HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN verschijnende den Zaterdag namiddag. HOFSTEDEKEN ll lii liPPEPEISEI R00DE KEPERS 1000 KEPERS TTI BOUWGROND te STAVELtE. tl,009 Kepers. HOPPEPERSEN Buitenlanasehe Politiek. NIEUWS UIT BEliGIE. ZONDAG 31 Maart igoy. 3 Centiemen. Derde Jaar. Nr 18. ANNQNCEN mits betaling van 25 cn. ifesÉ BÉ lil Pf* P4 Uitgever, VA SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Openbare Verkooping op Vrijdag 5n April 1907, TE POPERINGHE, Bericht aan de Hoppekweekers. Ed. Buthoit-Hondeghem, Vrijdag 12 April 1907, en 5000 HOPPEPERSEN, TE KOOP BUlTENliANDSCH flIElKüS. BERICHT. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bottitigen en Merbergkermissen worden ingelijfd Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. taMasmNKdOHi 489HM» siSsfo é$m r^-. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. aan den TELEFOON GROEP VAN POPERINGHE. fflBiHffiiHiBraB Stadie van den fiotafis PEEL te Rousbrugge-Haringhe, van een allerbest Gemeente STAVELE Een behuisd, bebouwd en beplant Hof stedeken, groot volgensTle oude titels 1 H. 53 A. 40 C. en bekend bij kadaster, sect. A* nummers 128, 129a, 129a/2 en 129a/3, voor eene inhoudsgrootte 1 H. 49 A. 60 cent., gelegen in den Oosthoek. Bij plakbrieven in twee loten verdeeld, Het kohier van lasten en voorwaarden be rust ter inzage der liefhebbers ter studie van Meester PEEL voornoemd. Studie van den Notaris BACQUAERT TE POPERINGHE Uit ter hand te koopen BUITENGEWOON GELEGEN SCHOON Door 't ambt van den Notaris BACQUAERT te Poperinghe, op Vrijdag 5 April 1907, Aanzienlijke Verkooping VAN EN Elk zegge het voort. Allerschoonste Hieawc EN In Guillaume-Tell, Elverdingbe-kalsijde, POPERINGHE. KHOBKiBMBamQHGMi Openbare Verkooping VAN Al ware epicias.) i Onvergeld en met Cijns 99 jaren, twaalf bouwgronden te beko men voor Werkmansbuizen van rond de 200 vierkante meters ieder (bij de Stad). Zich te wenden aan het Bareel van dit Blad. 10 mters facade en grooten achtergrond met Kaal 30 m. lang op 5 m. breed, kunnende dienen voor groot handelaars magazijn, groote afspanning, melkerij, dépot, timmer mans-, metsers-, schildersatelier enz... Huis met grond genoeg, schikkig en allergerie- vigst voor huegenaaiitd allen handel TEGENWOORDIG weibekalante Herberg Bakkerij recht over 't groot portaal van O.L.V. kerk, langs een straatje met uitweg, goed berijd baar Wt&L Die zich eene schoone gesteltenis wilt aanwerven denkt er aan, 't is eene bij zondere occasie, den prijs is geheel aanveer- delijk en met hoogst gemak van betaling De '2)3 mogen er op blijven, aan 3 1)2 °)0 Zichtbaar, 37, Casselstraat, 37. 12 ineters25 cent. face en 60 meters diep. Groole hens van ApriK'ïsseheui, ie in ons bijvoegsel van heden het vervolg van het volledig verhaal der geschiedenis van de bende Pol let van Hazebrouck. De uitwijking naar Zuid-Caroiina Wij lezen in de dagbladen der Vereenigde Staten de twee volgende artikels, die wij meenen wel te doen hier weerom te geven tot betere inlichting onzer medeburgers, die soms eenige goesting zouden gevoelen zich door uitwijkingsmakelaars van Carolina te laten medeslepen. Reeds sedert geruimen tijd trachten de zuider Staten van ons land, waar gedurig gebrek aan arbeiders zich laat gevoelen, de lieden die het oude Europa moede geworden zijn, naar hunne kusten aan te trekken. Te dien einde hebben zij makelaars aangesteld, wier bijzondere taak is de nieuwe aankome- lingen aan te sporen om rechtstreeks de zui derhavens binnen te varen. Maar de heeren, die het spel op touw gezet hadden, hebben welhaast ondervonden dat hunne werking niet geheel met de uüwijkingswet overeen kwam. De moeilijkheden ontstaan doordien mem eenige