BERICHT Const. Dezeure-Dejonckheere, LAATSTEN TAP, Apotheek A. MONTEYNE Schoone HESP Bruggestraat, te Poperinghe, 2 schoone HONDEKARREN Geldieening aan 4 °)0 's jaars. Feesten Vermakelijkheden Huis RENÉ BERAT-BERAT, I Ik heb de eer mijne klienten ter kennis te brengen dat bij 9H& i Kostumen te beginnen van 12.00 Wetensweerdigheden. FOÖRRUREN in 'tOroot en 'tKlein Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juvveelhandel Xe Verhollen S. WITTOUCK Groote Markt, 18, POPERINGHE BURGERSTAND VANPOPERINGHE Burgerstand van WESTOUTRE. Een Schoonen KONIJN, KRAKEBOLLING, TIEN FRANKS, Combat-Bülling met de Trabol, BERICHT, Edm Duthoit-Hondeghem. Inlandsche en Uitheemsche EENEN SCHOONEN VELO, KARRE-VOITURE, Landbouwers wilt gij uw Vee en Varkens, of Zwijnen verzekeren te gen sterfte, of verzoekt gij eene lee ning voor uwe zaken nit te breiden 500 tot 50,000 fr., alsook voor het overnemen van groote hofsteden. Schrijft spoedig met timber voor antwoord, aan Justin DEVOS-CAPPELAERE, Ik heb de eer UI. kenbaar te maken dat ik, ter gelegenheid van het ver voer der postbrieven, alle dage van Poperinghe naar Rousbrugge ga, en mij gelast met liet vervoeren en te huis dragen van alle pakken, kleine of groote, die men mij zal toevertrou wen. Vertrek uit Poperinghe 's morgens om 4 11. 30, aankomst te Rousbrugge om 5 u. 45. Terugkeer vertrek uit Rousbrugge om 7 u. 30 om corres- pondentie te geven aan den trein ver trekkende uit Poperinghe om 9u. 17. Arthur Vannieuwenhuyze, De eerste brief van den Soldaat aan zijne Finne. |L. J HUIS VAN VERTROUWEN. Valère Staessen-Bottez, Gasthuisstraat, 17, Poperinghe. Ik bevind mij.alle Vrijdag op de markt. Merk (GEKROOND KALF) uitnemend voor het vetten der KALVEREN en der VARKENS. REMY'S VOEDER R. Moncarey, In 'tParadijs, Poperinghe. HUIS GESTICHT IN 1842 2bis 4, Boterstraat, YPER. Groote keus van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. STROOIEN HOEOEN EN ALLE NIEUWIGHEDEN IN ZOMERARTIKELEN MILITAIRE ARTIKELEN voor Maatschappijen, Politie, Pompiers, Gendarmen, enz. Het eenigste huis van Stad, waar alle VELLEN ARTIKELS bereidt en vervrocht worden Het Huis heeft geen ander Verkoophuis in Stad. MARKTPRIJZEN. Muis vail ¥erti'ouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, iBrochen, Dormeusen, Ringen, enz— Alles gewaarborgd Let wel op het adres Rechtover het Gasthuis). den we doen Stien? Best ware, een akt van berouw verwekken... Jamaar dat en zou ik niet meer kunnen, zei Koben... lees dan ne Onzen Vader... neen jongen 'ken zou er niet meer uitgeraken... ne WeesGegroet?... ook niet, 'k en kan alleen geen Geloof zij Jesus- Christus, niet, meer? Maar, Koben, weet ge zoo niets meer van hetgeen in onzen in de kerk omging?. Jandorie, Stien, willen wij met de schaal rondgaan delievend en men is eenparig tot het besluit gekomen, dat er dadelijk moet gezorgd wor den voor eene financieele tusschenkomst welke de regeering haar best zal doen te bekomen. Kortrijk. Een man verhangen. Zaterdag namiddag, om 2 y, ure, werd de politie per telefoon verwittigd dat zekere Louis-Jozef Saen, herbergier en landbouw- werkman, ter herberg - La Maison Rouge wijk Marionetten, 54 jaar oud, vader van negen kinderen, waarvan de oudste 26 jaar oud is en het jongste kind enkel 3 jaar telt, zich verhangen had. Spiere. Een beroemd duivenhok geplunderd. De heer Leon Bourgeois, eigenaar te Spiere, is het slachtoffer gewor den van een belangrijken diefstal. In den nacht van