HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCEMBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN verschijnende den Zaterdag namiddag. B0UWGR0 WOONHUIS HUISMEUBELEN ITIS BEETRAPEN AANBESTEDING S' JAN-TER-BIESEN. Beschrijving van Lapare's leven. BUITENMNDSCH NIEUWS. Saitenlandsche Politiek. NIEUWS UIT BERGSE. ZONDAG 14 April igoy. Derde Jaar. N' 20 H Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. S Centiemen. ANNONCES Den drukregel 40 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. TE KOOP 12 meters 25 cent. face en 68 meters diep. Bericht aan de Hoppekweekers, 'inghe, HOPPEPERSEM Ed. Duthoit-Hondeghem, Studie van den Notaris Vancayzeeie, Openbare Verkooping van een te Popei MAANDAG 29 APKIL 1907, in èène zitting, Stad POPERINGHE, Vlamingstraat. Studie van den Notaris BACQUAERT 25 ff - bro"zen eermetaal aan de koei TE POPERINGHE Maandag 29 April 1907,, TE REN! HOR EIST-PLAATS, Openbare Verkooping VAN en HERBERGGERIEF. Alles met gereede betaling. Uit ter hand te koopen BUITENGEWOON GELEGEN SCHOON weibekalante Herberg Bakkeri Veerzen niet meer dan 2 volwassen tanden hebbende 9 Mededingers. Veerzen met 4 of 6 volwassen tanden 9 Mededingers. Terstond te Ver koopen 50,000 kilos schoone bij Amédée Deridder, Abeele. Gemeente WAT0U. voor iiet bouwen van een torentje op de Kerk van OP 8 APRIL I 907 Prijskamp der koeien 12 Mededingers. Algemeen» werkstaking; te Pa rijs». Door de afgeveerdigden van het Verbond der Syndikaten voor voedingsmid delen, te Parijs vereenigd, werd beslist,de algemeene werkstaking te beginnen op Donderdag 11 April. 2000 bakkers zijn dus op dien dag in werkstaking gegaan. Vorstelijke bijeenkomsten. Ongehoorde misdaad. De dei Deerlijk. Men zal zich het bloedig, drama herinneren dat alhier den 19 maart plaats had. Christiaens, die voor deze zaak in 't gevang van Kortrijk gehouden werd, is thans terug in vrijheid gesteld. Huis van Camille Guyard, gezegd Lapare De jonkheid van Camille Guyard. Eerste diefte. Verminkte hand. Nieuwe diefstallen. Diefstal op eene hofstede. Streng- verboden nadruk zonder toelating van den uitgever. worden ingelijfd m as Uitmakende 730 vierkante meiers. Ge legen in de Elver ding bestraat, galende langs eenen bant aan M. VandenBroelë en langs den anderen bant aan Ebt mond Duthoit. Zich te bevragen Gasseisir. 15 Bij deze heb ik de eer Ued. te berichten dat gij van nu af bj mij kunt verkrijgen Allerschoonstej ticuwe van de beste kwaliteit aan zeer voordeeiigen prijs. Hopende uwe voorkeur ie verkrijgen groet ik Ued. met achting. In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijde, POPERINGHE. TE RENINGHELST. om 2 ure namiddag, ter herberg Den vetten Os, te Poperinghe, kleine Markt zal de Notaris Vancayzeeie, reside rende te Reninghelst, overgaan tot de openbare verkooping van Eenige koop.Een geriefelijk en welgele gen WOONHUIS, van twee stagiën, met 88 centiaren erf, staande en gelegen te Pope ringhe, bij de groote markt, aan de westzij de der Vlamingstraat, en rechtover de Sint Bertinus-kerkstraat, bekend bij kadaster sektie F, nummer 1170a, palende zuid en west Mr Auguste Devos, noord Me "W® Bil- liau-Ryckebusch en oost de Vlamingstraat. Bewoond door Mr Désiré Vaneecke- Van- eeckedie zich het gratis bewoningsrecht voorbehoudt tot ln September 1907. De titels, plan en veilingsvoorwaarden berusten ten kantoore van voornoemden Notaris. toebehoorende aan sieur Desiny ter Hector 0m 1 uur zeer stipt namiddagter her berg 85e Valk oud Wethuisbe woond door M° PVe Charles Vandelanotte, 10 mters facade en grooten achtergrond met Zaaï 30 m. lang op 5 m. breed, kunnende dienen voor groot handelaars magazijn, groote afspanning, melker ij, dépot, timmer mans-, metsers-, schildersatelier enz... Huis met grond genoeg, schikkig en allergerie- vigst voor hoegenaamd allen handel i EG E N WO O R D i G recht over 't groot portaal van O.L.V. kerk langs een straatje met uitweg, goed berijd baar HSL Die zich eene schoone gesteltenis wilt aanwerven denkt er aan, 't is eene bij zondere occasie, den prijs is geheel aanveer- delijk en met hoogst gemak van betaling De '2)3 mogen er op blijven, aan 3 1)2 °)0 Zichtbaar, 37, Casselstraat, 37. Proven. 