De Rooversbende van BILJART B I LJ PATTÖMLARYS FOURRUREN OENOOT-VERBORGH RIEUWS UIT BEIiGIE. Prijskamp Jules GARtflER, Louis Samyn, te Poperinghe, CQansstoff en, KOUDE DAGEN PRIJSKAMP liiehting Van 1907. Wetensweerdigheden. HOPPE. E E li S T E N T A P Op Zondag 3 Februari 1907 MAISO LANDBOU WBERICHT. MOHGAREY,-POPERINGHE, Ed. Christiaen-Dewancker, Ghooten afslag in bij Cam. Battheu-Baeckeroot, VINS ÊN COMMISSION Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. MUÏWWlfe voort onder zijnen HAZEBHOUCK. De Juweelen van Helene Lefebvre. Tusschen de betichten van de bende Pol let, die thans in het gevang van Béthune zit ten. bevindt zich de genaamde Helena Le febvre, aangehouden in de eerste dagen van juni 1906, te Hazebroeck waarzij dienstmeid was in eene heiberg der v Vareinstraat. Dit meisje, dochter van vrouw Bertot. uit de Sinte Barbarastraat, te Duinkerke, had met Abel Pollet kennis gemaakt, toen hij in maart 1906 in die stad zijne 28 dagen krijgs dienst deed. Daar Helena Lefebvre verklaarde dat de juweelen, in haar bezit gevonden, kwamen van hare moeder, gaf de zoeksrechter van Hazebroek aan kollega van Duinkerke volmacht om deze laatste te ondervragen. Eene huiszoeking werd gedaan door M. Bret, policiekommis- saris. Vrouw Bertot verklaarde dat zij de juweelen, door hare dochter bedoeld, nooit fezien heeft. Daaruit zou dus stellig blijken at gezegde juweelen voortkomen van Abel Pollet. Nog een nieuw-geboren. Vrouw Celine Declercq, zuster van Abel Pollet, is moeder van eene dochter. Beiden zijn in goede gezondheid. De Confrontatie, die dinsdag op den Abeele moest plaats heb ben is uitgesteld geweest op het verzoek van het parket van Bethune die er niet kon tegenwoordig zijn. Daar dit nieuws maar maandag in den avond in Poperinglie ver spreid werd, waren er nog vele menschen die het niet wisten, en dus, door de koude, dinsdag morgen naar den Abeele trokken. De tent, die reeds gesteld was, is den maandag afgetrokken geweest. STA V Alleweireld Camille Butaye Alphonse Coenen Alphonse Coene Alidor Coene Henri Desaegher Marcel E L E Deturck Honoré Haspeslagh Arthur Lahaye Alphonse Schoonaert Ach. vrijw Vandenbroucke Silv. Vanwvnsberghe Cam. W ATO U Accou Abel Accou Georges Accet Arthur Beccaert August Birlauet Oscar Buseyne Camille Butaye Jules Cordenier Jules Decour Julien Decreus Julien Deprez Henri Deprez Jules Deroo Remi Duflos Remi Duflou Jerome Dujardein Richard Faes Camille Goussey Leon Gryson Elie Heyman Achille Huyghe Prudent j Huvs Achille i Labey Jerome Leupe Georges Maerten Arthur Maerten Jerome vrijw. Meersseman Alphonse j Petyt Cyrille j Pinson Henri Pladys Désiré Sohier Hilaire Vanaecker Maurice Vanrentergljen] G. vrijw. Verhille Cyrille Vermeulei) Romaiij vrijw. Waeghemaeker Em. Werquin Maur.-Hen. Werquin Maur.