BIJZONDERE OCCASIE. te koopenof te pachten Jéröme Dehondt-Delmaefe, FOTTRRTJREN Camille Battheu-Baekeroot, FOURRUREN J. LIÉGE0IS-M0NTEYNE bij Achille Verhaeghe, Mitel du Hord E. FOURRUREN MAAGZIEKTEN IVP Kaükïikrgti®, bij DELE AERE-JL AHA YE, JULES DE PUYDT- SGHMIUT, bij R. MAERTER-BOOKET EERSTEN TAP Men zoekt te Huren IN DE SCHAAR Joseph Yperman-Recour, BERICHT. IN 'T GROOT EN IN 'T KLEIN HOPPE. Staveks Verdronken. Op de hof stede van den landbouwer Edouard Godderis heeft men in den put eene koei gevonden die dood was. Daar het water zeer leeg is, denkt men dat het dier moet voorover ge vallen en alzoo in den modder versmacht zijn. Wytschaete. VergiftigingDe vrouw van Auguste Desmyttere die erg lijdt aan rhumatism had dinsdag uit een fleschje een halven lepel genomen. De vrouw dacht het voorgeschreven geneesmiddel genomen te hebben maai' had gemist van lieschje en vergift ingenomen. De geneesheer werd seffens verwittigd en kon de vrouw nog op tijds een tegen vergift toedienen zoodat zij nu buiten alle gevaar verkeert. Yper. M. Amerlinck, statieoverste te Yper, is van zijnen dienst afgegaan uit rede van ouderdom en zal vervangen worden door M. Rosiers, statieoverste te Thielt. Bousselare.Verjaardag. De 40e verjaardag van Mentana zal Zondag aan staande te Rousselare gevierd worden. Generaal Charette, die de vergadering zal komen voorzitten, begeert dat de zouaven van alle landen zich rond hem komen scha ren. Glieluwe.Erge zaak. Het parket van Yper is maandag namiddag in de ge meente geweest om eene erge zaak te onder zoeken. De löjarige Martha Claeys, land werkster, kwam over eenige dagen langs het gehucht Den Rand, toen zij ingehaald werd door een wielrijder. Deze laatste sprong van zijn rijwiel, greep het meisje bij de keel en sloeg haar ten gronde dan bracht hij haar een messteek toe in de linkerbil en, na haar van haar werkloon, eene som van rond de 20 fr., beroofd te hebben, sprong de aanran der op zijn velo en reed weg in de richting van Dadizeele. Volgens de verklaring van het meisje moet de bandiet een kerel zijn van rond de 50 jaar oud. Martha Claeys, wier wonde gelukkig niet gevaarlijk is, werd door een wetsdoktoor verzorgd. D«iitsch oorlogschip te Brugge. Maatregelen tegen de Pest. Couckelare.Misdaad of ongeluk. Dinsdag middag, werd de genaamde Frans Caestecker, schoenmaker, 65 jaar oud, die alleen woonde, dood gevonden in de achter keuken van zijn huis. De ongelukkige die eene vreeselijke wonde aan het hoofd had, lag uitgestrekt in een bloedplas. Het lijk werdt ontdekt door een gebuur, die den schoenmaker alle dagen zijn eten bracht. Caestecker had den naam eenig geld te be zitten men weet echter nog niet of er eene misdaad ofwel een ongeluk in het spel is. Het parket van Brugge is 's namiddags ter plaatse geweest. Rechtbank van Brussel.Her- telooze vader. De rechtbank van Brussel had zich vrijdag bezig te houden met een inwoner van Kortrijk, welke zijne lTjarige dochter in de hoofdstad poogde te vermoor den, omdat zij, naar zijn beweeren, verloofd was met een jongen, die hem niet beviel. De moord op den boulevard Dolez te Bergen. Wij hebben over eenigen tijd gemeld dat het onderzoek over de moord die den 8december 1905 te Bergen, op den boulevard Dolez, gepleegd werd op de dienstmeid van mad. Jacqmotte, zekere Marie Wauthier, hernomen was. Voor die moord werden, zooals onze lezers weten, twee aanhoudingen gedaandeze van Hippo- liet Desmith, 20 jaar, koffiehuisbediende, wonende te Roebaais en aldaar in het ge vang opgesloten, en deze van Camille-Auguste Legrand, 35 jaar, die te Antwerpen gevat werd. Geweldige brand te Antwerpen. Luik.