HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OPSTREKEN, MEUBELEN EEN WOONHUIS GEZAAGD HOUT, te koopen of te pachten ALAAM, MEUBELEN Een groot Woonhuis Grooten keus van Kindervoituren in den Bazar, bij Sansen-Decorte, Gasthuisstr. IS, Poperinghe. verschijnende den Zaterdag namiddag. en Menagiegoederen, MEUBELE VOOROIERPEN, BUlTEjMflDSCH IJIEUOIS. lUEUWS UIT BEIiGIE. ZONDAG 6 October igoy. 5 Centiemen. Derde Jaar. N* 45. ANNONCEN Uitgever, VALÈRE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Notaris DE VOS, Dinsdag 8 Oktober 1907, te Watou-Abeeie. Openbare Verkooping Donderdag 24 Oktober 1907, Den Vrijdag 25 October 1907 Openbare Verkooping Vlakte 5 aren 29 cent. Deurnaarder Emile NOLLE T, Woensdag 9 October 1907, Verkooping van BEESTIALiEfL VRUCHTEN, Deurnaarder VUYLSTEKE, SEFFENS TE VERK00PEN Den drukregel 40 c. Op 't eerste blad 20 c. Eerste Taps, BolSingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f. 1,50 binnen stad f 1,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Studie van den TE WATQU. Een zeer goeden CAMION, Bascule met Gewichten, Zwijnebakkeh én Brandhout. Tijd van betaling voor de koopen boven de 20 frs. mits goede borg. TE ttmTOU, Openbare Verkooping Studie van Ml"r Baccfuaert, Notaris te Poperinghe. TE POPERINGHE, Bestaande namentlijk in 100 vkm. Iepen Hout van 4 cent. dikte, Zes maanden tijd van betaling voor de koopen boven de 20 frs. mits goede borg. iondere Occasie Door 't ambt van den Cartonstraat, 19, te Yper. TE POPERINGHE, Verders eene CHTESEKAR, 4000 Hommel/persen en vele andere voorwerpen. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits goede borg, te I*opei*fiig!ie. Op Maandag 7 October 1907 Te I^operrngTie, Openbare Verkooping en Beddingen, Bestaande namentlijk in Uit ter hand te koopen Uit ter hand te koopen Henri Brutsaert-Duclos, 86 1)2 81 1)2 80 1)2 worden ingelijfd POPESHEEEHMR Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. i. om 9 ure voormiddag, ten sterf huize van d'heer Emile Yerlteke, VAN Zeer schoone Ledekanten met ressorts, lavabos, nachttafels, kleerkassen, coulisse en andere tafels, zetels, stoelen, stoven met toebehoorten. schouwgarnituren, pendule met coupen, kandelabres onder globe, hor- logie, gedoreerde en andere Spiegels, wollen matrassen, hoofdeinden, oorkussen en sar- gien, tafeldwalen, servietten, handdoeken, kaders, kinkets, koperen en andere marmij- ten, ketels, wasehkuipen, leeren, trappen, eene groote hoeveelheid glas, tin, ijzer en aardewerk, tafelmessen, lepels en fourchet- ten, ijdele flesschen en menigvuldige andere voorwerpen. li. in éénc zitting, om 2 uren namiddag, ter herb erg-brou werij bewoond door d'heer II©ni*i De» poers, VAN en afhangelijkheden met 22 aren 65 cent. Grond van gebouwen en Zaailand. Gebruikt door Petrus Viane, tot 15 Maart 1916, mits 80 frs. 