HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD ÏOOR POPERINGHE El 01STREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. broodbrkprij, MENACIEGOEDEREN Fop Ho! SflfiSEN -0EC0RTE PPQTf¥öfte p°peringhe Bijzondere Occasie. Een Allergerievigst HUIS BOUWGROND BEETRAPEN BEETRAPEN Baitenlandsehe Politiek. De Rooversbende van JilEUtfS UIT BEIiGIE. Grooten keus van Boterpotten, in den Bazar,bij Sansen-Dccorle, Gasthuisstr. IS, Poperinghe. 5 Centiemen. ANNONCEN INSCHRIJVINGSPRIJS Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. STAD YPER, TE KOOP Uit ter hand te koopen bij Medard Debevere, Den drukregel 40 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, ToSlingem en Msrkrgkermissen mits betaling vaa 25 cn. Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in bet blad verschijnen. Studie van den Notaris Em.BUTAYE instel: Donderdag 16 Mei )1G|n7 OverslagDonderdag 30 Mei Studie van den ftotaris DEYOS, TE WATQU. Dinsdag 14 Mei 1907, te WATOU St-Jan-ter-Biezen, Openbare Ver hooping Herberggerief, Tafelier en Kleermakers-Allaam, Extra goeden VEL0. Al met gereed geld. TE KOOPEN wel geschikt om huizen te maken, IN DEN BAZAR. Gasthuisstraat, 45, Poperinghe. GROOTEN REUS VAN F£0 111 HLop 26 Mei 1907. TE KOOPEN Vlakte 5 aren 29 cent. 12 meters 25 cent. face en 60 meters diep. Terstond te Verkoopen 50,000 kilos schoone hij Amédée Beridder, Afaeele. GROOTE HOEVEELHEID Toog met marbelen plaat, Balance met gewichten, Grooten Gardemanger, 2 Ledekanten met ressorts, Beschrijving van Lapare's leven DE ERWTEN. De sehooloorlog in Pruisiscia*' Polen.- Ondanks de strenge maatregelen 'door de pruisische overheid genomen om de duitsche taal aan de poolsche schoolkinderen op te dringen is, sinds het einde van de f'aaschvakantie de werkstakingdei- schoolkinderen met 30 0/0 vermeerderd. De poolsche vaderlandsliefde overwint het prui- sisch geweld. Talrijke duitsche schoolmees ters verlaten, ontmoedigd, pruisisch Polen en gaan elders onderwijzen. Vereenigde-Staten.Men telegra feert uit Worcester dat M. Shaw, die, twee maanden geleden, nog minister van finan cien der Vereenigde-Staten was, verleden zaterdag, tijdens een banket, gegeven door Board of Trade van Worcester, verklaard heeft dat de oorlog onvermiddelijk is tusschen twee groote natiën, wier verzuchtingen de zelve zijn, namelijk: den Stillen Oceaan be heerschen. HAZEBROUCK, BUITENIiANDSCH JIIEUÖJS. Fcveiul begraven. Den 29 April, Een schip vergaan.De Poitou fransch vuurschip, is tijdens een geweldig onweder op de kusten van Uruguay vergaan; 200 passagiers konnen gered worden 60 zijn verdronken. Vereenigde Staten. Noodlottige vergissing.Graaf Üthon van Waldstein, van Oostenrijk, neef van eenen kardinaal en van den prins Warteinburg, werd, terwijl hij dichtbij Willows op wandel was, over vallen door mannen die hij voor bandieten aanzag en die in der waarheid politieagenten waren. Italië.- -De vulkaan Stromboli is maan dag avond ten 9 ure 15 in volle uitbersting gekomen; hevige onderaardsche ontploffin gen gingen het schrikverwekkend schouw spel vooraf. t^onisiLlijL geschenk. De twee Leeuwen die Menelik, keizer van Ethyopie aan koning Leopold II, onlangs ten geschen ke gegeven heeft, zijn te Marseille en zullen in 't korte te Antwerpen aankomen, en daar in den dierentuin gezet worden. China. Uit Shanghai wordt gemeld dat, tijdens eene chineesche processie, de steenen brug over de Soochow-Creek inge stort is. Dertig cbineezen werden gedood het getal gekwetsten is groot. ZONDAG 12 Mei igo7. Derde Jaar. N' 24. worden ingelijfd DE IIA ERNES TRA