—Liefdedrama.Maria-Therese Heid, 15 jaar oud, naaister, had kennis met Jozef Letist, 19 jaar, wapenmaker. Daar de ouders van het meisje herhaaldelijk weiger den haar in 't huwelijk te laten treden, besloot het paar zich te zelfmoorden. Zij sloten zich in eene kamer op waar Letist woonde en deden een coksvuur branden. Wetensweerdigheden. Het bclg'iseh sclioolschip. De Adam's Verjaardag.Hoe dokter Lightfoot er toe gekomen is vast te stellen dat Adam, vader Adam, de grootvader van het menschelijk geslacht, den 23n October, 's morgens, op de wereld kwam, dat is zijn zaak, en niet de onze. Dokter Lightfoot is kanselier der hoogsschool van Cambridge: een ernstig man, een geleerde. Vijftien jaar van zijn kostbaar leven besteedde hij aan het zoeken naar de oplossing van dit vraagstuk; er is dus veel kans voor dat hij zeker is van hetgene hii zegt, en wij hebben alle belang er bij hem op zijn woord te gelooven. Betwiste Kiezingen.De bestendi ge afveerdiging van West-Vlaanderen heeft voor het arrondissement Yper de verbreking der kiezing gevraagd van Komen, Nieuw- kerke, Ploegsteert, Rousbrugge-Haringhe en Wytschaete. De Westvlaamsehe Spoorwe gen.Het Staatsblad van Donderdag kon digt de wet af betrekkelijk de overname der West-Vlaandersche spoorwegen door den Staat. Deze zal daarvoor, van dees jaar af, 434annuiteiten moeten betalen van 2,174,761 fr. elk, bovendien nog 3,427,651 fr. voor materieel en eene nog te bepalen som voor de koopwaren, voorraad, enz. Keuringen en prijskampen «Ier hengsten van inlandscli ras. Het De loting;.De minister van binnen- lansche zaken heeft, bij omzendbrief, de gouverneurs van de verschillende provincies verwittigd dat de milicieloting, in iedere provincie, op een enkelen dag moet geschie den. Geene loting zal mogen plaats hebben vóór den 3 februari aanstaande, noch na den 8n, en zulks om te voorkomen dat de loting in de verschillende provincies een te groot deel van de maand februari zou innemen. BURGERSTAND van POPERINGHE Burgerstand van WESTYLETEREN. BURGERSTAND van GROMBEKE Wekelijksche Estaminets. Sn Guiilaume-Tell, den Vrijdag, Op ZONDAG 3 Nov. 1 In de Zonne, HE RB ER GK ER MISSEN 9 In de Wolfholle, 3 Au Jai'dinier, 4 In de Stadscliaal, J» Au Café Beige, 6 In de Kroone, 7 In de nieuwe Leene, 8 ln de Goud Fezant, 9 In 't Hoekje, 13 In de Cantine, 14 In 't Couthof, 15 ln 't Hof van Brussel, 16 ln de Komstraat, 17 In de Cantine, 18 In 't Ainkeveld, 19 Estaminet de lTnion, 22 In 't Kasteelhof, 93 In de Rhetorika, 94 In de Banken linde, 95 In het Zwijnland, 96 In het Doorntje, 97 In den Faizant, 98 In het ond Gouden Hoofd, bij Gustave Salomé, Pottestraat. 