JULES DE PUYDT- SCHMIDT, MpBOUWBEMflGEN. De werkzaamheden der maand. Combat -/Boiling Prijskamp BILJART Louis Samyn, te Poperinghe, Médavd BENTIJ4, FOURRUREN mansstoffen, IHONGflREY,-POPERINGHE, Hil. Osstyn-Cambie, JHEÜWS BIT BEhGIE. Tentoonstelling der DUIVER Gegalvaniseerd IJzerdraad HOPPE EERSTEN TAP Combat-Bolling met de Vloerbo!, Op Zondag 3 Februari 1907 LANDBOU WBERICHT. bij Cam. Battheu-Baeckeroot, Ed. Christiaen-Dewancker, VOOR HOPPE. Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Samenvatting van den bilan van 1906 100,000,00 2575,00 3216,76 4136,43 Winst en Yerliesrekening. STERFGEVALLEN. Lriehting Van 1907. BURGERSTAND vanPOPERINGHE Mengelingen. MARKTPRIJZEN. Uit ter hand te koopen Een schoonen VELO twee wielen voor kinders van tot 47 jaren. Een leerjongen voor het schilde ren mag zich aanbieden bij Fernand PERMEKE, Boescheepslraat, 38. MEN 'VRAAGT HALYEN KLEERMAKERSGAST Op Zondag 20 Januari, HE RB ER GKERMISSEN Op Zondag 20" Januari, Op Maandag 21 Januari, 16 sterkste Liefhebbers van Stad. Op Zondag 27 Januari G;ROOT CONCERT bewoond door Em. LOBEAU, groote Markt. 75 FR. PRIJZEN, 75 FR. Allerschoonste Zaaihaver, Hotel La Bourse du iioublon 16, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gegalvaniseerd IJzerdraad voor de HOPPE. Eerste kwaliteit van ZADEN in alie slag. Door einde van seizoen Grooten afslag in Yperslraat, Poperinghe. Let wel op het adresIn den Ballon. Door uitscheiding van bedrijf. U I TVE R KOO P van alle slag van Schaalstraat, POPERINGHE. Nestorine Oreel, TELEFOON 16. 'T PARADIJS. PEERDENSMID, GLACÉS SORBETS, Huis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Brillen, Neusnijper* ISaromcter*. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. swr Let wel op het adres (Reclltom het GSSthUIS/, avond uit deze stad vertrokken, van een hoogen talus gevallen. Men kent het geta slachtoffers nog niet. doch men vreest dat het aanzienlijk zijn zal. Veroordeeld tol 163 Jaar ge- vangzitting!In het proces ingespannen door het parket van den staat Ohio, tegen de kopstukken van den petroltrust, John Roek- feller aan het hoofd, heeft men tegen de miljoenrijke betichten niet minder dan 939 overtredingen aan de wet op de trasten ge vonden, die eene globale boete van ruina 250 miljoen frank en straffen van 900 jaar gevang voor gevolg hebben. Indien de-be tichten afzonderlijk moeten gevonnisd wor den dan schat men dat hun proces50 jaar lang zal duren. Doch men zal wel zorg dragen de betichten in blok 't is te zeggen samen - te vonnissen. Persoonlijk is M. John'Rock- feller strafbaar met 163 jaar gevangHij ziet deze gebeurlijkheid met gerustheid te gemoet, glimlachend zeggendeIk zal nooit zoo lang zitten Schrikkelijke rauip. Vrijdag voormiddag had te Geispolsheim, voorstad van Straatsburg, eene ontploffing plaats, ge volgd van brand, in de fabriek Hubert en Cle De bijzonderheid van het huis bestond in het maken van koperen haken met celluloid be dekt. Eene mand vol afval celluloid werd onvoorzichtig bij de stoof gezet en gerocht in brand. De lucht, die vol celluloïdstof was, schoot op hare beurt in vlamtne en veroor zaakte de brand van geheel de fabriek. 