BUITEJiLflHDSCH NlEUOiS. HiïËWs U!T BEIiGIE. Wetensweerdigheden. Toerlionje» Een alcooldrinker ver moordt zijne vrouw en zelfmoord zich. Zaterdag avond gebeurde er te Toerkonje in de Chène -Houphneslraat, een schrikkelijk drama. Rond 6 ure boorde M. Desneulin, in de cour Nèllet, twee schoten weerklinken, in huis van zijnen gebuur Casaert. Hij snelde binnen en vond er de echtgenoote Casaert met doorschoten hoofd, dood op den grond liggen. In eene andere plaats lag de man. Na zijne vrouw vermoord te hebben, had hij zich zeiven een kogel door de hersenen ge jaagd en was dood neergevallen. Het 8 jarig dochertje Julia en een kindje van 15 maan den bevonden zich alleen in huis op het oogenblik der misdaad. De 5 andere kinder en waren afwezig. Men kent de oorzaak van STADSNIEUWS. Yper. Zaterdag morgend, rond 6 ure, heeft men aan de Meenenpoort, uit het water van de vestingen, het lijk opgehaald van eenen man van rond de 40 jaren. Hij had op zak een uurwerk, dat blijven staan is op 2u zeischap van andere kerels, waaronder Pol- sterft riep zij uit in haren waanzin, let, hoofdman der bende van Hazebrouck. Dan viel zij loodzwaar achterover. [-Iet kindje Meester Desmarez neemt het woord en j schreeuwde onder de doodelijke drukking vraagt dat bet tribunaal wel op de vei kla-j zijner moeder en de toegeloopen gendarmen ringen der getuigen zou letten die beweren j hadden alle moeite om het eraan te ontruk- Verbeke in Frankrijk gezien te hebben; ken. Men droeg dan mad. Soleilland weg, terwijl tusschen bet volk een hevig rumoer ontstond. De vrouw had een revolver mede om haar dood te schieten. gezien dit reeds twee jaar geleden is, kunnen zij gemist zijn. Hij vraagt de vrijspraak van zijn klient die, zegt hij, nooit de minste ver oordeeling onderstaan beeft voor verheeling of diefte. Guyard. die vroeger bekend had dat Verbeke medeplichtig is, veranderde nu van gedacht en zegt dat Verbeke onschuldig is en met hem niet mede was, maar dat er eenen mede was die op hem gelijkt. Daaruit leidt htt openbaar ministerie af dat de twee mannen te zaïnen een onderhoud gehad neb ben, tijdens hetwelk Verbeke zorgde Guyard te kunnen overhalen hem buiten de zaak te stellen. De uitspraak'. Om 11 1)2 ure zijn de pleidooien geëindigd liet tribunaal vertrekt om te beraadslagen. Na tien minuten komt het terug en den heer voorzitter spreekt de volgende straffen uit Guyard is veroordeeld tot 5 jaar gevang en 26 fr. boete; Verbeke 4 jaar gevang en 26 fr. voor poging tot diefte met inbraak. Beiden worden daarenboven verwezen tot 5 jaar berooving hunner burgerrechten en tot 5 jaar waakzaamheid der politie. Verbekes aanhouding wordt seffens bevo len. Voor rechtbank laste uitgesproken, ineengesmolten zal wor den met deze van 10 jaar gevang tegen hem uitgesproken door den correction neelen rechtbank van Yper. ma' Te Parijs wordt bevestigd dat M. Fallières, président der Republiek, in tegenstrijd met wat hij tot beden gedaan beeft, weigeren zal aan den ellendeling Soleilland, door de assisen ter dood veroordeeld, genade te schenken. leend aan M. Justin Verwaarde, policieagent te Poperinghe, voor 20 jaar goeden en ge trouwen dienst. Deze behandeling had Donderdag in het politiebureel plaats met zekere plechtigheid. De heer politie-kommis- saris reikte M. Verwaerde zijn eereteeken toe terwijl zijne ambfgenooten hem eenen schooner) bloemtuil aanboden Onze herte- lijke proficiat ook aan M. Justin Verwaerde. De burgerlijke medalie van 3e klas komt verleend te worden aan de heer en Caenen René, rentenier in de Priesterstraat en Grad Gérard. onderbrigadier der douanen, voor den