MEUBELS Tentoonstelling De Rooversbende van GROOT BAL Groot Bal met Orkest BuitengewoonConcert DUIVEN HOENDERS 1 I- FEESTEN IVERIAKELIJKIIEDE MATRASWOLLE, KLEE EI. BEKOORLIJK J. LIEGEOIS- MONTEYNE en B-Allerhand Landsalaam. Stokpaardjes - Lelienmelkzeep I. Dinsdag 23 Juli 1907, Openbare Verkooping MENAGIE-GOEDEREN 111. Maandag 29 Juli 1907, BACQUAERT,te Poperinghe CAMERLYNCK,te Passchendaele. Woensdag 17 Juli 1907, RENINGHELST - OUDERDOM, OPENBARE VERKOOPING VAN NIEUWS UIT BEIiGIE. Apotheek A. MONTEYNE Bruggestraat, te Poperinghe, Jaarlijksche - Bombatbolling, Jaarlijksche - Combatbolling, Wetensweerdigheden. EN ALLE SUCH UN STROOIEN HOEDEN EN ALLE NIEUWIGHEDEN IN ZOfYIERARTIKELEN Zeer Genadige Prijzen. Studie van den Notaris BOUCQUEY, TE POPERINGHE TE POPERINGHE, Openbare Verkooping 7 groote Wagens, 3 kleine Wagens, 3 Trique-Bals. Merriepeerd, (4 jaren), 2 Ruinpeerden (7 jaren). Alle slag van V0ERMANS4LAAM. II. Woensdag 24 Juli, en Herberg«gerief te POPERINGHE, bij den Luttertap, Openbare Verkooping VAN 7 heet. 00 aren Tarwe, 2 heet. 50 aren Haver, 1 heet. 76 aren Erwten, 50 aren Rogge. A. - 1 heet. -12 aren Haver, 88 aren Tarwe en 24 aren Rogge, Tijd van betaling mits goede borg. Xe ¥erkoopen YAN TE POPERINGHE, 7 - 14 Juli I907. HOPPE. Burgerstand van RENINGHELST Belooningen toegekend aan de Tentoonstellen HAZEBROUCK. RURGERSTAND VANPOPERINGHE IN DEN GOUDEN APPEL, Gedurende de Kermisweek, in Het Stadhuis, bij Alidoor Raeketboom, 4 uitmuntende Artisten van Antwerpen. AU CAFÉ DE LA PAIX, Verbazende uitslagen 35 S. WITTOUCK Groote Markt, 18, POPERINGHE, BERICHT, Edm Duthoit-Hondeghem. bij Op Zaterdag (Doakeren-Ommegang), Op Pameltje-Dinsdag, Inlandsche en Uitheemsche WOLLEHI SAittiiiix REMY'S VOEDER R. Moncarey, In 'tParadijs, Poperinghe. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, HUIS GESTICHT IN 1842. 2bis 4, Boterstraat, YPER. Groote keus van HOEDEN en KLAKKEN voor Mannen en Kinderen. MILITAIRE ARTIKELEN voor Maatschappijen,, Politie, Pompiers, Gendarmen, enz. sterfgevallen. i FOURRUREN in 'tGroot en tKlein Het Huis heeft geen ander Verkoophuis ill Stad. om 2 uren namiddag, ter herberg Het Hof van Cassel bewoond door Je- rernie Camerlynck. VAN (1 van 15000 k. drachtvermogen), om 9 uren voormiddag, ter zelfde huize, van Wij moeten het inrichtend komiteit be danken en op eene bijzondere manier den ieverigen en onvermoeibaren Eerw. Heer De Jaegher, die bewezen heeft dat hij een handje heeft om zulke eene zware taak uit te voeren en den landbouwer een grooten dienst wilt bewijzen waarvoor zij hem uit ter herten dankbaar zijn. Vrijdag om 10 ure gaf MmeHaentjes-Deleu een prachtige voordracht over de boterberei ding. Bij middel van den Zuurbotermeter werd een onderzoek gedaan van het vetge halte van verschillige stalen melk. Alzoo kan de boerin nagaan welke koeien het meest room zullen voortbrengende boer oo zal te wete komen van welke koeien hij best zou voortkweeken om welgebouwde en goec melkgevende runderen te nekomen. De be gaafde leerares gaf daarna talrijke nuttige wenken over de boterbereiding. Het con trooltoestel Gerber werd welwillend in bruikleen gegeven door het beroemd huis Mélotte, Rémicourt. om 1 ure namiddag, ter hofstede en landen gebruikt door Seraphin