TOBLER ijsKaip S SANSÊMËCORTE KINDERVOITUREN Hil. Osstyn-Cambie, J. LIEGE0IS - M0NTEYNE JULES DE PUVDT- SCHMIDT, Combat-Bolling, Sehoone Tabak planten P a t e G a is 1 o 5 s e CONSTANT DEZEURE, VAN BRliWAENE-SANSEN, Gegalvaniseerd IJzerdraad Wetensweerdigheden. Schoone HESP Een schoon Schaap, R. MONCAREY, Poperinghe. Drij bekwame Sehoeiimakersknechteji, Alsook eeae goede Stïkster. Geldieening aan 4 °)0 's jaars. AU BON GÉNIE. e. Huis RENÉ RERAT-BERAT, VOOR HOPPE. FOURRUREN in 'tGroot en 'tKlein Horlogiemakerie, Goudsmederie, jyweelhandel. Chocolat au lait Suisse. BURGERSTAND VAN POPERINGHE HE RB ER GKERMISSEN met de buitenbol, 'i In tic Sperre, Te Verhollen, 8 OP FRANSCH GRONDGEBIED. Au Retour de la Gare 5 Frank inleg - 12 Frank terug. Prijs 2,50 fr. de Liter. HUISMOEDERS Het overtreft de Souda en bespaart de Zeep. SURPRISE Te verkrijgen bij alle goede Winkeliers. Algemeenen Depothouder, PREMIÈRE MARQUE DU MONDE. In den Bazaf. Gasthuisstraat, 15, GROOTEN KEUS alle slag en soorten Engelsche Karretjes, Tafels, Stoelen Hofbanken, IJZmN BEDPEIt Merk (GEKROOND KALF) uitnemend voor het vetten der KALVEREN der VARKENS. en REMY'S VOEDER Het Beste en Voordeeligste voor Koeien, Paarden en Varkens, R. Moncarey, In 'tParadijs, Poperinghe. MARKTPRIJZEN. Lijnwaden, - Merceriën, li IS i; I DI-:\ lu I BS SWABS EN. bij Jéröme D EHON DT-DELMAERE C. Crevits-Adriaen, Beenhouwer, Yperstraat, N° 6, Msurv Vraagt bij lldephonse VANÖECASTEELE Landbouwers wilt gij uw Vee en Varkens, of Zwijnen verzekeren te gen sterfte, of verzoekt gij eene lee ning voor uwe zaken uit te breiden 500 tot 50,000 fr., alsook voor het overnemen van groote hofsteden. Schrijft spoedig met timber voor antwoord, aan WISSELKANTOOR. Noordstraat, 16, Poperinghe. 2. 5' Yperstraat, tSJs, Poperinghe. in den Franschen,$oldaat. Valère Staessen-Bottez, HUIS y GESTICHT IN 1842 2bis 4, Boterstraat, YPER. Groote keus van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. STROOIEN HOEDEN EN ALLE NIEUWIGHEDEN IN ZOMERARTIKELEN Zeer Genadige Prijzen. MILITAIRE ARTIKELEN voor Maatschappijen, Politie, Pompiers, Gendarmen, enz. Het eenigste huis van Stad, waar alle VELLEN ARTIKELS bereidt en vervrocht worden. Het Huis heeft geen ander Verkoophuis in Stad. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.-—Alles gewaarborgd Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweeien. Let wel op het adres (Rechtover het GêSttWiSj, maatschappij van onderlingen bijstand zorgen voor morgen van Poperinghe. Een koninklijk besluit van 29 april ver leend de herinneringsmedalie aan de volgende muziekanten van het muziek der Sapeurs Pompiers Depreeuw Henri, Deraedt Hilai re, Druant Jules, Gombert Emmerij Hennnert Eugène, Ingelaere Alfons, Merle- vede Cyrille, Rosseel Emile. Koni ag schietingHebben koning geschoten op donderdag laatst in de hand boogmaatschappij Willem-Tell, M. Kené Vanden Berghe in de maatschappij St-Se bastiaan, M. Nestor Battaille Bijzondere trams ter gelegenheid van opening he-Festival. Den 26 Mei 1907 ter gelegenheid van het Festival te Poperin ghe, vertrekt de vram 9 uit Poperinghe ten 20 ure 8 ure 's avonds in plaats van ten 18,30 ure (6 V% u.)om ten 22,15 u. (10,15 u. te Veurne aan te komen. Daarenboven richt de Maatschappij voor bovengemelden dag de volgende bijzondere Trams in: A.Op de lijn Poperinghe-Veurne 1. Eenen Tram vertrekkende uit Veurne ten 12 ure en aankomende te Poperinghe ten 14,15 ure (2,15 u.) 2. Eenen Tram vertrekkende uit Poperin ghe ten 21 ure (9 u. 