SNOECK'S-ALMANACH FEESTEN VERMAKELIJKHEDEN G. DUP0NT-4UAGHEBEUR, F0URRUREN J. LIÉGE0IS-M0NTEYNE BRANDVERZEKERING van POPERINGHE BIJZONDERE OCCASIE. BEKOORLIJK hij DELBAERE-LAHAYE, JULES DE PUYDT-SCHMIDT, Vrijwilligers met Premie] oede MEID van buiten Stad. Stokpaardjes - Lelienmelkzeep BERICHT. EERSTEN TAP Wetensweerdigheden. HOPPE. HERHEB GKERMISSEN Const. Dezeure-Dejonckheere,, H. MAES. Gevraagd bij Aloise GRUWIER] 1600 fi*. en boven deze premie SCHRIJVER IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN 2his 4Eo terstraatYPER. Gonst. Dezeure-Dejonckheere, Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. ELANGRIJK BERICHT aan de HOPBOEREN. HOPBEURS TE GENT. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Op ZONDAG 6 October, LAATSTEN TAP, Xe ¥erbo!len Een schoone Kostuum, Op ZONDAG i3 October, EERSTEE Xi%F*. Windmolens J. Beheyt=Adriaen, Poper. RURGERSTAND van PROYEN. Burgerstand van ROUSBRUGGE. In 8iet Jaclit^eiHoenl nlle slag van WILD. I BERICHT. De Voorzitter, Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANDEL Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Yperstraat, 2, Poperinghe, H£pP(Bij de Post, Groote Markt). Yperstraat, 48, Poperinghe. seffens IO IV. te maande. Uien vraagt MARKTPRIJZEN. Tekoopstelling van groote nieuwigheden in alle slag van Fourruren. HET KIL\I(iSTK HUIH Verkoop van Yellen voor Jacquetten, Boleros en Paletots. Groote keus van Hoeden, Klakken Kinderartikelen. Geachte Inwoners, Laat uwe Gebouwen, Meubelen en Koopwaren verzekeren door de plaatselijke maatschappij 't gestorte geld blijft in Poperinghe en de premiën worden langzamerhand verminderd. Geeft uwe polis sen af aan het bestuur, dat bij tijds voor den opzeg zal zorgen. HUfgp Let wel op Deze opzeg moet altijd ten minste drie maanden voor den vervaldag gedaan worden. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Alph. DECRAENE. Allergrootste keus in alle slag van aan den Hoek der Watoustraat, POPERINGHE. Huls van Vertrouwen. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS Alsook van: Diamanten Parurengouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. HST Let wel op het adres Rechtover het Gasthuis). ïn den Franschen Soldaat. Valère Staessen-Bottez, Veurnestraat, Poperinghe. Ik bevind mij alle Vrijdag op de marht> Oosivleieren. Het gevaar van vuurwapens. Over 14 dagen nam de vrouw van Cyrille Saesen het geweer af van de balk om eens het stof er van af te vagen niet wetende dat het geladen was. Op eens ging een schot af en hun drie-en-halfjarig zoontje wer door den kogel gerocht aan het hoofd. Het kindje is nu woensdag 2 october ten gevolge daarvan overleden. Het parket van Veurne is donderdag ter plaatse geweest om het lijkje te schouwen en heeft de begra ving toegelaten. Moorscele.Aangevallen. I)e ge naamde Fharailde Delplancke, 32 jaar out' ongehuwd, landbouwster, werd vrijdag na middag op den openbaren weg aangevallen door een 24jarigen landbouwwerkman, die haar 8 messteken toebracht. Het meisje is vrijdag nacht in schrikkelijke pijnen over leden. De dader Adolf Vanneste is zich zater dag morgend komen gevangen geven te Reckem. Te bekomen ter drukkerij dezer: voor liet ja»** 1998. Ceurne.