HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD INSCHRIJVINGSPRIJS NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. 6 volle Melkkoeien H0PPEPERSEN te koopen of te pachten Een groot Woonhuis Grooten keus van Kindervoituren in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisstr. 13, Poperinghe. 5 volle Veerzen, LANDALAAM, keuken- en Jflenagiegerief. 250 Lichte KEPERS PENSIOENGILDEN. BUITEJMfiDSCH JHEUfflS. NIEUWS UIT BEhGlE. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris BOUCQUEY, l.—iaandag 30 Sept. 1907, Verkooping van II. Dinsdag 1 October, Verkooping van i o,ooo Vlakte 5 aren 29 cent. SEFFENS TE VERK00PEN De nieuwe encycliek. Derde Jaar. Nr 43. Den drukregel 10 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f-1,00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. De Poperinglienaar bevat heden als BIJVOEGTEX. Poperiii^he -Veurne TE POPERINGHE VEEBZE KALF, 44 aren Aardappelen. 88 aren Beet rapen, en IJZERDRAAD. Bijzondere Occasie Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Zeer voordeelige voorwaarden. Xe Verpachten, Uit ter hand te koopen Uit Ier hand te koopen Ken Woonhuis staande in O. L. V. Kruisse, laatst bewoond door Mr Auguste Deraedt. Henri Brutsaert-Duclos, Xecstoiicl te huren De bemesting in verband met de voeding der melkkoe. Kngelaml. Haaien in de Noord zee. Visschers van Kales en Duin kerke melden dat gansche benden haaien zijn op gemerkt langsheen de Engelsche kust. Zij zwemmen in groepen van 10 en 12 en ma ken jacht op de haringbanken, waarop ze verlekkerd zijn. Portugal.— In de laatste jaren waren er talrijke personen uit Lissabon verdwenen, zonder dat men kon te wete koinen waar zij verbleven. Dat geheim is nu opgeklaard. Men heeft in een onderaardsch hol, tegen de oude romeinsche waterleiding, acht lijken gevonden, die reeds gansch in ontbinding waren. Men vond er ook gansche hoopen menschenbeenderen. Na een hevigen strijd is de politie er in gelukt zich meester te maken van eenen hoop bandieten, die in dat hol hunne schuilplaats gevestigd hadden en er de lijken hunner slachtoffers verborgen. Marokko-krisis. In het gevecht van Taddert, dat verleden week plaats had, hebben de araben 300 dooden en talrijke gekwetsten gehad. Inboorlingen die te Casa- Blanca teruggekeerd zijn, zeggen dat er vredesgeruchen in omloop zijn tusschen de araabsche stammen. STADSNIEUWS. Woesten. Diefstal. Maandag nacht zijn er alhier ten nadeele van P. Foc- quenoye. werkman, 8 konijnen gestolen geweest. Stavcle. Fruildieven. Sedert eenigen tijd begint men hier des nachts fruit te stelen, 't Is te hopen dat die nachtuilen weldra zullen geknipt worden. Yper. Eene vlasmijt, staande tegèn den steenweg van Reninghelst naar den Ouderdom, en toebehoorende aan M. Gus- taaf Desmarez, van Yper, is maandag nacht door brand vernield. De schade bedraagt rond de 475 fr. Men denkt dat er kwaad willigheid in het spel is. Uoo. Zondag aanstaande 29n september is er feest te Loo ter gelegenheid der wijding van het prachtig nieuw vaandel van den geitenbond die er slechts over een jaar ge sticht is geweest en er zeer bloeiende is. OwHtvleieren.M. Delboo, eigenaar en oud-burgemeester van de gemeente, is op den steenweg van Reninghe naar Oostvle- teren plotseling doodgevallen. Komen. Jachtdrama. M. Roels, jachtwachter, van M. Dalle van Busbeke, ontmoette woensdag namiddag op de Cruijs- eike, 4 wildstroopers die op zijn zicht de vlucht namen. Plotselings keerde zich een hunner om en loste een schot op den jacht wachter, die op gansch de linkerkant ge troffen werd. De wonden zijn niet doodelijk. De persoonsbeschrijving der stroopers is gekend Btousselare. Pijnlijk ongeluk. Zaterdag morgend, rond 8 ure, gebeurde een pijnlijk ongeluk in de woning van M. Lobel-Feys, hoofdonderwijzer der aangeno men school, in de Kattenstraat. De meid was aan het gereed maken voor den wasch en had eene kuip kokend water op de achter plaats gezet. Gedurende eene korte afwezig heid, viel de kleine Emiel. 