HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OffSTREKEN verschijnende den Zaterdag namiddag. HOFSTEDE HUI ROOÜE KEPERS Eerste Communie. De Rooversbende van SCHRIKKELIJKE MP gelegen te Ardoye, KEPERS HOPPEPER5E Baitenlandsche Politiek. BUlTEfMfjDSGfl JJIEÜÖIS. NIEUWS UIT BEliGIE. S Centiemen. ANNQNCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 16, Poperinghe. aan den TELEFOON INSTEL Maandag 25 iaarte 1907, Maandag 18 Maart 1907, hebbende aS 0,60 tot 1m dikte. Tijd van betaling mits borg. Bericht aandeHoppekweekers. Ed. öuthoit-llondeghem, ZONDAG i j Maart igoj. Derde Jaar. N' iö. Den drukregel 10 c. Op 't eersto blad 20 e. Eerste Taps, Böi'irügen ea Herbergkermissen worden ingelijfd mits betaling van 25 cn. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stadf-1,00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld. in het blad verschijnen. GROEP VAN POPERINGHE. DUPOHT, te Aftdoye. groot 0 II. 50 A. 79 C. langs de Beveren kalsijde,—in pacht gehouden door den medevcrkooper Constant Van Daele- Vandewege, tot 1 October 1907. 1)2 °)o Instelpenning te winnen, Met tussehenkomst van M ter PATTYN, Notaris te Beveren-bij-Rousselare. Studie van den Notaris Ent. BUTAYE TE ZILLEBE langs den keiweg van Zillebeke naar het Pappotje, bij de herberg In den Congo. -■ Openbare Verkooping VAN 500 Extra Schoone bijzonderlijk dienstig voor Eindkepers, Middelstaanders, Telefoonstaken en Timmerhout, Uit ter hand ie hoepen BUITENGEWOON GELEGEN SCHOON 10 in'ers fapade en grooten achtergrond met Zaal 30 m. lang op 5 m. breed, kunnende dienen voor groot handelaars magazijn, groote afspanning, melkt rijdépot, timmer mans-, metsers-, schildersatelier enz... Huis met gi'ond genoeg, schikkig en allergerie- vigst voor hoegenaamd «Slem hu(s«2cl welbekalantö Herberg Bakkerij recht over 't groot portaal van O.L.V kerk, langs een straaije met uitweg, goed berijd baar ISfliL Die zich eene schoone gesteltenis wilt aanwerven denkt er aan, 't is eene bij zondere occasie, den prijs is geheel aanveer- delijk en met hoogst gemak van betaling De 2)3 mogen er op blijven, aan 3 1)2 °)0 Zichtbaar, 37, Casselstraat, 37. In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijde, POPERINGHE. Onvergeld en met Cijns 99 jaren, twaalf bouwgronden te beko men voor Werkmansbuizen van rond de 200 vierkante meters ieder bij de Stad). Zich te wenden aan het Bareel van dit Blad. In, groen en bloemen weggescholen, Gehuld in gloed Der gulden zon, staat slank en rijzig 'Het hoogaltaar. De morgen doet den glans verbleeken Van 't maagdelijk' was, En knettrend trilt een zee van lichtjes In 't moederlicht. Zacht dienende hangt een waaz'ge sluier Om 't priesterkoor. Blauw lichtend spelen wierookwalmen Met zonnestraal. Hoog op de treden van het auter Staat eerbiedvol, Den kelk in zijn gewijde handen De priester Gods. En vóór hem knielt een rij van knaapkens En maagdkens klein Met hertjes, lelieblank en zuiver Als versche sneeuw. »Domine, non sum dignies klinkt het Dit pries term ond Maar toch! die heerlijk is en machtig Van eeuwigheid Zal komen onder 't dak van dezen Hun woon is rein O zaalge stond, waarin het harte Voor d'eerste maal Mag smaken van de hemelzoetheid Van dezen disch O, onvergeetb're, plechtige ure Als Jesus' vieesch De ziele spijst en haar komt laven Zijn Godlijk Bloed Ziet, in verrukking opgetogen Met d'oogskens dicht, De handjes op de borst gevouwen 't Communiekind. Zijn boezem zwelt van blijden wellust En zoet geneugt. Zacht lispelt zijn gezegend mondje Een dankgebed. Want in zijn hert rust Degene Dien het bemint, Zijn God, zijn Al, zijn Uitverkoorne, Zijn Jesus zoet En in het rond