-Con. STADSNIEUWS. De Loting.Het leegste nummer der loting van 6 Februari aanstaande zal 27 zijn. In Poperinghe zijn er 120 Ioters, in Reninghelst 22 en in Westoutre 18, samen 160. Het hoogste nummer zal dus 186 zijn. Maandag morgen was hier bij O. L. V.kerk een man, uitgeput van honger en halfdood van de koude. Eene rijke dame der stad, medelijden hebbende met den duts, stak hem een dubbelen frank in de handen. Deze aanveerdde het geldstuk met genoegen, doch in plaats van voor eten te zorgen begon hij genever te drinken. Dronken gerocht hij in de herberg van Emile Block op de statie en kreeg daar eenen aanval van delirium tre mens 4 sterke mannen moesten alle hunne macht gebruiken om den kerel vast te hou den. De politie die intusschen verwittigd werd, kwam ter plaatse, en, op aanvraag van een bijgeroepen geneesheer, droegen zij hem naar het gasthuis over. Zijn toestand verbeterde allengskens en woensdag morgen werd de kerel door de politie over de grenzen gezet, 't Was een inwoner van Escoudin bij Valenciennes. Ylaiuertinglic.De genaamde Eme- ric Vancayseele, winkelier op het gehucht Hoekje, werd Zondag avond, rond 11 ure, aan de herberg In den Steenputop den Brandhoek, aangevallen door een persoon met wie hij kort te voren getwist had. Van cayseele kreeg een ergen messteek in het voorhoofd; hij werd naar de woning van zijnen broeder gebracht, waar D' Verbeke hem verzorgde. Maandag namiddag werd de gekwetste naar zijne woning overgebracht. Yper.Naar het kamp.Het 3e linie zal de schietoefeningen dit jaar bijwonen te Arlon. De soldaten zullen op 21 Mei vertrek ken en 36 dagen afwezig blijven. Rousselaere. M. Desiré Crombez, gevangenbewaarder, is overleden aan de ge volgen van het snijden eener eksteroog. M. Crombez w<jts 63 jaren oud hij werd al gemeen geacht en bemind, zelfs door de booswichten, daar hij voor iedereen bezorgd heid en goeden raad over had. De afge storvene stond bekend als een behendige politiebeambte, die altoos uitmuntte in het opsporen van gevaarlijke gasten. Laun e.-In de fabriek van M. Dewitte- Lietaer, in de Leiestraat, gebeurde Maandag morgend, rond 8 1/2 ure, een erg ongeluk. Een 19jarige jongeling, Lieber genaamd, wonende in de Meenenstraat. bezond zich in de machienenkamer. toen hij door een jacht wiel gegrepen en mee rondgevoerd werd. Na een tiental keeren rondgedraaid te hebben, werd de arme jongeling met geweld ten gronde geslingerd. De ongelukkige werd in deerlijken toestand opgenomen de rech terarm was afgerukt tot aan den elleboog, de twee beenen op verscheidene plaatsen gebroken en het slachtoffer verloos over vloedig veel bloed. aan de herberg soldaten langs Erge wanorders te Ste Kruis. Isidoor Bisman, soldaat bij het 3e lansiers te Brugge, had den zondag avond, met twee kameraden doorgebracht in de herberg «Het Molentje- te Sinte-Kruis. Rond 8 ure verlie ten zij de herberg, toen zij hoorden roepen dat men hen ging vermoorden. De drie sol daten vluchtten in de richting van Brugge, doch Bisman struikelde en viel. Eenige jongelingen haaiden den ongelukkige in en een der kerels bracht hem twee messteken toe in den rug De soldaat werd naar het gasthuis overgebracht en verkeert in groot gevaar. Een valsch nieuws van zijn overlijden kwam maandag avond in de lansiers kazerne toe en eene kolon soldaten, rond de 300 mannen sterk trok naar Sinte-Kruis, leverde zich aan allerhande baldadigheden over en verwoeste vier of vijf herbergen. Gekomen - Het Molentje - drongen de drie kanten binnen, en vroe gen aan de bazin dat zij de woning van den moordenaar zou aanwijzen. Daar de vrouw bun die inlichting niet kon geven, draaiden zij de gaz uit en