Thoris, 3 Wagens, 3 karren, IJzeren Ploegs, Karteelen, Eegden, Boonmachien en verdere Land-Alaam. STUDIËN DER NOTARISSEN en om 2 ure stipt, ter Brouwerij, te Om 11 ure gaf de Compagnie «Minimax eenige proeven met hare bluschtuigen. Ver scheidene bussels hout lagen opeengestapeld en werden belegd van onder en van boven met eene groote hoeveelheid strooi. Dit alles werd omgoten met een tiental liters petrolie en het vuur werd daaraan gestoken. Onnoo dig te zeggen dat eene krachtige vlam opsteei en toen het vuur ten ergste was werd een der machienen Minimax in werking ge steld en in een vierde van eene minuut was het vuur uitgedoofd. Zelfde werking werd alsdan gedaan met bakken omringd van schavelinge en begoten met een twintigtal liters teer. Een kreet van verbazing ontsnapte de talrijke toeschou wers bij het zien van die ontzaggelijke vlammen. Men liet het vuur wat vlammen en zie de heeren Commandant Degryse en De Breyne stelden eene machien in werkin en in een ocgenblik en tot eenieders verba zing was het vuur uitgedoofd en de vlammen verdwenen. Eene derde proef werd gedaan, voorzeker de moeilijkste. Een ronde van omtrent 2 me ters diameter werd vol teer gegoten en petrolie erop. Dan wat schavelinge om in brand te steken en groote zwarte vlammen rezen op. Het is onmogelijk zulk vuur te blusschen met water. Een «Minimax» werd erop gehouden en na eenige oogenblikken was alles gebluscht. Een algemeen handgeklap begroette die prachtige uitslagen. Eenieder beloofde zich over die machienen en menigeen drukte den vurigen wensch uit zulk werktuig in zijn bezit te hebben. De Compagnie «Minimax» willende eenie der in staat stellen hare machienen te onder zoeken heeft den heer DeKeirsgieter, (gemeenteschool) gevraagd de talrijke in woners van Poperinghe en omstreken de noodige inlichtingen te willen geven. Een CAMION met 4 wielen, waarop eene ijzeren ton legt van den inhoud van 22 hec toliters, altijd gediend hebbende om water te halen. Zich te wenden tot Jufv. Vanlnghelandt brouwerij, Godewarsvelde(Frankrijk), nabij den Abeele. De Tentoonstelling zal open blijven tot Zondag 14n Juli om 7 ure 's avonds Zondag; laatst 7 Juli werd de ten toonstelling voor landbouwmachienen in onze stad plechtig geopend door de ambtelij ke overheden. Orn 3 ure juist verlieten de heeren Burgemeester en Schepenen, Ge meenteraadsleden, Bestuurleden van de verschillige hoppebonden het stadhuis en, voorafgegaan door het stadsmuziek, trokken zij naar het lokaal der tentoonstelling. Daar werden zij verwelkomd en bedankt door den E. H. DeJaegher, schrijver van het inrichtend komiteit. De heer Burgemeester Felix van Merris antwoordde en deed in eene welge paste rede verstaan van welk groot nut en belang zulke tentoonstellingen zijn voor de landbouwers. Ook gaf hij zijne tevredenheid te kennen over het groot getal tentoonge stelde werktuigen, vond een gepast woord voor de heeren tentoon stellers en drukte de hoop uit dat de landlieden mochten voordeel trekken uit die tentoonstelling, die gedaan is om huDne leerzucht op te wekken. In die tentoonsteling vinden wij verschei dene afdeelingenalzoo hebben wij afdeelingen voor de machienen voor grond bewerking, voor voederbereiding, voor hop teelt, voor tuinbouw, voor de