's jaars, boven de lasten. om 2 ure namiddagter herEerq A la Cour «ie Commerce, bij Pieter Quaghebeur-Proot, aan de Statie van extra droog 300 75 50 300 100 50 3 1 c. 5 mil. dikte, 12 cent. dikte. Populieren Hout 2 c. 5 mil. dikte, 1 c. 5 mil. dikte, Abeelen Hout .2 c. 5 mil. dikte, en 25 boekjes Kiste- of Schrijnberd. Een allergerievigst Iinis met zaal 30 me ters lang op 5 breed, hof, aalput (150 stan den), citern- en pompwater. Schikkig voor hoegenaamd allen handel, met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat. recht over 't groot portaal van O. L. Kerk. Zeer voordeelige voorwaarden. om 12 uren 's middagster hofstede en landen gebruikt door sienr Theophile Deryeke, dicht de kalsijde naar den Abeele, Kuip- en Keernalaam, 5 Melkkoeien, 3 Jaarlingen, 3 Kalvers, 3 volle Zeugen en eene Zeuge met 10 Jon gen, 1 Peerd oud drie jaren. 66 aren Aardappels, 66 aren Beetrapen, de Tarwe van 1 hectare 50 aren, de Haver van 88 aren, de Peerdeboonen van 44 aren en eene hoeveelheid Klaverhooi, Wagen, 2 karren, eegden en sleephoutten, Vierschaere, kruiper, 2 ploegs, Aardappel- ploeg, aalpomp en kuipen, keernmachien met honden, enz. ALGEMEEN VERBOND DER H0PGILDEN. Door 't ambt van den om 1 ure namiddag, ter herberg De oude Violette, bewoond door Eugeen Liébeert Keer van den Ommegang, VAN Grooten Tafel, 6 Herberg-tafels, 32 Stoe len, nieuw Kasje, schoone Herberg-Stoof met toebehoorten, 2 Spiegels, 2 Larnpe-Bel- gen, Spoelbak, Bierkitte, glazen Bierkan, 2 Cabaretten, Smijtberd, groote en kleine Bierglazen, Likeurglazen, 2 Quinquets, Re gulateur, Reveillie, 3 Stoors, 6 Jalousien, Kaders, alle slach van Potten, Pannen en Marmijten, 8 Ledekanten, 10 Matrassen, 20 koppels Bediakens, 40 Sargiën, 22 hoofd- eindens, 8 Voetkussens, Koffers, Naaima- chien (Singer) en menigvuldige andere voorwerpen. Met gereed geld en verhoog van 10 voor kosten. met. achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Cour de Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. 3 schoone hondekarren en eene bascule met gewichten, 250 kilos kracht. Alles aan zeer voordeelige prijzen. Inlichtingen ten bureele dezer. Eeu Woonhui* staande in O. L. V. Kruisse, laatst bewoond door Mr Auguste Deraedt. Voor inlichtingen zich te begeven bij Bruggestraat, POPERINGHE. Uitslag der gehouden te Poperinghe op Vrijdag 4 October 1907. De tentoonstelling moet de bekrachtiging en de bekrooning zijn van het werk. Als- wanneer een kunstenaar zijn meesterstuk voltrokken heeft, wordt het onder de oogen van het publiek gebrachtnavolgens de in druk goed of slecht is, wordt de man geoordeeld. Gij ook, Planters, die een gansch jaar aan uwe hop gewrocht hebt, moet uw werk in volle daglicht stellen om de openbare mea ning uitte dagen. Vergeet niet dat alles af hangt van den indruk dien gij doet ontstaan. De gewestelijke prijskamp voor hop, Vrij dag 4 dezer te Poperinghe gegeven, diende tot sluiting der reeks plaatselijke tentodn- stellingen deze week gehouden in de ver schillende gemeenten waar een hopbond bestaat Proven, Crombeke, Watou, Wes- toutre, Elverdinghe en VlamertingheDe heeren inrichters en bijzonderlijk den Z. E. H. De Jaegher, secretaris van 't verbond en stichter der bloeien de