HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN 01STREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. BERD BROODBAKPRIJ, Een Hof mei magazijn BOUWGROND Bijzondere Occasie. FFQTIVDIte p°perinshe BEETRAPEN De Rooversbende van Grooten keus van Boterpotten, in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisstr. IS, Poperinghe. 100 koopen Een Allergerievigst HUIS Baitenlandsehe Politiek. BUITENLANDSCH NIEUIÜS. flIEUWS UIT ÊEIiGIE. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. STAD YPER, TE KOOPEN TE KOOP ZONDAG 19 Mei 1907 ANNONCEM Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bofliagen en Kerbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1.00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Studie van den Notaris 8ACQUAERT TE POPERINGHE Openbare Verkooping van alle lengten en dikten, Op Donderdag 30 iei 1907, te l^opeeSng-iie. Studie van den Notaris Em. BUTAYE DE HA ERNES TRA A T, 4, T' YPER. OverslagDonderdag 30 Mei 1907, wel geschikt om huizen te maken, 12 meters 25 cent. face en 60 meters diep. TE KOOPEN Vlakte 5 aren 29 cent. i C y 111 ftiop 26 Mei 1907. Terstond te Verkoopen 50,000 kilos schoone bij Amédée Beridder, Abeele. Een diefstal van 110.000 frank Bemesting der Tabak. worden ingelijfd mam VAN SCHOON EN DROOG om 3 ure namiddag ter herberg De Gomlcu Appel bij Henri Comeyne, in de Duinkerkstraat, om 3 ure namiddag ter herberg Café du Sultan Groote Markt, t'Yper, van I&ijselstraatf, Eene schoone en welgekalante genaamd De Kroon met Stagie en afhankelijkheden begrijpend ruime Bergplaatsen en Peerdestallen, groote Koer, samen inhoudende onder grond en erve, 3 aren, staande al den westkant der Rijselstraat, nr 182, op het kadaster bekend sectie F, nr 509a. Laatst gebruikt door sieur Camille Hou- tekiet en heden onbewoond. Handslag met de toewijzing. Voor de sleutel zich te bevragen ter studie van voornoemden Notaris. 1/2 gewin van instelpremie. Gelegen in de Meessenstraat, groot vol gens kadaster sectie F, nummer 497b, twee aren 95 centiaren palende noord M. Valère Masschelein te Poperinghe, op gemeene mu ren oost denzelven zuid den ijzerenweg en west gezeide Meessenstraat. Voor alle inlichtingen, zich te wenden tot Cyrillo QiiaglielteiBi*, winkelier in de Yperstraat, Poperinghe. Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elver ding hestraat. palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Duthoit. Zich te bevragen Casselslr. 15 Schikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst Straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. Bij plaatsgebrek wordt het, einde der Beschrijving vayi Lapare s leven verscho ven tot Zondag aanstaande. te Antwerpen. Een ongehoord stoutmoedige diefstal werd woensdag morgend gepleegd bij den wissel agent Delaet-Van Glabbeek en Cie, wiens bureel gevestigd is in het hotel Terminus, te Antwerpen. Toen men woensdag morgend in het bu reel wilde komen, vond men de deur langs binnen gesloten. Men moest de politie ont bieden, die langs achter in het huis drong en die er alles in de grootste wanorde vond. Liet koffrefort, dat op het tusschenverdiep stond, was opengebroken. Al de weerden en het geld, voor 110.000 fr., waren er uit ver dwenen. Daar de werktuigen die gediend hadden om in te breken, door de dieven achterge laten waren, en inlichtigen konnen inge wonnen worden bij de bedienden van het hotel en de statiebedienden, kende men spoedig de omstandigheden van den diefstal. Verleden zondag kwam een reiziger, die beweerde Lagasse te heeten, ingenieur te zijn en van Amsterdam te komen, in het Hptel Terminus. Hij vroeg eene kamer en. men wilde er eene geven die uitkwam op den koer van het hotel. Hij weigerde en koos eene kamer, gelegen boven het kantoor van den wisselagent. Maandag kwamen twee andere reizigers. De eene beweerde Klein te heeten en