HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OISTREKEN verschijnende den Zaterdag namiddag. E R D BEETRAPEN BROODBAKKERIJ Een if mei He BOUWGROND Bijzondere Occasie. De Rooversbende van GROOT FESTIVAL te POPERINGHE Grooten keus van Boter potten, in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisslr. 13, Poperinghe. op heden, Zondag 26" Mei 1007. Een Allergerievigst HUIS Baitenlandsehe Politiek. BUITENliAJiDSCH fHEUOIS RIEUWS UIT BELG1E. ZONDAG 26 Mei 1907. Derde Jaar. N 26. bij Amédée Deridder, Abeele. KOOPEN TE KOOP a 5 Centiemen. ANNONCEN Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Rollingen en Herbergkerraissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1.00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Studie van den Notaris BACQUAERT TE POPERINGHE. Openbare Verkooping ÏOO koopen van alle lengte» en dikten, Op Donderdag 30 lei 1907, te Poperinghe. Studie van den Notaris Em.BUTAYE OverslagDonderdag 30 Mei 1907, STAD YPER, Terstond te Ver koopen 20,000 kilos schoone Te K00PEH of te PflCRTEJi welgekalante in de Vlamingstraat, dichtbij de Mark Opgelet Velorijders! Wilt gij eene zekere en wel be zorgde standplaats voor uwe velos ter gelegenheid van het Festival wend u bij G. SALOMÉ, in he begin der Pottestraat, n44. Slechts ingesteld 9.200 fr. wel geschikt om huizen te maken, 12meiers25cent.face en 60 metersdiep. TE KOOPEN Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Vlakte 5 aren 29 cent. Zeer voordeelige voorwaarden. FFQTÏMIte p°perinshe l£ 0 111 MLop 26 Mei 1907. Beschrijving van Lapare's lever HAZEBROUCK. mms GBOENTENTEELT mmmtwsmm worden ingelijfd mm VAN SCHOON EN DROOG om 3 ure namiddag ter herberg De Goisden Appel bij Henri Comeyne, in de Duinkerkstraat, DE IiA ERNES TRA A T, 4, T' YPER. om 3 ure namiddag ter herberg Café du Sultan Groote Markt, t'Yper, van Blijselstraat, Eene schoone en welgekalante gelegen Inlichtingen ten bureele dezer. genaamd De Kroon met Stagie en afhankelijkheden begrijpend ruime Bergplaatsen en Peerdestallen, groote Koer, samen inhoudende onder grond en erve, 3 aren, staande al den westkant der Rijselstraat, nr 182, op het kadaster bekend sectie F, nr 509a. Laatst gebruikt door sieur Camille ITou- tehiet en heden onbewoond. Handslag met de toewijzing, gjapr Voor de sleutel zich te bevragen ter studie van voornoemden Notaris. Gelegen in de Meessenstraat, groot vol gens kadaster sectie F, nummer 497b, twee aren 95 centiaren palende noord M. Valère Masschelein te Poperinghe, op gemeene mu i-en oost denzelven zuid den ijzeren weg en west gezeide Meessenstraat. Voor alle inlichtingen, zich te wenden tot Cyrille Quagliebeur, winkelier in de Yperstraat, Poperinghe. Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elverdinghestraat. palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Duthoit. Zich te bevragen Casselstr. 15 met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. Vervolg en Einde. Lapare's veroordeelingen. Sedert zijne laatste aanhouding is Lapare nu reeds veroordeeld geweest te Yper Op donderdag 6. september J9Qpypqr plette te i Merbecque bij jufvr. Ilewtryblt'er,'11 jaar diefte in de Ste Union te Poperinghe, maandenpoging tot inbraak bij de wed Pipe, te Langemarck, 3 maandenidem bij M. Giller, te Yper, 3 maandendiefte bi M. Dumortier, te Yper, 2 jaar diefte bi M. Maerten, te Merville, 2 jaar; eerste in braak bij de wed. Verlende, in 1901, te Elsendamme, 3 maanden en tweede inbraak in 1905, 5 jaaral deze straffen werden samengebracht op 10 jaar. Op donderdag 20 september 1906 voor inbraak