zaterdag tot zondag, zijn dieven in zijn duivenhok gedrongen en hebben42zijner beste vliegers medegenomen. Volgens schatting van bevoegde personen mag het bedrag van dezen diefstal geschat worden op 5 tot 6000 frank. Men denkt dat de diefstal gepleegd werd om eenen hinderlijken mededinger uit den weg te ruimen. Oudenburg.Erg rijwielongeluk. Mevr. Blondine Dhondt, van Oudenburg, is Vrijdag aldaar door eenen wielrijder omver gereden geweest en was zoo erg gekwetst dat zij eenige uren later overleden is. Tongeren. Een kinderbeul. Het parket van Hasselt heeft te Tongeren een orderzoek gaan doen, ten huize van een 22jarigen werkman, wegens mishandelingen op een kind van 3 maanden waarvan hij be weert, de vader niet te zijn. De geneesheer, die het wicht onderzocht vond aan het gelaat en de schouders kneu zingen, sporen van verwringing, enz. en de moeder beweert dat die marteling reeds ver scheiden weken duurt. Maandag, zegt zij, lag het kind te weenen. De kerel greep het, schudde het, neep het hoofdje tusschen zijn handen en smeet het met kracht in de wieg terug. Toen het dan nog niet ophield met weenen, sloeg hij het tot het bewusteloos werd. Toen de moeder daarop om hulp riep, dreigde hij, haar met een mes in den buik te steken. Een buurvrouw heeft gezien dat hij het kind met, de voeten hield en het rondzwaai de, dat hij zijnen mond op den mond van het kind legde om het te verstikken. üloord on zelfmoord ie Schaar beek. De jonge vrouw L..., naaister te Schaarbeek, in de Grondwetstraat, waar zij samen met hare zuster woont, was dinsdag morgend, om 10 ure, alleen in hare werkka mer, teen L. D..., oud 29 jaar, met wien zij het verkeer afgebroken had, binnendrong. Wat er tusschen beiden is voorgevallen, weet men niet, doch eensklaps schrikten de ^eburen op bij het losbranden van een paar revolverschoten. Toen men naar de kamer van de kleer maakster liep, vond men deze dood ten gronde liggen. De moordenaar had zich gezelfmoord en had ook reeds opgehouden te leven. Binclie. Paarden-en veemarkt. Ongeveer 1100 paarden werden te koop aangeboden. De Duitschinans deden groote aanknopen. De goede meikoeien gingen gemiddeld 600 frank. Weinig verhandeling. Onder de varkens was er meer levendig heid. De prijzen gingen hoog. Charleroi.Wanhoop.Een duiven melker, die tegenslag had in de verschillende prijsvluchten waaraan zijne duiven deel namen, heeft zich uit wanhoop verhangen, te midden van zijn duivenhok. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de Chareuterie van Medard De- bever-Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af kan men bij mij verkrijgen Hamburgsehe Hesp, gerookte en gekookte Koeitongen, Saucissons van alie slach, getruffèlde Zwijnspoolen, Pdlës, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE. 1 In 't nieuw Speelhof, bij Désiré Üevos, Proven-kalsiede 2 In de Kroone, bij de kinders Houwen, Watoustraat Geneesmiddelen voor STADSXIELWS. Ziehier de vermakelijkheden die ter gelegenheid van Poperinghe Ommegang, (7-15 Juli) op de markt zullen staan Salon-Carroussel Maricau Herkulen, bestuurder Simon; Juweelen Michel; Carroussel Overmeer-Lagae Cinematographe Geisler; Photographie Deconinck Tir Flobert Wed. Decraene; Tir Flobert Beige Degryse Carroussel Clauw Carroussel-Yoiture Lebon. Op de Peerdemarkt Circus Semay. In verleden meimaand werden op de lijn Poperinghe-Veurne, omtrent 16.000 reis- kaartjes afgeleverd geweest en op de lijn Dixmude-Yper-Poperinghe