van Bazel te komen, en de andere Lund, uit Duitscbland komend. Zij betrok ken samen eene kamer gelegen naast deze van Lagasse. Dinsdag avond vroeg Lagasse een eemer water. Men zal wat verder ver nemen, waartoe deze eemer water dienen moest. Lagasse sneed eerst een vierkant stuk uit het tapijt, onder het bed dat hij verplaatst had. Vervolgens maakte hij eene kleine ope ning in den vloer, groot genoeg om een ge sloten regenscherm van bijzonder maaksel door te steken. Deze regenscherm opende zich in de kamer van het tusschenverdiep, waar de brandkas stond. Lagasse en zijne medeplichtigen konden zonder gevaar dat zij door het personeel van het hotel zouden gehoord worded, de ope ning vergrooten. De stukken hout en plaas ter vielen in den regenschermEens de ope ning groot genoeg om een man door te laten, daalden de dieven in de kamer van 't tus schenverdiep, na er den eemer water in afge laten te hebben. De stoutmoedige schelmen hadden zich voorzien van een grooten voor raad «carbuur», zij gebruikten deze stof om acetylène» te maken. Deze moest niet die nen tot verlichting maar wel om het platie- nen uiteinde eener "Spirituslamp» te gloeien. Alzoo konden zij de voegen rond de sloten der brandkas smelten en deze met het groot ste gemak der wereld openen. Langs de koord, waarmede zij in de kamer gedaald waren, klauterden de dieven terug naar hun ne kamers. Woensdag morgend rond 5 ure, verlieten zij het hotel Lagasse vertrok ten 5 ure 22 naar Munchen en zijne medeplichti gen ten 5 ure 44 naar Oostende. Alle opzoekingen zijn tot nu toe vruchte loos gebleven. De tabak is eene nijverheidsplant van het grootste belang, welker verbruik slechts op het einde dor XVI eeuw algemeen werd. Ook alhoewel zij hevige tegenstrevers had, e'enen Amurat IV, Turksche keizer, die de tabaksmoorders ter dood veroordeelde of ze den neus met eene pijp deed doorbooren, eenen paus Urbanus VIII die in 1624 de per sonen welke in de kerk tabak verbruikten in den ban sloeg, overweldigde zij sedert de wereld. Evenwel is de tabak, zeer vergiftig de plant, zonder nut voor het menschdom, en 't is hier een bewijs, dat de mensch zich noodwendigheden schept. De tabak wordt in België zoo wat overal geteelt, vooral langs de boorden der Semois, der Hene, des Denders en der Lei. Wij zijn van de grootste smoorders der wereld, en verbruiken jaarlijks ongeveer 1600 grammen tabak per inwoner, alleenlijk overtroffen door de Hollanders, de Austra liërs en de Amerikaansche Yankees. Wij teelen jaarlijks ongeveer 2,000 hectaren tabak, voeren er ongeveer 10,000,000 kgr. in en voeren er nagenoeg eene gelijke hoe veelheid uit. Bij de kweek der tabak dient men vooral de hoedanigheid, meer nog dan de hoeveel heid, te beoogen. Zoo, alhoewel de tabak zeer wel lukt in eenen humusrijken grond, mag de hoeveelheid stalmest niet overdreven worden. Deze moet ten andere goed ontbon den zijn. Anderzijds, schijnt het bewezen dat de fosfoorzuurmesten eenen schadelijken invloed hebben op het brand vermogen, zoo dat men deze slechts in geringe hoeveelheid mag aanwenden. Nochtans, mag dit bestand deel ook niet verwaarloosd worden, aange zien de tabak zich moeilijk liet fosfoorzuur aaneigent en dit bestanddeel haar noodzake lijk is tot hare normale ontwikkeling. De stikstof en de potasch vooral hebben eenen gansch bijzonderen voordeeligen in vloed op de goedanigheid der tabak. Daarbij vermeerdert de potasch haren glimduur. Zeer gretig naar chloor, een bestanddeel hetwelk de hoedanigheid der tabak merkelijk vermindert, zoo werden voor eene recht- streeksche bemesting al de meststoffen verworpen welke chloor bevatten, zooals de chloor potasch, de kaïniet, de beer, enz. en alleenlijk als potaschmest zwavelzure po tasch gebruikt. Het ammoniaksulfaat past evengoed als het sodanitraat tot deze bemesting, zelfs geven wij er in zandgronden