21 maanden oud, in de kuip. Mad. Lobel had van verre het ongeluk bijgewoond. Toen men het kind uit de kuip kon trekken was het zoo schrikkelijk verbrand, dat alle zorgen nutteloos waren. Het stierf ten 11 ure. Ileyst-aan-zee.Woensdag morgend gebeurde er in de statie een vreeselijk onge luk. De spoorwegwerkman De Haerne van Yper, die bezig was een trein te doen man oeuvreeren wilde twee rijtuigen afhaken. De ongelukkige werd tusschen de buffers gevat en de borst verpletterd hij was op den slag dood. De Haerne was gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Veurne. Zaterdag laatst, 14 dezer, rond 11 ure voormiddag, waren drie werk lieden aan den hoek der Üuinkerkbrug aan het wegruimen van aarde. Om ze te gemak kelijker te doen instorten had men den grond ondermijnd. Al met eens stortte eene massa aarde in. De werkman Camille Verfaillie, oud 25 jaar, wonende te Woesten, lag ten deele onder den ingezonken grond bedolven. De ongelukkige werd met gebroken been op genomen hij heeft erge kneuzingen beko men aan hand en schouder en klaagt van inwendige pijnen. Seffens werd hij naar het hospitaal overgebracht. Dixmude. Feesten ter gelegenheid der inhuldiging der Hamlijn Poperinghe- Dixmude-Öostende. Op zondag 22 sep tember zullen groote feestelijkheden plaats hebben te Dixmude, ter gelegenheid van het bezoek van M. baron Ruzette, gouverneur van West-Vlaanderen en der inhuldiging van de nieuwe tramlijn Poperinghe-Dixmude- Oostende. 's Morgens te 11 1/2 ure op de Groote Markt, concert door het stadsmuziek van Poperinghe's namiddags ten 2 ure uit gang van eenen prachtigen geschiedkundi gen stoet, waarvan wij hier een kortbondig programma geven $t-YIieliiels. (bij Brugge). Eén landbouwer reed tegen den avond naar huis met zijne kar waaraan eene ploeg vastge maakt was. De koeiwachter sprong tusschen de ploeg en de kar om op den dissel plaatste nemen, doch hij viel en de ploeg reed hem worden ingelijfd Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. de nieuive Uurtabel der tramlijn STUDIE VAN DEN om 1 1)2 ure namiddag ter hofstede en landen gebruikt door Sc- i*apiiiii Thoris, te Poperinghe, Abeele- kalsiede, bij Den Lutlertap, om 2 uren namiddag ter zelfde hofstede en landen, dienstig voor hutteboon-staken, Een allergerievigst lasei» met zaal 30 me ters lang op 5 breed, hof, aalput (150 stan den), citern- en pompwater. met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat. recht over 't groot portaal van O. L. Kerk. WOONHUIS aanpalende aan de herberg 't Wit Peerd Abeele-kalsie- de. Zich te wenden bij M« We Rommens, Groote Markt, Poperinghe. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Cour tie Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat. nr 70. Voor inlichtingen zich te begeven bij Bruggestraat, POPERINGHE. Een schoon gerieflijk woonhuis met koer en hof. gelegen bij d'herberg De Fila ture bij de Statie. Voor inlichtingen zich te begeven bij Jules IMeters, landbouwer, wijk C, Pop. 3 schoone hondekarren en eene bascule met gewichten, 250 kilos kracht. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. Op het einde van 1906 waren er in ons land 5348 pensioengilden in dit getal komt West-Vlaanderen voor 442 gilden. We mogen dus zeggen dat er geene gemeenten meer zijn waar er niet eene of verscheidene pensioen kassen bestaan. Voorzeker moeten de pen sioengilden gerangschikt worden onder de nuttigste inrichtingen die in eene gemeente kunnen te vinden zijn. Groot en klein, jong en oud, eenieder mag en zou moeten deel- maken van eene pensioengilde. Vanaf zesjarigen ouderdom kunnen de ouders hunne hinders laten inschrijven de stortingen vroegtijdig begonnen, zelfs met voorbehouden kapitaal, verzekeren aan 55, 60 of 65 jaar ouderdom een groot pensioen mits kleine jaarlijksche stortingen. De ouders moeten de kinders van jongs af