vernielden liet huis van on der tot boven, zoodat van het gebouw niet meer overschiet dan de naakte muren. Van daar gingen zij naar Brugge, en door liepen al zingend de stratengekomen aan de visehmarkt hernieuwden zij hunne balda digheden en verwoesten verscheidene her bergen. De politie agenten kwamen er tusschen, doch daar zij veel minder in getal waren, moesten zij sabel trekken. De agent Camiel DeClercq en de lansier Cyriel De Cock werden erg gekwetst. Een half dozijn vech ters werden in het politiebureel verzorgd. Er werden zeven aanhoudingen gedaan De krijgsoverheden, die aanstonds verwittigd werden, gaven bevel al de lansiers te konsi- gneeren. Een sterk kontingent van het 4e linieregiment werd onmiddelijk opgeroepen om de muitende soldaten naar hunne kazerne te doen terugkeeren. Rond 10 ure 's avonds was de rust in de stad hersteld. Twee der vijf aanranders van den zondag avond, deugnieten van 18 en 19 jaar oud, zijn aangehouden een hunner heelt bekentenis sen gedaan. Kortrijk. Zondag avond viel de ge naamde Sandra, kleermaker, 53 jaren oud, in de Kapelstraat op de straatsteenen, rriet volg dat zijne tong bijna den top werd afgebeten. Sandra nam zijn mes en sneed het hangend stuk af. Hij werd in eene naburige herberg verzorgd en maan dag naar het gasthuis gebracht. Jleetkerkt' —Twaalf soldaten van het 4e linieregiment, in garnizoen te Brugge, begaven zich zondag namiddag naar Meet- kerke. Eenige jonge meisjes, die van de congregatie terugkeerden, werden door hen beleedïgd. Een jongeling der gemeente, Julius Demayer, die de verdediging der meis jes nam, werd door de soldaten aangerand en verscheidene messteken toegebracht. De ongelukkige werd stervend in een naburig huis gedragen. Geen enkele der laffe aanran ders is gekend. LendelciK'. Ten gevolge den mist, heeft hier zondagmorgen eene treinbotsing plaats gehad. Een koopwarenwagon werd gansch verbrijzeld. Dubbele moord te Mareiuelle.- De echtgenoote Castelein van Dour had in December laatst het echtelijke dak verlaten om hier met zekere Vandersvpen te gaan wonen. Dinsdag kwam de echtgenoot naar Marcinelle. trad bij Vandersypen binnen waar deze met zijne vriendin aan het ontbijt nemen waren. Na eene korte woordenwis seling haalde Castelein een revolver te voor schijn en schoot zijne vrouw en haren vriend dood. Hij r.arn daarop de vlucht doch werd te Couïllet aangehouden. Onvoorzichtig Een landbouwer van bij Tongeren had 560 fr. in bankbriefjes verdoken in eene kartonnen doos Toen hij ze over eenige dagen ging halen, bestatigde hij, dat de muizen ze opgeknaagd hadden. Te Assenede wilde de jonge Deroo tij dens de afwezigheid zijner moeder, een tas warme bouillon drinken. Bij den eersten zwelg viel de knaap achterover en stierf na twee dagen. Geheel het binnenste van zijn lichaam was verbrand. Te Val-St.