de voorkuur aan, daar het sodanitraat te zeer aan uit- looging blootgesteld en volstrekt te duur is. Als hulpbemesting raden wij bijgevolg het gebruik aan van 250 tot 300 kgr. ammo niaksulfaat, 200 tot 300 kgr. superfosfaat, en 250 tot 300 kgr. potaschsulfaat. Beide laatste vetten worden bij de laatste omwer king toegepast; het ammoniaksulfaat in twee malen, de eene helft 2-3 dagen voor de planting, de andere helft bij de aanaarding. JAN. De werkstakingen in 't \oor- derdepartement. Te Rijssel loopt de werkstaking der aardewerkers ten einde maandag hebben 150 stakers den arbeid hernomen. De overblijvenden zullen weldra met de bazen overeenkomen, die besloten hebben eene toegestane loonsverhooging in te trekken, indien de arbeid niet spoedig hernomen wordt. Te Roebaais en te Toerkonje komt er ook verbetering in den toestand. De vredesconferencie van den Haag. Er wordt verzekerd datM. Van den Heuvel, gewezen minister van justitie, aangewezen is om belgië te vertegenwoor digen op de Conferencie van den Haag, in vervanging van M. baron Descamps-David, belet door zijn ambt van minister. M. Beer- naert zal afgeveerdigde blijven. De gezant van België in den Haag, M. baron Guillaume, zal de afveerdiging volledigen. Een aanslag tegen Victor-lim» mannel. Te Rome is het gerucht in omloop dat maandag een aanslag is gepleegd geweest tegen den trein waarmede de koning van Italië van Venetië naar Rome terug keerde. Er is spraak van eene ontploffing op op de spoorbaan. Te Rome weet men even wel nog niet te zeggen wat er eigentlijk ge beurd is. Er is wel eene aanhouding gedaan, doch niets bewijst dat dezein betrekking staat met een aanslag tegen den koning. De toestand in Rusland. Op stand tegen den Czaar.Volgens maandag vernomen werd, heeft men den 2 mei 11. te Tsarskoie-Selo, vier en dertig kerels aange houden die deelmaakten eener bende van tachtig mannen, die het komplot gesmeed hadden de wacht van het paleis te overrom pelen en den czaar van Rusland te vermoor den. De terroristen hadden medeplichtigen in het Paleis zelfhunne samenzweering werd ontdekt daags voor dat zij moest uit gevoerd worden. Spanje. Hare Majesteit de Koningin van Spanje, heeft vrijdag het leven geschon ken aan eenen prins. Deze geboorte van eenen kroonprins de prins van Asturièn heet het jonge vorstelijk wicht heeft veel vreugde verwekt in geheel het land. De koning is 21 jaar sedert verleden week en de koningin zal in den herfst 20 jaar zijn. De geboorte van een zoon geeft veel steun aan de positie van het vorstenhuis, tegen de nog altijd dreigende Carlistische beweging. Zaterdag werd het kind op den register van den burgerlijken stand ingeschreven en heden zaterdag .moest het gedoopt worden door Z. Em. den Aartsbisschop van Toledo, primaat van Spanje. De prins van Asturiën zal in het doopsel de namen ontvangen van Alfonso-Pio-Christino-Eduardo. Z. H. PiusX, paus van Rome, zal peter zijn en keizer Wilhelm, keizer Frans-Jozef, koning Ed ward VII en koning Carlos van Portugaal zijn uitgenoodigd om eerpeters te zijn, van alle vorsten zijn telegrammen toegekomen om den koning en de koningin geluk te wenschen over de geboorte van een zoon. De koning heeft, bij gelegenheid der ge boorte van zijn zoon, verscheidene dekreten onderteekend, genade schenkend aan vele veroordeelden, onder andere aan 8 ter dood veroordeelden. De dagbladen verzekeren dat de koningin zelve haar kind zal voeden. De gezond heidstoestand van moeder en kind is opper best. Opstand in Engelsch-Imlië. De anti-engelsche beweging in Indië, welke samenvalt met den verjaardag van den groo ten opstand van 1857, groeit van dag tot dag 'aan. De tijdingen te Londen aangekomen zijn weinig bevredigend Een der kopstuk ken van de beweging, de advokaat Lorgpa- trai, is aangehouen. Amerika. Oorlog op handen. Den 6 Mei, heeft de