J. LIEGEÜ1S - M0NTEYNE JULES DE PUYDT-SCHMIDT, «ij CONSTANT DEZEURE, Verzekert u bij Schoone Tabak planten BEETRAPEN VAK BH11WAENE-SAUSEN, fl. Wetensweerdigheden. Een schoon Schaap, Schoone HESP La Nationale de Bruxelies, Kapitalen, Kapitalen, Kapitalen STROOIEN HOEDEN EN ALLE NIEUWIGHEDEN IN ZÖfïlERASÏÏSKELEN FOURRUREM in 'tGroot en 't Klein HOPPE. Hcrlogiemakerie, Goudsrmederie, Juweefhandel. OP FRANSCH GRONDGEBIED, AU BOM GÉNIE. bij Jéröme DEHONDT-DELMAEREI BURGERSTAND vanPOPERINGHE Burgerstand van RENINGHELST Op Zondag 28 April, HE RU ER GKER Te Verhollen, Schoone KOSTUM, Burgerstand van WEST0UTRE. Burgerstand van WATOU. Schoone KOSTUM, 4 In «Ion Oitdon Anker, Schoonen goeden MONTER, Schoonen KONIJN, Schoonen ACCORDEON, Schoone GEIT, C. Crevits-Adriaen, BeenhouwerYperstraat, N° 6, LAATSTEN TAP, Halven Kleermakersgast GROOTE HOEVEELHEID Drij bekwame Schoenmakersknechten, Alsook eene goede Stikster. WISSELKANTOOR. Noordstraat, 46, Poperinghe. HU y S GESTICHT IN 1842. 2bis 4, Boterstraat, YPER. Groote keus van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. MILITAIRE ARTIKELEN voor Maatschappijen, Politie, Pompiers, Gendarmen, enz. Het eenigste huis van Stad, waar alle VELLEN ARTIKELS bereidt en vervrocht worden. Het Huis heeft geen ander Verkoophuis in Stad. REM Y'S VOEDER R.Moncarey, In 'tParadijs, Poperinghe. I-Smis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, 'l' Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Let, wei op het adres fRechtover het Gasthuis). MARKTPRIJZEN. 2. van Mans- en Vrouwkleederen, Lijnwaden, - Merceriën, KRLHDE1YEIRSWAREIY Onvergeld en met Cijns ?9|Huis RENÉ BERAT-BERAT, jaren, twaali bouwgronden te beko-1 ish men voor Werkmanshuizen van rond du 200 vierkante meters ledei bij de |zwarj. en blinkend houden, zelfs in vochtig otad)Iweder Onderhoudt ze met crème «The Zich te wenden aan het Bureel van Champion.Eenig huis van verkoop. dit Blad. Vermindering van prijs per 12 doosjes. Zondag nacht zagen de tolbeambten der brigade van Halewijn aan de wijk ge zegd Moulin du pont, uit Belgie vijf ke rels komen, geladen met balen. Toen zij zagen dat zij ontdekt waren kozen de smok kelaars het hazenpad en verdwenen in de richting van Meenen. Zij lieten de vijf balen achter. Men vond er 10,000 sigaren in. Gulleghcm. Windels, de vermoe delijke pleger der moord op den ongelukkigen Ju!. Dejaegher, werd dinsdag namiddag door de gendarmen naar de gemeente overge bracht. Men wilde hein dwingen te zeggen waar hij op den dag der misdaad geweest is en langs welk veld hij, na de misdaad, de vlucht genomen heeft. Windels bleef echter hardnekkig loochenen, en zegde dat hij nooit de straat gezien heeft waar de moord ge pleegd werd. Houthem. M. Louis Bourgeois, 60 jaar oud, reeds dinsdag avond, ronds l)2u per velo langs de baan van Hollebeke. Aan de dreef van den eigendom van mad. Mahieu gekomen, zag hij niet dat de ketting, die de dreef afsluit, gaspannen was. M. Bourgeois botste er op en werd met geweld ten gronde- geslingerd hij bekwam talrijke kwetsuren aan het hoofd en werd den neus gebroken. De gekwetste ontving de eerste zorgen van den doktoor van Wytschaete. Aalst. Alphonse Smekens die met eene groote snelte, per velo, aan den