NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OiSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. HERBERG WOONHUIS EEN WOONHUIS HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD Burgerlijke Godshuizen, Bijzondere Occasie. Een Allergerievigst HUIS Een groot Woonhuis Zes maanden gevangenisstraf. Öe Rooversbende van Grooten keus van Kindervoituren in den Bazar,bij Sansen-Decorte, Gaslhuisstr. 111, Poperinghe. DE HOPTEELT. Tentoonstellingen van Hop BUITEHMHDSCH HIEU0IS. HIEUWS UIT BELGIE. ZONDAG i September igoy. 5 Centiemen. Derde Jaar. Nr 40. ANNONCEN Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. CASSIERS te Poperinghe, pooping van POPERINGHE - Stad, (Boescheepstraat), EEN GERIEVIG Openbare Verkooping Den drukregel 40 c. O p 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. IISCHHIJVINGSfRIJS Bijzondere buiten sfad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. VAN POPERINGHE. Studie van den Notaris opvolger van den Notaris LAVA. Vrijdag 6 September 1907, Openbare Verkooping Burgerlijke Godshuizen van Poperinghe. Studie van den Notaris BOCJCQUEY, te Poperinghe. Vrijdag |l September 1907, te éése züting, Studie van ML"r Bacquaert, Notaris te Poperinghe. Vrijdag 6 September 1907, Te Verpachten, TE KOOPEN Vlakte 5 aren 29 cent. Uit ter hand te koopen SEFFENS TE VERK00PEN Terstond te huren len zoekt te huren in cle Poperingsche streek. worden ingelijfd Hel rechtannoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. om 2 uren namiddag, in het Regeeringshotel te Poperinghe, iiii e«ne zitting, van Eene welgekalante genaamd Am Chasseur, met afhangelijkheden en 1 are 82 c. grond gelegen te Poperinghe, in de Bruggestraat, bij St. Jans Kerk, sectie F, nummer 381. In huur gehouden door Me Wed. Aug. Rornmens, tot 1 Maart 1908, aan 270 frs. 's jaars boven de lasten. Uitgesteld! fes. om 4 uren namiddag in Het Hotel van Regeering» Groote Markt, te Poperinghe. met stage, peerdenstal, groote remise en 6 aren 60 cent. grond en hof, palende aan de wede Taffin, Mr Crousel en Mr Cnapelynck. Gebruikt door MT Henri Adriaen tot 1 Juli 1908 aan 300 frs. bij jare boven de lasten. om 3 uren namiddag, in het Regeerings hotel te Poperinghe, ten verzoeke der bur gerlijke Godshuizen dezer stad, in ééne zitting van met afhangelijkheden en 2 aren 15 centiaren grond en hof'te Poperinghe, St. Jans-Kruis- straat, sectie F, nummers 377a en ex 378d. Gebruikt door M. R. Godderis, aan 20 frs te maande, vrij van lasten. WOONHUIS aanpalende aan de herberg 't Wit Peerd Abeele-kalsie- de. Zich te icenden bij M"- W" Rommens, Groote Markt, Poperinghe. Schikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. V. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Coin* de Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. 3 schoone hondekarren en eene bascule met gewichten, 250 kilos kracht. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. Een schoon gerieflijk ivooiilmis met koer en hof, gelegen bij d'herberg De Fila ture bij de Statie. Voor inlichtingen zich te begeven bij Jules Picters, landbouwer, wijk C, Pop. Klein en goedgelegen handelshuis te Poperinghe. Schrijven Vaessen, 47 Doornijkstr. Kortrijk. De mist daalde neer op het onooglijk ge bouw, ^vaar het gerechtshof zitting hield en scheen er de muren van saam te drukken hij kleefde aan de vensters en verborg zoo de ijsbloemen, die in deze omgeving niet mis plaatst waren. De rechters leunden in vermoeide hou ding tegen de ruggen hunner zetels. De president schoof zijnen bril op het puntje van den neus en veegde zich het warme voor hoofd af. Is er nog iemand vroeg hij den deur waarder op langzamen en niet vriendelijken toon. Een meisje, antwoordde deze. Welnu, laat dat meisje binnen. De deur ging open en het meisje trad binnen... Een lief persoontjeHaar met bont om zoomd gebloemd