Wat is Sucrema? EEN NAAIMACHIEN JULES DE PUYDT- SGHMIDT, LANDBOUWBELANGEN. BU1TENLANDSCH NIEUOIS. NIEUWS UIT BELGIE. FOURRUREN fTlansstoff en, entoonstellifig der DUIVEN NIONGAREY,-POPERINGHE, Hil. Osstyn-Cambie, Gegalvaniseerd IJzerdraad Prijskamp BILJART Wetensweerdigheden. HOPPE. mbai>Bolling met de Vloerbol, Gt*ooten afslag in bij Cam. Battheu-Baeckeroot, Ed. Christiaen-Dewancker, VOOR HOPPE. Te ¥ei*koopen p Zondag 27 Januari 1907 Huis van Wertrouwen. Horlogiemakerie, Boudsmederie, Juweelhandel. Ü«F Lei wel op liet adres 'Rechtover het Gasthuis aangehouden te worden, maar als lid dei- beroemde bende en onder de beschuldiging, Abel geholpen te hebben in menige diefstal len gepleegd rond Komen, Meesen, Wijt- schaete, enz. In een vorig schrijven hebben wij aan getoond welke groote rol de suiker vervult in de voeding van menschen en dieren. Wij hebben op klare wijze bewezen dat zij eenen overwegenden invloed heeft op het aanvet- ten der dieren, het vermeerderen der spier kracht, het afscheiden van melk en op de hoedanigheid der boter. Ten andere dit voe dend element is thans goedkoop, zoodat een ieder er belang bij heeft er een grooter gebruik van te maken. De handel levert ons thans eenige suiker- voedende producten die fel aangeprezen wor den voor de huisdieren, 't Is ons totaal onmogelijk al deze te beoordeelen en er de waarde van te onderzoeken. Evenwel willen wij heden een woord zeggen over het Ruw eiwit Vet Koolhydraten sucrema dat in de laatste tijden door veeartsen en landbouwkundigen zoo sterk is aanbevolen geweest, als zijnde een goed koop, gezond en winstgevend voeder voor melkkoeien, paarden, zwijnen en hofgevo- gelte. Sucrema is een bruin poederachtig voeder, heel zoet van smaak, omdat het de melasse der suikerfabrieken tot bazis zijner samenstelling heeft. Het Sucrema n° is geschikt voor hoornvee en melkkoeien, n° 2. voor paarden, n° 3. voor zwijnen en n° 4. voor hofgevogelte. Ieder dezer soorten heeft eene bijzondere samenstelling volgens de behoeften der dieren. Sucrema bevat per 100 kilogr. N° 1. 40 kilogr. melasse, 30 kilogr. dubbel gezift katoenmeel Texas 10 kilogr lijnmeel Cleveland en 20 kilogr. corn feed. N°2. 60 kilogr, melasse; 20 kilogr. lijn meel Cleveland, en 20 kilogr. cornfeed. N" 3. 70 kilogr. melasse, 10 kilogr. sesaammeel, 20 kilogr. cornfeed. Wij maken hier geen gewag van nu 4, omdat v. ij ons uitsluitelijk bezig houden met de ceding onzer groote huisdieren. Zooals men kan bestatigen. heeft het voeder Sucrema eene goede samenstelling. Katoenmeel, lijn meel en sesaammeel zijn krachtige voeder middelen. die zeer voordeelig worden aangewend. Melasse bevat ongeveer de helft suiker. Op 40 kilog. melasse zijn er dus 20 kilogr. suiker in aanwezig. Door cornfeed verstaat men gemalen maisstengels, die voorop van hunne grove vezels zijn beroofd. Dit voeder heeft een groot opslorpend vermogen wat zeer voordeelig is, ten einde de vochtigheid der melasse op te slorpen; overigens deze stengels bevatten meer voedende elementen dan goed hooi. Uit al het voorgaande kan men afleiden dat het Sucrema. uit grondstoffen bestaat, die wij volkomen aan de landbouwers mogen aanbevelen. Het is bijgevolg een product, waarop wij ten zeer ste de aandacht der vee en paardenfokkers inroepen. Wie profijtig en met hoop op goeden uitslag wil voederen, make gebruik van Sucrema. Het wordt in den handel verkocht