's avonds) en aankomen de te Beveren ten 22,5 ure. (10.5 u.) B.Op de lijn Dixmude-Yper-Poperinghe. 1. Eenen Tram vertrekkende uit Merckem ten 12,25 u. na de inkomst uit Dixinude van den Tram 24, en aankomende te Poperinghe ten 13,40 ure (1,40 u.) 2. Eenen Tram vertrekkende uit Poperin ghe ten 21,5 ure (9,5 u.) en aankomende te Dixmude len 22,50 ure. (10,50 u.) Deze Trams zullen in al de gewone staties stilhouden. Er zullen op dien dag ook bijzondere Trei nen ingericht worden op de lijn Hazebrouck- Kortrijk. De uren ervan zullen later bekend gemaakt worden. Sint-Jan-tei*-ISiescn.-Kerktorentje Ziehier den uitslag der aanbesteding van de werken tot het bouwen van een Torentje op de kerk. Bestek 1338 fr. 92. Hebben aangeboden: MM. De Busschere-Vanden- Borre, Rousselare, 1390 fr.H. Vereecke, Woesten, 1493 fr.Boussonier en zoon, Waasten, 1560 fr. Délicieux et nutritif. llotBsbrugge. Bij het maken van eenen nieuwen beerput bij Adolphe Vande- casteele, binnen de dorpplaats hebben de metsers maandag namiddag, 6 mei, bij het delven, op ongeveer een meter diep op eenen aardenpot gekomen waarin er eene hoeveel beid zilveren kroonstukken waren, met de beeltenis van Karei de Vijfde. Deze stukken zijn allerbest bewaard. We§toutre« - Ter gelegenheid van den meimaand, viert men in de kapel van den Roodenberg, de octave van O.-L.-Vrouw Duizende menschen komen jaarlijks op dat seizoen er naartoe gestroomd om er te bid den en genieten er meteen van het schoone zicht dat men van daar heeftmen ziet er inderdaad niet min dan 500 kerktorentjes der omliggende gemeenten zoowel van Bel- gie als van Frankrijk. Met den eersten zondag van den mei maand, zondag laatst dus, was er alweer veel volk afgekomen, de kermis die op den dag begint, was wel ingesteld maar moest een treurig einde hebben. Zekere Bouvet, jonkheid, wonende te Locre op den Zwartenberg, die zich in den avond goed verzet had in de herberg «Sebas- topol was rond 10 ure 's avonds vertrok ken om huiswaarts te gaan. Onderwege werd hij aangevallen door twee mannen, de eene gewapend met een mes en de ande re met eenen grooten steen. Zij vielen hem op het lijf en brachten hem twee sneden in de kleederen en een geweldigen slag toe met den steen op het hoofd, zoodat hij be wusteloos nedervieldaarna namen de da ders de vlucht. Voorbijgangers vonden hem daar een uur later, en droegen hem huis waarts. 