hoek eener staat wilde draaien, botste met de borst tegen ijzeren poutrellen die op een wa gen legden en viel ten gronde met inge- stuikte borst. Hij is in de grootste pijnen overleden. Lede. Twee schoonzusters haddon getwist en een hunner had een ander verwe ten diefstallen gepleegd te hebben te Lede en te Aalst. Beide vrouwen werden behen dig ondervraagd zij klapten zoo goed, dat zij niet min dan 46 diefstallen bekenden. Het onderzoek wordt voortgezet en men denkt dat er nog andere diefstallen zullen aan 't licht komen. Trazegnies. Over eenigen tijd werd de burgerwacht (garde civique) ingericht te Trazegnies, Carnière, La Hestre en in ver scheidene andere gemeenten der streek. Te Trazegnies liep alles juist niet op rollekens Dinsdag waren 180 burgerwachten opgeroe pen een half dozijn slechts hadden aan den oproep beantwoord, 's Anderdaags waren er nog 2, en donderdag was er in 't geheel niemand meer. In de straat stonden meer dan twee duizend personen, die schreeuw den zoo hard ze konden Weg met de bur gerwacht De gemoederen zijn zoodanig opgewonden, dat de burgemeester alle sa menscholingen van meer dan vijf personen verboden heeft. De gendarmerie zal ver sterkt worden. Belangrijke aanhoudingen le Hal. Woensdag avond heeft men in de kerk een dief aangehouden die in een biecht stoel verscholen was. Drie andere mannen die in zijn gezelschap gezien geweest waren, werden ook aangehouden. Allen waren met revolvers gewapend en hadden dievenalaam op zich. Drie der kerels zijn van Frankrijk, waarvan een gevaarlijk anarchist en de an dere is van Brussel. Diefstal te Staeegliem. Dieven zijn zaterdag nacht in het kasteel van M. Deconinck gedrongen en hebben er voor 6700 fr. zilverwerk en juweelen gestolen. -Dinsdag Kortrijk. Dinsdag hebben een 40tal werkstakers van de fabriek Dekien, op de Handelskaai, aan de oude voorwaarden den arbeid hernomen. Er blijven nog rond de 400 stakers. In de Coutilfabriek Destoop, in de Gent straat, hebben dinsdag een 60tal wevers het werk gestaaktzij vragen loonsopslag. De gedwongen staking in de fabriek Baut, op de Groeninghelaan, bij gebrek aan ka toengaren, duurt nog altijd voort. Avelglieiu.Zondag nacht hebben die ven in de inopbouw zijnde fabriek van M. Laurent, van Tourkonje, voor 60 fr. riemen gestolen. illoord te Luik. De genaamde Joseph Gomez, 36 jaar oud, leefde sinds twee jaren gescheiden van zijne vrouw, Josephine Theunissen, bediende bij een coiffeur op de Groenplaats te Luik. De man stond algemeen bekend voor zijn slecht gedrag, terwijl de vrouw van voorbeeldig gedrag was; zij had den acht jaar samen geweest. Vrijdag avond, ontmoette Gomez zijne vrouw, op de St-Lambertusplaats. De kere' haalde een revolver te voorschijn en schoot de arme vrouw twee kogels in het hoofd. Men droeg de ongelukkige bijeen apotheker waar zij eenige oogenblikken later stierf. De moordenaar werd aangehouden door de ooggetuigen van de misdaad, en aan de politie overgeleverd. Spiennes.Zondag nacht zijn er hei- ligschendende dieven lang een venster in de kerk gedrongen. De schurken hebben de hand gelegd op al de kostbare voorwerpen het al voor eene weerde van rond de 15.000 franken. Alvorens heen te gaan zijn de ban dieten op het hoogaltaar geklommen