hopgilden, hebben eere van hun werk gehaald en verdienen ieders lof en dank voor de onverpoosde pogingen die zij aanwenden tot verbetering der hop soorten in onze streek gekweektverbete ringen die noodig zijn en tevens het beste middel om de prijzen onzer waren op de hoogte te brengen der vreemde, en, den landbouwer alzoo te vergoeden voor al heT streven die deze plant Iietn geheei 't jaai door kost. Niettegenstaande de lage prijzen, zijn de leden van 't Poperingsch hopverbond niet verslapt in hunnen iever voor de verbetering van de hopsoorten van onze streek. De ten toonstelling van heden, ondersteund door de Stad Poperinghe, de brouwersbond en het Staatsbestuur (er waren 2400 frank prijzen) is waarlijk buitengewoon geweest, zoo wei voor het getal als voor de kwaliteit. Verle denjaar waren er 141 deelnemers, dit jaar waren er reeds 180, waarvan 94 van Pope- riüghe. De talrijke bezoekers die geheel den dag de zalen van het Volkshuis doorloopen heb ben, hebben met veel belang de puike waar daar tentoongesteld, bezocht, en zullen voorzeker, den besten indruk behouden over de Poperingsche hop. Hulde en dank dus aan de inrichters Derde Prijskamp. WITTE RANKE Kleine Cultuur. Min dan 1 hectare. Eerste prijs. j 87 1)2 Degryse Henri Watou Tweede prijs 7.5 Kinget Jules Crombeke 70 CornetteJ. 61 Kinget P. Wij geven hier den volkomen uitslag van dezen prijskamp. Zij vooreerst nog gezegd dat de Jury de volgende onderscheidingen toegekend heeft: Totaal punten te winnen 100 a) Eereprijs hop die 90 punten bekomt. b) le prijs80 c) 2e 60 Eerste Prijskamp. WITTE RANKE. Groote Cultuur. Meer dan 2 hectaren. Eerste prijs. 86 Delaleau Louis Poperinghe 84 Lebbe Maurice 83 Dequeker Benoit 82 Quaghebeur Henri 81 Vancayseele Emeric 81 Lelieur Emile Poperinghe Tweede prijs. 79 Sohier Theophile 76 Claeys Charles Vlamertinghe 75 Wed. Desmytter Poperinghe 75 Merlevede Fideel 74 Kesteman Henri 74 Lebbe Hector 72 Vancayseele Maurice 91 86 86 85 1)2 82 1)2 82 1)2 82 82 82 79 1)2 75 74 72 Tweede Prijskamp. WITTE RANKE. Middelbare Cultuur. 1-2 hectaren. Eereprijs. Wed. Ooghe Poperinghe Eerste prijs. Citteiren Jules Poperinghe Garmyn Edmond Proven Hardeman Henri Westoutre Vandenaineeele Fr, Watou Brutsaert Edward Deheegher Desiré Wed. Dehouck Poperinghe Catrycke Henri Vancaeyseele Félix Morrez'Cyrille Watou Dejonghe Jules Tweede prijs. Vandromme René Watou Boeket Henri Poperinghe Billiau Achille Quaghebeur Ach. Westvleteren 90 00 m 88 Vierde Prijskamp. R I V R I S CH E II O I» Groote Cultuur. Meer dan 2 hectaren. Eere prijs. Lelieur Emile Poperinghe Cappelle Al.-Edw. Elverdinghe Eerste prijs. Verdonck Charles Poperinghe Desmytter Jules Vlamertinghe 87 1)2 Wed. Desmytter Poperinghe 87 Boerhaeve Charles 86 1)2 Vancayseele Maurice 85 Lebbe Maurice 84 Lebbe Hector 83 Vancayseele Fr. Watou 83 Coene Alois Westoutre 83 Dequeker Benoit Poperinghe 83 Dewickere Benoit Proven '82 Deschuyttere René Watou 82 Lebbe Etienne Poperinghe 81 Derycke-Kesteman 80 Quaghebeur Charles 80 Delaleau Louis 80 Derycke Karei Watou Tweede prijs. 