bij Achille Verhaeghe, JULES DE PUYDT-SCHMIDT, BIJ VALÈRE SÏAESSEN Louis Samyn, te Poperinghe, Jules GA£^IEPV, Délicieux PAiflSd'AfflAJiDES GQansstoffen, EENE GOEDE MEID Wetensweerdigheden. Heeren Landbouwers! H HE RB ER GKERMISSEN EENE GOEDE MEID Eerste Communie. LANBBOÖ WBEfêlCLST. MAISON Ijue d'VpFes, 78, Poperinghe. Belangrijk Bericht. Jiiïes Ijogseré-Dufloa, U I TVERKOO P Ed. Ohristiaesi-öewancker, CALLEWAERT Wed. JïUYliIiE-GESQUlÈRE, U STVERKOOP AAN PRIJS VAN FAKTUUR FOURRUREN PjlGAREY, - POPERINGHE, AALPOMPEN J. BEHEYT- ADRIAEN, Schoone Broodwinning. Christinnestraat 115, OOSTENDE. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van WATOU. Burgerstand van WESTOUTRE. MARKTPRIJZEN. Op Zondag 3" Maart, Te verkoopen aan genadigen prijs, Schoone LAI>S>EIS, dienstig voor ijzer- draad aan hoppepersen te leiden, bij L«mas Devos, Pottestraat. Wordt M EW ¥raagt CJoecleis Mleersnaker In Sint Arnold. HUIS VAN VERTROUWEN Gemaakte Bloemen, Kransen, Gedachtenissen, Spijskaarten, KERKEBOEKEN, Paternosters, Porte-monnaies, enz. hij SAASEA-MKCOKTK Allerschoonste Zaaihaver, Commissaire de police retraité, GOUTEZ UE» de J. Destrooper, Pfftissier, LOO-LEZ-FURNES. Aussi en vente dans tous les princi- paux Magasins. Door uitscheiding van bedrijf. aan prijs van factuur van alle slag van Schaalslraat, POPERINGHE. Eenige Cigaren depot Edm. Dedeyne, van Beernem [Brugge], A.sii*ciappels (bollen), Door Uitscheiding van Bedrijf, VOOR mm, DAM EN KINDEREN. Laatste Nieuwigheden van TEUFoas 16. jjy 'T PARADIJS. ertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, "s^A ^roc^en> Dormeusen, Ringen, enz.— Alles gewaarborgd Let wel op het adres (Rechtover het Gasthuis), Het is nu vastgesteld dat het FESTI VAL. gegeven ter gelegenheid van het bezoek van den Heer Gouverneur der Provin- tie te Poperinghe plaats zal hebben op Zon dag 26 Mei. Volgens het schijnt zal het feest prachtig zijn. Men is reeds druk bezig met de toebereidselen. St- Jan - tor-Bliezen. Donderdag namiddag is alhier een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De dienstmeid van M. Camille Devos, wonende bij den Pauw, dochter van Theophile Vandenberghe is zoo ongelukkig door het dilt gevallen dat zij den schedel gebroken was. Niettegenstaande de beste zorgen van Dr Brutsaert van Watou, is zij nog denzelfden avond gestorven. Het slacht offer was slechts 21 jaar. Alwie liefhebber is van boeiende verhalen te lezen, moet het boek koopen dat in deftige en vloeiende woorden de gruweldaden inede- deeld eertijds gepleegd i»om! Aaltor door I>© inoordónaarsbemlo van Wil- domou wo. Dit boek, geschreven door A. Vandege- nachte, politiekommissaris, bevat meer teks dan Baekelandt, en wordt verkocht ter druk kerij van dit blad aan 3 fr. Proven,Zondag nacht drong een man binnen in het huis bewoond door de weduwe Dequeker. De inwoners gerucht hoorend stonden op en namen den kerel vast. Zij herkenden hem voor zekere Luyssen van den Vogelhoek en lieten hem los na hem een ferm pak slagen gegeven te hebben. De politie werd verwittigd, doch tot nu toe heeft men den kerel nog niet.gevonden. De KlaElen van Yg»er. - De herstel lingswerken der vermaarde Hallen van Yper zullen binnen kort beginnen; zij zullen een half miljoen kosten. KortrSjk. Een erg ongeluk gebeurde alhier Vrijdag