A T, 4, TYPED. telkens om 3 ure namiddag ter herberg Café du Sultan Groote Markt, t'Yper, van Rij sel straal, Eene schoone en welgekalante genaamd De Kroon met Stagie en afhankelijkheden begrijpend: ruime Bergplaatsen en Peerdestallen, groote Koer, samen inhoudende onder grond en erve, 3 aren, staande al den westkant der Rijselstraat, nr 182, op het kadaster bekend sectie F, nr 509a. Laatst gebruikt door sieur Camille Hou- tekiet en heden onbewoond. Handslag met de toewijzing. Voor de sleutel zich te bevragen ter studie van voornoemden Notaris. 1/2 gewin van instelpremie. om t ure namiddag, ter herberg 8>e Vrede bewoond door Aimé Theeten, VAN Gelegen in de Meessenstraat, groot vol gens kadaster sectie F, nummer 497b, twefe aren 95 centiaren palende noord M. Valère Masschelein te Poperinghe, op gemeene mu ren oost denzelven zuid den ijzerenweg en west gezeide Meessenstraat. Voor alle inlichtingen, zich te wenden tot (b rille (jiia^iioheur, winkelier in de Yperstraat, Poperinghe. Speelgoed voor kinders.Kindervoituren. Gemaakte bloemen bladeren. Rouwkronen Schouwgarnituren in alle slag. Foulards, Cols, Manchetten en Handschoen. Zon- en Regenschermen.Wandelstokken. Quinquets, Lampe-Belgen, Ganglampen, Luisters met petrol en voor de gaze. Meubelpapier aan alle prijzen, Franjen, Gordijnen en Stoors op maat, Toiles-cxrées, Linoleums, Tapijten, Spiegels, Reiszakken en Koffers in alle grooten, Tapstokken Parapluiestaans, Vogelkooien Fantazie Artikelen, Panders, Accordeons, Gleisch, Porcelein, Cristaal en half Cristaal Glas, alle grooten van Boterpotten, Gebedenboeken, Bureelgerief, Registers, Albums voor portretten en fantasie kaarten, Rookersgerief, Portemonnees, Portefeuillen, Reuk- en Zeepartikelen, enz., enz. mmmm Schikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elverdinghestraat. palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Duthoit. Zich te bevragen Casselslr. 15 Te Koop bij de Wed. CATTEEUW, Reninghelst- kalsijde, (Wijk Busseboom). Alles in zeer goeden staat. Zwijnslachter, Gasthuisstraat, Poperinghe. (Vervolg. Den 15 April 's avonds pleegde Laparemet Abel Pollet en Theophile Deroo, eene diefte ten nadeele van M. Gustave Dumortier, beestenkoopman te Yper, zij roofden daar wat geld, een gouden uurwerkketting en een gouden ring. In den nacht van 17 tot 18 April, braken zij binnen bij Amand Ballieu, klein landge- bruiker te Oostvleteren. Zij stolen daar wat geld, kleederen, boter, eenige juweelen, en sloten er de dochter in een koffer op. In den nacht van 20 tot 21 derzelfden maand, rond 11 ure 's nachts, drongen Lapare, Abel Pollet en Marcel Deroo, binnen bij de wed. Delhaye-Weemaere,rentenierster te Rousbrugge, en ontvreemden er 2 belgi- scbe titels ter weerde van 1000 fr. ieder een spaarboekje van rond de 1900 fr., eene somme geld van ongeveer 4000 fr. en wat juweelen. In hunne betrekkingen te samen hebben de twee hoofdmannen ook verschillige dief stallen gepleegd in Frankrijk. Gelijk men kan zien, deden Guyard en zijne gezellen dapper de eene diefte na de andere en zij gingen voorzeker nog niet uit scheiden, had het niet geweest dat hunne aanhouding dit hun kwam beletten. De inwoners onzer streek en van het noorden van Frankrijk waren over van schrik. De landbouwers dierven hun huis niet meer alleen laten en wapenden zich met revolvers en geweeren. De politie van beide landen deed alles wat mogelijk was om de daders dier talrijke laffe aanslagen te vinden toen al met eens, op Vrijdag 4 Mei, het nieuws in Poperinghe aankwam dat de da ders der moord van Violaines en der