TOBLER De Rooversbende van BERICHT. DUIVEN HOENDERS MATRASWOLLE I J. LIÉGE0IS - M0NTEYNE JULES DE PUYDT-SCHMIDT, EERSTEN TAP CONSTANT DEZEURE, VAK BRUWAEflE-SANSEN, filEUWS UIT BELGIE. Schoone HESP^ Feesten Vermakelijkheden HOPPE. 35 Apotheek A. MONTEYNE Groote Markt. 18, POPERINGHE, Const. Dezeure-Dejonckheere, 2 schoone HONDEKARREN Bruggestraat, te Poperinghe, EN ALLE SLACH ÏAN Geldleening aan 4 °)0 's jaars. AU BON GÉNIE. Huis RENÉ BERAT-BERAT, FOURRUREN in 'tGroot en 'tKlein Rorlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Chocolat an lait Suisse. HAZEBROUCK. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Op Zondag 16 Juni, Eerste Kermis en Konijn te Verhollen, Xe Verbolien, eene extra schoone Manskostuum Jaarlijksche Combat-Bulling EEN SCHOON SCHAAP Ik heb de eer UI.kenbaar te maken dat ik, ter gelegenheid van het ver voer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met het vervoeren en te huis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrou wen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 u. 30, aankomst te Rousbrugge om 5 u. 45. Terugkeer vertrek uit Rousbrugge om 7 u. 30 om corres pondentie te geven aan den trein ver trekkende uit Poperinghe om 9u. 17. Arthur Vannieuwenhuyze, BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van WESTVLETEREN. Burgerstand van WOESTEN Verbazende uitslagen Geneesmiddelen S. WITTOUCK BERICHT, Edm. Duthoit-Hondeghem. Xe Verkoopem EENEN SCHOONEN VELO, bij de We Vanstavel, Watoustraat, Poperinghe. KARRE-VOITURE, C. Crevits-Adriaen, BeenhouwerYperstraat, N° 6, Iniandsche en Uitheemsche Landbouwers wilt gij uw Vee en Varkens, of Zwijnen verzekeren te gen sterfte, of verzoekt gij eene lee ning voor uwe zaken uit te breiden 500 tot 50,000 fr., alsook voor het overnemen van groote hofsteden. Schrijft spoedig met timber voor antwoord, Mr Gustave RAMOPH, Zaakwaarnemer te Moorseele. WISSELKANTOOR. Noordstraat, 46, Poperinghe. C§" ft ft Justin DEVOS-CAPPELAERE, 32, Veurnestraat, POPERINGHE. O m ;z In den Franschen Hohiaat. Valère Staessen-Bottez, Gasthuisstraat, 17, Poperinghe. HUIS GESTICHT IN 1842. 2bis 4, Boterstraat, YPER. Groote keus van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. STROOIEN HOEDEN EN ALLE NIEUWIGHEDEN IN ZOMERARTIKELEN Zeer Cieiiïiclïge Prijzen. MILITAIRE ARTIKELEN voor Maatschappijen; Politie, Pompiers, Gendarmen, enz. Het eenigste huis van Stad, waar alle VELLEN ARTIKELS bereidt en vervrocht worden. Het Huis heeft geen ander Verkoophuis in Stad. Huis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. Let wel op het adres Rechtover het Gasthuis). belgen en franschen, in de herberg A la ville de Roubaix gehouden door de echt- genooten Vandezonneville. De woelingen werden veroorzaakt door slagen toegebracht door twee dronken belgen aan eene vrouw Philomena Dufresne, '25 jaar oud. De gendarmerie werd verwittigd en kon de belgen aanhouden. Het getal aanhoudin gen beloopt zeventien. Délicieux et nutritif. De vredesconferencie van den Haag. Aan de conferencie die binnen eenige dagen in den Haag zal plaats grijpen, zullen 47 staten deelnemen, terwijl er slechts 25 vertegenwoordigd waren op de eerste conferencie. 