-Lambert is een jonge ling van 17 jaar, in een ketel kokend lood gevallen. Zijn toestand is zeer erg. Onze benoemingen.Gevonden in een ouden boek van 1698 Schotters van Watou, Koussen van Boeschepe, Kinders van Yper, Velleplotters van Poperinghe, Pot brekers van Vlamertinghe, Keyen van Clytte, zijn al zotten gelijk. Eene eer voor Watou. Het is Dr Reini Van de Vyver, van Watou, gezwo ren vertaler bij de rechtbank van eersten aanleg, te Brussel, die professor is voor het vlaamsch, bij hare Koninklijke Hoogheid prinses Albert van België. Regelmatig gaat hij onze toekomende Koningin in het paleis der Wetenschapstraat, les geven. In Brussel werden er in 't jaar 1906 twee duizend honderd vier en dertig nieuwe huizen gebouwd. Het sehoolschip. Het rechterlijk onderzoek over de schipbreuk van het schóól- schip-Graaf De Smet de Nayer» is geëindigd. De zaak is, onder rechterlijk oogpunt, defi nitief gedaan en niemand zal vervolgd worden De komle keert n eder.Na een lang tijdstip goed weder, dat een vroegtijdig lenteseizoen scheen te voorspellen, is de winter opeens terug gekomen en dat in al de landen van Europa. In België vriest het sedert dinsdag, en den thermometer die daags te voren nog van 8 tot 10 graden bo ven zero stond, viel opeen op 3 graden onder zero. De koude is sedert dien nog verergerd en woensdag wees de thermometer 10 en in de noorderwind geplaatst tot 16 graden onder zero. Die vinnige koude is geheel en gansch iets ongewoons in onze streeken. De noorder wind veroorzaakt vele roode neuzen en het weinige volk dat men op straat ontmoet, spoedt zich naar huis te gaan. Sedert 1901, heeft het alhier zoo koud niet meer geweest. De oorzaken.— Volgens M. Angot, een kenner, komt deze koude voort der groote luchtpressingen die tegenwoordig in de koude streken van Rusland heerschen en die door de wind over gansch Europa ge zonden worden. Indien de wind naar het noord-westen moest gaan, zouden wij waar schijnlijk sneeuw krijgen. In alle geval, denkt M. Angot, dat die koude zich niet lang zal behouden. LEOPOLDSORDE. De E. H. Rycke- boer, krijgsaalmoezenier van het garnizoen van Yper, pastoor van St-Nikolaas aldaar, is benoemd tot ridder der Leopoldsorde. De dieren. De mensch beschouwt zich meeslal verheven boven het dier en nochtans heeft hij altoos de gewoonte wan neer hij vergelijkingen te maken heeft, zijn toevlucht tot de dieren te nemen. Er wordt gesproken van zoo sterk als een paard, zoo doof als een kwakkel, zoo dom als een ezel, zoo glad als een paling, zoo vrij als een vogel, zoo vuil als een verken, zoo kaal als een luis, zoo slim als een vos, zoo kwaad als een stekelvarken, zoo zacht als een lam, zoo moê als een hond, zoo dood als een pier, zoo gezond als een visch, zoo grijs als een duif, zoo stil als een muis, zoo valsch als een kat, zoo fier als een pauw, zoo bang als een wezel, zoo plat als een schol, zoo vet als een das, zoo ziek als een hond, zoo stom als een visch, zoo trouw als een hond, zoo dom als een kalf, zoo blind als een mol, zoo traag als een slek, zoo vlug als een bie. Ook voor de eigennamen heeft de mensch zijn toevlucht tot de dieren genomen. Zoo kennen wij verschillende personen die De Vos, De Wolf, De Leeuw, De Haan, De Bock, De Visch, Vogel, De Haas, Krekel, Kieken, Stokvisch, Vincke, Steur, De Beer, Van Os, enz... heeten. Men gebruikt ook uitlatingen in ongun- stigen zin wanneer men iemand vergelijkt bij een ezel, een kemphaan, een gans, een bloedzuiger, een geldwolf, een buffel, een papegaai. Men heeft ook nog boekwormen, school vossen, luistervinken, waterratten, enz. enz. Men kan werken als een paard, vechten