NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE El OMSTREKEN, HOFSTEDEKEN Een groet Woonhuis MUIL-EZELS BUITEHLARDSCH RIEUülS. Grooten keus van Speelgoederen in den Bazar, hij Sansen-Deeorte, Gasthuisstr. I5, Poperinghe. HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD verschijnende den Zaterdag namiddag. 32 koopen Abeelen Boomen. 38 koopen allerschoonste Iepen. BE VEREN bij Rousbrugge. Meester Baston Peel, CHARLES GHILLEBAERT Het uitstellen der betalingen. Moesteelt - Zaaddragers. NIEUWS UIT BELG1E. ZONDAG 3 November 1907 Derde Jaar. Nr 49. ANNONCEN Uitgever, VA SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Vrijdag 8 November 1987, Openbare Verkooping zeer schoone en Sangstammige Donderdag 14 November 1907, Vrijdag 15 November 1907, Insecten als Voedingsmiddel. Den drukregel 10 e. *0p '1 eersl h1 20 c. Earsts Taps, Ballingen en Ifsrljörgkermisssn worden ingelijfd mits betanng vasi 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,TO binnen stad f 2.0'! Herbergiers buiten stad i 1 ,f binnen staaf 1.00 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in liet blad verschijnen. Studie van M1" Bïiicqiiaert, Notaris te Poperinghe. TE POPERINGHE. Openbare Verkooping Openbare Verkooping een allerbest GEMEETE BEVEREN, Uit ter hand te koopen De Poperinglienaar is het best geschikt weekblad der streek voor Annoncen. BERICHT. koopman in PAARDEN en MUIL-EZELS TE POPERINGHE, Men verwisselt ook over andere dieren. G. Impatient, Kuituuroverste Ilofbouwschool, Vilvoorde. Mijnheer de Uitgever 16 Windmolens J BefaeyhAdriaen, Poper. vmmmm Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. I. om 2 uren zeer stipt namid ag, in den Bilk en op de Hofweide van rouw We duwe Livin Oogiie en kinders, le E openinghc, bij den steenweg van Elver. iinghe, VAN si om 2 uren zeer stipt namiddag, ter hofwei- van Jules Vandermarliere, langs den steenweg naar Reninghelst, VAN Deze hoornen zijn allen /eer langstammig eD van allergemakkelijkst vervoer door de nabijheid van den steenweg. VAN TE om 10 ure juist vóórmiddag, ter gehoorzaal van het Vredegerecht van het kanton Ha- ringhe, zijnde in liet stadhuis te Rousbrugge, en ten overstaan van den heer Vrederechter, zal Notaris tot Rousbrugge-Haringhe, overgaan tot de openbare verkooping van gehucht Iloog-e Seine.) Een behuisd, bebouwd en beplant hofste deken in zeer goeden staat van gebouwen, bestaande in groot woonhuis, koei- peerde en zwijnstailen, twee schuren, wagenkot, en verdere afhanklijkheden, bekend bij kadas ter sectie D, nummers 72, 38, 62, 71, 74, 111, 112, 114, 64a en sectie C, nummer 538 voor eene inhoudsgrootte onder bebouwde grond, hofplaats, hovenierhof, boomgaard en zaai landen, van J» Ha. J53 ar. 94 ca. Verdeeld in acht koopen bij plakbrieven breedvoerig beschreven. Houtprijs275 frs. Laatst bewoond en gebruikt door wijlen Jacobus Allacker. Deze verkooping zal geschieden onkosten voor de koopers. Handslag met de geld tel ling. Met tusschonkoinst van Meester Joseph Simpciacrc, Notaris tot Oostvleteren. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Coïiï* «Se Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Ypersiraat, nr 70. ter herberg HET HOF VAN COMMERCE, meessenstr a.at Maakt het publiek kenbaar dat hij zM te koop aanbieden op Vrijdag 15 November 1907 te Poveringhe ten zijnen huize, en op Zater dag 16 November te Yperopde Groote Markt, eenen grooten transport van 6 tot 18 maanden oud, allen van de beste soort en aan zeer voordeeligc prijzen. Eene slech te gewoonte die in onze streek bestaat is het uitstellen der beialingen van kleine- en groote-rekeningen. Wie geen handel drijft kan zich moeilijk inbeelden hoe den kleinen neringdoener lijden kan door het niet intijds ontvangen der aan hem verschuldigde sommen en inderdaad, iemand die geen .fortuin bezit en bet over- groote gedeelte der handeldrijvers zijn in dit geval