iMexikaansche regeering de diplomatieke betrekkingen met Guatemala afgebroken. Te Washington beschouwt men het uit breken van den oorlog als waarschijnlijk. i Men weet dat Mexico zich van tevoren 'heeft verzekerd van de welwillende onzijdig heid van de Vereenigde Staten, voor het geval, dat het aan de Mexikaansche zuid grens tot eenen oorlog zou komen. Kans, dat de regeering te Washington zou pogen bemiddelend en verzoenend op te treden, bestaat dus niet. Indien, wat maar al te waarschijnlijk is, de oorlog uitbreekt, dan zal de wereld ge tuige worden van een worsteling tusschen partijen van zeer ongelijke sterkte. Mexico, sinds tientallen van jaren met ijzeren vuist maar uitstekend door den presidentdictatoor Porfirio Diaz geregeerd, kan, in tijd van oorlogt beschikken over een j'eger van 80 a 82,000 man. Guatemala brengt het op papier tot een bijna even hoog getal. Maar zelf al zou den de strijdkrachten tegen elkaar opwegen de materieele hulpmiddelen en het beschikbaar menschenmateriaal zijn in Mexico zoo overwegend beter dat Guatemala op den duur weinig kans zal hebben tegen den noordelijken buurman. De oorlogsvloot van Guatemala beteekent niets die van Mexico niet heel veel. Eerstgenoemde staat had, bij de volkstel ling van 1903 een bevolking van 1,832,134 zielen daarentegen had Mexico den 28 October 1900 een zielental van 15,507,249. Overigens zal een oorlog, indien hij werke lijk uitbreekt, door Mexico aanval lender wijs moeten worden gevoerd, wat natuurlijk voor dat land zekere nadeelen met zich brengt. Opstand in Perzië. Uit Teheran wordt gemeld dat een der broeders van den shah van Perzië, Salar-es-Dowleb, tegen den vorst in opstand gekomen is, en, aan het hoofd eener bende van 2000 opstandelingen, de dorpen van Louristan verwoest. De menscheneters in Kaïne roen. In den stam der Makas, in de duitsche bezitting van Kameroen, is het menscheneten nog in volle gebrujk. Deze wilden etèn niet alleen hunne krijgsgevan genen op, maar ook hunne terdood veroor deelden. Verscheidene Makas hebben on geveer honderd negers kooplieden en lastdragers) gedood en opgeëten. De Makas verkoopen menschenvleesch op de openbare markten'. De minste overtreding wordt, in dezen stam, met de dood gestraft, ten einde altijd menschenvleesch te hebben. In een ge vecht tusschen Makas- en Oundestammen, werden dertien dezer laatsten gekwetst. Zij werden onmiddelijk afgemaakt en dienden tot eetmaal aan de overwinnaars. HAZEBROUGK. Altijd nieuws. Het onderzoek van de zaak Pollet belooft nog talrijke maanden, misschien wel jaren, te zullen voortduren. Zulks komt omdat er geen dag voorbijgaat zonder dat er nieuwe misdrijven ten laste van de bende aan 't licht komen. Het is thans weer gebleken dat, den 25 ju ni 1905, Abel en August Pollet langs het keldergat in den kelder drongen van M. Vic tor Duquenne, landbouwer te Merville. De bandieten stolen er voor 520 fr. vleesch spek en boter terwijl de vrouw van August de wacht hield. Gansch den buit werd verkocht aan eene vrouw van Caestre, thans overle den, die zich gelastte de koopwaren aan den man te brengen. Het onderzoek te Poperinghe. Maandag is bet parket van Yper, bestaan de uit den heer procureur des konings, M. Schram, M. Vandaele, onderzoeksrechteren Dumont, griffier, met den trein van 3 ure alhier afgestapt. Vergezeld van den heer po- litie-kommissaris Vanhoutte, wendden zij zich naar het huis van Rgelegen in het straatje recht over de statie. Niemand was er tehuis zoodat het parket niet binnen kon. Vandaar gingen zij naar het huis van D in de komstraat en onderzochten er het huis. Dit werk voltrokken, vertrokken de heeren van 't parket met den trein van 5 ure naar Yper. Donderdag namiddag zijn zij alweer geko men en hebben er huiszoeking gedaan bij de genaamde RDe uitslag dezer huiszoe king is niet gekend. Lapare en de Assisen. Een