morgen rond 11 3A ure. De kleine Arthur Bostoen, 4 1)2 jaar oud, kwam huiswaarts van school, toen hij twee aan eengebonden wagons ontmoette, die met vlas geladen waren. Het knaapje ging aan den dissel van den tweeden wagen hangen, toen het eensklaps ton gronde rolde en twee wie len hem over het lichaam reden. Ooggetuigen droegen het arme kindje seffens naar het gasthuis. Het knaapje stierf om 2 ure, het had den schedel gebroken boven de oogschel- len en de lenden waren erg gekwetst. De twee mannen die het gespan voerden, wer den in het politiebureel ontboden om uitleg gingen te geven. Rechem. Het 3 jarig peerd van den landbouwer Bogaert, is door den train dood gereeden juist zoo liet uit een poort kwam. De knecht kon op tijds op zij springen. Het dier had eene waarde van 12U0 fr. Moordpoging ié Lauwe. Zondag avond kwamen eenige personen op de deur- kloppen van A. DemaD. Deze stond op, open de en werd vastgenomen en buitengetrok ken. Zijne aanranders brachten hem een tiental steken toe. Te Severen, had een gevecht plaats tusschen twee oude kennissen. De eene be kwam twee messteken en de andere werd erg gekwetst door revolverschoten. Pollinchove. Jeröme Beun is des nachts aaDgerand geweest op het gehucht Fiteele, door twee kerels die hem vast gre pen. hem ten gronde sloegen en zijnen geld beugel met 190 fr. ontstolen. Hij heeft zijne aanranders niet erkend. Een onderzoek is ingesteld. OudeeapeSle. Een schelf toebeho rende aan J. Pinseel is 's nachts afgebrand. Daar men kwaadwilligheid vermoede werd een streng onderzoek ingericht doch hij le verde geen uitslag op. Er bestond verzeke ring. Gkeluwe. Een Italiaan die rond de kerk zwierf is door de gendarmerie aange houden geweest. Hij wordt verdacht den dader te zijn der kerkdiefte van Moorseele. ThicU. Jules Houttekier ging maan dag avond naar huis toen hij een erg bedron ken kerel ontmoette Pas op, gij zoudt kunnen vallen zegde hij deze. Deze woor den werden door den dronkaard kwalijk genomen en beide mannen gerochten in twist. Houttekier bekwam in de rechter borst eene messteek van zes centimeters diep, zijn toestand is erg. De vermoedelijke dader is aangehouden. YVijngene.Een dronkaard die twist gekregen had met een hofstedebewoner was naar huis gegaan om zijn geweer te halen en naar de hofstede gekomen. Hij klopte op de deur en riep, dat hij dezen die durfde buitenkomen zou schieten. De zoon Hector, van niets wetend, trok het zoldervenster open om te zien wie daar was. Een schot ging af, doch zonder hem te raken. De dader is aangehouden. Dixmude.In de Dixmudsche fabriek viel een zak van 100 kilos op den werkman, H. Lageeste. Deze viel van eene hoogte van 10 meters en werd erg gekwetst aan het hoofd. \Y cvclghcm. Dieven hebben zich hier dinsdag nacht in de kerk laten sluiten Zij hebben de offerblokken geledigd en schandalige feiten in de kerk gepleegd. Avclghem. De landbouwer Ivo Pas- schier, had eene veers verkocht voor 230 fr. De man had liet geld verborgen in den grond tegen het hondenkot. De hond begon den grond om te krabben en haalde het geld uit het hol; eene som van 130 fr. in vijffrank stukken werd rond het kot verspreid Een beursje, met een bankbriefje van 100 fr. in. werdgansch in kleine stukjes gebeten. Dotfigiiies.