri Sagaert, door twee kerels aangerand en erg gewond. De daders zijn onbekend. LiOinbartzydlc.Zaterdag rond 8 ure, kwam L. Derudder, metser, 29 jaar oud, uit eene herberg om naar huis te keeren. Hij was lichttelijk bedronken en werd onderweg door de groote koude bevangen; een bloed- opdrang heeft hem in eene beek doen vallen, waar men hem 'smorgends dood teruggevon den heeft. Wacreghem. De genaamde Jan Knockaert, bijgenaamd Ketels,woonde alh ier in een vervallen huis, waarvan het dak bijna op den grond rust. De man leefde zeer be krompen, alhoewel hij den naam had geld te bezitten. Zondag morgend werd Knockaert, die 70 jaren oud was, in zijne woning dood gevonden van koude; het lijk lag onder de tafel. Men vond in de hut eéne nogal ronde som geld. Komen.. De laatste trein die uit Kor- I rijk naar Yper rijdt, stond zaterdag avond nog in de statie van Komen als de koopwa- rent.rein die uit Yper vertrokken was rond 8 1)2 ure, er op botste door een gemis aan 't wisselspoor. De lokomotieven en vele wa gons werden erg beschadigd en verscheidene reizigers gekwetst. Ardoye. Maandag avond ging vrouw Cobbe huiswaarts met hare twee zoontjes die eene stootkar voortstaken. De stootkar botste tegen een camion, de kleinste zoon, II jaar, viel ten gronde en werd onder de wielen verpletterd. Hij stierf na weinige oogen blikken. llouKsolaro. Crombez Alberic, brij- kebakker te Ardoyo, kwam de vaartstraat af met een geladen wagen. Vooraleer de holling af te rijden wilde hij zijn camion sluiten, toen hij op den vochtigen'grond uit gleed en onder de wielen viel. Hij werd zijnen arm in twee plaatson gebroken. Yiiift-nc.Alfons Terryn, schilder, had eenigen tijd verkeerd met Angèle Ilenno. De vader van 't meisje verzette zich tegen het huwelijk en verbood aan Terryn nog in huis ie komen. Woensdag morgen wilde hij zijn gewezen verloofde gaan bezoeken. Op het verbod van vader Henno van naar boven te gaan haalde Terryn een revolverte voorschijn en loste 3 schoten zonder iemand te raken. Hij trok dan zijn mes. bracht de vader drie gevaarlijke steken toe en nam alsdan de Vlucht. Men heeft hem niet kunnen aanhou den. Lann e.Maandag avond, rond 8 ure, was Eugeen Coucke bezig met zijnen peer- denstal te kuisscben, toen hij opeens van een zijner peerden een zoo geweldigen stamp kreeg dat zijne hersens rondgespat waren en de tanden uit zijnen mond gevlogen. Eeni ge minuten nadien is Coucke in de afgrijse lijkste pijnen gestorven. Tlioiiroutf. De weduwe Tanghe en hare schoonzuster wonen samen op den steenweg van Wijnendaele, in een afgelegen huis. Vrijdag nacht is een bandiet op het dak geklommen heeft er eerie opening in gemaakt met er eenige pannen af te nemen en drong op den zolder. De weduwe Tanghe sliep in eene zolderkamerde kwaaddoener, die zich het hoofd omwonden had met een zakdoek greep de vrouw bij de keel en eischte haar geld of haar leven. De arme vrouw meur dood dan levend, overhandigde den kerel een 201al franken, waarop de indringer ver dween. Vrecselijk drama te Ougrée.Zondag morgen drongen voorbijgangers in een huis binnen waar zij een kind hoorden om hulp schreeuw» n. Een veeseüjk tooneel vertoonde zich op het bed, dat gansch bebloed was, lagen twee lijken. Ujit het onderzoek bleek dat de dooden Eugène Poncin. 