HEÏ NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR P0PERINGHE EN OMSTREKEN verschijnende den Zaterdag namiddag. DE POPEBINGHENAAR DROIT DE CHASSE MAAIGRAZEN MAAIGRAS ZAAILAND EEN WOONHUIS HOFSTEDEKEN ZAAILAND huis Six - Delacauw Bijzondere Occasie. VRUCHTEN BROODBAKKERIJ Een groot Woonhuis BOUWGROND MEN AGIEGOE DEREH Twee Woonhuizen Groeten keus van Kindervoituren in den Bazarbij Sansen-Pecorte, Gasthuisstr. 15, Poperinghe. op Woensdag 26 Juni 1907, 18 heet. fijn Paardenhooi, Een Allergerievigst HUIS TENTOONSTELLING BUlTEJMfJDSCH NIEIKIIS. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. LOCATION PUBLIQUE POPERINGHE et WAT0U. Lundi, 24 Juin 1907, Groot e Verkooping Woensdag 26 Juni 1907, ALLERBESTE MAAIGRAS, Vrijdag 28 Juni 1907, GOEDE MAAIGRAZEN Zaterdag 29 Juni 1907, Maandag 24 Juni 1907, Gemeente B0ESCHEPE. Donderdag 4 Juli 1907, WINKEL en SMIS, Maandag 1 Juli 1907, Gemeente CROMBEKE, Vlakte 5 aren 29 cent. Woensdag 10 Juli 1907, Te KOOPEN of te PHCHTEN ZONDAG 23 Juni igoy. Dorde Jaar. N 3o. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Rollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f. 1,00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Yrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Inschrijvingen Kantoor van den Notaris LA VA Sous les charges et conditions du cahier des charges approuve par l'Autorité compétente et dèposé a l'inspection des amateurs en l'étude du Notaire LAVA de résidence a Poperin ghe, chargé de cette location. TE WEST0UTRE Maaigrazen te Westoutre en Reninghelst. De Notaris LAVA, te Poperinghe, is met deze verkooping en deszelfs ontvangst belast. Studie van den fiotaris PRRL te Rousbrugge-Haringhe. Openbare Verkoopingen a. gelegen te BEVEREN, W ESTV L ET E R EN, STAVE L E, Studie van den Notaris B0UCQUEY, TE POPERINGHE met achtergebouw ten dienste van Handslag met de geldtelling. TRAPPISTEN CHICOREI VINCART bij R. MONCAREY, Poperinghe. A"VA.» te Poperinghe, en I^louvïei*, te Steenwerek. Definitieven Overslag EEN GOED EENE GOEDE PARTIJ Studie van Ml"r Lauwer», TE KOOPEN Studie van den Notaris Vancayzeele, Openbare Verkooping Op tijd van betaling mits borg. welgekalante de Vlamingstraat, dichtbij de Markt. LANDBOU WMACHIENEN te Poperinghe, (8-12 Juli 1907). Uit ter hand te koopen 12 meters 25 cent. face en 60 meters diep. Maandag namiddag 24 Juni 1907, worden ingelijfd mm OP worden aanvaard van nu tot «inde 1907. Bijzonderen in stad 1.00 fr. buiten stad 1.25 Herbergiers in stad 0.50 buiten stad 0.75 TE POPERINGHE HOSPICES CIV1LS DE POPERINGHE du sur environ 428 HECTARES de terres et bois, situés a d 2 heures de relevée, a Poperinghe, en l'une des Salies de l'Hötel de la Régence, il sera procédé, a )a requête de ^administration des Hospices CiviL de Poperinghe, a la location publique sur les terrespaturesprés, sapinières et autres bois appartenant aux dits Hospices, savoir Premier Lot. Envivon 55 hectares, dont vers les 11 hectares de bois, étant les propriétés des hospices, connues au cadastre de Poperinghe sections A et B (situéesentre le pavé vers Dunkerque et la route vers Woesten). Deuxième Lot. Environ 89 hectares terres et bois, situés a Poperinghe sections C et D (entre le pavé vers Woesten et celui vers Ypres). Troisième Lol. Environ 58 hectares de terres sises entre le pavé vers Ypres et celui vers Boeschèpe, soit les propriétés con nues au cadastre de Poperinghe sections E, G et H. Quatrième Lat.