LIJKREDE BEKOORLIJK G, DUPONT-QÜAGHEBEUR. JULES DE PUYDT- SCHMIDT, Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Vrijiailligers met Premie GROOT MUZIEKFEEST Zondag 8 September 1907, LANDBOUWERS, Wetensweerdigheden. HOPPE. Groote COMBAT - BOLLING, GOEDEN KUIPERSGAST, SCHRIJVER Een Suikerbakkersknecht JULES BOCKET, Gevraagd bij Aloise GRUWIER Const. Dezeure-Dejonckheere, HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANDEL Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. werd losgemaakt, sprong recht en na eenige oogenblikken was ieder weder op zijne rijtuig zonder het minste letsel. Het peerd plaats. Het peerd dat gevallen had wilde niet meer verder, zoodanig dat men verplicht was te Reninghelst een ander in te spannen om de reis te kunnen voortzetten. Alles liep dan in beste order af en na wel gespeeld te hebben in cortège en concert te Belle en dan wel geëten te hebben Au nouveau Canon bij M. Muyllaert-Vannieuwenhuyze, zette men zich rond 7 y» ure op weg naar huis waar iedereen welgezind rond 10 ure aan kwam. Er gebeurde nog een klein ongeval in 't naar huis komen. Een Poperinghenaar die met zijne vrouw, dochter en zoon naar Belle festival gegaan was per hondenkar, volgde in 't naar huis komen nog al kort de char- a-baucs op. Zij hadden onaerwege een kennis mede gedaan. Tusschen Belle en Locre, in een nog al grooten neerloop, gerochten de honden bijna onder de rijtuigen, zoodat de kennis die voren op de hondenkar zat, be nauwd kreeg en ervan sprong met het onge lukkig gevolg dat de kar, die toen te veel al achter geladen was, omkantelde en allen in het zand vlogen. Niemand was gekwetst en na zich wat afgevaagd te hebben konnen zij hunnen weg voortzetten. Maandag middag zochten twee dronken maandaghouders ruzie tegen den baas ineene herberg der Boescheepstraat. De politie werd verwittigd en kwam er naartoe. Een der kerels zekere Henri H..., kon de vlucht nemeg; de andere René L..., werd medege daan om zijn roes in den amigo uit te slapen. Verwonderd over het lang toeblijven der vensters, en daar niemand kwam open doen niettegestaande het herhaald klinken, werd de heer politiekominissaris dinsdag namiddag verwittigd dat er iets ongewoons moest plaats hebben in het huis bewoond door jufvr. Polley, in het straatje rechtover St Bertens kerk. De heer politiekommisaris wendde zich ter plaats, deed de deur open breken en vond de vrouw op de grond bij haar bed liggen. Zij was van een aanval geslagen geweest en kon zich niet meer be wegen. Een bijgeroepen geneesheer bracht haar de noodige zorgen toe en deed haar op vereischte wijze bezorgen. Woensdag morgen ontstond er begin van brand in het slachthuis van den been houwer Germain Liefooghe, in de Cassel- straat. De meid had er den scharbilliebak uitgeworpen op eenen zak die in brand ge- rocht en het vuur aan de omliggende voor werpen meêdeelde. De brand kon gebluscht worden met hulp eeniger gebuurs. Bij kon. besl. van 26 Oogst is M. Go- rissen. ontvanger der registratie en domeinen te Poperinghe, in dezelfde bediening be noemd te Eecloo. Om 4 ure Inhaling van aan de Molenwal van het muziek der stad Poperinghe. Om 5 ureGroot concert op de kiosk, in hetwelk de volgende stukken zullen uit gevoerd worden I DEEL. II DEEL. In den morgend speelden eenige kinderen op de achterplaats van den portier der fa briek, Van Steenlant genaamd aan een ijze ren staaf is daar, een meter boven den grond, een sterke koord vastgemaakt en de kleinen vermaakten zich met erop te toute- ren. Op zeker oogenblik verlieten de kinde ren de