melkerijnij- verheid, enz.dit alles gerangschikt met orde en juistheid op eenen uitgestrekten koer en in overdekie en geslotene plaatsen, 't Is ons onmogelijk de beschrijving of zelfs de opnoeming te geven van die 400 tot 500 machienen welke daar tentoongesteld zijn. Laat ons alleenlijk zeggen dat die tentoon stelling wonderwelgeluktis, van allergrootst nut is en al degenen welke belang stellen in den bloei en den voorspoed van den bijzon sten tak onzer nationale nijverheden, na- mentlijk den landbouw, opwekken deze tentoonstelling te bezoeken De jfentoonstelling van landbouwmachienen in' de gemeenteschool heeft de gelegenheic gegeten om vele en prachtige machienen te# to^n te stellen. Alwie de tentoonstelling bgzocht heeft, weet, genoeg hoe talrijk en prachtig de voortbrengselen zijn huizen Mélotte uitstelden. Hier willen wij de belangstelling, die een ieder geschonken heeft aan deze afdeeling wat voldoen, met eenige bijzonderheden te geven over deze voortbrengselen Het huis Jules Mélotte van Rémicourt maakt de ontroomers Mélotte wier roem verworven is, niet alleen in België maar in Frankrijk, Engeland, Canada, Argentina, Zuid-Amerika enz... enz... in een woord die de gansche wereld door gekend en geprezen zijn Eene kleine vergelijkingen eenige slaande getallen zullen voldoende zijn om te toonen den toenemenden vooruitgang der Ontroo mers Mélotte in 19 jaren. In 1888 verkocht men 2 afroomers. Men bezigde 24) werklieden en zulks op eene oppervlakte van 125 vierkante nieters. Na 10 jaar, in 1898 waren 244)3 afroomers verkocht. Men bezigde 184) werklieden en zulks op eene oppervlakte van 28410 vier kante meters. Doch na 19 jaar, dus in 1906 steeg het getal verkochte afroomers voor België alleen tot 18010. Nu bezigt men 400 werklieden en zulks op eene opper vlakte van 8500 vierkante meters. Wat nog genoeg toont dat de afroomers Mélotte in weerde ver de andere stelsels overtreffen is de toenemende verkoop niet tegenstaande eene hevige en sterke concur rentie. In den loop van het jaar 1903-04 wierden er 2242 afroomers in België verkocht. In het |jaar 04 a 05 beliep het getal afroomers voor België tot 2437. E11 in den loop van het ver leden jaar, dus in 05 - 06 had men nog 751 afroomers meer verkocht dus de op sngst van 1905-06 bedraagt 3188 afroo mers. Uit eene laatst verschenen statistiek voortkomende uit het Ministerie van Land bouw blijkt dat er 30,000 afroomers in werke zijn in België. Welnu van die 30,000 zijn er 26,000 van het huis Mélotte. Meer slaande bewijzen van goedheid en deugdelijkheid kan men niet vinden. Men vrage zich niet af hoe het komt dat de ontroomers Mélotte de wereld doorzulken vooruitgang doen, want iedereen weet dat de Mélotten al de vereischte hoedanigheden in volmaaktheid bezitten die men van een afroomer kan eischen. Wie een klaar bewijs wil hebben van het geen hier aangehaald is, die ga zien naar Aloïse Van Cayseele te Reninghelst. Daar staat een afroomer die over 12 jaar aan gekocht werd. Niet het minste spoor van sleet is er op te vinden. Ook is de afroomer nog zoo goed als nieuw en men is eens om te verklaren dat hij nog steeds in de beste voor waarden werkt. Wat nog dient aangehaald te worden is het volgende feit Vele landbouwers der arrondissementen