-- Environ 226 hectares, dont vers les 49 hectares de bois, situés a Poperinghe sections I, K et L (du pavé vers Boeschèpe au pavé vers Dunkerque) et sur Watou sections D et E (ci non comprises les sapinières dites: Vijf-Vierendeel, Steenac- ker, Verbrande vier Gemeten et Zes-Vieren deel ensemble d'une contenance d'environ 4 hectares 73 ares). La location des trois premiers lots se fera pour un terrae de SP années consécu- tives commencées le ir Janvier 1907 et celle du quatrième lot pour un terme de 8 ans qui prendront cours le lr Janvier 1908. van om een uur namiddag. Op 25 hectaren eigendommen van den heer graaf de Diesbacli. den heer Pierre De- groote{ na den heer graaf de Bét hun e-Sully en Mt'Berten), Mr L. BehaghelMme NI* Du- floer- Vanhouver, de Vw We Désiré Dam- bre-I)eburgrave en de heeren B. Dewüte en J. Delporte. Verdeeld in hunne gewonelijke koopen. Tijd van betaling mits Goede bekende Borg De 10epenning er. bespreken gereed betaal baar IWr De Vergadering vóór de verkooping ter herberg Peenhof of Neerplaats--. VAN om 4 ure juist namiddag, ter dorpplaats van Beveren in de herberg De Zwaan, bewoond door Leopold Neudt f 8 Hectaren toebehoorende aan den Wel Edelen Heer Baron Albéric des Cantons dc Montblanc te Engelmunster, en andere. Comptant te betalen. IB. om 5 ure namiddag, ter herberg Café Beige bewoond door de We Henri Verbrigghe, ter dorpplaats van 9 Hectaren toebehoor de aan de erven van den Heer Juies Eiöbr- De Pretèr té Rous brugge. Tijd van betaling mits goede borg. Hl. Sint Pieters-dag, om 3 ure namiddag, ter herberg "De Zwaan- bewoond door d'Heer Depeser, ter dorp plaats van wassende te Beveren op de 16 gemeten, en te Stavele op de 28 gemeten, toebehoorende aan de erven van Wel Edelen Heer Baron Oscar Pycke de Peteghem. Comptant te betalen. om 3 uren namiddag, ter herberg Het Stadhuis, - Groote Markt, le Poperinghe, openbare verkooping van 1 heet. O» aren 53 cent. bekend bij kadaster Sectie A, nrs 945, 946, 947, 948, palende MM. Behaghel, Léon Duribreux, 't gebruik Désiré Denys en de frontierstraat. Gebruikt door de verkooper tot 1 Octo ber 1908 aan 110 frs. bij jare boven de lasten. in eene zitting, om 3 uren namiddag, ter herberg - Het Stad huis, Groote Markt, te Poperinghe, open bare verkooping van en 1 are 10 cent. grond en cour, gelegen te Poperinghe, Casselstraat, bekend bij kadas ter Sectie F, nr 1476, palende noord Marie Beugnies, oost Alois Liefooghe, zuid MM. Nestor en Arthur Lahaye, west de Casselst. Laatst bewoond door Joannes Camerlynck. Verbetert «Ie Koffie verkrijgbaar Kantoren van de Notarissen om 2 uren namiddag te Poperinghe, op de Groote Markt, ter estaminet La Maison de Ville in de gewo-' ne verkoopzaal der Notarissen, ten overstaan van den Heer Vrederechter van 't kanton Poperinghe, van A Langs en nabij den steenweg naar Proven. in den Boschhoeli, groot volgens kadaster, 3 h. 43 a. 95 c. in pacht gehouden door de We Pieter Blondeel en kinders, voor 18 jaren, ingegaan 1 October 1898, mits 330 fr. 'sjaars, boven de lasten. Maar ingesteld 8000 frs. B In den Ilapiiock, groot volgens kadaster sectie A,-nummer.' 554 en 555, 88 aren. In pacht gehouden door Aloïse Maerten, voor 9 jaren, ingegaan 1 october 1905, aan 80 frs. 'sjaars, boven de lasten. Maar ingesteld 2500 frs. Notaris te Yper. De openbare verkooping van meubelen, tapijten en allerlei meubleerende voorwer pen in het Boterstraat te Yper zal voortgezet worden op Maandag 24, Dinsdag 25, Woensdag 26 Juni en volgende dagen noodig zijnde telkens ten 9 uren en ten 2 uren. N. - B. De rijkste ameublementen en fijnste voorwerpen zijn nog te verkoopen. Schikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst straat goed berijdbaar 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. TE RENINGHELST. om 1 ure namiddag, ter hofstede bewoond door Mr Henri Vuylsteker, te Reninghelst, bij 't gehucht den Ouderdom, VAN zooals 1 heet. 32 aren Tarwe, - 1 heet. Rogge, 1 heet. Haver, - 22 aren Erwten, 22 aren Klaverhooi (1 snede.) gedegen De kooper mag geheel de som in handen blijven houden aan voordeelige voorwaar den. Inlichtingen ten bureele dezer. VAN met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a Ia Co ui* de Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. Uitmakende 735 vierkante meters. Ge legen in de Elverdinghestraat. palende langs eenen kant aan M. VandenBroele, en langs den anderen kant aan Edmond Duthoit. Zich te bevragen Casselstr. 