kan ongelooflijk veel lijden door geld gebrek, velen zijn er die met den schrik op het lijf de vervaldagen te gemoet zien en met angstvalligheid rond zich zoeken hoe zij eer aan hunne zaken zullen doen! Weinig huizen zijn er waar zij met gerustheid hunne rekening zouden mogen aanbieden, zonder vrees van den kalant te verliezen Ik spreek nog niet van die personen die met baatzuch tige berekeningen hun geld langen tijd op intrest zetten vooraleer er mede hunne schulden te voldoenneen, ik spreek van die kortzichtige menschen die onder 't voor wendsel dat die eenige franken die men schuldig is, dien schultleischer tot niet veel zullen baten, en die niet eens nadenken, dat indien er honderd zulke even verwaarloosde schuldenaars in 't zelfde geval waren, den handelaar eene overgroote som zou moeten missen die hij in meeste gevallen hoogst noodig heeft. Den handelaar weze wie hij wil, is hij vleeschhouwer hij moet zijne dieren betalen, de bakker zijn meel, de kleermaker zijne stof, de smid zijn ijzer, de timmerman of wagenmaker hun hout, de kruidenier zijne waren, de schoenmaker zijn leder, en het krediet dat hij geven moet is voor hem eene gedurige zielesmert Laat ons zoo rap mogelijk onze rekeningen vereffenen; ieder voorbeeldige huismoeder neme de gewoonte aan bij dewelke zich nooit niemand kwalijk bevond: de kleine nering doener ware er mede op zijn gemak, de groote handelaar ware er mede vereerd en de kooper zelf zou het voordeel hebben van veel klaarder door zijne rekeningen te zien, de betrekkingen zouden tusschen beiden veel gulhertiger wezen Wie beproeft het eens Louis KINDT, Yper, 1 October 1907. Mag ik u een glaasje insectenlikeur geven of wilt gij liever insecten brood Deze vraag kan een reiziger in Mexico of in Midden-Azië dikwijls hooren, wanneer hij met inlanders in aanraking komt. Maar veel dichter bij, in zweden, vindt men een insectendrank in gebruik, namelijk v mierenazijn welke daar met goedkoopen brandewijn wordt vermengd om den smaak daarvan te verbeteren. De oude grieken waren groote liefhebbers van krekels. Die werden bij groote hoeveel heden op de markten te Athene gebracht, waar zij altijd veel koopers vonden. De Romeinen hielden veel van Cossuskre- kels. Die dieren werden, voor men hen doode, dagen lang met meel vetgemest. Op de tafel van een aanzienlijk man ontbrak nooit dat krekelgerecht en men kon een gast niet beter eeren dan door hem een volle schaal daarvan voor te zetten. In West-lndië wordt de Gru-Gru-krekel, die dikwijls veel schade doet aan de palmen, met groote graagte geëten. De inboorlingen van Nieuw-Zuid-Wallis ontzien moeite noch gevaren om den Bugong- vlinder te vangen. Als zij een zwerm van die vlinders hebben ontdekt, maken zij ron dom een vuur, om de diertjes te verstikken. De asch wordt later weggeruimd en zorg vuldig doorgehakt, om de pooten, vleugels en voelhoorens de vlinders af te zonderen, de 1 ij Ij es worden in eenen houten trog ge worpen en tot een brij gestampt, waaruit kleine broodjes worden gebakken. Sprinkhanen hebben sinds overoude tijden den mensch tot voedsel gediend. Joannes den Dooper, heeft ook, gelijk men weet, geruimen tijd in de woestijn zich daar mede gevoed. Do Hottentot eet sprinkhanen, gelijk wij bijvoorbeeld krabben eten en uit hunne eieren bereidt hij een glanzig bruine soep. Ook de Mooren zijn groote liefhebbers van sprinkhanen, welke in Noord-Afrika in ont zaggelijke zwermen voorkomen. De Europe anen eten ze in den vorm van specerijensoep. Ook sprinkhanen-pastijen vinden in Algerië veel liefhebbers. Het recept daarover luidt als volgt Sprinkhanen a la Bénoiton. Neem de sprinkhanen een voor een voor zichtig tusschen duim en wijsvinger der linkerhand, snijd ze in tweeën, begiet ze met rhum en laat ze eenige dagen staan. Daarna worden zij met meelbeslag overdekt en ge bakken. Ten slotte bestrooit men de pastij met suiker, maakt