99 In den Haas, 36 In de IVieuwe Stad Veurne, 33 In 't Handelshuis, 34 In den Transvaal, 35 Au travers, Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs. Bijzondere Occasie Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Vlakte 5 aren 29 cent. Zeer voordeelige voorwaarden. Aanstonds te huren in stad Twee schoone werkmanswooningen, Men vraagt Deftige en vlijtige BEDlEflDE Vast loon en Kommissie. Schrijven Maatschappij Singer, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. Fagootjes Hout, HUIS VAN VERTROUWEN. OVERZICHT EENIGE NIIJNER PRIJZEN Noordstraat, 14, POPERINGHE. W iiitei-stoff en Café de la paix, Groote Markt, POPERINGHE. MARKTPRIJZEN. Bijzondere keus en laatste nieuwigheid van KLEIN.— ITV DE^ B4LLOM.GROOT. Yperstraat, 54, POPERINGHE, Groote keus van MANSKLEEDEREN. 2his 4, BoterstraatYPER. Tekoopstelling van groote nieuwigheden in alle slag van Fourruren. HET EEIVIGSTE 1IL1S Verkoop van Vellen voor Jacquetten, Boleros en Paletots. Op vi'aag snijd men deze op patroon. Groote keus van Hoeden, Klakken Kinderartikelen. In Sint-Arnold. HUIS VAN VERTROUWEN K TÉIÉPH0NE 33 9 Café-Restaurant, Kue tic la Station, Prés de la Gare, YPRES, TENU PAR DINERS Cuisine Bourgeoise, Beefsteacks a toute heure, Chambres pour Voyageurs. PMX MODÉRÉ8. GROOTEN KEUS VAN aan zeer goedkoope prijzen, Casselstraat, 49, POPERINGHE. worden genezen door het gebruik van den beroemden MAAGDRANK IMPE Tc bekomen bij APOTHEKER, Bertenplaats, POPERINGHE. Allergrootste keus In alle slag van aan den Hoek der Watoustraat, POPERINGHE. Huls van Wertrouweii. Horlogiemakerie, Goudsmederie, Juweelhandel. Gasthuisstraat, 8, Poperinghe. Monters in Goud, Zilver en Nickel, Eenige verkooper der echte ijzerweghorlogien ROSKOPF en der OMEGA. Allergrootsten keus van REGULATEURS, PENDULEN WEKKERS 1 Alsook van Diamanten Paruren, gouden Kettingen, Brochen, Dormeusen, Ringen, enz.—Alles gewaarborgd Brillen, Xeusnypers «Sc Barometers. Werkplaats voor het herstellen van Horlogien en Juweelen. Let wel op het adres (Rechtover het Gasthuis). Maandag namiddag is het duitsch oorlog schip Zielen in de haven van Brugge aan gekomen. Het vaartuig lag gemeerd in de groote binnendok het is 75 meters lang en 12 breed. De bewapening bestaat uit twee snelvurende kanons Het schip heeft eene snelheid van 12 knoopen. De bevelhebber, de korvetkapitein Smaltz, heeft 6 officieren en'130 manschappen onder zijne bevelen. De officieren hebben maandag namiddag een bezoek gebracht aan M. den baron Ru- zette, gouverneur der provincie, 's Avonds woonden zij een weldadigheidsfeest bij ten voordeele van het werk der behoeftige ouder lingen. Dinsdag werden de duitsche officie ren in het stadhuis ontvangen 's avonds woonden zij eene vertooning bij in den schouwburg. Woensdag en donderdag heb ben de duitsche zeelieden de monumenten en de muzeums bezocht. Vrijdag verliet de <>Zie- ten» de haven om naar Wilhelmshaven terug te keeren. Ten gevolge van een geval van builpest te Duinkerke waargenomen, is Dr Voituron, opziener van den gezondheidsdienst, vrijdag naar Oostende gekomen ten einde, in over eenkomst met de gezondheidskommissie dier haven, de noodige voorzorgen te nemen. Al de schepen die van Duinkerke te Oostende aankomeD, alsook dezen die op zee in aan raking gekomen zijn met schepen uit eerst genoemde haven, zullen door de geneesheeren van den gezondheidsdienst bezocht worden. Het is gebleken uit de lijkschouwing dat de ongelukkige vermoord en bestolen is. Het meisje vertelt dat dit niet