't Is een echt parlement van 200 leden dat zich daar zal vereenigen. Frankrijk zal op zich nemen te zorgen dat de macht vervangen worde door het recht, de oorlog door den vrede, de vervoerings geest door den vrijheidsgeest. De voorgaande conferencie trachtte het scheidsgerecht verplichtend te maken, doch gelukte er niet in. Nu zal de moeilijkheid nog grooter zijn, aangezien men te beraad slagen heeft met 47 staten in plaats van 25. Doch men zal een soort van internationaal vredegerecht kunnen stichten, dat de groot ste diensten zal bewijzen opdat men minder zijnen toevlucht zou nemen tot geweld en meer en meer tot gematigheid. De kwestie der beperking van de bewa pening moet daar ook besproken worden, maar den goeden uitslag is maar twijfelach tig Men heeft in Den Haag het officieel nieuws ontvangen dat de staatsminister Beernaert volkomen hersteld is en dat hij in zijne hoe danigheid van belgische afgeveerdigde, de zittingen van het Vredecongres zal komen hij wonen. Vereenigde-Staten. In den staat Nikaska gebeurde over een paar dagen eene schrikkelijke misdaad. Een 10 jarige knaap Calif Mac Coy, had eene strenge berisping van zijne moeder ontvangen. Kort nadien nam hij een revolver en terwijl zijne moeder sliep, schoot hij haar twee kogels in het hoofd. De arme vrouw was op den slag dood. De jeugdige moedermoorder werd aange houden. Lapare voor de Assisen. De zittijd voor het assisenhof van Brugge zal maandag 1 juli beginnen. Lapare is deze week van 't gevang van Yper naar dit van Brugge overgebracht geweest en zal dus nu voor het assisenhof verschijnen. De moord van Bergen. Het parket van Bethune heeft het parket van Bergen verwittigd, dat het nieuws, door sommige bladen gemeld, als zou Pollet nieu we bekentenissen gedaan hebben betrekkelijk de moord, op de Dolezlaan, te Bergen, ge pleegd op de meid van Mad. Jacquemotte, van allen grond ontbloot is. De beruchte bandiet heeft geene enkele nieuwe verklaring afgelegd. Poperinghe, markt van den 16 Juni. Tarwehect. 15,25-Rogge 12,40-Haver 11,00 Aardappelen, 100 k. 10,00-Boter de kil. 2,70 Eieren de 26,1,75 -Hoppe de 50 kilo, 35 fr. STADSNIEUWS. In de schieting zondag laatst gegeven door de maatschappij Willem-Teil, waren 165 schotters. De oppervogel werd niet af geschoten. De zijd vogels werden afgeschoten een door Top Jérótne van Proven en een door Vanderschelde Valère van Oostvleteren. Kal len door Hullebert Auguste van Godewaers- velde en Dufort Willem van Wevelghem. Maandag laatst reed E. Isenbrandt van Poperinghe, op eene kar met drie honden bespannen naar de hofstede van August Dhont, langs de kalsiede van Reninghelst.. De honden wilden met geweld de dreef in, voor dat zij er recht overgekomen waren, en een wiel stuikte zoo geweldig tegen den boord van de gracht dat de man van zijne kar geworpen werd, en met het aangezicht op den grond terecht kwam. Het bloed stroomde overvloedig uit neus en mond, maar buiten dat kwam hij er met, lichte kneuzingen van af en kon zonder verdere ongevallen zijnen weg voortzetten. Maandag avond zat Jules Br... in de her berg Au café Rubens in de Hondstraat, toen Maurice Be... daarbinnen kwam. Be... sprong toe op Br... en een gevecht ontstond tusschen de twee mannen. Zekeren D... die daar was nam ook deel er aan. De politie werd verwittigd, kwam en deed de vechters ophouden en huiswaarts gaan. Stelling ingevallen, 2 gekwetsten. Een ongeval dat erge gevolgen had kunnen