omtrent 13.000. Een zonderling geval.Vrijdag morgen, op de hofstede van B. Dequeker, te Poperin ghe, heeft een hond zeven fichouwen gedood in min dan een half uur. Het was een moorddadigen strijd op leven en dood den hond heeft eene schitterende zegepraal be haald. Die zeven gasten, echte dieven, zou den voorzeker geheel het neerhof geplunderd hebben. Rechtbank van Yper. S... en C..., van Poperinghe, die over eenige weken door de politie-agenten betrapt werpen binst dat zij kolen namen uit de wagons op de statie, zijn donderdag veroordeeld geweest tot elk drie maanden gevang. Nieuwkei-ken. Donderdag nacht hebben dieven met een houweel de kerkdeur uitgevende op het kerkhof, opengebroken. De heiligschenners zijn dan in de kerk ge drongen, hebben de offerblokken opengebro ken en geplunderd en deden vervolgens de deur van het tabernakel springen, dat ge lukkig ledig was. dan poogden de schurken de deur van de sakristij open te breken,doch deze weerstond. De inbraak werd vrijdag morgend, ten 5 ure bestatigd door de echt- genoote van den koster Dehaine.Het parket van Yper is ter plaatse geweest. Langemarek.- Het 1 l)2jarig kindje van den landbouwer Deroo, op de wijk Russen, is Vrijdag morgend in het vuur gevallen. Alhoewel men het arme wichtje er aanstonds uithaalde, was het reeds zoovree- selijk verbrand aan het hoofd, dat men wanhoopt het te redden. Rleenen.Woensdag avond rond 7 ure, waren de werklieden van M. K. Defrancq, metsersbaas. Bruggestraat alhier, bezig met een zijner huizen in de westraat te herstel len, toen de metsersgast Pierre Leynaert. die op den koer aan 't delven was, eenen aarden pot ondekte waarin voor 15,000 fr. gangbare goudstukken waren. Dat is 't gene in stad verteld wordt, maar M. Defrancq loochent het. Er heeft wel een pot gevonden geweest, zegt hij, maar er was niets in. Moeskroen. De kleine Germaine Van Eggroo, 8 jaar oud, wonende in de Veldenstraat, werd zaterdag rond 1 uur namiddag, door een kerel medegesleept in een korenveld, op 50 meters van hare woning. Het arme kind werd half verwurgd en af schuwelijk mishandeld. De bandiet nam ver volgens de vlucht. Het meisje kwam kort nadien tot het bewust weerde monsterach tige kerel had haar door een vuistslag, die het bloed uit den neus had doen springen, bedwelmd. Het slachtoffer ging naar huis en verhaalde aan hare ouders. Aanstonds waren al de bewooners van den wijk te been om den bandier op te zoeken, doch men kon hem nergens vinden. Erg ongeluk te.Oostende.Tijdens de paardenkoersen, is zondag namiddag een erg ongeluk voorgevallen. In den voorbe houden paardenloopstrijd voor militairen is het paard van M. R. Daufresne de la Cheya- lerie, luitenant der lansiers van Brugge, bij het overspringen der haag, gevallen met het ongelukkig gevolg dat de ruiter onder het paard terecht kwam. Hij werd de twee sleutelbeenderen gebroken. M. Daufresne wordt als een der beste rui ters van het leger aanzien hij behaalde bijna al de eerste prijzen der loopstrijden, waaraan hij deel nam laatst nog won hij de gouden medalie te Londen. Het ongeluk gebeurde weinige minuten vóór den Koning op het koersplein aan kwam. Moorslede. De echtgenoote Sioen, had dinsdag haar kindje van 11 maanden onder de bewaking van een ander kind gela ten, terwijl zij de geit ging melken. Het kind kroop al spelend tot aan den mestput en viel er in. De moeder snelde toe en haalde het wichtje, dat nog zwak ademde, boven, doch kort nadien gaf het den geest. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Rechtbank van Kortrijk. Het drama van Deerlijk. Theophile Chris- tiaens, van Deerlijk, was beticht te Deerlijk op 18 Maart 1907, een revolverschot gelost te hebben op Octave D'Hooghe. Christiaens leeft in twist met de D'Hooge's hij ging naar huis, en vader D'Hooge en Octave achtervolgden hem. Christiaens, ziende dat hij ging ingehaald worden, keer de zich om en schoot Octave dwars door den buik. Octave is reeds genezen. Het meerendeel der getuigen zijn ten voor- deele van den betichte. Het openbaar ministerie zegt dat Chris tiaens had moeten vluchten, of liever eerst in de lucht schieten in plaats van het eerste schot op Octave D'Hooge te richten. Het besluit dus dat hij in geene wettige verdedi ging was. M. Mussely doet uitschijnen dat het nood zakelijk is dat de betichte eenen revolver draagt, want het gebeurt somwijlen dat hij des nachts moet uitgaan om vee te koopen, en ook soms zijne vrouw moet vergezellen die vroedvrouw is. Hij steunt op het verhoor der getuigen, en over het goed gedrag van den betichte. De rechtbank heeft Christiaens vrijgesproken. bereiderA. Van Caemelbeke=Wittouck Apotheker, Aveigliem. Dépót voor Poperinghe en omstreken van 15n tot 22n Juni. Geboorten. Nerie Lambelin, d. v. Désiré en Augustine Vanhuysse. Georges Gaucquie, z. v. Achille en Julienne Billiau. Aline Cappon, d. v. Henri en Maria Recour.Antoinette Verlaillie, d. v. Alphonse en Magdalena Haghebaert.Daniël Simoen, z. v. Camille en Julia Clabau.Julien Paesschesoone, z. v. Honoré en Maria Hauspie.Marcel Carlé, z. v. Achile en Emma Kesteman. Overlijdens.Delboo Joannes, 88 jaar, z. b., wedu- waar van 1Maria Loonis en 2e van Barbara Merle- vede, Wijk C.Moeneclaey Renilde, 61 jaar, landb. echtgenoote van Charles Billiau, Wijk C.—Deweerdt Amelia, 72 jaar, werkvrouw, echtgenoote van Benoit Decreus, Wijk A.Lebbe Charles, 82 jaar, landbou wer, ongehuwd, Wijk A.Delava Leonie, 55 jaar, z. b., ongehuwd, Crombeekstraat. Huwelijksbeloften.—Felix Van Caeyseele, handelaar met Adronie Desmyter, bijzondere, beiden in stad. Alphonse Ampen, pottebakkersgast met Georgine Messiaen, zonder eigen beroep, beiden in stad. Emile Vergeele, wagenmakersgast met Madeleine Truwant, werkvrouw, beiden in stad.Jules Debyser, fabriekwerker met Irma Bottez, kantwerkster, beiden in stad.Gustave Slosse, metsersdiener te Yper met Maria Malesys, kantwerkster in stad.Charles De- haut, werkman te Armentiers met Marguerite Ques- troy, werkvrouw verblijvende te Armentiers en gehuisvest te Poperinghe. Huwelijk.Henri Maerten, 49 jaar, houtzager in stad met Emerence Vermeulen, 02 jaar, werkvrouw te Boeschepe. van 17n April tot 20n Juni. Geboorten.Aernoudt Camille.Mortaigne Yvon ne. Goudenhooft Agnes. Cordenier Achille. Liefooghe Maria.-Kesteman Agnes.HezeHendrika. Overlijdens. Bentein Maria.Maerten Henri. Rassalle Marcel.Rassalle Agnes.Debruyne André. HuwelijkenGoudenhooft Emile met Six Rosalie.- Knokaert Remi met Behaeghel Maria. 't Is in de weg. 16 pond, xg 3 In 't Vlaamsch Bierhuis, bij Justin Merlevede, Rekhofstraat. begin ten 7 ure, inleg 30 c., 2 p. en 2 b. 4 In den Doorgang, bij Seraphin Room, Rekhofstraat. wegende 15 pond. 5 In den Hazewind, bij Jules Heze, Boescheepstraat. 6 In 't zwad Peerd, bij Camille Legrand, Pottestraat. wegende 13 p. inleg 30 c. 2 p. bier, men mag maar eenmaal spelen met 2 bollen. 7 In de Ronden Rol, bij Camille Brabandts, Yperstraat. wegende 14 pond. 8 Au Nouveau Passage, bij Jules Deschodt, Statieplein. 