>Brand. Een pompier gedood. Vrijdag avond ontstond er brand in de fabriek van M. Vandenbroucke. Tij dens de reddingswerken werd een pompier door een instortende dak gedood. Het slacht offer is M. Callewaert, gehuwd en vader van 3 kinders. Meenen.Zinneloos. Zaterdag na middag ging de genaamde August Leplae 54 jaar, boekhouder, rue du Velodrome, te Toerkonje, op verscheidene muren der stad smeekschriften plakken, gericht aan Z. M Leopold II, en waarin hij de 38,000 fr. vroeg welke hij van de Belgische regeering te goed hadNaar de politiewacht geleid, be merkte men spoedig dat men met een zinne- looze te doen had. De ongelukkige is naar het gevang van Brugge gevoerd Dramatische zelfmoord. Zondag avond, rond 8 ure, wandelden M. V. en Emilie Raman 25 jaar, kleermaakster wo nende in de Wevelghemstraat te Moorseele, langs den oever der Leie. Zij schenen zeer goed overeen te komen, en waren zeer kalm, toen Emilie eensklaps haren vriend verliet, een tiental meters voor uit ging en daar, nabii de Dalbrug, in het water sprong. Na het eerste oogenblik van schrik, riep M. V. om hulp verscheidene personen snelden toe, en trachtten de onge lukkige te redden. Het was slechts om 10 1)2 ure, dat men het lijk kon bovenhalen. Men meent dat tegenstand in haar ont worpen huwelijk, de oorzaak dezer wanho pige daad is. Brussel.De dief te van 75,000 fr. M. Hernalsteen, gewezen bediende van de Caisse de Reports waar verleden week de diefte van 75,000 fr. gepleegd werd, was aanzien als de plichtige. Hij was sedert dien dag uit zijn huis verdwenen en de politie kou hem onmogelijk vinden. Hij komt nu door de Duitsche politie aangehouden te worden in een hotel te Bonn. 't Zijn zijne rosse haren die hem verraden hebben. Ontvreemding van 328,000 frank in de Bank. Een inkasseerder van de Brusselsche Bank, Willem Loyson, 47 jaar oud, is zaterdag namiddag met eene som van 328,000 fr. welke hij gaan ontvangen was, niet meer teruggekeerd op het bureel. Men heeft om 6 ure 's avonds het parket verwittigd, welke oogenblikkelijk al de speciale agenten op zoek heeft gezonden om den ontrouwen bediende op te sporen. Hij heeft gehandeld uit wraak. Destijds had zijn zoon eene belangrijke som geld aan de Brusselsche Bank ontvreemd. De vader wilde die som teruggeven het bestuur der Bank weigerde het geld en deed den zoon vervolgen en veroordeelen. Daar om heeft de vader nu die groote som ont vreemd. Hij beweerde in eenen brief dien hij aan den bestuurder der Bank geschreven heeft, dat het geld in verzekerde bewaring is en hoopt er met zijn zoon van te genieten, als hunne straf verloopen is. Overal werden opzoekingen gedaan maar te vergeefs. Loyson is zich dinsdag avond te Brussel komen gevangen geven. Hij is reeds verscheidene malen onderhoord geweest, maar weigert hardnekkig de borgplaats te laten kennen. Antwerpen. Verplaatsing der Dam-Statie. De statie is reeds 4 meters verplaatst. De onderneming wekt nog altijd de levendigste nieuwsgierigheid, bijzonder nu het belangrijkste van het werk begonnen is. 