artikels dier strenge wet over het hoofd gezien had, hadden dikwijls treu rige gevolgen voor de ongelukkige slachtof fers, die waanden ginder een nieuw vaderland onder het sterrenvaandel te vinden. Zuo was het dat men, niet lang geleden, berichtte, dat te Charleston een eerste groep uitlanders gekomen was, bestaande meeren- deel uit BELGENen men zegde erbij dat deze gebeurtenis (die wij moeten zeggen voor het Zuiden van groot bedied was) met plechtig heid gevierd was geworden, in de hoop dat vele andere deze eerste aankomers zouden volgen. Maar onze uitlanders, vol hoop door deze prachtige ontvangst, wachtte eene deer lijke teleurstelling. Berichten naar Washing ton gezonden kloegën dat de artikels der uitwijkingswet al te zeer overtreden geweest waren; een onderzoek wierd ingesteld, en de ambtenaar der schatkist, deed vijftig der ontscheepte uitlanders weerom inschepen, terug naar liet verlaten vaderland. Immers die wet, zooals men weet, ver biedt iets te betalen aan personen tot uitwij ken genegen; ook verbiedt zij met hun eenige verbintenis aan te gaan vooraleer zij ont scheept zijn. Het schijnt dat do uitwijkelinge Commissie van Zuid Carolina, in zijnen iever om nieuwe arbeidskrachten zijn land binnen te voeren, in sommige gevallen aan de uit landers kleine sommen voorgeschoten had en hun beloften van winstgevenden arbeid gedaan had. Hij meende dat, zijne goede inzichten aanmerkende, men wel wat dooi de vingers zoude gezien hebben met de wettelijke bepalingen. Maar hij was leelijk mis: want de overheden van Washington; eischten de zuivere en strenge toepassing der wet, en de ujftig bedoelde personen mochten, wel tegen dank, den weg huns vaderlands weerom ingaan en dat met bet zelfde stoomschip dat ze naar Charleston gebracht had. 't Is verstaanbaar dat zij op deze terugreis juist geene lofzangen zullen aangeheven hebben ter eere der gastvrijheid hier te lande, en dat zij zekerlijk niemand van hunne kennissen zullen am-naden-ontiaw de Vereenigde Staten uit te landen. De zaak maakte natuurlijk groote opschudding in de Zuider Staten en mogelijks zal het Congres aanzocht worden het Zuiden behulpzaam te zijn in zijne pogingen om uitlanders aan t# werven, in plaats van de strenge wet op de uitwijking nog gedurig ie verscherpen zoo als sommige wel zouden willen. den aan de officiers en soldaten van het land- en zeeleger, die deelgenomen hebben aan den russisch japanschen oorlog. Oproerige beweging «as Itatme- ifiic. Een boerenopstand heerscht voor Tpogenblik over gansch de streek Walachei. Woensdag nacht werd de stad Miculeni aangevallen door 3000 boeren en gansch verwoest. De stad Jassy wordt voortdurend bedreigd door 40.000 boeren, die op hunnen doortocht 300 gro >te eigendommen plunder den. De woelingen zijn gericht tegen de jo den en de groote grondeigenaars, die zorgen de pachthoeven uit te baten zonder de hulp van de boeren, van de onderhuurders en de werklieden. Al de beschikbare troepen zijn ter plaats van den opstand. De negus Menelik. Te Rome is het gerucht in omloop dat wij slechts onder alle voorbehoud meèdeelen dat Menelik, de negus of keizer van Abyssinië, zijn inzicht zou te kennen gegeven hebben zich tot het katholicisrn te bekeeren. Wat er ook van zij, Pater Bernardus, de missionnaris onlangs uit Etiopië te Rome aangekomen maakt zich gereed om naar Addiz-Abadas terug te kee- ren, door Zijne Heiligheid gelast aan Menelik het Christus-orde te overhandigen dit eere teek en is voorbehouden aan de vorsten die groote diensten aan het katholicisrn bewezen hebben. De Alsem,De kommissie van open bare gezondheid in de fransche Kamer heeft in hare zitting van vrijdag het verbod ge stemd van alsem (absinthe) te stoken, in fabrikatie wordt een jaar uitstel verleend en voor den verkoop twee jaar. De kerkvervolging in Frank- rajk. De minister van openbaar onder wijs heeft aan de prefekten van de verschil lende departementen een brief gezonden om hen te verzoeken de kloosterscholen en pen- sionnaten die nog open zijn doch die onder de toepassing der wet van 1904 vallen en tijdens het Paaschverlof moeten gesloten worden, ter kennis van het gouvernement te brengen. Weldra zullen er geene katho lieke scholen in Frankrijk meer bestaan. Po tunnel onder liet Kamattl. De engelsche regeering heeft donderdag in het Lagerhuis en in de Lordskamer ver klaard dat zij in 't belang van het algemeen welzijn, het ontwerp van den tunnel onder het Kanaal zal bestrijden. In Marokko. Dr Mouchamp, be stuurder van het fransch verbandhuis te Tanger, is door inboorlingen vermoord. De vreemde gezanten en de afgeveerdigden van den sultan, die zaterdag eene vergadering van het diplomatiek korps bijwoonden, heb ben hunne verontweerdiging over deze latte misdaad uitgedrukt en aan M, Regnault, vertegenwoordiger van Frankrijk, hunne deelneming betuigd. Zondag werd te Parijs een ministerraad gehouden, ten einde maatregelen te nemen om van Marokko voldoende herstelling te bekomen voor de gepleegde moord. Twee fransche oorlogschepen, de Jeanne d'Arc en La Lande hebben zondag avond bevel ontvangen zich gereed te houden om naar Marokko te vertrekken. De xickte van Alphosise AIII.~ Nieuws uit Spanje meldt dat de jonge koning erg ziek is en aan dezelfde ziekte lijdt die zijnen vader vroegtijdig ten grave heeft ge sleept 'tis te zeggen, de tering. De koning heeft eenen ergen aanval gehad en spuwt dikwijls bloed. De hongersnood in Blualnnd.- In de provincie Elisabethgrad neemt de hongersnood verschrikkelijk toe. Er zijn daar 80.000 hongerlijders. In de provincie Simbirsk, waar de hongersnood het gevolg is van boerenopstanden, en in de provincies Saratoff en Ou fa waar al de molens 'stil lig gen bij gebrek aan graan sterven een groot getal menschen van honger. De provincie Volhynie en verscheidene distrikten van de provincie Iview worden ook door den hon gersnood geteisterd. Naklank van den BIübnsïmcIj- •lapansclien oorlog. Er zullen in Japan drie miljoen medalies uitgedeeld wor Te Parijs heeft men een kerel aangehou den die de straten doorliep met een aap. Het beest was zeer lieftallig en liet zich door iedereen streelen. Intusschen haalde het slimme dier den geldbeugel uit de zakken der snullen en overhandigde hem aan zijn meester. Dat werd zoo behendig en zoo snel gedaan dat de aap den besten gauwdief of zakkenroller had kunnen beschamen. Mog eene ontploffing. In het arsenaal van Cherburg heelt eene ontploffing plaats gehad aan boord van den torpedopoot 147, veroorzaakt door het breken van eene stoombüis. De kwartiermeester Chevestrier werd erg verbrand. De stoker Leprinca is ook zeer erg verbrand, en is tengevolge zijner wonden overleden Op den steenweg van Coudekerke-Bran- che heeft een gevecht plaat§ gehad tnsschen tolbeampten en smokkelaars. De tolbeamte Normand werd aan het hoofd gekwetst dcor een stokslag. De smokkelaar Van Ilaze- brouk werd door twee revolverschoten ge troffen. De gekwetsten werden naar het hospitaal gevoerd. Biuslund. Een liefdadigheidsfeest dat slecht eindigt.Te Odessa is eene ver schrikkelijke ramp gebeurd. In het Hotel van Sint-Petersburg werd een liefdadig heidsfeest gegeven. Men speelde Sneeuw vlokjesHet kostuum van een der kinderen, die een sneeuwvlokje verbeeldde, geraakte in brand, en op een oogwenk stond gansch het tooneel in vuur en vlam. Negen kinderen van ongeveer 11 jaar oud, vonden de dood in de vlammen tien anderen werden zoo erg verbrand dat men voor hun leven vreest. Het publiek nam in verwarring de vlucht. Verscheidene moeders zijn zinneloos ge worden, Duitschiaml. De boetstraffelijke rechtbank van Bartenstein heeft donderdag een bewaker-overste van het gevang van Roessel tot 100 mark boete veroordeeld, na dat hij 6 maanden voorloopig in het gevang bad gezeten. Die aardige bewaker liet de ge vangen alle dagen feesten onder ben, en feestte zelf mede. 