GROOT MUZIEKFEEST TOBLER BEKOORLIJK 0. DUPONT-QUAGHEBEUR. JULES DE PUYDT-SCHMIDT, Zondag 8 September 1907 Stokpaardjes - Lelienmelkzeep LANDBOUWERS, Mjoiilligefs met Premie Wetensweerdigheden. ïonst. Dezeure-Dejonckheere, H JULES BOCKET, Gevraagd bij Aloise GRUWIER ieoof Gonst. Dezeure-Dejonckheere, Hr Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweeihandel. 11.Gansch Reningh' roept nu om termeest, 't Is feest't is feestja jubelfeest Windmolens J. Beheyt=Adriaen, Popei^ Op ZONDAG 8 Sept. HERBERGKERMIS Te Wei'lmlleii Twee schoone Konijnen, Een Manskostuum, TE WESTOUTRE, het Korps der Sapeurs-Pompiers In liet Jachtseisoen te verkrijgen hij alle slag van WILD. REMY'S VOEDER Het Beste en Voordeeligste voor Koeien, Paarden en Varkens, IMoncarey, In 'tParadijs, Poperinghe, Fagootjes flout, BURGERSTAND VAN POPERINGHE Chocolat au lait Suisse. MARKTPRIJZEN. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. BERICHT. 24 jaren goeden uitslag. Dépot bij R. MONCAREY-SANSEN Yperstraat, 48, Poperinghe. en boven deze premie te maande. seffens IÖ lï Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANDEL Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Yperstraat, 2, Poperinghe, ®fp"(Bij de Post, Groote Markt). O r\ r -s W- a> cr ~t -i 3 r* a r¥ a O t 9 O Huis van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.Alles gewaarborgd AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. riet wel op het adres Rechtover het Gasthuis). ■w» de lichten, ongelukkiglijk ervoor gevallen zijn. De ongelukkige was gehuwd en laat eene weduwe met zes kinderen achter. Hij wrocht gewoonlijk in het ijzerdraad der hopvelden Dit ongeluk heeft eene groote opschuddin teweeggebracht in de streekHet is den vierden persoon in min dan een jaar, die te Proven, per ongeluk aan zijne dood geraakt Vrijdag morgen hebben de gendarmen nog ter plaatse den helft van een arm [van boven de hand tot bijna tegen de schouder] en andere stukjes vleesch gevonden en gedolven iteniughclst. Velo-ongeval. Maan dag voormiddag kwam de genaamde Rycke waert Remi, oud 22 jaar, landbouwer, o; de Clytte-Reninghelst, in volle vaart per velo gereden, tusschen de Myllekruisse en het Hollebast Dickebusch, toen al met eens eene hen juist voor het wiel, uit eenen gracht, langs de veldbaan kwam gevlogen Door het verschot of willende de ben ver mijden is de ongelukkige jongeling met volle geweld op een der booxnen die langs de kas sei staan te recht gekomen. De velo was gansch gebroken, en de jon geling doodelijk gekwetst, moest naar zijne Woning gebracht worden. Niettegenstaande de beste zorgen hem door den heer doktoor Reypens van Kern mei aanstonds toegediend, bleef de toestanc van het arme slachtoffer zeer erg, zoodat men lang voor zijn leven vreesde. Gelukkiglijk is hij nu aan de beterhand en men acht dat hij buiten gevaar is. Reninghe.Op donderdag 12 Septem ber aanstaande zal men alhier het jubelfeest vieren der honderdjarige vrouw Amelia Dewancker, weduwe van E. Carly. 's Voormiddags, stoet van al de maat schappijen, dankmis en gelegenheidslied; 's namiddags muziekfeest's avonds prachtig vuurwerk. Ziehier het gelegenheidslied voor dit schoone feest gedicht Refrein Amelia telt honderd jaar 1 God haar nog lang gezond bewaar' bis 't Is feest't is feestja jubelfeest. 1. Zij is een brave en christ'ne vrouw, Aan God en aan 't geloof getrouw Zij dient den Heer op uur en tijd Daarom zij honderd jaren slijt.-Koor. 2. Zij is een vrome en kloeke vrouw, Van harde stam en kloek gebouw, Die, 't midden 't werken opgegroeid, Na honderd jaar, vol kracht nog bloeit.-K. 3. Als zij nog in de wiege lag, Zij er zoo frisch en rap uitzag, Dat elkeen sprak zeer welgemoed Zij is voor honderd jaren goed.