d ontroerde oud'ren Den vochten blik Beweegloos op bun liev'ling richtend Bij zooveel heil V. HAZEBIiO UC2M. MM. Vignolle en Forest, bijzondere koin- missarissen der veiligheid, hebben dinsdag namiddag opzoekingen gedaan in de omstre ken van Steenvoorde, ten einde de plichtig- beid te kunnen bewijzen van verscheidene aangehouden kerels, aan zekere diefstallen door hen gepleegd, 's avonds zijn de twee kommissarissen naar den omtrek van Sint- Omaars vertrokken om er andere huiszoe kingen te doen. M. Boudry,onderzoeksrechter te Bethune, heeft de voorloopige invrijheidstelling bevo len van Emile Leeuwers en van Louiza Pruvost, die over eenige dagen aangehouden waren voor medeplichtigheid in de zaak Pollet. Beide aangehoudenen hebben het gevang verlaten. Achille Deroo, die verleden jaar rond den Juli maand in Bergen, door de fransche politie aangehouden en over eenige weken naar het gevang van Yper overgeleverd werd, is maandag laatst door liet parket van Yper in vrijheid gesteld geweest. Hij is te Poperinghe aangekomen met den trein van 6 ya ure 's avonds. mr Zie in ons bijvoegsel van heden bet verhaal van bet leven van Ahel Pollet en bet begin van liet ontstaan der bende. Het Ammoniaksulfaat in de Lente. Met liet ontwaken der natuur hernemen de veld bewerkingen. De landbouwer welke zijne belangen behertigt versterkt zijne herfstbezaaiingen, die inden winter te lijden hadden en deze waarop de bemesting in'den herfst verwaarloosd werd of te wensghan liet; hij beploegt, bemest en schikt zijnqjedig liggende velden met het oog op de lente be zaaiingen en beplantingen: vlas, haver, aardappelen, beeten, enz. welke alle eene oordeelkundige, intensive en vooral stikstof- bemesting vergen. Als stikstofmest, kan hij ammoniaksulfaat aanwenden, hetwelk zeer werkzaam is en eene aanhoudende werking bezit; 't is nog het rijkste der stikstolmesten uit den handel, algemeen in den landbouw aangewend,- De ammoniakale stikstof in den grond aanwezig of welke er in gebracht wordt zet zich door trapsgewijze gisting om tot salpe terzuur, 1.1. z. vormt sodanitraat, potiueh- nitraat ot magnesia nitraat. Deze gisting geschied door tussehenkomst van kleine wezens, microben genaamd, en de gelijktij dige werking der lucht, der warmte, des waters, eener loogstof, zooals de kalk en eener stikstofhoudende bestanddeel, hier het ammoniaksulfaat. Door de planten op te wekken, begun -ligt het ammoniaksulfaat de opslorping dei mi nerale zomen. Zijne werking gaat tr u ge- wijs. de onslorping stijarend. De,<i ;_ltis regelmatig, Repuan neren.gufisligen 1 G -eed heeft op de hoedanigheid der predektm doch, opdat het ammoniaksulfaat tot zijne volle werking kome, is het noodig het een achttal dagen vóór de zaaiing of de planting tijdens de laatste omwerking of door eene duchtige egging in te dekken. In de lente als dekmest op wintergranen uitgestrooid, kan het ammoniaksulfaat nog gunstige uitslagen opleveren, vooral wan neer het met superfosfaat gemengd is, en zijne aanwending onder dezen vorm zal des te nuttiger blijken dat zij door eene egging doenwijs zoozeer aanbevelingswaardig in de lente opgevolgd zij. Wat men er ook van zegge, het ammoni aksulfaat/de stikstofmest bij uitmuntend heid voor het najaar, is bijgevolg eveneens in staat, in de lente wezerdijke diensten te bewijzen. Men verwaarlooze niet er' fosfoorzuur en potasch aan toe te voegen. Boud van ill. Casmir Perser. M. Casimir Périer, gewezen president der fransche republiek, is maandag nacht in zijn hótel der Nitotstraat, te Parijs, overleden in den ouderdom van 00 jaar Hij zal met der grootsten eenvoud te Pont-sur-Seine begra ven worden. De