met den volgenden gewaarborgden inhoud. In een volgend artikel zullen wij de uit slagen meededen die wij in onze proeven op melkkoeien met dit voeder bekomen hebben. Dinsdag avond heeft een geweldige brand 50.000 fr. schade veroorzaakt in de vlas spinnerij Guillemaud en Cie te Fives-bij-Rijsel 300 werklieden staan zonder werk. Te Duinkrrkr gebeurde een pijnlijk ongeval. Een brouwersknecht die achter zijne peerden liep, die op hol gegaan waren, viel ten gronde en kwetste zich erg aan den schedel. De man bleef op den slag dood. Dranosky, bet slachtoffer, was algemeen geacht. Bröeder en zuster hebben bekend dat zii dronken waren, en hun vader vermoord hebben, omdat bij hun opmerkingen gemaakt had. De zoon had hem met een stok op het hoofd geslagen, zoodat het slachtoffer be dwelmd neerviel; de dochter knielde dan op de borst van den ongelukkige en plofte hem een mes in het hert." lantl. Een verschrikkelijk ongeluk is vrijdag aan den bouw der Hunsbruck-baan voorgevallen. Tusschen Lamseheid en Lei- ningen, waren in den namiddag twee arbei ders onder eene aardiuzakkjfig begraven. Zij konden misschien nog gered worden en daarom werd eene gansche ploeg arbei ders ter plaatse ontboden. Deze trachten de bedolvenen te bereiken, toen eene geweldige aardmassa instortte, onder dewelke 30 a 40 arbeiders werden bedolven. De firma Grünn en Billinger stuurde on- middelijk hulpploegen ter plaatse. Laat in den avond werd het eerste lijk opgehaald twee andere lijken waren gevonden, doch konden nog niet opgedolven worden. den Staat Penusyivanië, De ontploffing werd veroorzaakt door de opeenhooping van gas sen in een der smeltovens. Op de 35 mannen die eraan 't werk waren, is er slechts een ongedeerd ontkomen, 4 werden gedood, 7 doodelijk gekwetst en de 24 andere zijn ver dwenen. Onmiddelijk na de ontploffing ver spreidde de kokende smeltstof zich over den grond en bereikte op sommige plaatsen een meter hoogte. In het zuidwesten van Rusland, zijn niet min dan 160 personen omgekomen, onder de sneeuw bedolven. Camerlynck René van Poperinghe die hier in April 1906 op een zondag avond ruiten uitsloeg bij Henri Synaeve, Amand Verstraete, René Devos en dan een stads- lantaarn aan stukken sloeg in de Westouter- straat, werd veroordeeld tot 8 dagen gevang en 5 maal 26 fr. of 8 dagen. De veroordeelde was afwezig, hij is gevlucht naar Frankrijk. Emile Barrel, herbergier te Poperinghe, had over eenigen tijd een reiziger bij hem laten vernachten zonder hein op zijn loge- mentboek in te schrijven. Hij wierd daar voor tot 15 fr. boete veroordeeld. Parret verstak de raak naar Yper. Dank aan de tusschenkomst van twee advokaten werd de straf gebracht op 10 frank. De zaak Vansteene Leopold van Woesten, beticht onzedige feiten bedreven te hebben met verschillige minderjarige kinderen van Woesten kwam woensdag ook voor den rechtbank. De uitspraak werd uitgesteld tot bij acht dage. Beide vrouwen werden aangehouden. Weldra bleek het dat de moeder onplichtig was en na 14 dagen opsluiting werd deze losgelaten. Vrijdag 11 januari verscheen vrouw Braem voor den rechtbank van Yper. Na deze laatste ondervraging werd zij in vrijheid gesteld aangezien hare schuld niet kan bewezen zijn. De vrouw was sedert 30 september opgesloten. Zou dat nog eene moord zijn die ongestraft zal blijven stuikte hij terug op den vloer en vond een ijselijke dood. De arme man