als een leeuw, loopen als een haas, beven als een schoothondje, zwemmen als een otter, schreeuwen als een mager verken, stappen als een haan, zingen als een lijster, ronken als een beer. Men kan ook een beest van een man of van eene vrouw zijn, men kan de beest spe len, men kan een dom kieken of een onge- likten beer zijn, men kan iemand voor den aap houden en zoo men in dien zin wil voort gaan, dan zal men nog tal uitdrukkingen vinden waarvoor de mensch zijnen toevlucht tot het dier neemt. Onder de dierennamen die door menschen gedragen worden, komen nog voorDefJondt, Arend, enz. In Holland vindt men zelfs een geleerden professor die dr. Kalft' heet, wat voorzeker eene tegenstelling is, daar zoo dom als een kalf - ook al onder de gebruik- kelijke spreekwoorden geteld wordt. STERFGEVALLEN. M. Pieter Laigneil, gewezen pauselijke zouaaf, die op het slagveld van Castelfidardo de eerste erg gekwetst neerviel, op 18 jari gen ouderdom, en met liet kruis van dien slag vereerd werd, is te Kortrijk overleden. De afgestorvene was te Rousselaere geboren den 27 april 1812. Het droevig nieuws der dood van den E. P. Van der Haeghe is uit Congo aangekomen De E. pafer was te Rousselaere geboren en verleden jaar naar den Congo vertrokken. IVicgterlijkc Benoemingen. Zijn benoemd tot bestuurder der Zusters van Maria, te Iseghem, E. H. Machiels,be stuurder van genoemd gasthuis, E. H. Par mentier, onderpastoor te Meulebeke deze laaste wordt vervangen door E. H. Van de Walle, bestuurder van het Weezenhuis te St-Kruis-bij-Brugge E. H. Gallant, leeraar in 't Sint-Leo's gesticht, te Brugge, is be noemd tot bestuurder van hoogergemeld Weezenhuis. BURGERSTAND van POPERINGHE van 19G tot 26n Januari. Geboorten.Alice Gadeyne, dochter van Jules en Julienne Benoot.—André Lebon. zoon van Theophile en Elisa Focquenoey.— Maria Clabau, dochter van Gustave en Vic toria Momerencv. - Maurice Vandenbroucke zoon van Henri en Louise Markey. Overlijdens.—Logie Michel, -10maanden, Wijk D.—Bultinck Charles. 44 jaar, gepen- sionneerden gendarme en herbergier, echt genoot van Emma Suffys, Veurnestraat. Huwelijksbeloften. Emile Billiau, werkman met Irma Sergier, zonder beroep, beiden in stad.Henri Vandevoorde, met- sersdiener met- Hélène Bruneel, kantwerk ster, beiden in stad. Maurice Poutier, metsersdiener met Clemence Chaerle, kant- werkter, beiden in stad. Edouard Debaene, hoepelsplytter te Proven met Louise Decreus, kleermaakster in stad. Huwelijken.Camille Verhulst, 28 jaar, smid met Zoë Donche, 23 jaar, kleermaakster beiden in stad. Burgerstand van WATOU. van 27n December tot 24n Januari. Geboorten.Rabaut Nestor. Busson Maria. Vaneeckë Amandine Overlijdens.Petrus Desmadryl, 37 jaar echtgenoot van Zenobie Vandenberghe. Huwelijksbeloften. Charles Debondt, hoofdbediende der accynsen te Rousbrugge- Haringhe met Marie Ollevier, bijzondere te Watou.Firmin Minne, dienstbode te Steen voorde met Elisa Rousseeu, te Watou. Henri Camerlynck, dienstbode te Poperinghe met AlhertineDegraeve dienstmeid te Watou Huwelijken. Theophile Vandrommo. dienstbode met Marie Bossaert, herbergier ster, beiden te Watou. Ziet ge dit kindje blootvoets gaan Het heeft bijna geen kleeding aan, Het schaapje wordt schier niet