Veurne, Dixmuide en Yper hadden afroomers van verscheidene marken. In den loop van het verleden jaar hebben 40 landbouwers van die arrondisse menten wier afroomers versleten of afgediend waren zich uit eigen beweging en zonder pramen of dwang tot de Mélotte gewend. Daar hebben zij eenen afroomer besteld. De namen dier landbouwers zijn te kennen bij het huis Mélotte. De voordeelen die vast zijn aan de afroo mers Mélotte maken van die afroomers een werktuig dat weerdig is als volmaakt aan geprezen te worden. Wat wij in de tentoonstelling nog bemer ken in de afdeeling Mélotte is eenige ploegen gemaakt door het huis Alfred Mélotte van Gembloers. Die ploegen zijn enkel of dubbel (jumelle). Het zijn vooral de dubbele ploegen die, om hun stevig en schoon maaksel de aandacht der talrijke bezoekers tot zich trokken. Proeven met die ploegen hebben bewezen dat men met dien riester uit getem perd staal met zacht midden vijfmaal de slete doet van een gewone stalen riester. Nogmaals worden die ploegen ten zeerste aanbevolen aan onze landbouwers. Naast de machienen door de huizen Mé lotte ten toon gesteld zien wij nog verschei dene werktuigen eigen aan het huis Jéróme De Beir van Poperinghe. Daar zien wij een prachtig zicht op de fabrieken van ijzerdraad voor hoppevelden, 'tls de heer Jér. De Beir die de eenige depothouder is van de Belgi sche hoppestreek voor de Yzerdraad der firma Feiten en Guillaume Lahmeyerke te Melheim aan Rhijn. Dit huis heeft eene jaarlijksche opbrengst van 100 millioen kgr. De talrijke landbou wers welke dien draad reeds benuttigen weten genoeg dat hij gelijkmatig zacht en malsch is en met de meeste zorg gegalvani seerd is, ten einde hem de grootste duur zaamheid te verzekeren. De landbouwers die hem van over twintig jaar gebruiken verklaren eenpariglijk dat hij onbeschadigd en onverslijtelijk is. Wij bedanken het huis Jéröme De Beir, dat ons in staat gesteld heeft kennis te maken met al die nuttige machienen en zoo gereed is geweest om al de noodige inlichtingen te geven Mochten de landbouwers van Poperinghe en omstreken wel overwegen hetgeen zij hier gezien hebbenmochten zij trachten eenige dier machienen aan te koopen en alzoo medegaan met den vooruitgang van den landbouwDit is onze vurigste wensch Deze week werden op de hofstede van 1 Henri Fleurbay, 7 behouwen en 1 fluwijn gevangendoor René Dekervel. Deze gasten hadden in eene week 60 kiekens opgefret. Aanhouding van «en Popci'in- glieuaai*.De genaamde Henri Vande- voorde, die over drie jaar alhier veroordeeld werd tot 6 jaar gevang voor zedenzaak, en toen naar Frankrijk gevlucht was, komt nu te Rijssel aangehouden en aan het belgisch gerecht overgeleverd te worden. Hij zal seffens beginnen zijne straf uitboeten. Schrikkelijk ongeluk te lïlver- dinghe.Een kindje doodgereden door\ den Tram. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde alhier Donderdag avond. Toen de tram, vertrekkende uit Yper rond 7 urel alhier kwam aangereden, waren er voor de brouwerij van M. Verghote, eenige kinders aan 't spelen op de straat. De kleine Bertha Vandevyvere, 4 1)4 jaren oud, wilde de rig-1 gels van den tram overloopen zoo deze aan kwam en werd door het machien gevat, en een dertigtal meters ver medegesleept. Toen I de inachienist erin gelukte te stoppen was het kindje reeds doodgereden. Het was let terlijk in tween gesneden, een arm af en den Antwerpen9 Juli. Men kwoteert Aalst, beschikbare waar, 45 fr.; Aug.