een kleine opening en giet daarin eene groote hoeveelheid Bour gognewij ii. Termiten of witte mieren zijn ook een lekkernij voor vele smullers. Zij komen in elk land met eenigzins warm klimaat bij millioenen voor en worden verwekt tot een dikke brij, welke naar zoete amandelen smaakt. In Mexico bereidt men mede uit de zoogenaamde honingpot-mier. Zulke mieren kan men op de Mexicaansche mark ten bij lijters vol koopen. Om de mede te verkrijgen worden de mieren in een viiz-1 fijngestaUipt-; daarna door ee±ie fijne mot gezift ea vervolgens zoo lang op een geschikte plaats bewaard, tot er gisting in komt. De vindingrijke geest der Mexicanen heeft ook ontdekt, dat uit den tijgerkever een sterke, bedwelmende drank kan worden bereid. Daartoe moet men slechts die kevers een behoorlijken tijd laten koken en dealdus verkregen vloeistof twee of drie dagen laten gisten. Het tijdstip is nu gekomen waarop de land bouwers zoowel als de hoveniers de planten, die zij als zaaddragers, voor toekomende jaar bestemmen, zorgvuldig zullen moeten kiezen. Welke zijn de voorwaarden aan welke een zaaddrager moet voldoen 1° De planten alle kenteekens dragend van de variëteit welke men wil voortkweeken2° Zij mogen hunne volle ontwikkeling niet bekomen hebben3° Door geene besmettelijke ziekten aangetast zijn. De planten die de vorst vreezen, zullen onder ramen of in groeven overranttrd wordendeze worden door matten, lang mest, drooge bladeren, enz. beschut. Een goed middel om de wortelgewassen te over winteren, bestaat in eene groef van 60 cent. tot lm. diep en gemiddeld 1 m. breed te maken; de wortels worden, langs beide kanten horizontaal opgestapeld tot boven tusschen lagen grondeene ruimte van 20-30 cent. wordt gelaten tusschen de twee kan ten de kragen moeten langs de binnenkant gezet worden. In Februari-Maart, bewerken wij onzen grond door eene diepe omspitting na eene bemesting, per are, van 3 kgr. zwavelzure ammoniak, 3 kgr. zwavelzure potasch en 6 kgr. superfosfaat gegeven te hebben. De zwavelzure ammoniak zal de noodige stikstof leveren om kloeke planten te beko men de potasch en fosfoorzuur zullen het opbrengen van zware, talrijke en goedge vormde zaden bevorderen. De planten zooals kervel, peterselië, enz. die ter plaatse blijven, zullen in de lente goed uitgedund worden, en de meststoffen die er tusschen gestrooid worden zal, door de hak, met de bovenste laag grond gemengd worden. Nochtans ware het beter de planten in eenen nieuw bewerkten en bemesten grond te verplanten. Rousbrugge31 October 1907. van »De Poperinghenaar." Niettegenstaande laatstleden, waarbij gezegden van uwen ons schrijven van wij u verzochten briefwisselaar, in ds uw nummer van 13 October te logenstraffen; niettegenstaande de rechtwijzing door u gedaan in uw nummer van 20 October en de briefjes te Rousbrugge den 19 laatstleden uitgedeeld zien wij dat gij in uw nummer van 27 nogmaals plaats geeft aan een laster- artikel dat eenen der candidaten der lijst n° I voor liberaal doet doorgaan. Wij willen tegen die gezegden en die han delwijze protest aan teekenen. Het heerschap ons te wel bekend, dat de onbeschaamdheid zoo ver drijft te zeggen Onze lijst*» n° B om ons, candidaten dier lijst, te beter voor leugenachtig te doen doorgaan, terwijl hel zelve een onzer ergste tegenstrevende kiesdravers wasdit heer schap zal in zijne kinderachtige pogingen niet gelukken twist en tweedrachtouder ons, candidaten van lijst n° I, en onze achtbare kiezers te zaaien. Niet te verwonderen dat men een weinig den tuimelaar bijt als men in plaats van honderd stemmen meerderheid, eene neder laag van zeventig briefjes krijgt. Wij zullen, heer opsteller het ons niet meer gelaten op zulk schrijven te antwoor den, maar zullen gebruik maken der midde len die de wet ons ter hand stelt om lastertaal te beteugelen. Daarom verzoeken wij u onzen brief, in uw naastverschijnend