9 1)2 Quaghebeur Cyrille Watou 9 Wed. Bas. Débaene Poperinghe Merlevede Fideel Rouseré Ben. Westoutre Barzeele Amand Poperinghe Vancayseele Emeric 78 78 78 78 Eereprijs. 90 Deheegher Pieter 90 Pareyn Em. Eerste prijs. 88 1)2 We Benauwt 87 Hardeman J. 86 1)2 We Lemahieu 86 Degryse Henri 86 Veyer Petrus 86 Veys Louis 85 Lobeau Edw. 85 Tuyten Henri 85 Deberre Ch. 85 De vos Edm. 84 1)2 Meerseman L. 84 Ceuninck Henri 84 Depuydt Camille 84 Deprez Edm. 84 Regheere Henri 83 1)2 Caenen Jules 83 Devos Pieter 83 Devos Theod. 83 Dehouck Elie 82 1)2 Devos Remi 82 Depuydt Henri 81 1)2 Dumon B. Watou Proven Watou Westoutre 81 Quaghebeur Ach. 81 Van Eecke Georges 81 Inion Cam. 81 Deweerdt Ch. 81 Boeket Seraphin De Cat Camille 77 1)2 Combronne Aimé 76 Claeys Charles 71 Sohier Theophile 71 Dekervel Désiré 68 Derycke Léon Elverdinghe Watou Vlamertinghe Poperinghe 98 92 92 91 Vijfde Prijskamp. R E V R K A S C H E HOI» Middelbare Cultuur. 1-2 hectaren. Eereprijs. Boeket Henri Poperinghe Wed. Ooghe Desmytter Hector Proven Wed. Pety Poperinghe Eerste prijs. 89 Bustraen Cyrille 88 Dequidt Al. 88 Kesteleyn Henri 88 We Dehouck 88 Catrycke Henri 88 Dambre E. 87 Cappelaere Henri 87 We Bamelis 86 1)2 Quaghebeur Cam. 86 Decaesteker Is. 85 1)2 Vancaeyseele Felix 85 1)2 Verraes Ch.-L. 85 Verdonck Hector 84 1)2 Coene Julien 84 Derycke-Haelewyn 84 Top Amand 84 We Desmadryl 84 Lefebvre Auguste 84 Deheegher Désiré 83 1)2 Vandenameele Fr. 83 1)2 Cordenier Henri 83 1)2 We Delva 83 Garmyn Edm. 83 Vandenbussche R. 83 Struye Lievin 82 1)2 Verdonck Constant 82 Hauspie-Top 82 Descamps Jean 82 Vanrenynghe Edw. 82 We Vanexem 82 Igodt Em. 82 Huys Henri Proven Proven Westoutre Poperinghe 15 Vlamertinghe Poperinghe 15 Watou Poperinghe 55 Vlamertinghe Poperinghe Vlamertinghe Poperinghe Proven Watou Proven Watou 81 1)2 Deraeve Henri Tamboryn Ed. Lecluyse Jules Verbeke Ch. Vandooren Aug Tweede 81 81 80 80 79 79 79 79 79 Elverdinghe Proven Stavele Westoutre Poperinghe 55 Westoutre Poperinghe Elverdinghe Watou 55 Westvleteren Poperinghe Elverdinghe Hardeman Henri Planckeel Henri Brutsaert Ed. Dejonghe Jules Huyghe L. Prijs. 78 1)2 We Demaeght 76 75 74 74 73 Cardoen Ch. Caulier Ben. Billiau Ach. Gombert Maurice Gombert Henri Westoutre 55 Watou 55 Vlamertinghe Watou Elverdinghe Poperinghe Zesde Prijskamp. BIVRUVSCH E II O Kleine Min dan Cultuur. 1 hectare 80 1)2 Deschuytter Th. Sergier Aug. Deheegher Ed. Vancayseele J. Faes Ach. Tweede prijs Hautekeure Henri Bourry Victor We Boeve Deblock Henri Vandepurte Coene Henri 77 1)2 Coene Aug. 77 Decae Edw. Vienne Theophile 80 80 80 80 79 79 79 78 .78 78 Watou 55 Vlamertinghe Poperinghe Proven Poperinghe Westoutre Vlamertinghe Poperinghe Crombeke Poperinghe Crombeke Westoutre Watou Poperinghe Crombeke Poperinghe Crombeke Westvleteren Watou Crombeke Westoutre Watou Crombeke 55 Poperinghe Vlamertinghe Watou Watou Crombeke Westvleteren Crombeke 55 Stavele Crombeke 7 7 77 Butein Ch. 76 1)2 Cornette J. 76 1)2 Vandenberghe Ach. 76 We Declercq 76 Catteeuw