bij Alois Durant, te Poperinghe, 3 jaar; diefte bij de wed. Perlutte, Hazebrouck, 3 jaar diefte bij M. Corteel, Watou, 3 jaar; vérheling van een uurwerk, 3 maandendiefte bi M. Dedours, te Neuf-Berquin, 3 jaaral deze veroordeelingen werden samengebracht op 10 jaar. TeKortrijk opdonderdag 15januari 1907 wordt Lapare tot 4 jaar gevang veroordeeic voor inbraak bij Silvie Haghedoorn te Ruin- beke. Sedert dien heeft hij geene veroordeeling meer onderstaan. In geheel zijn leven heeft Lapare onder staan 42 veroordeelingen voor een totaal van 34 jaar gevang, 1102 fr. boete en 5 jaar waakzaamheid van politie. Hij moet daarvan nog 24 jaar gevang doen. Dat kan nog tellen. Hij moet voor het assisenhof verschijnen voor ten minste 3 zaken te weten 1. diefte bij de wed. Delhaye, te Rousbrugge2. moord te Locon, op M. Lenglemetz; 3. diefte bij M. Ballieu, te Oostvleteren. Hopen wij dat het assisenhof hem voor goed achter de grendels zullen zetten en dat wij hem in Poperinghe niet meer zullen wederzien. Na zijne aanhouding heeft de politie op zoekingen gedaan in zijn huis, doch zonder groote uitslagen. Men heeft er slechts een 40tal frank gevonden en in een wegel langs zijn huis, twee breekijzers uitgedolven. Streng verboden nadruk De derde zittijd der assisen van Pas-de- Calais wordt den 1 juli geopend. De zaak van de bende Pollet wordt nog niet opgeroepen in dezen zittijd men denkt dat, gezien de belangrijkheid van die zaak, zij een bijzon dere bijgevoegde» zittijd zal vergen. Het is echter zeker dat Abel in plaats van alles te gelijk te bekennen, zulks maar met tusschenboozen doet om zijne verschijning zoolang mogelijk te rekken, en om zijn hoofd van het schavot te redden. -Geheimzinnige ontploffing. Een rus- sisch anarchist, Petrof, die sedert eenigen tijd te Parijs verbleef, werd vrijdag erg ge kwetst naar het gasthuis gebracht. Uit het onderzoek bleek dat eene bom die hij aan 't maken was, ontploft had. De bom moest naar Rusland verzonden worden. I)c wcrlistaking' te lloebaals en te Toerkoaijc. De schrijnwerkers en timmerlieden van Roebaais, die sedert twee maanden in werkstaking waren, hebben eene loonsverhooging bekomen en het werk hernomen. Te Toerkonje hebben de grond werkers, die ook voldoening kregen, insge lijks het werk hernomen. Het komplot tegen den exaai- Het komplot tegen den czaar was voorbe reid in zulke voorwaarden dat er geene kwestie kon zijn van mislukking, ware de zaak niet in tijds aan 't licht gekomen. Te Tsarkoé Selo verbleven reeds 34 kerels die zich onverwachts in het paleis moesten aan bieden, gewapend met revolvers en voorzien van kleine bommen. Zij moesten allen ver moorden die zich op hunnen doortocht zou den bevinden. Ieder der kerels mocht zijne bommen gebruiken als hij het noodig zou oordeelen, zonder zich in het minst te be kommeren met zijn leven of met dit zijner gezellen. De uitvoering van de misdaad zou des te gemakkelijker gegaan zijn daar de czaar niet in het groot paleis, maar in een huisje, gebouwd door keizerin Catharina, woont. Dit huisje wordt wel van binnen be waakt door veiligheidsagenten, doch deze zouden zich natuurlijk aan geen aanval ver wacht hebben Wat het komplot verraade, was de beslis sing de tusschenkomst te vragen van een vreemdeling, in plaats van onmiddelijk het plan door te drijven. De samenzweerders hoopten een kozak van het keizerlijk gevolg die met alle gemak uit het paleis kan komen op hunne zijde te halen. De kozakken hou den de wacht binnen het paleis, in de gangen in de ontvangstzalen, en zijn in gedurige Eene proef in 1906 