HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. HUISMEUBELEN WOONHUIS R00ÜE KEPERS fa Bol iel piapijo Bijzondere Occasie. BOUWGROND BEETRAPEI BUlTENIiAfiDSCH JilEUOIS. De Rooversbende van TOBLER («rooien keus van Boterpotten, in den Bazarbij Sansen-Decorte, Gaslliuisslr. 15, Poperinghe. Een. Allergerievigst HUIS Baitetilatidsehe Politiek. NIEUWS UIT BELGIE. HOPPEPERSEN ZONDAG 28 April 1907. 5 Centiemen. Derde Jaar. N 22. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Maandag 29 April 1907,, en HERBERGGERIEF. Maandag 29 April 1907, te POPERINGHE, Openbare Verhooping Bericht aandeHoppekweekers. Ed. Duthoit-Hondeghem, TE KOOPEN TE KOOP Beschrijving van Lapare's leven Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en Ilerbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnenstad! 1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Studie van den Notaris BACQUAERT TE POPERINGHE. TE RENINGHELST-PLAATS, Openbare Ver hooping Alles met gereede betaling. Deurwaarder Vuylsteke, te Poperinghe, Studie van den Notaris Vancayzeele, Openbare Verkooping van een ie opei*lli gïie MAANDAG 29 APRIL 1907, in èêne zitting, Stad POPERINGHE, Vlamingstraat. we! geschikt om huizen te maken, 12 meters 25 cent. face en 68 meters diep. Terstond te Verhoopen 50,000 kilos schoone bij Amédée Deridder, Abeeie. Bemesting der Aardappelen. Bh RiiHluml is bet nog altijd soort van revolutie. Meu moordt en brandt er al wat eenigszins in den weg staat der terroristen. Groot Festival te Poperinghe op 26" Mei. Chocolat au lait Suisse. worden ingelijfd rOFEBIHBBESm Om 1 uur zeer stipt namiddagter her berg «De Valk" (oud Wethuis) be woond door M* We Charles Vandelanotte, VAN Door 't ambt van den om 9 ure voormiddagten huize van Sieur Eduard Christiaen-Dewancker, Schaal- straat, nT 12, VAN zooals 18ü meters SSroekstolTesE 290 WollciïstolFen ÜÏÏ3 MatoesseaEstoffen uitmahende 143 coupons van verschillige grootten. Al met gereed geld en verhoog van xo voor kosten. TE RENINGHELST. om 2 ure namiddagIer herberg Den vetten Os, te Poperinghe, kleine Markt zat de Notaris Vaiteayzeele, reside rende te Renvnghelst, overgaan tot de openbare verkooping van Eenige koop.Een geriefelijk en welgele gen WOONHUIS, van twee stagiën, met 88 centiaren erf, staande en gelegen te Pope ringhe, bij de groote markt, aan de westzij de der Vlamingstraat, en rechtover de Sint Bertinus-kerkstraat, bekend bij kadaster sektie F, nummer 1170a, palende zuid en west Mr Auguste Devos, noord Me W® Bil- liau-Ryckebusch en oost do Vlamingstraat. Bewoond door Mr Dèsirê Vaneecke- Van- eecke, die zich het gratis bewoningsrecht voorbehoudt tot 1" September 1907. De titels, plan en veilingsvoorwaarden berusten ten kantoore van voornoemden Notaris. Bij deze heb ik de eer Ued. te berichten dat gij van nu af bij mij kunt verkrijgen Allvrsrliooasje Nieuwe EN van de beste kwaliteit aan zeer voordeeligen prijs. Hopende uwe voorkeur te verkrijgen groet ik Ued. met achting. In Guillaume-Tell, Elverdinghe-kalsijde, POPERINGHE. Gelegen in de Meessenstraat, groot vol gens kadaster sectie F, nummer 497b, twee aren 95 centiaren palende noord M. Valère Masschelein te Poperinghe, op gemeen e mu ren oost denzelven zuid den ijzerenweg en west gezeide Meessenstraat. Voor alle inlichtingen, zich te wenden tot Cyrille Quagheneur, winkelier in de Yperstraat, Poperinghe. TE KOOPEN OF TE PACHTEN Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Vlakte 5 aren 29 centiaren, met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elverdinghestraat. palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Duthoit. Zich te bevragen Casselslr. 