16 jonge meisjes en 6 jongelingen werden le vend verbrand. De stoffelijke schade beloopt op 500,000 mark. De winter is het doode jaargetijde voor de landbouwers, 't Is den tijd om zich wat uit te rusten en nieuwe krachten te vergaderen voor de aanstaande lente werken. En de boe ren hebben die betrekkelijke rust wel ver diend, want zooals het spreekwoord zeer wel zegtDe boog kan niet altijd gespannen zijn Van eenen anderen kant, die enkele win termaanden zijn noodig om wat orde te stel len in de inwendige inrichting der hoeve, om zekere herstellingswerken te doen, om den bilan op te maken, enz. Overigens, aan tezien al het vee op stal is, moet men al een and toesteken aan het gewoon personeel, om de dieren te voeden en te verzorgen. De verstandige landbouwer laat ook niet na de lange winteravonden te benuttigen om zich aan nuttige kennissen te verrijken, door het lezen van leerzame boeken en landbouwbla den, door het bijwonen van landbouwvoor drachten, hij kan ook de weerde en de voe dende verhouding berekenen der rantsoenen welke op zijne hoeve toegediend worden en als eens vergelijkende proeven doen, enz. Wij hadden dus gelijk de uitdrukking betrekkelijke rust te gebruiken want zelfs gedurende den winter, als het weder zulks eenigzins toelaat, is de landbouwer buiten. Hij bereidt reeds den grond voor de aanstaande lentezaaiingen. En hij heeft over schot van gelijk, want zoodra de schoone dagen aankomen, zit hij er weerom tot over d'ooren in. 't Is daarom dat de landbouwer zoohaast mogelijk den mest naar het land brengt en onderwerkt, wat veel tijd en moei te spaart in Maart en April. Voor vlas en haver is die doenwijze ten zeerste aan te prij zen. Immers, die twee planten verkiezen wel ontbonden mest en eenen mulligen grond. Onmiddelijk voor de zaaiing wordt het land dan nog eens goed omgeploegd, en de laag aarde, die eenen tijd lang aan lucht, licht en vorst is blootgesteld wordt ondergebracht, hetgene de vruchtbaarheid des gronds ten zeerste bevordert. Ons dunkens zou men deze winterbeploe- gingen moeten benuttigen om den grond aan minerale bestanddeelen te verrijken, name lijk potasch en fosfoorzuur. De haver is gewoonlijk gevolgd door kla ver, die veel potasch en fosphoorzuur vra gen, en voor vlas ook zijn fosfaten en potasch- zouten zeer loonend. Men weet overigens dat die messtoffen maar hun maximum uitwerksel geven als ze goed ingewerkt zijn en bij voorkeur eenen tijd op voorhand. Aan dat alles moet den landbouwer binst den winter denken, want een spreekwoord zegtgoed geschikt is half gedaan Het inploegen in Januari of Februari van 600 kilos staalslakken en 500 kilos kaïniet verdient dus aanbeveling Wiliam. STADSNIEUWS. Op Zondag laatst hadden wij in den Katholieken Kring van Stad het derde win- terconcert. De twee eerste concerten zijn uitermate wel medegeslegen en hebben iedereen bevre digd ja, we mogen zeggen dat wij in vele jaren zulk geene prachtige feesten bijgewoond hebben en zoo 'n groot aantal toeschouwers ontmoet hebben. Het concert van Zondag laatst, gegeven door de Koorzangmaatschappij, onder 't Voor zitterschap van den beer Georges Lebbe en de leiding van den talentvollen bestierder Mr Diericx, heeft evenveel bijval gehad als de voorgaande. Wemoetener zelfs bijvoegen, dat die maatschappij hare roemrijke faam, om iets puiks te vertoonen, behouden, ja vermeerderd heeft. Voorzeker moet het concert eenieder be vredigd hebben, er was immers gestadige afwisseling. Wij wisten dat de Koormaat- schappij hare beste zorgen wijdt aan de uit voeringen, maar zelden of nooit woonden wij een concert bij dat met zooveel samenhang werd weèrgegeven. De groote zaal van den Kring was prop- pensvol en geene enkele plaats bleef onbezet. 