HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD verschijnende den Zaterdag namiddag te koopen of te pachten 5 Centiemen SEFFENS TE VERK00PEN Den drukregel 40 c Op 't eerste blad 20 c Herbergiers buiten stad f.1,50 binnen stad f- 1,00 Eerste Taps, Bollmgen en Herbergkerniissen mits betaling van 25 c zullen onvergeld in het blad verschijnen. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden Bijzondere Occasie TRAPPISTEN CHICOREI VINCART bij R. MONCAREY, Poperinghe DE KLAVER Op geheel de lengte dat de ongelukkige medegesleept geweest was, zag men stukken vleesch en beentjes aan de riggels plakken. Iedereen die het zag was als stom geslagen. worden ingelijfd De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. van Hornu, werd in geheimzinnige omstan digheden met dolksteken afgemaakt. De moordenaar, die altoos onvindbaar bleef, is nu aangehouden. Het is wel inderdaad een lid der gevrees de bende Pollet die de misdaad pleegde. Men heeft den moordenaar aangehouden in het Noorden van Frankrijk, 't Is zekere Legrand die in de Zwarte Zustersstraat woonde. M. de Substituut Wouters heeft hem te Bethune ondervraagd. Hij heeft alles bekend. Een andere aanslag was nog te Bergen voorbe reid, maar na de moord op Maria Wauthier heeft men er van afgezien. Verbetert tic kof tic VERKRIJGBAAR STADSNIEUWS Zaterdag namiddag was Benoit Bulteel, peerdengeleider bij de wed. René VanCaey- seele, (Sterhoek), langs de Yperkalsiede bezig met een drijwielkar lossen. Opeens liep het voertuig achterwaarts in den gracht en Bulteel, die niet op tijd kon wegspringen, wierd gevat en tusschen de kar en den grachtkant zoodanig geduwd die hij er niet meer uit kon. Frederic Pouseele, peerden geleider bij M. Alphonse Schaballie, kwam juist aan en kon Bulteel, die bijna versmacht was, uit zijnen neteligen toestand redden. Maandag middag werd de genaamde Au gust Adriaen, uit hoofde van dronkenschap door de politie aangehouden en in den ami go opgesloten. Denzelfden dag rond 8 ure 's avonds was alhier in de statie zekeren Debrue Gus- tave van Hazebrouck, die in volkomen staat van dronkenschap verkeerde. De statieover ste weigerde hem te laten op den trein stap pen en verwittigde de politie die den kere naar den amigo leidde tot hij nuchtern werd Vandevoorde Cyrille, die sedert eenige maanden het 4e ligne regiment te Brugge ontvlucht was en zich naar Frankrijk had gaan vestigen, is maandag nacht alhier door de politie aangehouden en aan de militaire overheid overgezet geweest. De kerel had hier ook nog eene sti'af van 8 dagen gevang uit te boeten uit hoofde van opstand tegen de politie. Woensdag avond rond 10 ure verliet Remi David, baas der wagenmakerij nabij 't Hooge op de Provenkalsiede, zijne ïioppe- keet en ging huiswaarts. Eenige oogenblik-, ken nadien werd hij door een gebuur verwit tigd dat zijne keet in brand stond. Beiden gingen er naartoe en trachtten het vuur te beperken, doch vruchteloos. Geheel het bin nenste brandde at zoodat er maar de gevels meer blijven staan. Daar de keet nog al ver afgelegen is van andere gebouwen, zette de brand zich niet voort. Opgelet. Een dezer dagen trad een jongeling in de hofstede binnen van Désiré Lebbe, gelegen bij de Kruisstraat langs de Westvleteren kalsiede. De kerel vertelde te gen den boer dat hij aan 't zelfde regiment toebehoorde waarbij zijn zoon ingelijfd was. Volgens zijn zeggen zat de zoon in 't gevang voor 't vechten in het gevecht had hij zijne vest gescheurd en 't een en 't ander gebroken. Ten einde alles te kunnen herstellen, zegde de kerel gezonden te zijn door den zoon naar dezes ouders om hun 30 frs. te vragen. Leb be die niets van dit alles geloofde, zond den kerel wandelen. Hij heeft zeer wijs gehan deld, maar dat iedereen oplette van niet be drogen te worden Donderdag voormiddag werd alhier zekeren Bruynooghe, vluchteling van Merx- plas, door de politie, in staat van dronken schap, op de groote markt aangehouden. Aanhoudingen. Over ongeveer 14 dagen kwam er hier van 't parket een aan houdingsmandaat in, ten laste van twee gebroeders Vanacker Francois en Julien.van Thourout, 20 en 18 jaar, die hier naar den hoppepluk gekomen waren. Tot nu toe was het de politie onmogelijk geweest de kerels te vinden, Gisteren vrijdag diende Charles Kesteman, van bij den Grooten O. Heere zijne lijst in der vreemde plukkers die bij hem werken en al die onderzoekende werd besta- tigd dat de namen der twee genoemde kerels erop stonden. Seffens wende zich de poli (ie naar de hofstede van Kesteman, hield de twee mannen aan in het hommelhof rond 6 ure en sloot ze op in den amigo. Dezen morgen is de heer politie-kominissaris er mede vertrokken naar het parket van waar Proven.Een man in stukken gere den door den tram. Een schrikkelijk ongeluk is donderdag avond op het grond gebied Proven gebeurd. Toen de tram, die om 7,15 ure van de plaats vertrekt, over de de halte van het speelhof, nabij de herberg Den Neerdaal kwam, gevoelde de ma chinist opeens een schok, en hoorde tevens een gekraak en gegrol voren aan het loko- motief. Verschrikt, deed hij seffens den stoom tegenwerken en kon stoppen op een afstand van 60 - 70 meters, bijna tegen bo vengemelde herberg. Nieuwsgierig door den schok dien zij gekregen hadden en het staan op ongewone plaats, stap (en de treinwach ters en eenige reizigers af. Een ijseüjk tooneel vertoonde zich aan hunne oogen. Onder ge heel de lengte van den tram lagen stukken bloedend vleeschhier een been, daar een arm, den helft van het hoofd, stukken van de ingewanden, enz. De romp van het li chaam lag daar ook gansch open met uit puilende ingewanden. De tram ging voort en een der chef-trains bleef ter plaatse tot den tram die uit Rous- brugge vertrekt, rond 7% ure, aankwam. De gendarmen, verwittigd, waren reeds te genwoordig. Verscheidene personen bezagen het slacht offer, maar niemand kon eerst zeggen -wie het was een toegeloopen persoon verklaar de dat hij dacht Lievin Devos te erkennen, baas der herberg De Hopperank - op het gehucht 't Vogeltje te Poperinghe. De bloedende overblijfsels werden verza meld, in een laken geleid en vormden een rooden klomp vleesch uit. Men legde het op den tram, samen met den velo die ook in stukken geslegen was en te Proven werd iet slachtoffer in het oudenmannenhuis hnnengedaan. Devos Lievin want hij was het eigent ijk had geheel den namiddag per velo op reis geweest met een zijner kennissen van den Canadahoek. Zij hadden pas eenige mi nuten elkaar verlaten toen het wreed on ge- uk gebeurde. Hij kwam van Rousbrugge den tram te gemoet en moet bedwelmd door

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1