woonde alleen. Yleeiien.Zondag avond ging een meis je van slecht gedrag, welke 't vaderlijk huis ontzegd was, naar de woning harer ouders. Omdat de vader haar weigerde binnen te laten, gaf de ontaarde dochter hem een zoo geweldigen stamp, dat de ongelukkige ten gronde stortte en zijn been gebroken was. Hij werd verzorgd door Dr Pardoen. De Vre derechter van Meenen heeft het meisje voor landlooperij tot 3 jaren opsluiting in een bedelaarsgesticht veroordeeld. Een inwoner van het dorp die sedert eenigen lijd aan wanzin leed heeft vrijdag namiddag, een jongeling van 19 jaren, M. Grose mans, vermoord met den punt van eene ijzeren staaf in. het hoofd van zijn slachtoiler te piolfen, tot het ganscii vermor zeld was. Toen de gendarmen toekwamen, wierp de zinnelooze zijn wapen weg en ging gewillig mede. met de vleugelen bij de huisvlieg In zooveel jonge gasten, die hun zeven hairkens martelen, om de puntjes te doen krdlen. Priesterlijke Benoemingen. 3isdom Brugge.De E. H. Vanderber- gh, onderpastor te Ruysselede, is pastor bejoemd te Zevencote, in vervanging van de Z. E. H. Willemyns overleden. lijn benoemd tot onderpastorsin de kerk va de HH. Petrus en Paulus te Oostende dcE. H. Lefere, bestuurder van het Sint Fanciscus-Xaveriusgesticht te Bruggete Rvsselede, de E. H. Bryse, onderpastor te Aleringhem; te Alveringhem, de E. H. Coe na, onderpastor te Wercken; te Wercken, deE. H. Veranneman, bachelier in godge- lerdheid der Hoogeschool van Leuven, kaelaan in de kerk van de HH. Petrus en Pulus, te Oostende. Tot bestuurder van het Sit-Franciscus-Xaveriusgesticlit te Brugge, deE. II Verbrugghe, leeraar in het Sint Li>gesticht, aldaar; De E. H. De Ceuninck, kididaat in wijsbegeerte en letteren, is tot leraar benoemd in het Sint-Vincentius-a- Pplocollegie, te Yper; deE. H. Schrurs, pester in het seminarie, is bewaker be- nemd in het Sint-Leogesticht, te Brugge. IwTerig*elirLg*erL. ejdrie borrels aan 6 cent., hoeveel moet ik balen? ÏVillem.In 't vervolg niets, meester, ijler zei gister aan moeder gij moet dien nar alles voor niet geven, wij hebben nog vr dochters en gij kunt niet weten waar- \)r het goed is. Een werkstaking is uitgebroken in den bassin van Charleroi. De stakers bedrei gen deze die voortwerken en hebben er reeds verscheidene afgeranseld. Zondag avond, na eene meeting werd de ploegbaas Eschoutte door een revolverschot gékwetst. Bi mini. - Tijdens eene jachtpartij is de Baron Joseph de Bonliomme, 22 jaar, Donderdag door een zijner makkers onvrij willig doodgeschoten geweest. Men weet dat nu, wanneer de loteling een goed nummer trekt hij die 200 f. terug trekt. In West-Vlaanderen werden 286 beesten, door de plaag aangetast. Snel.Men heeft berekend de gewi huisvlieg hare vleugelen 335 maal per se- ie Premie Arin conde slaat. ,Op Zon dap* i3 Januari. IE RH ER GKERMISSEN if In den Snoek, iij Emerente Saesen, Yperstraat. )ij Cyrille Boutten, Meessenstraat. I bij Emile Feys, Bruggestraat. )ij Alois Dewitte, Casselstraat. lij Gargon Room, Brabanthoek. BURGERSTAND VAN POPERINGHE van 5n tot 13" Januari. Jerome Sergier, zoon van Camille en Marie Cleenewerk.Maria Noppe, dochter van Achille en Lucia Pil.Margarita Gru- wier, dochter van Achille en Maria Gruwier. Agnes Foutreyn, dochter van Achille en Prudentia Couvreur.Margareta Wae- gemaeker, dochter van Henri en Leonie Catrysse. WETTELIJKE BESLUITEN. Door einde van seizoen Yperstraat, Poperinghe. Let wel op liet adresIn den Ballon. Door uitscheiding van bedrijf. UITVERKOOP van alle slag van BIJ Schaalstraat, POPERINGHE. Op Zondag i3" Januari, ij Désiré Schmidt, Groote Markt, TE POPERINGHE, MARKTPRIJZEN. 