't Eerste Koor getiteld «De Verbroedering» dat geschikt is om de toenadering tusschen ■de gescheiden broederlanden België en Hol land te bevorderen, en het tweede Koor -» Les guides du mont - blanc», zijn met ve$ smaak gezongen geweest en hebben grooten bijval genoten. »La Bénédiction» is een poëma van Fr. Coppée, waarin hij één der gruwelen, over honderd jaar gepleegd in Frankrijk, voor oogen legt. De voordrachtgever had eene goede keuze gedaan, immers, 't arm Frankrijk is heden op weg om die gruwelen en euveldaden van eertijds te herbeginnen. Ook, wist de voordrachtgever met zijne wel luidende, mooie, heldere stemme het publiek zoodanig meê te slepen, dat, bij het eindigen van La Bénédiction een storm van toe juichingen losbrak, die niet eindigde voor dat hij weêrom voor het publiek verschenen was. Die koddige en welgekozene Bouff'es of Kluchtjes De Pasteibakkers Les Gendarmes a pied». Le Régimenten mar- che» liepen goed van stapel en werden perfekt uitgevoerd. Die ongedwongene han deling, die knoddige tijpering bekwamen ook zeer veel bijval en verwekten een luidruchtig en weldoende gelach bij de waarlijk goedgestemde toehoorders, welke door hunne daverende toejuichingen de spelers tot twee-, driemaal terug riepen op 't tooneel. De Comédie »Un mari pour trente centi mes was goed ingestudeerd en heeft eenieders verwachting overtroffen, 't Waren ook talentvolle spelers, die bewijs gaven van tooneelkenis en kunst en daarom ook de lievelingen van 't volk zijn van zoohaast zij op 't tooneel verschijnen. Wat gezegd over ae Tweezangen «Lecon de chant» en «Souvenirs de jeunesse» Twee gezangen zoo moeielijk om vertolken en toch zoo meesterlijk uitgevoerd. Die heeren zijn waarlijk onvermoeibaar, want we zagen ze in vier, vijf nummers verschijnen en altoos waren zij even frisch en welgesteld. De heeren Alb. Baert en Jer. Delbaere, verdienen eene bijzondere nota; doch verge ten wij ook Mr Arth. Monteyue niet, die ons op eene uitstekende wijze bewezen heeft, van welke groote weerde hij in de Koormaat schappij is. Maar de perel van den avond was het Oratorio Les crioisés devant Jérusalem dat op alegemeene aanvraag nog eens opge voerd werd. De kostuinen.geleverd doorliet huis Cosaert-Decraene van Rousselare, war ren allerprachtigst en in 't voorbijgaan durven wijffithuisaanbevelenaan alle maatschappij en eD hun beloven datzij het niet zullen bekla gen zich tot daar gewend te hebben... De Soli, gezongen door geoefende muziekanten tenor, jaryton en basse, alsook de Kooren voort komende in dit oratorio lieten, even als bij de eerste opvoering, niets te wenschen. We hoorden veel personen hunne verwondering uitdrukken, dat eene maatschappij van lief hebbers het durft aangaan zulke moeielijk- heid 't tooneel te brengen en toch met zooveel juistheid uitvoert en zooveel bijval geniet... Die zuivere, kloeke