't Schijnt dat de daders gekend zijn, en dat jaloerschheid voor de meid van Sé.... de oorzaak der twist zou zijn. Een Bergbewoner. Moeskroen. Een schrikkelijk onge luk is dinsdag gebeurd in het klooster der Paters Jezuieten, onlangs uit Frankrijk hier aangekomen. Men was bezig met een gebouw op metsen, dat dienen moet voor school. Een weinig voor 9 ure stortte de stelling in waar op verscheidene werklieden arbeidden. De ongelukkigen vielen met oorverdoovend gedruisch, te midden van balken, kepers en planken, van eene hoogte van 15 meters. Het schuwspel was verschrikkelijk. In de kelderingen lagen de werklieden te kermen van de pijn, verpletterd tusschen de puinen. De hulp werd spoedig ingericht door het ersoneel van het gesticht en doktoors Ourdeau, Maes, Schepens en Vuylsteke. Tot nu toe zijn er geene dooden. Zes slach toffers werden naar het hospitaal gevoerd. De werklieden waren aan den arbeid voor de rekening van M. Maseulier. van Toerkonje Een onderzoek is ingesteld. Handzaeme.Maandag waren alhier eenige werkmenschen aan het werk in de nieuwe melkerij, toen opeens een hunner Ivo Kerckhove van Cortemarck, onpasselijk werd en seffens stierf. Men schrijft zijne dood toe aan een hertaderbreuk. De man was vader van familie en werd te Cortemarck onder eenen grooten toeloop van volk begra ven. Dynamietaanslag te Brugge. Op woensdag van verledene week keerde de aannemer Christiaens rond 11 ure 's avonds huiswaarts, toen hij op de vensterzuil van het hotel van M. Gillès de Pélichy, volksvertegenwoordiger, eene blikken doos zag staan met eene brandende wiek eraan Bij zijne aankomst nam een kerel de vlucht. M. Christiaens doofde de half verbrande wiek uit en droeg de doos naar het politiebureel. De bevelhebber der genie heeft vrijdag de doos onderzocht. Daaruit is gebleken dat zij zwart poeder, gemengd met nitro-glycerine bevatte een gedeelte van den inhoud werd aangestoken en veroorzaakte eene geweldige ontploffing. Het is dus zeker dat, ware de doos ontploft op de plaats waar zij neerge legd -werd, er vele schade zou aangericht eweest zijn aan het hotel van M. Gillès de geweest zyi Pélichy. De aannemer Christiaens, die het ontploffingstuig vond en het naar het politie bureel droeg, werd door het parket geluk gewenscht en zal voorgesteld worden voor een eereteeken. De H. Bloedprocessie te Brugge. Voor de 757® maal heeft de vermaarde H. Bloedprocessie Maandag laatst haren jaarlijkschen ommegang gedaan door de 'straten van het aloude Brugge. De stad, die haar feestgewaad van de groote dagen had aangetrokken, was ingenomen door een machtigen toeloop van vreemdelingen, die met treins. trams, stoombooten, bank wagens autos, velos, enz. waren aangebracht. Uit Holland, Engeland en het noorden van Frankrijk waren ook buitengewoon Vee bezoekers toegekomen. Men schat het getal vreemdelingen op ongeveer 40,000 Pick-Pockets.De H. Bloedprecessie heeft, zooals telkenjare, maandag nogmaals met een stroom van volk, een aantal gauw dieven naar onze stad uitgelokt. In den voor middag werd Hélène Wolle van Mariakerke haren geldbeugel, 5,50 fr. inhoudende, ont vreemd. Na den noen roofden zij nog een drietaldeze van mejufler Bortier van Pope- inghe, met 45 fr.; dezen ten nadeele van Isabella Muyssens van Meetkerke, die rond de 9 fr. bevatte, alsook de geldbeugel van Irma Begin, met 8 fr., die te Orroir woont. Meeiicu. MoordpogingVrijdag namiddag, ten 4 ure, heeft de genaamde Prosper Vanroye, kamslager, 25 jaar oud, wonende in de Wayezstraat, zes revolver schoten gelost op zijne vrouw, Herminie laelen, 22 jaar. Vier der kogels troffen de ongelukkige in volle borst, een vijfde