en heb ben geëten en gedronken" Men vond er nog het overschot van het eetmaal, alsook stukjes sigaretten. Noiseux.De landbouwwerkman Al fons Laval had twist gekregen met de echt genoote Dujardin. Laval ging zijn geweer halen en loste twee schoten op de vrouw die dood ten gronde stortte. Laval heeft ziel eenige uren later gevangen gegeven in de gendarmerie van Heure.Den moordenaar is 29 jaar oud hij is in het gevang van Dinant opgesloten. Antwerpen. Mad. Van der Selen ging zondag langs de Onderwijsstraat, ver gezeld van haar dochterken, dat "s morgends hare eerste communie gedaan had. Eenige kwaejongens vermaakten zich met vuurpi len af te schieten een der pijlen stak de kleederen van het meisje in brand. In een oogwenk stond de ongelukkige in laaie vlam Voorbijgangers doofden de vlammen uit Het arme kind werd deerlijk verbrand naai het gasthuis van Stuyvenberg gedragen De moeder viel bewusteloos neer. Oostende, tijdens de twee Paaschdagen al leen, meer dan 350,000 fr. winst opgestreken leeft. En zeggen dat er eene wet bestaat die het spelen verbiedtDient zij misschien enkel om de onnoozele kaart- of teerlingspe- ers in de herbergen te treffen Be ecrslc Ministers sedert 1831. - I)e lijst der kabinetshoofden sinds 1831 is niet zeer lang. Onder het voorloopig be wind was de eerste minister van het le mi nisterie M. S. Vande Weyer, 26 februari 1831 het hoofd van het 2e ministerie was Lebeau, 24 maart 1831. Vervolgens te re nen van de regeering van 1831 MM. de Meulenaere, 24 juli 1831 generaal Goblet, 20 October 1842 de Theux, 21 augustus 1834 Lebeau, 10 april 1841J-B. Nothomb, 13 april 1841 Vander Weyer, 30 juli 1845 de Theux, 31 maart 1847 Rogier, 12 au gustus 1847 de Brouckère, 31 October 1852; de Decker, 20 mei 1855 Frère, 9 november 1857 d'Anethan, 2 juni 1870 Malou, 8 de cember 1871 Frère, 16 juni 1884 Beer- naert, 26 October 1884 de Burlet, 26 mei 1894 de Smet de Naeyer, 25 mei 1895 Vandepeereboom, 24 januari 1899 de Smet de Naeyer, 5 augustus 1900. Aieuw Ministerie. De heer de Trooz, gewezen minister ven Binnenlandsche zaken, is door den koning belast een nieuw ministerie samen te stellen. Daarom heeft deze achtbare heer de voor naamste katholieke kamerleden geraad pleegd, opdat het nieuw ministerie wel te akkoord zou zijn met, de meerderheid, nopens de mijnwet en de Congokwestie. Weldra zullen we de namen kennen van de nieuwe ministers. Verschillende Brussel- sehe dagbladen beweeren dat het ministerie zou samengesteld zijn als volgt: Binnenland sche zaken, M. de Trooz; Justitie, M. De Lantsheere; Landbouw en Openbare werken. M. Vanderbruggen of HelleputteFinancien, M. Liebaert, laatst minister van de ijzeren wegen; Nijverheid en Arbeid, M. Cooreman; Yzerenwegen, M. Renkin; Buitenlandsche zaken, M. van Limburg-StirumOpenbaar Onderwijs en Schoone kunsten, M. Descamps; Oorlog, generaal Timmermans. Volgens de laatste tijdingen, zou M. de Trooz toelaten dat een groep kamerleden opnieuw de ingetrokken mijnwet aan de Kamer voorstede. Be eedaflegging van baron Raizette. De nieuwe gouverneur van West-Vlaanderen, baron Ruzette, heeft woensdag inorgeud den eed afgelegd in han den van den koning. Z. M. was uit Laeken aangekomen in het paleis van Brussel, rond 