-Aoor. 4. Naarmate zij dan grooter wierd, Haar leden groeiden kloek gespierd Beleefd en altoos welgezind, Was zij van klein en groot bemind.-Koor 5. Van 's morgens vroeg steeg zij uit haar bed Droeg op aan God een goed gebed Dan vloog zij neerstig aan het werk, Zij wierd voor honderd jaren sterk.-Koor 6. De waschkuip was haar bezigheid, 't Was wasschen, stijven, uitgeleid 't Was al zoo puik, zoo rein en net, En 's avonds al van kant gezet.-Koor. 7. Zij had vooral de kleintjes lief, Zij was voor hen een hertedief Zij stak ze in beunsel kloek en vast En strekte hun beentjes welgepast.-Koor 8. Zij leerde ze ook alleene gaan, En recht op hunne voetjes gaan, De moeders al beminden haar, En wenschten haar wel honderd jaar.-A. 9. Haar eigen kroost vergat ze ook niet, In vreugde, kommer en verdriet Haar eerste zorg was zijn bestaan En 't leeren in Gods wegen gaan .-Koor. 10. God loonde haar voor al haar zorg Nu staan haar kinders voor haar borg Bij hen in haren ouden dag, Zij nu een potje breken mag.-Koor. Amelia viert honderd jaar God haar nog lang gezond bewaar-Koor Moeskroen.Machinist gekwetst. Zaterdag morgend werd Georges Lion, machinist te Kortrijk in de statie van Moes- kroen tamelijk erg aan het hoofd gekwetst. Hij had het ongelukkig gedacht buiten zijne voortrijdende machien te liggen met zijn bovenlijf, toen hij eensklaps met het hoofd tegen een seinhuis werd geslagen. Hij werd naar Kortrijk overgebracht. Ruisseledc.Hoppekweek. De vreemdelingen die ons dorp bezochten ter gelegenheid der kermis, zijn niet weinig verwonderd geweest, hier een weelderig hoppeveld waar te nemen. De nieuwe kweek is aangelegd op een 5tal minuten ten Oosten van het dorp, tusschen de kerk en de Meulemotte, dichtbij de plaats waar Raveschoot-inolen gestaan heeft. Het is de heer brouwer De Wulf die hier eene proef doet met hoppekweek. Hij meent te weten dat vroeger op dat stuk land ook hoppe gekweekt werd. In alle geval het wordt nog altijd de hoppierge noemd. De heer De Wulf heeft zijn hoppeveld vol gens de laatste stelsels ingericht. Aardbeving ie Middelkerke? Vrijdag werd er te Middelkerke veel ge sproken van een natuurverschijnsel, dat donderdag avond, rond 10 1/2 ure, waarge nomen werd. Gedurende eenige seconden heeft men in al de huizen en al de hotete duidelijk drie schokken gevoeld, die de be-' woners en vooral de vreemdelingen grooten schrik aanjoegen. Het verschijnsels werd enkel te Middelkerke waargenomen, het geen doet veronderstellen dat er aan geene aardbeving moet gedacht worden. Maar aan wat moeten de schokken dan toegeschreven worden? Voegen wij er bij dat in het obser vatorium van Ukkel geen de minste aardbe- vingschok waargenomen werd. Doornik. Versmoord. Maandag avond is de vrouw van M. V. Lefebvre, handel reiziger, wonende Ghildericstraat, 19, met hare beide kinders in de Schelde ge sprongen. De drie lijken werden anderhalf uur nadien bovengehaald nabij de Delwart- brug, achter den »Jardin de la Reine». De ongelukkige vrouw was 35, de kindertjes 5 en 6 jaar oud. De drijfveer der zelfmoord is tot nu toe onbekend. Drama te Toiigrc-Yolro-Daiiie, (Henegouwen). De jachtwachter Petiau was zondag nacht op ronde in de bosschen met zijn twee zonen toen hij op 15 meter afstand twee personen bemerkte en hun riep dat zij moesten staan. Op het zelfde oogen blik weerklonk er een schotde jachtwach ter Petinu werd in volle borst getroffen en viel dood ten gronde. De ongelukkige was 55 jaar oud. Door de droefheid verblind los te de zonen Petiau geweerschoten in de rich ting van de aanvallers. De genaamde Noppenaire werd eenige uren later aangehouden deze is ook jachtwach ter en daar hij ook dacht metwildstrooperste doen te hebben, die hem riepen stil te staan meende hij zich