9 In 't Abecltje, bij Félix Bortier, Casselstraat, wegende 6 kilos en geg. door H. Adriaen. 10 In de Voorstad, bij René Couwet, Proven-kalsiede, gegeven door Richard Truwant. 11 In Spanje, bij Arsène Gantois, Westvleteren-kals. 12 In 't Locomotief, bij Pieter Cappoen, Meessenstraat. verdeeld in 3 prijzen 5 3 2 frs. in het wilde, 13 In 't Wit Peerd, bij Charles Top, Roodkruishoek. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat, iedereen Vuiligheid, gelijk van welken aard, mag komen werpen in den put gelegen langs de Elverdinghe-kalsiede, recht over de herberg Pare Guillaume-Tell. dat gij u voordeeligst zult begeven, tot het aanwerven in volle vertrouwen van WOLLEA SAIMJIÊKi met d'hand bewrochte Kasinette FTPPnOTAPDDI Xe ¥ERIiOOP«E!W zoo goed als nieuw, een van 400 en een van 250 kilos kracht. Genadige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. bij de We Vanstavel, Watoustraat, Poperinghe Schoone en onlangs nieuwe voor 6 personen, en schoone HARHASSU" RING voor peerd erin te spannen. Inlichtingen ten bureele dezer. Mr Gustave RAMOfV, Zaakwaarnemer te Moorseele. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom Brugge. De E. H. kanunnik Houtave, vikaris-generaal, is kanunnik-cantor benoemd. De E. H. kanunnik Callewaert, president van het groot seminarie is kanunnik-theologalis benoemd. Ik laat het geëerd publiek weten dat ik, door gedurige aanvraag, zal Vertinnen, den woensdag van ieder week, te begin nen van 12 Juni tot Poperinghe-kermis. 32, Veurnestraat, POPERINGHE. Londen, 19 Juni. Weinig bedrijvigheid in den handelvaste prijzen. In eenige plaatsen klaagt men nog over de insectenplaag. Nuremberg, 19 Juni Hopmarkt kalm doch prijs- houden voor 't binnenland koopt men goede middel soorten. Brussel, 20 JuniHopmakt kalm, met weinig verhandelingen. Aalst 1906, 42 - 44 fr.; 1907, 57 1)2 fr. Poperinghe 1906, 32 - 35 fr.; 1907, 5o - 52 1)2 frank. Louageur, Groote Mat*lit, Shtperiii^he. Gaaibolling. Poperinghe. Op Zondag 23 Juni, ge geven door De Valerianen, in_ de binnen zaal van 't Volkslusthof, bij Ach. Berat, recht over O. L. V. Kerk. 90 frs. prijzen Schieting. Crombeke.Op Kermis-Zondag 23 Juni, gegeven door Sint Sebastiaan. Inleg 6 frs. terug 5 frs.75 frs. Prijzen. Inschrijving tot 2 ure. Baanbolling. St. Jan-ter-Biezen. Op Zondag 30 Ju ni. Inschrijving van 3 tot 5 ure bij Jules De Bruyne in de Brik. Inleg 1 fr. per pe loton van 4 mannen. 100 fr. prijzen. Eierkoers met Velos. St. Jan-ter-Biezen. Op Kermis-Don- derdag 27 Juni. Inschrijving In 't Roode Paard bij J.-B. Ryon. Inleg 50 cent. 36 fr. prijzen. Drie maanden ben ik reeds soldaat. Wist gij wat in mij ommegaat! O, wist ge toch hoe zeer 'kU minne; Mijn oogen zijn nat van 't getraan, Van 's morgens vroeg tot slapen gaan, Denk ik aan U, mijn liefste Finne. Ik droom aan U..., maar ach helaas, Die droom is weg bij 't eerst geblaas... O wist ge toch hoe zeer 'k U minne! Corvèe cour! schreeuwt de sergeant, Ik grijp den beesemsteel in d'hand, En denk aan U, mijn liefste Finne. Bij 't knabbelen van ons ammenis Gaan w'op de plein waar oefening is O wist ge toch hoe zeer 'k U minne. De trommelaars slaan rap en fel Op 't gele ruwe ezelsvel, 'k Peins dat z'U slaan, mijn liefste Finne. Geknakt en lam sta 'k in de rij. De sergeant vloekt en tiert op mij O wist ge toch hoe zeer ik U minne! Met heesch gegrolrecht! mastentop! Lompkalf, papzak, gij ezelskop. Ik