9 1)2 ure. Eenige minuten later kwamen MM. Ruzette en deTrooz aan. Beiden waren in plechtgewaad. M. de Trooz droeg het grootlint van de orde van den verlosser van Griekenland, 't Was M. de minister van bin nenlandsche zaken die, volgens het gebruik, den nieuwen gouverneur aan den koning voorstelde. Na de eedaflegging zijn MM. Ru zette en de T rooz in gesprek gebleven met den vorst tot 10 3)4 ure. Daarna zijn zij weer gekeerd naar het ministerie van binnenland sche zaken. Mieuüe steenweg.Op vrijdag 10 mei 1907. te 10 ure, zal, io de bureelen van den bijzonderen dienst der Kust, te Oostende overgegaan worden tot de aanbesteding der besteenigingswerken van den trekweg van den rechter oever der vaart van Loo. Godsdienst en Zelfmoorden. Het departement der Yonne is het on gods- dienstigste vau gansch Frankrijk. Ook gebeuren er in dit departement het meeste zelfmoorden. In 1906 waren er niet min dan 116 personen die vrijwillig een einde aan "even stelden 16 andere poogden zich te zelfmoorden. Als de mensch denkt zeer goed zonder den godsdienst te kunnen leven wordt hij spoedig de prooi van alle driften die hem ten slotte h-et bestaan doen veraf schuwen en hem wanhopig maken. van 21n tot 28n April. GEBOORTEN. Reine Lemahieu, dochter van Isidore en Eugenie Papegaey. OVERLIJDENS.—Lonke Henri, 69 jaar, leurder, weduwaar van Sidonie Berghof en echtgenoot van Eugenie Hauspie, Wijk A. Deneire Magdalena, 4 maanden, Wijk A. HUWELIJKSBELOFTEN.—Hilaire Spetebroot, dienstbode in stad met Marie Jansen, dienstmeid te Watou.Jerome Techel, werkman met Emma Tem- perville, kantwerkster, beiden in stad. HUWELIJKENMaurice Baert, 35 jaar, schilder met Rachel Debyser, 27 jaar, zonder beroep, beiden 'n stad.Marcel Lefever, 20 jaar, smidsgast met Marie Bouten, 20 jaar, strijkster, beiden in stad.Maurice Creus, 28 jaar, wagenmaker met Louise Delbeque, 24 jaar, zonder beroep, beiden in stad. van 21n Februari tot 16n April. GEBOORTEN. Bruneel Florent.Gastel Joël. Dauchy Augustin.Devos Elie.Lozie Adriana. Dewilde Rachel.Leeuwerck Cyrille.Lahousse Julia.Leclercq Adriana.Beddeleem Alice. OVERLIJDENS.Bruneel Florent, 2 dagen. Ferfferfs Marie-Thérèse, 70 jaar, zonder beroep, wed. van Deprez Pieter.Pauwels Charles-Louis, 71 jaar, herbergier, echtgenoot van Dewispelaere Marie. Floquin Charles-Louis, 83 jaar, zonder beroep, wedu waar van Carre Fidelia.Rassalle Rosalie, 88 jaar, zonder beroep, wed. van Touquet DominiqueBrion Estelle, 23 jaar, herbergierster, echtgenoote van De- lye Jérémie.Vereecke Marie-Therese, 80 jaar, huis houdster, wed. van Vandooren Severin. Dauchy Henri, 71 jaar, landbouwwerker, echtgenoot van Batteu Philomêne.Sys Desiré, 37 jaar, landbouwer, echtgenoot van Noyelle Emma.Plancqueel Petrus, 78 jaar, landgebruiker, weduwaar van Lucie Desimpel en echtgenoot van Notredame Beatrice.Bouw Ber tha, 2 jaarDelannoy Agnes, 2 jaarRyckeghem Marcel, 16 jaar, metselaarsdiender.Delannoy Je rome, 6 maanden.Sys Gérard, 7 maanden. HUWELIJKEN. René Verkruysse, 25 jaar, steenbakkerswerkman met Bril Julia, 19 jaar, kant werkster, beide te Reninghelst.—Cyrille Houwen, 20 jaar, landwerker met Idonie Deirancq, 21 jaar, dienstmeid, beide te Reninghelst.