in gevaar en schoot. Het slachtoffer was vader van 6 kinderen. ^uaregnon. Moord. Zondag mor gend ontstond er twist in eene herberg tus schen twee koopmannen in mandewerk Ca miel Despiegel en VanBrabant. VanBrabant verweet aan Despiegel hem zijne klienteei van logistgasten te ontnemen, door zijn huis een slechte faam te geven en hij stelde zijnen tegenstrever voor in eene aanpalende zaal hunnen twist te beslechten. Ter nauwernood waren de twee mannen de aangeduide plaats binnen, alsmen dekre ten Hulp hulp hoorde en Van Brabant gansch bebloed verscheen, roepende Ik beu doodelijk gekwetstwaarop hij als eene massa ten gronde viel. Despiegel had hem vier dolksteken toegebracht, die vreese lijke wonden veroorzaakt hadden. De dader werd door de gendarmerie aan ehouden. Het slachtoffer is 30 jaar oud, af komstig van Clerken en ongehuwd. De moor denaar is van denzelfden ouderdom en be woonde dezelfde gemeente. Luik.Verdronken.Een werkman Jan-Nicolaas Ruth,oud 38 jaar, die zijn kinc van 5 jaar in de armen droeg, is zondag avond, rond 9 ure, van eene boot, knmende van Seraing, aan de sluis van het bisdom van de boot stappende, in 't water gevallen Vader en kind verdronken. De vrouw was getuige van het ongeluk Men oordeelt over hare smert. Antwerpen.Werkstaking der dok werkers.In de Antwerpsche haven is het sedert eenige weken werkstaking onder de dokwerkers, maar tot nu toe had alles zich bepaald bij kalme betoogingen. Vele engel- sche en duitsche werklieden waren de Antwerpenaars zooveel mogelijk komen vervangen. Deze week begint het er erger gaan. Ziende dat de bazen niet willen toege ven, beginnen de dokwerkers hunne maten die nog werken, te dwingen op te houden. Zij nemen alle rijtuigen vast die op de have romen, slaan er de wielen van en werpen die de Schelde in. Erge botsingen hebben ilaats gehad tusschen werkstakers en poli tieagenten. De garde-civique is dees week moeten optrekken, en niettegenstaande de grootste waakzaamheid hebben de dokwer kers woensdag de houtmagazijnen in brand gesteken De pompiers van Gent en Brussel hebben hunne makkers van Antwerpen moeten gaan helpen om den brand te be merken Er is reeds voor 8 miljoen fr. hout ifgebrand. Een der hoofden der bazen reeft stellig verklaard dat zij de reclamatiën van het werkvolk niet zullen aanveerden. Erps-^>nerbs.Moord.De jacht wachter Henri Leenaerts, 45 jaar oud, in lienst van M. Van Beneden, drogist in de Groenstraat, te St-Joos-ten-Noode, is Zon dag nacht te Erps-Querbs, nabij Leuven, nabij zijne woning vermoord. Zijn lijk werd eerst maandag morgen ondekt. De daders zijn gekend. Het zijn de gebroe ders Calixte en Ferdinand De Haas. De twee mannen waren onlangs voor wildstrooperij veroordeeld geweest. Om 7 ure van den morgen aangehouden begon Calixte met te loochenen, maar men oud de hemden en de kleeren van de beide broeders met bloed bespat, in de kabien van een steenbakker, bij wien zij werkten. Ferdinand De Haas is op de vlucht. Ougrée-Mariliaye. In de werk huizen van de naamlooze maatschappij Ougrée-Marihaye gebeurde zaterdag mor gend, rond 4 ure een vreeselijk ongeluk. Een mekanicien, Hubert Chaveie, stond op eene kraan om een wagon te lossen. De kraan reed stil voort op de spoorlijn, toen Chaveie, men weet niet hoe, op de baan viel met het hoofd op de riggels. De kraan rolde voort en wielen reden over den hals van den onge- lukkigen werkman die letterlijk onthoofd werd Mellery.