Pol 76 Saesen Henri 75 Vandewynckel B. 75 Alderweireldt Henri 74 1)2 Rommens Henri Van Eecke Th. Desomer Henri Beernaert L. Gekiere Ben. Bruneel C. Dewulf Petrus Kinders Logie Barbry E. Vanthournout P. Geeraert Henri Kestelyn Cam. Accaert P. Regheere A. 72 72 70 70 70 69 69 69 67 67 64 64 64 Stavele Crombeke 15 Westoutre Westvleteren Stavele Crombeke Westvleteren Vlamertinghe Elverdinghe Crombeke 5» Stavele Elverdinghe Watou Westvleteren Crombeke 55 Westvleteren Crombeke Zevende Prijskamp. Andere Belgische of Vreemde Hopsoorten. Zonder onderscheid van Cultuur. Aalstersche hop. 81 Vandenbussche R. Stavele 78 Quaghebeur Achille Westvleteren 68 Kinget P. Crombeke Fuggles (Engelsche hop). 86 Boeket Henri Poperinghe 84 Cappelaere Henri 55 Roode. 75 Brutsaert Ed. Watou Groene Bel van Aalst. 89 Boeket Henri Poperinghe 84 Desmytter Emile 55 Zie andere zijde belangrijk bericht no pens de Hopbeurstentoonstelling te Gent. Frankrijk. Schrikkelijke onweders. Stortregens gepaard met cycloonen zijn deze week over bet zuiden van Frankrijk en het noorden van Spanje losgeborsten. De vlakten zijn overstroomd de wijngaarden vernieldtele graafpalen en boomen zijn uitgerukt. De treinen kunnen niet meer voort en in vele plaatsen ligt de modder tot 80 cent. hoog in de huizen en straten. De soldaten der infan terie zijn ter plaatse. De schade is onbere kenbaar. Oostenrijk Hongarië. Stout moedige dieven. Twee personen die in een trein zaten op de spoorlijn van Buda- Pesth, zijn door behendige dieven bestolen geworden. Een sierlijk gekleede Bulgaar kwam in een wagon en bood eene sigaar aan een persoon die reeds plaats genomen had. De man nam de sigaar, stak ze aan, doch nauwelijks was ze in brand of de rooker viel in slaap. Toen hij wakker werd was de bul- gaar reeds verdwenen met zijne brieventesch met 20,000 fr. en zijn uurwerk. In denzelf den trein stapte een heer op met een meisje dat een bloemtuil in de hand hield. Men knoopte kennis met een ander persoon en het kind liet hem aan den bloemtuil rieken. Ëenige oogenblikken later viel de reiziger in slaap en, toen hij ontwaakte, bestatigde hij de verdwijning van eene som van 30,000 kronen. Re ioestaml in Marokko. Het doorzettend optreden van generaal Drude heeft ten slotte indruk gemaakt en het mees- tendeel der stammen hebben zich onderwor pen. Casa-Blanca is volkomen rustig. STADSNIEUWS. Gevecht. Zondag laatst rond 12 ure 's avonds, ontstond er een gevecht in de herberg Het Hoekje waar het laats ten tap was. Emile D... werd er nog al duchtig afgeranseld door Jules O... Een proces is opgemaakt. Been gebroken. Henri Saesen, wo nende in de herberg Het Jonkershof, langs de Woestenkalsijde, kwam maandag rond middag van de statie met een wagen kolen. Op de markt gekomen viel de man achter over en bleef liggen. Toeschouwers namen hem op en droegen hem binnen In den Arend bij Em. Lobeau, waar men bestatigde dat hij een been gebroken had. Rijden zonder licht. Verscheidene velorijders en andere voerlieden zijn deze week in overtreding genomen geweest voor te rijden zonder licht. Terug.De gendarmen van Poperinghe die naar Antwerpen gegaan waren tijdens de werkstaking, zijn woensdag avond terug gekeerd. -Op geletVerplaatsing.