15 Ziehier eene plant van aller eerste nood zakelijkheid ten gevolge het ontzaglijk verbruik welk er zoowel in de nijverheid als in de voeding van menschen en dieren van gemaakt wordt. Ook is de aardappelteelt zeer winstgevend, op voorwaarde dat zij oordeel kundig geschiede en men hooge opbrengsten bekomt, welke laatste eene sterke en over eenstemmende bemesting vergen. De aardappel verkiest eenen zeer mestrij- ken grond, zoodat hij zich allerbest bevindt bij eene sterke bemesting goed geteerd stalmest. Bij de laatste omwerking zal het eveneens noodig zijn eene goede dosis minerale zouten, fosfaten en potaseh zouten in den grond te brengen, welke onmisbaar zijn tot het bekomen van voortbrengselen van allereerste hoedanigheid en de planten tegen de vreese- lijke aardappelplaag te versterken. Als fpsfaatmest verkiezen wij het suger- fosfaat, in de verhouding van 4 tot 500 kgr. per hectare. Wat de kalimesten betreft, alhoewel de aardappel zich de kali van den grond goed aaneigent, toch zal het bijna altijd nootzake lijk zijn er een rechtstreeks opneembaar kalizout op aan te wenden, zelfs in de zwaar ste leemgronden, wil men eenen winstge- venden oogst bekomen men strooie ze uit onder vorm van potaschsulfaat, in de verhouding van 200 tot 250 kgr. per hectare, nimmer onder vorm van chloorkalium, aan gezien de chloor welke zij bevat eenen schadelijken invloed op de hoedanigheid der voortbrengselen heeft. De phospho-kalimesten dienen bij de laatste omwerking innig met de bouwlaag vermengeld te worden. Aangaande de stikstof, deze dienen wij toe onder vorm van ammoniaksulfaat. in de verhouding van 200 tot 250 kgr. per hectare, niet alleen omdat de eenheid stikstof er veel beterkoop in is dan in hetsodanitraat, omdat de hoedanigheid der voorbrengselen er gewoonlijk beter door is dan ten gevolge eener nitraat bemesting. Stippen wij eindelijk aan dat de bemesting dient volledig te zijn zonder phospho-kali- bemesting, geene straffe en normale ontwik keling der plant, zonder stikstof, geene volledige opname der minerale bestanddee- len. JAN. (Vervolg.) In ons nummer van 14 dezer, eindigden wij het begin der beschrijving van Lapare's leven, met de diefte aan te halen, gepleegd op 7 April 1895 in de hofstede bewoond door Henri Lebbe en gelegen langst de Renm- ghetst kalsiede. Ondervraagd door de politie agenten die de verdachte voetstappen tot aan zijn huis gevolgd hadden, verklaarde Camille Guyard stellig, dat hij geheel den nacht geslapen had. De politie kwam echter te wete, dat de moeder van Lapare met den trein van 9 ure 's morgens eenen koffer verzonden had, wegende 32 kilos, en dat zij zelf met den trein naar Frankrijk vertrokken was. Men sloeg den koffer aan en men ondekte er het gestolen goed in. Door deze klaarblij- kende bewijzen werd Lapare verplicht te bekennen dat hij dezen diefstal gepleegd had. Hij werd later voor deze diefte veroordeeld tot 18 maanden gevang en zijn vader en moeder elk tot 7 maanden uit hoofde van verheeling. Konijnendiefstallen. In October 1895 verkocht Henri Guyard talrijk veel konijnen. De politie die dit ver nam, en geheel wel wist dat hij geene konijnen gekweekt had, kreeg vermoedens daarover en stelde een onderzoek in. Men vond bij hem 11 konijnenVader Guyard verklaarde dat hij deze gekocht had, doch hij kon niet zeggen aan wie. De personen van Poperinghe en omliggen de gemeenten, bij wien men in den verloopen maand, konijnen gestolen had, werden ont boden. Fideel Merlevede, bij wien men er 13 gestólen had, efkeriÏÏeer drie" voor de zijne de wed. Louis Vervaecke, bad er 4 ontstolen geweest en Laconte 11beide erkenden van hunne konijnen, onder deze die men bij Lapare vond eene moer met 5 jongen, werd