't Werk gaat regelmatig en gemiddeld 1,50 m. tot 2 meters vooruit per dag en eens dat al de wegen zullen gelegd zijn zal men zelfs 3 meters per dag kunnen doen. Botsing op de Schelde.Zaterdag is het schip dat de reizigers van Antwerpen naar St Annetje overzet in botsing gekomen met een Rijnschip. Er waren 450 reizigers aan boord. De overzetboot was half in tweën gesneden. De reizigers verschrikt wilden allen samen op de reddingsbooten springen drie ervan zijn verdronken. De werkstaking is ten einde. De werklieden hebben het werk hernomen aan de oude voorwaarden, 't is te zeggen zonder loonsverhooging. Herent. De moord. De moorde naar van den ongelukkigen André Hermans, is aangehouden, 't Is zekere Paeps, 21 jaren oud, die met Hermans huiswaarts gegaan was, in ruzie rocht en dezen doodsloeg met den kouter van eenen ploeg. De moordenaar heeft zich in zijn gevang opgehangen. Vierset. Vreeselijk wilds troopers- drama. In pe bosschen van M. den graaf de Robiano, te Vierset, in de provincie Luik, heeft een vreeselijk wildstroopersdrama plaats gehad. Vrijdag morgend vonden eenige werklie den, die naar den arbeid gingen, het bebloed lijk van den jachtwachter Victor Parnent, 57 jaar, nevens het lijk van den ongelukkige lag dit van zijn 20jarigen zoon. Aan het versch vertrappeld gras was het te zien dat er een hevige worsteling heeft plaats gehad tusschen de slachtoffers en hunne moorde naars. Deze laatsten moeten wildstroopers zijn, die door de jachtwachters betrapt wer den en op hen geschoten hebben. Het parket van Hoei is vrijdag namiddag ter plaats ge weest. Weervoorspelling. Alhoewel hij zich met zijne voorspellingen voor septem ber deerlijk den vinger in het oog heeft ge stoken, komt de oude generaa I toch alweer opduiken met zijne profetijen voor october. Ziehier waaraan wij ons zouden mogen verwachten Van 1 tot 6, onstandvastig weder met tamelijke scboone voormiddagen, regenachtige namiddagen en koude avond stonden, Van 7 tot 11, waaiende winden uit het westen over gansch 't vastelandzeer veranderlijk weder. Van 12 tot 15, tamelijk mooi; van 16 tot 21. mist en regen; van 22 tot 26, koud maar droog; van 27 tot 31 is vorst te vreezen met standvastig weder. Internationaal antwoordbon ij» Al de postbureelen, van het land hebben dinsdag het nieuw internationaal antwoord bewijs te koop gesteld, voorzien door het verdrag van Rome van 26 mei 1906. Deze koepon draagt voor België de volgende toelichting, in de twee landtalen Dit be wijs kan verwisseld worden tegen een post zegel van 25 centiemen of het bedrag dezer som, inde landen die zich bij deovereenkoms'; .ngesloten hebben. De prijs van het internationaal antwoordbewijs is 28 centie men. Nog eene nieuw igheid.—Eveneens sinds dinsdag kan men in al de postkantoren van het land de postzegelboekjes bekomen waarvan wij reeds vroeger gesproken heb ben. Deze boekjes, met blauwen omslag bevatten twintig postzegels van 5 centiemen en tien van 10, ingebonden per bandjes van vijf zegels en gescheiden door zijdepapier, om het aaneenkleven te voorkomen. Die boekjes kosten 2 frank 05. Spoorwegongelukken. Sedert liet aanleggen der spoorwegen in België tot 31 december 1905 werden bij treinbotsingen of ontriggelingen 163 personen op den slag gedood waaronder 81 reizigers en 82 spoor wegbedienden. In de statiën werden 235 reizigers en 2,462 bedienden gedood ten ge volge