— Alo'ise Mourisse, 33 jaar, landwerker te Nieppe (Frankrijk) met Natha lie Leeuwerck, 3o jaar, dienstmeid te Reninghelst. De Speelduivel.Het schijnt dat de houder aer speeltafel in het kursaal van 1 Sbb «len Meil>oom, bij Robert Delporte, Yper-kals. 2 A la Promenade Oninliii. bij Jules Hauspie, Westoutre-kals. gegeven door Jerome Dehondt, Mienwe Wereld, 3 in de bij Henri Bruneel, Casselstraat. van 21n Februari tot 17n April. GEBOORTEN. Heusele Andreas. Croquette Henricus.Lessehaeve Maurits.-— Bouwet Julianus. Bouwet Martha. OVERLIJDENS.Bouwet Jeremias, 11 maanden. Demeersseman Pelagia, weduwe van Verwaerde Carolus, echtgenoote van Zyde Jules, y3 jaar.Inge- laere Clara, 7 maanden.Heusele Andreas, 1 maand. Goemaere Carolus, echtgenoot van Helene Cuvelier 39 jaar.Becuwe Susanna, weduwe van Vandromme Henri, 60 jaar. van 28n Maart tot 25" April. GEBOORTEN.Maelstaf Angèle.Swaels Marga- ritha.—Morrez Gabrielle.Cauwelier Michel.Oli vier André.Derycke Martha.Merlevede Arthur. OVERLIJDENS. Benoit Quaghebeur, 76 jaar, weduwaar van Rosalie Outhier.René Plessiet, 06 j echtgenoot van Euphrasie Demuys.Cailliau Emile, 54 jaar, trappiestStephanie Jonckiere, 5i jaar, wed van Lievin Lucas en echtgenoote van Emile Leys Frederic Vandenberghe, 79 jaar. HUWELIJKSBELOFTEN.—Georges Vanhee, te Watou met Euprasie Desimpel, te Proven.Jerome Petyt, dienstbode te Watou met Pharaïlde Geldhof, te Handzaeme. HUWELIJKEN.Jeremie Russe met Gabrielle Gantois, beide te Watou. Hilaire Vandenbruwane met Alexie Demaeght, beide te Watou. begin om 6 ure 's avonds, inleg 34» e. terug 2 pinten bier, bij Petrus Vandamme, Hondstraat. gegeven door Camille Vercruysse, 5 A la Reparation «los Y oitnres, bij Cainilie Verhulst, Casselstraat. 6 I11 «Ion Honimelzak, bij Gust. Debyser, Paardenmarkt. 7 O11 «Ion Vlaamsehen Leeuw, bij Jules Couwet, Veurnestraat. toebeh. aan Marcel Baelden, H In «Ion Koodeii Hort, bij de wed. Caroen, Veurnestraat O A St-Górartl, bij Jul. Couttenier, Casselstraat. 10 En «Eon Ingang van YY'ostoutro, hij Medard Deraedt, Westoutrestraat. toebeh. aan Hector Verhaeghe. 11 Au Cnltivateur, bij Henri Careye, Abeele-kals, Opvolger van maakt kenbaar aan al de geëerde kalan ten en geheel het publiek, dat bij hem le bekomen is eerste klas van Ossen- of Veerzenvleesch, Zoger -en Schapenvleesch, aan de gewo ne voordeelige prijzen. (Naamlooze Vennootschap) Een der beste Belgiesche Maatschappijen die met geene andere Maatschappijen in ver bindingen staat, doet de volgende verzeke ringen en belast zich met het vormen van Spaarbanken tegen zeer voordeelige voor waarden. joVerzekering bij Sterfgeval. 2°Uitstellende Levensverzekering 3°Gemengde Levensverzekering 4°Verzekering Eerste Communie. 5°Levenverzekering-loting. 6°Pensioen-levenverzekering. Jo—Verzekering tegen ongevallen. 8°Paarden en rijtuigen verzekering 9°Gemeenschappelijke spaarbanken 100Lijfrenten. Voor inschrijvingen en inlichtingen wen de men zich tot den Opzichter Camille Dewilde, te Handzaeme. Goede en ernstige Agenten worden gevraagd (tegen goeden loon) geheel Westvlaanderen. toébehoorende aan Jules Lietaert. 12 Au Travers. bij Modeste Geldhof, Meessenstraat. 13 An Joan Start, bij de wed. Jules Verschaeve, Casselstr. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. BISDOM BRUGGE.Zijn benoemd tot pastoor te Meulebeke-Marialoop, E. H, Callens, pastoor te Kertsberghe, (Oostcamp), waar hij vervangen wordt door E. H. Maernoudt, onderpastoor te Heule. [van heden af te verkrijgen bij Auguste Mer levede, »Au Pare Si-Georges», Re- ninghelst-katsiede, Poperinghe. iMieng'elirtg'en. Vele meisjes tegenwoordig kunnen beter] hun haar opdoen dan aardappels schillen. Een Amerikaan, met acht huwbare doch ters, nam zijnen toevlucht tot de aankondi gingen in dagbladen 0111 zijne dochters aan den man te brengen. Dezer dagen ontving hij uit New-York den volgenden telegram Een ongehuwd en rijk man, zou willen I een uwer dochters huwen. Zend mij een| staal. Van haat tot liefde is een lange wegvan liefde tot haat soms een sprong. WORDT GEVRAAGD bij Prosper Verhack, kleermaker te Meessen. Mem Vraagt bij lldephonse VANDECASTEELE Schoenenfabric-ant te Bergen, (nord), 2 voor mannen- en 1 voor vrouwwerk, Onnoodig zich' aan te 10enden zonder sterk liet vak machtig te zijn. Eet is voor fijn genaaid werk. Goede loon en verzekert werk zoowel des winters als des zomers. Handelaars zoekt gij eene leening voor uwe zaken uit te breiden. Esconteeren van Wissels met twee solvabele handteekens, leeningen voor het overnemen van Com- mercen, leeningen op alle soorten van waarborg, zooals Meubels, Kleergoederen, Juweelen, enz. enz. Timber voor antwoord, uitsluitend brie ven, niet mondelings, schrijven Mr Gustave RAM OM, Moorseele. BMBgBjBH538ES3iKaiSBBii!!BBSS33MBiPi!BMBIMWB8HMBE8 Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. Zeen* C^ensactlge JPrljiEen. Huwelijk tiisschen lionder-dja- rlge. Het nieuws komt ons uit New- ork van een indrukwekkend huwelijk dat daar op 26 oogst aanstaande zal ingezegend worden. De bruidegom is een ouderling van Tenessee die nu 10i jaren teltdo bruid is een klein oudje van Breston en 100 jaren oud. In hunne jonkheid beminden de twee verloofden elkaar, doch kouden niet trou wen tengevolge de tegenstelling der ouders. Het lot, dat hun reeds sedert lange jaren gescheiden had, heeft gewild dat de verlief den van eertijds elkaar wedervonden ii. lunnen ouderdom. Getrouw aan hun verle den, hebben de twee ouderlingen besloten nu te trouwen. YYaar is liet best In België betaald men voor de belastingen per hoofd. 50 fr-. In de Vereenigde Staten 100 In Rusland 160 In Portugal 355 In Oostenrijk 380 In Italië 402 In Spanje 410 In Engeland 530 En in Frankrijk 858 Een goede raad. Menschen, drinkt den borrel niet, Want een borrel baat u niet, En hij stilt den honger niet, En uw dorst en lescht hij niet, De verfrissching geeft hij niet, En gezondheid schenkt nij niet, En lang leven geeft hij niet, Helder denken kunt gij niet, En uw beurs en vult hij niet, En goed werken zult gij niet, Vrouw en kinderen helpt hij niet. Daarom drinkt den Borrel niet. BRUSSEL, 24 April.De brouwers koopen tame lijk wel aangezien de lage prijzen. Evenwel zijn er weinig beursverhandelingen voor 1906 Men kwo teert Aalst 45 fr., Poperinghe 3g fr. Voor den aan staanden oogst Aalst 57 tot 60 fr. Poperinghe 5o tot 52 fir. NUREMBERG, 24 April.Er i$ wederom eenige vraag naar gewone hopsoorten voor Engeland, meest gele Hallertau aan 75 tot 100 fr. De andere producten