hebben, gebeurde woensdag voormiddag rond 11 Yt ure, in de Casselstraat. Twee metsers, zekeren Deroo Joseph, 35 jaar, van Wevelghem en Debisschop Amédée, 35 jaar van Heule, waren aan 't volzetten van den gevel van het nieuw gebouwd huis van M Charles Delbaere. Zij wrochten op eene stel ling ter hoogte van 5 tot 6 meters, toen op eens, een der 4 hulsthouten die in den muur zaten, afbrak. De twee mannen vielen ten gronde en Debisschop, die tegen eene pomp gevallen had die onder de stelling stond, lag bewusteloos ten gronde. Gebuurs kwamen de twee mannen ter hulpe en droegen ze naar het gasthuis, alwaar een bijgeroepen doctoor hen de noodige zorgen toediende. Deroo heeft zich de linker voet erg ver stuikt en eene zenuw is gesprongen, hij zal een week of drie moeten werkloos blijven, Debisschop die ergst gekwetst scheen had slechts een geweldigen, stuik bekomen. Hij wandelt reeds buiten en zal maandag het gasthuis verlaten. Donderdag namiddag had er op het gehucht Vogeltje een gevecht plaats wegens het weghangen der waschte op zekere ijzerdra- den. Goudeseune Philomena en hare zuster Julie rochten handgemeen met Emma Ser- gier en sloegen wat door elkaar. De twee eerstgenoemde hebben eene klacht ingediend in het kommissariaat tegen Emma Sergier. Donderdag nacht is ten nadeele van M. Daniel Sabbe, wonende langs de Yperkalsie- de, eene hoeveelheid brandhout gestolen ge weest. De politie heeft vrijdag namiddag in verschiilige huizen rond de statie huiszoekin gen gedaan en heeft er het gestolen hout gevonden en in beslag genomen. Kiezing van eenen nieuwen Gemeente- Secretaris. In eene bijzondere zitting heeft de gemeenteraad van Poperinghe vrij dag namiddag om 5 u. overgegaan tot stem ming van eenen nieuwen secretaris van stad, in vervanging van wijlen M. Achille Van tours. Twee candidaten stelden zich voor M. Octave Vanden Berghe, zoon van M. S. VandenBerghe, eersten schepen van stad en M. E. Vanderheyde, zoon van M. L. Vander- heyde, gemeenteraadslid. M. Octave VandenBerghe werd gekozen. Onzen hertelijksten proficiat aan onzen nieuwen Gemeente-Secretaris! Heden zondag, viert het korps der Sa- peurs-Pompiers onzer Stad zijneu feestdag. Te dier gelegenheid, gaan de Pompiers, vergezeld van het stads muziek naar de 9 ure mis van Sint Bertenskerk. Daarna wandeling en om 11 ure concert op de markt, waarin de volgende stukken zullen uitgevoerd wor den Marche Militaire J. Schrammel. Petite Souris, Mazurka A. Bosc. Santiago, Valse espagnole A. Corbin. Papa - Maman - Polka Jos. Bayer. 's Namiddags om 3 ure, vuurvogelschieting voor de Pompiers in de Veurneslraat en in de Vlamingstraat voor 't Muziek. Om 7ya u. avondmaal in den katholieken kring. Den Maandag schieting voor de pompiers om 3 ure in de Casselstraat, en 's avonds souper in hun lokaal. St Jan-ter-Biezen.De inhuldiging van den E. H. Portier, tot pastoor benoemd van St Jan-ter-Biezen, voordien onderpastoor te Slype, zal op woensdag 26 juni aanstaan de plaats grijpen. Ik neem de gelegenheid waar om d'inwoners van St Jan-ter-Biezen te laten weten dat zij in den Bazar bij Sansen-Decorte, te Pope ringhe, al kunnen verkrijgen wat zij zouden kunnen noodig hebben voor de inhuldiging. Vaandeltjes uit leening bloemen, papier voor bloemen, linten voor paarden enz. enz. Voor uwe opschriften, indien gij