geteld, Wie weet hoe het de honger kwelt Ik heb geen moeder, zucht het kind, En vader die geen werk meer vindt, De eerste is reeds maanden dood, En in ons huis is er geen brood Heb medelijden, brave liên En wil mij uwe hulpe biên, - Bij u is vuur nog in de schouw - Ziet, hoe ik bibber van de koü Gelukkig kindje dat nog leeft En aan den heerd een moeder heeft, Zoo zucht het schaapje afgemat. O dat ik nog de miine had Het slentert voort, het kan niet meer, Het valt, en juist komt er een heer Voorbij, en neemt ras op het wicht, En zoent liet 't bleeke aangezicht Wat is het kindje wonder schoon, Ik neem het mede naar mijn woon, - Die engel red ik uit den nood, Te laat, mijnheer, het is dood In 't Vijverhuis, bij Arthur Camerlynck, Paardenmarkt. Op Zondag 27 Januari, 1 A la reparation des Voitiires bij C. Verhulst-Donche, Keer v. d. Ommeg. Wekelijksche estaminet Den Zaterdag. HE RB ER GKERMISSEN In den Leeuw, bij Amand Verstraete, Casselstraat. 3 Au Café Boy al, bij Charles Watteyne, Du in kerkstraat. 4 In de oude Violette, bij Camille Dumelie, Keer v. d. Ommeg. 5 I11 de Koornbloem, bij Henri Colpaert, Peperstraat. (S I11 den Ilommelzak, bij Gustave Debyser, Paardenmarkt. 7 In de Wnliemine, bij Pieter Vandromme, Wolfholle-kals. 8 In Victoria, bij Camille Clinckemallie, Casselstraat. 9 I11 de Kroon, bij Maurice Vandevoorde, Gareelmaker, Valkestraat. ÏO An Café d'Arlon. bij Benoit Christiaens, Yperstraat. 11 In Jean Bart, bij de We Jules Verschaeve, Casselstraat. 12 Au Lion d'Or, bij Cyrille Verstraete, Vlamingstraat. 13 In de Aieuwe Wereld, bij Henri Bruneel, Casselstraat. 14 A l'iinion, bij Théophile Lauwers, Yperstraat, 15 I11 8int-IIiil>ert, bij Augusts Debyser, Veurnestraat. 16 Au Café des Brasscurs, bij Emile Par ret, bij de Statie. 17 In de Nieuwe Statie, bij R. Quaghebeur-Bonduelle, bij de Statie. 18 In Pretoria, bij Gaston Houwen, Meessenstraat. 19 In de oude Pompiers, bij Jules Truwant, Hondstraat. 20 In 't Vlaamsch Bierhuis, bij Justin Merlevede. Rekhofstraat. 21 In de Kruisstraat, bij René Bottez, Westvleteren-kals. 22 Au Café débit de boissons, bij Flora Assez, St-Jans-kruisse. 23 A Ia Locomotive, bij Arthur Denut, bij de Statie. 24 In 't Kasteeltje, bij Charles Debeir-Lietaert, Doornstraat. 25 In de Steenrots, bij Auguste Clabau. Crornbekestraat 26 A Ia longue AUée, bij Omer Battheu, Yperstraat. 27 In de stad Dixmude, bij Charles Worms, Veurnestraat. Combat»8olling met de Vloerbol, 28 In St-Thoinas, bij Emile Creus, Berten-Plaats. G R OOT COfiCERT door eenige liefhebbers der Stad, ter herberg DE BOONNAART, bewoond door Francies Lermytte. Gemeente Proven, op den voor de Provenaars, bij H. Demaerel-Ryckeboer, op 2 Februari 1907, (O.L.V. Lichtemis) MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 25 Jan. Tarwe heet. 14,75-Rogge 11,65-Haver 8,75 Aardappelen, 100 k. 7,00-Brtter de kil. 3,10 Eieren de 26, 3,25-IToppe de 50 kilo, 55 fr. Yper 19 Jan. Tarwe, 100 kil. 18,50- Rogge, 15,50 a 16,00-Haver, 17,00 a 17,75- Aardappels, 100 k. 6,00-Boter, 2,70 a 3,00 -Eieren het 26, 2,60 a 3,12. Brugge 19 Jan.Tarwe, 100 k. 16,50 a 17,50-Rogge, 15,00 a 16,00-Haver, 17,50 a 18,50-Boonen, 18,50 a 19,50-Aardappelen, 100k. 6,00 a 7,00-Boter dek. 