gedaan door M. Fobelets te Aarschot, gaf de volgende uitslagen Zonder bemesting 155 kgr. Met volledige bemesting 205 Zander potasch 176 Eene andere proef gedaan door M. Sannen, hovenier in dezelfde stad gaf aan droge erwten per are perceel zonder potasch 25,1 kgr. met potasch 28,4 Uit deze cijfers blijkt genoegzaam, dat eene minerale bemesting en vooral de teruggave van potasch zeer loonend is, de potasch is inderdaad de dominante der vlinderbloe mige planten, 'tis te zeggen die stof welke de hoofdrol speelt. Wat het fosfoorzuur aangaet, niettegen staande de kleine hoeveelheid welke de scheikundigen ervan in de ascli der planten vinden, zijn princessen en boonen zeer dank baar voor eene bemesting met superfosfaat en staalslakken. En nochtans hoe dikwijls gebeurt het niet dat ze zich met beir alleen moeten tevreden stellenis het dan te verwonderen dat som ige menschen geen schoone groenten hebben William twijfël het misdadig ontwerp van de samen zweerders verwezentlijkt hebben. De russi- sche revolutionnairs en hunne aanhangers, zelfs dezen van de gematigde partij bedrie gen zich deerlijk over het getal vrienden die zij in het leger tellen. Er werd zelfs verteld dat gansch het leger diep misnoegd was. Alhoewel er eene hevige anti-militaritische propaganda gemaakt wordt, hebben de beurtenissen tot hiertoe nog niets bewezen van die misnoegdheid in het leger. Slechts een heel klein getal troepen wordt bekwaam geoordeeld voor verraad. Tusschen de aan gehouden samenzweer ders zijn een advokaat en een officieele professor. Allen zullen ge oordeeld worden door een bijzonder hof. Doop van den spaansehen kroonprins.Zaterdag middag heeft in de kapel van het koninklijk paleis te Ma drid, de doopplechtigheid van den prins der Asturiën plaats gehad. De plechtigheid werd aangekondigd door een salvo van 21 kononschoten. Bloonen en Princessen. er Iedereen zal gaarne met ons bekennen dat boonen en princessen zeer kostelijke groen ten zijn. Eerstens omdat zij een smakelijke spijs zijn, die men op verschillende tijdstippen van het jaar en onder verschillenden vorm ian opdienen. Tweedens om hunne groote voedende weerde, want gedroogde boonen bevatten zooveel voedende stoffen als vleesch Sn eindelijk onder een ander oogpunt omdat princessen en boonen tot de familie der vlinderbloemige planten behooren en dus de costelijke eigenschap bezitten de vrije stik stof der lucht te vestigen en er den grond mede te verrijken. Hoe meer deze teelt zich uitbreidt en hoe meer de landbouwers en de huismoeders de weerde van beseffen hoe voordeeliger. Wij gelooven niet hier in 't bijzonder op de jeste soorten te moeten wijzenHedendaags zenden bijna alle zaad handelaars hunne prijs- 'ijsten naar rechts en links en daarin vindt men des aangaande de gewenschte inlichtin gen. Over de oordeelkundige bemesting integen- eel vindt men weinig of geenen uitleg; en is nochtans een zeer belangrijk punt, want zoowel in de groententeelt als bij groote andbouwvruchten moet men aan de planten 'e mesten geven die haar bijzonder passen wil men niet alleen groote opbrengsten jekomen, maar spaarzaam te werk gaan. Eene volledige bemesting bestaat gewoon- ijk uit de teruggave van stikstof, fosfoorzuur van potasch en van kalk. Nochtans zooals wij hooger reeds zagen, uit de levensleer en de ondervinding blijkt dat de planten de Frankrijk. Eenige jonge kna pen waren zondag in de arenen van eene cirk voor stierengevechten, te Marseille, ge kropen. Zij werden door de bedienden opge merkt en namen verschrikt de vlucht. Een der jongens struikelde