geëerd blad, en op de plaats waar het lasterartikel verschenen is, te willen opnemen, en den waren uitslag der kiezing van Rousbrugge aan uwe geachte lezers mede te deelen Cambron 342 Bustraen 328 Delanote367 j Leys351 Derycke 351 j Top 319 Mostaert: 345 j Vandenberghe 334 Aanveerd, heer Opsteller, de verzekering onzer achting. (geleekend) J. Cambron. •J. Derycke. J. Mostaert. A. Delanote. Frankrijk. Eene merliweerdige genezing. Te Parijs heeft een merkweer- dige genezing plaats gehad bij een persoon, wiens gezicht bijna weggeschoten was en die een aangepast stuk kunstgelaat gekre gen heefc. Riquier, oud 28 jaar, is een landbouwer van Bergerac in Dordogne. Verleden Mei was hij uit jagen met een vriend, en ontving uit diens geweer een lading grove hagel van dicht bij" in het ge zicht, Riquier's wonden en het daaropvol gend bloedverlies waren verschrikkelijk. Voor een maand lag hij tusschen leven en en dood en toen hij ten slotte herstelde, kon hij nog spreken nog eten en moest kunstma tig met vloeibaar voedsel gevoed worden. Het geval werd als zoo interessant be schouwd, dat de man naar Parijs gezonden werd naar Dr Delair, die eene groote repu tatie had als professor voor de herstelling van geschonden aangezichten, waarvoor hij in St-Louis op de tentoonstelling den grooten prijs verkreeg. Riquier kwam te Parijs omstreeks 't einde van Juli en gedurende de twee volgende maanden was Dr Delair hard aan het werk Hij moest voor den mail nieuwe kaken en kin maken, terwijl het apparaat samenge steld werd uit goud, zilver en harde en zachte rubber. Een gedeelte van de tong was eveneens weggeschoten, en 't was natuurlijk onmogelijk het missende stuk te herstellen, maar dank zij de kunstkaken kan Riquier nu spreken. De lippen en de neus waren ge heel verdwenen, zoodat de lichaamsdeelen vervangen werden door gekleurd rubber. Hetzelfde is het geval met een gedeelte van de kin. Dr Delair nam zijn patient Zondag meê uit wandelen. Het materiaal voorde herstelling van Riquier s gezicht kostte aan Dr Delair 1000 fr. Een patient die zich aldus zou laten behandelen zou een 7500 fr. voor die bewer king hebben moeten betalen. Dit moet de eerste maal zijn, dat een dergelijke aange- zichts opbouw opzoo'n groote schaal gebeurd is. Riquier is eene dagen geleden naar huis teruggekeerd en aan den arbeid begonnen. Jammerlijk ongeluk. Maandag gebeurde te Argenteuil een jammerlijk onge luk. Vijf werklieden waren op eenen kalk- hoven gaan slapen. Toen hunne gezellen 's morgens aankwamen, vonden zij de man nen verstikt liggen. Een geneesheer werd ontboden, doch drie der ongelukkige» waren reeds dood. De twee anderen ademden nog licht, maar hun toestand is zeer erg Nog een berg die verschuift. Ten gevolge der aanhoudende regens is er op den steenweg van Meyrueis naar Florae weer een berg aan het schuiven geraakt. Geduren de den nacht hadden de bewoners een don derend geraas gehoord, zonder te weten van waar het kwam. Het was de berg die los geraakte en begon te schuiven. Hij schuift nu nog altijd voort en reeds is hij 5O0 meters over den steenweg geraakt, langs waar alle verkeer onmogelijk geworden is. Wat raar is: uit den berg stijgt een verpestende stank op OvcrHlroMiniiigcii on aanlhe- vingen. De verwoestingen door de aardbevingen en overstroomingen in Frank rijk, Spanje en Italië aangericht zijn ver schrikkelijk. Te Ferruzanno liggen gansche hoopen lijken ondereen in den piassenden regen nooit heeft men iets zoo akeligs gezien. Van den eersten dag af werden duizend soldaten gezonden om aan de reddingswer ken te helpen. Maar er zijn ten minste vijf duizend soldaten noodig om doelmatig te kunnen werken te midden van dien jammer lijken waarboel van puinen en lijken. Ferruzanno is ongelukkiglijk gansch af gescheiden van Uet omliggende. Alle wegen en banen zijn verdwenen, verzwolgen door- het inzakken van den grond. Onder