drong taar in de keel en de zesde doorboorde haar de linkerhand. Doktoor Debacker, in allerijl ontboden, diende het slachtoffer de eerste zorgen toe en hoopt haar te redden. De po itie werd verwittigd, doch toen zij ter ilaatse kwam, was de plichtige reeds ge vlucht in de richting van Frankrijk. Naar iet schijnt, heeft hij het wapen der misdaad in de Leie geworpen. Zondag morgen is Prosper Vanroye zich in handen van M. Vandenbossche, politie commissaris, komen gevangen geven. In een langdurig onderhoor beweerde hij ge- fiandeld te hebben omdat zijne vrouw zich niet goed gedroeg. Na het onderhoor werd de dader naar het gevang van Kortrijk overgebracht. KoHrijk.Maertens. de herhergier van iet gehucht Walle, verdacht van brandstich ting en moord, werd vrijdag langdurig door den onderzoeksrechter onderhoord hij loo chent nog altijd krachtdadig. De Heilig Haar processie gaat uit zondag 12 mei aanstaande om drie ure en half. Jaar- ij ks is er, te Kortrijk, een groote vslkstoe- loop voor dien luisterrijken ommegang. De voerman Felix Demey, die maandag te Cuerne, onder zijnen wagen viel en over reden werd, is donderdag morgend in het gasthuis aan de gevolgen zijner wonden over leden. na de HH. Rechten ontvangen te hebben. Te Ilulemyit is madame Biesbouck- Vanthomme vrijdag, 3 mei, overleden men moest maandag laatst haren gouden bruiloft- 'eest vieren. Te Meeffe is eene voorloopige brug in gestort terwijl een wagonneije met 12 werk- 'ieden er in, er overging. Zij vielen allen in den gracht. Twee werden gedood en acht gekwetst. St. Jaus-lYIoIeiibeek. Moord. Zondag morgend, om 9 ure, heeft de genaamde DeBoeck, zijne verloofde, Hor- tense Van LaDgenhove, die hij beschuldigde met andere personen betrekkingen te onder houden, drie kogels in het hoofd geschoten. Het meisje werd naar het hospitaal over gebracht waar zij weldra den geest gaf. DeBoeck heeft zich gevangen gegeven. De eedaflegging. Zaterdag voor middag, ten 11 Vi ure. begaven de nieuwe ministers, in zes landaus, zich naar het 3aleis van Brusselzij droegen het habiet en witten das. De koning, in groot uniform van luitenant-generaal, wachtte op hen. De ministers legden den eed af, waarna de coning hun geluk wenschte en met ieder, in 't bijzonder, een gesprek van eenige mi nuten voerde. De nieuwe ministers keerden vervolgens naar het ministerie van binnenlandsche zaken terug, waar M. De Trooz hun een ontbijt aangeboden heeft. Een koninklijk besluit gelast M. Helle rutte voorloopig het ambt van minister van landbouw te vervullen. In plaats van acht, tellen wij thans dus tien ministeries. Bel gië's bevolking. Het Staats dad van zondag deelt de officieele opgave mee van het cijfer der bevolking van ons and op 31 December 1906. België telde toen 7,238,622 inwoners, te weten 3,596,629 van iet mannelijk en 3,641,993 van het vrouwe- 'ijk geslacht. De stad Antwerpen telt 304,032 inwoners, Mechelen 58,800; Brussel 199,695; Ander- echt 58,654 Elsene 71,748; Laeken 32,418; Sint-Jans-Molenbeek 65,659; St-Gilis 61157 St - Joost - ten - Noode 33,814Schaarbeek 73,395; Brugge 43,486; Kortrijk 34,809; Oostende 41.846; Aalst 32,741; Gent 163,079; Luik 172,039; Hasselt 