35 jaar, fa- briekopzichter, en Cuthariua Flesch. echt- genoote Rohd, waren. Beiden hadden het echtelijk dak verlaten. Dikwijls was het 4jarig dochertje der vrou w Rohd bij haar Poncin ging Zaterdag nacht rond 4 ure deze bezoeken, loste een revolverschot op de vrouw en pleegde dan zelfmoord. Te B^uik. stierf over eenige dagen eene vrouw, Josephine D..., die leefde van almoe- zen. Toen men haar huis doorzocht vond men er voor 7000 fr. actiën der Luiksche bank en 28 obligatien der leening op Brussel van 1886. Te Steenoekerzecl is een meisje van 17 jaar, Joséphine Van Harnm aangehouden geweest onder beschuldiging haar nieuwge boren kind levend begraven te hebben. Te Lodelinsart.Twee meisjes eener glasblazerij waren uit het werkhuis geko men en wendden zich bij eene fruitverkoop- ster die recht over stond. Zij werden verrast door een tram en een hunner werd beide beenen afgereden en den buik opengereden. Zij stierf onmiddelijk De andere werd erg ge kwetst. Schrikkelijke «lood.Te Etterbeek was mer. Zaterdag bezig een steen van 3000 kilos te lossen. Toen deze bijna op den grond was kantelde hij om en viel op een werkman Francois Servais, 30 jaar, die letterlijk ver pletterd word. Slachtoffers der koude.Een straat- ruimer van Etterbeek viel op eens ten gron de. Gebeuren rechten hem en toen de dokter bij hem kwam bestatigde hij dat de man dood was van koude. De wilde Zwijnen. De koude en de sneeuw jagen de wilde zwijnen uit de bosschen in de Ardennen. Te Fosses heeft men er een gescholen die, ledig en gekuischt 132 kilos weegde. B)e Sneeuw in België.—Woensdag heerschte over een groot deel van Europa een geweldige sneeuwstorm. In ons land woedde het tempeest ook bijzonder hevig. Te Poperinghe sneeuwde het Dinsdag nacht zoo overvloedig dat er op sommige plaatsen lagen waren van 1 meter dik. Trams en Treinen kwamen met groote ver traging aan de tram van 's avonds die ge woonlijk hier om 8 ure aankomen, kwamen slechts om 11 ure aan. Donderdag morgen kon de eerste tram slechts om 9 ure vertrekken. Te Moeskroen werd een locomotief van den tram op zij geworpen door den sneeuw die den doorgang belette. Te Oostende, Middelkerke en Nieuwpoort viel de sneeuw in groote hoeveelheid. De, kanonnen brulden geheel den dag daar men vreesde voor zeerampen. Te Gent is de doortocht onmogelijk, al de treinen komen aan met groote verachtering alsook te Brussel. Te Namen komen de ijsschollen met groot geweld den stroom af en zijn tegengehouden door een schip dat Zaterdag gezonken is. Men zal het schip moeten dóen springen. Dc moorden in dc Verccnigde staten. In de vijf laatste jaren werden er in de Vereenigde Staten niet min dan 45,000 personen vermoord. In 1905 beliep het getal moorden 8,760. Dat kan tellen. De hertog van Vendóme, die in de bosschen van het kasteel der Amerois op jacht is, heeft zes reebokken drie everzwijnen, twee herten en vier hazen geschoten. De armen te Fonden. Er zijn thans te Londen meer dan 123,000 behoef'ti- gen, die door den openbare bijstand moeten geholpen worden, 't zij 26 per 1000 inwo ners, veel meer dan men er sedert 1872 ooit geteld hebbe, uitgenomen in 1904 en 1905. In de weldadigheidsgestichten der engelsche hoofdstad zijn bovendien 168,613 