en welgeoefen de stemmen, gevormd onder de leiding van eenen knappen Bestuurder en ervaren muziekkenner, durven alles trotseeren en de begeesterde menigte bracht aan die onver- moeizatne Koorzangers en trouwe vrienden, eene welverdiende ovatie. Aan die Koorzangers roepen wij toe Ziedaar wat ge kunt voortbrengen onder de leiding van goede meester Blijft uwe maatschappij getrouw en onthoudt de leuze die deze is van 't Vaderland Eendracht maakt Macht! Hulde aan den heer Bestierder, over de schoone keus zijner nummers... Dank, Heeren Koorzangers, voor uw prachtig avondfeest. Hertelijker! proficiat, over uwe puike uitvoering en laat ons u welgemeend toeroepen Tot wederom ziens Een toeschouwer Zondag 13 Januari 1907 werd de derde aigemeene vergadering der samenwerkende brandverzekeringsmaatschappij van Pope- ringhe gehouden. Door de lezing van het verslag over het dienstjaar 1906 hebben wij kunnen bestati- gen, dat deze maatschappij goed vooruitgaat en het vertrouwen van elkeen geniet. Het eerste jaar heeft zij ontvangen van premiën 1241,97 fr. het 2e jaar 2630,18 fr. en het 3e jaar 3986,31 fr. Niettegenstaande haar kort bestaan heeft zij reeds meer dan drie honderd dertig kon trakten of' polissen aangegaan en bezit zij reeds een reservefonds van 5500 franken zonder de dertig a veertig duizend franken van premiën te rekenen, welke zij van de verzekerden te goed heeft. Daar de eerlijkheid der bestuurleden algemeen gekend is, zijn wij overtuigd, dat alle verbintenissen met de volmaakste trouw zullen vervuld worden, en dat gij u bijgevolg met volkomene gerustheid tot de brandver zekering van Poperinghe moogt wenden. ONTVANGSTEN. Van de aandeelhouders Van het reservefonds Van intresten Van premiën fr. 109928.19 uitgaven, Aan waarden 97448,50 Aan de spaarkas 5126,50 Aigemeene onkosten 1379,77 Intresten aan de aandeelhouders 3000,00 Slot van winst en verliesrekening 2973,42 fr. 109928,19 Aigemeene winsten Aftrek der onkosten fr. 4353,19 fr. 1379,77 Zuivere winst fr. 2973,42 Aan het bewaringfonds fr. 2925,00 Blijftvoorhet volgende dienstjaar fr. 48.42 Dinsdag hield de politie alhier twee franschmans aan, die in staat van landloo- perij wareu. De eene, zekere Lecade Marins, werd over^ de grenzen gezetde andere, Plaisant Paul. werd veroordeeld om ter be schikking van het Staatebestuur gesteld te worden. Donderdag morgen kwamen hier langs de Gasthuisstraat drie bruine kerels voorbij die elk eenen zak op den schouder droegen. De heer Moury, Commandant der gendarmerie, die juist de mannen ontmoette vroeg hunne papieren en daar zij zich zonder middelen van bestaan bevonden, deed hij ze mede naar den amigo. Het waren drie Spanjaards, en vrijdag morgen werden de gasten door de gendarmerie over de grenzen gezet. Men mag wel van zooverre komen om Poperinghe te bezoeken. Op de hofstede der We Debaene, gelegen langs de Boeschepe kalsiede, heeft men don derdag een schoonen leemkoleurden pikard hond gevonden. Die hem verloren heeft mag hem daar gaan halen. Donderdag morgen gedurende de 7 ure mis in O. L. V. kerk, viel al met eens het groot koperen Christusbeeld, dat boven den grooten autaar hangt, met geweld beneden, en kwam terecht, juist op den kelk van den E. H. Pastoor, die bezig was met