16,676; Tongeren 9,894: Namen 32,193. Zoetenaeye blijft nog altijd de minst be volkte gemeente van het land met 26 inwo ners. De Hopteelt. In het land van Aalst heeft de hop in de laatste veertien dagen veel van de koude te lijden gehad. De vroege hop, zooals de groene bel en de witte rank die in de eerste schoone dagen van april fel geschoten was, schijnt vooral ge troffen te zijn. De jonge planten van een en twee jaar zijn in hetzelfde geval. Vele hop velden zien er ellendig uit en schijnen ziek te willen worden. Tot nu toe in alle geval zijn de voorteekens niet goed. In onze streek hebben eenige hommelho ven, die straf aan den wind blootgesteld wa- en, geleden van de twee nachten vorst die wij gekregen hebben. Doch de planten heb ben reeds nieuwe scheuten voortgebracht, zoodat de schade bijna gansch hersteld is. In 't algemeen is de hop hier een weinig ver- achterd in groei doch in goeden stand. Dat de landbouwers toch oppassen en hunne velden verzorgen 't is beter de ziekte te voorkomen dan de kwaal later te moeten uitroeien. Verscheept.Dat er in Europa nogal eens een appeltje van over den Ocean af komstig wordt geschild, bewijst wel het feit dat dit seizoen uit Hobart naar 't oude we relddeel zijn verscheept 511.000 kisten, uit Melbourne 119,000 kisten en uit Adelaide 23.000 kisten van die heerlijke vruchten. Vergiftiging van vee.Sinds eeni ge dagen spreekt men in eene der aanpalende gemeenten van Gent over anders niet dan van erge'vergiftigingen die zich in stallen voordoen, bijna altijd met doodelijken afloop. Tot nu toe zijn er meer dan twintig stal- beesten gestorven en anderen zijn nog geheel erg aangedaan. Mogelijk is het,maar dit moet bewezen worden dat men te doen heeft met eene door microben veroorzaakte smetziekte. De algemeene roep nochtans is dat de vergifti ging te wijten is aan het gebruiken van bierdraf als voedingsmiddel. Een wettelijk onderzoek zal zeker wel daarover het laatste woord weten te zeggen. In alle geval de vraag blijft: Kan het ge bruik van bierdraf slechte gevolgen hebben bij het voederen van beesten? Wij denken ja. Vroegere in Frankrijk gebeurde gevallen laten ons toe dat te besluiten. De vergiftiging zou hier aan de onregel matige vorming van alkool moeten toege schreven worden. Indien het zoo ware, dan zou er geen ander middel bestaan om zulks in het toekomende te vermijden dan het uitsluitelijk gebruik van gedroogde draf. De Eiiropeeselie nijverheid in 't Vcrre-Oesten. De europeesche nijverheid zal binnen kort in het Verre-Oos ten verdwenen zijn. Als bewijs wordt aan gehaald het maken en de uitvoer van stek jes, die heel en gansch in handen der japan ners zijn zij leveren aan China, Indië en Gorea, en hebben in 1906 voor 25 miljoen frank uitgevoerd. Het getal fabriekanten van stekjes in Japan, beloopt 209, met een totaal van 130,000 werklieden en bedienden. De grondstof voor deze nijverheid is onuit putbaar in Japan en de handarbeid is er on gemeen goedkoop. Verleden jaar werd er 150,000 kubiek voet hout gebruikt, wat ge noeg is om 3,200,000 telegraafpalen te ma ken Een bruidschat van 37 miljoen! Mej. Barbara Krupp, tweede dochter van Mevr. Krupp, van Essen, trad