tot spaar zaamheid aanzetten, hen heipen om een klein spaargeld bijeen te krijgen, hen afhou den van dit ongelukkig geldverkwisten in sneukelwinkeltjes en alzoo hunne kinders in staat stellen om jaarlijks drie frank of 1 sou per week te storten in de pensioengilde. Wat kumien Vader en Moeder beter doen dan hunne kinders een schoon pensioen verzekeren voor den ouden dag. Ziet eens hoe blij die brave oude menschen zijn wan neer hun briefje inkomt dat laat weten dat zij hunne 65 fr. mogen trekken... En hier voor de kinders, en is het geen 65 fr., maar 120 ja 150 fr., niet op 65 jaar, maar op 60 of 55 jaar. Met een weinig zorg dus, met beleg en spaarzaamheid kunnen vele ouders een jaar- lijksch erfdeel aan hunne kinders bezorgen in de pensioengilde. Waarom ook niet een woordje gericht tot de jongelingen en de jonge dochters! Ze ver dienen over het algemeen een goed loon en kunnen toch geheel gemakkelijk iets weg leggen voor hun ouden dag. Zich eerlijk verzetten en ne pintje drinken is niet verbo den, evenals voor de jonge dochters zich netjes opschikken ook toegelaten is, maar waarom niets overhouden voor de pensioen gilde. Binnen twintig of vijf en twintig jaar zullen wij liooren hoeveel van die jongelin gen en jonge dochters zullen jammeren naar onzen raad niet geluisterd te hebben...Waar om ook en steken de meesters en patronen niet een handje bij om die onbedachte jonge lieden op te wekken tot het lid worden der pensioengilde! Waarom en wakkeren de meesters hunne brave en spaarzame werk lieden niet aan met bijvoorbeeld eene zekere toelage te schenken om hun pensioentje grooter te maken't Is voorzeker het goed middel om aan hunne ondergeschikten te doen gevoelen dat zij met hun welzijn be kommerd zijn. Als er iets bijkomt van den meester of patroon dan zullen de werklieden nog zoo geern deel maken van de pensioen gilde. Wat doet de staat met de soldaten Sedert 1902 zijn zij verplicht in eene pensioengilde te treden en jaarlijks stort het ministerie van geldwezen voor ieder soldaat 15 frank, ge nomen uit spaargeld neergelegd op zijnen naam in de spaarkas. Alzoo in het jaar 1906 werden er 10,831 nieuwe pensioenboekjes voor soldaten gemaakt, wat bewijst dat reeds een zeker getal lid waren van eene pensioen gilde in hunne gemeente. De groote zaak voor de soldaten is voort te storten eens dat zij van dienst afgetreden zijn. In geheel het land zijn er 858,000 personen die lid zijn van eene pensioengilde. Dit getal moet tot miljoenen overgaan en in ons Pope ringhe zouden er verscheidene duizenden moeten zijn. 't Is toch de nuttigste manier om zijn geld te plaatsenons spaargeld kan nievers zulke toelagen en renten aanwinnen en wie deel maakt van eene pensioenkas, deze en deze alleen mag zeggen dat hij niet moet peizen op later want hij is zeker van in zijnen ouden dag genot, welstand en rust te vinden. Eenige maanden geleden verscheen onder dit opschrift een allerbelangrijkst werkje door Mr Osw. Verstraete, Bestuurder van den Bureau Beige d'Etudes sur les Engrais, uitgegeven. Hierin bewijst de schrijver met cijfers, voortspruitende uit proeven onder zijn be stuur bij de verstandigste landbouwers on dernomen, dat eene fosforzuur-potasch be mesting, onder vorm van slak en kaïniet op klavers toegepast, niet alleen invloed heeft op de voortbrengst en de hoedanigheid der prodokIen, maar nog en onrechtstreeks op de melkgaaf en de vetrijkheid der melk bij de melkkoe, aangezien de klavers rijker aan voed stoffen zijn. Deze bestatiging, belangrijk in haar zeiven heeft ons nochtans in niets te verwonderen. Inderdaad, hangt volgens de minimumwet de einduitslag van de algeheele teruggaaf van al de samenstellende bestanddeelen der planten afzoo, ontbrak een enkel bestand deel of bevond het zich in te geringe verhou ding in den grond, de groei houdt op of ge schiedt niet meer in de normale voorwaarden. Het fosforzuur, de kalk, de potasch, de