281 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 89 Veerzen, le klas 86—2e kl. 76—3* kl. 71 32 Ossen, 857570 121 Koeien, 84— 73— 70 39 Stieren, 83— 72— 70 385 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,10. BERICHT. Nestorine Oreel, TELEFOON 16. IN 'T PARADIJS. GROOT—Huis gesticht in 1836.—KLEIN Groote keus van rauwe Koffies, Suikers en Siropen.Gebrande Koffies, goed ge kende merken: Café A, extra fin: Café B, réclame eu Café prime du Paradis, Café BD, C, S, E. de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil) Suikerij (Egide Vanderheyde)Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeier van 't Paradijs (Melior en Sapo met surprise); Maagbitter (Van Crombrugghe); de Chocolade (Toblers milk Chocolade en du Paradis). Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. PEERDENSMID, Het II«»oge, Poperinghe. De bijzonderste verdienste van dit genees middel, is dat zij de borstlijdenden geneest. Prijs 2,50 fr. de Liter. zoo goed als nieuw. Zich te begeven bij Charles Plaetevoet, «Witten Hert,» Veurnestraat, POPERINGHE. oond door Em. LOBEAU, groote Markt. 5 FR. PRIJZEN, 75 FR. r. 16 f. 2e pr. 14 f. 3epr. 12 f. pr. 10 f. 5e pr. 8 f6e pr. 6 f. 7e pr. 4 f8e pr. 2 f. ïe premie van 2 f. voor de grootste serie. 1 f voor de nameeste serie, g 75 cent. Voorwaarden naar gewoonte. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlögien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.Alles gewaarborgd AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. N° 1. N°2. 3° 24,29 o)0 15,54 °)o 13,19 °)0 3,54°)o 0,72 °)o 0.60 °)o 44,41 °)o 53,06°}0 55,23 ?)0 Waarvan suiker 20 30 °)0 35 0)o Frankrijk. - Eene ontploffing veroor zaakt door de grisou heeft plaats gehad te Gardanne. 13 mijnwerkers zijn erg gekwetst. Vermoord door zi jne kinder*. Dranosky, 49 jaar oud, rademaker te Auber- vervilliers, die sedert twee maanden weduw naar is met twee kinderen, een zoon van 19 jaar en eene dochter van 15 jaren, is vrijdag door dezen laaatsten vermoord. Automohicloiigcliik.Zaterdag be proefde dokter Maquet van Montpellier en zijne vrouw, een automobiel gevoerd door een bediende. In een draai gekomen botste de automobiel met groot geweld tegen een muur. Mad. Maquet, de bediende en een mecanicien werden op den slag gedood. M. Maquet werd de rechterbil gebroken. Vreeselijke ramp in IHiitNcli- Vereen ijg«le Staten. Woensdag had er eene vreeselijke ontploffing plaats in de werkhuizen Langilins, te Pittsburg, in Amerika.Vrouw Martha Hunt, die 105 jaren oud is komt eene aanvraag tot echtscheiding in te tiienen tegen haren man die 91 jaar oud is. 't Was de derde man welke vrouw Hunt had en daar zij niet overeqp kon komen heeft zij hem aan de deur gezet, lu-it die groofc middelen ge in -uiktf. Zaterdag drong een onbekende in eene bank te Philadelphia en eischte er geld. Daar de bestuurder hem hetgevraagde weigerde haalde de kerel eene bom uit en wierp die ten gronde. Hij werd zelf op den slag gedood en verscheidene bedienden wer den gekwetst. Door een buitergewoon toeval werd de bestuurder niet getroffen. Hiiitsehlaiid. Te Neumunster zijn er 28 kinderen verdronken die zich