de ware oorzaak is, maar wel hare weigering om aan de ongepaste grillen en aanzoeken van den vader gehoor te geven. De vader werd tot 2 jaar en 8 dagen ge vang veroordeeld. Maandag heeft de onderzoeksrechter van Rijssel, op verzoek van zijnen kollega van Bergen, Desmith gekonfronteerd met 12 hotelhouders of hotelbedienden van Bergen. Dit geschiedde om te weten of de betichte niet gelogen heeft toen hij beweerde dat hij den avond van de misdaad geholpen heeft aan de afbraak van een peerdenmolen, op het foorplein te Bergen. De getuigen ver klaarden dat Desmith eens bij hen in huis geweest was, doch zij wisten den dag niet te zeggen. Desmith loochent nog altijd krachtdadig alle medeplichtigheid aan moord. Het is thans vastgesteld dat Desmith ge kend was door Marie Wauthier, doordat hij vroeger boerenknecht, was te Havay, en doordat de zuster van het slachtoffer als meid in de herberg woonde waar Desmith verbleef. Men veronderstelt dus dat Desmith in het huis der rentenierster is willen drin gen om te stelen en toen hij de meid herkende die de deur opendeed, haar zal vermoord hebben uit vrees van verraden te worden. Maandag nacht rond 2 ure is een gewel dige brand uitgeborsten in het midden telefoon-kantoor, dat op de melkmarkt gansch het bovengedeelte van Tietz' maga zijnen inneemt. In een oogwenk stonden de vier verdiepingen in laaie vlam. Dadelijk was de brandweer ter plaats en werd met blusschen aangevangen, doch elke poging om het gebouw te vrijwaren was te vergeefs, en met oorverdoovend gedruis stortten, de eene na de andere, de talrijke ijzeren stel lingen neèr, waarop de telefooneraden be rusten. Rond 3"Ya ure was de brand aan 't verminderen van het telefoonkantoor is geen nagel overgebleven't gelijkvloers is ongedeerd, doch de daar opeengestapelde koopwaar ligt onder water. De verwarring zal erg zijn daar men voor langen tijd 4 tot 5 maanden verzekert men van den telefoon zal beroofd zijn. Men raamt de schade op 500.000 fr. waar van 150.000 fr. koopwaren van het maga- Tietz die niet verzekerd waren. Men denkt dat de brand toe te wijten is aan de warmteleiders die men maandag voor de eerste maal aansteken had. Wie bij deze ramp een vergenoegd gezicht irokken, waren de telefoon-juffers en win keldochters van Tietz, die dinsdag morgend op het gewone uur aan het werk wilden gaan. De eersten vooral hadden er een bui tengewoon plezier bij. De oversten gaven haar voor onbepaalden tijd verlof. Indien ze gedurven hadden, ze zouden wel aan 't dansen gegaan zijn en lachend en glibbe rend trokken zij op de wandeling. Eenigen tijd nadien kwamen de inwoners van het huis naar de toekomstige gehuwden zien en vonden ze uitgestrekt.ten gronde. Geneesheeren ter hulp geroepen konden de kunstmatige ademhaling toepassen. Bei den zijn gered. De kinders zijn naar hunne ouders teruggebracht. Het parket is ter plaats geweest. twaalf kadetten, die het aannemingsexaam hebben kunnen afleggen, zijn MM. De Wallheyns, van ThienenVerné, van Gent Dubois, Lapon, van Schaarbeek Rosmant, van VerviersTournaye, van StavelotBil lens, van St-Stevens-Woluwe Mommens, van Gent; Anthone, van BergenMonteyne, van Poperinghe; Lèbe, van Verviers; Le- roux, van St-Gilles-Brussel. Maandag aanstaande moeten zij aan boord zijn van