achterplaats, behalve een, Emiel Van Steenlant, oudste zoontje van den portier, 13 jaar oud, dat voort speelde met heen en weer op den koordentouter te slingeren. Rond den middag riep men den kleinen Emiel om te middagmalen. Daar hij niet bin nen kwam, ging men hem halen, maar een schrikkelijk tooneel vertoonde zich de klei ne Emiel hing levenloos aan de koord die rond zijnen hals gedraaid was. Men sneed seflëns de koord los, doch de verhanging had reeds haar werk volbracht. Men weet niet hoe het ongeluk is gebeurd al touteren moet het jongentje, zoo ver moedt men ten minste gevallen zijn, waarbij de koord, een knoop makend, het kind bij het hoofd opgevangen heeft en ver wurgd. Iedereen heeft medelijden met de trooste- looze ouders. Windmolens J. Reheyt=Adriaen, Poper. Na lang zoeken is de keus gevallen op S. Pieters-Jette, waar men niets dan voorspoed voorzietDe bouwgrond en, over eenige jaren nog zeer talrijk, zijn reeds meestal bezet met lieve huizen en villas het is daarbij ook nog het gezondste kwartier van Brussel en den dienst van treins en trams is er over vloedig en gemakkelijk. Te Sint Pieters-Jette zal dus een nieuw gasthuis gebouwd worden, waar 1300 zie ken plaats en troost zullen vinden. Behalve de gebouwen dienende voor het bestier en den binnendienst, zullen nog 12 groote pa viljoenen gemaakt worden, waar de ver- schillige ziekten zullen behandeld zijn geheel het gesticht zal een oppervlakte bekleeden van 20 hectaren. De voorbereidende werken, zooals het vervoer van aarde, de effenmaking, enz., zullen binnen eenige dagen beginnen dit zal 300.000 fr. kosten. Men rekent, volgens de plans, dat geheel het gesticht eene uitgave van 5 miljoen zal benoodigen. Eene laan of avenue van 30 meters breed en uitkomende op een plaats rond pointvan 100 meters diameter, zal lei den naar den ingang van het gasthuis, Maar van al de uitgaven die men doet, zijn de belastingen deze die men het meest tegen zijne goesting betaald. Dat komt waarschijnlijk omdat men nog niet eens nagedacht heeft op de bepaling van dat woord of liever omdat men enkel de uitgave inziet die men te doen heeft, zonder na te zien waarom men ze moet doen. Wat is eingentlijk de belasting? De belas ting is het deel dat ieder bezitter van zijn goed geeft om in rust en veiligheid te kun nen genieten van het ander deel of om er meer nut of aangenaamheid te kunnen uit trekken. Dat schijnt eenigzins duister, daar- omzullen wij er een woordje uitleg bijvoegen. De Staat, de Provincie en de Gemeenten richten al de openbare diensten in zooals het onderwijs, de gezondheidsdienst, de recht banken zij zijn het die groote en kleine banen aanleggen en onderhouden, zij zijn het nog die over de inwoners van een land waken door het inrichten van policiediensten enz...; den handlel ondersteunen zij en dra gen machtig veel bij tot zijne ontwikkeling, door het vergemakkelijken van het verkeer. Wie oogst de voordeelen in van al deze openbare diensten? De bewoners van het land, nietwaar Is het dan niet billijk ook dat zij als weder dienst een klein deel van hun vermogen, aan den Staat, onder den vorm van belasting afstaan De belasting betalen, zullen wij er bijvoegen, is niet enkel billijk maar het is noodzakelijk. Men zou immers geen land kunnen bestu ren indien er geene lasten betaald werden. Men klaagt bij voorbeeld over het slecht onderhoud der steenwegen en stratende voermans maken zich kwaad omdat de eene kasseisteen wat kooger ligt dan de andere, de boeren zijn lastig als zij hun land niet gemakkelijk kunnen bereiken men vraagt trams