15 alle sla£ van in d'herberg - Dc Kroone bij de kin- der Houwen, Watoustraat. gelegen in de Hondstraat en toebehoorende aan Franpois Quaghebeur-Annoot, Priesterstraat, Poperinghe. Tentoonstellingen, zoowel de kleine als de groote, zoo schreef hoogleeraar Leplae, zijn 't best geschikt middel om de landbouwma- chienen bekend te maken. Zij trekken inderdaad veel bezoekers aan; alzoo leeren de landbouwers hoe nuttig de nieuwerwet- sche werktuigen zijn, hoe deze behooren gebruikt te worden, waar zij dezelve kun nen aanschaffen en aan welken prijs. Daarom heeft het Algemeen Verbond der Poperingsche Hoppegilden een tentoonstel ling van landbouwmachienen ingericht ter- gelegenheid van Poperinghe Ommegang, van den 8 tot den 12 Juli 1907. Daar er telken jare vele landbouwers uit de arron dissementen Yper, Veurne en Dixmude, en uit het Franch Noorden naar de voormelde jaarmarkt komen, zal deze tentoonstelling druk bezocht worden. Zal men er iets merkweerdig te zien krijgen Verscheidene werktuigkundigen komen er hun toestellen vertoonen. In de reeks toestellen van Melknijverheid zijn ingeschreven Méiotte, Remicourt Durkopp, Brussel; Persoons, Thildonck; Lontie, LeuvenVassart, Ligny; Schaede- Saarfeld (I)uitschland)Vemeulen, Beveren, Waas;Verfaillie, Zonnebeke; Les cultivateurs du Hainaut, Enghien. Werktuigen voor grondbewerking en allerhande teelten wor den tentoongesteld door De Beir-Boucquey, Van Tours Henri, Beheyt Jules, van Pope- rinhe; Milleville, Proven; Hanne, Vlamer- tinghe; De Vleeschouwer, Ophasselt; Hein- riek Lanz, MannheimMéiotte, Gembloux Vallaeys, Zonnebeke; Les cultivateurs du Hainaut, Enghien, enz. Daarnevens gaan de huizen De Beir en Van Tours van Poperinghe, Vermeulen van Beveren-Waas, Stevens-Pattou van Reninghe en anderen; verscheidene werktuigen voor voederberei ding aanbieden. De toestellen voor hoppeteelt gaan merkweerdig zijnhier zijn reeds inge schreven de meest voornoemde tentoonstel- Iers, alsook Feiten, Mulheim (Duitschland) Weeks, Maidstone (Engeland) Vermorel, Villefranche (Frankrijk); de Hopbond van Poperinghe; Allaeys-Lougez, Poperinghe; Ghys, St Amandsberg, enz. Men mag nog inschrijven tot 1 Juli, bij den bestuurder der tentoonstelling. Den Maandag 8 Juli zal de Maatschappij Minimax van Brussel openbare proeven doen met hare befaamde bluschtuigen. Den Vrijdag 12 Juli, om 10 uren, houdt mevrouw Haentjen», de gunstig gekende leerares, een voordracht voor de boerinnen, over melkonderzoek en boterbereiding. (Medegedeeld). De oproei* in het Zuiden van l<Yankrijk. De toestand komt zeer erg in het Zuiden van Frankrijk. Er zijn reeds meer dan der tien honderd gemeenten waarvan de burge meester, schepenen en gemeenteraadsleden hun ontslag gegeven hebben. Onlusten te Narbonne. Dooden en gekwetsten. Woensdag avond 'hadden te Narbonne erge onlusten plaats eene bende betoogers wilt de prefektuur in brand steken, maar zij word door de gendarmen en de kurrassiers gechargeerd en uiteengedreven. De gendar men schieten in de lucht. De betoogers keeren terug en hernieuwen hunne poging. De soldaten schieten erdoor met kogels en eenige gekwetsten vallen ten gronde. Een jonge knaap van 13 jaar oud, valt weenend ten gronde en roept - Mama Een kogel heeft zijn arm doorboord en gebroken. De menigte drijft zich uiteen, de gekwetsten worden binnengedregen. De soldaten ver trekken ondertusschen en de betoogers roe pen hen achterna MoordenaarsWraak