2,20a2,70- Eieren het 26, 3,60 a 3,86-Vlas de k. 1,42. Dixmuide 21 Jan.Tarwe, heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 6,00 a 7,00-Boter de kilo, 2,60 a 3.00-Eieren het 26, 2,75. Rousselaere 22 Jan. Tarwe, 100 kil. 18,25 a 18,75 - Roode Tarwe, 17,00 a 17,50 Rogge, 14,50 a 15,00- Haver, 16,50 a 17,00 Boonen, 19,50 a 20,50-Aardappelen de 100k. 6,00 a 6,50- Boter de k. 2,80 a 3,10- Eieren 2,86 a 3,12 - Suikereiboon. oude, 13,00- id. nieuwe, 14.00. Kortrijk 21 Jan. Tarwe, heet. 16,90- Rogge, 14,50-Haver, 16,50-Chicorei 100 k. 13,00 - Boter de 1/2 k. 1,45 - Eieren, 3,10 - Koolzaadolie 100 k. 76,50-Lijnolie, id. 46,75 Koolzaad koeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,00. Kortrijk veemarkt 21 Jan. 334 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 124 Veerzen, le klas 842ekl. 743ekl. 69 40 Ossen, 8272— 68 137 Koeien, - 81— -> 70— 67 43 Stieren, 807068 Brussel 22 Jan. 405 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,10. Cureghem-Anderlecht 22 Jan. 2,250 Varkens, op voet de kilo, 0,90 a .1,08 op den Au nouvel Aigle d'Or, bewoond door Em. LOBEAU, groote Markt. 75 FR. PRIJZEN, 75 FR. 1® pr. 16 f. 2® pr. 14 f. 3e pr. 12 f. 4e pr. 10 f. 5® pr. 8 f6e pr. 6 1'. 7e pr. 4 f. 8® pr. 2 f. Eene premie van 2 f. voor de grootste serie. Eene premie van 1 f. voor de naineeste serie. Inleg 75 cent. Voorwaarden naar gewoonte. RIJWIELEN P Motocycletten. Wilt gij goed en goêkoop gediend zijn Café St. Crepin, Yperstraat, Poperinghe. Alle merken van rijwielen zijn hier te verkrijgen aan zeer voordeelige prijzen. Rijwielen van af fr. tot 210 fr. Allen van goede hoedanigheid, goed vervaar digd en een jaar waarborg, met banden op keus. Ook heb ik het agentschap van het Duitsche merk Phanömen, rijwielen en (rnotocijcletten met man ito 3% peerden kracht), aan zeer geringen prijs. Door mijne spoedige bediening hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Commissaire de police relrailé, Rue d'Ypres, 78, Poperinghe. Lingerie, Trousseaux, Layettes, Spécialité de chemises sur mesure, Broderies, Dentelles, Guipures, Bonnetterie en tous genres, Jupons, Cols,Manchettes, Cravates, Lavallières, Foulards, Toile pur fil et mixtes, Linges de table, Mouchoirs toile et baptiste, etc. Grand choix de Stores et Rideaux. Het Landbouwkantoor FARMENTRY 47, Groeningstraat, Brugge, heeft de eer het public kenbaar te maken dat er te bekomen is bij den beer Allerschoonste Zaaihaver, rechtstreeks tot verbetering van den land bouw ingevoerd. Gewaarborgd van echtheid van oorsprong, zuiverheid en kiemkracht, alsook de meest opbrengende voederbeeten, echt merkems klaverzaad, enz. Patissier, rue de l'Hópital, 40, Poperinghe^ Spécialité de Gateaux Mazarin Macarons, GLACÉS SORBETS, Chocolat&Pains d'épices des Patrons Patissiers Chocolat au lait F. L. Cailler's de Broc-Suisse. Een leerjongen voor liet schilde ren mag zich aanbieden bij Fernand PERMEKE, Roescheepstraat, 38. HAL YEN KLEERMAKERSGAST bij Valère STAESENS, Gasthuisstraat, Au Soldat Franqais. telefoon 16. in 'T PARADIJS. GROOT—Huis gesticht in 1836.