— Jachldrama.M. Charles Mron had zaterdag eene reeks vrienden op de icht uitgenoodigd teMellery, nabij Marbaix. Bij het naar huis keeren 's avonds schoof een der Jagers, M. Armand Genard uit en viel. Doch de val deed zijn geweer afgaan en de twee schoten troffen, op 10 meters afstand, zijn broer M. Vital Genard,jongman, 37 jaar oud, rechter te Charleroi. Deze werd in den buik getroffen en in eene loeve verpleegd, waar hij ten 9 ure den geest gaf. Men kon zijne moeder nog halen per auto mobiel naar Gilly en de stervende heeft zijne moeder nog herkend alvorens den "aatsten snik te geven. De oorlog; aan de eorsetten. I)e Bond der Vrouwen en Geneesheeren, over 10 jaar te Berlijn gesticht voor de wij ziging der damenkieeding, en vooral het afschaffen van den corset, schijnt machtig gewerkt te hebben. In alle geval is de ver koop der corsetten in Duitschland met 18 °/0 erminderd. Stierengevechten. De stierenge vechten vormen in Spanje nog altijd een winstgevend bedrijf. In 1896 werden in dat beschaafde land 272 eigenlijke stierengevech ten gehouden en 314 Novellades met onge stieren. In de eerste werden 1379 stieren geslacht, waarvan de prijs gemiddeld 1500 pesetas bedroeg, zoodat er ruim 2 milioen pesetas (ongeveer twee milioen fr.) mee gemoeid was. De 1500 gedoode jonge beesten waren 750,000 pesetas waard. De 33 matadores, waaronder eene vrouw, en de 850 toreros, die aan 't spel deelnamen, verdienden samen meer dan 3 milioen pese tas de waarde der gedoode paarden wordt op 800,000 de overige onkosten op 1,760,000 pesetas geschat. Tegenover 8 milioen aan gezamentlijke uitgaven, stonden 12 milioen ontvangsten. Sedert 1905 nam 't aantal coridas met 35 toe. Ondanks de talrijke ongelukken, valt slechts een met doodelijken afloop vast te stellen te Sevilla werd op 14 October een picador het slachtoffer van zijn beroep. Sparen.—Uit de verslagen van de alge- meene spaarkas blijkt dat het sparen in Belgenland gestadig toeneemt, en dat de geldelijke toestand van onze be\olking in geheel voordeeligen staat is. De liberale gazetten die zoo geern het vlaamsche land en in zonderheid West- Vlaanderen afschilderen als eene streke van ellende en armoede moeten verwonderd op kijken als ze vernemen dat het bedrag der spaarboekskens het hoogste is in onze gouwe. Immers de gemiddelde waarde der spaar boekskens is het hoogste in het arrondisse ment Veurne 610 fr. Thielt 580 fr. Dixmude 552 fr. Yper 542 fr. Kortrijk 520 fr. Rousse- laere 525 fr. Brugge 494 fr.en het laagste is te Bergen 223 fr. Dat men nu nog onze katholieke bevolking uitschelde als armmoedig en niet vooruit ziende. Groote en kleine dieven. Een Amerikaansch blad kenmerkt ze als volgt Als iemand een milioen steelt, hij is een finantieel geniewie te vreden is met een half rekent men bij de verstandige lui wie er met 100,000 dollars van doorgaat, is geraffi neerd en met 50,000 dollars heeft hij onge luk in zijn zaken gehad; een diefstal van 5,000 dollars is een onregelmatigheid, en die 10,000 dollars inpalmt, is een gewikste speculantmet 5000 dollars is het ontrouw met 1000 d. oplichterijwie 100 d. steelt, is een onbeschaamde dief, wie 10 d. steelt een erg gemeene dief, wie echter een hesp of een brood wegneemt is een verloren sujekt, een verworpeling der maatschappij. Verplaatsing van een gebouw van SlWO ton. De statie Antwerpen- Dam, een gebouw in arduin en baksteen, met wachtzaal, winketten, bureelen, woon- ïuis op de eerste verdieping en een toren ij alles een blok uitmakende van 36 meters op 25, zal ineens een 15 meters verplaats wor den. Dit zal in vier bewerkingen geschieden 1. het onderschooren 2. het ophoogen 3. het verplaatsen4. het neerlaten op de bepaalde plaats. De eerste verrichting is begonnen. Men ïeeft eene breedde en diepe gracht rond he gebouw gegraven, en ook langs binnen het gebouw, op zijde van de muren. Op alle me ters afstand brengt men nu korte, kloeke balken door gaten in de muren, langs de vier zijden van het gebouw160 in het ge heel. Die balken rusten op eene stelling in