— Flore Adens, 21 jaar, die Zondag avond wat laat te huis was gekomen en daarvoor door hare ouders berispt werd, komt zich om die reden te verdrinken in de vaart. Reclifbaiik van Brussel. Het ongeluk te Wenduyne.De douanier, die onlangs te Wenduvi e. bij ongeluk, een meisje had doodgeschoten, is veroordeeld tot 8000 fr. schadevergoeding te be talen aan de ouders van het slachtoffer. De staat, die in het proces betrokken werd als verantwoordelijk, is buiten zaak gesteld. Een die niet «vilt eten.Te Slei- dinge betrapte men over acht dagen een kerel binst hij bezig was met stelen en hij werd seffens naar het gevang geleid. Wel nu, sedert de acht dage dat de kerel in 't gevang zit, wilt hij niets eten en verklaart dat hij zich zal laten sterven van honger. Treinbotsing te Watermael. Donderdag morgen, was een koopwarentrein alhier op een zijspoor gereden om er eenige wagons van af te haken. Toen het gedaan was, reed de trein op een kruisspoor toen juist een koopwaren trein de statie kwam binnen gereden Eene botsing had plaats. Een machinist en een treinwachter werden nog al erg gekwetsttwee treinwachters, bekwamen ook lichte kneuzingen. De stoffe lijke schade is aanzienlijkhet trein verkeer werd eenige uren onderbroken. Een drama te St Gilles. Eene bloedige drama gebeurde dinsdag avond rond 6 ure op de Koningslei te St Gilles. Marie Goels, 54 jaar. had sedert eenigen tijd haren man, Joseph Portal, die te Namen woont verlaten en was naar Brussel komen wonen. Dinsdag stapte de man bij haar af en wendde alle pogingen aan, om haar met hem te doen terugkeeren. Ziende dat. alles tever geefs was, naaide Portal een mes uit en plofte het mes met zulk geweld in den buik zijner echtgenoote dat de ingewanden uit de ijsslijke wonde puilden. Geburen kwamen toegeioopen en terwijl de eene het slachtof fer bezorgden, hielden andere den dader aan en bracht hem naar het kommissariaat over. Biocrfig drama te Dinant. Fernanda Janssens, 19 jaar, wiens ouders zich verzetteden tegen haar huwelijk met een restauratiebediende te Brussel, Karl Herman, 18 jaar, was met deze over eenige dagen naar Dinant vertrokken. Daar besloten de jongelieden samen te sterven en trokken 's avonds om 8 1)2 u. de citadelle op, om hun noodlottig voornemen uit te voeren. Herman haalde een revolver te voorschijn, en schoot het meisje een kogel in den rechterslaapde ongelukkige viel ten gronde erg gekwetst en smeekte Herman haar verder af te maken. Daarop schoot hij haar nog een kogel in het hert. Dan ging hij zich nevens het lijk liggen en schoot zich een kogel in den mond en een in de rechterslaaphij bleef anderhalf' uur liggen, vruchteloos de dood afwachtend. Ten slotte stond hij op, begaf zich naai' het politiebureel en vertelde het gebeurde. Men vond het lijk van het meisje en hield den jongen aan. De mïsdmsdi tier Zra-aliiEivstraa*. Zooais wij verleden week meldden, is het onderzoek dezer misdaad alweer hernomen. Ziehier wat daartoe aanleiding gaf. In het pak waarvan wij over acht dage spraken had men een kerkboekje gevonden welke de moeder der kleine Jeanne Van Galck erken de als toebehoord te hebben aan hare doch ter, De vrouw die het pak verzonden had, zekere Rachel R., werd aangehouden en ondervraagd. Zij verklaarde dat het boekje sedert lOjaar in haar bezit was Een nauw keurig onderzoek is