's Avonds klommen zij over eenen muur en gingen wandelen. Nooit bleef een gevangene weg, het leven was veel te goed in 't gevang. Eens kwamen de gendar men drie gevangenen halen, maar de kerels waren zoo zat dat de gendarmen ze weiger den mede te nemen. De bewaker nam de gevangenen vaderlijk bij den schouder, wees bun den weg, dien zij te volgen hadden, en duwde ze buiten. De drie mannen begaven zich op wegeenig uren nadien werden zij in eene gracht, slapende, door de gendarmen weergevonden, 's Anderdaags werd de bewaker in zijnen dienst opgeschorst. Biljard. Een feit zonder voorgaande heeft te Londen plaats gehad. Tijdens een prijskamp op den biljard, rniek een liefheb ber, Thomas Reece, eene reeks van 2.844 punten, 's Anderdaags speelde hij voort tot 3.428 punten Zijn tegenstrever Weiss, had geen goeste meer om spelen. DE LENTEBEMESTING. Eindelijk begint de natuur te herleven de veldbewerkingen hernemen ten allen kantna de welverdiende winterrust, de drukke werkzaamheid der lente. De landbouwer maakt zich de eerste schoo ne dagen waarmede Moeder Natura ons begroet ten nutte om zijne ledige landerijen te bewerken en te bewesten met het oog op den aanstaanden zaai- en planttijd, om zijne winterbezaaiingen op te schikken en te her stellen. Ten gevolge het gebrek aan stalmest en de onmogelijkheid waarin hij zich bevindt ermede zijne winterbezaaiingen te herstel len, neemt de landbouwer zijnen toevlucht tot de liandelsmesstoffen, zoowel om het wel- gelukken zijner lente bezaaiingen en beplan tingen te verzekeren, als om het hernemen van den groei der wintergraangewassen te bespoedigen en hun welgelukken te verze keren. De hulpbemesting verschilt in de lente vol strekt met de herfstbemesting. Inderdaad, de verliezen zijn thans min te duchten dan in het najaar, de werking der meststoffen gaat sneller, eindelijk vergen de planten voe dende stoffen welke vrij zijn van schadelijke bestanddeelen. Zoodus, wordt het fosfoorzuur op dit tijd stip van het jaar meest aangewend onder vorm van superfosfoot, ten zij op de zure weiden tot heden toe verwaarloosd en waar op men slakkenmeel zal toedienen de kali wordt voor de eerste lentebemestingen terug geschonken onder vorm van chloorkalium of zwavelzure kalimagnesium, ten zij nog eens op weiden waar zij zal uitgestrooid worden onder vorm van kaïniet, welke even eens past ter bemesting der voederbeeten en der haver, waarin klavers gezaaid worden. Voor eene laagtijdige aanwending van kali, geeft men de voorkeur aan de zwavelzure kali, welke insgelijks de eenige meststof' diende te zijn voor aardappelen en tabak, ten ware zij op de voorvrucht toegepast werd. In dit geval kan men onverschillig de chloorkalium of de kaïuiet gebruiken. Alhoewel het ammoniakzulfaat de stikstof- mest bij uitmuntendheid is voor de herfstbe- mestingen past het eveneens zeer goed op de zomerteelten, vooral thans, dat de prijs van het sodanitraat eenvou digi ijk overdreven is. Het verschil bedraagt van 375 tot 400 frs. per wagon van 10,000 kgr. ten voordeele der eerste dezer vetten. Evenals voor de herfst bemestingen, zul len de minerale mestenphospho-kalimesten voor de lente bezaaiingen of beplantingen innig met de bouwlaag vermengeld het am- moniaksulfaat