hevel van M. Iioels, voorzitter van hex beroepshof' van Gent, dienstdoende van eersten voorzitter, heeft besloten dat de as sisen van West Vlaanderen, voorliet tweede halfjaar te Brugge zullen geopend worden 1" juli aanstaande, onder het voorzittérschap van M. De Bast, raadslid van genoemd be roepshof. Misschien zal Lapare wel in die zittingen voor het assisenhof moeten verschijnen. Frankrijk. Donderdag bevonden zich een aantal jongelingen in de Sint-Pie- terspatronagie te Mons-en-Baroeul, ter gele genheid der wijding van het vaandel der - Jeunesse Catliolique toen een hunner M. Mauribe Desailly, 19 jaar oud, opeens aan het hoofd getroffen werd door een geweer kogel het schot was gelost in eene aanpa lende schietbaan. De arme jongeling is 'sa- vonds ten 9 ure overleden. De gendarmerie heeft een onderzoek geopend. Veroordeeling. Het assisenhof van het Naorderdeparteme.it heeft vrijdag Hippoliet Mestdag geoordeeld, die den 29 juli 1906, te Verlinghem, mad. Riddez, de vrouw van zijnen baas, vermoord heeft om te stelen eene som geld en verscheidene juweelen werden door den ellendeling buit gemaakt. De misdaad werd gepleegd terwijl M. Rid dez en zijne twee kinderen naar de hoogmis waren. De jury antwoordde bevestigend op de vragen betrekkelijk de vrijwillige moord met voorbedachtheid. De betichte beweerde tot het laatste oogenblik toe onschuldig te zijn. Het hof heeft Hippoliet Mestdag ter dood veroordeeld, en bevolen dat de strafuitvoe ring op eene openbare plaats te Rijssel zal plaats hebben. Einselles.Schrikkelijk ongeluk. Te Linselles is donderdagavond, om 7 uur, een schrikkelijk ongeluk voorgevallen. Op het gehucht Gaver, op 4 kilometer van het midden der gemeente bevindt zich eene hofstede, bewoond door de familie Descamps- Lafosse. Rond de hofstede is een gracht hebbende eene diepte van 5 tot 6 meters. Donderdagnamiddag was de moeder met drie harer kinderen, Joanna, 26 jaar, Blan che, 16 jaar, en Jan, 12 jaar, gaan wande len. Rond 7 ure terugkeerende, waren de kinderen aan 't spelen, toen eensklaps de jongen in 't water viel, zijne zuster Joanna medeslepende. De vader, die op dit oogenblik juist te huis kwam, niets dan zijne vaderliefde raadple gende, sprong in de gracht. Nauwelijks in 't water, zonk hij schielijk in de diepte. Een weinig later verscheen hij terug aan de oppervlakte, in zijn linker arm zijne dochter Joanna houdende. Op het oogenblik dat hij eene peers ging grijpen hem toegereikt door zijne dochter Blanche, verdween hij opnieuw onder het water, waarschijnlijk door een bloedopdrang getroffen. Gebeuren kwamen toegeloopen en na wei nig tijd werden de drie ongelukkigen boven gehaald. Men diende hun de beste zorgen toe, maar alles was te vergeefs vader en kinderen waren verdronken. Men kan oordeelen over de droefheid der overige familieleden. Flore Medo, die over 2 of 3 maanden haar kindje in een gracht wierp, komt door het assisenhof van 't Noorden veroordeeld te worden tot 6 jaar opsluiting voor vrijwillige moord, zonder voorbedachtheid. Vreeselijk drama in eenen put te Jugiers.Een vreeselijk ongeluk dat vijf slachtoffers gemaakt heeft, heeft plaats gehad op het kasteel van Jugiers, eigendom van den heer Baroche. De heer Serou, hoofdtuinier, hield zich bezig met het nazien van eenen motor die geplaatst was aan de opening van eenen 35 meters diepen put, wanneer hij eensklaps verstikt nederviel. Een werkman electricien snelde ter hulp van M. Serou. Hij daalde neder in den put en werd ook verstikt door het stikgag. De voerlieden Laine, vader en zoon snel den thans ook de ongelukkigen ter hulp. Hunne zelfsopoffëring was hun ook noodlot tig. Eindelijk trachtte een metser, zekere Beaucourt, op den bodem van den put te komen. Hij kwam boven, na eene vruchte- looze poging, en viel toen op zijne beurt ten gronde. Er werd in allerijl hulp