jakje, sloot geheel om haar bevallig figuurtje, dat het als een standbeeld scheen te omsluiten. Zij sloeg zacht hare donkere oogen neer en er verschenen rimpels op haar schoon, effen voorhoofd. Wat is er, kind? vroeg de president onverschillig. Het meisje plooide den zwarten doek, dien zij om het hoofd had en antwoordde met eene diepen zucht Mijne zaak is treurig, erg treurig. Hare zachte, droevige stem sprak tot het hert als goede muziek, die, als men haar reeds niet meer hoort, nog natrilt in de lucht en menschen en zaken door haren geheim- zinnigen invloèd schijnt te veranderen. Hier is het geschrift, zei ze, het zal beter zijn dan alles te zeggen. Zij zocht het op hare borst en de onver biddelijke president strekte zijne groote hand naar het geschrift uit. Eene veroordeeling, mompelde hij, terwijl zijne doordringende oogen over het dokument gaan. Anna Bede wordt op heden gedagvaard om hare gevangenisstraf van zes maanden te ondergaan. Het meisje buigt droevig het hoofd en daar zij het zeer laag buigt, glijdt de zwarte doek haar over den rug. Toen valt een vlecht van haren weelderigen zwarten haartooi los en bedekt haar gelaat, 't Is maar goed ook want, was zij zoo even lelieblank, nu is ze vuurrood van schaamte. Wij hebben dat papier acht dagen ge leden ontvangen, stamelt zij met afgebroken stem. Mijnheer de deurwaarder Heeft het zelf gebracht en heeft ons uitgelegd wat het wil zeggen. En mijne arme moeder heeft tot mij gezegdga kind, wat wet is, is wet; men moet haar niet als gekheid durven opnemen. Dus ben ik gekomen om de zes maanden te ondergaan. De president veegt zijnen bril tweemaal af; zijn koude, ontevreden blik zocht nu het gelaat zijner collega's, dan het venster, den vloer, de groote ijzeren kachel, door welker holle deur twee schitterende vuuroogen hem strak aanzien en hij mompelt on willekeurig: Wat wet is, is wet. Toen leest en overleest hij de oproeping, dat onduidelijk gekrabbel op het witte pa pier, maar het staat er toch, dat Anna Bede veroordeeld is tot zes maanden gevangenis straf, omdat zij gestolen voorwerpen heeft verborgen. De wind steekt buiten op; hij doet de vensters schudden en fluit door de reten als een spook, dat de menschen doet huiveren Wat wet is, is wet Het onverbiddelijke hoofd knikt bevesti gend, als antwoord op de bovennatuurlijke stemde groote hand schelt den deurwaar der. Breng Anna Bede bij den inspecteur der gevangenis. De man neemt het papier; het meisje keert zich zwijgend om, maar haar roode lipjes beven zenuwachtig of zij naar woorden zooh t Misschien hebt ge nog iets te zeggen Niets... niets... Alleen, dat ik Liesje ben, Liesje Bede, want... weet ge... als 't u belieft... Anna, dat is mijne zuster. Wij hebben haar voor acht dagen begraven, die arme. Dus dan zijt gij niet veroordeeld? O, lieve Hemel, waarom zou men mij veroordeelen Ik doe nooit iemand kwaad, zelfs geen mugje. Maar waarom komfcge dan hier, dwaas kind Welnu, als 't u belieft? zij is juist ge storven, toen deze zaak voor het hof in hoo- ger beroep was. Toen zij reeds was bijgezet, kwam dit bevel van de zes maanden en be wees dus, dat de straf toch moest worden ondergaan. O, wat heeft zij op de uitspraak gewacht't is goed dat zij niet heeft kunnen leven, lang genoeg, om haar nog te ontvan gen. Zij had zich dit niet voorgesteld... Bij de herinnering komen haar de tranen in de oogenzij kon nauwelijks voortgaan. Toen zij daar zoo lag zonder beweging, met gesloten oogen, doof en stom voor altijd, hebben moeder en ik haar beloofd, om al het kwaad te herstellen, dat zij heeft gedaan voor hem, dien zij liefhad. (Want zij hee.fi veel gehouden van Gabriël Kartongvoor hem heeft zij gezondigd). Daarom hebben wij gedacht... Wat, mijn kind? Dat zij rust moet hebben in haar graf... Dat niemand moet kunnen zeggen, dat zij hem iets schuldig is gebleven... Moeder