wel en spoedig wilt gediend zijn, wendt u ter druk kerij van dit blad, bij Valère Sausen, in de Gasthuisstraat, 15. Westvleteren.Suffys van Woesten die verleden week René Vandenbroere van Westvleteren twee of drie licbte messteken toebracht, is deze week te Oostvleteren aan gehouden geweest. Het slachtoffer is gansch hersteld. Sclirikkelyk ongeluk te Dra- noutre. Eene zoldering stort in. Tioee dooden. Een schrikkelijk ongeval is alhier in den nacht van woensdag tot donderdag voorgevallen in het huis bewoond door de echlgenooten Vandromme-Thibaut, herbergier en metser in de herberg »De Drie Koningen De vader der herbergiester, M. Basiel Thibaut, 65 jaar oud, was naar Dranoutre gekomen om er eenige dagen bij zijne kin- ders over te brengen. Hij sliep op dezelfde kamer der kléine Aline, 2jarig dochtertje der echtgenooten Vandromme. Vt oensdag nacht viel de plancher van den zolder in onder het gewicht van 3000 kilos ciment en geheel de lading kwam terecht op de grootvader en zijne kleindochter. De schok was zoo hevig dat het gewelf van den slaapkamer op zijne beurt instortte en M. Thibaut en het meisje in de kelder medesleepte. De echtgenooten Vandromme, ontwekt door het ijselijk gekraak, liepen de slacht offers ter hulpde twee lichamen werden gansch verpletterd en onkennelijk van on der de puinen gehaald. Het parket van Yper, bestaande uit MM. Schramm, procureur, Vandaele, onder zoeksrechteren een wetsdoktoor, is donder dag namiddag ter plaatse gekomen. Burgerlijke decoratie.— Het kruis van le klas is verleend aan M. Arsène de Longrée, greffier van het vredegerecht van het kanton Haringhe. Het kruis van 2e klas aan M. Fol, secretaris van het kerk meestersbureel der St Pieterskerk, te Yper. Kortrijk.De moord van het gehucht Walle.De gevangene Maertens bekent. Onze lezers zullen zich nog de afschuwe lijke misdaad herinneren den zondag 24 maart laatstleden gepleegd op Pierre-Jan Hespeel, brouwersgast, geboren te Antwer pen in 1833 en op logist in de herberg De Gouden Appel bewoond door Paul Maer tens, te Kortrijk. 's Morgens rond 5 ure vond men Hespeel opgehangen op zijn kamer die bezig was met branden. Het lijk werd geschouwd en men vond eene wonde aan het hoofd bloedvlek ken werden waargenomen op den trap bij Maertens die beweerde dat zijn logistgast zich gezelfemoord had. Dat alles scheen ei genaardig en op 27 maart werd Maertens aangehouden. Niettegenstaande stellige be wijzen en langdurige onderhooringen loo chende hij alles af en zegde onschuldig te zijn. Dinsdag en Woensdag werd hij opnieuw langdurig onderhoord. In het begin loochen de hij nogmaals, maar hij eindigde met volledige bekentenissen te doen. Hij ver klaarde dat hij den zaterdag namiddag een twist gehad had met Hespeel en dat hij in een oogenblik van blinde woede den hamer uit de hand van zijn slachtoffer gerukt had. waarmede deze in eene achterplaats bezig was met hout te brekenhij had er hem langs achter op het hoofd eenen slag mede toegebracht die Hespeel ten gronde deed vallen. Het bloed uit de wonde ziende vloei en, wierp hij eene koord over zijnen hals en sleurde den ongelukkigen ouderling naar boven, alwaar hij hem nog levend aan eenen balk hing. Alsdan ging hij in het gebuurte petrol halen, nam eenige stukken hout, die eenige oogenblikken voorde afschuwelijke