alhier, staties aldaar, vaarten langs ginder, bureelen van post, telegraaf en tele foon, meer uitdeelingen van brieven, enz. Als een abonnent te laat zijn dagblad ont vangt, is hij kwaad en klaagt hij dat de postbode te laat zijne ronde begintuitslag vermeerdering van postbedienden, enz. Geene openbare werken, waaruit eenieder nut trekt, zouden kunnen uitgevoerd wor den, de klachten die men gedurig hoort uiten, zouden niet kunnen verholpen worden, enz., zonder dat men lasten betaalt. Maar, zult gij zeggen, waarom moeten alle grondbezitters lasten betalen Waarom betalen deze alleen de lasten niet die groote eigendommen bezitten Die kunnen er ten minste goed tegen Hewel, de reden daarvan is zeer eenvoudig. Iedereen betaalt in verhouding van hetgeen hij bezit. En nu, menschen, U geen kwaad bloed gemaakt als de contraintendrager U het aanslagsbiljet brengt gelezen door den heer Auguste LAVA, in naam der Maatschappij De Oude Soldaten -> (afdeeling der Gouden Poort) op het graf van hunnen Medebroeder Cyrille HE^MAERT bij het Korps der Sapeurs-Pompiers, schielijk overleden te Poperinghe op Woensdag 21en Oogst, in den ouderdom van 34 jaar en begraven op Zaterdag 24eQ Oogst 1907. In den naam der Maatschappij De Ge wezen Militairen van Poperinghekom ik hier met een gebroken hert aan den boord van dit graf, eenen pijnlijken plicht ver vullen. Rondom dezen kuil die zich welhaast zal sluiten, staan uwe gewezen wapenbroeders geschaard om u, dierbaren Cyrille, eene laatste vaarwe te zeggen, die te vroeg helaas uit onze Maatschappij zijt gerukt. Gij waart bij ons met hert en ziel, gij hadt de grootste genegenheid voor onze Maatschappij, omdat wij allen wapenbroeders waren van onze Majesteit Leopold den tweeden koning der Belgen. Uwe dood op zoo jeugdigen leeftijd heeft ons allen verslagen, eenieder was ver stomd over deze zoo schrikkelijke en droevige gebeurtenis. Gij waart een edel en goed hert, gij waart een getrouwe echtgenoot, een zorgvuldige vader, gij waart de steun en de troost van uw huisgezin, waarom dan hen zoo vroegtij dig verlaten, als gij er toch nog zoo noodig waart. Deze die over leven en dood beschikt, heeft het zoo gewild uwen levensloop te verkorten, de onverbiddelijke en schrik kelijke dood die niemand spaart, heeft u uit ons midden weggemaaid, en nochtans wij moeten ons aan zijne geheime beschikkingen onderwerpen. O dood! gij hebt ons eenen dierbaren vriend, gij hebt in den bloei zijner jaren eenen teederen echtgenoot en vader aan de liefde zijner vrouw en kinderen ont rukt en verdriet en treurnis nagelaten. Alhoewel, van deze wereld verdwenen zal uwe gedachtenis bij ons altijd levendig blijven, O ja Cyrille wij zullen u nooit uit ons geheugen verliezen. Slaap gerust, edele vriend, diepbetreurde wapenbroeder, rust in vrede, tot wederziens in het eeuwig Vaderland. Vaarwel... Vaarwel... Op ZONDAG I Sept. HERBERGKERMIS bij Engel Gantois, Crombeke-kalsiede. Te ¥erbollen EEN SCHOON KONIJN bij René Beddeleem, Crombeke-kalsiede. bij Henri Saesen, Elverdinghe-kalsiede. gegeven door Pieter Saesen. BURGERSTAND VANPOPERINGHË van 24 tot 31 Oogst. Geboorten.Adrienne Pareyn, d. v. Ca naille en Irma Debyser.