de grachten aangebracht. Bij middel van 320 keldervijzen, twee voor eiken balk, zal het geheel gebouw dan op gehoogd worden. Dit werk zal de volgende week aangevangen worden. Alles moet na tuurlijk met de grootste regelmatigheid en gelijkheid in het werk gaan. Is heel het gebouw opgelicht, dan zal het over reeds geplaatste riggels op stalen rollen voortbewogen worden. Dit zal eerst binnen een paar weken kunnen aangevangen wor den. Als alles goed gaat, zooals de ingenieur ervan verzekerd is, zal de Staat eene groote besparing doen. De verplaatsing kost 90,000 frank, terwijl het bouwen eener nieuwe statie minstens 135,000 frank zou gekost en it dan dan nog twee jaar tijd zou gevergd lebben. lil den Lijster, bij René Thoris, Crombeke-kalsiede Au Cornet d'ör, bij René Deroo, St. Jans-kruisstraat. In den Walviseh. bij Camille Cuvelier, Casselstraat van 3 l/i tot 6 'A ure namiddag, gegeven door het Muziek van TE POPERINGHE. beenhouwer, Yperstraat, Poperinghe, Verkrijgbaar bij KderLg-elirrg-en,. Voor 't eerst.De Sus was eens op reis en hij moest geschoren worden. Hij ging bij nen barbier van bet dorp waar hij was, bin nen, en liet zich krabben. De Figaro ging aan 't werk en weldra iwamen tranen uit Sus zijn oogen... van plezier. Terwijl de barbier krabde, vroeg Sus met 'n zucnt - Hedde gij nooit geen verkens gescho ren, vriend? Neen, zei de andere, Da's vandaag den eersten keer! Effen. Op zekeren keer raapten ze 'neü iwidam op van de straat, omdat hij te veel gedobbeld had. Hij werd voor den commis- sair gebracht. Hoe heet gij, vroeg de commissair, en wat doet ge Bollemansik ben dichter. Dichter'k Heb ekik 'nen broer die dichter is. Dan zijn wij effen, zei Bollemans. k Heb ekik 'nen broer die zot is. Daarom.Waarom rijdt ge niet in velo? vroeg de Cees aan Geertje Ik rij liever per vigilant, zei Geertje. Rijd liever per velo, zei de Cees. Ge zult eens zien hoe dikwijis ze u per vigilant zullen te huis brengen voldoende om de stoof te aansteken, te erkrijgen bij Cyrillc Vei-straete- htartiei*, »Au Lion d'Or» Vlamingstraat, Poperinghe, aan fr. 1,75 het honderd. Die er eens gehad heeft, wil er niet meer zonder, zoowel voor t gemak als voor den goedkoop. van 1 tot 7 Sept. Geboorten.Alice Huyghe, d. v. Camille en Maria Bollengier.Maurice Deroo, z. v Jules en Emma Dobelaere.Marie Maitrug ge, d. v. Eugène en Silvia Vandewynckel. Lucien D'arnour, z. v. Gustave en Elisa Dehouck.Julien Adriaen, z. v. Auguste en Irma Huyghe. Overlijdens. Noppe Maria, 7 maanden wijk C.—Ureel Frederic, 87 jaar, zonder beroep, weduwaar van Juliana Dekemele en echtgenoot van Sophia Terry, Boescheep- 'raat. Van Caeyseele Evelina, 28 jaar ongehuwd, zonder beroep, Bruggestraat. Lieiaert Hilda, 14 maanden, wijk L.De cock Louis, 83 jaar, zonder beroep, wedu waar van Seraphjna Crock, wijkL. Baron Mauri' e, 7dagen, Wijk D.Guaquiere Alois, 77 jea-', land werker, echtgenoot van Silvie Pauneeoucke, wijk A.Foort Rosalie, 71 jaar, eebtgemote van Baptiste Dujardin, Böesclieepstraat. Huwelijksbeloften.—Camille Desmytter, suikkerbakker te Poperinghe met Augusta Parrein, herbergierster te Alveringhem.- Jérome Denys. bakkersgast te Longuenesse (Frankrijk) hiervoren te Poperinghe met Clotilde Cordonnier, dagloonster te Longue nesse. Huwelijken.Albert Rommens, 39 jaar. brouwer met Hélène Declercq, 31 jaar, han delaarster, beiden in stad. Nuremberg5 Sept.Markt vast. Markt waar le kwaliteit 72 - 80 fr. 2e kwaliteit 62 - 68 fr. Hallertau 90 - 100 fr. Elzas 80 95 fr. Spalt 100 fr. Saaz 120 fr. De produc ten ter markt gebracht, zijn van goede kwaliteit. Londen, 2 Sept.Markt kalm. Weinig zaken voor 1907. In sommige streken is de hop meer en meer met schimmelziekte besmet. Brussel, 4 Sept.Markt kalm. Poperin