misdaad, door zijn slachtoffer aan stukken geslagen geweest waren, en wierp er een gedeelte onder zijne voeten en in twee hoeken der kamer, begoot ze met petrol en stak ze in brand. De moordenaar dacht alzoo zijn huis door de vlammen te kunnen vernielen om alle spoor zijner misdaad te doen verdwijnen Hij duidde de plaats aan alwaar hij den hamer verborgen had. Woensdag morgend werd het wapen der misdaad onder de kas in de keuken in eenen put gedolven gevon den. Woensdag werd ook de vrouw Maertens in het kabinet van den onderzoeksrechter onderhoord tot 7 ure 's avonds. Zij zegde niets te weten van de laffe moord door ha ren echtgenoot gepleegd. Na een kort onder- hoor werd de man terug naar het gevang overgebracht. Het is dank aan zijne verkla ring dat geene tweede lijkschouwing heeft plaats gehad, die anders woensdag in tegen woordigheid van verscheidene wetsdoktoors van Gent moets gedaan worden. Paul Maertens is geboren te Belleghem den 11 juni 1870. Hij beeft 3 kinderen waar van het jongste 4 maanden is. Brugge.Alfons Galliaerd, 42 jaar oud, wonende op het Hoogstuk, kwam maandag avond dronken te huis en kreeg ruzie met zijne vrouw. Van woorden kwam het tot daden; eensklaps greep Gailliaerd, in eene vlaag van gramschap, een snoeikapmes, wierp zijne vrouw ten gronde, die wilde vluchten, en bracht haar een hevigen slag toe boven den linkerknoezel, zoodat het scheenbeen doorgekapt was. De arme vrouw onderstond nog andere mishandelingen, en zij zou voorzeker niet levend uit de handen van den woestaard gekomen zijn, zonder de tusschenkomst van de geburen die hem vast hielden tot de komst van politieagenten. Gailliaerd werd aangehouden, en daar hij nog eene veroordeeling te boeten heeft, is hij in het gevang opgesloten. Herseeuwe.Zelfmoord.Theofiel Biasino, 27 jaar oud, die aan eene teering leed, heeft zich dinsdag morgend rond 4 ure met een scheermes de keel opengesneden. De huisgenooten kwamen toegeloopen en von den den jongeling badend in zijn bloed. Daar hij niet spoedig genoeg stierf, trok de onge lukkige met de handen de vreeselijke wonde openEen half uur later overleed hij in de schrikkelijkste pijnen. Dr Leuridan deed de noodige bestatigingen. Reckem. Maandag voormiddag ging de landbouwer A. Coussement van het ge hucht "Caster" alhier, met zijn gespan naar het veld om klaver, vergezeld van een kindje dat bij hem woont. Bij het terugkeeren is de jongen van den wagen gevallen en onder de wielen gestuikt. Zijn hoofd werd gevat en was om zoo te zeggen gemalenDe tanden en hersens waren op den grond gespat. De dood was oogenblikkeliik. Het kindje heette Emiel Van Walleghem, 61)2 jaarzijn vader was verleden jaar verongelukt in eene fabriek te Toerkonje en de moeder bleef weduwe met vier kinderen. Antwerpen. Geheimzinnig geval. Een eigenaardig ongeluk, dat het leven gekost heeft aan een griekschen zeevaarder die op een engelsch stoomschip aan 't werk was, gebeurde Vrijdag laatst. Deze viel opeens beneden op het dek van het schip. Zijne makkers verhaasten zich bij hem te komen en zagen dat hij dood was. Hij was gedood door een kogel die hem door liet lichaam gegaan was. Na onderzoek is het gebleken dat hij doodgeschoten geweest is door een kogel, afgeschoten op de schiet baan der schelde, die op 3000 meters van daar afgelegen is. Strenge