personen opgenomen, het hoogste cijfer dat ooit be reikt werd. Cliiiicescla. Een Engelschman at te Hongkong bij een Chinees en het smaakte hem nogal wel. Maar toen er vleeseh werd opgediend, herinnerde hij zich gehoord te hebben, dat de Chineezen katten eten. Hij zou het vragen maar hij verstond geen Chineesch en de Chinees geen Engelsch Daarom wees de Engelschman op den scho tel en vroeg miau, miau? De Chinees, schudde het hoofd en antwoordde wau wau (het blaffen van een hond). De groote tooneelspeelster Patti, zal haren afscheid van het theater nemenIn de halve eeuw dat zij gezongen heeft moet zij een schoon sommetje vergaderd hebben men heeft haar nog 30,000 fr. per avond betaald en voor 60 concerts waarin zij medespeelde in Amerika ontving zij eens 1 miljoen en half. De ^clukki^-c naaister.Maandag had te Parijs de trekking plaats der Loterij van Het Kantwerk Het groot, lot was 250 duizend frank, 't Is eene naaister Jufvr. Montgodiol. 25jaar, wonende teSaint-Didier, die het gewonnen heeft. Zijn benoemd als pastoor te Oost-Nieuw- kerke, E. H. Doorns, bestuurder der Zusters van Maria te Iseghem, hij wordt vervangen door E. H. Van (Jampenhoudt, onderpaster te CortPinarck als onderpaster te Corte- marek, E. II. Deridder, onderpaster te Bis- seghem als onderpaster te Bisseghem, E. H. DeJaegher, onderpaster te Leffinghe als onderpaster te Leffinghe, E. H. Gailliaert, onderpaster te Beerstals onderpaster te Beerst. E. H. Van Mullem, geestelijken kos ter op St.-Jacob, te Brugge. Om iemand te gaan spreken, een mans persoon vraagt zich afWat zal ik zeg gen een vrouwspersoon Wat zal ik aandoen Wraak. M. D.... komt een zijner vrienden tegen en vraagt hem Wat heb ik gehoord, gij laat uwe dochter irouwen met, eenen man, die gij haat en die u zooveel kwaad gedaan heeft. Dat, is mijne wraak, ik ken mijne dochter en die zal het hem wel betaald zetten. Nuremberg, 24 Dec.De handel is voort durend vast, prijzen onveranderd. Londen, 24 Dec.Sedert eenige dagen is er sterkere vraag van wege de brouwerij. De opslag bedraagt enkel 5 tot 15 frank. Antwerpen, 27 Dec.Hopmarkt prijs houdend. Aalst, (8 merken) beschikbare waar, 62 1)2 fr.; Aalst, januari-februari 65 fr.; Poperinghe beschikbare waar 62 1)2- 65 frank. van 21" December tot 28" December. Geboorten.Henri Suflls, zoon van Ca mille en Maria Bruynooghe.—Pierre Bon duelle, zoon van Jerome en Emma De Caestecker. Irma Deprez, dochter van Emile en Juliana Decock.- André Liebert, zoon van Eugène en Valentina Wylleman. André Titeca, zoon van Bené en Maria Blanc- kaert.Bertha Room, dochter van Achille en Horminia Inion.Nestor Kestier, zoon van Jules en Irma Danneels. Overlijdens.—Ooghe Norbertus, 08 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Hortense Sches, Doornstraat.Weens Clemence, 49 j. kloosterlinge, Gasthuisstraat. Huwelijksbeloften. Herman Rabaut, bakker in stad met Elisa Debergh, dienstmeid te Watou. van 5" tot 27" December. Geboorten.André Vandevelde.Albei t en Robert Heyden.Agnes Veniero.Elisa Ballieu. Huwelijksbeloften.- Camille Wouttcrs en Maria Houtekeur, beide te Watou. 1 In den Keer van den Ommegang, bij René Lazoore, K. v. d. Ommegang. 2 Ir S(-Laiu*eiiJ, bij de wed. Beddeleem, Groote Markt. 3 Au Cornet d'Or, bij René Deroo, St-Jans kruisse. 