op het dunne ijs van een vijver gewaagd hadden. Arme kleinen liaiié.Het griekseh schip Uranie is te Ancona vergaan. De 12 koppen der bemanning zijn verdronken. Slachtoffer» der siiccuu storm. Rechtbank van Yper op Woens dag.Bruno Decock van Handzaeme, die op 22 October laatst een vest stool in de Het Lammetje te Poperinghe werd voor die zaak veroordeeld tot 4 maan den gevang hij kreeg nog 3 maanden erbij omdat hij in banbreuk was. Watou, Het parket van Veurne, is Vrijdag morgen alhier, afgestapt, ten einde over te gaan tot de Onlgravlng van het lijk der vrouw Antonia Merlevede, '1 schijnt dat de vrouw vergif zou ingenomen hebben om vruchtafdrijving te veroorzaken en daardoor zou bezweken zijn. Zij nam het vergif in om 4 ure en stierf een uur later. Yper. Ter gelegenheid der kermis werd ei' zondag avond hal gehouden in de herberg "Au nouveau Vicinal», Meenensche steenweg. Drie kerels kwamen de rust sto ren met twist te zoeken tegen bakkersgasten Rond middernacht, verlieten deze laatsten de herberg om huiswaarts te keeren. Zij wer den door de drie kerels achtervolgd Nabij de Meenenpoort werden de* twee groepen handgemeen. Een der bakkersgasten, Ach. Vincke, werd door een messteek aan 't hoofd gekwetst en had de kleederen doorkorven. De gekwetste moest door een geneesheer verzorgd worden. Moord vau Momen-ten-Brie- len. Invrijheidstelling der vrouw Braem.L dt reen herinnert zich nog de geheimzinnige moord die hier op 28 Septem ber 1906 gepleegd wei d. De pachter Victor Braem, kwam van zijnen zolder toen hij dooi een geweerschot getroffen werd en op den slag doodbleef. Een onderzoek werd ing stetd en weldra vond men het wapen in het huis der moeder en men kwam te wete dat het Victors vrouw was die het geweer ge kocht had. I.lvcniiiigiic. Belangrijke uit spraak. In December 1905 vergezelde Olivier, jachtwachter hij M. Thibault de Boesinghe, de jachtwachters van den Graaf de Laubespin op dezes gronden en loste twee schoten in de richting van een licht. Olivier dacht met wildstroopers te doen te hebben, doch, het waren de gebroeders Moutton van Elverdinghe die een ronde deden om hunne velden te bewaken. Beiden werden gekwetst en Arihur bleef lang tusschen leven en dood Nu zijn beide hersteld maar Arthur zal zijn leven lang gebrekkelijk blijven. De garde Olivier werd veroordeeld tot 15 jaar dwang arbeid. Na deze veroordeeling eischten de ge broeders Moutlon eene vergoeding aan den meester van Olivier. Het proces had gisteren plaats te Yper en M. Thibault de Boesinghe werd veroordeeld tot betaling van 6000 fr. aan Arthur en 300 fr. aan Michel Moutton. Loo.- M. Alois Declerck, onderwijzer- ontslaggever van 1879, komt vereerd te worden met 'tkruiS"Pro Ecclesia et Pontife- Geerne hadden oud leerlingen en vrienden een schoon feest willen geven ter eere van den goeden meester; maar denerigeen brave man heeft geweigerd. Coxyde. Een landbouwer, Jan Van- nieuwenhuyze, 61 jaar oud, begaf zich naar den stal, met een brandende petrollamp in de hand. Opeens struikelde de oude man en viel, de lamp brak en ontplofte. De ongeluk kige, een brandende toorts gelijk, wilde vluchten, doch door vlammen omringd, Emelgiiem.Dinsdag avond werd er wreed gevochten nabij de wijk - Kruipende aarde een jongeling van Emelgliem, de ge naamde Stragier werd gevaarlijk gesteken met een dolkmes, dat 5 centimeters diep in drong de dader, een jongeling