zal het verlies betalen, en ik, ik zal in hare plaats de zes maanden gevangenisstraf ondergaan. De rechters zien elkaar glimlachend aan Welk een eenvoud hoeveel naïveteit? Zelfs het gelaat van den president schijnt niet meer zoo plechtig koud. En het is niet zijn voorhoofd, dat hij met zijn gelen zakdoek afveegt; misschien iets daaronder... t Is goed, meisje, zegt hij zacht. Maar laat eens zien, nu herinner ik mij... Hij houdt de hand onder het hoofd en doet of hij ernstig nadenkt. Ja, ja, er is eene groote vergissing ingeslopen, in deze zaak. Wij hebben u een verkeerd papier gezonden... Het meisje slaat hare groote, treurige oogen naar den grijsaard op en valt hem haastig in de rede Ziet ge, ziet ge wel. Er is zulk een smertelijk verwijt in hare stem, dat de oude president nogmaals zijn zakdoek neemt. De onverbiddelijke is geheel van streek. Hij nadert het meisje en strijkt teeder met de hand over haar donker haar. De rechtveerdighied daarboven heeft een ander oordeel geveld. Ga naar huis, kindgroet uwe moeder van mij en zeg haar, dat uwe zuster Anna onschuldig is geweest. Wij hadden het wel gedachtmompelde zij zacht en drukte hare kleine hand op het hert, en toen snelde zij heen! Pas eenige dagen geleden verscheen er een netjes uitgegeven werkje: DE HOPTEELT. Het komt van den hand van knappen land- bouwleeraar Paul Pipers, die reeds zooveel schreef over redematige bemesting. Aan niemand zal het ongepast voorkomen zich dit werkje aan te schaffen en te doorle zen. Onze hopplanters lezen veel onderhan delingen over 't een en 't ander bijzonder punt, in hun degelijk maandschrift de Hop- boerzij hebben wel een brochuur van den gewaardeerden hoogleeraar Leplae over het bewaren der hop evenals over de ziekten de zer plantdoch in onze taal bestaat niet een volledig handboek over de hopteelt. In het voorhandig boekje heeft de schrijver trach ten te verzamelen en duidelijk te maken al les wat de vreemde hopplanters, vooral de Duitschers, in het werk stellen om hun uitmuntende hopsoorten te winnen. Zoo kunt gij er talrijke wetenswaardigheden le zen nopens de hopteelt in België, nopens de soorten en kenmerken der hopeven wordt er breedvoerig gehandeld over hetaanleggen der hoptuinen. Het merkweerdigste hoofd stuk handelt over de bemesting der hop hier neemt de schrijver tot, leiddraad de proeven die in Engeland, België, Duitschland en Bo- hemen werden uitgevoerd; hij komt tot de ze gevolgtrekking: het groot voordeel der hulpmesten, phogphorzuur, potasch en stik stof, wordt door alle proeven bewezen. Daarna worden de vijanden der hop bespro ken, en kortbondig te kortbondig zelfs worden de bestrijdingsmiddelen opgegeven. De hop, zoo schreven we elders, is een nij- verheidsplant welke uitsluitelijk voor den verkoop gekweekt wordtdaarom moet die koopwaar van allereerste kwaliteit zijn. Kli maat, grond, teelte en bemesting zijn het niet die aan de vreemde hop hare hooge prij - zën verzekerenhet plukken, het drogen, het bewaren spelen hier een voornamen rol. Gezien het buitengewoon belang van 't be reiden der hop als handelsprodukt, hadden we den heer Pipers willen zien breedvoeriger liandelen over het plukken en drogendaar over valt er toch zooveel te zeggendaarin moeten onze Belgische hopplanters nog zoo veel vooruitgang doen. Koopt dit goedkoop werkje 't kost maar 80 cent.ge zult u dien onkost niet bekla gen. Weliswaar hebt ge hier geen lijvig en diepgrondig werk als dit van Braungart, uiaar ge krijgt een algemeen en nuttig over zicht over de gansche hopteelt. P. I). Het boekje «De Hopteelt» is te verkrijgen ten bureele van dit blad. Op aanvraag is bet aan de landbouwers verzonden mits ontvangst van 90 centiemen in postzegels. Wij lezen in De Hopboer fOnze tentoonstellingen zijn eene ware leer school voor al de hopkweekers Ze zijn het eenige doeltreffende