—KLEIN Groote keus van rauwe Koffies, Suikers en Siropen.Gebrande Koffies, goed ge kende merken: Café A, extra fin: Café B, réclame en Café prime du Paradis, Café BD, C, S, E. Dépot van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil) Suikerij (Egide Vanderheyde)Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis); Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeier van 't Paradijs (Melior en Sapo met surprise); Maagbitter (Van Crombrugghe); de Chocolade (Toblers milk Chocolade en -du Paradis). Zuivere Olijfolie, wijn- en graanazijn. Mostaard en Peper Maalderij.Sulfërbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Champagne MercierMoét Chan- donMumm.Beste Bordeaux Wijnen. Oporto, Malaga, Madère, Muscat, Rijnsche wijn, Vermout de Turin. Quinquina. Cognacs, Rhums. Elixir d'Anvers. Likeuren en sterke Dranken, enz. enz. Door uitscheiding van bedrijf. U S TVERKOO P aan prijs van factuur van alle slag van BIJ Schaalslraat, POPERINGHE. Door einde van seizoen Yperstraat, Poperinghe. Let -wel op het adresIn den Ballon. La Kécouslituaute is een genees middel dat bijzondere uitwerksels heeft op flauwe en teedere kinderen, 't Is het beste middel voor borstlijdende. De bijzonderste verdienste van dit genees middel, is dat zij de borstlijdenden geneest. Prijs 2,59 fr. de Liter. PRÈSENTÉS PAR Rue des Chiens, 3, POPERINGHE. Vins de Bordeaux en barriques de la Maison Ferdinand BOUFFARD, Propr. du Chateau de Pavie a St. Emilion, CHAMPAGNES, Déposit. de la marque Léon Chandon, Reims, 4 méd. d'or2 grands prixHors Concours. Vins fins d Espagne et de Portugal par füts de 16, 32, 64 litres. Gd stock de Vins de Bordeaux vieux et de Bourgognes fins en bouteilles. Prix-courant Echant. sur demande. Huile d'Olive extra Vierge Vinaigre de Vin. Bouchons k vin et k bière. Cire. Capsules métaiiques. His Is vsiiB Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogïen ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van-. Diamanten Paruren, gouden Kettingen, iBrochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Iti'illcn, IVtMiNiiijperw IBarouictcrg. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. m- Let Tel op het adres (ffec/llO W ftel G2S[, Nuremberg, 24 Jan. De handel verslapt niet; de planters beginnen meerder en meerder hooge prijzen te ei.schen, daar de voorraad ras vermindert. Markt waar 122 131 fr.; Berghop 125-13y fr.Spalt i5o-i6o fr.; Hallertau 137-147 fr.Elzas 131-140 frank. Londen, 22 Jan. De stedelijke markt blijft even kalm als verleden week, alhoewel de prijzen te Wor- chester en Kantelberg vaster zijn. Engelsche w< staat gemiddeld i25-i5o fr.Belgische 70-100 fr.; Duitsche 85-125 frank. Brussel, 23 Jan.'De slapte duurt voort, men kwo- teert Aalst 60-62 1)2 fr.Poperinghe 55-5j 1)2 frank. Geen verhandelingen. Antwerpen, 24 Jan,Hopmarkt prijshoudend. Aalst 190b, 62 i)k fr.Aalst 1907, 70 fr.— Poperinghe 1906, 62 1)2 fr.; 1907, 65 frank. Wekelijksche Estaminet, Den Dinsdag, gegeven liefhebbers verdeeld als volgt EN WEND U BIJ mem wilaalüt Prijzen en Staalen op aanvraag. GEBRUIKSWIJZE. Een koffielepel in een halr glas wijn of alle ander drank (uitgezonderd melk) na ieder maaltijd's morgens kan men het vroeg nemen in zwarten koffie. Te verkrijgen bij A. MOIVTEYIVE, Apotheker, Groote markt, Poperinghe. expéditions directes de la propriété.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4