op banden om te zien aan wie het boekje nu waarlijk toebehoord heeft. Vele getuigen en oud medeleerlingen van Rachel R., werden onderhoord maar men heeft nog geen oplossing gevonden. Ra chel word intusschen altijd gevangen gehou den. En 'I leger.Het ministerie van oorlog zou eene belangrijke beslissing genomen hebben voor de herinrichting der artillerie zouden negen chandrons der cavalerie wor den afgeschaft en de manschappen zouden den dienst doen als kanonniers, zoodra men over het nieuw materieel zal kunnen be schikken W eervoos'gpeEIiiigen. Een nieu we voorspeller, een belg dezen keer, is opgekomen. Daar de oude majoor over eenige dagen verklaarde dat zijne voorspel lingen maar toepasselijk waren aan Parijs en omstreken mochten wij er dus niet veel op rekenen voor onze streken. De jonge majoor voorspelt ons nu het weder welke wij in den maartemaaud zullen hebben en voegt erbij dat zijne voorspellingen voor België zijn.Maartemaand, die zijne slechte faam niet wil loochenen, zal bijna doorslecht zijn. 't Zal een gedurig strijden zijn tusschen het goed en het slecht weder en een vervolg van regen, maartsche buien en felle wind. Het begin zal zacht en overtrokken zijn. Wat sneeuw, stortregens en erge noorder en noord-wester wind. Rond den 16 zal de luchtgesteldheid zakken. Van 17 tot 25, zeer veranderlijk weder, met maartsche buien en felle wind bijzonderlijk van den 23 tot 26, maar met warmer weder van den 22 voort. De laatste dagen van den maand zul len beter zijn; nog al wel zonne, merkelijke verwarming en zelf misschien onweder over eenige deelen van 't land. Wij zullen eens zien Ziehier eenige ontvangsten, van posten en ijzerenwegen in België Spoorwegen in 1906 23,373,071 fr.; in 1905 22,477,063fr.-Meer in 1906-896.007fr. Posterijen: in 1906: 2,895,374 fr.; in 1905 2,745,430 fr.- Meer in 1906-149,943 fr. Télégraphenin 1906467,758 fr.in 1905 450,093 fr - Meer in 1906 - 17,665 fr. Telephonesin 1906: 608,649 fr.; in 1905 492.825 fr. - Meer in 1906- 115,823 fr. Zeevaart: in 1906: 530,733 fr.; in 1905 472.0o3 fr. - Meer in 1906 - 58,669 fr. Spoorweg van West-Vlaanderen in 1906: 413,422 fr.; in 1905 411,458 - Meer ill 1906 - 1963 fr. Hei franseh vee. Eene aanvraag der Vlaamsche vetleggers werd aan het mi nisterie gedaan, opdat men de inkomst van franseh vee in België zou toelaten. Men heeft geene magere koeien genoeg om de weiden van Veurne-ambacht te vullen en dit zou de eigenaars eene groote schade veroorzaken. Die toelating komt verleend te worden en sedert 1 Maart mag het franseh vee inkomen zooals te voren, langs de bureelen van Abeele. Agimont, Momignies en Quévry. Hei GroeniiigheveliS Het komi- teit van het Gedenkteeken van den Gulden sporenslag te Kortrijk heeft besloten de som die, na betaling van al de kosten, overge schoten is, 'f zij ongeveer 6,000 fr. te beste den, ten minste ten eeele, aan den opbouw van een monumentale praalboog aan den ingang van het Groeninglieveld. Een na^on mei «lijn ami ei vei* uilst.Kr wordt bitter geklaagd over den dienst der ijzerwegen in Italië. Laatst was een wagon met een lijk spoorloos verdwe nen nu is het een volle wagon met dijna- miet die niet ter bestemming is aangekomen en dien men niet terugvindt. De verzender heeft het beheer der ijzerenwegen verwit tigd dat hij