hclgca iis Pcr-xië. De toestand der belgen in Perzie is nu veel verbeterd MM. Naus en Peerts alleen zullen naar Eu ropa terugkeeren, en waarschijnlijk zal hei bestuur der douanen aan M. Priem toever trouwd worden. De pest en de cholera in Indië. In de week eindigend den 2 februar i, wer den in Indië 20,202 gevallen van besmette lijke ziekte waargenomen en zijn er 16,001 menschen aan de pest overleden de week te voren waren er 19,452 gevallen en 15,559 overlijdens. aan boord van oen fransehen kruiser te Toaaloai. Een ijselijk nieuws kwam Dinsdag in de bureelen van liet ministerie van zeewezen te Parijs aan. Het oorlogschip Iéua was gesprongen in de haven van Toulon en de eerste meldingen spraken van 400 slacht offers". DE 1ÈNA behoorde tot de eskaderkruissers de mach tigste schepen der fransche vloot. Hij werd over 9 jaar gebouwd en had 25 miljoen fr. gekost. Hij had eene lengle van 125 meters en eene breedte van 20,08 meters. De ekwi- pagie bestond uit 63G man. Er waren 00 kanons aan boord. Op het «ogenblik der ramp moest de le'na eene schouwing der ramp machienen ondergaan. Het was juist 1 uur 30 m. namiddag toen eene oniplotting werd gehoord. Iedereen in stad dacht aan aard beving en alleman vluehte verschrikt de straat op. Eënige oogenblikken nadien weerklonk een tweede ontploffing, geweldiger nog dan de eerste, en deed gansch de stad daveren. Nog andere losbarstingen volgden. Op hetzelfde oog-enblik zag- men dikke rookkolonneu opstijgen langs de kant der dokken, en weldra liep het gerucht door de stad dat de Iéna gesprongen was. Aan stonds snelde de menigte naar de haven. De poorten van het arsenaal waren gesloten. Allen liepen verward dooreen zonder te we ten waarheen. Eindelijk werden eenige gekwetsten aan gebracht, zij waren iii afgrijselijken toestand sommigen hadden geetien menschelijken vorm meer. Hun aangezicht was gansch zwartmet verdwaasde blikken staarden zij rond, alsof zij plotseling zinneloos geworden waren. Anderen werden met verscheurde 1 ed em aten w egged ra gen Alle vijftien minuten hebben op de '-Iéna-. nieuwe ontploffingen plaats. Al de vensters der omliggende werkhuizen zijn verbrijzeld. De daken vliegen in stukken. Bij elke ont ploffing vliegen allerlei stukken tot 500 me iers ver. Eene bom van kaliber 42, is op 400 meters van de Iéna gevallen. De werk lieden van liet arsenaal loopen zinneloos dooreen. Bloedige stukken vieesch worden door de ontploffingen in de lucht geslingerd en komen op grooten. afstand tusscheu het vo'l: vaiipn. Ken kind dat U&n de.vestingen speelde op 2 kilometers van de ramp, wordt aan den buik getroffen en blijft op den slag dood. Hier en daar ziet men gekwetsten vluchten, die niets menschelijk meer heb ben. Gansch de stad Toulon is omhuld met eenen dikken rook, en de bevolking is in de grootste verslagenheid. De eerste reddingswerkèn werden spoedig ingericht onder het bevel van admiraal Ma quis. Ten 11 ure 's avonds was men erin ge lukt de dokken vol water te zetten liet. vuur was gansch uitgedoofd en alle gevaar van nieuwe ontploffingen was verdwenen. Bij de naamafroeping die dinsdag avond ge daan werdwaren 369 matrozen der Iéna tegenwoordig, 50 gekwetsten lagen in 't hos pitaal. Men was dus zonder nieuws van ongeveer 250 man. De lijken der gedoode matrozen vormden nog slechts eenen verwarden hoop verscheur de ledematen en bloedige of verkoolde stuk ken vieesch. De pompiers die den brand met krachtige brandspuiten hadden bestreden, drongen in het schip om de lijken op te ha len. zij werden in zakken gedaan en zoo bui ten gedragen. Toen de eerste ontploffing had plaats ge had, werden vijf mannen van goeden wil gevraagd om de sluizen van den dok te ope nen. Twee kwartiermeesters, twee onder officiers, drie matrozen en de scheepsvaan- drig Roux boden zich aan. Deze laatste ging er aanstonds naartoe, maar hij werd bijna oogenblikkelijk gedood door een houwitser Zonder vrees trokken dan de andere zeelie den er heen ondereen hagel van bommen. Zij werden allen min of meer gekwetst, i'oen zij weerkeerden werden zij voor hunne moedige daad geluk gewenscht. 