mi: lezen. De kelk werd gansch gekromd. Ge- lukkiglijk dat niemand het zwaar beeld op het hoofd gekregen heeft. Wesfvlefcren.Henri Dezeure win kelier te Westvleteren, had sedert eenigen tijd twee kinderen in huis, van zijnen schoon broeder Vandekerckove. Deze had gezegd dat het oudste kind bij hem moest weder keerenen eischte de kleederen mede welke Dezeure had. Dezeure die juist een nieuw kostumtje gekocht had, weigerde dit te ge ven. Maandag morgen ging Vandekerchove bij zijnen schoonbroeder en vernieuwde zijne vraag. Op dezes weigering trok Vande kerchove een revolver uit eenen gaanstok, loste een schot en nam daarna de vlucht. Dezeure werd licht gekwest aan de schou der. De andere was middelerwijl naar Poperinghe geloopen met het gedacht naar Frankrijk te vluchten, toen hij door de politie aangehouden werd. Hij werd hier door den heer politie-kommissaris onder vraagd en alsdan in vrijheid gelaten. Vrijdag, 11 dezer, heeft de piocheur van den tram, Henri Vandevoorde, van Poperin ghe, eenen stoot gekregen van eenen wagon geladen met asschen. De ongelukkige is 2 ribben gebroken en zal in langen tijd niet kunnen werken. Geheimzinnige aanval.Zekere Achille V... reed donderdag per velo huiswaarts toen hij opeens in de klaarte van zijn lan taarn een man zag staan die een revolver in zijne richting hield. V... sprong van zijn velo in den dijk het schot ging af boven hem. Hij stond seffens op en zag een man de vlucht nemen. Vlamertin^hc.Zondag nacht heb ben stoutmoedige dieven gepoogd in te bre ken in het huis bewoond door M. Georges Veys. De zuster-ziekenverpleegster, die ge rucht gehoord had, heeft ze waarschijnlijk op de vlucht gedreven. Men heeft nadien de inbraak kunnen bestatigen aan deuren en vensters. Oostende.Aan boord van de engel- sche stoomboot Bengwein die nabij Sharhoern, in de Duitschland, met man en muis (24 koppen) vergaan is in de kreek van de Elbe, bevond zich de 16 jarige Guillaume Wilhelm, van Oostende, zoon van een ge meenteraadslid. De arme jongeling had zich in de maand augusti ingescheëpthet was de eerste reis die hij meemaakte. Uien moet méégaan met d' eeu» we, zeggen de menschen soms. De wild- stroopers van Oostende denken het ook zoo en ziehier hoe zij te werke gaan. Op een automobiel gezeten die voorzien is van acetyleenlanteerns. rijden zij langzaam op den weg van Oostende naar Blankenberghe. De konijntjes en hazen, doorliet verblindend licht toegelokt., komen zich onder de wielen van den automobiel plaatsen, worden aizoo in groot getal gedood. Deze nieuwe mode van jacht, die eene verbetering is van den lichtbak, is zeer op brengend/ Maar de kerels zullen moeten wel opletten niet betrat te worden. Uangemarek.—Het burgerlijk kruis van eerste klas is verleend aan M. Hebben, luitenant bij de brandweer. ScSa'ikkelijïie moord te Luik. Woensdag middag, gebeurde op de Sint» Latnbertus plaats te Èuik, eèn schrikkelijk drama. Een advokaat, M. Nols, die tegen zekeren Brandebourg, wijnkoopman, eene faillietstelling gepleten had, werd door deze met een revolver doodgeschoten. De onge lukkige advokaat was slechts sedert twee jaar getrouwd en was vader van een kindje van eenige maanden. De dader is aangehou den. Instorting te ülernem. Woens dag morgen had