25 fr. met bronzen eermetaal aan de koei toebehoorende aan sieur CoeiieTheophile Poperinghe. 50 fr. met zilveren eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Desmytter wed. David, Poperinghe. 50 fr. met zilveren eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Desmytter Ar thur. Crombeke. 25 fr. met bronzen eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Carton wed. Beuoit, Poperinghe. 25 fr. met bronzen eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Vandenbussche Prosper, Kousbrugge. 25 fr. met bronzen eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Marent Jules, Rousbrugge. 50 fr. met zilveren eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Desmytter wed. David, Poperinghe. 25 fr, met bronzen eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Kinget Jules, Crombeke. 25 fr. met bronzen eermetaal aan de veerze toebehoorende aan sieur Marent Jules Rousbrugge. Og> Dinsdag 30 April, om 3 ure stipt namiddag, zal er overgegaan worden in de Pastorij van Sint Jan-ter-Biesen, onder voorbehoud der goedkeuring van de besten dige afveerdiging van den provincialen raad tot de openbare aanbesteding voor het bou wen van een torentje op de Kerk aldaar Begrooting 1338,92 fr. Borgsom S40 fr. De aanbiedingen op verzegeld papier ge schreven en vergezeld van het bewijs der storting van de borgsom in de handen van Heer Jules Flauw, schatbewaarder der Kerk fabriek, landbouwer te Watou St. Jan, moe ten gestuurd zijn bij aanbevolen brief op het postkantoor gesteld ten laatste den VRIJDAG 26 APRIL, onder dubbelen omslag, waarvan het buitenste het adres zal dragen Eerw. Heer Hollevoet, Pastor te Sint Jan-ter Biesen, (Watou) en het binnenste het op schrift Aanbieding van aanneming voor het bouwen van een torentje op de Kerk van Sint Jan-ter-Biesen. Het plan, bestek en lastenboek zijn ten inzage van de belanghebbende van heden af: de wekedagen van 9 tot 11 ure voormiddag, in de pastorij van Sint Jan-ter-Biesen. Keuring en Prijskamp der Stieren, Koeien en Veerzen der 12 omschrijving Hoofdplaats Proven Getal stieren ter keuring aangeboden 53 waarvan 51 aangenomen et^, 2 verwezen. Eene bewaringspremie van 200 franks is toegekend aan den stier van sieur Henri Leroy te WestvleterenEene 2e bewarings premie van 150 franks aan den stier van sieur Benoit George te Beveren. De le omschrijvingspremie van 100 franks met zilveren eermetaal aan den stier van sieur Deweerdt wed. Benoit te Poperinghe. De 2e omschrijvingspremie van 80 franks met bronzen eermetaal aan den stier van sieur Vandaele Henri te Rousbrugge. De 3° omschrijvingspremie van 60 franks met bronzen eermetaal aan den stier van sieur Devloo Henri te Stavele. Een 4e premie van 30 franks met bronzen eermetaal aan den stier van sieur Vulsteke Petrus te Proven. Een 4e premie van 30 franks met bronzen eermetaal aan den stier van sieur Carton wed. Benoit te Poperinghe. Accessieten zijn verleend aan de stieren toebehoorende aan sieur 1° Vandaele Henri, te Rousbrugge, 2° Debaenst Eduard te Stavele 3° Butaye Leon te Stavele, 4° Leroy Henri te Westvleteren en 5° Antheunes wed. Charles te Watou. 50 fr. met zilveren eermetaal aan de koei toebehoorende aan sieur Desmytter wed. David, Poperinghe, 50 fr. met zilveren eermetaal aan de koei toebehoorende aan sieur Desmytter wed. David, Poperinghe. 50 fr. met zilveren eermetaal aan de koei toebehoorende aan sieur Marent Alfons, Proven. 25 fr. met bronzen eermetaal aan de koei toebehoorende aan sieur Devloo Amand, Rousbrugge. 