-Eet Bureel der Recntstreeksche Belastingen Contribu tion is sedert deze week overgebracht van de Boescheepstraat naar de Gasthuisstraat, 33. Woes ten. Brand. Zondag avond ontstond er brand op de hofstede van den landbouwer Veryzer, dicht bij den Koekoek. De brand begon op den zolder en deelde zich mede aan binnenhuis en stallingen. Men kon bet vuur rap overmeesteren. De schade is gering en de oorzaak onbekend. Rousbi'ug-ge. Overreden. Don derdag is Honoré Leys, landbouwer alhier komende van Oostvleteren met zijn paard en kar, overreden geweest. Gelukkiglijk is hij er van af gekomen met eenige lichte kwetsuren. Diefte. In den loop van verleden week zijn ten nadeele van René Deschuytter, van zijn veld, 200 a 300 kilos aardappels uitgedaan geweest. De gendarmerie heeft een nauwkeurig onderzoek gedaan, maar de daders dezer diefte zijn tot nu toe nog on bekend. In het water gevallen. Den 28 sep tember laatst, ten 5 ure 's avonds, is de kleine Jules Cornette, oud 5 jaren, al spelen in den Yzervaart gevallen en bijna verdronken. Een schipper die alhier met zijn schip lag is in het water gesprongen en gelukt erin den kleinen te redden. Men schrijft ons uit Rousbrugge. De inwoners van Rousbrugge verzoeken wie de zaak mag aangaan 1. Dat den tram zoo snel niet zou rijden in den doorgang van Rousbrugge, zoo niet zullen er voorzeker den eenen of den anderen dag groote onge lukken te betreuren zijn2. De machienen niet te vetten op de marktplaats, dewelke hierdoor gedurig eene oprechte vuilnis plaats is; 3. Van zoo overtollig niet te rooken in het dorp, hetgeen voor eenieder zeer onaan genaam is. Rousselaere. Gevolgen van den drank. Zaterdag namiddag kwam een voerman van het huis Quartier en Cie, hout handelaars, zekere Victor Dujardin, langs de Leenstraat gereden met twee losse paar den. Hij wilde op een der paarden springen en stortte er langs den anderen kant van af, het hoofd tegen den grond. Met de voeten bleef hij in den gareel hangen. De verschrikte paarden liepen aldus voort, terwijl de voer man gedurig met hoofd tegen de steenen botste. Eenige voorbijgangers konden de dieren tegenhouden en den ongelukkige uit zijnen neteligen toestand verlossen. Men ontbood eenen geneesheer die de wonden toenaaide. De voerman verweerde zich als een bezetene zoodat twee agenten hem moesten in be dwang houden. Toen alles verbonden was liet men hem los en zijn eerste werk was al de doeken er af te trekken. Dan hebben de agenten proces-verbaal tegen den kerel op gemaakt voor dronkenschap. Ploegsteert. Doodelijke val. De genaamdeCamiel Durnez, van deze gemeente, 33 jaar oud. die zaterdag als timmerman aan iet werk van de fransche gemeente Bizet, is van eene hoogte van 14 meters gevallen. De ongelukkige verkeert in bedenkelijken toe stand.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1