eene instorting plaats, in eene inopbouwzijnde mouterij. Een metser werd onder de steenen verpletterd en vier andere erg gewond. De oorlogen. Volgens de laatst af gekondigde statistieken, zijn er in den russisch-japanschen oorlog 26,208 russen en 47,387 japaners op de verschillende slagvel den gesneuveld. In den fransch-duitschen oorlog van 1870-71 waren er slechts 43,182 dooden. Die cijfers bewijzen dat het eene begoocheling is te zeggen, zooals sommigen het doen, dat de oorlogen hoe langer hoe min moorddadig worden; het tegendeel blijkt ongelukkig meer dan genoegzaam. Valsche bankbriefjes te Ant werpen.Woensdag heeft de politie van Antwerpen, bij den photograaf Jolly, druk vormen en andere toebereidsels gevonden dienende tot bet maken van een bankbriefje van Buenos-Aire en van het Belgisch bank briefje van 20 fr. Men denkt dat de kerel moet medeplichtigen hebben. Naar het schijnt zou er in den omtrek van Brugge ook een werkhuis bestaan waar valsche bankbiljetten verveerdigd worden. De E. H. Van Steenhuys, gewezen pas tor van Desselghem, is te Beveren bij Harel- beke overleden in den ouderdom van 82 jaren. De E. H. Brabant, pastor te Wulverghem is aldaar overleden in den ouderdom van 57 jaren. RENINGHELST Baeke Camille Bafcop Flor ent Cadet Willem Capoen Cam.-Corn. Capoen Cam.-Cyr. Delanghe Elie Deprince Camille Dopuydt Camille Derycke Richard Dewaeghemaeker ^médée Durein Florent Fiey Florent Kestelyn Jeróme Leeuwerck Gentil Nevejan Nestor vrijw. Nuns Remi Steen Richard Vancaeyseele Firmin Vandersype .Julien Vandooren Remi Vereecke Florent Wicke Victor VVESTOITRE s Bauw Jeröme Belpalme Emile Biliiet Arthur Bouwet Firmin Clemme Elie Cordonnier Cyrille Deconinck Georges Degryze Jeróme Dekeuwer Etienne Deprince Henri Goemaere Henri Lefebvre Daniël Leniere Arthur Massin Cyrille Rouseré Leon Spannent Jeróme Vandromme Michel Vandromme Valère van 13n tot 19n Januari. Geboorten. Maria Vanhoucke, dochter van Camille en Julie Castelein. Maria Geldhof, dochter van Modeste en Sidonie Verslype.André Geeraert, zoon van Gusta- ve en Magdalena Gouttenier.Marie-Jo- sephine Rouseré, dochter van Alphonse en Irma Yperman.Emile Temperville, zoon van René en Leontina Vanloot. René Carronzoon van Jules en Maria Pattyn. Lucie Hauspie, dochter van Henri en Roma- nie Devacht.Roger De Rynck, zoon van Camille en Irma Vandevelde.André Wa- ryn, zoon van Jérémie en Emma Hauspie Magdalena Bortier, dochter van Joseph en Irma Boutez.Alice Capentier, dochter van Cyrille en Mathilde Forceville. Overlijdens.Barzeele Barbara, 78 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Casselstraat. Sergier Jerome, 6 dagen, Wijk G.Galliaer- de Charles, 80 jaar, zonder beroep, weduwaar van Juliana Luysse, Tiengeboden- straat.Suffys Benoit, 62 jaar, hovenier, echtgenoot van Rosalie Debeir. Veurne- straat.Derek Leopold. 