hunner onvoorzichtigheid. Aan de spoor wegbareelen of langs de lijnen verloren 1,414 het leven met over de baan of langs de spoorbaan te gaan. Dronkenschap zinneloosheid, zelfmoord... waren oorzaak van 902 doodelijke spoorwegongelukken. In 1905 grepen 126 botsingen of ontriggelingen jlaats. Een persoon werd gedood, een erg gekwetst en 128 gekneusd. Spreekwoorden. Alle beetjes ïelpen en alle vrachten verlichten, zei de schipper en hij smeet zijne vrouw over boord Alle beginselen zijn zwaar, zei de dief en hij begon met een aambeeld te stelen. Alles met maten zei de snijder, en hij ranselde zijne vrouw af met een meter. Wie kan ook aan alles denken? zei de boerin en zij ging zonder emmers uit melken. Wat doet een mensch al niet die in ge dachten is?» en hij at mostaard zonder hesp. 'k Moet eens zien of mijne familie al slaapt,» zei Jordan en hij keek in 't varkens cot. 'k Heb wel eens voor heeter vuren ge staan,» zei Lammert en hij zakte tot aan zijne keel in 't water. Daar is doorzicht in,» zei Stoffel en hij zag een gat in zijn mouw. o Dat smaakt heerlijk, zei Flip, en hij at aardbeziën met inostaai'dsaus. Alles wordt slechter,zei Juliaan, die coof was geworden vroeger kraaiden de lanen nog, maar tegenwoordig gapen ze maar. Dat valt mee, riep de matroos en hij iel met den trap in zee. Narden Droogkeels had den Zondag avond nog al een zate gedaan in 't Nachtlichtje en cwam 't huis met een draaiend hoofd. Narden, zei Toria, gaat dat nooit beteren met u, 't is nog ne keer al drie van den nuchtend. Toria, ge zijt gemist, zei Narden, 't is juiste één, en 'k ben dat zeker, want 'k ïeb het drie maal te reke hooren één slaan. Nuremberg2 October. Markt kalm. Marktwaar le kwaliteit 62 - 75 fr. 2e kwali teit 60 fr. Hallertau 85-100 fr. Elzas 75- 80 fr. Spalt 95 fr. Saaz 1ÜO - 120 fr. Londen30 Sept.Markt vast. 75-100 fr. Brussel, 2 Oct.Markt kalm. Poperinghe stadslood) 37 - 39 fr. Aalst 45 - 47 fr. Aalst. 28 Sept.Markt kalm 45 - 60 fr. Poperinghe, 4 Oct.Markt kalm. Stad 34 - 37 fr. Dorp 30 - 34 fr. De tentoonstellers moeten tegen Donderdag 0 October den prijs van hun hop, per brief, aangeven aan M. Van Laer, bestuurder der brouwerijschool, Meerstege, 2, Gent. Men mag die prijzen veranderen den Don derdag 17 October, en Donderdag 24 Oct. IÏET BESTUUR. van 29 Sept. tot 4 Oct. Geboorten.Aloïse-Daniël Morisse, z. v. Henri en Louise Dumon.—Jeaane Staessen, v. Valère en Maria Bottez. Blanche Nnceel, d. v. Jules en Emma Beddeleem. Martha Dehaene, d. v. Maurice en Helena Deconinck. Overlijden.Colpaert Alida, 2 maanden, Westoutrestraat.Huyghe Marie-Therese, 78 jaar, rentenierster, weduwe van Charles Bossaert, St-Michielstraat.Venet Georges, 6 maanden, wijk J.Van Eenooghe Gode- ieve, 2 jaar, overleden te Eecke. Liebeert Daniël, 11 dagen, Hondstraat. Huwelijksbeloften.Henri Quaghebeur, molenaar in stad met Lueie Gesquiere land bouwster te Stavele.Nestor Oreei, muziek- leerling te Brugge met Victorine Gelein, leermaakster in stad. Achille Quaghebeur andwerker met Georgine Jacob, werkvrouw rniden in stad.Julien Bollengier, landwer- cer met Maria Pittilioen, kantwerkster, beiden in stad. Huwelijken. Arthur David, 31 jaar, attensplijter met Helene Beddeleem, 28 jaar, zonder beroep, beiden in stad. Canaille Sergier, 25 jaar, werkman te Westvleteren met Maria Salomé 18 j., dienstmeid in stad. 1 In de Warande, bij Henri Gesquiere, Veurnestraat. 