25 fr. met bronzen eermetaal aan de koei toebehoorende aan sieur Dehaene Désiré, Rousbrugge. ihtitsclihuiil en Fi'ankrijk. - M. Cambon, nieuwe fransche gezant te Berlijn, heeft, bij de overhandiging zijner geloofsbrieven, aan den keizer verklaard dat hij zijn best zal doen om de goede betrekkin gen tusschen Frankrijk en Duitschland te be houden. Wilhelm II antwoorde Gij moogt volkomen op mijne medewerking en op deze van mijn gouvernement rekenen om de goede betrekkingen te versterken tusschen twee landen die zoo geschikt zijn om samen te werken ten voordeele van de beschaving en van den vooruitgang Maandag morgend bad in de haven van Carthagena eene bijeenkomst plaats tusschen Koning Alphonso XIII van Spanje en Edward VII, Koning van Engeland.Eei ontmoeting had insgelijks maandag morgend plaats te Athene, hoofdstad van Griekenland, tusschen den Koning van Griekenland en Victor-Emanuel, Koning van Italië. 'onder andere twee jonge meisjes die uit een venster sprongen. De politie heeft drie aanhoudingen gedaan; men deukt dat de brand uit kwaadwilligheid gesticht is. tienjarige Thomas Polmeor van Sint Ives bij Londen, die zinneloos is, was gaan wande len met een wichijo van 1 jaar oud. Hij wil de het kindje wasschen en daar het weer stond heb ik het gestraft omdat het droel was en hem het hoofd afgesneden zegde de zinneiooze. T7i irpndn' Eigendom STADSNIEUWS. Tie vrouw van Jules O... kwam zaterdag namiddag in het politie bureel een klacht indienen tegen de echtgenoote Auuustin D... Beide vrouwen hadden ruzie gekregen no pens hunne kinderen en de eerst geuoerndi had van hare tegenstreefster wat vuistsla gen gekregen en bij het haar getrokken geweest. Zondag 26 Mei Groot Festival te U>aoikrijk.Vrijdag gebeurde in de Grande Rue te Roebaais een schrikkelijk De kleine Augustine Delahousse, 3'/j jaar oud, wilde de straat overgaan, werd door een elektrieken tram gevat en omgeworpen, ondanks al de pogingen van den wattman die al deed wat mogelijk was om te stoppen. De arme kleine werd op den slag gedood, en het bebloede lijkje werd door de wanhopige moeder zelf weggedragen. Men heeft op de baan van het observa torium van Aigoual, nabij Nimes, de afge sneden armen en beenen van een kinderlijk gevonden. Er is eene afschuwelijke misdaad in 't spel. De in stukken gehakte romp van iet arm slachtoffers, was in het nabijgelegen gebergte gestrooid, met het inzicht de stuk- ten lillend vleesch door de wilde dieren te doen verslinden. Een schrikkelijk ongeluk is vrijdag ge beurd in den sneltrein die ten 7 ure 10 uit Parijs vertrekt om ten 11 1/2 ure 's avonds te Brussel aan te komen. Tusschen Halewijn en Cambresis ontstond er eene uitstraling van electriciteit. in den wagon-restaurant, ïen hulpkok klauterde op het dak van den wagon om de strooming te herstellen, doch werd letterlijk onthoofd door telegraafdra den die dwars over de spoorbaan loopen. Het bloed zijpelde van de wanden van den wagon. De reizigers waren door dit ongeluk :en zeerste ontroerd. (iroofc brand te Ussabon. Dinsdag nacht is in 't midden der stad brand uitgeborsten in een groot gebouw, bewoond door 18 huurraars. Er zijn verscliillige dooden en gekwetsten, Op Poperinghe. Zondag kwam M. Schaballie met twe* zijner kinderen met den tram huiswaarts van Oostvleteren in gezelschap van Henri Lebbe van Poperinghe. De trambediende M. Beun. deed de twee kinders, die van 8 tot 12 jaren oud waren, elk een koepor nemen iets waarop M. Schaballie geene opmerkingen miek. Henri Lebbe zegde dat het niet juist was en beledigde den trambe diende zeggende dat hij dat geld hield om ft Tdririken Toen de bediende hier on de Markt aankwam, ging hij met Lebbe naar 't politie bureel waar een proces verbaal te zijnen laste opgemaakt werd voor beleedi ging en voor dronkenschap. Maandag voormiddag werd de gendarme rie verwittigd dat er zich drie vreemde personen verdoken in het sparrebosch nabij De Coppernolle langs de Woesten kalsij de. De gendarmen begaven er zich naartoe en vonden er drie kerels die zonder middelen van bestaan waren en zonder papieren. Zij werden seffens aan de frontieren gesteld. Vormreis in de dekenij Poperinghe.