Rond 8 1)2 ure hebben nieuwe onlusten plaats op de boulevard Gambetta. De kuras siers, die ter hulpe geroepen zijn, en hier mei een slecht oog aanzien worden sedert zij daag te voren het volk gechargeerd heb ben, komen af en worden onthaald met steenen en gefluit. Zij chargeeren de menigte, verpletteren vrouwen en kinderen, en wen den zich naar de onderprefektuur, gevolgd door de betoogers. Op den boulevard gekomen, is de menigte woester ten hunnen opzichte de soldaten chargeeren en schieten links, en^rgchts me' kogels. Men lost revolverschoten op hen M. Ramon, secretaris van de Werkbeurs, ging juist een café binnen waar zijne 20 ja rige dochter hem in verlegenheid afwachtte In de deur springt het meisje haar vader aan den hals en vraagt of hem niets gebeurd is. Op 't zelfde oogenblik komt een kogel door de kurassiers afgeschoten, het hoofd van den vader doorboren hij valt dood. Denzelfden kogel kwetst erg het meisje, dat ook reeds overleden is. Drie andere verbrui kers van den café worden door kogels ge kwetst. De zoon van een photographe kreeg een kogel in het hert, en viel dood op straat. De menigte wordt woedenderen talrijker. Barikkaden worden in de straten gemaakt met al wat er onder de handen valt. Er heerscht eene volstrekte duisternis. De gen darmen chargeeren en schieten onophoude lijk. De menigte werpt met steenen en lost revolverschoten. Het hulpgeroep en gekerm der gekwetsten dreunt door de straten. Tot 1 1)2 ure 's morgens waren al de apotheken vol gekwetsten.De kurrassiers vertrekken naar hunne kazernen. 's Morgens. Narbonne, die weinig geslapen heeft, is vroeg wakker en ziet de verwoestingen van 's avonds. Overal steken vaandels buiten met rouw eraan. De betoogers groeien aan in getal, toonen elkaar de wapenen die zij medegebracht hebben, en 's avonds, vóór de bloedvlekken, zweeren zij de gendarmen en de kurrassiers te zullen verdelgen. De toestand wordt van langsom erger en men verwacht de inwoners der omliggende gemeenten voor donderdag avond. Eenige aanhoudingen der bijzonderste ge leiders zijn gedaan. Narbonne is bezet door 10.000 soldaten en in staat van beleg ver klaard. Getal Slachtoffers! Volgens de laatste tijdingen zijn er 5 doo den en 150 gekwetsten zoowel onder de gendarmen en kurrassiers als onder de be toogers. De kurrassiers zijn reeds vertrokken en vervangen door dragonders. Wat de beteugeling kost. Tot hiertoe kost het zenden van troepen naar het Zuiden en de aanhouding der leiders reeds 650,000 fr., en 't is nog een begin. Afgesloten. Sinds donderdag namiddag zijn de Parijzer dagbladen afgezonderd van alle telefonische en telegrafische gemeenschap met de streken waar de oproer woedt. Het gouvernement heeft, naar gezegd wordt, zich van al de draden meester gemaakt. Woelingen in Bourgogne. In Bourgogne schijnen de wijnbouwers- syndikaten de beweging van het Zuiden te willen navolgen. Woensdag avond heeft een syndikaat te Aluze, nabij Ch&lons, besloten de belastingen niet meer te betalen, omdat tot hiertoe niets word gedaan om den wijn bouw te beschermen tegen de vervalschers. Ilijssel. Een geheimzinnig drama is maandag gebeurd te Rijssel, in het huis der echtgenooten Pelette, winkeliers. Geburen die hoorden om hulp roepen, drongen in het huis binnen en vonden de vrouw in een bloedplas liggen, met eene vreeselijke wonde aan het hoofd. De vrouw kon nog hare meid beschuldigen en stierf seffens. Ondervraagd door den onderzoeks rechter, loochende de meid eerst, doch, in 't nauw gezet, bekende zij hare meesteres met den stoker doodgeslegen te hebben. De meid is aangehouden. Maandag reed M. Carton met eene kar, langs den weg van LapolinenaarSaint-Prix, toen opeens een velorijder in volle vaart tegen het rijtuig gebotst kwam. Hij reed met zulk geweld tegen den