't Is tot nu toe onmogelijk de juiste oor zaak der ramp vast te stellen. Sommigen beweeren dat twee torpilleurs - matrozen eenige lorpidos in banden hadden, die door eenen onvoorzienen schok ontploften. Het geweld was zoo hevig dat twee houwitsers tegen elkander sloegen in de buskruidkamers van 305, die oogenblikkelijk losberstten. Dit zette het vuur aan de andere voorra den buskruid en veroorzaakte aldus de schrikkelijke ramp. Een ontsnapte vertelt integendeel dat de eerste ontploffing plaats groep op 'toogen- blik dat hij een vrachtophaler in gang stelde in de houwitserskamer. Een officier beves tigt dat de ontploffing veroorzaakt werd door eene uitstraling van electriciteit in de buskruidkamer van 305. De bevoegde overheid der bureelen van zeewezen te Brest, denkt dat de ijselijke ramp toete schrijven is aan kwaadwilligheid. Zij steunen zich doorvoor op de volgende punten: de ontploffing is begonnen in 't ach terste van 't schip waar al de kamers der officieren zijn; zij is gebeurd binst den rust tijd en voor do naamafroeping, 'tis te zeggen op een oogenblik dat men ze kon voorberei den. Het schouwspel aan boord van de Iéna» is verschrikkelijk. Overal verbrande stukken vieesch. hoofden, boenen, enz. Velen zijn onkennelijk. Het schip is in deernisweerdi- gen toestand. Geheel het middelste gedeelte is weg, men ziet er een gat van 5 tot 6 meters breed. De opperste deelen zijn gekromd en gesmolten door het vuur. Van hot achterste blijft niets over. De kaaien zijn overdekt met allerlei stukken ijzer, hout, houwitsers en stalen [daten. De pompiers bespuiten ze, want vele stukken zijn nog heet, hetgeen een verpestenden reuk teweegbrengt. Men dacht eerst dat 400 mannen in de ontploffing gedood werden. Latere berichten verbeterden en spraken van 114 vermisten. Er komen nog van tijd tot tijd mannen aan boord die men dood dacht, zoodat het getal slachtoffers rond de 100 zal beloopen. Ont snapte matroozen dwalen rond in stad blootshoofds en blootsvoets, met verwilder den blik. Aan alle vragen die men hun stelt geven zij onverstaanbare antwoorden. Zij zien er zinneloos uit en weten niet waar zij den nacht doorgebracht hebben onder het getal slachtoffers is ook de kapitein van het schiphij werd in stukken geslagen in zijne kabien, men heeft slechts een hoop bebloed vieesch gevonden. Hartverscheurende tooneelen grijpen plaats, op de plaats der ramp. Vaders, moe ders of kennissen werpen zich op de bebloede lijken welke men ophaalt en willen die erkennen; zij ondervragen de officieren die hen niet mogen antwoorden en ze zachtjes wegzenden, maar te vergeefs! Geheel de 'stad fs in rouw. Deze schrikkelijke ramp is de dorde van dit jaar, met de aardbeving van Kingston op Jamaica en de schipbreuk aan Hoek-vau- Holland. Volgens de laatste berichten is het getal slachtoffers 118. FYaBikvijk. Zondag avond heeft een schrikkelijk drama plaatsgehad in de pas sage de l'Elysée des Beaux-Arts, boulevard de Clichy, te Parijs. Een schrijnwerker, Jolibois genaamd, had eene vrouw in een hotel vergezeld en poogde haar te verwurgen. Op het geschreeuw van het slachtoffer kwam de hótelbaas toegeloopen met een der be dienden. De schrijnwerker nam eeu