3 maanden, Wijk C.Glabau Alice 6 weken, Pottestraat. Soenen Marie, 36 jaar, huishoudster, echt- genoote van Charles Deroye, Wijk G. - De Rynck Roger, 2 dagen, Gasthuisstraat. Huwelijksbeloften.Dezeure Constant, beenhouwer in stad met Dejonckheere Vic- torine, zonder beroep te Rousselaere.Ver couillie Joseph, machinist bij den buurt spoorweg te Nieuwpoort met Julienne Liefooghe, dienstmeid in stad.Delbeke Camille, fabriekwerker met Maria Lefebvre kantwerkster, beiden in stad. Huwelijk.Camerlynck Arthur, 27 jaar, werkman met DeCroix Anna, 26 jaar, kant werkster, beiden in stad. CIIOMBEKE Accaert Lucien Boury Alphonse Carton Etienne Cordonnier Cyrille Dehaeck Cyrille Delanghe Georges Denys Charles vrijw. Deroo Camille Luyssen Bernard Renterghem Jeröme Rossey Camille Thee ten Cyrille Vandewynckel Emile Wyffëls René Ysaert Omer Madame AIk ben wel nieuwsgierig welk. cadeautje mijn man van avond zal meebrengen. Madame B. Is het misschien uw ver jaardag Madame ANeen, maar we hebben van morgend samen ruzie gehad. Nurenberg, 17 Jan. De aankoop voor de duitsche brouwerijen neemt gedurig toe, doch er is weinig vraag voor den uitvoerhan del. Marktwaar 121 tot 131 fr.Berghop 125 rot 137 fr.Spalt 150-160 fr. Hallertau (met lood) 113-156 fr.Elzas 131-143 fr. Laaz 170-210 frank. Brussel, 16 Jan.De prijzen blijven altijd ongeveer dezelfde, sedert eenige weken. Voor den aanstaanden oogst (1907) biedt men reeds: Aalst, 70 fr., Poperinghe, 65 fr. Londen, 15 Jan. Verslapping in den handel voor de Engelsche hopsoortengeen verhandelingen schier voor Belgische of Duitsche producten. De invoer uit Amerika duurt altijd voortuit Duitschland en België echter zendt men weinig balen. Poperinghe, markt van den 18 Jan. Tarwe heet. 14,70-Rogge 11,75-Haver 8,65 -Aardappelen, 100 k. 7,00-Boter de kil. 2,80 Eieren de 26, 3,50-Hoppe de 50 kilo, 62 fr. Yper 12 Jan. Tarwe, 100 kil. 18,50- Rogge, 15,50 a 16,00-Haver, 17,00 a 17,75- Aardappels, 100 k. 6,50-Boter, 2,90-Eieren het 26, 3,95. Brugge 12 Jan.Tarwe, 100 k. 16,50 a 17,50-Rogge, 15,00 a 16,00-Haver, 17,50 a 18,50-Boonen, 18,50 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 6,00 a 7,00-Botec de k. 2,40 a 2,90- Eieren het 26, 3,12 a 3,60-Vlas de k. 1,42. Dixmuide 14 Jan.Tarwe. heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 6,00 a 7,00-Boter de kilo, 2,60 a 3.05-Eieren het 26, 3,75. Rousselaere 15 Jan. Tarwe, 100 kil. 18,50 - Roode Tarwe, 17,50 - Rogge, 15,00- Haver, 16,25-Boonen, 20,50-Aardappelen de 100 k. 6,50 - Boter de k. 3,00 - Eieren, 3,90 Suikereiboon. oude, 13,00-id. nieuwe, 14.00 Kortrijk 14 Jan. Tarwe, heet. 16,50- Rogge, 16,00-Haver, 17,00-Chicorei 100 k. 13,50 - Boter de 1/2 k. 1,90 - Eieren, 3,90 - Koolzaadolie 100 k. 76,00-Lijnolie, id. 46,50 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 16,75. Kortrijk veemarkt 14 Jan. 311 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 98 Veerzen, le klas 852e kl. 753e kl. 70 39 Ossen, 837368 133 Koeien, 82— 71— 68 41 Stieren, 82— 71— 69 Brussel 15 Jan. 350 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,10. Cureghem-Anderlecht 15 Jan. 2,502 Varkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,08 Zeer genadigen prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. bij Valère STAESENS, Gasthuisstraat, Au Soldat Francais. 1 I11 't Yiverlmis, bij Arthur Camerlynck, Paardenmarkt. 2 In den Ingang van Poperinghe, bij Arthur Jacob, Poperinghe-Abeeie. 3 In den Nieuwen Meizei, bij Joseph Hauspie, Werfstraat. 4 In de Zwaan, bij Cyrille Hennaert, Casselstraat. 5 In Ste-Catherine, bij Auguste Hespeel. Garenstraat. O In 't Fort, bij Achille Ampen, Rekhofstraat. 