met. de eg duchtig onder ge werkt en het sodanitraat bovenop gestrooid of lichtelijk ingeëgd worden voor eene hulpbémesting op de wintergranen wordt alles, uitgezonderd bet sodanitraat, vroeg in de lente uitgestrooid, en dugtig ingeëgd. Om te eindigen, zeggen wij nog dat de bo ven bemesting, zelfs der fósforzuur en kali- mesten, overheerlijke uitslagen kan geven. De Burgmeester der Stad Poperinghe, laat weten dat de Vmceinatic en Re- vHi'idiiatie gratis zal bediend worden in een der zalen van het Gasthuis aan al de familieleden der dischgënooten op de volgen de dagen te weten De andere inwoners der stad worden ern stig verzocht zich insgelijks ten hunnen huize het behoedmiddel tegen de POKZIEKTE zonder uitstel te doen bedienen. STADSNIEUWS. Men denkt dat den slechten staat der schouw er de oorzaak van is. De schade berekend op 2500 fr. is door verzekering gedekt. De kolen behoorden toe aan M. Charles Duffel van Reninghelst. De vrouw, die zeer terneergeslagen was is dan ook teruggekeerd naar haren man en haar 2 jarig kind, die zij verlaten had. Dat zal haar leeren méégaan met Léons Zondag namiddag was de heer politie- kommissaris op de statie toen hij er eenige jongelingen bemerkte die het speltje gezegd onder 't handje speelden. Vier hunner werden daarvoor in overtreding genomen tengevolge de wet op de kansspelen, die dat spel verbiedt. Proces verbal is ten hunnen laste opgemaakt en de politie zal een streng oog in 't zeil houden om zulk spel te belet ten en te straften. Zondag nacht rond 12 1)2 ure, is D. J. in de Casselstraat in overtreding genomen ge nomen geweest voor nachtstoring. Voor «I© eerste usual in Poperin ghe.In groote stéden hoort men tegen woordig veel spreken van vliegmachienen. Welnu, onze stadsgenooten zullen nu ook eens de gelegenheid hebben eene vliegma- chien van bij te kunnen bewonderen. Op Maandag, 2° Paaschdag, om 10 ure juist, zal M. Harry van New-York, zich van in 't midden der groote markt in do lucht verheffen, eens rond den toren van Sinte Bei'tens Kerk gaan, en dan, met zijn vlieg- machien, tweemaal den toer rond stad doen. Dat zal 't zien weerd zijn. Sint Jan terliiezen. Donderdag namiddag had alhier een geschil plaats tus- schen een inwoner J. B. en een herbergier ster, nopens het betalen eener stoof. De bazin wilde van niets hooren en zette den schuldeischer buiten die alsdan zijn geval ging uiteen doen aan Amelie. Rond denzetfden tijd gerochten in de zelfde herberg, drie Popei inghenaars in ru zie voor eene tinnen kan. De messen werden getrokken, doch alles eindigde met wat stampen en slagen. Yper.De weduwe Claeys, 77 jaar oud, wonende in de Paradijsstraat, weru Zondag namiddag in de Rijsselstraat omgeworpen Te bekomen ter drukkerij dezer: Lijsten der geabonneerde van de Be Notaris GASTOD PEEL, te Roüsbruggeten overstaan van den heer Vrederechter van het kanton Haring hezal om 11 ure vóórmiddag, ter gehoorzaal van den lieer Vrederechter in het Gemeente-Huis tot Rousbrugge, overgaan tot de openbare verhooping van Met recht 'van samenvoeging ten 2 ure namiddag, in de herberg liet Oóoihóf, bewoond door Alfons Creus, langs de Westoutrehalsiede, Bij deze heb ik de eer Ued. te berichten dat gij van nu af bij mij kunt verkrijgen van de beste kwaliteit aan zeer voordeeligen prijs. Hopende uwe voorkeur te verkrijgen groet ik Ued. met achting. om 2 urenop de landing van M. Char les Dclfosse-IPaMwêls, langs de El- verdinghe kalsijde, te Poperinghe, In koopen felhens gerieve. Tijd van betaling mits borg. Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elverding bestraat. palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Dulhoit. Zich te bevragen Casselslr. 