- Zijne Hoogw. de Bisschop zal komen vor men in de volgende parochies onzer dekenij den 10 Juni, te St. Jan-ter-Biesen, Watou, Proven, Rousbrugge (bier komen Beveren en Haringhe)den 11 Juni, Poperinghe: Kollegie ten 6'/a ure, St. Bertinus ten 10 u. den 12 Juni. te Reninghelst (hier komt Westoutre), Dranoutre en Locre; den 13 Ju ni, te Crombeke, Stavele, Oostvleteren en Westvleteren den 14 Juni, Elverdinghe (hier komt Woesten), Zuydschote, Noord schote en Reninghe. Itoririjh. Donderdag namiddag ge beurde iti de Doorniksche wijk, te Kortrijk, een erg ongeluk. Ken timmerman trok een zwaar stuk hout op om het langs het ven ster in een huis van gemeldestraat te krijgen. Opeens brak de koord en het stuk hout viel op het hoofd van mad. Gustave Sagaert, die juist voorbij kwam. De ongelukkige werd door haren zoon en andere personen opge nomen en naar hare woning gedragen, De schedel van het slachtoffer was gekloven de arme vrouw is 's avonds ton 10 ure over leden, ondanks de verkleefste zorgen die haar toegediend waren. Brugge. De vermaarde H. Bloedpro cessie zal dees jaar op 6 mei haar jaarlijk- schen uitgang doen. Doornik. Een schrijnwerker dezer stad, Leopold Pollet genaamd, 48 jaar oud, wonende in de Karmelietenstraat, heeft zich woensdag morgend op het graf' zijner dochter door den kop geschoten. De dood was oogenblikkelijk. Iüeyst-op-deii-Berg. De echtge noote K. Van Boeckel, wonende op het Kruispunt, was zaterdag middag bezig de coei te melken. Eensklaps verschrikte het dier en vertrappelde de vrouw, wier inge wanden gepletterd werden. De ongelukkige ontving aanstonds de HH. Rechten en tegen den avond in de vreeselijkste pijnen gestor ven. Antwerpen. In eene vergadering van werkstakers woensdag avond gehouden, werd de algemeen'e werkstaking der metsers gehouden. Ten gevolge van die beslissing waren er donderdag morgend 4000 werk stakers. Clereken. Er zouden hier een twintigtal personen ziek geworden zijn, ten gevolge van het eten van peerden vleesch, zoo wordt er gezegd Een der zieken, een 70jarig man, is dinsdag nacht overleden. Een onderzoek is ingesteld. Na het leven van Abel Pollet, en het verhaal van het ontstaan en de aanhouding der dievenbende van Hazebrouck gegeven te hebben, zoude het misschien ook onzelezers wat belang inboezemen, eens eene beschrij ving van het leven van Camille Guyard, meer gekend in onze streken onder den naam van Lapare te lezen. Camille Guyard was, zooals ons verhaal over derooversbende het betoonde, (zie de bijvoegsels van de 4 laatste wekenden kapitein der belgische bende en den bijzonderen raadsman en aan- duider van Abel. Hij is ook, alhoewel dit voor ons niet zeer vleiend is, onzen stadsge noot, en wij hebben de noodige opzoekingen gedaan om onze achibare lezers over dit punt zooveel mogelijk te voldoen. Daar mëest al zijne misdrijven rond of in onze stad gepleegd werden, zal iedereen hopen wij met belang het leven van Camille Guyard lezen en vervolgen. Camille Guyard werd geboren op 30 April 1871, in bet huisje n° 25 sectie I) te Pope ringhe. Dit huisje is gelegen langs den steenweg die loopt van de statie naar de Elverdinghe kalsijde en uitkomt bij de herberg De Ster Zijn vader Henri, was voddenkoopman boerenwerkman, enz. volgens de tijden en gelukte er zoo in zijn huisgezin die bestond uit man, vrouw, Svlvie Vanden Driessche en hunnen eenigen zoon Camille te onderhouden. In zijne kinderjaren werd Camille door zijne ouders naar de school gezonden van den Kouter. Daar trok hij alras de aandacht zijner meesters aan, niet door zijne bek waam- heid, zooals Abel Pollet, maar door zijnen iever tot het ruzie zoeken en het vechten. Hij was door al zijne makkers gevreesd en gekend als vechter. Van korts na zijne eerste communie bleef hij te huis van school en geraakte alzoo in eenigen tijd eenen ech ten straatlooper en deugniet. Alzoo kwam hij ook in betrekking met smokkelaars en schuimers van wien hij goede lessen ontving en in eenigen tijd gansch in den stiel ingewikkeld werd. De eerste veroordeeling welke Camille Guyard onderging, was hier te Poperinghe in den