7 I11 den Vuurmolen, bij Henri Steverlinck, Abeele-kassei. 8 In 't Gouden Slooi'd, bij de We Al. Delava, Pottestraat. 9 A la Tête de ISronze, bij Gustave Desmaret, Yperstraat. 19 Au Moulin, bij Jules Lequien (Pummel), Casselstraat. 11 A l'Univers, bij Emile Devos, Yperstraat. 12 I11 't Nieuw Roozendaal, bij Auguste Questroy, Veurnestraat. 13 In de Nieuwe Zwaluw, bij Henri Vandeputte, Du in kerk straat. 14 In de Wagenmakery, bij Amand Salomé, Yperstraat. 15 A la Ville de Gaml, bij Jules Hauspie, Yperstraat. 19 In den Hertog van ESmfiant, bij Ed. Deweerdt, Westoutre-Kassei. bij Désiré Seliniidt, Groote Markt, TE POPERIAGHU, van het verm,aard duivenhok van d'heer Jules Depuydt. om 8 ure 's avonds, I11 den Wyngaerd. bij A. Desagher, tusschen de gegeven door eenige liefhebbers der Stad, ter/herberg DE BOONNAART, bewoond door Francies Lermytte. OP den Au nouvel Aigle tl'Oi*, verdeeld als volgt P pr. 16 f. 2e pr. 14 f. 3e pr. 12 f. 4e pr. 10 f. 5e pr. 8 f. 6e pr. 6 f. 7e pr. 4 f. 8e pr. 2 f. Eene premie van 2 f. voor de grootste serie. Eene premie van 1 f. voor de nameeste serie. Inleg 75 cent. Voorwaarden naar gewoonte. Het Landbouwkantoor FARMENTRY 47, Groeningstraat, Brugge, heeft de eer bet public kenbaar te rriakeu dat er te bekomen is bij den heer rechtstreeks tot verbetering van den land bouw ingevoerd. Gewaarborgd van echtheid van oorsprong, zuiverheid en kiemkracht, alsook de meest opbrengende voederbeeten, echt merkems klaverzaad, enz. Estaminet gehouden door Winkel van Ellegoederen, goed voor Mans kleederen, gemaakt en gebreid goed, groote keus van gemaakte Kinaerartikels.Eerste Communieartikels. - Fourruren. - Merceriën. Kruidenierswaren.Koffies.Conserven. Sulfer.-Likeuren, Wijnen. Champagne, enz. Alle slag en eerste kwaliteit van in alle nummers aan prijs van factuur BIJ BERICHT. Ik heb de eer U te laten roeten dat ik mij belast, ten mijnen huize, met alle werken van Wassehen en Strijken, en dat ik mijvoor die zelfde werken, ten huize beg eve. Rooingaardstraat, S*opcrin^he. GROOTHuis gesticht in 1836.KLEIN Groote keus van rauwe Koffies, Suikers en Siropen.Gebrande Koffies, goed ge kende merken: Café A, extra fin: Café B, réclame en Café prime du Paradis, Café BD, C, S, E. Dépot van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil) Suikerij (Egide Vanderheyde)Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeier van 't Paradijs (Melior en Sapo met surprise); Maagbitter (Van Crombrugghe); de Chocolade (Toblers milk Chocolade en du Paradis). Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulferbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier eu papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Champagne Mercier—Moët Chan- donMumm.Beste Bordeaux Wijnen. Oporto, Malaga, Madère, Muscat, Rijnsche wijn, Vermout de Turin. Quinquina. Cognacs, Rhums. Elixir d'Anvers. Likeuren en sterke Dranken, enz. enz. Prijzen en Staalen op aanvraag. herberg Het Hooge, Poperinghe. Alle slag en beste kwaliteit van in alle nummers U7J Patissier, rue de l'Hópital, 40, Poperinghej Spécialité de Gateaux Mazarin Macarons, Chocolat Pains d'épices des Patrons Patissiers Chocolat au lait F. L. Cailler's de Broc-Suisse. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4