moord van Crombeke aangehouden waren. Iedereen vernam dit met veel genoegen on niemand was verwonderd toen Camille Guyard acht dagen nadien aangehouden werd als medeplichtige der bandieten Pol lets, Deroo's, Vromant, enz. Aanhouding van Guyard. In betrekking zijnde met de gebroeders Marcel en Theophile Deroo van Pradelles, was Lapare alzoo in kennis gerockt met de zuster der Deroo's, Madeleine en was van zinne met haar te trouwen. De dag van het huwelijk was reeds vastgesteld en Lapare die den Zondag 13 Mei de bannen moest geroepen worden inde kerk, was den Vrij dag- rnorgend 11 Mei, eens naar Pradelles gegaan om zijne toekomende te bezoeken en het bruiloftfeest te regelen Maar de zaken begonnen verslechten; men had reeds eenige aanhoudingen gedaan in Frankrijk én waar schijnlijk was Lapare toen reeds ook op zijn gemak niet meer. Na den Vrijdag dus te Pradelles overgebracht te hebben, was hij naar Caestre naar de statie gegaan in gezel schap van Madeleine Deroo en beide hadden daar den trein genomen voor Poperinghe. Eene onaangename verrassing stond hem hier te wachten Toen zij met den trein van 4 1/2 ure aan kwamen stonden de gendarmen gereed en hielden beide verloofden aan. Misschien was hij er zich wel aan verwachtende maar toch De gendarmen leidden hen mede naar het politiebureel en eene menigte toegeloopen volk vergezelde hen tot daar. Lapare hield zich onverschillig, loeg lot het volk en zegde: Ik weet niet waarom zij mij aanhouden, zij zullen toch tevreden zijn mij los te laten morgen zal ik reeds vrij zijn.' Zijne voorzeggingen verwezentlijkten zich niet, want sedert men hem naar Yper ge daan heeft is hij nog te Poperinghe niet weergekeerd Zijne .aanhouding verwekte groote op schudding in stad, en toen men langzamer hand de gansche waarheid en al de misdaden vernam welke hij met zijne makkers bedre had, gevoelde de bevolking zich als van eenen tyran ontlast. Lapare is thans in het gevang van Yper. Het onderzoek gaat altijd, doch moeilijk voort. Hij bekent niet of bijna niets en schijnt geheel goed den leefregel van het gevang te kunnen volgen. Alwie hem aan de verschillende confrontaties gezien heeft en die hem te voren kende, heeft inderdaad kunnen bemerken dat hij niet vermagerd is, integendeel Vervolgt te naaste week, Streng verboden nadruk Het is een onloochenbaar feit dat de erw ten eene voorname rol vervullen in de voeding; het zijn inderdaad zeer voedzame vruchten aangezien zij eene hoeveelheid eiwitstoffen inhouden. Ook wordt deze groente door een ieder gekweekt, doch naar onze meenig op te kleine schaal. De erwten zijn veeleischende planten die nochtans het vermogen bezitten de vrije stikstof der lucht te vestigen, en bijgevolg dit element bij de teelt, in het algemeen kunnen missen. Wij zullen dus heden eenige inlichtingen geven nopens de kweek dezer kostelijke groente. Men begrijpt gemakkelijk dat men de grootste opbrengsten bekomt in goede wel bewerkte gronden, die tamelijk veel voedsel inhouden. Versche stalmest past hier niet, om de eenvoudige reden dat in dat geval de plant te groote ontwikkeling neemt tot nadeel der zaadvorming. Voor vela- en hoferwten is het hoogst noodig eene goede bemesting van potasch- en fosfoorzuurbevattende vetten toe te dienen, want het komt er op aan eene groote op brengst van goede hoedanigheid te bekomen. Bij de teelt van schelperwten, die met schelp en al geëten worden, kan eene lichte dosis stikstof of 50 Kgr. zwavelzuren ammo niak per hectare voordeelig zijn, omdat in dergelijk geval de schelp goed ontwikkelt. Het is ook hoogst