van Cachtem werd ontwapend en nam de vlucht. oerkerke.Zaterdag morgen waren werklieden bezig boomen te vellen. Zij had den er reeds eenen ontworteld en begonnen dan aan een tweede, om beide boomen samen te doen vallen. Terwijl zij aan het tweede werk bezig waren, zagen zij eensklaps dat de eerste boom reeds overhelde en viel. Twee der werklieden konden in tijds wegspringen, doch de derde. Karei Cooinan, werd door het zwaar gevaarte getrotien en dood geplet- terd. Het slachtoffer was geboren te Malde- ghein, 30 jaar oud, gehuwd en vader van drie minderjarige kinderen. De ongelukkige werd maandag ter aarde besteld. HarelBieke,De echtgenoote Edmond Cauvele uit de Sweveghenistraat, kwam don derdag van den zolder met een bussel strooi, op den trap verloor de vrouw het evenwicht en stortte naar beneden de ongelukkige was op den slag dood. Waereghem. De familieleden van Jan Knockaert op de wijk Eertbrugge, die onlangs dood gevonden werd van koude in de hut welke hij bewoonde, hebben woens dag den grond omgedolven waar de but ge staan heeft. Zij vonden eene som van 1,100 franks. Na hun vertrek begonnen de gebu- ren op hunne beurt den grond om te spitten en vonden nog de ronde som van 605 fr. Marcke.Maandag namiddag is de ee nige zoon, 4 jaren oud, van Achiel Samyn, landbouwer, met buiten de hofstede te spelen bij ongeluk in den put, waarin men de chi- coreiwortelen wascht, gevallen en verdron ken. Toen men het kind eenigen tijd nadien uithaalde, was het reeds een lijk. De droef heid der ouders is onbeschrijvelijk. Bleehem. Eene vrouw beging de onvoorzichtigheid eene marmiet kookende zeeploog op den grond te zetten, toen eens klaps, haar 4 y» jarig kindje met het hoofd voorover in het brandend vocht viel. Het arme wichtje is gestorven na twee dagen schrikkelijk geleden te hebben. Yreeselijk drama tc Cortessem. Brama te Masmiy (bij Bergen Een genaamde Delhaye, 30 jaren, wildstroo- per, heeft zondag avond de bareelwachter Lacroix, 60 jaar, met wiens vrouw hij in betrekking was, doodgeschoten. Vrouw Lacroix en de moordenaar zijn aangehouden. Zij hebben bekend zich van Lacroix te hebben willen ontdoen om meer vrijheid te hebben. Dijiiamieiaaiislag.— Vrijdag avond werd in het huis van den statieoverste van Leval - Trahegnies een ffijnamiet kardoes binnengeworpen. Niemand werd gekwetst, doch de stoffelijke schade is aanzienlijk. De dader is onbekend. De bie 440 maal. Het geluid dat de bie m«.kt staat gelijk met do is let si. Een beetje lang'. Te Northamp ton leeft een man die punten van zijnen kn'vel tot in zijn vestzakken kon steken Zeldzaamheid. Men kent de ver maarde spreuk Mijne dochter, ga zeg aan uw; dochter dat de dochter van hare dochter sclreit Deze spreuk zou kunnen in den mond gelegd worden van eenen inwoner va) Rnsée, met name Theodoor Delahaut die stillekens aan naar zijnen hondersten veijaardag gaat. Theodoor Delahaut woont in ïén huis met zijnen zoon Xaveer Delahaut Vial Gillet, schoonzoon van Xaveer, Flora Gilet, dichter van Vital en een kind van eeiige maanden, gesproten uit het huwelijk deer laatste met M. Dupéroux, van Floren ns. Dat maakt te zamen vijf geslachten uit. Tleodoor Delahaut geniet eene goede ge zoidheid en wandelt in het dorp met he pipje in den mond, telkens dat de dochter vai de dochter der dochter van zijnen zoon niit schreit, want in dat geval moet hi wegen. «■w—n» «mm,mm* mm