het.vlottend schoolschip, te Ant werpen. De vierde officier van dit school schip is benoemd, het is M. Padward, die onlangs zijn exaam van eersten officier af gelegd heeft. De R. C. Rickmers wordt tegen den 15 december te San-Francisco verwacht. Met de veertien kadetten die op zee zijn, zal het schoolschip ongeveer vijf-en-twintig leerlingen tellen. Het was dus Woensdag, 23a October, de verjaardag van vader Adam. Geboren den 23n October van het jaar 4004 vóór Christus, zou de man nu, ware hij blijven leven, juist 5,911 jaar en 11 dagen zijn geweest. Onge lukkiglijk is hij gestorven, in den gezegenden ouderdom van 131 jaar, een ouderdom die voor een papegaai slechts normaal mag hee- ten, maar die, voor een mensch al heel schoon is. gewoon onderzoek der hengsten van in- landsch ras, bestemd tot den openbaren springdienst in West-Vlaanderen, gedurende het jaar 1908, zal plaats hebben op de nage- melde dagen Te Yper, op Maandag 4 November 1907, Te Thourout, op Woendag, 6 id Te Veurne, op Zaterdag 9 id Te Ghistel, op Maandag 11 id Te Brugge, op Dinsdag 12 id Te Kortrijk, op Donderdag 14 id Onmiddelijk na het onderzoek, prijskamp voor de omschrijvings- en bewaringspre- miën ingesteld voor hengsteveulens en heng sten van inlandsch ras. De prijskamp voor de provinciale premiën zal gehouden worden te Brugge, op Zaterdag 16 November. van 27 October tot 3 November. Geboorten. Yvonne Beddeleem, d. v. Gaspard en Elodie Vanhollebeke.Emeric Garcy, z. v. Fidéle en Mathilde Verhelst.— Angèle Lequien, d. v. Jules en Zenobie Papegaey.Georges Dochy, z. v. Hilaire en Maria Quaghebeur. Overlijdens.Deprez Irma, 10 maanden, wijk L.Maertens Victor, 72 jaar, wedu- waar van 1° Eugenie Richers en 2° Nathalie Pardoen, Priesterstraat. Huwelijksbeloften. —Albert Denut, han delaar met Marie Huys, zonder beroep beide in stad.Emile Desmyter, landbouwer te Poperinghe met Herminie Bervoet, bijzon dere te Wou men. Huwelijken.Elie Quaghebeur, 27 jaar, werkman te Boeschepe met Celina Riem, 20 jaar, werkvrouw te Poperinghe. van 12 Sept. tot 12 Oct. Geboorten.— Delmotte Clara.Catteeuw Angela. Vandermarliere Félix. Feryn Margaretha.Decorte Gabriella.Depuydt Angela.Verhulst Camille. Overlijdens. Hauspie René, 40 jaar, echtg. van Eugenie Maerten. Decroos Mau rice, 7 maanden.—Saesen Clement, 3 1)2 j Timperville Rosa, 70 jaar, echtg. van Paulus Bouckenhove.Octavie Devey, 50 j. wed. van Velain Remi. Huioelijksbeloften.Sergier Camille met Salomé Maria.Cappoen Jérémie met Van- dromme Maria.Deschodt Amand met Cor- nette Maria. Huwelijken.Emile Leclaire met Irma Huyghe.—Charles Dekervel met Leonie De schodt.Emericus Six met Maria Debergh. van ln tot 31" October. Geboorten.Luyssen Gaston, z. v. Camiel en Haelewyn Marie.Vandromme Medard, z. v. Camiel en Caneele Hortencia. Huwelijken.Huyghe Leon, bakkersgast te Westvleteren met Devloo Juliana, dag loonster te Grombeke. bij de Kinders Denorme, Elverdinghe-kals. A la Tête «Ie Bronze, den Maandag, bij Desmarets Gustave, Yperstraat. Bn de Schrijnwerkerij, den Zaterdag, bij Cyrille Merlevede, Watoustraat. In 't Hoekje, den Dinsdag, bij Gustave Liefooghe, bij O. L. V. kerk. bij Aimé Theeten, St. Jan-ter-Biezen. bij Charles Dujardein, Werfstraat. bij Jules Deschodt, Boescheepstraat. bij Eudoxie Beesem, Noordstraat. bij Jules Dondeyne, Yperstraat. bij Maurice Vandevoorde, gareelmaker. Bruggest. bij Pieter Merlevede, Boeschepekals. bij Jules Couwet, Veurnestraat. bij de wed. Vanderbeke, Yperkalsiede. lO In Oostvlaandcren, bij Camille Debruyne, Boescheepstraat. 