alle verantwoordelijkeid voor mogelijke ongelukken afwijst. Am«trikaansclic fortnin- MRoek- fel Ier heeft aan zijnen gevolmachtigde, M. Jates, toegelaten te verklaren dat zijne fortuin 1 1)2 miljard frank en zijn jaarlijks inkomen op 100 milloeu beloopt. Altijd Zeerampen.Verleden week meldden wij de vreeslijke schipbreuk van de Berlin.» Het ongeluk gebeurde in de noord- zee en miek 130 slachtoffers. De Oostenrijk- sche stoomboot eene bemanning van 120 mannen eD 20 reizigers tellende is vrijdag nacht op eene klip gevaren en in eenige uren gezonken. Er zijn 40 slachtoffers, de overige reizigers konnen door aanwezige schepen aangenomen en alzoo gered worden. De Noorweegsche stoomboot Tinaru uit Antwerpen naar Gothemburg vertrokken den 18 februari, is op de kusten van Jutland gestrand. De bemanning, bestaande uit 20 man, is omgekomen. Verlovingsgebrniken. In som mige streken van Holland dient de sigaar om een huwelijksaanvraag te doen. Ziehier hoedaarbij te werk wordt gegaan. De jongeling klopt aan de woning van het meisje waarmede hij zou willen verloofd zijn. Hij draagt een uitgedoofde sigaar in de hand en waanneer de deur geopend wordt vraagt hij een stekje. Eenige dagen later komt de jongeling nog eens met een uitge doofde sigaar. Nu weten de ouders wat de jongeling in het schild voert en nemen hunne voorzorgen. Komt hij een derde maal een stekje vra gen. dan geld zulks als een huwelijksaan vraag in regel. Wordt hij als verlooide door de ouders aanveerd, men geleidt hem plech tig binnen huis en stelt hem in tegenwoor digheid van het meisje dat hij als vrouw verlangt. Wordt de huwelijksaanvraag niet aange nomen, dan sluiten de ouders oniniddelijk de deur, zoohaast de sigaar aangestoken is. De afgescheepte minnaar mag dit als eene bepaalde weigering aanzien. In het eerste geval doet de jongeling zijne huwelijksaanvraag terwijl hij, bijna zonder verpoozen, aan de sigaar trekt. Biedt het meisje hein een sigaar aan dan mogen de trouwpapieren zoo spoedig moge lijk gereed gemaakt worden. TZLeng-eling-eru Eh Jan wat zegt ge van dat zomer- weêrken Zal alles nu groeien 't Zal al uitkomen dat in den grond zit OeiSis, zwijg toch man ten is nog maar drie weken dat mijne vrouw in 't graf Uit- en inschuivende volgens de diepte der putten. De gemakkelijkste om er mede te werken en prijzen buiten alle coneu- rentie bij Veurnestraat, Poperinghe. Eene bloeiende Verzekeringsmaatschappij vraagt als Opziener in de streek tusschen Yper en Dixmude een eerlijk persoon, spre kende Franseh enVlaamsch. Getuigschriften van goed gedrag worden gevraagd. Vast loon en zonder waarborg te storten. ZICH TE WENDEN Hebt gij eene aalpomp die te lastig gaat orn te bewerken, en, bijgevolg weinig geeft laat ze seffens herstellen bij Jules BEHEYT-ADRIAEN, Veurnestraat, Poperinghe. Voor eenen kleinen onkost zal zij daar zoodanig hersteld worden dat zij zonder last veel meer zal geven. GEWAARBORGD. Geene jaarlijksche onkosten meer van Herstellingen. Priesterlijke Benoemingen. Bisdom Brugge.De E. H. Remaut, onderpastoor te Denterghem, is pastoor benoemd te Breedene bij Oostende. Zijn benoemd tot bestierder der Zusters van 't Geloof te Thielt, de E. H. D'Hallewein, onder pastoor aldaar; tot onderpastoor te Thielt, de E. H. De Queker, coadjutor te Langemarcktot