revolver en schoot de twee mannen neer. De bediende was op don slag dood; de baas word erg gekwetst. Een agent in burgerskleeren, M. Monnier, en een luitenant van de reserve M. Cupillat snelden toe, en achtervolgden den moordenaar. Plotselings keerde Jolibois zich om, en schoot don agent dood. M. Cu pillat kreeg een kogel in de derde ribbe van de linkerzijde. De moordenaar werd eindelijk door het volk aangehouden en naar het kommissariaat geleid. Een l»elg vermoord te Montigny. In eene herberg gehouden door een belg, Frans De schryver, waren eenige jongelie den aan 't dansen, toen een troep belgische werklieden binnenkwam. Een twist ontstond en weldra werd men handgemeen. De fran- schen gingen uit maar kwamen weldra terug de herberg bestormen. De belgen, vluchten langs achter vervolgd door de franschen. Zij werden ingehaald, en de vechtpartij herbe gon. Een belg kreeg een steek in het hoofd. Zijn lijk werdt in eenen waterput geworpen. Een andere belg die zich verscholen had, werd ontdekt en ook in den put geworpen. Daarna wierpen de moordenaars groote ste men in den put om hem verder te dooden. ue ongelukkige kroop langs de koord om hoog, waar de baas der herberg, die zich bij de franschen had aangesloten, hem weder naar beneden deed vallen. Denkende dat hij dood was. gingen de woestelingen verder. In het midden'van den nacht gelukte de man erin naar boven te klauteren en te ontsnap pen. Ken derde belg was in het hondenkot gekropen en kon ook vluchten, 's Morgends werd het lijk van den vermoorden belg, André Guillaume, 25 jaaroud, van Billy-Mon- tigny, in den put weergevonden. Het parket doet een onderzoek. Parijs zwmlcr licht.-- Werkstaking der electriciens De werklieden der electriciteit van Parijs hebben vrijdag, 8 de zer ten 5 ure 's avonds, den arbeid gestaakt, 't Was maar eens dat liet begon donker te worden dat men kon zien welk noodlottig uitwerksel deze werkstaking te Parijs te wege bracht. Geen een straat, winkel, noch hótel was verlichtmen liep lans alle kanten om bougiën dewelke men in llesschen op tafel zette om toch wat te zien. Geene konden hunne vertooningen uitvoeren. Verscheidene duizende groote diners en ontvangsten moesten vrijdag afgezegd worden, wat voor winkeliers, wijnkoop lied en, bloemisten, coiffeurs, enz een gevoelig verlies was. Ten 8 ure 's avonds waren meest al de groote koffiehuizen, de schouwburgen, de café-concerts en cirken gesloten. In een woord, Parijs, ten minste een groot deel ervan, zag er uit als tijdens een beleg of in een tijd vau volle revolutie. In het groot postkantoor, dat heel en gansch met electriciteit verlicht wordt, heeft bet bestuur 400 kilos bougies en 70 kilos aardappelen gekocht. Deze aardappelen worden doorgesneden, doorboord en in kan delaars veranderd Zaterdag avond, na eene overeenkomst, werd den arbeid hernomen rond 11 ure, en weldra was alles er in zijn gewonen toestand en gang. Men schat op twee miljoen frank het beloop der schade aan de parijzer nijverheid en handel door de werkstaking berokkend. De zwarte pokken breiden zich uit in Frankrijk. Nieuwe gevallen vertoonen zich te Duinkerke, Bergen en Parijs. Men heeft ook een geval gevonden te Elseue-Brus- sel. Strenge maatregelen worden genomen om de uitbreiding te beletten. Essgclaml.Een hevige storm woedde zondag over de Noordzee. Dédvvitsclie cargo- boat George Wettern en de stoorn-vis- scherssloep H. F. 76, zijn in 'tzicht van Cuxliaven gezonken. De 34 zeelieden die de bemanning uitmaakten zijn omgekomen. Diiitschlantl. Zondag nacht heeft M. Wilsdorf, algemeene wachter van den Koning van Saksen, zijne vrouw en vijf zijner kinderen doodgeschoten, het zesde doodelijk gekwetst, en zich daarna gezelf- moord. Men denkt dat hij uit ellende heeft gehandeld. Acrcesiigdc-Siatesi. 