moed en de zelfspoffering welke genoem de heeren aan den dag legden om, verleden het schrikkelijk drama niet. Men denkt dat 't gene Lapare betreft, verklaart de j de man, die een onverbeterlijke alcooldr inker k nogj dat de strafheden ten zijnen was, in een oogenblik van waanzin heeft gehandeld. De vrouw was alom gekend als Fraitcirijk. De zaak Soleilland voorliet assisenhof- terdoodveroordeling Maandag en Dinsdag had te Parijs het proces Soleilland plaats. Eene talrijke me nigte woonde de zittingen bij. Men zal zich nog de feiten herinneren, waarvoor Soleil land terecht staat. De ellendige kerel had de kleine Martha Elberding in zijne kamer gelokt, schandelijk mishandeld en vermoord, waarna hij het ongelukkig slachtoffer in een pak bond en het in de statie afgaf. De moor denaar scheen gedurende de ondervraging j midden van een dikken mist, in het zicht van zeer terneer geslagen en antwoordde metSchelteropve, in aanvaring gekomen. Het eene voorbeeldige huismoeder. Denemarken»In het dorp Tvis, nabij Holstebro, gebeurde dinsdag een vreeselijk drama. Eene vrouw, in dienst van eenen landbouwer, heeft dezes drie kinderen opge hangen. Daarna heeft zij hare drie eigen kinderen nevens de andere, en eindelijk zich zei ven opgehangen. Zij heeft gehandeld uit wraak of uit wanhoop, omdat haar dienst tegen 1 augusti was opgezegd. ftlijnramp in Japan* Eene ont ploffing heeft zicli voorgedaan in de koolmijn van Toyo-Oka, provincie Bungo. Het officieel verslag stelt vast dat er zich 471 personen in de mijn bevonden. Men vreest dat allen verdronken zijn. Aanvaring»De stoomers "Columbia." en "San Pedrozijn zaterdag nacht, te schier onverstaanbare stem Hij beweerde, zooals hij het vroeger reeds hield, dat hij zich niets van de feiten herinnert. Na de ondervraging begon het getuigenverhoor. Onder hen bevonden zich mad. Elberding, de moeder van het slachtoffer, en de vrouw van den plichtige. Na liet hooren van getuigen en advokafen w7erd de ellendeling door den jury ter dood veroordeeld. Toen het vonnis, dat Soleilland ter dood veroordeelde, uitgesproken was, sprong zijne vrouw met haar kind vooruit en riep uit Laat mij den ellendeling, die mij en mijn kind heeft onteerd, door mijne eigene han den dooden Zij stak het arme wicht, dat zij op de armen droeg, vooruithet kind weende. In eenen zc-nuwaanval drukte de ongelukkige het dan op haar hart en wilde liet versmachten. 't Is beter dat het nu eerste schip zonk in min dan vijf minuten. 100 personen verdronken en 80 werden door de San Pedro gered. AoB*eeniig«iIe Siaten.Treinbotsing 22 dooden.Zaterdag is een pleziertrein, die van Ionia naar Detroit, in den Staat Michigan, reed, op eens koopwarentrein ge botst. 's Middags had men reeds 22 liiken onder de puinen van den trein uitgehaald men schat dat er nog een 12 tal onder liggen. Daarenboven zijn er nog talrijke gekwetsten. Op 11 wagons zijn er 6 vernield in den reizigerstrein zaten 800 personen. §taai§Mad. Bij koninklijk besluit van 16 Juli, is de herinneringsmedalie ver jaar, een woedende koe te gaan doodschie ten die in een hof bij de herberg de «Klokke" gevlucht was. Zondag avond zijn er langs de Proven- kalsiede eenige velorijders in overtreding- genomen om zonder licht te rijden. In den nacht van dinsdag tot woensdag is er ten nadeele van den landbouwer Bruno Cornette, eene baal zout gestolen geweest. De daders zijn onbekend. Woensdag had voor de rechtbank onzer stad, de zaak plaats van het schar min kelen gehouden over eenige maanden tegen Arthur De ver en zijne vrouw door eenige geburen van den Luitertaphoek. Dover en zijne vrouw werden