onderpas toor te Denterghem, de E. H. Delporte, onderpastoor te Voormezeele tot onderpastoor te Voormezeele, de E. H. VanTemsche, coadjutor aldaar; tot coadjutor te Langemarck, de E. H. Vercrüysse. coadjutor te Houcke tot coadjutor te Houcke, de E. H. Rotsaert, gewezen geestelijken koster van St-Bertens te Pope ringhe. De E. H. Corselis, pastoor te Hulste, is in de zelfde hoedanigheid benoemd te Anseghem de E. H. De Jonckheere, pastoor te Beveren bij Rousbrugge, tot pastoor te Hulste de E. H. Foulon, onderpastoor te Ichteghem, tot pastoor te Beveren bij Rousbrugge de E. H. Surmont, onderpastoor te Autryve, is in de zelfde hoedanigheid benoemd te Ichteghem de E. H. Corty, oud-leeraar in het kollegie van Oostende, tot onderpastoor te Autryve. De E. H. Willaert, onder pastoor in St-Franciscus te Meenen, is pastoor be noemd te Staceghem bij Harelbeke. De E. H. Borre, onderpastoor te Rolleghem-Capelle, is onderpastoor benoemd in St-Franciscus te Meenen. De E. H. Ber tou, coadjutor te Staceghem, is onderpastoor benoemd te Rolleghem-Capelle. Sterfgevallen De E. H. Peirsegaele. pastoor te Staceghem bij Harelbeke, ie aldaar overleden den 22 februari, in den ouderdom van 54 jaar. De E. P. Dominicus, in de wereld M. Edouard Foulon, is donderdag in het klooster der EE. PP. Capucienen, te Brugge, overle den. De afgestorvene was opvolgentlijk leeraar in de collegies te Poperinghe en Oostende. Dan werd pas toor benoemd te Handzaeme en ^ing dan bij de Capucienen. van 23" Februari tot 2n Maart. Geboorten.Maria Mahieu. d. v. René en Leonia Struye.Maria Wicke, d. v. Charles en Juliana Orbie.Gérard Durant, z. v. Joseph en Emina Huyghe Maria Deiboo, d. v. Charles en Pharaïlde Vande- wiere.Alida Dumortier, d. v. Leon en Maria Vermeersch.Jeanne George, d. v. Cyrille en Eudoxie Deroo.Beatrice Mas- schelein, d. v. Valère en Sylvie Carton. Bertha Gerber, d. v. Gustave en Marie Indevuyst. --Leopold Berat, z. v. Camille en Ambrosine Dewachter. Overlijdens.—Verwaerde Conrard, 2 j. Pottestraat. Vanhove Rosalie, 84 jaar, zonder beroep weduwe van Thomas Demeu- lenaere en CarolusRamaut, Babbelaarstraat. De Craene César, 4 maanden, Veurne straat. Huwelijksbelofte. Pierre-Julien Cas- siers, Candidaat-Nolaris te Mortsel met Lydie Lava, bijzondere zonder beroep in stad. van 5n tot 21" Februari. Geboorten. Decroo Camille. Poort Elvira.Noppe Adrienne.Bouden Germa- naDegraeve Maria. Overlijdens.Lauwyck Rosalie 76 jaar, wed. van Cannoot. Stephanie Scharre, 63 jaar, echtg. van Frederic Debruyne. Philomène Delanoye, 66 jaar. VÏrginie Ljoen, 81 jaar, wed van Aloise Lebbe. André D'hooghe, 14 maanden. Maurice Soubry, 5 jaar.Henri Pullemulle, 70 jaar. Zoe Veyer, 13 jaar.Amelia Vanueste, wed. Fred. Deiboo, 90 jaar. Huwelijken.Jules Vanderlynden, te Steenvoorde, met Marie Delbaere te Watou. van 1" Januari tot 21" Februari. Geboorten. - Dequidt Zelie. Lejeune Julianua,Caron Valère.Declcrcq Nesto- rine. Overlijdens.Verhaeghe Laura, 6 jaar. Boerave Sophie, echtg. van Rouseré Be- noit, 61 jaar Declercq Emile, 57 jaar. Poperinghe, markt van den 1 Maart. Tarwe heet. 14,80-Rogge 11,-70Haver 9,00 -Aardappelen, 100 k. 7,00-Boter de kil. 3,00 Eieren de 26, 2,25-Hoppe de 50 kilo, 47 fr. Yper 23 Feb. Tarwe, 100 kil. 17,50- Rogge, 15,50 a 15,75-Haver, 17,50 a 