magnesiain genoegzame hoeveelheid in den grond gebracht wordende door liet slak- kenmeel en de kaïniet, de andere bestand deelen er in goede verhouding in aanwezig zijnde, de vrije stikstof der lucht door de kla vers gevestigd wordende, zoo ontwikkelen deze laatste zich normaal en herlangen eene maxima voederwaarde. Het is ook buiten twijfel dat in normale voorwaarden een rijk voeder gunstiger dan een arm voeder werkt, niet alleen op de melkgaaf en de vetrijkheid der melk, maar nog op de vetmesting, de gezondheid enz. van het dier. Naar wij vernemen worden dit jaar derge lijke proeven op voederbeten ondernomen. Wij twijfelen er geenszins aan dat de uitsla gen hier dezelfde zullen zijn als op klavers en dat zij dezelfde op gelijk welke voeder- plant zouden zijn. Besluiten wij dus bij voorbaat dat de stik stof, het fosfoorzuur en de potasch tot de op brengsten even onmisbaar zijn, evenzeer de hoedanigheid en de hoeveelheid der voort brengselen verhoogen, evenveel bijdragen tot de waarde van een voeder, enz., en hoe rijker het voeder zal zijn, hoe grooter de verwezentlijkbare winsten zullen zijn. Opgelet dus, waarde landbouwers, ver waarloost noch het ammoniaksulfaat, noch het superfosfaat, noch de slakken, noch de potaschzouten, 't zij op loof in loofbouwteelt 't zij op wintergraangewassen. Vergeet niet gelijker wijze te werk te gaan op weiden, alsmede op de lente- en zomer bezaaiingen en beplantingen. JAN. I-Va in ka-ij It. Niet onthoofd. De president der fransche Republiek heeft So- leiliand, den moordenaar van Martha Eiber- ding, genade geschonken. De doodstraf is veranderd in levenslangen dwangarbeid. Dit nieuws werd door de Parijssche bevol king met veel verontweerdiging vernomen, en maandag had eene openbare betoogiug plaats om er tegen te protesteeren. Die maat regel doet veronderstellen dat de doodstraf in Frankrijk niet meer zal toegepast worden. Ontbinding van het muziek van Ber gen. (Frankrijk). Het stadsmuziek van Bergen is ontbonden. Mr Claeys. meier, heeft, men weet niet om welke reden, ge weigerd den nieuwen voorzitter, Mr Dewulf brouwer, van iedereen geacht en die de mu ziekanten met eenparigheid gestemd hadden te erkennen. In eene zitting maandag avond gehouden, vernieuwde Mr Glaeys zijne wei gering en nu is Bergen zonder muziek. Een hevige brand heeft maandag avond de bureelen van het dagblad Progrès du Nord te Rijssel, gedeeltelijk in aschgelegd. Het 3e en het 4e verdiep werden gansch vernield. De laagste verdiepen konden ge vrijwaard worden, maar de machienen, die er 'stonden werden erg beschadigd. De scha de wordt op 100,000 fr. geschat. Luitenant Pattin, van de pompiers, werd aan den arm gekwetst.. De beruchte familie Humbert leeft stillekens op een kasteeltje te Asnières. Frederik Humbert schildert veelbij is het die het nederig bestaan voorde familie wint. Thérèse Humbert, zeer verouderd en zeer teneergeslagen, is nog slechts de schaduw van wat zij vroeger was. Versailles. Ver schrikkelijke moord. Mevrouw Lusson, 70jaar, is in baarbed vermoord geworden. Zij heeft 27 messteken bekomen. De zoon van een der werksters van het slachtoffer is aangehouden, de moord werd bedreven om te kunnen stelen. Ooshniij L. Familiedrama. De bestuurder van het hospitaal van Klau- senburg die ten gevolge van ontrouw in liet uitoefenen van zijn ambt in zijne bediening was opgeschorst, heeft zich vergiftigd met zijne vrouw en zijne beide meisjes, weder- keerig veertien en zestien jaren oud. In Italic neemt de landverhuizing ge stadig toe dit blijkt althans uit de volgen de openbaar gemaakte cijfers. Van 1895 tot 1900 verlieten dat land gemiddeld 300.000 personen per jaar van 1901 tot 1904 waren er 400.000 in 1905. 