—Maurice Baron, z. v. Henri en Ern'ma Verhelst. Germain Becarren, z. v. Isidore en Eugenia Hoorel- beke.Roinain Decroek, z. v. Pieter en Emma Gruwier. Maria Ampen, d. v. Alphonse en Georgine Messiaen. Burgerstand van WATOU. van 10 tot 22 Oogst. BURGERSTAND van STAVELE van 1 Juli tot 20 Oogst. Burgerstand van WESTOUTRE. van tot 15n Juli 22n Oogst. Burgerstand van RENINGHELST van 10 Juli tot 22 Augusti. bij Charles Worms, Veurnestraat. Schoon Mostuum, bij Florent Schmidt, Hondstraat. HONDENLOOP, bij Emile Bruneel, Proven-kalsiede. Op Maandag 2 Sept. bij Peter Synave, Boescheepstraat. Men vraagt bij Aimé Bortier, kuiper, Veurnestraat te Poperinghe, liefst een die een jaar of twee op den stiel geweest is. van boven de 20 jaar wordt gevraagd voor handelaar dezer stad bij René Btiipont-Laeoii r, BERICHT, Ik heb de eer ter kennis van eenieder te brengen, dat ik van Maandag 2n September af, voor eigen rekening de Brood- en Macaroii bakker ij zal voortzetten van Camille Vanhoucke, in 't zelfde huis, gele gen in de Vlamingstraat. Ik zal ook op de markt staan met alle slag van Koekjes en Zoetekoek. Daar ik mijne klanten zoowel mogelijk zal dienen, hoop ik eenieders vertrouwen te winnen. Gustave Delaplace-Camerlynck, Bakker. JLIong-eling-on. MARKTPRIJZEN. Poperinghe, markt van den 30 oogst. Tarwe heet. 16,50-Rogge 14,25-Haver 10,25 Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 2,75 Eieren de 26, 2,50 -Hoppe de 50 kilo, 30 fr. Yper 24 oogst. Tarwe, 100 kil. 21.00- Rogge, 16,25 a 16,75-Haver, 16,50 a 17,00- Aardappels, 100 k. 7,25-Boter, 2,50 a 3,00 Eieren het 26, 2,50 a 2,60. Brugge 24 oogst.Tarwe, 100 k. 22,50 a 23,00-Rogge, 18,50 a 19,00-Haver, 20,50 a 21,00-Boonen, 19,00 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 7,75 a—Boter de k. 2,70 a 0, Eieren het 26, 2,50 a 2,60-Vlas de k. 1,41. Rousselaere 27 oogst. Tarwe, 100 kil. 20,50 a 21.50 - Roode Tarwe, 19,00 a 19,50 Rogge, 18.00 a 18,50 - Haver, 21,00 a 22,00 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100 k. 8,00 a 9,00- Boter de k. 2,70 a 2,90- Eieren 2,40 a 2,60 - Suikereiboon. oude, 15,50 - id. nieuwe, 15.75. Dixmuide 26 oogst.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,00 a' 8,50-Boter de kilo, 2,70 a 2,95-Eiefen het 25, 2,50. Kortrijk 26 oogst.Tarwe, heet. 17,50- Rogge, 17,00-Haver, 20,00-Chicorei 100 k. 14,00 - Boter de 1/2 k. 1,40 - Eieren, 2,50 - Koolzaadolie 100 k. 79,00-Lijnolie, id. 53,00 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,50. Kortrijk veemarkt 26 oogst. 412 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 107 Veerzen, le klas 92—2ekl. 843ekl. 76 66 Ossen, 91— 79— 78 180 Koeien, 88— 79— 74 59 Stieren, 898074 Brussel 27 oogst. 311 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 27 oogst. 2,138 Varkens, op voet de kilo, 0,98 a 1,14 wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- frisch uiterlijk, zachte, blanke huid, en verblindend schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. met fabrieksmerk Stokpaardjes per Stuk75 ets. in Poperinghe, bij A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, BERICHT. Door deze laat ik het geacht publiek weten dat ik bet voermans gerief en de peerden overgenomen heb van Jéremie Camerlynck, voerman in het Hof van Cassel te Pope ringhe en mij als voerman koom te stellen in De Steenhouwerij langst de Reninghelst-kalsiede, Ik beveel mij dus aan iedereen aan, voor alle vervoeringen te doen, dewelke ik met de grootste zorgen en aan genadigen prijs zal uitvoeren. Ik gelast mij ook met het uithalen van hoornen. In de Steenhouwerij, Poperinghe. 24 jaren goeden uitslag. Wilt gij'dat uwe kalveren spoedig vet ge worden, schoon en wit vleesch hebben gebruikt dan het kall'svoedsel Het bekroonde Kalf, Dépot bij R.MONCAREY-SANSEN Yperstraat, 48, Poperinghe. löOO f i*« en boven deze premie seffens lO tfi*. te maande. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de Charcuterie van Medard De- bever-Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af kan men bij mij verkrijgen Hamburgsche Hesp, gerookte en gekookte Koeitongen, Saucissons van alle slach, getruffelde Zwijnspooten, Pate's, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE. Fagootjes Hout, voldoende om de stoof te aansteken, te verkrijgen bij Cyrille Verstraete- TE WESTOUTRE, van 3 v» tot 6 y» ure namiddag, gegeven door het Muziek van het Korps der Sapeurs-Pompiers, Huis van Vertrouwen. Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van HORLOGIEN en JUWEELEN, Yperstraat, 2, Poperinghe, HÜP^Bij de Post, Groote Markt). Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen Huis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. Let wel op het adres Rechtover het Gasthuis), Rousbrugge. Ter gelegenheid der kermis zal het stadsmuziek van Poperinghe, alhier heden Zondag, ln September, onder het geleidde van Mr A. Diericx, een concert komen uitvoeren. 1. Heureuse Union, marche patriotique, Muldermans.2. Le Domino Noir, ouver ture, Auber.3. Souvenir de la Panne grande valse, Diericx. 4. Burchart de Comine, fantaisie descriptive, Guillement. 1. Grande marche triomphale, Van Re- moortel. 2. Pelite Souris, Mazurka, André.3. Le retour a la vie, introduction et suite de valses, Chabas.4. Lozi, polka, Magnan. Westoutre. Maandag voornoen kwamen twee gendarmen van Poperinghe afgereden rond den Nedergraaf, ontwaard- den zij twee rondloopers. Na onderzoek werden deze kerels B... en R..., van Gent- schen oorsprong, in hechtenis genomen; het schijnt dat zij Merxplas te vroeg verlaten hadden. B... was nog goed erkend door een der gendarmen want deze had den zwerver verleden jaar voor landlooperij bij den kraag gestekt. Deze gasten werden veel eer bewe zen want zij mochten per rijtuig de gendar men naar Poperinghe vergezellen om het te bereiden noenmaal af te wachten Oostvleteren.Een gentenaar, Al- bert De Vraye, 21 jaar oud, is alhier door de gendarmerie instaat van landlooperij aange houden en ter beschikking van het staatsbe stuur gesteld geweest. Watou. Is benoemd tot ontvanger van rechtstreeksche belastingen, douanen en accijnzen te Watou, M. P. Devolder, thans ontvanger van rechtstreeksche belas ting, douanen en accijnzen te Hamont (dorp) (Limb.) Elverdinghe.Woensdag avond rond 9 ure, heeft een brand waarschijnlijk ver- ooorzaakt door kwaadwilligheid, de stallin gen vernield der hofstede bewoond door de kinders Denorme, gelegen langs de kalsiede van Elverdinghe naar Poperinghe. Het peerd,de zwijnen en een kalfzijnin den brand gebleven. Reiiinglie. Woensdag avond is er alhier een koornschelf afgebrand toebehoo- rende aan zekere Bulcke. Gheluwe. Door een trein vermor zeld. Zondag avond zag den stoker van den tram, die van Kortrijk naar Gheluwe vertrekt en hier om 10 ure toekomt, onder weg tusschen de gemeenten Gheluwe en Dadizeele, eenen persoon waggelende langst de riggels gaan. Hij hield seffens zijn stoom tuig stil, maar te laatde man, Victor Mis selis, 27 jaar oud geboren en wonende te Dadizeele, werd gevat onder de machien en letterlijk verpletterd. Assebrouck. Een schrikkelijk en tevens zonderling ongeluk is dinsdag rond middag in de katoenspinnerij van M. Van- derscheuren, buiten de Gentpoort, voorge vallen. Het nieuw gasthuis te Sint Fieters- Jette.