maatregelen zijn genomen opdat dergelijk geval niet meer gebeure. St Amamls bij Pners. Woens dag was er twitst ontstaan tuschen twee verloofden. De jongeling bracht het meisje een messteek toe in de zijde. Denkende haar gedood te hebben, plofte hij zich daarna het mes in de borst en viel dood neer. Het meisje werd maar licht gekwetsthet mes was op de baleinen van haar keurslijf afgegleden. De jongeling was maar 20 jaar oud. INieuwe Buurtspoorwegen.De Maatschappij der Buurtspoorwegen, waar van het net, dat in uitbating is reeds meer dan 4000 kilometers bedraagt, kondigt den aanleg der volgende lijnen aan voor West- VlaanderenDixmude-Kousselaere-Bixschote (46 k. 600)Pecq naar Kortrijk (18 k. 800); Ardoye naar Iseghem (6 k. 250) verlen ging der lijn Yper-Nieuwkerke-Waasten tot aan de statie van Steenwerck (4 k. 600). Eene bestelling van 3*2 miljoen. De minister van spoorwegen zal de leve ring in aanbesteding stellen van 250 lokomo- tieven, voor eene weerde van 26,409.200 fr. Verder zullen er nog voor 280.000 fr. wielen en wisselstukken, en voor 575,000 fr. wiel banden noodig zijn. Met de tenders erbij zal er voor meer dan 32 miljoen frank nieuw materieel aangekocht worden. Velokoers Parijs - Brussel. Zondag had de derde velokoers Parijs-Brus sel plaats, ditmaal alleen voor de be'roepsrij- ders. De eerste maal over 13jaar, was André, van Verviers, overwinnaar: verleden jaar was het ook een belg, Dupont. Ditmaal wa ren er 78 deelnemers, en onder hen de best- gekende. De franschman Garrigou kwam de eerst in den velodroom van het Ter Kamerenbosch aan, te 3 ure 37. Hij zag er nog zeer frisch uit. Men zou niet gezegd hebben dat hij 391 kilometers afgelegd had, en zulk in 14 uren 22 minuten. 2 minuten later kwam de franschman Cruppelaut aan. Hij zag er geheel vermoeid uit en scheen ge kwetst. Daarna was het Waucourt, een belg. Te Hal was hij nog 500 meters voor al de anderen, toen plotselings zijn band sprong, aldus geraakten de twee franschmans hem voor. De vierde was Van Houwaert, ook een belg, de overwinnaar der koers Parijs-Bor deaux. Drie achtereenvolgende keeren was zijn band gesprongen. Deze ook zag er nog buitengewoon frisch uit. De koers van Van Houwaert was voorzeker de beste van al. De anderen kwamen aan in de volgende orde 5. Landrieux, franschman, 6. Faber, t'ransshman, onmiddelijk gevolgd door Ser- vais Toussaint, belg,8. Blaise, belg, 9.Privat, franschman en 10. Gilbert. Pastor Barns is Vrijdag namiddag te Aalst overleden. BISDOM BRUGGE.—De E. H. Portier, onder pastoor te slype, is pastoor benoemd te Sint Jan-ter- Biezen (Watou), in vervanging van den Z. E. Heer Hollevoet, overleden. De E. H. Huys, ondepastoor te Ingelmunster, is almoezenier benoemd van het Toevluchtshuis voor vrouwen, te Brugge de E. H. Hosten, bewaker in het bisschoppelijk kollegie te Yper, is onderpastoor benoemd te Ingelmunster. De E. H. Dassonville, bestuurder der Zwarte-Zusters te Kortrijk, is pastoor benoemd van het O. L. Vrouw gasthuis, in dezelfde stad hij wordt als bestuurder vervangen door den E. H. Van Dromme, leeraar in 't St-Lodewijkskollegie, te Brugge de E. H. Van Nieuwenhuyse, onderpastoor te Gulleghem, is be noemd tot bestuurder der Zusters van Liefde, te Sint Denys is benoemd tot onderpastoor te Gulleghem, de E. H. De Smedt, leeraar in't