4 In 't Wit Peerd, bij Charles Top. Abeele-kals, A Fstaminet «In lYord, bij Emile Truwant (Blok), bij de Statie. O lu iniogtpcrank, bij Livin Devos, bij 't Vogeltje. Bit den Congo, bij Camille Ghesquiore. Woesten-kals. 8 In 't Molenhuis, bij Camille Duthoit, (bij 't Hooge), Proven-kals. 9 In den Watermolen, bij Evarist Houvenaghel, Veurnestraat. 10 In Vijverhuis, bij Louis Creus, Paardenmarkt. 11 In 't Vinkeverd, bij Emile Dezwarte, Westvleteren-kals ltS I11 de Zoutziederij, bij Florent Schmidt, Hondstraat. Wekelijksche Estaminet, Den Maandag. Estaminet gehouden door Casselstraat, (bij 0. L. V. KERK.) Elixir d'Anvers. Elixir de la Panne. Elixir de Gentenaar. Dépot j Elixir des Voges. Elixir de Roma. Spécialiteit van fijne hollandsche drooge Ci- garen, zooals Bismarck - Impérial - Ju wel - Pius X - Flor de Mexico - Mexicanos - Santa Rosa - Coronila - Flor de Hechtel - Paloma, enz. Dépot der Cigaret fabriek, overzicht eenig- te markenzooals den echten Dubec rich - sig. Dubec bon jour - sig. Norios - sig. Mon plaisir - sig. Ruses - sig. Richmond - sig. Kis- me, enz. Alles in vertrouwen en aan genadige prijzen. Jaarlijks worden millioenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen verba zend veel werk geeft. Wie wenscht dat zijn kaartjes zoo snel mogelijk ter bestemming aankomen, steke ze niet in de bussen maar geve ze in de post kantoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruisselings met bindtouw ombonden het eene bestaande uit de kaart jes voor de stad of bet postkanton, het andere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het, de postzegels in den rechter bovenhoek van liet adres te plakken. Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond nieuwjaar de verzending van prospectusen, prijslijsten, omzendbrieven enz. testaken. Poperinghe, markt van den 28 Dec. Tarwe heet. 15,00-Rogge 12,75-Haver 8,75 -Aardappelen, 100 k. 7,25-Boter de kil. 3,35 Eieren de 26, 3,75-Ploppe de 50 kilo, 60 fr. Yper 22 Dec. Tarwe, 100 kil. 17,50- Rogge, 15,25 a 16,25-Haver, 17,00 a 17,25- Aardappels, 100 k. 6,00-Boter, 3,25-Eieren het 26, 3.50. Brugge 22 Dec.Tarwe, 100 k. 16,50 a 17,50-Rogge, 15,50 a 16,00-Haver, 17,50 a 18,50-Boonen, 18,50 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 6,00 a 7.00-Boter de k. 2,80 a 3,50- Eieren het 26, 3,12 a 3,64-Vlas de k. 1,42. Dixmuide 24 Dec.Tarwe, heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 6,00 a 7,00-Boter de kilo, 3,00 a 3,70-Eieren het 26, 3,25. Rousselaere 26 Dec. Tarwe, 100 kil. 18,50- Roode Tarwe, 17,50 - Rogge, 15,25- Haver. 16,75-Boonen, 19,50-Aardappelen de 100 k. 5,75 - Boter de k. 3,40 - Eieren, 3,75 Suikereiboon. oude, 13,00-id. nieuwe, 14.00 Kortrijk veemarkt 24 Dec. 290 koppen—prijs per kilo gewicht op voet, 74 Veerzen, le klas 86—2e kl. 76—3<= kl. 71 34 Ossen, 857570 161 Koeien, 83— - 72— - 70 31 Stieren, 827470 Cureghem-Anderlecht 24 Dec. 2,466 Varkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,08 IN DEN BAZAR. GROOTEN KEUS VAN Speelgoed voor Kinders. Kindervoituren. Gemaakte Bloemen en Bladeren. Rouwkronen.