vrijgesproken en al de betichtte voorwaardelijk veroordeeld tot 5 fr. boele of 1 dag gevang. Woensdag namiddag leverde Francois Vercruysse van bij d'herberg «Den Droogen Tak« eene koei naar stad. Toen hij er mede bij de stad kwam, werd de koei opeens woe dend en vluchtte uit de geleiders handen. Men gelukte erin ze binnen te jagen op den koor van Henri Vandenbroele«In de Waran de". Voor ongelukken vreezende liep men den heer René Caenen verwittigen die seffens kwam en met een schot het woedend dier nederschoot. flcniaighclst» Een eigenaardig on geval had deze week alhier plaats, Camiel Huvsser, knecht bij M. Charles Durein, was op de kalsiede van Vlamertinghe naar den Ouderdom, met een wagen kolen waarop zes zakken zout lagen. Toen hij omtrent bij den Ouderdom was, schoten opeens de zak ken zout in brande. De voerman trachtte den brand uit te dooven doch verbrandde zich erg aan de handen, zoodat hij voor eenigen tijd, onbekwaam zal zijn te werken. Westontre» De gendarmerie van Poperinghe, heeft alhier maandag morgend zekere Henri Delobelle, wonende te Westvle- teren, aangehouden. De kerel is beticht zondag morgend een diefstal van 45 fr. ge pleegd te hebben bij de binders Legrand, molenaars bij De Hooge Grave langs de kalsiede van Poperinghe naar Westoutre. gevraagd had rond de plaats, op de vesten wandelende, bij ongeluk in het water geval len is. Een koopman door den trein doodge reden.Zaterdag avond is, tusschen leper en Boesinge, een smartelijk ongeluk gebeurd bij het voorbijrijden van den trein van 6 ure naar Oostende. Ach iel Blootacker, veekoopman reed met een rijtuig over den spoorweg-overweg, op het oogenblik dat de trein van Ieperen voor bij liep. Het was den machinist onmogelijk nog te stoppen. De koopman het gevaar bemerken de, zweepte zijn paard nog voort, doch hij werd verschrikkelijk vermorzeld van onder het 4e rijtuig opgenomen. Het paard lag ins gelijks verminkt in de haag, doch stierf weldra Blootacker leefde nog cn werd per draag baar naar Boesinge gedragen. Ondanks de beste zorgen van den doktoer, stierf de on gelukkige zondag morgen. Het slachtoffer was geboren in 1860, gehuwd en vader van 7 kinderen, waarvan het jongste 4 jaar is. De oudste zoon heeft dit jaar gelot en een slecht nummer getrok ken zoodat hij aangeduid was om in October als soldaat op te trekken. M. Blootacker woonde te Yper op de Veemarkt, A la Cour Sainte-Barbe. 24, eenige sigaren een geldbeugel met 7 fr 50 en twee kaartjes, die deden vermoeden dat hij van Meenen was. De policie van Meenen werd verwittigd en de drenkeling herkond voorzekeren E. Deweerdt, winkelier, Moes- kroenstraat, aldaar. Men verondersteld dat de ongelukkige, die vruchteloos logement ISosisselaere. De politie vernam dat een kereltje den nacht van den diefstal bij M. Dumortier buiten huis doorgebracht had. Eene huiszoeking word gedaan in de woning van het kereltje cn men vond er eene som van 26 fr. chocolade bij M. Dumortier gestolen en een revolver. De jongeling be kende dat hij met drie makkers gezegden diefstal gepleegd had en deed zijne mede plichtigen kennen, die spoedig aangehouden waren. Het zijn allen kereltjes van .17 tot 20 jaar; zij hebben volledige bekentenissen ge daan. De vier aangehoudenen hebben ook nog eene gansche reeks andere rliefstallei bekeud. Na een lang verhoor werden zij te rug losgelaten. Doodslag. Zondag avond ontstond ei ruzie tusschen jongelingen van rond de 20 jaren in eene herberg der wijk de Tassche, tusschen Rousselaere en Ardooie. Het was dan tusschen 9 en 10 ure 'savonds De baas der herberg stak de twisters bui ten. Wat er dan verder