erkend door Lievin Saesen van Westvleteren als bij hem gestolen. Deze bewijzen van plichtigheid niet kun nende afliegen, bekende Henri Guyard dat zijn zoon samen met een zijner makkers, in twee nachten, 25 konijnen te huis gebracht en deze onder de zorgen van zijnen vader gelaten had met de bedreiging van hem dood te slaan, indien hij aan iemand over die zaken een woordje durfde reppen. Ziende dat hunne diefstallen uitgekomen waren, namen Lapare en zijn gezel de vlucht naar Duinkerke. Voor al deze diefstallen, kreeg Lapare in verschillige veroordeelingen 22 maanden gevang en 130 fr. boete. In de 10 jaren die daarop volgden, onder stond Lapare alweer geene veroordeelingen meer uit hoofde van dieftebij werd echter verscheidene malen vermoed, maar door gebrek aan bewijzen, konnen geene vervol gingen tegen hem ingespannen worden. In den nacht van 3 tot 4 Februari 1897 werd een konijnendief doodgeschoten in bet ko- nijnenstal van Pierre Cauwera, landbouwer langs de Abeele kalsijde. Men deed vruchte loos opzoekingen, om de medeplichtigen te vinden van den doodgeschotene. Lapare heeft altijd vermoed geweest, medegeholpen te hebben aan deze poging tot diefte, en niet alleenlijk voor deze zaak maar voor talrijke andere, ook wist hij behendig aan het gerecht te ontsnappen. Diefte te Proven. In 1904 bedreef hij een diefte te Proven, in de volgende omstandigheden Men was toen bezig met leggen der tramlijn Poperin- ghe-Proven-Rousbrugge en op zekeren dag vertrok Lapare met zijne honden kar naar Proven, om werk te zoeken, zegde hijToen hij daar aankwam zag hij wat schuppen en spaden liggen van werklieden die gaan eten waren en hun alaam daar gelaten hadden. Guyard miek van deze gelegenheid gebruik om wat alaam te ontvreemden en mede te doen naar buis. Dit was weldra aldaar ont dekt, en voor dit feit werd hij veroordeeld tot 2 maanden gevang en 50 fr. boete. Guyard en Pollet. 't Was korts na de diefte van Proven, in Juni van 't jaar 1905, dat Lapare in kennis gerocht met Abel Pollet, hoofdman der f'ransche rooversbende. Wij hebben in ons bijvoegsel van 31 Maart gezien boe die man nen bij elkaar vielen en achten het dus onnoodig daarop weer te keeren. Van dan af wrochten de twee kapiteinen samen en bezochten in eenige maanden bijna al de gemeenten rond Poperinghe en in 't Noorden van Frankrijk. Vervolgt te naaste week. Streng verboden nadruk bedienden of garqons van Parijs, ten getalle van 2500zijn in werkstaking gegaan, al de groote kotïij huizen zijn zonder bedien den. Het personneel van den keuken blijft nog over doch bet is te vreezen dat de koks ook den voorschoot .aan den haak zullen hangen. Bakkers- en beenhouwersgasten volgen hen op en wakkeren hunne makkers aan het werk te slaken om alzoo te geraken tq>t hetgeen zij den volledigen hongersnood" nbemen. 500 werklieden van den Metropolitain hebben ook het werk gestaakt. Dinsdag, heeft de politie te Parijs, groote plakkaarten afgerukt, door een groep anar chisten aangeplakt en waarbij de soldaten aangemaand worden de rangen te verlaten en de geweeren weg te werpen den dag, die misschien nakend is, waarop de algemeene werkstaking, voorbode van de revolutie zal uitgeroepen worden, Te Marseille, Roubaais, Rijssel en Hale wijn is er ook reeds werkstaking uitgebroken in verscheidene werkhuizen. De bedienden der trams van Boubaais, hebben het werk gestaakt en deze van Rijs sel zijn ook van zin het te doen. Een Oeneraal ter dood veroordeeld. Generaal Nephieff, bevelhebber van het fort van Sebastopol, is driemaal ontsnapt aan aanslagen bij middel van bommen, die een vijftigtal personen gedood hebben. Het rus sisch gouvernement heeft hem nu benoemd