250,000 fr. Overecliomst.Het geschil tusschen de Vereenigde-Staten en Japan is vereffend door de toelating derjapansche kindersin de scholen van San-Francisco. Italic. De belgische stoomboot '-An tigone is dinsdag nacht, tengevolge van het tempeest, gestrand te Rosburgo. De be manning is gered. STADSNIEUWS. Aan hem onze beste gelukwenschen —Zaterdag avond rond 11 ure vernam de politie dat zekere vreemdeling doodsbedrei gingen uitte tegen Gamille Clauw-Lietaert, eigenaar van een peerdjesmolen. De politie ging op zoek naar den gevaarlijken kerel en vond hem in de herberg De drie Koningen» iu de Yperstraat. Hij werd naar het poiitie- bureel medegedaan en men vond in zijn bezit een dolkmes dat hij open in zijn zak hield. De kerel, zekere Verrière, afkomstig van Antwerpen, moest den nacht in 't gevang overbrengen en werd 's anderdaags morgens in vrijheid gesteld na zich twee processen te hebben zien opmakeneen voor doodsbe dreigingen en een voor het dragen van ver boden wapens. Een kort gevecht had zondag avond plaats op de statie. De genaamde Mes... P. en Des... E. gerocliten in ruzie met zekere Defrancq Florent, bakkersgast. Des... vloog Defrancq op den rug en wilde hem ten gronde werpen. Deze viel niet slinks en schudde zijnen tegen- stever af met zulk geweld dat hij in den dijk rolde hij kreeg daarop nog eenige slagen waarop het gevecht einde nam. Een onder zoek is ingesteld. Te bekomen Ier drukkerij dezer: Lijsten der geabonneerde VAN DE STUDIE VAN DEN NOTARIS om 1 >/a ure nanoen, in het Vredegerecht te Ardoye, van eene zeer goede DE HAERNEBTRAAT, 1, T tPER. om 2 ure namiddag, tegenwoordig Bij deze heb ik de eer Ued. (e berichten dcit gij van nu af bij mij kunt verkrijgen Allerschoonste Nieuwe van de beste kwaliteit aan zeer voordeeligen prijs. Hopende uwe voorkeur te verkrijgen groet ik Ued. met adding. Enneen ik' ben niet waardig, Hcere •'it „rA Belijd) dio schaar» Twee invrijheidstellingen. Invrijheidstelling in België. Jan. De Ontploffing. Schrikkelijk schouwspel. De slachtoffers. Daden van moed. De oorzaken der ramp. Kwaadwilligheid De Ièna na de ramp. Het getal slachtoffers. Iloebaais. Een houtmagazien waar voor 60,000 fr hout iu was en toebehoorendo aan de gebroeders Lefebvre, is maandag avond gansch afgebrand. Italië. Voor de rechtbank van Rome verscheen donderdag zekere Legfattagli uit Bari, beticht een 20 jarig meisje, Antonia Pantrelli, verleid te hebben. Deze laatste, tijdens het verboor, haalde een revolver te voorscheen en schoot Legfattagli dood Het meisje, werd aangehouden. Men oordeele over de opschudding die deze wraakneming in de gerechtszaal, die met volk opgekropt was, veroorzaakte. Tweemaal ter dood veroordeeld. Een duitsche onderwijzer, Muller, die in 1906, ter dood veroordeeld werd voor moord van een 1 ijarig meisje, is thans nog eenster dood veroordeeld voor moord op de wed. Enders, gepleegd voor zijne eerste veroordeeling en slechts nu aan den dag gekomen. voor een liedje te zingen. De bèroemde zangeres maa. Meiba, die den 26 dezer te New-York moest inschepen voor Engeland, heeft haar vertrek acht dagen uitgesteld om in een phonograaf, van bijzonder fabrikant, te zingen. De eenige stemgeluiden welke de beroemde zangeres door den phonograaf wil laten opnemen, zullen haar 250,000 lrank betaald worden, Wettelijke Besluiten. Het kruis van le klas is verb end aan onzen stadsgenoot M. Henri Yerscheure, gewezen ontvanger van het weldadigsheidsbureel onzer stad.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1