17,75- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,80 a 3,30 -Eieren het 26, 2,60 a 3,12. Brugge 23 Feb.Tarwe, 100 k. 17,50 a 18,00-Rogge, 15,00 a 15,50-Haver, 17,50 a 18,00-Boonen, 18,00 a 19,00-Aardappelen, 100 k. 6,00 a 7,00-Boter de k. 2,80 a 3,00- Eieren het 26, 2,50 a 2,86-Vlas de k. 1,42. Dixmuide 25 Feb.Tarwe, heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 6,00 a 7,00-Boter de kilo, 3,00 a 3,25-Eieren het 26, 2,65. Rousselaere 26 Feb. Tarwe, 100 kil. 18,25 a 18,75 - Roode Tarwe, 17,00 a 17,50 Rogge, 14.25 a 14,75 - Haver, 17,00 a 17,50 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 7,50- Boter de k. 3,20 a 3,40- Eieren 2,86 a 3,12- Suikereiboon. oude, 14,00- id. nieuwe, 00.00. Kortrijk 25 Feb. Tarwe, heet. 16,25- Rogge, 13,00-Haver, 16,50-Chicorei 100 k. 13.00 - Boter de 1/2 k. 1,59 - Eieren, 3,40 - Koolzaadolie 100 k. 72,50-Lijnolie, id. 49,00 Koolzaadkoeken, id. 14,50- Lijnzaadkoeken, id. 19,00. Kortrijk veemarkt 25 Feb. 308 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 88 Veerzen, le klas 872e kl. 78—3e kl. 74 39 Ossen, 867672 142 Koeien, 847570 39 Stieren, 84— 74— 70 Brussel 26 Feb. 370 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,10. Cureghem-Anderlecht 26 Feb. 2,349 Varkens, op roet de kilo, 0,90 a 1,08 Antwerpen, 28 feb. Zeer kalm. Beschikbaar aan 47,50 fr. Poperinghe beschikbaar aan 40 fr. Aalst, 28 feb. Zeer kalme markt met dalende prijzen. Koopers aan 45 fr.; ver- koopers aan 47 1)2 fr. Aanstranden oogst fr. 60. 1 A la reparation «le volfures, bij C. Verhulst-Donche, Keer v. d. Ommeg. 2 A la viïle «l'Ostemlc, bij Théophile Sansen, Priesterstraat. 3 i:?i desa Maas, bij Richard Dewachter, Casselstraat. 4 In 't Yolks-Lnstliof, bij Achille Berat. Casselstraat. A«s BSien-Venne, bij Edouard Tecbel, Statie-Pleine. O In deei Keer v. tl. Ommegang, bij Henri Lazoore, Keer v. d. Ommeg. In «le vies* Gekroonde, bij Camille Laconte, Boescheepstraat. 8 Au Haws in, bij Stanislas Bentin, Peerdenmarkt. U A St-Gérard, bij Julien Couttenier, Casselstraat. IO in den Transvaal, bij Henri Verhaeghe, Bruggestraat. 5 t In den Werf, bij Henri Pinseel, Werfstraat. In Mozendaal, bij Cyrille Dhondt, Veurnestraat. S3 In den Keizer, bij Richard Devos, Yperstraat. 14 In 't Iloveiiierlsof, hij Richard Clabau, Pottestraat. 1$ In «len ingang van Westoiitrc, bij Medard Deraedt, Westoutrestraat. tö In «le Campagne, bij de We Verstraete, Pottestraat. 17 In 't ISoosje, bij Gustave Gossey, Crombeekstraat. 18 In de Komsiraai, bij Emile Decorte. Komstraat. 19 Au Café Klulteiis, bij Alois Degruytter, Hondstraat. voor eene plaats in stad, kunnende wel koken en wasschen. Goede loon. Tijd van intrede tot Paasschen. Inlicht, te bekomen ten bureele van 't blad. voor eene omliggende gemeente. Inlichtingen ten bureele dezer. 1® gevraagd Gasthuisstraat, 17, Poperinghe. Standvastig werkwinters zomers Casselstraat, 127, Poperinghe, Timmer- en schrijnwerk Alle slag van Meubelen, zooals: Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas Keukenkas Ronde Tafel Herberg-Tafel Gebloemde Zaten voor 35 18 14 6,50 Stoelen, enz. enz. Kuisschen en vernisschen van Meubels. Groote keus van Kroontjes en Keersen; IN DEN BAZAR, Gasthuisstraat, i5, Poperinghe. Het Landbouwkantoor FARMENTRY 47, Groeningstraat, Brugge, heeft