-Sept. 45 fr.; Oct.-Nov. 60 fr.—Poperinghe, be schikbare waar 37 1)2fr.; Juli-Aug. 37 1)2fr. Oct.-Nov. 55 fr. Markt standhoudend. van 16n April tot 10n Juli. Geboorten. Hullaert Maurice. Beele Maurice.Bruneel Renilde.Deknudt Eu- gène.Scherrens Marcel.Verdonk Maria. Decaestekker Rachel.Malbrancke Mag- dalena.Delye Bertha.Vancayzeele Paul. Warlop Gaston.Billiau Irma.Dejon- ghe Achiel. D'hondt Hilaire.Merlevede André.Huys Magdalena. Overlijdens.Bril Gaston, 15 maanden. Clinckemaillie Madeleine, 8 maanden. Bruneel Renilde, 18 dagen.- Verhalle Maria- Theresia, 83 jaar, zonder beroep, weduwe van Pieter Malengier. Segher Charles- Louis, 79 jaar, landbouw werkman.Vram- mont Noémie, 14 maanden. Depuydt Camiel, 9 maanden.Barbez Helena, 2 jaar. Alphabetische Orde. Eereprijs. De Beir-Boucquey, Poperinghe in g( meenzaamheid met Mélotte, Rémicourt Mélotte, GembloersFeiten, Mulheim aan Rhijn). Eereil 5 pi oma Corne-De Jonghe, Wevelghem, Cromme- inck Ch., Gaster bij Anseghein. Declercc Camiel en Octaaf, Poperinghe. Duchatelet Aimé, Staceghem-Harelbeke. Delmote, Cas ter bij Anseghem. Ghys Gaston, St Amands Terg Gent. Feys-Vanhee, Veurne. Persoons- afroomers, Thieldonck-Wespelaar. Valcke gebroeders, Oostende. Vallaey en Verfaillie Zonnebeke (in gemeenzaamheid). Van Tours Henri, Poperinghe. Westa (afroomers en ierns) agentBelieyt-Adriaen, Poperinghe Diploma van Gouden Medalie. Allaeys-Lougez, Pop., Beddeleem-Ver donck, idem, Beheyt-Adriaen, Poperinghe Caneele-Couture, Abeele-Watou, Carpentier Vincent, Yper, Coquelle Jér. Boesinghe, De- vos-Vandromme Aug., Pop., Devos Jules Dickebusch, Devleeschhouwer weduwe, Op lasselt-Vrijheid, Delbaere Henri, Pop., De Jonghe Edward, Oostnieuwkerke, Grégoire Vanderslycken, Berlaere, Hahn Cam. Vla- mertinghe, Joseph Huart, Mainvault, Lebbe Sylvain, Waereghem, Maatschappij Minimax Brussel, Milleville H., Proven, Nolf-Leuri- dan, Thourout, Osstyn Hilair, Pop., Pattou- Clarys, idem, Stevens-Pattou, Boesinghe Synave Henri, Pop. VandenBroucke-Cleene- werekMoorslede, Vanderstichele, Houthem (Yper), Vermeulen-Claes, Beveren-Waes Verstraete Theophiel, Lange marek, Wisse- iinck gebroeders, Ardoye. De Leden van den Jury Vandenwouwer, Staatslandbouickundige YperC. Meerseman, Landbouwleeraar ThouroutR. Pauwels, Landbouwinge nieur, Yper. Aanhouding- van een B'operin- ghenaar te Kijssel.—Het parket van Béthune had, van in het begin van het on derzoek tegen de bandietenbende van Haze- brouck, een aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen den genaamden Achille Gokelaere. Deze laatste is thans aangehouden door de veiligheidspolicie van Rijssel. Gokelaere, die deel genomen heeft aan het meerendeei der rooftochten, op touw gezet en uitge voerd door Abel Pollet, onder andere te Bel e, te Chocques en te Estaires, werd onmid- delijk naar het gevang van Béthune overge bracht. STADSNIEUWS. Zondagavond ging Jéröme Olivier van Woesten per velo huiswaarts van Poperin- ghe-kermis, toen hij nabij de herberg De Werkman zoo geweldig op een steen botste at hij in de gracht geslingerd