15 Postkaartenin «Sen ïiaxai' bij $nu- sen-Decon'ic, Pogteraiighe. Amerika). Leelijk bedrogen. Vervolgt. Frankrijk.In december laatstleden werd een jonge landbouwer van Quartes, Louis Picard, 19 jaar oud, door eene kar overreden. Zijne moeder die ziek was, stierf toen zij het ongeluk vernam. Nog een derde ongeluk heeft deze familie getroffen. Zondag namiddag wilde Theodule Picard, vader, 47 jaar oud, een glas wijn drinken, doch hij nam bij vergissing een glas Créoline, zeer geweldig vergift. Toen een geneesheer bij den ongelukkige kwam, was het reeds te laatPicard stierf te midden van de schrik- kelijkste pijnen. Dinsdag April aanstaande, voor de gene van St Bertinus parochie. Woensdag 3 April aanstaande, voor degene van ().- L.-Vrouw parochie. Donderdag 4 April aanstaande, voor degene van St. Jans pa rochie, telkens van 10 tot 12 ure 's morgens. Brand. Zaterdag rond middag is er brand ontstaan in het huizeken gelegen juist bij de perseweide van 't college, langs de Yperkalsiede, en bewoond door Petrus Rae- kelboom. Alles is afgebrand. De brand begon terwijl de inwoners aan tafel zaten en eten. Slecht beloond. - Zaterdag namiddag was Arthur Bever, wonende nabij den Luttertap op de Abéele kalsiede, bezig met-zijne vrouw af'te ranselen toen Beddeleeip Karei, van Abeele daarjuist voorbij kwam. Beddeleem wilde de vechters tot kalmte brengen, maar alle twee vlogen op hem, en er werd ferm gevochten. Man en vrouw beweerden dat zij daarvan vrij waren eikaart te slaan en dat niémand hun daarin moest komen storen. Beddeleem, die gansch bebloed was, heeft eene klacht ingediend in de gendarmerie, Dieven betrapt. Sedert eenigen tijd vermoedde de politie dat er op de statie ko len ontstolen waren en ten einde de dieven te ontdekken, begaven zich zondag morgend heel vroeg, twee politie-agenten haar de statie om eens te loeren. Zij stonden ('aar reeds sedert eenigen tijd toen rond 4 ya ure, juist voor het vertrek van den eersten trein twee mannen afkwamen en zich naar een koolwagen begaven, De agenten lieten deze elk eenen zak vullen en toen zij er een eind mede weg gegaan waren achtervolgden zij de mannen. De dieven, dit ziende, zetten het aan 't loopen maar een hunner werd weldra ingehaald door den agent Louis. De andere werd ook herkend door den agent Juquesf De aangehoudene was zekere Grom be/ R. en de andere Sohier B. Zij hadden elk een zak kolen mede van rond de 50 kilos. Crom- bez bekende dat zij ze gestolen hadden. Een proces-verbaal is opgemaakt maar beide mannen zijn reeds naar Frankrijk gevlucht. Heeft er niemand Léon gezien Zon dag voormiddag rond 12 ure, kwam zekere Eliza Delranck, vrouw van Lucien Damman, herbergier te Warhem (Frankrijk) in het politiebureel, klacht doen tegen zekeren Léon, waarvan zij de familienaam niet kende Volgens hare verklaringen, had Leon dry- maal in hare herberg geweest en haar tel kenmale gevraagd dat zij hem zoude verge zellen. Daar de liefde tot haren man niet overliep, stemde zij toe, en vertrok met ha ren Léon naar Poperinghe, al het geld dat zij in huis had, 120 fr. medenemende. Hier aangekomen kochten zij seffens een nieuwe kostuum, nieuwe schoenen, laarzen enz., voor Léon en toen Léon alles aangetrokken en den overschot van het geld op zak had, geleidde hij zijne gezellin naar de herberg Het Stadhuis en zegde dat hij nog eene kleine boodschap te doen had. Hij vroeg haar dus van wat te willen wachten zeg gende dat hij seffens zou terug zijn. Na een 1 1)2 uur wachten was Léon nog niet terug en de vrouw ging aan 't weenen al vragende of er niemand Léon gezien had. Men vernam weldra dat hij met den trein van 12 ure naar Yper vertrokken was.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1