tot bevelhebber der vesting van Kovno, docb het revolutionnair komiteit van Sebastopol deelt strooibiljetten uit, waarbij verklaard wordt dat Nephieff niet levend Sebastopol $Al verlaten om zijnen nieuwen post te gaan bekleeden. Het engclsch leger. Engeland schijnt zeer spoedig eene belangrijke plaats te zullen innemen tusschen de landmogend- hedeii". Voorstellen door den minister van oorlog gedaan, strekken om Engeland een werkelijk leger van 1,137,000 manschoppen te bezorgen. De minister verklaarde woensdag in de vergadering der Conferencie dat de zuid afrikaansche oorlog aan Engeland heeft doen ondervinden dat het noodzakelijk is de oorlog voor te bereiden, in andere woorden altijd gereed te zijn«, en de engelsche en koloniale legers op een en denzelfden voet in te richten. Rouinanic. De opstand der landbe woners is ten einde. De krachtdadige hou ding van het ministerie, dat overal het leger deed de wapens bezigen tegen de oproerigen, heeft de rust hersteld. Het anarchisme in Frankrijk. Tegenwoordig is het al werkstaking dat men in I-Vankrijk hoorten ziet. De koffijhuis- He ramp van de Icna.Men heelt eene belangrijke onidekking gedaan aan boord van de »Iena«. De loodjes der pompen aan bakboordzijde zijn ongeschon den teruggevonden. Deze ontdekking bewijst dat het vermoe den als zouden deze smeltbare loodjes de ramp hebben veroorzaakt, ongegrond was. 't Was op dit punt dat er nog verschil van meening bestond tusschen de officieren van boord en die der artillerie. Groote brand te Tonlon.Maan dag nacht is in de werkhuizen van het arse naal van Toulon, een groote brand uitgebroken. Het vuur breidde zich op schrikwekkende wiize uit en aanstonds werd de nood klok geluid en het kanon afgescho ten. De werkhuizen der vloot, de school der officiers van torpedodienst en verscheidene magazijnen werden totaal vernield 15 ma trozen werden gedurende den brand gekwetst. De schade beloopt verscheidene miljoenen. Men denkt dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Fngelaml.Te West-Bomwick, in de koolmijnen van Sandwell Hark, is zaterdag een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Dokabel, die den ophaalbak draagt, brak en vier werklieden werden naar beneden geslingerd en schrikkelijk vermorzeld. Eene cinematograafschouwburg was met statieoverste van Croydon overeengekomen, van een verbeelden aanval op een trein te vertoonen die door de cinematographie zou opgenomen worden. Een duitscher, Wilhelm Zeitz, zou den rol van wissel wachter ver beelden. Hij werd door de bandieten over vallen, geboeid en op de riggels gelegd om den aankomenden trein te doen stilhouden, ongelukkiglijk werkten de freins niet en de ongelukkige Zeitz werd door den trein af grijselijk vermorzeld. Spanje. De vrouw van Manuel Cas- trillo, een vreedzaam en naarstig man, wonende te Villabanqz, had over eenige dagen haren man en twee kinderen verlaten. Dezer dagen keerde zij terug. Zonder een woord uitleg te vragen, maakte Manuel een strop, stak het de vrouw over den hals en ondanks haren tegenstand hing hij haar op aan het dak. Dan stapelde hij allerlei afval onder haar op eikaar en stak er het vuur aan, in tegenwoordigheid der kinderen. Na eenigeii tijd nam hij het lijk af, sneed er het hoofd en de beenen af en deed alles in eenen zak, dien hij in zijnen tuin ging begra ven, waar de politie de overblijfselen vond. Ondanks het ijselijke van de misdaad, kie zen de geburen nog partij voor den man. Engelscl«"lndlë. In Indië zijn op eene week meer dan 75,000 personen aan de pest bezweken. In Bengalen, de vereenigde provintiën en Pundjab alleen waren 70,000 dooden. De schrikkelijke plaag ontstond in Pundjab in October 