maandag in het huwelijk met baron von Wilmowski. MejBarbara bezit geen enkel aandeel in de befaamde staalfabriek, doch haar vader, in zijn testament, heeft voor haar een som van 37.500.000 fr. en andere goederen voorbe houden. Haar echtgenoot is een onderge schikt ambtenaar van het ministerie van binnenlandsche zaken te Berlijn. Ter gele genheid van het huwelijk der twee gezusters Krupp heeft men op het terras van de villa Huegel, te Essen, een prachtig gothiek kappelieken gebouwd. De gang tier wereld. Broeder Alexis schat de bevolking der aarde op 1500 millioen leeraar Ravenstein van Londen, op 1623 millioen. Van 1800 tot 1900 is zij verdubbeld. Volgens leeraar Ra venstein kunnen er 6000 millioen menschen op leven volgens Pater Castelein, S. J. 10 maal meer dan nu. Het getal mannen en vrouwen is omtrent gelijk. De middelmate van 's menschen leven is 33 jaar. Een vierde van de menschen sterft vooraleer zij 15 jaar oud worden. Op duizend zijn er nauwelijks een die aan de 100 jaar geraakt en twee die de tachtig bereikenzes op honderd geraken aan de 65 jaar. Alle seconde sterven er ten minste 2, alle minute 150, alle ure 9,000 alle dage 216,000. Tegen tien sterfgevallen zijn er elf geboorten. Niets is gemeener dan de dood, en daar is niets waar er min op gepeisd wordt. Onder de menschen zijn er 535 miljoen christenenwaarvan 279 miljoen katliolie- cen zijn 8 miljoen joden, 180 miljoen Mu zelmannen en 700 miljoen heidenen. Zeerampen. Het bureel Veritas kondigt de volgende statistiek af der zee rampen, treffende alle vlag, gedurende de maand maart 1907. Er vergingen 87 zeil schepen te weten 2 Duitsche, 21 Engelsche 10 Amerikaansche, 1 Braziliaansch, 3 Deen- sche, 1 Spaansch, 12 fransche, 10 Italiaan- sche, 17 Noorsche, 2 Portugeesche, 5 Rus sische. 2 Zweedsche, 1 Urugueesch. In dit getal zijn begrepen 3 zeilschepen, waarvan men geene tijding ontvangen en die men bijgevolg denkt verloren te zijn. Er vergingen 34 stoombooten, te weten 3 Duitsche, 3 Amerikaansche, 18 Engelsche 1 Oosten rijksch, 1 Braziliaansch, 1 Deensch Spaansche, 1 Fransch, i Japansch, 3 Noordsche. In dit getal zijn begrepen 2 stoombooten, waarvan men geene tijding heeft ontvangen en die men bijgevolg denkt verloren te zijn. De oorzaken der rampen worden opgege ven als volgt Zeilschepen gestrand 31, aangevaren 5, verbrand 3, gezonken 4, ver- 'aten 7, afgekeurd 34, zonder nieuws 3 totaal 37. Stoombooten gestrand 14, aangevaren 5, verbrand 2, gezonken 1, verlaten 2, afge keurd 8, zonder nieuws 2 totaal 34. OVERLIJDENS.Parret Polidore, 5o jaar, her bergier, echtgenoot van Eugenie Vandenbulcke, Wijk D.Van Wtberghe Auguste, 76 jaar, rentenier, echt' genoot van Hortense Duhot, Bertenplaats.Wulle- man Emma, 41 jaar, huishoudster, echtgenoote van Jules Callewaert, Casselstraat. Quaghebeur Alice, 4 jaar, Veurnestraat.Reniere Justin, 5g jaar, schoen maker, weduwaar van Sidonie Catrycke en echtge noot van Leontine Papin, Noordstraat. Mahieu Maria, 20 maanden, Wijk D.Boutton Felix, 3 maan den Wijk D. Vanloot Sophie, 84 jaar, landgebruik eter. weduwe van Franciscus Depuydt, Wijk K Bonduwelle Cyrille, 3g jaar, herbergier, echtgenoot van Celina Deniere, Yperstraat.Alleman Augusta, 5 maanden, Wijk A. HUWELIJKSBELOFTEN.