gevraagd naar de barrage van Meulan, De konducteur, M. Leduc, zond twee duikelaars, die na in den put te zijn neder gedaald, terug boven kwamen en zeiden dat de vijflijken op den bodem lagen en dat het onmogelijk was ze op te halen. De pompiers van Parijs gevraagd om hulp te bieden, hebben de lijken uit den put gehaald. ïlalcwijn. Zaterdag zag de stoker van den trein die ten 5 ure 10 's morgends uit Halewijn naar Rijssel vertrekt, op onge veer 200 meters van de siaiie, eensklaps eene vrouw, die op de lijn bezig was met keikens rapen. De trein kon niet in tijds meer stilhouden, en de vrouw werd er door verrast en ijselijk verminkt. Men heeft haar onmiddelijk naar het hospitaal van Halewijn overgebracht, waar de gekwetste niettegen staande de beste zorgen van Dr Mahieu, zondag namiddag overleden is. Het slacht offer is de genaamde Augusline Stimbergh, echtgenoote Ramet, 43 jaar <>ud, geboren te Verviers, doch wonende in Je Draakstraat, te Toerkonje. De eerste haring. De eerste boot met hollandsche haring is woensdag te Vlaardingen (Holland) aangekomen. Volgens een oud gebruik, werd deze eerste vangst onmiddelijk aan de koningin gezonden. Engeland. Een gebouw dat diende voor de krijgsoefeningen der vrijwilligers te Malden, is maandag morgend afgebrand. 10.000 kardoezen zijn met schrikkelijk ge knetter ontploft. Al wat het gebouw bevatte werd vernield. Vereenigde Staten. Een hevige brand heeft de universiteit van Kansas City in den staat Missouri vernield, evenals een deel van het gebouw, dat gehuurd was door artisten, muziekanten en schilders. Twee der artisten zijn in de vlammen omgekomen. Vijftien personen werden erg gekwetst. Uit New-York wordt geseind De rei zigers van den stoomboot Kaiser Wilhelm II die vrijdag aldaar aangekomen zijn, ver klaren dat het schip, ten gevolge van een dikken mist, in de Nantucketskreek, bijna in aanvaring gekomen is met den duitschen kruiser Bremen. De twee reusachtige schepen stonden plotseling in onmiddelijke nabijheid, en het was slechts met de grootste moeite dat eene ramp kon vermeden worden. In de werkhuizen van de South and Western Railroad te Altapass, werden 13 werklieden door eene ontploffing gedood. Maandag is een schrikkelijk spoorweg ongeluk gebeurd te Los Angeles. Een bijzon deren trein, die de afgeveerdigden van een vrijmetselaarsgenootschap vervoerde, is ont- riggeld, tengevolge van het breken der as van het machien. Vier wagons vielen van de hoogte en werden verbrijzeld. 25 personen werden gedood en een 30tal gekwetst. Spanje. Hoofd afgesneden. De barbier Macario Mora, van Villa-Rosa, was bezig met eenen kalant te scheren, toen hij eensklaps woedend zinneloos werd en den man letterlijk den hals afsneed. Hij is aan gehouden. STADSNIEUWS. Popcringhe-Festival. Ter gele genheidvan het groot internationaal Festival dat hier op Zondag aanstaande, 26 mei zal plaats hebben, zullen op dien dag door de spoorwegmaatschappij van Westvlaanderen de volgende bijzondere treinen ingericht worden Van Yper naar Poperinghe(voortzet ting van den trein n° 71 die uit Kortrijk om 12,34 ure vertrekt en te Yper om 13,30 1 Vture aankomt.) Yper, vertrek -13,35 (1,35) ure. Vlamertinghe, —13,41(1,41) Poperinghe, aankomst 13,50(1,50) Van Poperinghe naar Hazebrouck, (voortzetting van den trein n° 145 die hier om 20,30 (8 ure aankomt.) Poperinghe, vertrek 20,32 (8,32) ure Abeele, aankomst 20,39 (8,39) Godewaarsvelde 20,50(8,50) Caestre, —21,03(9,03) Hazebrouck 21,14(9,14) Al de treinen loopen zooals gewoonte en, indien het noodig is, zal de trein 82, die hier om 19,14 (7,14) ure naar Yper-Kortrijk vertrekt, verdobbeld worden. Zondag avond rond 9 ure heeft de policie in de Watoustraat twee velorijders aange houden die reden zonder licht. Het zijn de genaamde B... N... en T... M...

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1