de eer het public kenbaar te maken dat er te bekomen is bij den heer rechtstreeks dot verbetering van den land bouw ingevoerd. Gewaarborgd van echtheid van oorsprong, zuiverheid en kiemkracht, alsook de meest opbrengende voederbeeten, echt merkems klaverzaad, enz. Lingerie, Trousseaux, Layettes, Spécialité de chemises sur mesure, Broderies, Dentelles, Guipures, Bonnetterie en tous genres, Jupons, Cols,Manchettes, Cravates, Lavallières, Foulards, Toile pur fil et mixtes, Linges de table, Mouchoirs toile et baptiste, etc. Grand choix de Stores et Rideaux. Ik heb de eer mijne geachte clienten der stad en omliggende gemeenten kenbaar te maken dat ik sedert 2 Februari van woonst veranderd ben en deze verplaatst heb der Priesterstraat naar de Casselstr., I4JÏ. Alle geruchten nopens mijn vertrek van Poperinghe, door eenige kleermakers van stad rondverspreid, zijn niet waar. Ik verhoop het vertrouwen mijner clien ten voort te genieten en bied hun mijne beste KLEERMAKER, Casselstraat, 149, Poperinghe. groeten aan. BIJ voor Poperinghe en het omliggende der Cigarenfabriek van den heer BIJ Boescheepstraat, 58, Poperinghe. Daar zult gij altijd in depot vinden eene groote hoeveelheid extra goede en droge Cigaren der volgende merken Fijn Beetje, Migusto, Gatüla, Mariposa, Favorita, Marietta. Déchet de Havane, Nobleza, Gisa, El Bambio, Flor de Bra- ganza, Flor de Bloemendaal, Dona Clara, Flor de Mexique, Havana, Handwerk, enz. enz. Al deze Cigaren, zeer aangenaam van smaak, worden ter trouwe verkocht aan zeer lage prijzen. Bij CALLEWAERT zijn er ook te be komen zeer goede aao genadige prijzen en ter trouwe. Op aanvraag worden zij ten huize be steld. Ik koop ook goede EET AARDAPPELEN op. AU BON MARCHE. 6, Gasthuisstraat, Poperinghe. van alle slag van artikelen Cols en Manchetten, Foulards. Lavallièren, Koussen, Zomer- Winterhandschoen, Zak doeken, Broderies, Hemdeborsten, Plastrons witte, zwarte en gebleurde Strekken voor mannen. Allergrootste keus van Blousen, Roks, Corsets, Cache-corsets, Fichus, Schorten, Voiletten, Cols in broderie, Vrouwenslrek- hen, Ba-vetten en Kindercolsenz. enz. GROOTHuis gesticht in 1836.KLEIN Groote keus van rauwe Koffies, Suikers en Siropen.Gebrande Koffies, goed ge kende merken: Café A, extra hnCafé B, réclame en Café prime du Paradis, Café BD, C, S, E. Dépót van de echte Amerikaansche Petrool (Lux-Oil) Suikerij (Egide Vanderheyde)Rijst stijf- sels (Amidon, Ours blanc en du Paradis) Stoofpommade (Pate Gauloise); Wasch- poeier van 't Paradijs (Melior en Sapo met surprise); Maagbitter (VanCrombrugghe); de Chocolade (Toblers milk Chocolade en du Paradis). Zuivere Olijfolie, wijn- en graanaziju. Mostaard en Peper Maalderij.Sulfërbloem en Sulfer in stokken, beste Merk K. R. Beste ronde en platte Boerekaas. Papier en papierenzakken. Allerhande Kruidenierswaren, Spece rijen en vele andere Artikelen. Champagne MercierMoet Chan- donMumm.Beste Bordeaux Wijnen. Oporto, Malaga, Madère, Muscat, Bijnsche wijn, Vermout de Turin. Quinquina. Cognacs, Rhums. Elixir d'AnverS. Likeuren en sterke Dranken, enz. enz. Prijzen en Staaien op aanvraag. Mots VVSJL2I Horlogïemakerie. OoucSsmederie, Juweeihandel. stEpj! llrüleii, Meusnijperit Bttromefers. AANKOOP VAN GOÜI) EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4