gebeurd is weet men niet juist. Op zeker oogenblik echter heeft Cyriel Van Hallewyn, 18 jaar oud, eenen steek ge kregen in het hart, zoodat hij dood ten gronde viel. Voorbijgangers die getuige waren van het gevecht sprongen toe en droegen het slacht- toffër binnen in de herberg De Bonte Koe. Men liep om priester en dokter, maar deze laatste kon enkel den dood vaststellen De twee gebroeders Brouckaert, tegen wie Van Hallewyn bette doen heeft gehad, zijn aangehouden. Men weet echter nog niet wie de eigenlijke dader is, want Van Hallewyn heeft maar eenen steek ontvangen. Er kan dus maar één zijn die gestoken heeft. De gendarmerie heeft het eerste onder zoek gedaan en het parket van Kortrijk verwittigd, dat zich Maandag ter plaats heeft begeven. Veurne» TweegevechtZaterdag morgend had een tweegevecht plaats op de fransch-belgische grens, aan de kust, tus schen een jongen brusselschen geneesheer en een officier der dragonders van Frankrijk. De strijd werd geleverd met den degen. De geneesheer werd erg gekwetst aan den schouder, maar hij had reeds zijnen tegen strever den arm doorboord. De officier werd buiten strijd gesteld en keerde weer naar Frankrijk in automobiel. De doktoor is in rijtuig vertrokken. De getuigen van den officier waren twee zijner wapenbroeders, die van den doktoor waren twee burgers. Stiaden. De wed. Vandecandelaere, die dinsdag avond t'huis kwam van de ker mis van West- Hoosebeke, vond haren zoon verhangen in den stal, De jongeling was 22 jaar oudhij was soldaat en moest maar eenige dagen meer dienen. De wanhopige daad schijnt te wijten aan het verdriet dat de jongeling maakte over het afsterven, in korten tijd, van zijne twee broeders, waar van er een verongelukt is. 8lal»Verleden week werd uit de vaart het lijk opgehaald van een schildersgast, gehuwd en vader van drie kinderen. De ongelukkige had zich gezelfmoord omdat hij tot 2 maanden gevang veroordeeld was voor opstand tegen de policie. Vrijdag had de begrafenis plaatsde rouw werd geleid door den broeder van den doode, een man van 26 jaar, wiens droefheid hartverscheurend was. Na de begrafenis ging deze alleen heen hij richtte zich naar de plaats waar zijn broeder zich verdronken had en sprong er in het water, 's Avonds werd het lijk opge haald. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. Provinciale llaad»De taks op de rijwielen werd in de laatste zitting van den gouwraad op 6 frank gebracht, met de hoop den taks te naaste jare op 5 fr. te kunnen brengen. Aanbestedingen»20 Juli.—Brugge 10 ure, bureelen van het bestuur van brug gen en wegen Werken tot verbetering van de kasseiïng in den doortocht van Rousbrug- ge deeluitmakende van de baan van Rous- brugge naar Yperen: Bestek, 21.624 frank borg, 2000 frank. Hebben aangeboden J. Lenaers, Oost- camp, 23.740 fr.; A. Claeysoone en J. Qua- ghebeur, Rousbrugge en West-Vleteren, 24.119 fr. 85 A. Leper en Catrysse, Steen- kerke en Pervyse, 25.881 fr. i)e overname dooi* den Staat van den ijzeren weg van West- vlaanderen» Woensdag werd in de Kamers, met eenparigheid van stemmen de overname gestemd van den ijzerenweg van Westvlaanderen. Uit eene smidsrekeningVoor eene veer aan de kamerdeur van Madam die lam was 1,50 fr. Een moer van de kachel van Mijnheer die zot was 0,10 fr. Het lakken van een fornuis van de keukenmeid die verroest was 0,90 fr. Rechtmaken van een schroef in den pianostoel van de jonge juffer, die krom was. 0,15 fr. Voor het maken van een nieuwen draad aan de velo van den jongen heer die misloopen was. R20 fr. Totaal 3,85 fr. O

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4