1 f Au Dare St. Georges, bij Auguste Merlevede, Reninghelstkals. 19 In St. Six-molen, bij de wed. P. Dewancker, St. Sixstraat. bij René Timperman, Noordstraat. bij Charles Declercq, Proven-kalsiede. bij Paul Temperville, Meessenstraat. bij Emile Decorte, Komstraat. bij Franqois Vankemmel, Casselstraat. bij Emile Dezwarte, Westvleterenkals. bij Theophile Lauwers, Yperstraat. 29 In de Kruisstraat, bij Jules Logie, Reninghelstkalsiede. SI ln de Lelie, bij Hector Benoot, Veurnestraat, bij Camille Merlevede, Rekhofstraat. bij Theodore Devos, Provenkalsiede bij Hyppolite Boone, Crombekekalsiede. bij Maurice Bondeweele, Abeelekalsiede. bij Jules Legrand, Pottestraat, bij Henri Glorie, Provenkalsiede. bij Alois Verbieze, Pottestraat. bij Louis Ghynebeire, Veurnestraat. 31 In den Casino, bij de Wed. Tydrick, Groote markt. 39 In St Michiel, bij Henri Ghillebert, St Michielstraat. bij Henri Catrycke, Casselstraat bij Henri Verhaeghe, Bruggestraat. bij Modest Gheldof, Meessenstraat. TE VERKOOPEN De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen in stad. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. Een allergerievigst huis met zaal 30 me ters lang op 5 breed, hof, aalput (150 stan den), citern- en pompwater. met uitweg langst straat goed berijdbaar, 39, Casselstraat, recht over 't groot portaal van O. L. Kerk. t Klein en goed gelegen Handelshuis tè Poperinghe SchrijvenVaessen, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. aan 5 fr. te maande. Inlichtingen ten bureele dezer. voor den verkoop van NAAIMACHIENEN te Poperinghe en omliggende. voldoende om de stoof te aansteken, te verkrijgen bij Cyrille Verstraete- Quartier, »Au Lion d'Or» Vlamingstraat, Poperinghe, aan fr. 1,75 het honderd. Die er eens gehad heeft, wil er niet meer zonder, zoowel voor 't gemak als voor den goedkoop. Ik heb de eer mijn klienten ter kennis te brengen dat mijn huis gedurende geheel het winterseizoen van gemaakte klee- deren voor mannen en kinderen, alsook van een grooten keus modelpardessus en kostumtjes voor kinderen. schoone kinderpardessus te beginn. a fr.8,50 kinderkostumijes 3,50 engelsche leeren broeks z. g. qualiteit 3,75 eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,50 een groot assortiment capuchons lequal. onmogelijke concurentie te beginn. h 3,25 Manskostumen te beginnen a fr. 14,00 Ik brenge ook ter uwer kennis dat de personen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hun ne stoffen willen leveren, evenwel met zorg en spoed zullen bediend worden en wel gekomen zijn. Uw Dienaar, Ik heb de eer U kenbaar te maken dat gij bij mij kunt bekomen alle slag van voor mannen en vrouwen foulards, baais in sayette. pardessus-stoffen, sargiën, sayet- ten, neusdoeken, koussen, hemdens, schor ten, alle slag van coupons voor man-, vrouw en kinderkostumen, merceriën, kruideniers waren, enz. Er is bij mij ook te verkrijgen alle slag van ZAAILIJNZAAD, gewassen in de meest daartoe geschikte streken van Frank rijk ik verkoop het gewaarborgd Tonne- lijnzaad en Lijnzaad voor het voeden van vee. N.