726.331 en in 1906, 787.977. Op de 100 personen waren er 82 mannen en slecht 18 vrouwen. De getalsterkte der fransche troepen. Generaal Drude beschikt over een totaal van 5100 soldaten, verdeeld in 6 bataljons voetvolk van 600 man ieder drie schadrons ruiterij van 100 man ieder. De artillerie be staat uit 14 stuks geschut, waarvan acht snelvurende kanons en zes mitraljeuzen. Daarbij zijn er nog 300 niet strijders en het spaanseh contigent. Geen krijgsaalmoezeniers. Het baart bij de fransche katholieken groot opziens en tevens gewettigde verontweerdi ging dat er bij het expeditiekorps, dat in Casa-Blanca de fransche vlag moet hoog houden, geen enkele militaire aalmoezenier is. De fransche soldaten offeren met vreugde hun leven op voor de eer van de fransche vlag en voor de glorie van het vaderland. Onbetwistbaar is Let dan ook dat het vader land, van zijnen kant, aan zijne kinderen al de stoffelijke en geestelijke hulp moet ver- 1 eenen die zij noodig hebben. Hoe pijnlijk was het niet te lezen in het verslag over begraving der doodgeschoten fransche soldaten, dat de laatste gebeden op het graf der slachtoffers gelezen werden door een t'ranschen officier. De stoffelijke hulp is ten volle verzekerd door de militaire ambuiancies. Waarom ook niet gedacht aan de geestelijke hulp, die er zoo groot noodig is als de andere Wel doodeenvoudig, omdat de godsdiensthaters die in frankrijk het bestuur in handen hebben denken het recht te hebben meester te spelen over het geweten van den soldaat, die verre van zijn vaderland de dood te gemoet gaat. 't Is effen af schandelijk en wraakroepend De encycliek van Z. H. Paus Pius X be trekkelijk de hedendaagsche dwaalleeringen, is maandag avond verschenen. Zij begrijpt drie deelen. Het eerste vat de hedendaagsche dwalingen samen en doet er den oorsprong van kennen, namelijk de ongeloovige wijs begeerte, die de wetenschap wil beperken bij de enkel menschelijke kennissen en aan het menschelijk verstand het vermogen ontzegt om zich tot God te verheffen. De encycliek doet verder uitschijnen dat de verspreiders dier dwaalleeringen de kerke lijke geschiedenis verminken. Het tweede deel handelt over de oorzaken dier dwalingen, eene ongepaste nieuwsgie righeid, de onwetendheid en den hoogmoed. In het derde deel wijst de H. Vader de middelen aan, die ter bestrijding der dwalin gen in het werk moeten gesteld worden, en vooreerst de stipte naleving der voorschrif ten van zijnen voorganger, Paus Leo XIII, betrekkelijk de scolastieke wijsbegeerte. Z. H. Paus Pius X doet een beroep op de bisschoppen opdat zij krachtdadig daartoe zouden bijdragen. Hij voorziet dat de vijan den van den godsdienst zonder twijfel van de nieuwe encycliek zullen misbruik maken om de kerk voor te stellen als vijandig aan de wetenschap en den vooruitgang; op die ongerijmde beschuldiging antwoordt de H. Vader met daden. Hij heeft besloten uit al zijne macht de instelling te ondersteunen met een bijzonder Genootschap waarvan de beroemste vertegenwoordigers der weten schap tusschen de katholieken zullen deel n aken, en dat voor doel zal hebben, onder d i hoede der katholieke waarheid, den voor uitgang te begunstigen van alles wat men onder den naam van wetenschap en geleerd heid kan begrijpen. Aanhoudingen. Zondag avond werd zekere Muyllaert Jéröme, die nog 16 dagen gevang moet doen, door de politie aangehou den en Opgesloten. Maandag morgen hield de agent Pooters in de Valkestraat een vreemde hoppeplukker aan voor openbare dronkenschap en zedenschennis maandag avond werd ook nog een dier kerels aange houden in de herberg De drie Koningen en in den amigo opgesloten. Aangerand.