—Constant Ambroise, bediende gehuisvest te Brugge met Prudence Rouse- ré, zonder beroep, gehuisvest in stad.Felix Debyser, timmerman te Elsene hiervoren te Poperinghe met Marie Vos, dienstmeid te Brussel. HUWELIJKEN.Jerome Techel, 22 jaar, werk man met Emma Temperville, 16 jaar, kantwerkster, beiden in stad. Wekelijksche estaminetden Vrijdag, Au .lean BaH, bij Maurice Creus, Casselstraat, Meng-eliïig-en. Een goeden man.Vrouw A. Wat hebt ge toch een goeden man, vrouw Spijker. Vrouw S. Zoo! Waarom?' Vrouw AGisteren zegde hij nog, dat lij u in de twintig jaar, dat gij getrouwd zijt, nog nooit een kwaad woord gegeven ïebt. Vrouw S. Het zou hem ook niet geraden zijn, dat weet hij wel. van 4n tot 12n Mei. GEBOORTEN.Leopold Spetebroot, z. v. Henri en Justine Windels.André Debyser, z. v. Henri en Louisa Dehouck. Albert Careye, z. v. Henri en Helena Questroy,Valere Goudenhooft, z. v. Maurice en Celestina Ballin.Rachel Vandendriessche, d. v. Gustave en Irma Dekeyser. Op Zondag 12 Mei, 1 fin tic bij Jules Lozie, fi&rnisstraat, Reninghelst-kals. bij Achille Room, Brabant-hoek. 3 In Oostviaanderen, bij Cam. Debruyne, Boescheepstraat. 4 9n tic Cantine, bij Justin Vandenameele, Casselstraat, 5 I11 tic Concorde, bij Cyrille David, Casselstraat. 6 A la VilSc tic Dïxmntlc, bij Charles Worms, Veurnestraat. 3 maanden oud, 7 In 't Boozcndaal, bij Cyrille Dhondt, Veurnestraat. In 't Wit Kruis, bij Charles Questroy, Abeele-kals. Zondag 12 Mei 1Ö07, bij Edmond Boddard, te Abeele. Kamp dood, elk zijn geld terug. Kiekens en Oude Hanen mogen samen vechten. van heden af te verkrijgen bij Auguste Mer- levede, Au Pare 8t-Ge©rges Re- ningh elst-ka'siede, Poperinghe. Een handelaar der streek vraagt Reiziger hebbende eene goede plaats óm eenige Artikelen mede te verkoopen in de omstreken van Yper, zeer gemakkelijk. Zich te wenden aan het Bureel van dit blad Ea ltee©iistituante is een genees middel dat bijzondere uitwerksels heeft op flauwe en teedere kinderen, 't Is het beste middel voor borstlijdende. GEBRUIKSWIJZE. Een koffielepel in een hak wijn of alle ander drank (uitgezonderd melk) na ieder maaltijd; 's morgens kan men het vroeg nemen in zwarten koffie. De bijzonderste verdienste van dit genees middel, is dat zij de borstlijdenden geneest. Te verkrijgen bij A. MO.\TEA.\E, Apotheker, Groote marktPoperinghe. WILT GIJ NET EN SPAARZAAM ZIJN vraagt geen ander merk dan Het eenige dat zeep inhoud.Overal gekend VOOR 'T BESTE. De pak kost 24> cent. en bevat eene POUR FOURNEAUX 5 POPERINGHE. IN VAN KALF V O E lï 8 E L Verkrijgbaar bij Poperinghe, markt van den 10 Mei. Tarwehect. 14,25-Rogge 11,40-ITaver 10,25 -Aardappelen, 100 k. 7,50-Boter de kil. 2,55 Eieren de 26, 2,25 -Hoppe de 50 kilo, 38 fr. Yper 4 Mei. Tarwe, 100 kil. 17,50 Rogge, 16,00 a 16,50-Haver, 19,50 a 20,00- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,30 a 2,80 -Eieren het 26, 1,80 a 1,95. Brugge 4 Mei. Tarwe, 100 k. 18,00 a 18,50-Rogge, 17,50 a Haver, 20,00 a 20,50-Boonen, 18,50 a Aardappelen, 100 lc. 7,50 a -Boter de k. 1,95 a 2,25- Eieren het 26, 1,90 a 2,00-Vlas de k. 1,42. Dixmuide 6 Mei. Tarwe, heet. 