behouden hun prijs io5 tot 120 Ir. Volgens een dagblad zou de hopoogst 1907 zich onder zeer ongunstige voorwaarden aanbieden immers brouwers en handelaars zouden reeds bij 't begin van den oogst koopwaar te kort hebben Daaruit zou een buitengewone vraag naar 1907 producten voortspruiten. Zouden wij een nieuw jaar 1882 hebben?». LONDEN, 24 April.Gedurende de laatste acht dagen heeft de aanvraag naar goede hop gedurig toe genomen. De markt is vast en prijshoudend. Te Koop bij de Wed. GATT EEUW, Rening hélst- kalsijde, ('Wijk Busseboom). Het Beste en Voordeeiigste voor Koeien, Paarden en Varkens, Verkrijgbaar bij Brillen, Meusnijpers Barometers. f AANKOOP YAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horiogien en Juweelen. Poperinghe, markt van den 26 April. Tarwe heet. 14,20-Rogge 11,25-Haver 9,75 -Aardappelen, 100 k. 7.50 Boter de kil. 2,60 ieren de 26, 2,00 -Hoppe de 50 kilo, 40 Ir. Yper 20 April.Tarwe, 100 kil. 16,50 logge, 17,50 a 16,00-Haver. 19,50 a 20.00- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,70 a 2,80 -Eieren het 26. 1,80 a 1.90. Brugge 20 April.Tarwe, 100 k. 17,50 a 18,00-Kogge, 15,50 a Haver, 19 00 a. 19,00-Boorien, 18,50 a Aardappelen 100 k. 8 00 a Boter de k. 2,85 a 3,0" Kieren het 26, 1.85 a 1 90-Vlas de k. 1.41 Rousselaere 23 April. Tarwe, 100 kil 17,50 a 18.00 - Roode Tarwe, 16.00 h 17 50 Rogge, 14.50 a 15,50- Haver. 17,50 a 18,00 Boonen, 20,50 a 21,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 7,50- Boter de k. 2,60 a 2,80- Eieren 1,80 a 2.00- Suikereiboon. oude, 14,00- id. nieuwe, 14.50. Kortrijk 22 April.Tarwe, heet. 16,25- Rogge, 13,50-Haver, 16,50- Chicorei 100 k 14,00 - Boter de 1/2 k. 1,45 - Eieren, 1,90 - Koolzaadolie 100 k. 72,00-Lijnolie, id 50,00 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Liinzaadkoeken, id 19.20. Kortrijk veemarkt 22 April. 415 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 110 Veerzen, le klas 872e kl. 783e kl. 74 69 Ossen, 85— 76— 731 175 Koeien, 83— 75— 70 61 Stieren, 84— 73— 701 Brussel 23 April. 370 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,05 Cureghem-Anderlecht 23 April. 2,399 Varkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,02 Op Zondag 3 Mel 1307, Au repos des Voyageurs hij Achiile Declerck. te Abeele. Op Xonila^ 12 Mei MM»?, Au Retour de la Gare bij Edmoiid Boddard, te Abeele. V' oerwaarden vor de twee prijskampen 5 Frank inleg - 12 Frank terug Kamp dood, elk zijn geld terug. Kiekens en Oude Hanen mogen samen vechten. len handelaar der streek vraagt Reiziger hebbende eene goede plaats om eenige Artikelen mede te verkoopen in de unstreken van Yper, zeer gemakkelijk. Zich te icenden aan het Bureel van dit blad Beste adres voor Schoenwinkeliers. Prijzen en Stalen op aanvraag. Beste huis voor Heeren-, Damen- en Kinder-schoenwerk. Opening wan oenen Winkel Alles van beste hoedanigheid en zeerl GEMATIGDE PRIJZEN (Café de la Paix), Poperinghe. e crq C/5 a> CD cr a> Bt n>' O crq Oq CD o O -a CD Beste huis voor alle schoenwerk, en bij zonderlijk voor gevoelige en misvormige voeten. Prijzen buiten alle concurrentie. Yperstraal, 125, Poperinghe. nnn /t:; a„l Wilt gij uwe schoenen malsch, schoon,-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4