werd en er lebloed en buiten kennis bleef liggen. De heer doktor Devos, bij den gekwetste geroepen diende hem de eerste zorgen toe en deed hem naar het gasthuis overbrengen, s Anderdaags morgen kon hij reeds huis waarts trekken. Woensdag viel het öjarig kindje van den foorkramer Clauw die met zijn carrousel nu op de markt staat, in den vaart op de markt. Een bediende der balanqoiren die dit zag, sprong het kind achterna en gelukte erin het kind te redden. Woensdag nacht rond 12 ure, zochten Parmentier Léon en Jules, beide brilkoop- inannen te Dixmuide, ruzie in de danszaal van het Sas van Gent. De politie kwam en deed de mannen meê naar den amigo waar zij mochten blijven vernachten. Opgelet voor de gauwdieven.Vrij dag op de markt hebben de gauwdieven hun stieltje uitgeoefend. Vier of vijf personen hebben van hunnen geldbeugel ontlast ge weest en bij de politie een klacht ingediend. schedejerg- gekwetst. De chef-train vergaar-1—Van Cayseele Leonie-Silvie, 56 jaar. huis houdster, echtgenoote van Durein Charles. Wydein Constantin, 59 jaar, landbouwer, echtgenoot van Henrica Struye. Huwelijken.Boudewyn Arthur, bedien de der accynsen te Deurne (Antw.) met Vandelanotte Irma, zonder beroep te Renin ghelst. Hector Gouwy, hoefsmid met Mathilde Struyve, zonder beroep beide te Reninghelst.Nestor Degryse, metselaar te Kemmel met Marie Verheyde, dagwerkster te Reninghelst. Henri Van Engelandt, de de bloedende lichaamsdeelen en verborg ze in eenen zak. Het klein slachtoffer is he den zaterdag begraven geweest Yper.De landbouwer Grouset bevond zich maandag morgen met zijne kar op het platform van de openbare waag, toen de peerden op hol gingen en over de Groote Markt stormden. De dieren botsten tegen een lantaarn die beschadigd werd een der peerden bekwam erge kwetsuren met te vallen. De politiekommissaris Vandenbraam- bussche kon een der hollende peerden tegen- schaper met Stephanie Demeestere, herber- houden het andere werd aan het Onze- Vrouwgasthuis tot staan gebracht door den brigadier Desmet, van het 3e lansiers, die eerst eenige meters ver medegesleept werd. Rechtbank van Iiortrijk. De genaamde Désiré Frélat, werkman te Wyt- schaete, die den nacht doorbracht in de schuur van den landbouwer Achiel Dhondt, te Meenen, beging de onvoorzichtigheid zijne pijp aan te steken en het brandend stekje in het strooi te werpen. Er ontstond brandFrélat kon het vuur niet uitdooven en bij nam de vlucht, zonder den landbouwer, die even als zijne familie te bed was, te ver wittigen. 's Anderdaags vernam Frélat dat een persoon aangehouden was, verdacht den brand gesticht te hebbenhij ging zich bij de gendarmen gevangen geven ais de onvrij willige dader van de brandstichting. Frélat werd dinsdag tot 2 maanden gevang veroor deeld. Zegepraal der gentsche roeiers Jaarlijks heeft in Engeland, te Henley, een groote roei prijskamp plaats, waaraan de beste roeiers van Engeland, dat wel het sterkste land is voor al wat sport aangaat, deelnemen. Verleden jaar werd de grand Challenge Cup door de gentenaars gewonnen voor de eerste maal. De engelschen hadden gezworen te bewijzen, door eene verplette rende overwinning, dat de kleine belgen slechts bij toeval hadden gewonnen. Zij zijn nu gansch ontgoocheld. Van den