-Schouwversiersels in alle slag. Foulards, Cols, Manchetten en Handschoen. Zon- en Regenschermen.Wandelstokken. Quinquets, Lampe-Belgen, Ganglampen, Luisters met petrol en voor de gaze, Meubelpapier aan alle prr'zen, Fraijen, Gordijnen Stoors op maat, Toiles-cirées, Linoleums, Tapijten, Spiegels Reiszakken en Koffers in alle grooten, Tapstokken& Parapluiestaans, Vogelkooien Fantasie Artikelen.-Panders.Accordéons, Gleisch, Porcelein, Cristaal en half Cristaal, Glas, alle grooten van Boterpotten, Gebedenboeken, Bureelgerief, Albums, enz. Ca ÏBécousti (muite is een genees middel dat bijzondere uitwerksels heeft op flauwe en teedere kinderen, 't Is liet beste middel voor borstlijdende. ffc A GEBRUIKSWIJZE. Een koffielepel in een hal# glas wijn of alle ander drank (uitgezonderd ïifffk) ïia ieder maaltijd's morgens kan men het vröt*Tiemen in zwarten koffie. De bijzonderste verdienste van dit genees middel, is dat zij de borstlijdenden; geneest. Prijs 2.59 fr. dë Liter. Te ver! rijgen bij A. MOiWEYIVF, Apotheker, Groote markt, 'JPèpexinghe. HUISMOEDERS WILT GIJ NET EN SPAARZAAM ZIJN vraagt geen ander merk dan VOOR 'T BESTE. Het overtreft de Souda en bespaart de Zeep. De pak kost SSO cent. en bevat eene surprise GROOTHuis gesticht in 1836.KLEIN Groote keus van rauwe Koffies. Suikers en Siropen.Gebrande Koffies, goed ge kende merken: Café A, extra fin: Café B, réclame en Café prime du Paradis, Café BD, C, S, E. Dépöt van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil) Suikerij (Egide Vanderheyde)Rijst «tijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoolpommade (Pate Gauloise); Wusch- poeier van 't Paradijs (Melior en Sapo met surprise); Maagbitter (VanCrombrugghe); de Chocolade (Toblers milk Chocolade en du Paradis). Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Champagne MercierMoét Chan- donMumm.Beste Bordeaux Wijnen. Oporto, Malaga, Madère, Muscat, Rijnsche wijn, Vermout de Turin. Quinquina. Cognacs, Rhums. Elixir d'Anvers. Likeuren en sterke Dranken, enz. enz. Prijzen en Staalen op aanvraag. Lingerie, Trousseaux, Layettes, Spécialité de chemises sur mesure, Broderies, Dentelles, Guipures, Bonnetterie en tous genres, Jupons, Cols,Manchettes, Cravates, Lavallières, Foulards, Toile pur fil et mixtes, Linges de table, Mouchoirs toile et baptiste, etc. Grand choix de Stores et Rideaux. Door het gebruik der van jMoiateyzie Apotheker. Groote Markt, 18, POPERINGHE, doet men aanstonds de stik- hoesten verdwijnen en verkrijgt men de volkomene genezing in zeer korten tijd. PlilJS herberg Hot Poperinghe. 1 Alle slag en beste kwaliteit van in alle nummers Mr Garin van Kameryk, Verveerdiger der Afrooniers Mrloltc in Vrankrijk, bekomt eene Diploma van Grooten Prijs (hoogste belooning toegestaan). Tegenwoordig 17,599 Afroomers zijn in werking in België Enkel 3 werklieden zijn in de Fabriek van Remicourt gebe zigd voor het herstellen en vermaken dezer groote hoeveelheid afroomers.Zulks is een onweerlegbaar en doorslaande bewijs der kloekte en duurzaamheid der Afroomers Mélotte. HtunijPDOUPA 'QNE SM/ULES 'ilillli' ,iiiii!iii!iiii'",u'»iniiiiiinniii!ijiu,i' Z>£pOSÊs Drillen, ro<eiiNiiij|tei*H üpSaroiuctci»*. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor hel herstellen van Horlogien en Juweelen. W^Let wel op het adres Rechtover het Gasthuis).

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1906 | | pagina 4