timmmtrnsammmammmam Ongetrouwde schoolmeester, tot het zmtje van een herbergier uit het dorp li op, Willem, neem dat ik bij Julie, in het brhuis, vier glazen bier drink, aan 5 cent. Plaatsvervanging. De storting der 200 fr., door de iotelingen te doen om zich des noods een plaatsvervanger te verze keren, moet voor 1 Februari plaats hebben. Koninklijk hrzook.In de officieele kringen is er ernstig spraak van een bezoek van koningin Wilhelmina en den prins-ge maal van Nederland, te Brugge, ter gelegen heid van de inhuldiging der scheepvaart inrichtingen aldaar. Het koninklijk echtpaar zou vervolgens ook Brussel en Antwerpen bezoeken. Kantwerkschool.De minister van nijverheid en arbeid heeft besloten te Brugge eene hoogere kantwerkschool in te richten, die als de vollediging zal zijn van het aldaar onlangs gestichte kantwerkmuseuin. S>e lluilplaag. Uit eene opgave, van het ministerie van landbouw blijkt dat er, op 1 december, in gansch het land 1,920 beesten waren aangedaan door de muilplaag De provintie Oost-vlaanderen is het ergst beproefd; men telt er 645 zieke beesten. Zonderling geval.Op de spoorlijn Parijs-Straatsburg gebeurde vrijdag een niet alledaagsch geval. Honderden raven, door de koude uit de bosschen verjaagd, za ten op de riggels toen een koopwarentrein in volle vaart naderde en tusschen de vogelen een bloedbad aanrichtte. Weldra begonnen de wielen in het bloed te glijden en de trein moest stilhouden. Een reizigerstrein, die: kort nadien aankwam, onderging eene groo- vertraging. Sn 't Wit Konijn, ■ij Francois Quaghebeur. Yperstraat. In 't Locomotief, 1 I11 de Steenhouwerij, jij Leopold Y'erhaeghe, Reninghelst-kals. A la Ville «Ie Florence, bij Peter Synave, Boescheepstraat. Asi tUrain! «Verre, hij Achille Lauwers, Duinkerkstraat. I11 «ie Nieuwe ilagc, bij Deprez, bij 't Vogeltje. I11 «le Ster, bij E. Poissonnier, Sint-Jans-Capelle Watou. I11 't Zilveren Eloofil, bij Justin Ghelein, Yperstraat. In de Landing, In St-Ceeilia, jij Achille Gaucquie, Veurnestraat. In de Illeekerij, jij Medard Roy, Veurnestraat. I11 Guillaume-Tell, jij Charles Deweerdt, Bruggestraat. it In 't Neerhof, Nuremberg, 9 jan.De hopmarkt blijft immer vast. Voor den uitvoer wordt er weinig aangekocht tenzij gele Hallertauer hopvoor het binnenland integendeel groene Hallertauer en Wurtemberger hop aan 137 - 145 frank. Londen, 8 jan.De vraag van wege de brouwerij schijnt te zullen vermeerden. Veel vnrhandelingen in goede Engelsche produc ten vreemde hop wordt thans weinig ge vraagd Brussel, 9 jan.Hopmarkt prijshoudend. Men kwoteert Aalst (8 verdragsmerken) beschikbare waar 65 fr. Maart-April 65,50 fr. October - November 70 fr. Poperinghe stadslood beschikbare waar, 62,50 fr.; Maart-April 67,50 fr.; October-November, 65 frank. I11 de Sperre, Geboorten.Maurice en Margarita Mer levede, zoon en dochter van Charles en Leontine Bruneel.Daniel Laconte, zoon van Leopold en Magdalena Verdonck. Herman Kesteloot, zoon van Achille en Maria Decoker.—Maurice en Maria Deneire, zoon en dochter van Aimé en Helena Vanuxem. Overlijden.Vandevyver Edmond, 77 j. zonder beroep, weduwaar van Rosalie Min negheer, Meessenstraat.Kesteman André, maand, Casselstraat. Tecliel Martha, 8 maanden, Pottestraal.--Decoker Agnes, 16 maanden, Noordstraat. Huwelijksbeloften. Arthur Camer lynck, werkman met Anna DeCroix, kant werkster, beiden in stad.