St-Vincentiuskollegie te Yper. De E. H. Dehoucq, onderpastoor te Renin- ghe, is in dezelfde hoedanigheid benoemd te Her- seeuwe, in vervanging van den E. H. Duviller, thans onderpastoor in St-Elooi, te Kortrijk. Zijn benoemd tot onderpastoor te Slype, de H. Vermeersch, priester te Dixmuide tot professor van van de 6e latijnsche klas in St-Lodewijkskollegie te Brugge, de E. H. Van Eeckhoutte, priester in het seminarie tot toezichter in het bisschoppelijk kollegie te Veurne, de E. H. VandenBerghe, priester in het seminarie tot toezichter in het St-Jozefsgesticht te Iseghem, de E. H. Blomme, priester in 't seminarie. Wekelijhsche estaminet, Den Vrijdag, In den Gouden Arend, bij P. Kesteman, Groote Markt. 1 In de Yrede, bij Remi Jacob, Sint Jan-ter-Biezen. 2 In den Ondank, bij Petrus Depuydt, bij 't Reepje. weg. 16 pond, 3 Au Cornet d'Or, bij René Deroo, St. Jans-Kruisse. 4 In den Transvaal, bij Henri Verhaeghe, Elverdinghe-kals. 5 In de Violette, bij Eugène Liebert. Keer v. d. Ommegang. O In St. Cécilia, bij Achille Gauquie, Veurnestraat. 7 In den Anker, bij Gaston Steichlere, Hondstraat. (engelsche stoffie,) 8 In de Homstraat, bij Emile Decorte, Komstraat. met de buitenbol,) O In den Boonaart, bij Frangois Lermytte, Boeschepekalsijde. lO In de Nieuwe herberg, bij René Beddeleem, Crombeke-kalsijde. Gaaibolling. Poperinghe. Op Zondag 23 Juni, ge geven door De Valerianenin de binnen zaal van 't Volkslusthof, bij Ach. Berat, recht over O. L. V. Kerk. 90 frs. prijzen. Sclaieting. Crombeke.Op Kermis-Zondag 23 Juni, gegeven door Sint Sebastiaan. Inleg 6 frs. terug 5 frs.75 frs. Prijzen. Inschrijving tot 2 ure. Louageur, Groote Markt, Poperinghe. van 8n tot 15" Juni. Geboorten.Alixe Bulckaert, dochter van Omer en Helena Hardy.Simona Denys, dochter van Hilaire en Irma Techel. Bertha Beauprez, dochter van Arthur en Irma Van Thournout. 0 verlij dens.—Jacob Hilaire, 10 jaren, Wijk K. Artois Alice, 9 maanden, Wijk J.Vermote Maurice, 20 maanden, Wijk D.Butaye Anna, rendst 3 maan. Artois Marina. 7 jaren, Wijk J.Carron Louise, 63 jaren, herbergierster, weduwe van Petrus Hauwen, Duinkerkstraat. Huwelijksbeloften,Alfred Rubben, beenhouwer te Houthem bij Veurne, met Irma Mistinne, dienstmeid in stad.Emeric Demarey, peerdengeleider te Vla- mertinghe, met Victorine Danheel, dienstmeid in stad. Achille Devos, landbouwer, met Ida Ghes- quiere, zonder beroep, beiden in stad. van ln Mei tot 13" Juni. Geboorten.Gombeir Joseph.Candale Martha. Alleweireldt Theophile.Alleweireldt Julius. Overlijdens. Saesen Joseph, 76 jaar. Scharre Achille, 11 jaar. Candaele Henri, 41 jaar. Huwelijksbeloften. Cvrille Saesen met Elisa De- bryeke van Vlamertinghe. Prosper Devinck met Blanche DecanVerbrigghe René met Zoé Bedde leem. van 15 Mei tot 13 Juni 1907. Geboorten.Demolder Elisa dochter van Louis. Claerebout Augusta d. v. Pieter.Matten Henri z. v. Cyrille. OverlijdensPlanckeel Joanna, weduwe van Pieter, rentenierster, 82 jaarStaelens Maurits, 6 weken. Huwelijken.Depuydt Georges, bakkersgast 27 j., met Vlaminck Louisa, dienstmeid, 20 jaar.Haele- wyn Petrus, tapper, 49 jaar, met Haelewyn Pelagie, strijkster, 32 jaar, beide te Woesten.Vandenbussche Désiré, 3o jaar, van Boesinghe met Masson Lydie, 23 jaar, van Woesten. Londen, 11 Juni. Markt prijshoudend. In enkele streken klaagt men van hopvliegen, elders schijnt de plant zeer gezond. Nuremberg, 12 Juni.