noodzakelijk den grond te kalken, omdat deze den bodem gezond maakt, en tevens de organische meststoffen ontbindt. Wij raden dus aan per hectare 150 tot 200 Kgr. chloorpotasch te gebruiken of 400 tot 600 Kgr. kainite en 3 tot 400 Kgr. superfosfaat. De wijze hovenier zal niet nalaten de aan bevolen meststoffen aan te wenden, indien hij hooge en winstgevende oogsten wil be komen. J. AIDIT. Frankrijk.Uitdrijving van kloos terzusters te Nanles. Zaterdag rnorgend ten 5 ure, werd het klooster der Urselinen, te Nantes, onder sekwester gesteld. Een strenge ordedienst was ingericht. De Zusters weigerden de poort en de deuren te openen; deze werden met geweld ingebeukt. Do Moeder-Overste gaf lezing van eene protes- tatie. Daarna had de uitdrijving der kloos terzusters plaats. De werkstakingDe werkstakings beweging loopt te Parijs op haar einde. Eerst besloten de bakkersgasten het werk te hernemen, doch, toen zij donderdagnacht bij hunne gewezen bazen aanboden, werden het meerendeel geweigerd. De koffiehuis- en restaurantbedienden hebben nu ook besloten den arbeid te hernemen. De werkstaking der tramways van Roe- baais en Toerkonje is vrijdag geëindigd. De werkstakers hebben voldoening bekomen. Het werk werd zaterdag hernomen. Te Rijssel heeft de werkstaking in de kaarderij Queret eene onverwachte uitbrei ding genomen 50 draadjesmakers hebben den arbeid gestaakt. In de spinnerijen Car- rois en bij de aardewerkers duurt de staking voort, Te Roebaais ligt de fabriek Motie en Co stil, tengevolge van eene nieuwe werksta king. Te Toerkonje zijn zaterdag 400 weekhe den naar de kammerijen Lamon en Binet teruggekeerd. In de tapijtfabrieken duurt de staking voort. filustaiui. Beleekenisvol. De inwo ners van Arzamass. in de provincie Nijni- Novgorod, verlangden hunnen volksverte genwoordiger, M. Vladimirsky, op het leven te verzekeren. Geene enkele verzekerings maatschappij heeft het willen aannemen. Alhoewel Shaw de twee natiën in kwestie niet heeft genoemd, twijfelde niemand der aanzittenden eraan of hij bedoelde Japan en de Vereenigde-Staten. Gezien het politiek gezag van M. Shaw, hebben zijne woorden eene zekere opschud ding verwekt. Vier Invrijheidstellingen Terwijl de bijzondere kommissarissen, zoo als wij reeds meldden, nieuwe opzoekingen doen te Vieux-Berquin, ten einde te kunnen overgaan tot nieuwe aanhoudingen, heeft de onderzoeksrechter van Bethune vier perso nen, die reeds gevangen zaten, terug in vrijheid doen stellen. Het zijn Elie Dehouck, d'aglooner te Hazebrouck;" Zoé Wyndein, vrouw IngrandtBerteloot, veekoopman en Hélène Declerq, die aangehouden waren, verdacht van medeplichtigheid aan de mis drijven van de bende Pollet, door verheling. De diefte te Houtkerke. Abel Pollet en Theophile Deroo, werden verleden week gekonfronteerd met M. René Messuwe en met zijne zuster Theresia, van Houtkerke, waar zij den 14 december 1905, inbraak pleegden. Pollet en Deroo hebben over den diefstal met doodsbedreigingen, gepleegd bij Messuwe de meest mogelijke inlichtingen gegeven, en aarzelden niet te bekennen dat zij een mede plichtige hadden. Abel heeft hem echter niet willen noemen. Deroo, daarentegen, verklaarde dat het een landbouwwerkman is, redelijk dik, dien hij nog niet zal noemen, maar die voor zijne inlichtingen 100 fr, ont vangen heeft. Pollet zegde dat hij liever had dat de man onbekend bleef, om het zaad der bandieten te kunnen vereeuwigen. M. en Mej. Messuwe vonden Abel Pollet veel slech ter dan Deroo, die zich door zijne jeugd en weinig onderving al te gemakkelijk liet meeslepen. De bandieten