—In Brussel is er spraak een groot nieuw ziekenhuis te bouwen, maar, waarde plaats gevonden die beantwoordt aan al wat noodig is tot goeden uitval van die zake? Belastingen. —Iedereen die een huis, een perceel grond, enz.., bezit, heeft belas tingen te betale-n brigadier Heer en en Beste Vrienden, Nuremberg28 Oogst. Markt kalm. 1907 marktwaar le kwaliteit 90 fr. 2e kwa liteit 75 fr. Hallertau 90 - 95 fr. Elzas 90 fr. Spalt 00. Saaz 00. Omtrent overal is de pluk begonnen. Londen, 26 Oogst. Markt kalm, 70- 100 fr. volgens de soorten. Te naaste week zal het plukken voor witte hop (Goldings) beginnen. Brussel 28 Oogst.Markt kalm. Pope ringhe (stadslood) 35 - 37 y» fr. Aalst 40 - 42 l/t fr. Er is neiging tot dalen. Aalst, 27 Oogst.Markt kalm. 40 - 42 fr. Het plukken der vroege hop zal te naaste week beginnen. Poperinghe, 30 Oogst.Markt kalm. Stad 35 fr. Parochie 30-32fr. Men plukt reeds Witte Rank de uitslag is, in vele plaatsen, niet goed. ln «len Keirzelacre. ln de Nieuwe Herberg;, lil 't Joiickershof, Overlijdens.Peutevinck Eugenie, 81 j,, zonder beroep, weduwe van Felix Decoker, Meessenstraat.Creus Georges, 2j.., Mees- senstraat.Malesys, Abel, '11 d., wijk L. Pooters Marguerite, 10 maanden, Valke straat.Devolder Virginie, 82 jaar, zonder beroep, ongeh., wonende te Vlamertinghe, Huwelijken.Gustave Delaplace, 28 jaar bakker te Westvleteren met Ida Camerlynck 24 jaar, zonder beroep in stad. Emile Recour, 33 jaar, landwerkman met Lydie Jacob, 25 jaar, zonder eigen beroep, beide in stad.Leopold Prinsie, 24 jaar, machi nist met Maria Temperville, 25 jaar, strijk ster, beiden in stad. Geboorten. Leupe Maria. Benouwt Alice.—Maerten Oscar.Dujardeyn Georges Dujardeyn Magdalena. OverlijdensMatton Julien, 3 maanden. Huioelijksbeloften.Jules Vandroemme te Watou met Lucie Paresys te Winnezeele. Paul Cardoen met Zoë Deheegher beide te Watou.Achille Vanderlynden te Steen voorde met Euphrasie Walbrou te Watou. Geboorten.Verbrigghe Alice.Pinson Rachel. Depeser Maurice. Vandepitte Maurice. Overlijdens.Hauspie Pharaïlde. De- schryver Clemence. Huwelijken.Priem Alice met Lelieur Camille. Geboorten.Declercq Maria.Plaetevoet Maria. Overlijdens.Keyngnaert Juliana, 8 m. Huyghe Marguerite, 1 jen 9m.Rosselle Louis, 67 j.Duquesne Joseph, 8 m.Lie- naert Emma, 8 m. Huwelijken.Lambrey Cyrille met Wous- sen Marguerite. Goemaere Henri met Knockaert Marcellina.Cappoen Jules met Vereecke Julia. Geboorten.Verkruysse Henri.Stever- lynck Martha.Clarysse Michel.—Lamerant Valentina. Vangheiu we DaniëlDesmedt Martha. Overlijdens.Beele Maurice, 3 maanden. -Packet Charles-Louis, 63 jaar, landbouw- werkman, echtgenoot van Bouteca Maria- Theresia. Derebreu Nestor, 6 maanden. -Lucien Virginie, 90 jaar, eigenaarster. Huwelijken.Deconinck Hilaire, 28 jaar, landbouwer met Spenninck Valerie, 21 jaar, zonder beroep, beide te Reninghelst.Gou- wy Emile, 38 jaar, molenaarswerkman met Moreau Adeline, 35 jaar, strijkster, beide te Reninghelst.Baes Jerome, 29 jaar, land bouwer met Bervoet Octavie, 28 jaar, zon der beroep, beide te Reninghelst. In de Stad Dixinude, weg. 10 pond, geg. door J. Dehouck. ln (1« Zoutziederij, In de Nieuwe Herberg, A la Ville de Florence, Inlichtingen ten bureele dezer. Suikerbakker, Bertenplaats, Poperinghe Horlogemaker (tot boerin, die hem enkel een slinger brengt).Ja, vrouwtje, ge moet de geheele klok meebrengen, anders kan ik ze niet maken. Boerin.—O, aan de klok mankeert niets het is alleen de slinger, die niet gaan wil. VOERMAN, In 't Paradijs, Poperinghe. <£iiar<ier, «Au Lion d'Or« Vlamingstraat, Poperinghe, aan fr. 1,75 het honderd. Die er eens gehad heeftwil er niet meer zonder, zoowel voor 't gemak als voor den goedkoop. TE POPERINGHE. aan zeer genadige prijzen. Brillen, Neusnijpers Barometers.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4