de puinhopen, verward ondereen met de lijken der omliggende bewoners, moeten er talrijke ossen, schapen en vtrkens bedolven liggen, want Ferruzanno was een der bloeiendsteen rijkste sleden van Reggio- Calabria. Nu blijtt er niets meer van over dan enkele gescheurde muren. Gansche huisgezinnen zijn verdwenen. Het huis van den gemeentesecretaris, dat op den boord van eene diepte stond, werd 400 meters verder, gansch verbrijzeld weergevonden. Gansch de vlakte door de aardbeving omgewoeld en door twee dagen aanhoudenden regen door weekt vormt nog slechts een zwartkleurig mengelmoes, waar men zich niet op wagen kan. zonder er tot aan de knieën in te zinken. Uit de omstreken vluchten al de bewoners weg, gedreven door het lijdenen den honger. De steden, wier lot geen twijfel meer over laat zijn San Flario, Blanconovo, Santa Ëuphernia, Gerace, Bovalino, Portigliano en Itrancalione. Bruzzano, kleine stad van rond de 2000 inwoners, gelegen rond Ferruzanno is bijna gansch verdwenen 7 of 8 huizen staan er nog recht. Siderno - Superiore en Branca hebben ook veel geleden. Van vele andere gemeenten heeft men nog geene tijding ontvangen. Men gelooft op het oogenblik, dat er minstens 1500 dooden of bedolvenen zijn. De streek heeft een akelig uitzicht. Daar waar vroeger schoone straten en prachtige gebouwen waren, ziet men niets meer dan een ongelooflijken warboel van muren, balken, deuren, meubelen, waaronder men hier en daar een arm, een vermorzeld hoofd ziet uitsteken. Op sommige plaatsen staan nog enkele gescheurde muren recht, waarboven men een deel van het dak ziet hangen in wonder baar evenwicht,, gereed om neer te vallen. Niets is gespaard gebleven. Nevens de kleine, armzalige hutten ziet men de puinen van kerken en kasteelen en dat alles maakt nog slechts een vormloozen hoop uit, waar het moeilijk en gevaarlijk is de slachtoffers onder uit te halen. De nieuwstijdingen die uit gansch Cata- lonie (Spanje) toekomen zijn zeer bedroevend De overstroomingen zouden, vooral te Tor- tosa, een groot getal slachtoffers gemaakt hebben. Daar het verkeer zeer moeilijk is ontbreken er bijzonderheden. Te Mora-Nueva zijn er 2,000 families zonder schuilplaats en bedreigd met den hongerdood, indien er niet onmiddelijk hulp ingericht wordt. Er zijn 50 huizen ingestort. Te Mora de Elbro ver- keeren 200 .families in den grootsten nood 100 huizen staan op instorten. Duitsc9iIaii«I. —Slachtoffer der naas tenliefde. De Z. E. Pater Wiedemann, overste van het klooster van Wasserburg, in Beieren, is op vreeselijke wijze aan zijn einde gekomen. De Paters doen dienst als ziekenverplegers in een gesticht voor onge- neesbaren, afhangende van het klooster. Over eenige dagen kwam de overste in het gesticht, toen een knaap, die pas aangeko men was, hem bij de rechterhand greep en hem hevig in den duim beet. Eene bloedver giftiging ontstond, die zich zoo snel uitbreidde dat men opvolgentlijk den duim, de hand en den arm moest afzetten, doch vruchteloos de E. P. overste stief aan de gevolgen. Pater Wiedemann was een gewezen gendarm over 20 jaar trad hij in het klooster, waar van hij reeds 10 jaar overste was. Turkestan.Géweldige aardbeving Ten gevolge van eene aardheving en de instorting van eenen berg, die den 21 Octo ber plaats hadden, werd de boukariaanscho stad Baratad vernield en de bevolking, rond de 15.000 zielen, werd onder de instorting begraven, 't Schijnt dat alleen de gouver neur en zijne moeder aan de dood ontsnapten. Geschenk «Ier Transvaalsehe Boeren. Uit Pretoria word gemeld dat de Cullinan de grootste diamant der wereld, door de Boeren overhandigd zal wor den aan den Britschen vorst, koning Edward en dit uit herkentelijkheid omdat deze 'aan de Boeren een zelfsbestuur verleend heeft. STADSNIEUWS. Dader gekend. Deze week wei d Paul Suff'ys, die zooals wij verleden week meldden, aangerand geweest was op de tramlijn