17,50 Aardappels de 100 k. 6,50 a 7,00-Boter de kilo, 2,50 a 2,70-Eieren het 26, 1,85. Rousselaere 7 Mei. Tarwe, 100 kil. 7,50 a 18,00 - Roode Tarwe, 16,50 a 17,00 Rogge, 14.75 a 15,25 - Haver, 17,50 a 18,00 Böonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 6,50 a 7,00- Boter de k. 2,50 a 2,70- Eieren 1,90 a 2.00- Suikereiboon. oude, 15,25- id. nieuwe, 15.25. Kortrijk 6 Mei. Tarwe, heet. 16,00- Rogge, 13,50-Haver, 16,50- Chicorei 100 k. 14,00 - Boter de 1/2 k. 1.34 - Eieren, 1,95 - Koolzaadolie 100 k. 74,50-Lijnolie, id. 54,25 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,50. Kortrijk veemarkt 29 April. 445 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 124 Veerzen, le klas 88—2e kl. 783e kl. 74 57 Ossen, 85— 76— 73 169 Koeien, 83— 75— 70 95 Stieren, 847370 Brussel 7 April. 343 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 7 April. 2,243 Varkens, op voet de kilo, 0,85 a 1,02 Opening; van eenen Winkel van Mans- en Vrouwkleederen, Alles van beste hoedanigheid en zeer GEMATIGDE PRIJZEN Ca fé de la Paix), Poperinghe. Opvolger van maakt kenbaar aan al de geëerde kalan ten en geheel het publiek, dat bij hem le bekomen is eerste klas van Ossen-of Veerzenvleesch, Zoger -en Schapenvleesch, aan de voordeelige prijzen. gewo ne Schoenenfubricant te Bergen, (nord), 2 voor mannen- en 1 voor vrouwwerh, Onnoodig zich aan te wenden zonder sterk het vak machtig te zijn. Het is voor fijn genaaid werk. Goede loon en verzekert werk zoowel des winters als des zomers. M1' tiiidttave ItAMOAï, Zaakwaarnemer te Moorseele. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. Beste adres voor Schoenwinkeliers. Prijzen en Stalen op aanvraag. Beste huis voor Heeren-, Damen-en Kinder-schoenwerk. c CR en cr n> o. >-«• O) Oq M CD d3' CD O O e CD crt> e po Beste huis voor alle schoenwerk, en bij zonderlijk voor gevoelige en misvormige voeten. Prijzen buiten alle concurrentie. Wilt gij uwe schoenen malsch, schoon, zwart en blinkend houden, zelfs in vochtig weder Onderhoudt ze met crème The Champion. Eenig huis van verkoop. Vermindering van prijs per 12 doosjes. PEERDENSMID, herberg liet Mooge, Poperinghe. Alle slag en beste kwaliteit van in alle nummers HUIS VAN VERTROUWEN. Ik heb de eer mijne klienten ter kennis brengen dat bij mij te verkrijgen is alle slag van Zomer artikelen, zooals Kinderkostumen in printanière fr. 2,50 Kostumen te beginnen van 12.00 Zomerbroeks in sterke marchandise 1,75 Kinderkostumtjes in alle slag te begin. 3.00 Engelsche leem broeks en gilets met mouwen aan Engelsche leern broeks aan Ook groote keus van gemaakte Kleederen. Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een groot asortiment fransche pane daarbij ook fransche coupons voor manskostumen. De per sonen die begeren hunne stof zelf te leveren om een kostum op maat te doen maken, zullen spoedig met de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik het vertrouwen van eenieder te winnen. Gasthuisstraat17, Poperinghe. Ik bevind mij alle Vrijdag op de markt. 6.50 3.25 vuil Vi-i-iinhiwi'I). —fssaj'JljIj ISriilcia, \eiiNiiijperN «St. ISatrooactoi-N. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4