ghe (stadslood) 37 -40 fr. Aalst 42-44 fr. Aalst, 3 Sept.Markt kalm, 42 - 44 fr. Poperinghe, 6 Sept.Markt vast. Stad 37 lA - 40 fr. Parochie 37 fr. De opbrengst valt minder goed uit dan men eerst gedacht had doch de kwaliteit is goed. Délicieux et nutrilif. Poperinghe, markt van den 6 sept. Tarwe heet. 16,75-Rogge 14,10-Haver 10,00 Aardappelen, 100 k. 9,50-Boter de kil. 2,70 Eieren de 26, 2,50 -Hoppe de 50 kilo, 35 fr. Yper 31 oogst. Tarwe, 100 kil. 18.50- Rogge, 16,50 a 17,00-Haver, 15,50 a 16,00- Aardappels, 100 k. 6,50-Boter, 2,50 a 2,95 Eieren het 26, 2,50 a 2,60. Brugge 31 oogst.Tarwe, 100 k. 22,50 a 23,00-Rogge, 18,50 a 19,00-Haver, 17,00 a 17,50-Boonen, 19,00 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 7,50 aBoter de k. 2,75 a 0, Eieren het 26, 2,50 a 2,60-Vlas de k. 1,41. Rousselaere 3 sept. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 21,00 - Roode Tarwe, 19,00 a 20,00 Rogge, 17,00 a 18,00 - Haver, 20,00 a 21,00 Boonen, 21,00 a 2,200-Aardappelen de 100k. ",00 a 9,00- Boter de k. 2,70 a 2,90- Eieren ,40 a 2,50 - Suikereiboon. oude, 16,00 - id. ieuwe, 16.00. Dixmuide 2 sept. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,00 a 8,50-Boter de ilo, 2,70 a 2,90-Eieren het 25, 2,50. Kortrijk 2 sept. Tarwe. heet. 18,50- Rogge, 17,00-Haver, 20,00-Chicorei 100 k. 14,50 - Boter de 1/2 k. 1,43 - Eieren, 2,50 - Koolzaadolie 100 k. 80,25-Lijnolie, id. 52,50 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 19,50. Antwerpen 5 september. Zwavelzure ammoniak, engelsche grijze, dadelijk 28,50, september 28,50, februari-maart 30,25. Kortrijk veemarkt 2 sept. 353 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 110 Veerzen, 1® klas 98—2e kl. 883e kl. 78 61 Ossen, 91— 77— 72 126 Koeien, 86— 7670 56 Stieren, 898074 Brussel 3 sept. 321 varkens, op voet de kilo, 0,95 a 1,10. Cureghem-Anderlecht 3 sept. 2,572 Varkens, op voet de kilo, 0,98 a 1,14 wordt elk gezicht door blozend, jeugdig - frisch uiterlijk, zachte, blanke huid, en verblindend schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. mei fabrieksmerk Stokpaardjes per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij Door deze laat ik het geacht publiek weten dat ik het voermansgerief en de peerden overgenomen heb van Jéremie Camerlynck, voerman in het Hof van Cassel te Pope ringhe en mij als voerman koom te stellen in De Steenhouwerij langst de Reninghelst-kalsiede. Ik beveel mij dus aau iedereen aan, voor alle vervoeringen te doen, dewelke ik met de grootste zorgen en aan genadigen prijs zal uitvoeren. Ik gelast mij ook met het uithalen van booinen. VOERMAN, In de Steenhouwerij, Poperinghe. Wilt gij dat uwe kalveren spoedig vet ge worden, schoon en wit vleesch hebben gebruikt dan het kalfwvoedsel Het bekroonde Kalf, In 't Paradijs, Poperinghe. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de Charcuteri© van Medard De- bever- Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af' kan men bij mij verkrijgen Hamburgsche Hesp, gerookte en gekookte Koeitongen, Saucissons van alle slack, getruffèlde Zwijnspoolen, Pdlé's, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE. Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis (Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van H0RL0GIEN en JUWEELEN, aan zeer genadige prijzen. Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen 3* ?r O" c c O a 3 3 c CD N a a 3 O t ro -t O c -l N 3 P 0Q 3 cr C7 -s a 2 SU a -s 3 ?r a cr O rf cr 0- CA 3 CT5 O -« CA 3" Pt -« ?r P c N 3 p flirt' tfQ a CA 9 3 c CA - o 3 M 3 i ca a O 9 r* 9 o a 9 O TJ •h» 9 r* 3 CL «0 O 3 9 a a 2. 3 9 t a 1 fWHiy—xs7?.rs,.*xmmM QUE DE &S». Itrillen, Neusnijpers ISaroincters.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4