-—Fidéle Garcy andwerkman te Poperinghe met Mathilde Verhelst, werkster te Westouter.Camille Verhulst, smid met Zoë Donche, kleermaak ster beiden in stad.Gaspar Beddeleem, kleermaker met Elodie Vanhollebeke, naai ster beiden in stad.Maurice Laconte, be diende in stad met Bertha Dobbolaere. zonder beroep te Meenen. Algemeene beweging van den Burger stand gedurende 't jaar 1906. Rousbrugge.Geboorten, 65; sterfgeval en, 34 intredingen, 108; uittredingen, 110 Bevolking op 31" december 1906 mannen, 992 vrouwen, 1038 totaal, 2030. Reninghelst.—Geboorten, 70; sterfgeval en, 38 intredingen, 96; uittredingen, 124. Westouter.Geboorten, 48 sterfgeval- en, 37 intredingen, 60 uittredingen, 59. Stavele.Geboorten, 23 sterfgevallen. 22 Huwelijken, 9. Prgven Geboorten. 42 sterfgevallen, 28 ^intredingen, 49 uittredingen,'84 Be volking op 31° december 1906mannen, 865; vrouwen, 909 totaal, 1774. Notariaat.Zijn benoemd tot Notaris sen te Veurne, in vervanging van M. Decae, overleden, M. Glorie, notaris te Reninghe te Reninghe, M. Pieters, kandidaat-notaris aldaar. aaii prijs van faidiiiir van het vermaard duivenhok n d'heer Camille Vandevoorde Poperinghe, markt van den 11 Jan. Tarwe heet. 14,80-Rogge 11,50-Haver 8,50 -Aardappelen, 100 k. 7,50-Boter de kil. 2,85 Eieren de 26, 3,75-Hoppe de 50 kilo, 60 fr. Yper 5 Jan. Tarwe, 100 kil. 18,50 Rogge, 15,50 a 16,00-Haver, 17,00 a 17,25- Aardappels, 100 k. 6,50-Boter, 3,50-Eieren het 26, 3,95. Brugge 5 Jan.Tarwe, 100 k. 16,50 a 17,50-Rogge, 15,00 a 16,00-Haver, 17,50 a 18,50-Boonen, 18,50 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 6,00 a 7.00-Boter de k. 2,50 a 3,00- Eieren het 26, 3,12 a 3,64-Vlas de k. 1,40. Dixmuide 7 Jan.Tarwe, heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 6,00 a 7,00-Boter de kilo, 3,20 a 3,70-Eieren het 26, 3,25. Rousselaere 8 Jan. Tarwe, 100 kil. 18,50- Roode Tarwe, 17,50 - Rogge, 15,00- Haver, 16,25-Boonen, 19,50-Aardappelen de 100 k. 6,50 - Boter de k. 3,20 - Eieren, 3.55 Suikereiboon. oude, 13,00-id. nieuwe, 14.25 Kortrijk 7 Jan. Tarwe, heet. 16,25- Rogge, 12,50-Haver, 16,50- Chicorei 100 k. 13,00 - Boter de 1/2 k. 1,50 - Eieren, 4,20 - Koolzaadolie 100 k. 80,00-Lijnolie, id. 46,75 Koolzaadkoeken, id. 00,00- Liinzaadkoeken, id. 19,00. Kortrijk veemarkt 7 Jan. Brussel 8 Jan. Cureghem-Anderlecht 8 Jan. 2,242 Varkens, op voet de kilo, 0,92 a .1,10 Ik heb de eer TT te laten weten dat ik mij belast, ten mijnen huize, met alle werken van Wassclion en Strijken, en dat ik mij, vóór die zelfde werken, ten huize begeve. Rooingnai'iBslraat, Poperinghe. Dépót van Champagne MercierMoét Chan- donMumm.Beste Bordeaux Wijnen. Oporto, Malaga, Madère, Muscat, Rijnsche wijn. Vermout de Turin. Quinquina. Cognacs, Rhums. Elixir d'Anvers. Likeuren en sterke Dranken, enz. enz. Prijzen en Slaaien op aanvraag. herberg AUe slag en beste kwaliteit van in alle nummers La Rccoiastituaiite is een genees middel dat bijzondere uitwerksels heeft op flauwe en teedere kinderen, 't Is het beste middel voor borsllijdende. GEBRUIKSWIJZE. Een koffielepel in een halr jlas wijn of alle ander drank (uitgezonderd melk) na ieder maaltijd's morgens kan men het vroeg nemen in zwarten koffie. Te verkrijgen bij A. /I IO AT E Y Y E Apotheker, Groote markt, Poperinghe. OP DEN Au nouvel Aigle d'Or, VERDEELD ALS VOLGT ISi'illon, nieuNiiij|)er» «Sc ïhironictcris.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4