over een balk en viel in de kooi van een reusachtigen spaanschen stier. Het woedende dier sprong naar den ongelukkigen jongen en doorkerfde hem met zijne horens. De knaap werd stervend aan de woede van den stier onttrokken. Toulouse. De schouwburg der Ya riétés is zondag door een brand vernielc geweest. Men kan moeilijk verklaren op welke wijze de brand ontstaan is, men spreekt van eene uitstraling van electrie' licht. De schade beloopt tot 500,(>00 frank. De belgische stoomboot Marie-Thérèse van Antwerpen is in de golf van Lyon ge zonken. De stoomboot was uit Swansea ver trokken met eene lading kolen voor Savone 23 mannen waren aan boord. De schipbreu kelingen hebben in de booten plaats geno men en zijn naar Toulon gevaren. Zij werden er door den belgischen konsul ontvangen. Een schrikkelijk ongeluk is woensdag te Neufchatel gebeurd. Drie metsers, die eenen oven moesten herstellen, waren er binnen gekropen. Kort nadien hoorden hunne ge zellen hen niet meer werken en een tienta hunner kropen ook in den oven. Zij vonden er de drie werklieden verstikt liggen door de uitwassemingen van andere ovens. Spoe dig werden zij buiten getrokken en verzorgd Doch in de overijling had men niet gezien dat vijf der redders in den oven gebleven waren. Toen men hunne afwezigheid be merkte, was het te laat, allen waren dood De drie eerste slachtoffers konden tot het leven teruggebracht worden en zijn buiten gevaar. Vereenigde Staten. Mad. Mary Tumble, de zwaarste vrouw van Amerika, zij weegt 189 kilo heeft haren achtsten man in droevige omstandigheden verloren. M. Tumble was aan 't schaatsen rijden in eene zaal daarvoor ingericht, opeens viel de manen zijne vrouw die achter hem kwam I gereden, stortte met heel haar gewicht op haren ongelukkigen echtgenoot die teene- maal verpletterd werd. Hij stierf eenige oogenblikken later. Men verzekert dat de achtmannen allen in zulke omstandigheden het leven verloren hebben. De zevende bij voorbeeld, lag te bedde, toen opeens het bed brak onder het ontzaggelijk gewicht der vrouw. De ongelukkige kwetste zich doode- lijk en stierf. Mad. Mary Tumble heeft geen [geluk in hare huwelijken. Een schip in brand. Maandag ontstond er brand aan boord van de stoom boot Naomi varende van Muskegon naar Milwaukee (Vereenigde Staten), toen zij in het midden van het meer Michagan was aangekomen. De vlammen werden door een hevigen wind aangewakkerd en welhaast stond gansch het schip in laaie vlam. Geluk- kiglijk waren er andere schepen in den omtrek die hulp konden brengen aan de Naomie Al de reizigers en matrozen konden gered worden, behalve vier die le stikstof gratis uit de lucht krijgen. Wij moe- ven(i verbrandden. Verscheidene andere ;en ons er dus inaar weinig mede bekomme ren. Het gebeurt echter dat eene geringe hoeveelheid stikstof, in de eerste ontwikke- ingsperiode zeer voordeelig werkt, vooral in magere gronden. Doch in moestuinen is dit zelden het geval. Wat de minerale bestanddeelen aangaat, deze moeten mildelijk toegediend worden. matrozen werden doodelijk gewond met aan de redding der reizigers te helpen. De Na omie werd gansch vernield tot aan de vlotlijn. De schade wordt op 1.500.000 fr. geschat. Serbië.Een bootje dat diende om voet gangers over den stroom te zetten, is te Belgrade verzonken. 