middel om onze hop soorten te verbeteren! Ze zijn nog een oor zaak van nieuwen wedijver onder onze leden! Ze dienen tot aanmoediging en belooning van onze vooruitstrevende landbouwers! L'Ösals verleden jaar houden wo de .plaat selijke tentoonstellingen, wanneer de hop- pepluk bijna zal ten einde loopen 1-Proven, Zondag 29 September om 9 ur. 2-Crombeke, 29 3 ur. 3-Watou, Maandag 30 9 ur. 4-Westouter, 30 3 ur. 5-Elverdinghe, Dijnsdag JL October 9 ur. 6-Ylamertinghe, 1 3 ur. 7-Poperinghe, Woensdag 2 9 ur. Den Donderdag 3 en den Vrijdag 4 Octo ber zal er te Poperinghe een gewestelijke prijskamp voor de hop gehouden worden tusschen de leden van de bonden onzer streek Daarvoor hebben het Staatsbestuur, de Belgische Brouwersbond en de Stad Pope ringhe belangrijke toelagen verleendde heeren eereleden van het Verbond (Senators, Volksvertegenwoordigers en Provinciale raadsleden schenken een groot getal eëre- metalen voor de hopboeren, die een eersten prijs 90 punten op 100behalen. 2Fr»iiki*ijk.Uitdrijving van kloos terzusters.Dinsdag morgend werden de Urselinen uit hun klooster, te Vannes, ver dreven. 110 Gendarmen en 600 soldaten waren te been. Ten 6 ure werden de ver wittigingen gedaan, en daar zij zonder ant woord bleven, werden de deuren ingebeukt. De kloosterzusters, die krachtdadig protes teerden, werden met geweld uitgedreven. Van wege het volk, viel hun eene geestdrif tige betooging te beurt. Zondag morgend is, te Argenteuil, een 20jarige jongeling die zich oefende in het vooruitzicht eener wielrijderskoers met zulk geweld op een rij tuig gereden dat de dessel ervan hem dwars door de borst drong. De dood was oogenblikkelijk. Terwijl M. Normaud, wonende in de Gurialstraat, te Parijs, zich zondag morgend aan 't scheren was, sprong de kat op zijnen schouder, met het ongelukkig gevolg dat de ongelukkige zich de strotader oversneed en doodbloedde. Torcoenje.Dubbele moord.Een jonge telegramdrager zag woensdag mor gend rond 11 V» ure, ter Gambettalaan te Torcoenje op het gaanpad druppelen bloed voor het huis van jufvr. Van Damme. Het bloed kwam van onder de voordeur gevloeid. Na aanhoudelijk te hebben aangebeld, ging hij de politie verwittigen. Men moest de deur openbreken. In den gang komende bevond de kommissaris van politie zich voor twee lijken. Het eerste, der dienstmeid Pauline Alentin 38 jaaroud het slachtoffer was de hoofdschedel' vermorzeld. De misdaad was gepleegd bij middel van een hamer. Eenige meters verder lag het lijk van een meisje van 12 jaar oud, Magdalena Van Werdeghem, wonende te Torcoenje. Diefstal is de drijfveer der móórd geweest. De mis daad moet rond 7 ure 's morgens gepleegd geweest zijn. De dader is langs den hof het huis binnengedrongen. Een ruit heeft hij verbrijzeld om er binnen te geraken. Het parket van Rijssel is ter plaats geweest. Men meent op het spoor van den misdadiger te zijn. Een slechte kerel die reeds verscheidene malen werd veroordeeld heeft men in de na bijheid van het huis zien rondzwerven. Jufvr. Van Damine, in een badstad verblijvende, had de zorgen van liaar huis aan de dienst meid overgelaten die een meisje uit de buurt bij haar had ingenomen. Later.De moordenaar is de eigen neef van jufvr. Van Damme. Hij heet Paul Van Damme en heeft zich te Rijssel om 11 ure 's avonds gevangen gegeven. In tegenwoor digheid gesteld zijner twee slachtoffers loochende hij eerst de moordenaar te zijn. Toen men hem op het rijtuig deed om hem rnet de getuigen te conf'ronteeren, deed hij den onderzoeksrechter roepen en bekende eindelijk de moorden gepleegd te hebben. Hij is binnengedrongen uitnood, omdat hij zon der geld was, en niet met het inzicht van te dooden. Verrast, heeft hij het hoofd verloren en met den koolhamer zijne slachtoffers dood geslegen. Hij had in het geheel 15 fr. kunnen stelen. Een belg, Gustaaf De Bruyn, 