beginne af, moesten de sterkste en beroem- ste engelsclie roeiers, voor onze knappe gentenaars de vlag strijken. Donderdag werd de gekende roeiersmaatschappij Leander door de Sport-Nautique geklopt. Nochtans stelden de engelschen al hunne hoop op de vermaarde Christ Church Duizenden toeschouwers wachten in angstige spanning den strijd af. In den beginne was de «Christ Church gelijk met de Sport Nautique van Gent. Eindelijk was zelfs de Christ Church vooruitgeraakt. Maar dan zag men de gentsche roeiers in krachtige riemslagen hunnen geduchten tegenstrever vooruitvlie- gen. Er was geen houden meer aan en bij het einddoel waren zij omtrent 20 meters vooruit. Ondanks hunne teleurstelling juichten de engelschen de overwinnaars toe. Te Gent en in gansch de sportwereld is de geestdrift oubeschriflijk. Alle huizen te Gent zijn bevlagd en de stad is volop in feest. In den provincialen raad werd de uitslag met ongeduld verwacht. M. Maurice Lippens, voorzitter van den club Nautique, secretaris van het bureel ontving ten 4 ure een telegram dat de overwinning der gentenaars meldde. Aanstonds werd het nieuws aan al de raad sleden bekend gemaakt. M. Ach. Lamberty, gewezen lid van den club, stelde voor een telegram van gelukwenschen naar Henley te zenden. Dat voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. M. Verbessen zond aanstonds het tellegram op. Maandag avond, werden de overwinnaars van Henley plechtig ontvangen. De gentsche turnmaatschappijen, aangesloten bij den Belgischen Turnbond en de Union Beige des Sociétés des Sports Athlétiques tebben eene grootsche betooging op trouw gezet. Gent heeft de intrede der overwinnaars weerdiglijk gevierd. gierster, beide te Reninghelst.Achiel Jacob, landbouwer met Felicie-Helene Deconinck, landbouwster beide te Reninghelst.Roma- nus Dehouck, aardewerker te Woesten met Philbanie Boudry, landbouwwerkster te Reninghelst. Benoit Carpentier, land- bouwwerker te Westoutre met Marie Debaene, dienstmeid te ReninghelstHenri Dehaese, kuiper te Nieuwpoort met Marie- Lucie Claeys, naaister te Reninghelst. Jeröme Deconinck, landbouwer met Lida Odent, zonder beroep, beide te Reninghelst. van 6n tot 13n Juli. Geboorten.Louis Pittelioen, zoon van Frederic en Julia Clauw. André Deroo, zoon van Jerome en Evelina Deraeve.Irma Blanckaert, dochter van Remi en Rachel Saelen. Maria Boudeweel, dochter van Jerome en Juliana Dequeker.ValèreFleur- baey, zoon van Henri en Maria Deweerdt. Georges Degruytter, zoon van Maurice en Lucia Chatelet.Joseph Vantieghem, zoon van Camille en Maria Bossemaere.Alida Colpaert, dochter van Romain en Julienne Artois. OverlijdensCouwet Anna, 22 maanden, Westoutrestraat.Beheyt Felix, 12 maan den, Veurnestra&t.Ba'ert Jules, 68 jaar, schilder, echtgenoot van Flora Roussel, Noordstraat. Huwelijksbeloften. Remi David, wa genmaker te Poperinghe met Mathilde Desomer, zonder beroep te Crombeke. Gaston Caloone, brouwer te Godewaarsvelde met Zoé Polley, zonder beroep in stad. Jules Deweerdt, landbouwer met Marie Vandermarliere, zonder beroep beiden in stad. Huwelijken.Jules Debyser, 26 jaar, fabriekwerker met Irma Bottez, 30 jaar, kantwerkster, beiden in stad. Gustave Slosse, 21 jaar, metserdiener te Yper met Maria Malesys, J8 jaar, kantwerkster in stad.Alphonse Ampen, 34 jaar, pottebak- kersgast met Georgine Messiaen, 21 jaar, zonder beroep, beiden in stad.Emile Ver- geele. 