hoor uw stem, mijn liefste Finne. Komt dan uw arme grenadier, Het hoofd gebukt, weer in 't kwartier, O wist ge toch hoe zeer 'k U minne En als ik dan in de kantien, Die leelijke rosse wederzien, Peins ik aan U, mijn liefste Finne. Alleenlijk onze kaporaal, Die troost me als ik voor hem betaal, O wist ge toch hoe zeer 'k U minne En als hij uit zijn varkensoog Vaagt medelijdend tranen droog, Denk ik aan U, mijn liefste Finne. Als ik mijn kolbak maar bezie, Of gij mij al gelooft of nie, O wist ge toch hoe zeer 'k U minne Bij al dat stekelig kemelshaar, 't Is of ik uwen kop ontwaar, Ik zie uw beeld mijn liefste Finne. 'k Zag hier een beest, wat. was ik bang, Met pooten, tanden, neus, zoolang, O wist ge toch hoe zeer 'k U minne, Nen muil waar straks een kar in kan, Ze heeten dat nen olifant Gij stond voor mij, mijn liefste Finne. Dat dier bekeek me toch zoo dom, En 't draaide zich papzakkig om, O wist ge toch hoe zeer 'k U minne. Dan iioorde ik een scherp gerucht, Die kwam van 't hert. wat diepe zucht, Zoo zucht gij ook. mijn liefste Finne. Het ijzer, al is 't sterk voorwaar, Kan toch nog breken dat is klaar, O wist ge toch hoe zeer 'k U minne. De liefde van uw trouwen Jan, Is iets dat nimmer breken kan, Wat lijd ik toch, mijn liefste Finne. Koorn ik te sterven van verdriet, Vergeet daarom uw Jantje niet, O wist ge toch hoe zeer 'k U minne. Zend mij, cito, met den expres, Wat hesp en eenen frank of zes, 'k Geef U een kus, mijn liefste Finne. Finne die toch wat meer moed in het hert schijnt te hebben dan Jan, zend hem het gevraaqde, en voegt hem het volgende briefje bij 'k Ontvang met een gebroken hert Uw brief, ik deel in uwe smert, Ik zend uw hesp, 10 frank daarbij Omdat gij toch zoo denkt aan mij, Maar sterven moe gij juist niet doen Houdt toch uw hert uit uwen schoen, Dient koning en uw vaderland. Dan wordt gij weerdig van mijn hand. Finne. Yperstraat, 125, Poperinghe. Wilt gij uwe schoenen malsch, schoon, zwart en blinkend houden, zelfs in vochtig weder? Onderhoudt ze met crème «The Champion Eenig huis van ver koop. Vermindering van prijs per 12 doosjes. .■jppL JL mij te verkrijgen is alle slag van Zomerartikelen, zooals Kinderkostumen in printanière fr. 2,50 H Zomerbroeks in sterke marchandise 1,75 mgL li Kinderkostumtjes in alle slag te begin. 3,00 Élill» ff Engelsche leern broeks en gilets met mouwen aan 6.50 rlllil M Engelsche leern broeks aan 3.25 topA M Ook groote keus van gemaakte Kleederen. rapfS if® Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een groot IKïÉ WS assortiment fransche pane daarbij ook fransche coupons voor manskos- ^-■H mUSI turnen. De personen die begeren hunne stof zelf te leveren om een koshua op maat te doen maken, zullen spoedig met de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik het S&- gtjps^ vertrouwen van eenieder te winnen.' Bij koninklijke besluiten van 1 Juni is de gemeenteraad van Rousbrugge-Haringhe ge machtigd tot het heffen van taksen voor het leggen en onderhouden van de voetpaden en voor het leggen van goten tot afleiding van het water. Velos.Koevele zouden er wel zijn in West-Vlaanderen Ehwel, in onze provincie zijn er nu het respectabel getal van 39,893 wielpeerden Op zijn amerikaansch. Binnen zes weken zal de statie van den Dam, te Antwerpen, in haar geheel, een twintigtal meters verplaatst worden. Zij zal ook ver hoogd worden tot op het vlak der spoorbaan van Nederland, die vier meters hooger ge legd wordt. Niets