47 jaar, geboren te Clercken, wonende te Wazemmes, eene voorstad van Rijssel, heeftzondagavond zijne vrouw een messteek in de linkerborst toegebracht. De gekwetste ontving de eerste zorgen in een naburige herbergde genees- heeren kunnen nog geene uitspraak doen over de gevolgen. Vrouw De Bruyn had ha ren man verlaten omdat hij altijd dronken was en al het geld verteerde dat zij te sa men wonnen met den verkoop van borstels. De Bruyn, die weer dronken was toen hij zijne misdaad pleegde, is aangehouden. Treimbotsini Zaterdag nacht, is de sneltrein 624, gaande van Parijs naar Bordeaux, op een kilometer van Coutras, in botsing- gekomen niet oen -goederentrein; bestaande uit een aantal wagons geladen met kolen. De slag, door de botsing veroorzaakt, was op grooten afstand hoorbaar en verspreidde schrik en ontsteltenis in den omtrek. Beide locomotieven werden vernield, bene vens een aantal wagens. De plaats des onheils moet een verschrik kelijk tooneel van verwarring en ontzetting te zien gegeven hebben. Van alle zijden werd door verminkten of tusschen de overblijfsels der wagens beknelden, om hulp geroepen. Schrikkelijke tooneelen hadden plaats ge durende het redden der gekwetsten. Langs alle kanten hoorde men hulpgeroep en ge jammer. Een reiziger, M. Loth, die onder eenen wagon lag, riep gedurig tot de ijzer- wegbedienden, die Jiem terhulp kwamen Verliest toch uwen tijd nietMijne beenén zijn verloren, snijd ze af en draagt mij weg.» En daar de bedienden aarzelden, riep hij nog Doet wat ik u zeg, ik weet beter hoe ik gesteld ben dan gij Met veel moeite kon men den ongelukkige losmaken. Hij had waarheid gesproken, zijne beenen vormden nog slechts eenige bloedi ge lappen vleesch, die enkel met eenige ve zels aan het lichaam hingen. Een zesjarig meisje, de kleine Louisette Petit waarvan de vader en de moeder onder de slachtoffers zijn, deed niets dan roepen Moeder Moe der Men snelde er heen, doch het was 7 ure 's morgens, eer de arme kleine van on der de puinen kon gehaald wordefi. IJselijke bijzonderheid het kind lag op de vaneengescheurde lijken zijner ouders. Het meisje klampte zich vast aan het lijk barer moeder en wilde zich niet meer losla ten. Zij slaakte hartverscheurende kreten. Vijf minuten later was zij dood en men droeg de drie lijken weg. Er zijn in 't geheel 10 dooden en 21 ge kwetsten. Uit het onderzoek blijkt dat de ramp ver oorzaakt is door een wissel die geweigerd heeft te werken. De wisselwachter ver klaarde onder eede, de wissels voor de komst van den sneltrein, overgetrokken te hebben. De toestand in liarokko. Sinds verleden week zijn er schier geene krijgs verrichtingen te Casa-Blanca meer noodig geweest, wat bewijst dat de les die de Araben gekregen hebben een heilzaam uitwerksel heeft gehad. Mouley-Haffid komt nu door de bewoners als Sultaan uitgeroepen te zijn en volgens 't schijnt zal hij tegen de franschen optrek ken. Om op alle gebeurtenissen voorbereid te zijn heeft generaal Drudde versterkingen gevraagd. 4000 mannen zullen onmiddelijk naar Casa-Blanca vertrekken. Het genie van Belfort heeft ook bevel gekregen onmiddelijk een vastliggende ballon, met al de toebehoor- ten naar Marokko te zendén. M. Nelson Morris is woensdag te Chi cago overleden en laat eene fortuin na van 500 miljoen. De man was op 15jarigen ou derdom begonnen met barrevoets van Chica go naar Blue Island te trekken, een afstand van 50 kilometers, om er drie hoornbeesten te koopen, die hij met winst voortverkocht. Dniteclalaml. Ticaal f jaar in het bad. Te Brunswyk is zekere Schlimme gestorven die de twaalf laatste jaren van zijn leven in het zoogenaamde bestendige bad heeft gesleten. Hij was metselaar vari beroep en had in November 1894 bij eenen val de ruggraat bezeerd. De onderste lede maten bleven verlamd, en de maag en an dere inwendige organen waren