1897, en sedert dien telt men ineer dan 1,500,000 slachtoffers. Znid-Ali*ilia. Ontelbare sprinkha nen hebban Johannesburg en het omliggende overweldigd, de grond is op eene hoogte van 70 tot 75 centimeters met insecten be dekt. Al de velden zijn verwoest. Op het goed van eenen enkelen landbouwer hebben de sprinkhanen op een halt' uur voor meer dan 7,500 fr. graan verslonden. Samengehoopt op de electrieke spoorlijn, hebben zij drie wagons doen ontriggelen en verscheidene andere ongelukken veroorzaakt. Gansche zwermen sprinkhanen zijn in de woningen gedrongen en hebben er overgroote schade aangericht. BI uslaml. Te Riga heeft een werk man, in een aanval van delirium tremens, zijne zuster, zijne nicht, zijn neef en het kindje dezer laatsten den buik opengereten. De ongelukkigen stierven in de schrikkelijk- ste pijnen. De stoomboot Archangel met 60 per sonen aan boord is zaterdag op de Neva, in aanvaring gekomen met een overgrooten ijsblok en is gezonken, 10 der opvarenden zijn verdronken. Mexico. De aardbeving zou in 't zui den van Mexico een duizendtal menschen gedood hebbenverscheidene steden zouden vernield zijn. Een ander telegram spreekt enkel van 600 dooden. De stad Manzanille ligt half'in puin. Donderdag moet er eene nieuwe aardbe ving plaats gehad hebben in Mexico of in 't noordelijk gedeelte van Zuid-Amerika. Oostem'ijlt-IBoaigai'ië. De on derwijzer van het dorp Soldwackert, had in een oogenblik van gramschap, een zijner leerlingen zoo wreed met eene zweep gesla gen, dat de arme kleine ervan stierf. Terwijl men den ongelukkigen knaap begroef, werd de onderwijzer zoodanig door wroeging ge folterd, dat hij eensklaps opsprong, naar het kerkhof liep, en zich op het graf van zijn slachtoffer een kogel door het hoofd joeg, in tegenwoordigheid der verschrikte omstaan- ders. Ramg> op tleCai'oIiite-eilanden. volgens een bericht te Berlijn aangekomen verwoestte een geweldige wervelwind de Caroline op 29 maart laatst 290 inboorlin gen werden gedood. Nieuwe opzoekingen. Daar Abel en August Pollet, verklaard hadden dat zij te Hazebrouck een gedeelte van den buit, voortkomende van de diefstal len der bende, verborgen hadden, hebben de onderzoeksrechter, de politie-kommissaris- sen en de bijzondere opzieners der veiligheid in die stad opzoekingen gedaan. Het huisje, door August Pollet vroeger bewoond in de Mervillestreat, werd vau onder tot boven doorzocht, doch men vond niets. In eene weide, waar geld moest verborgen zijn aan den voet van eenen eik, werd ook niets ont dekt. De oude woning van Abel, in de Cité Claire werd ook onderzocht, doch vruchte loos. Gezien den langen tijd die reeds ver loopen is, denkt men dat andere leden der bende het geld zullen opgezocht hebben. Vrijdag hadden huiszoekingen plaats te Strazeele, bij Leclercq, schoonbroeder van Abel. Men dacht er een ijzeren potte vinden met geld. Toen de gendarmen aankwamen verklaarde de nieuwe huisbewoner dat hij in den hof eenen put gevonden had, maar hij was ledig. De opzoekingen werdee ook nog voortgezet bij Abel, doch alles is zonder uit slag geweest. Invrijheidstelling. Op bevel van M. Boudry, onderzoeks rechter te Bethune, is vrouw Deroo, geboren Sidonie Decken, moeder van Theophile en van Marcel Deroo, voorloopig in vrijheid gesteld STADSNIEUWS. In den nacht van zaterdag tot zondag zijn dieven in het hennenkot gedrongen op de hofstede van de We Benoit Carton en hebben er rond de 30 hennen gestolen. Den zelfden nacht zijn er ook 4 hennen en 1 haan ontstolen geweest bij Jules Carton, mole naar langs de Provenkalsijde. Zondag avond heeft de politie langst de Provenkalsijde een velorijder aangehou den die zonder licht reed en