Meimaand 1887, hij was dus toen 16 jaar oud en werd veroordeeld voor laster tot 5 fr. boete; een maand later werd hij alweer veroordeeld uit hoofde van slagen. Met deze feiten stelde hij zich immers niet te vreden, en 't is van daii af dat hij zich begon over te leveren aan de talrijke dief stallen, die wij hieronder zullen verhalen. De eerste diefte waarover de jonge Guyard als dader betrapt en aangehouden werd, had ook te Poperinghe plaats in December 1887, in de volgende omstandigheden Te dien tijde bestonder aan den hoek der Yper- en Rekhofstraat eene broodbakkerij en winkel bewoond door Petrus Decrock, (thansis er eene beenhouwerij in die plaats). Op 7 December rondden avond zat de bakker in zijn keuken toen opeens de bel klonk. Hij zag een jongen in den winkel staan en zijne vrouw ging vooren. Bij het zien der vrouw sprong de jonge kerel buiten en zette het aan 't loopen; de bakker dit bemerkende zette hem achterna en gelukte erin den jongen bij den kraag te nemen. Hij herkende Camiilè Guyard en zag dat deze pakken chocolade mede had, gestolen uit zijnen winkel. Bij het vernemen van dezen diefstal, dacht Sophie Mahieu, winkelierster in St-Jans- kruisse, bij wie men eenige dagen te voren een bokaal suikergoed ontvreemd had, dat het wel dezelfde jongeling had kunnen zijn die de diefte gepleegd had bij Decrock en bij haar. De vrouw had den dief gezien maar kende hem niet. Uit het onderzoek bleek dat hare vermoedens gegrond schenen en toen Lapare in tegenwoordigheid van Sophie gesteld werd, herkende zij hem stellig als den jongeling die bij haar gestolen had. Voor zijne twee eerste dieften werd Guyard veroordeeld tot 1 maand gevang en 26 fr. boete. Zooals iedereen hier weet bad Lapare eenen hand die gansch verminkt was. Zie hier hoe hij dat gekregen had Een haat bestond sedert lange tusschen eene familieTop en Guyard en dezes gezellen. Op eenen avond ('i was in 1891ontmoetten de kerels elkaar in eene herberg der Potte- straat en een verwoed en bloedig gevecht ontstond. Lapare werd de linkerhand bijna gansch afgekapt door een slag met een kap mes en een zijner maten werd het hoofd opengeslegen met een# spade. De twee mannen werden half dood in de herberg La Tète d'Or binnengedregen. Een bij geroepen dokter kwam hen verzorgen doch Lapare heeft van dien slag een erg verminkte hand blijven houden. Na zijne eerste veroordeeling gedurende 7 1/2 jaar talrijke jegd werden er jl/ü jaar lamj&e dieften en pogingen tot dieften gepleegd in onze stad en omstreken waarvan voorzeker vele door Lapare en zijnen aanhang, maar door gpbrek aan bewijzen bleven deze feiten straffeloos. Dit duurde zoo tot in Februari 1895. Op zekeren dag dier maand ging Guyard met twee zijner makkers de herberg binnen van Emile Laprez. wonende in de Veurne- straat. Toen zij vertrokken waren bestatigde de bazin dat een stuk zwijnenvleesch die in hare schapraai stond alsook een paar gouden oorringen verdwenen waren. Uit het onder zoek bleek dat Lapare met zijne twee makkers van het huis van Laprez naar de herberg Den Ouden Haan op de Groote Markt gegaan waren en daar huns gedriën liet stuk vleesch opgeëten hadden. Voor dit feit werd Lapare veroordeeld tot 1 maand en 26 fr. boete. .Twee maanden na de diefte van Vleesch bij Laprez, in 't begin van April, werd een diefstal gepleegd bij M. Henri Lebbe, wo nende op eene hofstede langs de Reninghelst kalsijde nabij d'herberg Den Steenweg De dieven hadden binst den nacht in den kelder gedrongen en er smout, boter en eieren genomen voor eene waarde van rond de 100 frank. Te politie begaf zich ter plaats en kan bestatigen dat de daders met tweën geweest waren: d'eene met kloefen en de andere met schoenen aan waarvan vierkante nagels waren. Men gelukte erin de sporen te vervolgen tot aan het huis van Henri Guyard waar men een paar schoenen vond die juist overeen kwamen met de opgemerkte sporen en nog nat waren. Vervolgt te naaste week.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1