20 personen, meest vrouwen en kinders zijn verdronken. De pest.Tijdens de laatste zes weken, eindigende den ill mei, heeft de pest, in engelsch Indië, 451.892 slachtoffers gemaakt, waarvan 286.777 in den Pendjab alleen. Staïie. De Slromboli. De Tribune kondigt eene depeche af'uit Kipari, zeggende dat de Stromboli Zondag eene groote hoe veelheid asch en zout water heeft uitgewor pen, welke op verschillige plaatsen veel schade heefc aangericht aan de wijngaarden. De bevolking is hoogst verschrikt. STADSNIEUWS. Bijzondere Irams Ier gelegenheid van Poperinghe-Festival. Den 26 Mei 1907, ter gelegenheid van het Festival te Poperin ghe, vertrekt de tram 9 uit Poperinghe ten 20 ure 8 ure 's avonds in plaals van ten 18,30 ure (6 »/s u.) om ten 22,15 u. (10,15 u. te Veurne aan te komen. Daarenboven richt de Maatschappij voor bovengemelden dag de volgende bijzondere Trams in A.Op de lijn Poperinghe-Veurne 1. Eenen Tram vertrekkende uit Yeurne ten 12 ure en aankomende te Poperinghe ten 14,15 ure (2,15 u.) 2. Eenen Tram vertrekkende uit Poperin ghe ten 21 ure (9 u. 's avonds) en aankomen de te Beveren ten 22,5 ure. (10.5 u.) B.Op de lijn Dixmude-Yper-Poperinghe. 1. Eenen Tram vertrekkende uit Merckem ten 12,25 u. na de inkomst uit Dixmude van den Tram 24, en aankomende te Poperinghe ten 13,40 ure. (1,40 u.) 2. Eenen Tram vertrekkende uit Poperin he ten 21,5 ure (9,5 u.) en aankomende te ixmude ten 22,50 ure. (10,50 u.) Deze Trams zullen in al de gewone staties Deze de'd zijne tevredenheid uiteen, door iemand verstaan te worden en vertrok uit de kerk. De politie was ondertusschen ver wittigd geweest en den agent Thulliez, was op zoek gegaan. Hij ontmoette den vreemde ling in de Boescheepstraat en deed hem meegaan naar het politiebureel. Daar geko men, moest men den heer Principaal van 't collegie gaan halen om te vertalen wat den Engelschman zegde. Hij verklaarde Thomas Ambroise te noe men, geboren te Clifton in 1880 en gehuis vest te Londen. Hij zegde over eenige dagen te Bologne aangekomen te zijn en was van gedacht een reisje te doen langs Yper, Brugge, Gent, Antwerpen om van daar naar zijn land terug te keeren. Men vond in zijn bezit latijnsche boeken, kruisen, paternosters enz... en 1,05 fr. Aangezien hij zich dus zonder middelen van bestaan en zonder pa pieren bevond, werd de kerel ter beschik king gesteld van het Staatsbestuur. Sehietingen.In de schieting zondag laatst te Boeschepe gegeven, heeft M. Du- mortier van Yper den oppervogel afgescho ten in de schieting van Fleteren, heeft de heer Juffen Allard van Poperinghe een zijd vogel afgeschoten. Vlameriinghe. Wij zijn gelukkig te mogen melden dat Halewijn van Woesten, die op Kermis-zondag een stamp van een paard kreeg, niet dood is, zooals wij verle den week bij misgreep gezegd hebben, en dat zijn toestand veel verbeterd is. Yper.Zondag avond, rond 8 ure, bevond Louis Desmaretz, peerdengeleider bij M. Jan Dambre, zich in de herberg ..St-Eloy» in de Dixmudestraat. Toen Desmaretz bui ten kwam bestatigde hij dat zijn rijwiel welk hij aan de deur had laten staan, ver dwenen was. De velo die 175 fr. weerd is. was eerst denzelfden morgend aangekocht. stilhouden. Bijzondere Treinen. Van Yper naar Poperinghe(voortzet ting van den trein n° 71 die uit Kortrijk om 12,34 ure vertrekt en te Yper om 13,30 (1 ure aankomt.) Yper, vertrek 13,35 (1,35) ure. Vlamertinghe, 13,41(1,41) Poperinghe, aankomst 13,50 (1,50) Van Poperinghe naar Hazebrouck, (voortzetting van den trein n° 145 die hier om 20,30 (8 ure aankomt.) Poperinghe, vertrek —20,32 (8,32) ure Abeele, aankomst 20,39 (8,39) Godewaarsvelde 20,50(8,50) Caestre, 21,03(9,03) Hazebrouck 21,14 (9,14) Opgelet. Met Maandag 27 Mei te beginnen veranderen de vertrekuren der trams op de lijn Poperinghe-Veurne. Van nieuwjaar tot 25 Mei 1907, zijn er in onze stad 125 sterfgevallen