hadden bij Messuwe eene som van 780 fr. gestolen, welke zij verdeeld hebben toen zij te Abeele aan kwamen. Nieuwe moord ontdekt. Verleden week werden er op bevel van het parket van Bergen (Mons) politiemannen van die stad naar Bethune gezonden om er een aangehoudene te ondervragen betrekke lijk de moord op de jonge dienstmeid, te Bergen De gevangene die moest ondervraagd worden, is niemand anders dan de akelige bandiet Abel Pollet, de kapitein van de beruchte moordenaarsbende die niet min dan 800 misdrijven pleegde. Abel Pollet verklaarde onder andere, aan de belgische politiemannen dat de misdaad op den boulevard Dolez gepleegd werd door een kerel van zijne bende, dien men tot hier toe nog niet heeft kunnen aanhouden. Hij zou voor medeplichtigen gehad hebben twee kerels en eene vrouw, die eenigen tijd te Bergen verbleven hadden, lang genoeg om te weten dat er in de woning van mad. Jacqmotte, waar de moord gepleegd werd, veel te stelen was. Ten einde na te gaan of de gezegden van Pollet waar zijn, werden er opzoekingen gedaan te Poperinghe en te Kortrijk. Daar uit is gebleken dat de beruchte bandiet de waarheid gesproken heeft. Het is nu een stellig feit dat men de plegers kent van de misdaad, welke over ongeveer anderhalf jaar de stad Bergen in opschudding bracht en waarvan men vreesde de daders nooit te zullen ontdekken. Nieuwe opzoekingen zijn woensdag gedaan geweest in de Cité Claire, in het huis eertijds bewoond door Abel, maar zonder uitslagen op te leveren. Abel en de guillotien. De rooverskapitein, die over van vreugde was toen hij over eenige maanden vernam dat men in Frankrijk van zinne was de dood straf af te schaffen, moet zich alweêr onge rust gevoelen. Vele tegenschriften zijn reeds inde fransche Kamers aangekomen, en, sedert men met de bespreking der afschaffing bezig is, zijn reeds in Frankrijk 26 ter dood veroordeelingen uitgesproken geweest. Er is dus geen twijfel aan, of de jury van het assissenhof van Pas-de-Calais, voor het welk Abel zal verschijnen, zal zijn hoofd en dit zijner bijzonderste medeplichtigen eischen. Zij zouden maar hebben wat zij verdienen. Frankrijk. llautmont. Voor twee duizend frank reisduiven vernield. De vijl' duivenmaatschappijen van Hautmont had den in zeven panders, 300 reisduiven verzonden naar Pont-Sainte-Momenée om aan een prijskamp deel te nemen. Toen de statiebediende de duiven wilde uitlaten, bestatigde hij met verwondering, dat 60 doode of stervende duiven in de pan ders bleven. Het meestendeel waren de oogen uitge stoken, en allen waren verwond aan het hoofd. Men denkt dat het een wezel of marter is die, erin gelukt zijnde in de panders te krui pen, en de schade veroorzaakt heeft. Onder de gedoode duiven, zijn er vele oude, die verleden seizoen prijzen behaald hadden. De 5 maatschappijen' schatten het verlies op 2000 frank. stierf te Sarbazau eene landbouwster, mad. Escoulet, 36 jaar oud. Den 1 Mei werd zij begraven, 's Anderdaags ging een inwoner der gemeente voorbij het graf dat nog niet gansch gesloten was, en hoorde kloppen en zwakke zuchten opstijgen van onder den grond. Hij liep aanstonds een geneesheer en den burgmeester verwittigen. De kist werd bovengehaald en geopendHet lijkkleed was gansch verscheurdDe geneesheer voel de het hert der ongelukkige nog kloppen. De vrouw werd aanstonds verzorgdplotse lings rees zij overeind, spuwiio een straal bloed en viel dood neer in de armen van den geneesheer. In de hoeve van het Oratorium, eigen dom van de gravin de Tholozam, te Hyères zijn maandag vier knechten die achtereen volgens in eene