ook gekwetst Daar het liggen hem ondragelijke pijn ver oorzaakte, legde men hem in een bad met lauw stroomend water, waarin hij met het hoofd op een luchtkussen rustte en door ban den werd opgehouden. Zoo bleef hij liggen. Het eenige wat hij kon gebruiken, waren zijne handen. Hij leerde er breien en hout snijden mee, en werd gaandeweg zoo bedre ven dat hij zijn levensonderhoud kon verdie nen en nog voor zijne oude moeder zorgen. Schlimme is ten slotte aan tering gestorven. Lit oorzaak van afbraak en vergrooting zijn de Magazijnen van Sansen-Deeorte's liazar, ge legen in de Gasthuisstraat, nr 15, voor eenigen tijd overgebracht in dezelfde straat, rechtover de nieuwe magazijnen die men be zig is met bouwen op de stand plaats der vorige. IÏAZEBHOU CK Het onderzoek in zake van de misdaden van de bende Pollet, zal waarschijnlijk nog voor het eindë van het jaar gesloten worden. De zaak zal dan in 't begin van 't jaar 1908 in een bijgevoegdenzittijdvande assisen voor komen te Dowaai of te Sint Omaars en zal minstens 25 tot 30 dagen duren. Er- zitten thans 23 betichten in het gevang van Bethune 15 mannen en 8 vrouwen. De mannen zijn Abel Pollet, August Pollet, Canut Vromant, Theopile en Marcel Deroo,René Heindrickx, Gustaaf Leclercq, Karei Vandevelde, Alfred Dehouck, Leon Fauvart, Henri Fauvart, Alfred Bouquet, Paul Bouquet en nog twee andere. De vrouwen zijnDe echtge- nooten van Abel en van Auguste Pollet, vrouw Goeghebeur, Louise Matoret, de we duwe Piquet, geboren Marie Deram, de kaartlegster Angela Pollet, de oude moeder Fauvart en vrouw Leclercq. Er zijn ook nog 14 kerels die slechts kleine misdrijven ten hunnen laste hebben en die voorloopig in vrijheid gesteld zijn. Zij zullen met de 23 aangehoudenen voor de assisen verschij nen, zoodat er 37 betichten zullen zijn die te verantwoorden hebben voor rond de 105 misdaden en overtredingen. De bandieten zit ten nu omtrent 18 maanden achter slot. Vrijdag 30" dezer waren er reeds 80 zaken onderzocht door den heer Boudry, onder zoeksrechter te Bethune, en naar den voor zitter van het hof van beroep gezonden een 25tal zaken moeten nog door M. Boudry onderzocht worden. Daar het gevang van Sint Omaars geene genoegzame waarborgen van veiligheid op levert, is het waarschijnlijk dat het proces zal opgeroepen worden te Dowaai. Polet en Gokelaere. De onderzoeksrechter Boudry heeft Abel Pollet in tegenwoordigheid gesteld met Gokelaere. Niettegenstaande al de bevesti gingen van Pollet, heeft Gokelaere stellig geloochend deze te kennen. De getuigen heb ben hem ook niet herkend zoodat het nog in 't geheel niet bewezen is dat Gokelaere me deplichtige is der bende Pollet. STADSNIEUWS. Naar het Festival van Belle.Zondag laatst deed ons katholiek Stadsmuziek een uitstapje naar Belle om er het festival bij te wonen. Het vertrek was gesteld om 1 ure en iedereen op zijn post zijnde, kon men op gezegd uur vertrekken. De muziekanten waren geplaatst in drie char-fi-bancs die vorenop reden en een voiture, bespannen met een peerd, dat den stoet sloot. In dit laatste rijtuig zaten de heeren der Commissie van Muziek en Pom piers Gekomen omtrent bij de herberg In den Groenen Jager langs de Renin- ghelst-kalsiede begon het peerd van het laatste rijtuig te steigeren, te slaan met zijne achterpooten zoodanig dat het voorberd der voiture in stukken geslegen werd en de planken boven het hoofd vlogen van den koetsier en een muziekant die nevens hem zat. Het peerd gerocht alzoo over string en niet meer willende gehoorzamen, liep het den dijk in, viel in een partij boonen. terwijl de voiture met twee wielen in den dijk bleef staan. De muziekanten die voren waren, zagen het gebeurde, hielden stil en kwamen seffens hunne hoofdmannen ter hulp. Het was echter niet noodigallen kwamen uit het

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1