-Stemming der markt levendig. Hallertau ie kwal. 100 - 125 fr.; 2' kwal. 75 - 90 fr; geringe hop 45 - 5o fr. Brussel, 12 Juni. Stemming iets stiller. Aalst 1006, 44 fr.; 1907, 62 1)2 tot 65 fr.; Poperinghe 1006, 37 1)2 fr.; 1907, 52 1)2 tot 55 frank. Poperinghe, 14 Juni. Kalme markt. Stadslood 1906, 35 tot 37 fr.; 1907, 5o tot 52 1)2 frank. voor bereiderA. Van Caemelbeke=Wittonck Apotheker, Avelghcm. Dépot voor Poperinghe en omstreken Ik heb de eer liet geacht publiek kenbaar te maken dat, iedereen Vuiligheid, gelijk van welken aard, mag komen werpen in den put gelegen langs de Elverdinghe-kalsiede, recht over de herberg Pare Guillaume-Tell. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de Charcuterie van Medard De bever-Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af kan men bij mij verkrijgen Hamburgsche Hesp, gerookte en gekookte Koeitongcn, Saucissons van alle slach getruffètde Zwijnspooten, Palé's, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE. zoo goed als nieuw, een van 400 en een van 250 kilos kracht. Genadige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. Schoone en onlangs nieuwe voor 6 personen, en schoone HARSüSSU- RIHG voor peerd erin te spannen. Inlichtingen ten bureele dezer. Opvolger van maakt kenbaar aan al de geëerde kalan ten en geheel het publiek, dat bij hem ie bekomen is eerste klas van Ossen- of Veerzenvleesch, Zoger- en Schapen- vleesch, aan de gewone voordeelige prijzen. Is in ile bij dat gij u voordeeligst zult begeven, tot het aanwerven in volle vertrouwen van WOLLEM ^AROIËJV met d'hand bewrochte Kasinette, TADBB aan Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. m a w CD g n» H co cn ft 3 r-t n INI CD O O c S <T> 3 tr 5. co' =3 -73 cr> JD X 5' O EL O CD c H-- ft» ►1 =3 Oq co O» »-» co X O CD* w O tr ft) n> "O cr O CD 0- ct>" r re P 3 n> p "i =7 ■c 2. 5" 03 H w (T> P? Da- —3 SU H ca Ik laat het geëerd publiek .weten dat ik, door gedurige aanvraag, zal Vertinnen, den woensdag van ieder week, te begin nen van 12 Juni tot Poperinghe-kerniis. -V O 3 O aq (D 0>: a> r~ I O) 3 m p P P» O C/3 t— <J ft I CO i O- £L Yperstraat, 125, Poperinghe. Wilt gij uwe schoenen malsch, schoon, zwart en blinkend houden, zelfs in vochtig weder Onderhoudt ze met crème «The Champion Eenig huis van ver koop. Vermindering van prijs per 12 doosjes. HUIS VAN VERTROUWEN. Ik heb de eer mijne klienten ter kennis te brengen dat bij mij te verkrijgen is alle slag van Zornerartikelen, zooals Kinderkostumen in printanière fr. 2,50 Kostumen te beginnen van 12.00 Zomerbroeks in sterke marchandise 1,75 Kinderkostumtjes in alle slag te begin. 3,00 Engelsche leern broeks en gilets met mouwen aan 6.50 Engelsche leern broeks aan 3.25 Ook groote keus van gemaakte Kleederen. Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een groot assortiment fransche pane daarbij ook fransche coupons voor manskos- tumen. De personen die begeren hunne stof zelf te leveren om een kostum op maat te doen maken, zullen spoedig met" de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik 'het vertrouwen van eenieder te winnen. Ik bevind mij alle Vrijdag op de markt. Brillen, Yeunnijpers Barometers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4