gewelfde wijnkuip daalden waar zij zaksel van wijn wilden halen voor het vee,' verstikt geworden. Men heeft hunne lijken opgehaald. De sprinkhanenplaag in Spanje. Te Sanlucar de Baraméda, in de spaansche provincie Jèréz, is zulke groote hoeveelheid sprinkhanen gevallen, dat de oogst ernstig bedreigd wordt. Men schat dat op eene uit gestrektheid van 2 hectaren, meer dan 80 miljoen insekten zitten. Achlien personen gekwetst door eenen automobiel. Een erg automobielongeluk is gebeurd te Magdebourg (Duitschland). Het was 11 ure 's avonds, toen een automo biel in volle vaart afkwam en te midden een groep gymnasiasten liep, die van een leest kwamen. De bestuurder die vooren op ging werd op den slag gedood en 17 jongelingen erg gekwetst. De politie moest bet volk be letten de automobilisten dood te slaan. Deze hadden hem verward met eenen moordenaar dien ze opzochten. De graaf sloeg op de vlucht, doch werd gedood na eene hardnekkige vlucht. Graaf Othon had Oostenrijk verlaten en voor zoo wat zes jaar, met zijne familie afgebroken. Hij nam deel aan den Zuid-Afrikaanschen oorlog en leef le van zijn werk in Amerika. De Etna spuwt meer rook en steentjes dan gewoonlijk. Men vreest dat deze vuurberg op zijne beurt in bersting komen zal. Donderdag avond heeft eene ontplof fing plaats gehad in het poedermagazijn te Canton. Een honderdtal personen werden g kwetst. Twintig lijken werden wederge- vonden. Vijftien huizen werden gansch ver nield en een honderdtal ander beschadigd. Do muren der slad werden omgeworpen op eene lengte van 200 voet. STADSNIEUWS. Zondag is er proces-verbaal opgesteld geweest tegen de vrouw van E. D. voor nachtstoornis op de groote markt rond 12 ure. Zondag nacht hoorde de politie, die op nachtronde was, een gerucht van kijven en tieren op de Kazemarkt. Zij ging er naartoe en bestatigde dat het de genaamde Vierstrae- te Henri was en zijne vrouw die in twist varen en reeds gevochten hadden tegen 'echel en zijne vrouw. Een onderzoek is gesteld. Maandag was de heer Charles Dewic- ere, landbouwer, wonende in den Boonaart nar stad gekomen met eene koei. Gekomen ij de beenhouwerij, verschoot het dier voor Resell dat buiten hing, sprong uit des ge- idders handen en liep in volle vaart de i ioescheepstraat. op. Iedereen vluchtte ver- i lirikt de huizen binnen. De heer René De- Vcs, schepene der stad, in deze straat woon achtig, het dier ziende afkomen, deed de ort zijner schuur open, zette zich in 't mid- on der kalsiede en deed teekens met de ar men. De koei verschrikte en liep de poort .it waar men ze kon vastnemen. De hoer Jules Decreus, molenaar bij de statie te Poperinghe, kwam maandag per eio naar huis van den Ouderdom, toen hij op een steen stuikte en zoo ongelukkig viel dat hij den linkerarm gebroken werd. Woensdag rnorgend deed vrouw Louise DeBaene, wonenend in de Gasthuisstraat, de processie mede der Kruisdagen. Gekomen aan den draai van St-Jan's kruisse, bij de herberg Au Due de Brabant werd zij door het gewoel omgeworpen en kon niet opstaan. Twee religieuzen namen haar op, leidden haar in een huis binnen en toen de processie voorbij was, deden zij haar naar huis. De vrouw is den voet verstuikt en zal moeten 3 weken bedlegerig blijven. Bij misgreep hebben wij verleden week gesteld onder de korpsen van Sapeurs-Pom- piers die hier aan het festival zullen deel nemen den 26 mei aanstaande Veurne en Gheluvelt; het moet zijn Ceurne en Ghe- luwe. Bij koninklijk besluit van 24 april, wordt de wettelijke erkenning verleend aan de

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1