2 In de Ster, bij Arthur David, Elverdinghe-kals. 3 In Guillaume-Tell, bij de Kinders Denorme, Elverdinghe-kals Wekel. Est. den Vrijdag, gelijk gewoonte -I In den Oosthoek, bij Jerome Chaerle, Elverdinghe-kals 5 In den Voerman, bij Livin Danneel-Parein, bijgenaamd Vitse, Elverdinghe-kals O Café Huthoit, bij Edmond Duthoit, Elverdinghe-kals Wekelijksche Estaminet den Vrijdag. 7 In de Oude Violette, bij Eugène Liebert, Keer v. d. Omrneg 8 In de Zwaan, bij de wed. Cyrille Hennaert, Casselstr 9 Au Due de Brabant, bit Henri Boutten, Yperstraat 10 A la Ville de Dunkerque, bij Henri Gauquie-Sergeant, Noordstraa1; 11 In den Boterpot, bij Charles Billiau, Werfstraa I5£ Au Grand Verre, bij Achille Lauwers, Watoustraa 13 In liet Gouden Hoofd, bij Camille Delava, Pottestraat 14 In den Werkman, hij Henri Noppe, Veurnestraat 15 lil Spanje, bij Arsène Gantois, Westvleteren-kals 19 A Ia Tête de Bronze, bij Gustave Desmarets, Yperstraat 17 In St. Gérard, bij Julien Couttenier, Casselstraat 18 In den Boonaert, bij Francois Lermytte, Boescheep-kals 19 In St. Arnould, bij Achille Verhaeghe, Casselstraat 20 In de Landing-, bij Emile Feys Bruggestraat SI In den Havermuis. bij Gustave Bourgeois, Bellestraat SS In St. Ceeilia, bij Achille Gauquie, Veurnestraat S3 In 't Uurwerk, bij Jules D'Heere, Duinkerkstraat S I In de Belgische Vlag, bij Camille Minot, Boescbeepstraat S5 In den Doliljn, bij Florent Rabau, Yperstraat SO In den Pelieaan, bij Auguste Lermytte, Meessenstraat 57 In het Berden Kot, bij Pieter Vandepitte, Reninghelstsche-kals 58 In den Bassin, bij Stanislas Bentein, Paardenmarkt 59 In de nieuwe Zwaluw, bij Henri Vandepitte, Watoustraat. 39 In de Zoutziederij, bij Florent Schmidt, Hondstraat. 31 In de Hooge Grave, bij Em. Arnaert, smid, Westoutre-kals. 3S In de Bleekerij, bij Medard Roy, Veurnestraat. 33 Au Bien-Venu, bij Henri Six.Statie-plein. 34 In 't Iloekje, bij Gustave Liefooghe, Casselstraat Gaaibolling. Poperinghe. Op Zondag 6 October ter herberg 't Volkslusthofbij Achille Berat, bij O. L. V. Kerk. Inschrijving van 1 tot 3 ure. Inleg 65 cent. per koppel bollen. 30 fr. prijzen en een haas van 6 a 7 pond. Oppervogel 15 fr. Zijdvogels fr. 50. Flesschenscliieting. Oostvleteren. Op Zondag 27 Octo- ber, in de herberg De Stier, bij Henri Billiaert. Stilhangende en vliegende fles schieting. Inschrijving ten 1 ure om ten 1 1)2 ure stipt te beginnen. van 1 Oogst tot 1 Oct. Geboorten.Elslander Julia.—Ryon Mar tha.Ryon Angela.Dever Zulma. De- smyter Godelieve.Devos Marcel.Decrock Alice.Maerten André.Beun Raphael. Degraeve Julia. Overlijdens.