32 jaar, wagenmakersgast met Made leine Truwant, 20 jaar, werkvrouw, beiden in stad. Zondag 14 Juli, om 6 ure 's avonds, bij Henri Comeyne, Duinkerkstraat. Gespeeld door eenige Leden van den Cercle Musical van Poperinghe. Zondag 14 Juli, l\ 'T SPEELHOF, bij Achille d'Amour, Watoustraat. Groote Markt met de welwillende medewerking van Mr Juiien Moens, Ie prijs in het Koninklijk Conservatorium van Gent, en van Wie zich binst de Kermisweek goed wil amuzeeren, wende zich bij Jérome Dehondt, Groote Markt, om er de wonderbaarste Goocheltoeren te bezichtigen. Geneesmiddelen voor bereider A. Van Caemelbeke=Wittouck Apotheker, Avelghcm. Dépot voor Poperinghe en omstreken Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat, iedereen Vuiligheid, gelijk van welken aard, mag komen werpen in dén put gelegen langs de Elverdinghe-kalsiede, recht over de herberg Pare Guillaume-Tell. '4 Es in «ie A la Ville de Florence, bij Peter Synaeve, Boescheepstraat. In de Concorde, bij Cyrille David, Oasselstraat. (■aai bolling. Op Zondag 14 Juli, 2a zondag der kermis, gegeven door de Maatsch. St. Leonard in hun lokaal De Lelie, Yeurnestraat. 150 fr. prijzen.Inschrijving tot 3 ure. Inleg fr. 1,30 voor 2 bollen. Tuinbolling om A3 Hespen. Op Zondag 14 Juli, in de Veurnestraat. Voor inschrijvingen en bollingen zie bijzon dere programma.Inleg 10 cent. waarvoor Schicting. Abeele. Op 11 Oogst. - Inschrijving van 1 tot 2 ure 20, in he herberg S.-Sébas- tiaan, bij Henri Vandenberghe-Werquin. Inleg 10,50 fr. terug 8 fr.-4ï)4) fr. Prijzen. Aanbesteding. Op zaterdag 20 Juli 1907, om 10 uren, zal in de bureelen van het Destuur van bruggen en wegen te Brugge, overgegaan worden tot de aanbesteding der J men een pinte bier krijgt werken tot verbetering van de kasseiing in ien doortocht van Rousbrugge, deel uitma kende van de baan Rousbrugge naar Yperen. Schatting, 21,624 fr.borgsom 2000 fr. De aanbiedingen behooren uiterlijk op 16 Juli ter post te worden besteld. Schoonen uitslag. In de land- louwwedstrijd van Dusseldort in Dui tschland hebben onze 'belgische peerden eenen prach- tigen uitslag bekomen. Op 111 premiën wierden er 106 verleend aan peerden van belgischen oorsprong. Examens. Hoogeschool van Leu ven. Recht, le doctoraad M. V. Gelders van Yper. Medecijn, 3e jaar M. Florent| Vandermarliere van Elverdinghe. Hoogeschool van Bergen.Handels- en Consulaire school, 2e examen met onder scheiding M. Auguste van Merris van Po peringhe. dat gij u voordeeligst zult begeven, tot het aanwerven in volle vertrouwen van met d'hand bewrochte PD Kasinette, !B Het Beste en Voordeeligste voor Koeien, Paarden en Varkens, Verkrijgbaar bij wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- frisch uiterlijk, zachte, blanke huitl, en verblindend schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. met fabrieksmerk Stokpaardjes per Stuk 75 ets. in I*opcringhe, bij De z. e. h. vanHauwaert, pastoor van Het eenigste huis van Stad, waar alle VELLEN ARTIKELS bereidt en vervracht worden. Vormezeele, is dinsdag overleden in den ouderdom van 69 jaren.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4