disselboom, dat deze hem dwars door de borst drong. De ongeluk kige, zekere Jozef Poumyane, van Grezolles, werd op den slag gedood. Dubbele moord in Frankrijk. Een reiziger, die zaterdag namiddag in de kleine statie van Peauduc, den trein naar Aries nam, vond in de wachtzaal de ontvang ster, Mad. Souveton, 36 jaar oud en haar zoontje, 6 jaar oud, in een bloedplas liggen. De moeder ademde nog, doch het kind was dood. De ongelukkigen waren bij middel van een knods vermoord. I'aardenkoersen. De groote prijs van Parijs van 200,000 fr. werd zondag op den hippodroom van Longchamp door 14 deelnemers betwist en gewonnen door Sans Souci IItoebehoorende aan baron Ed. de Rotschild, die na de overwinning van zijn paard aan den koning en de koningin van Denemarken, alsook aan M. en Mevr. Fal- iières, die de koersen bijwoonden werd voor gesteld. De vredesconferentie van Den Haag.—Woensdag is M. Beernaert ver trokken om de conferentie bij te wonen In de algèm. vergadering van woensdag wer den de voorzitters benoemd van de vier af deel ingen waaruit de conferentie zal samen gesteld worden. De eerste kommissie (scheids gerecht, enz.) zal voorgezeten worden door M. Bourgeois, de tweede afdeeling oorlog te lande en onzijdigheid door MM. Beer naert en Asser, gezien de gezondheidstoe stand van M. Beernaert; de derde afdeeling (zeevaartrecht) door M. Torneilli, en de vierde afdeeling (onzijdigheid in den oorlog op zee), door M. de Martens. Eene jonge duitsche vrouw, mej. Morgenrodt, werd zondag in den koning- klijken hippodroom van Belfast gedood, geduurende de vertooning. Het slachtoffer, dat deel maakte van de gekende troep Auro ra, reed per rijwiel op eene vloer, die door hare vier broeders gedragen werd, terwijl zij eveneens per rijwiel reden. De ongeluk kige verloor het evenvicht en storte neder van eene hoogte van 4 meters. Toen men haar opnam, bestatigde men dat zij op den slag gedood was. China.—Einde van den hongersnood. De toestand is verbeterd in de meeste streken waar de hongersnood heerschte. De oogst is goed. Er valt nog veel nood te le nigen, maar het is maar eene geldkwestie. Zweden .—Eene geheele familie ver moord.Te Grössby, bij Götenborg, is eene geheele familie, vader, moeder, schoondoch ter en kind, in den nacht vermoord. Men heeft nog geen spoor van de daders. Volgens een later bericht zou alles er op wijzen, dat de vader zelf de dader is. Busland. Het getal slachtoffers. Gedurende de maand mei werden in Rusland 291 personen gedood en 326 gekwetst. Japan.— Een veldslag.Uit Formosa wordt gemeld dat een bloedig gevecht gele verd werd tusschen de japanners en de inboorlingen van het eiland, vooraleer de sterkte van Chintoze, den 9 juni, door de japanners kon ingenomen worden. Deze laatsten verloren 130 man op een totaal van 500 soldaten. Servie.—Het was dinsdag vier jaar ge leden dat koning Alexander en koningin üraga vermoord werden. In de Markus-kerk waar zij bijgezet zijn, werd voor hun ziels rust eene mis opgedragen. Op de twee gra ven lagen tallooze kransen en eene groote menigte vulde de kerk. Bijna alle bladen te Belgrado schrijven over het drama van 1903, enkele verzwijgen daarbij niet dat de ko ningsmoord voor Servië niets goeds heeft opgeleverd. Perzie.— De financieele toestand is aan de beterhand. Het Perzisch parlement heeft in tegenwoordigheid van al de ministers eene buitengewone geheime zitting gehouden De kwestie van den beroerden toestand, waarin het land verkeert, werd er lang en grondig besproken. De tajrijke oorzaken die aanleiding gaven tot liet volkomen gemis aan verstandhou ding tusschen het parlement en de regering werden langdurig besproken en gelukkig uit den weg geruimd. De gedachten wisselingen waren zeer vre-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1