proces-verbal tegen hem opgesteld. Zondag nacht werd zekere Ryop de markt in overtreding genomen voor nachtgerucht. Donderdag morgend rond 11 ure werd in de Casselstraat proces-verbal opgemaakt tegen twee getrouwde vrouwspersonen, ze kere L... M..., en G... M..., uit hoofde van openbare dronkenschap. Crombeke.Een franschen rondleur der kwam hier maandag avond op eene hofstede aan en eischte er slaping. De hin ders waren alleen t'huis en een hunner liep verschrikt, telefoneeren naar de gendarme rie van Roushrugge. De gendarmen kwamen weldra af namen den kerel mede. Délicieux et nutritif. Prijskamp voor vee gegeven te Yper op Zaterdag 20 April.Onder de prijswinnenden vinden wijVeerzen met niet meer dan 2 tanden premie van 150 fr. en zilveren medalie aan de wed. Desmytter, Poperinghe premie van 100 fr. en bronzen medalie aan Isidore Kestelyn, Reninghelst. Veerzen met 4 tot 6 tanden premie van 100 fr, en bronzen medalie aan Joseph Veys, Vlamertinghe.—Koeien premie van 200 fr. en zilveren medalie aan de wed. Desmytter, Poperinghe. Yper. -Zondag namiddag kwamen twee jonge kerels in de herberg De Kloef" ge houden door M. Boussemaere, op het gehucht Wieltje. Zij vroegen een glas bier en werden bediend door de 20jarige dochter. Zonder de minste reden greep een der kerels het meisje bij de keel, terwijl de andere haar met een bierglas op het hoofd sloeg. Het meisje viel bewusteloos neder en de twee laffe aanval lers namen de vlucht in de richting van Langhemarck. De herinnerings medalie is toegekend aan M. G. Lahousse, gemeente-onderwijzer alhier. Zillebeke.—Dinsdag avond, rond 8'/2 u. is er brand ontstaan in de hofstede van M. P. Lefevre, tegen de plaats. Dank aan de spoedige hulp werd alleenlijk eene schuur door den brand vernield. Wytscïiaete.—De woning van B. Eeck- hout, dicht bij de Oost-Taveerne, is zondag morgend met gansch den inboedel door brand in asch gelegd. OosKende. Een werkman van M. Ouvry was maandag namiddag een overdek ten hangaar aan 't schilderen in de zeestatie. Hij had zijn ladder te dicht tegen de riggels gezettoen de trein van Keulen, ten 2 u. 29 binnenstoomde, werd de ladder ten gronde geworpen en verbrijzeld. De werkman werd op het platform van een wagon geslingerd en van daar op de kaai. Hij kwam er met eenige lichte kneuzingen van af. Groote Brand te Iiortrijk. Zaterdag morgend rond 1 >/a ure is er brand ontstaan in de verwerij van M. Camiel Lambrecht, Groote St. Jans-straat. Het vuur begon in een der droogkamers en breidde zich snel uit. De pompiers waren spoedig ter plaatse, en deden al wat moge lijk was om de aanpalende gebouwen te be hoeden. Zij gelukten erin. Het gebouw van M. Lambrecht is gansch afgebrand met om trent 30,000 kilos katoen die erin waren en aan verscheidene fabrikanten van Kortrijk en omliggende toebehoorden. Men schat de schade voor de machienen, gebouwen, enz zonder het verbrand katoen te rekenen, op 80,000 fr. Er bestaat verze kering Men denkt dat het stadsbestuur van deze gelegenheid zal gebruik maken om de straat door te trekken die de Veemarkt met de Proostdijstraat zal verbinden. Rrngge. De schipper Petrus Caron, 65 jaar oud, wonende in eene kamer van een huis der Bloemistenstraat, leed aan eene Ongeneesbare ziekte. Vrijdag namiddag heeft de ongelukkige zich met een revolverschot gezel fmoord. Bflecncn. De genaamde Polydore Aspeel, brouwersknecht bij M. Leon Vuyl steke, was aan 't werk aan den brouwketel, toen O]) eens de kraan uitschoot, en het ko kend vocht stroomde over de handen en de voeten van Aspeel, die deerlijk verbrand werd. Doktor Dequinnemar heeft het slacht offer verzorgd.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1