—Edmond Debaene kwam dinsdag avond uit de herberg De Vink in de Casselstraat en wendde zich naar huis, eenige nieters verdei' in de herberg De Snippe Pas had hij eenige stappen gedaan, toen hij door twee 'vreemde hoppeplukkers aangesproken werd die hem den weg vroe gen naar Theophile Derycke's, landbouwer. Debaene toonde hun den weg aan, toen opeens de twee mannen hem op het lijf vie len, duchtig afranselden en dan de vlucht ramen. Debaene gelukte erin t'huis te raken en deed 's anderdaags inken aan de gendar merie, die een onderzoek doet. De daders zijn gekend. Opgelet voor den Tram Woens dag morgend stond het paard van EmileSeys landbouwer, in de Casselstraat te Poperin ghe, aan een wagen gespannen in de Yper straat, langs de tramlijn, recht over het huis van de Wede Allaeys, ijzerverkoopster. Juist zoo den tweeden tram 'van Dixmude die om 11,15 ure uit Poperinghe vertrekt daar aan kwam, keerde het peerd zich om en ging gansch op de lijn van den tram staan met den kop naar de kalsiede. De tram botste er tegen en het peerd vloog met geweld te mid den der straat, gelukkiglijk zonder letsel te bekomen. De lanteern en de tuiler van den tram waren gebroken.Daags te voren werd bijna een voer met houten hoepels ge laden, op dezelfde plaats door den tram om ver geworpen. Het voer reed zoo naar dat menige rijtuigen gekwetst waren. Bijzondere tram ter gelegenheid der feesten van Dixmude.Ter gelegenheid van het ambtelijk bezoek van den heer Gouverneur van West-Viaanderen te Dix mude, zullen op Zondag 22 September 1907, de volgende bijzondere treinen ingericht worden op de lijn Poperinghe-Dixmude, met stilstand in de tusschenstatiën. Vertrek uit Poperinghe 9 u. 10 's morgens. Aankomst te Dixmude: 10 u. 45 Terugkeer Vertrek uit Dixmude ten 20 u. 35 (8 u. 35) 's avonds. Tuinbouwkunde. De maatschappij van tuinbouwkunde De Vereenigde Hof- en Landbouw-liefhebbers en Bieëntelers van het arrondissement Yper, richt voor de 22, 23 en 24 September eene tentoonstelling in van tuin-, landbouwvoortbrengsels en bieën- teeltdeze tentoonstelling die in de Hallen zal plaats hebben, belooft zeer merkweerdig en belangrijk te zijn. Volgens het program ma, die zes verdeelingen bevat, zullen er 81 wedstrijden zijn, voor ieder derwelke ver scheidene eermetalen zullen toegekend wor den. 's Morgens een plechtige mis gezongen door den Eerw. Heer Nicaise, kapelaan van Loo en ieverigen proost van den geitenbond. De overheden en al de leden met muziek aan 't hoofd zullen door de starl trekken met het nieuw vaandel om het te laten wijden door den Eerw. Heer Pastor. 's Namiddags den welgekenden en alom vermaarden spreker Eerw. Heer Karei Van Eecke van Veldeghem zal er het woord voeren. Elk zegge het voort. ZiSlebelie. Toen M. Jeanson, lijn- waadfabrikaut te Armentiers, den 20 mei laatst eenige dagen in zijn kasteel alhier kwam overbrengen, bestatigde hij dat er dieven op bezoek geweest waren. Uit het salon waren voor meer dan 10,000 frank juweelen en kunstvoorwerpen verdwenen. Daar de opzoekingen van de politie van Yper vruchteloos bleven, verwittigde M. Jeanson de politie van Rijssel. De dieven zijn thans ontdekt; bet zijn de genaamden Fatoux en Koeniger, die thans in het gevang dier stad zitten voor een diefstal bij een ei genaar in de kunststraat, aldaar. De kerels hadden bij verscheidene juweliers en voort- verkoopers van Antwerpen gepoogd zich te ontmaken van de opbrengst van diefstal van Zillebeke. Dit ongeval is grootend eels aan onvoor zichtigheid toe te schrijven. 1. Klein muziekkorps, oude volksliederen spelende2. Groep minnezangersRederij kersgilde Scerpdeure onder thelich Cruus» (XVe eeuw); 4. Koninklijke Handboogilde «St-Sebastiaan» (XIVeeeuw); 5. Groep am bachten en neringen6. Groep van het magis traat 7. Groep ridders en edelvrouwen te paard 8 Hendrik van Dixmude en Archem- bald van flaveskerke, Heere van Dixmude. Al deze groepen zijn verkleed in kostelijke kostumen, waarvan een groot getal gebruikt werden in den stoet van den Gulden Boom te Brugge. Sommige dezer groepen beloven buitenge woon prachtig te zijn, namelijk deze der ridders en edelvrouwen die zal bestaan uit meer dan 30 personen. Talrijke anderé groepen en een 12tal muziekmaatschappijen zullen dezen schoo- nen stoet opluisteren. Te 4 1/2 ure groot banket en festival. Te 7 1/2 ure prachtig vuurwerk.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1