—Persyn Emile, 22 jaar, on gehuwd. Deprez Magdalena, 5 weken. Spilliaert Marie, 74 jaar, wed. van Devos Karel.Demaerel Rosalia, 83 jaar, wed. van Vernieuwe C.Decrock Alice, 6 dagen. Verbaere Cornelia, 72 jaar, huisvrouw van Provoost Am. Huwelijksbeloften— L'Epee Rodolphe en Durant Helene.Desomer Frederic en De Keyser Valentine.Struyve Julius en Soe- nen Silvia.Worm Auguste en Baert Maria. Lelieur Jerome en Camerlynck Irenee. van 1 Oogst tot 1 Oct. Geboorten.Ryon Marie-Louise. Wul- us Godelieve.Goemaere Marie.Neuville Michel.Vanstraceele Antoinette.Vanden Bussche Marie.Beun Antoinette.Devel- ter Abel.Verlet Bertha.Vernieuwe Go delieve.Jacques Charles. OverlijdensBehaeghel Camille, 32 jaar echtg. van Secq Elza.Papegaey Francisca 79 jaar, echtg. van Wullus Louis.Hoorel- )eke Auguste, 75 jaar, ongehuwd.Van- aele Leon, 3 maanden. Hellin Jules, 2t4 maand.Capoen Sophie, 79 j., ongeh. Huwelijken.Blomme Jerome van Beve- ren met Hannebouw Margaretha van Rous- mugge. Plateel Pierre van Hondeghem met Decoussemaeker Alphonsine van Rous- brugge. te verkrijgen bij beenhouwer, Yperstraat, Poperinghe, De samew verkende Bond der Vereenigdel Broodbakkersbazen van Poperinghe, heeftl de eer te laten kennen aan hare Valibroe-1 ders van Poperinghe en omliggende Ge meenten die noch geen deel maken van den I Bond, dat deze zal gesloten zijn met den ln November aanstaande. Degene die na deze date zouden begeeren I in den Bond aanveerd te worden, zullen I verplicht zijn, zekere som inkomgeld te I betalen voor gedane onkosten en enregi-1 stratierechten, alsook al de achterstellige\ stortingen die gedaan geweest zijn sedert f het stichten van den Bond. Het Bestuur laat terzelfder tijde ken- nen, dat de Bond op zeer goeden voet in gericht is en goed vooruit gaat, de Bond I reeds gedekt zijnde door eene borgsom\ van 4000 franken. Al de leden zullen met liefde aanveerdj worden. Namens het Bestuur Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen., Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis (Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van HORLOGIEN en JUWEELEN, aan zeer genadige prijzen. SEFFENS Een goede Meid, in het »Hötel du Nord, café-restaurant, Statiestraat, Yper, ehouden door E. Salomé-Delbecque. voor herberg In Stad, Inlichtingen ten bureele dezer. van boven de 20 jaar wordt gevraagd voorl handelaar dezer stad Inlichtingen ten bureele dezer. Poperinghe, markt van den 3 oct. Tarwe heet. 16,75-Rogge 14,35-Haver 10,00] Aardappelen, 100 k. 9,00-Boter de kil. 3,25 ieren de 26, 3,25 -Hoppe de 50 kilo, 34 fr. Yper 23 sept. Tarwe, 100 kil. 19.00- Etogge, 16,50 a 17,00-Haver, 15,50 a 16,00- Aardappels, 100 k. 6,50-Boter, 2,50 a 2,951 -Eieren het 26, 2,50 a 2,60. Brugge 28 sept.— Tarwe, 100 k. 20,50 al 00,00-Rogge, 18,50 a 00,00-Haver, 18,50 a| ,00-Boonen, 19,50 a 19,50-Aardappelen, 100 k. 6,75 aBoter de k. 3,60 a 0, Eieren het 26, 2,60 a 2,60-Vlas de k. 1,45. Rousselaere 1 oct. Tarwe, 100 kil. 21,00 a 22,00 - Roode Tarwe, 19,50 a 20,001 logge, 18.00 a 18,50- Haver, 18,50 a 19,00; Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100k. 7,00 a 7,50- Boter de k. 3,30 a 3,40- Eieren) 3,2o a 3,30 - Suikereiboon. oude, 17,85 - id. nieuwe, 17.75. Dixmuide 30 sept. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 6,50 a 8,00-Boter de cilo, 3,15 a 3,35-Eieren het 25, 2,90. Kortrijk 30 sept. Tarwe, heet. 19,00- Rogge, 19,50-Haver, 19,00- Chicorei 100 k. 15,50 - Boter de 1/2 k. 1,65 - Eieren, 2,80 - Koolzaadolie 100 k. 87,50-Lijnolie, id. 57,50 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Liinzaadkoeken, id. 19,50. Kortrijk veemarkt 30 sept. 436 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 144 Veerzen, le klas 96— 2®kl. 873ekl. 81 61 Ossen, 95— 87— 81 165 Koeien, 958676 66 Stieren, 9183761 Brussel 1 oct. 270 varkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 1 oct. 2,712 Varkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,06] Meststoffen. Zwavelzuren Ammoniak.Het »Comp-| toir du sulfate d'ammoniaque van Brussel deelt ons de volgende prijzen mede20/21 stikstof, 29,00 fr. Oct. - 30,00 fr. Jan.-April 1908, de 100 kilos in zakken, wagon Brussel of pariteit volgens hoeveelheden en bestem-1 ming (zonder verbintenis). Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen. van stad waar alle vellen-artikels zelve bereid en verwrocht worden. Men belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeerte, aan zeer genadige prijzen. Op vraag snijtl men «leze op patroon. BERICHT. Bij deze maak ik het publiek kenbaar dat ik de Cliarcuterie van Medard De- bever-Vandamme, Gasthuisstraat, voor taan ten mijnen huize zal voortzetten. Van nu af kan men bij mij verkrijgen Hamburgsche Hesp, gerookte en gekookte KoeitongenSaucissons van alie slack, getruffèlde Zwijnspooten, Paté's, Pisto lets met Hesp, enz. enz. Beenhouwer, Yperstr, POPERINGHE HET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. TE VERKOOP EN Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige! prijs. De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen i in stad. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. wordt elk gezicht door blozend, jeugdig- frisch uiterlijk, zachte, blanke huid, en verblindend schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. met fabrieksmerk Stokpaardjes per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij De Maatschappij der gaz, laat het publipk weten dat den Bureau der gaz ingericht is, te Poperinghe in de Doornstraat, gezegd Korte GerrewaarstraatIngang langs de groote bariere. Alle reclamatien en aanvragen worden er aanveerd alle werkdagen 's Morgens van 7 7% tot 8 v» ure. 's Namiddags van 1 tot 2 ure. Alle reclamatien op bovengemelde plaats en uren gedaan, worden stiptelijk uitgevoerd. Integendeel, alle reclamatien op andere plaatsen of uren gedaan, worden als nietig aanzien. Namens het Bestuur. Brillen, Neusnijpers Barometers. AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Dauzan^ HUIS VAN VERTROUWEN. Ik heb de eer inijne klienten ter kennis te brengen dat bij mij te verkrijgen is alle slag van Zomerartikelen, zooals Kinderkostuinen in printanière fr. 2,50 Kostumen te beginnen van 12.00 Zomerbroeks in sterke marchandise 1,75 Kinderkostumtjes in alle slag te begin. 3,00 Engelsche leern broeks en gilets met mouwen aan 6.50 Engelsche leern broeks aan 3.25 Ook groote keus van gemaakte Kleederen. Ik breng ook ter uwer kennis dat ik wel voorzien ben van een gróót assortiment fransche pane daarbij ook fransche coupons voor manskos- tumen. De personen die begeren hunne stof' zelf te leveren om een kostum op maat te doen maken, zullen spoedig met de meeste zorg gediend worden. Door mijne goede waar en mijne genadige prijzen hoop ik bet vertrouwen van eenieder te winnen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4