nabij de herberg Het Zweerd langs de Crombekekalsiede, in tegenwoor digheid 'gesteld van een jongeling van Pope ringhe, zekeren C. door de politie aanzien als de dader der aanranding. Suffys beweert stellig dat het den dader is maar C. zegt van niets te weten. Aan 't beleren. Frederic Feys, het slachtoffer der aanranding bij Cyrille Merle vede op den zondag der stemming gepleegd is nog altijd in 't gasthuis. Hij is nochtans volop aan 't beteren en zijnen toestand koes tert geene vrees meer in. Het onderzoek gaat ernstig voort en deze week zijn verschillige getuigen en betichten tweemaal naar Yper geweest om er onder- hoord te worden. Nachtgerucht. Zondag nacht werd in de Reninghelststraat proces opgemaak! tegen twee dronkaards uit rede van nacht stoornis. Opgelet voor hondengespannen. Deze week is zekere C. alhier door do politie in overtreding genomen geweest om dat zijn hond niet regelmatig gemuilband was. Gebeten door een hond. Alidore Decadt, herbergier onzer stad, reed dinsdag namiddag per velo in de Watoustraat al waar hij eene hondenkar moest voorbij rijden. De hond die langs de reqhterka,n( gespannen was sprong op hem toe en b.eet hem in het linkerbeen zoodanig dat hij erg gewond en gansch zijn broek gescheurd was. Schielijk overleden. Dinsdag avond rond 7 ure ging Victor Maerten. 72 jaren oud, in eene herberg der Veurenstraat bin nen om een glas bier te drinken. De man die bezig was met spelen met een hondje liet op eens zijn hoofd achterover tegen den muur vallen en was dood. Een bijgeroepen doctoor kon slechts de dood bestatigen. Bericht aan de Landbouwsters Op algemeene aanvraag zal de markt van vrijdag aanstaande wederom ten 7 Vt ure beginnen in plaats van ten 8 ure. De Nieuwe Orgel van. St-Bertinus. Deze week heeft men het buffet of kas voor den nieuwen orgel van onze hoofdkerk geplaatst. Het is een prachtig stuk gansch overeen stemmende met de oude vermaarde hoogzaal, waarmede het een verrukkelijk geheel vormt. Het is dank aan de milde gift van eenen weldadigen heer onzer stad dat St-Bertinus kerk in 't bezit komt van dezen orgel die onder de bekwame hand van haren ervaren orgelist de kerkelijke diensten zal opluisteren en verheffen. De eigentlijke orgel zonder buffetkost de ronde som van twintig duizend franken. Er zullen 24 verschillige spelen zijn en 2 kla vieren. Als men rekent dat er 56 duwers ol touchen zijn, moeten er boven de twee duizend tuben of buisjes zijn die van den orgel deel maken. Al de buizen die van voren aan den orgel zichtbaar zijn (en die zijn ten getalle van 80) dienen enkel voor parade en opschik. Als men nu dapper de hand aan het werk slaat, zullen wij binnen eenige maanden het genoegen hebben, en orgel en orgelist te bewonderen. Examen afgelegd. Met veel genoe gen vernemen wij dat onder de twaalf candidaten die hun examen afgelegd hebben om op het Belgisch Schoolschip aanveerd te worden, zich een onzer jonge stadsgenooten bevindt, namelijk den heer AdrienMonteyne, zoon van den heer A. Monteyne, apotheker. Onzen hertelijken proficiat en beste wen- schen voor 't toekomende aan den heer Adrien Monteyne Wal oh. Lessen van bemestingleer Op de Zondagen 10 November, 8 December, 13 Januari, 10 Februari en 13 Maart, tel kens om 3 Vt ure des namiddags, zullen al hier in de lokalen der katholieke school, lessen van bemestingleer gegeven worden, door den heer H. Knudde, hoofdonderwijzer en landbouwleeraar. Iedereen wordt verzocht deze belangrijke mededeélingen te gaan bijwonen. Woeslen.Schielijke dood.Woens dag morgen gevoelde de jonge Gaston De Croix, wonende op den Beukenhoek, een weinig buikpijn en rond den avond is hij schielijk overleden. Elverdinglie.—Overreden.Donder dag noen is het peerd van den heer Camille Decratner van Watou alhier op de plaats door den koopwarentrein van 1 ure, dood gereden geweest.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 1