geweest. In zelfde tijdstip van verleden jaar waren er 106 sterfgevallen. Op de botermarkt waren er vrijdag 490 panders en 5425 kilos boter. Arthur Dever kwam vrijdag avond met zijne vrouw huiswaarts van de herberg A la tête Luttertaphoek. Eenige jonge lingen die hem zagen voorbijgaan, begonnen achter hen te roepen. Dever keerde een einde terug, denkende deze die geroepen ladden te herkennen maar hij werd met slagen en stampen ontvangen zoodanig dat lij verplicht was de vlucht te nemen. Zondag nacht rond 12 ure, ontmoette de lolitie op de groote markt, Justin R... in volkomen staat van dronkenschap. Hij werd in den amigo opgesloten tot zijn roes uitge slapen was. Maandag namiddag, zijnde 2e Sinxendag, rwam alhier rond 1 1/2 ure een eigenaardig lersoon aan bij O.-L.-V. kerk met wel 100 jongens achter hem. De kerel was in soutane uist zooals een priester, en blootshoofds. Hij trok de kerk binnen, ging van den eenen autaar naar den anderen en begon overal Maandag namiddag, rond 4 1)2 ure, gebeurde alhier een smartelijk ongeluk op de tramlijn van Yper naar Meenen. Zekere Bouten, een jongeling van Gheluvelt/rond de 30 jaren oud, stond op het platform van den tram. Opeens waaide zijn hoed weg. De ongelukkige sprong van den'tram en stuikte op de steenen met het hoofd voorover. Hij werd stervend opgenomen en leefde nog slechts eenige oogenblikken. Zijn lijk werd naar de nabijzijnde hoeve van Provoost overgebracht. Naar het kamp. Dinsdag morgend is het bataillon van 3® linie vertrokken naar het kamp van Arlon. Het is te voet gegaan tot Audenarde om van daar den trein te nemen tot Arlon. Op 29 Juni keert het naar Yper terug. De rijschool is Donderdag per ijzeren weg naar hét kamp vertrokken. In den nacht van zaterdag tot zondag werd eene belangrijke diefstal gepleegd in een lusthuis, genaamd kasteel Kerckenshove gelegen op ongeveer 20 minuten van de stad, op den steenweg van Yper naar Waas ten. Dat lusthuis is gehuurd door M. Jeanson- Flayelle, handelaar te Armentiers, die het bewoont in den zomer. Verleden week was M. Jeanson met zijn dienstpersonneel aan gekomen. Gedurende den nacht zijn dieven in het lusthuis gedrongen, zonder dat iemand iets gehoord heeft. Na eene vensterblinde afgenomen en eene ruit uitgeslagen te hebben zijn zij langs de veranda binnen geraakt, en hebben er ver scheidene plaatsen van het gelijkvloers en van het eerste verdiep bezocht. De onbedui dende voorwerpen versmadend, roofden zij het zilverwerk, de tafelserviesen, stukken van groote weerde. Zij namen ook een me daillon mede. De weerde van het gestolen goed wordt op 7000 fr. geschat. Na hun schelmstuk gepleegd te hebben, zijn de dieven spoorloos verdwenen. Een onderzoek is geopend. Tot hiertoe zijn de daders van den diefstal nog niet gekena. Alles doet veronderstellen dat de dieven de plaatsen allerbest kenden wat zeer wonder is, 't is dat geen der waak honden geblaft heeft. De diefstal moet waarschijnlijk gepleegd zijn in de eerste helft van'den nacht, want rond 3 ure 's mor rellen. De lichtbewaarder enden E. H. Pas- gens gaven jachtwachters, die de deuren van het kasteel zagen open staan, het noodsein de dieven waren echter reeds verdwenen. Zaterdag avond, rond 11 ure, heeft een voerman die naar de stad reed, een man ge zien die van achter een boom uitkwam toor den werden daarvan verwittigd en deden ongewonen bezoeker ophouden. Nie mand toch verstond hem en men ging eenen leer uit 't gebuurte halen die medeging en den vreemdeling in 't engelsch aansprak.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1