-B. Op vele plaatsen heeft men verleden jaar fransch lijnzaad gezaaid en in 't alge meen is het overal zeer wel gelukt. Door mijne goede waar en matige prijzen, hoop ik eenieders vertrouwen te winnen. Poperinghe, markt van den 31 oct. Tarwe heet. 16,90-Rogge 14,25-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 3,75 -Hoppe de 50 kilo, 35 fr. Yper 26 Oct. Tarwe, 100 kil. 21,00- Rogge, 19,50 a 20,00-Haver, 19,00 a 19,50- Aardappels, 100 k. 6,50-Boter, 3,00 a 3,25 -Eieren het 26, 3,90 a 4,42. Dixmuide 28 Oct. Tarwe, heet. 16,50 Aardappels de 100 k. 7,00 a 0,00-Boter de kilo, 3,10 a 3.50-Eieren het 25, 3,50. Kortrijk 28 Oct. Tarwe, heet. 17,50- Rogge, 14,50-Haver, 17,00- Chicorei 100 k. 16,00 - Boter de 1/2 k. 1 55 - Eieren, 3,90 - Koolzaadolie 100 k. 84,50-Lijnolie, id. 57,00 Koolzaadkoeken, id. 35,50- Lijnzaadkoeken, id. 28,50. Kortrijk veemarkt 28 Oct. 344 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 110 Veerzen, le klas 96—2ekl. 913ekl. 87 49 Ossen, 94— 84— 75 141 Koeien, 938478 44 Stieren, 92— 87— 76 Brussel 29 Oct. 370 varkens, op voet de kilo, 0,90 a 1,05. Cureghem-Anderlecht 29 Oct. 3,081 Varkens, op voet de kilo, 0,86 a 1,00 Meststoflfen. Zwavelzuren Ammoniak.Het Coinp- toir du sulfate d'ammoniaque van Brussel deelt ons de volgende prijzen mede20/21 °/0 stikstof, 29,00 fr. Oct. - 29,50 fr. Nov.-Dec. - 30,00 fr. Jan.-April de 100 kilos in zakken, wagon Brussel of pariteit volgens hoeveelhe den en bestemming (zonder verbintenis). Wilt gij in volle vertrouwen en aan genadige prijzen gediend worden, wendt u tot het huis Mercerie. Bonnetterie. Alle Kleerstoffen. Hoeden. KlcLkrlcen. Alles was Confectie betreft, enz. enz. Dus, let wel op het adres en wendt u lot het huis C, Battheu-Baekeroot, Yperstraat, 54, Poperinghe. Ik bevind mij den Vrijdag op de markt. van stad waar alle vellen-artikels zelve bereid en verwrocht worden. Men belast zich met het maken, veranderen van fatsoen en herstellen naar begeerte, aan zeer genadige prijzen. HET HUIS HEEFT GEEN ANDER VERKOOPHUIS IN STAD. Casselstraat, 127, Poperinghe, Timmer- en schrijnwerk, A lie slag van Meubelen, zooals Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas 35 Keukenkas 18 Ronde Tafel 14 Herberg-Tafel 6,50 ftebloemde Zaten voor Stoelen, enz. enz. Kuisschen en vernisschen van Meubels. Nuremberg30 Oct.Markt vast. Markt waar le kwaliteit 62 - 68 fr. 2e kwaliteit 45 - 60 fr. Hallertau 85 - 100 fr. Elzas 80 - 90 fr. Spalt 95 - 105 fr. Saaz 105 -120 fr. De prijzen zijn nominaal dezelfde gebleven, doch de gang der markt is verbeterd. Londen, 28 Oct. Markt vastgoede waar 80 - 125 fr.mindere 50 - 80 fr. Er is wat vraag naar goede belgische producten. Brussel, 30 Oct.Markt vaster. Pope ringhe (stadslood) 30 - 35 fr. Aalst 42 - 44 fr. Weinig verhandelingen. Aalst, 26 Oct.Markt kalm, 43-44 fr. Weinig zaken. De voorraad bij de planters overtreft geen derde deel van den hopoogst. Poperinghe, 31 Oct. Markt vaster. Stad 30 - 34 fr. Parochie 2 8 - 30 fr. Er is gestadig vraag naar goede producten. bekroond geneesmiddel in de internationale tentoonstelling van Spa 1907. ÏOURRÜREI AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1907 | | pagina 4