mag afgebroken worden, 't Is eene amerikaansche maatschappij die het werk zal uitvoeren. Zij heeft 30,000 fr. gestort, als waarborg in geval van misluk king doch zij verzekert, zonder gevaar het gebouw, bij middel van hefboomen te kun nen oplichten en het met rollen te verschui ven tot op zijne nieuwe grondvesten. Tentoonstelling van liet Gulden Vlies. Dinsdag avond, ten 8 ure, is te Brugge uit Spanje de verzending toegekomen voor de tentoonstelling van het Gulden Vlies. De schat, die verzekerd is voor zes en half miljoen, stond gedurende de reis onder de hoede van twaalf hellebardiers. onder bevel van kapitein Ignacio Maestre. Onder andere bevat de verzending de juweelen van het Gul den Vlies, toehoorende aan den koninklijken schat van Spanje, deze van de Akadernie van San Fernando en deze van de kathedraal van Toledo. De hellebardiers van het hof van Madrid zullen de voorwerpen bewaken tijdens gansch der duur van de tentoonstel ling. Gedenkdagen. Veertig jaren gele den werd keizer Maximiliaan van Mexiko door de opstandelingen door den kop gescho ten te Queretaro. Hij .was broeder van Frans-Jozef van Oostenrijk en de echtgenoot van prinses Charlotte, de ongelukkige zuster van koning Leopold, die sedertdien zinneloos is gebleven. Het was dinsdag de 92e verjaardag van den slag van Waterloo, waar de macht van Napoleon I door de Vereenigde Mogendheden geknakt werd. ALLERBESTE te bekomen bij Elie LIETAERT, Veurnestraat KL A. L F "VÖEIfcSEL Het Beste en Voordeeligste voor Koeien, Paarden en Varkens, Verkrijgbaar bij Keer deaisvclige Mpijxeai. Poperinghe, markt van den 21 Juni. Tarwe heet. 15,40-Rogge 12,50-Haver 11,25 Aardappelen, 100 k. 11,00-Boter de kil. 2,65 Eieren de 26, 2,00 -Hoppe de 50 kilo, 35 fr. Yper 15 Juni. Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 18,00. a 19,00-Haver, 20,00 a 20,50- Aardappels, 100 k. 9,00-Boter, 2,50 a 3,00 -Eieren het 26. 1,90 a 2,00. Brugge 15 Juni.Tarwe, 100 k. 20,50 a 00,00-Bogge, 19,50 a Haver, 21,00 a 00,00-Boonen, 19,00 a Aardappelen, 100 k. 10,25 aBoter de k. 2,50 a 0, Eieren het 26, 2,10 a 0,00-Vlas de k. 1,41. Rousselaere 18 Juni. Tarwe, 100 kil. 19,00 a 19,50 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 17.00 a 16,50 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 9,00 a 9,50- Boter de k. 2,60 a 2,90- Eieren 1,90 a 2,00- Suikereiboon. oude, 14,75- id. nieuwe, 15.15. Kortrijk 17 Juni.Tarwe, heet. 16,25- Rogge, 13,50-Haver, 16,50-Chicorei 100 k. 14,00 - Boter de 1/2 k. 1,33 - Eieren, 2,20 - Koolzaadolie 100 k. 80,50-Lijnolie, id. 62,00 Koolzaadkoeken, id. 13,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,50. Kortrijk veemarkt 17 Juni. 361 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 74 Veerzen, 1® klas 952e kl. 863® kl. 80 61 Ossen, - 92— 82— 78 169 Koeien, 918377 57 Stieren. 90— 81— 76 Brussel 18 Juni. 291 varkens, op voed de kilo, 0,95 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 18 Juni. 2,046 Varkens, op voet de kilo, 0,88 a .1,05 Brillen, I¥eiisny|»ers Barometer*. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. Jwleng-eling'eii. Koben en Stien, twee onscheidbare vrien den waren op den Berlijn als hij verzonken is! Met angst en schrik zagen zij het gevaar aankomen. Koben jongen, zei Stien, ten gaat hier met ons niet lang meer duren... het wordt tijd dat we op ons ziele peinzen Ja, zei Koben, hoog tijd!... Maar wat zou

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4