JilEUWS DIT BEkGIE. Provinc. Wegwijzers FOTJHRUHEIT j^gjagyCamille Êatthea-Baekeroot, BIJZONDERE OCCASIE. HANEN KAMP LANÜBOUWBERICHT. Gouden zaak FQÜRRUREN jVIédavd BENTIN. Een groot Woonhuis UITVERKOOP TOBLER TE PACHTEN bij DELBAERE-LAHA Y Allerschoonste Zaaihaver, bij R. MAERTEN-BOOKET EEN HERBERG Wetensweerdigheden. HOPPE. Feesten en Vermakelijkheden Deftige en vlijtige BEDlEfiDE SCHOONE CUlSINiÈRE Jules Oebruyne, LOUIS SAMYN, Vlakte 5 aren 29 cent. GRÖOTEN KEUS VAN Hen zoekt te Huren Algemecne beweging van den Burgerstand gedurende't jaar 1907, Op ZONDAG 12 Jan. 11 ETS BE HG KE 4 In «le Steenhouwerij, Eenige jaarSijksche Kermis Combat met den Vogelpik FLESSCHESCHIETiNG, PRIJSKAMP OP DEN VOGELPIK. BURGERSTAND van POPERINGHE Te bekomen in den Bazar BIJ SANSEN'DÊCORTE, Bijzondere keus en laatste nieuwigheid van KLEIN.II\f I>Erv BALLON.GROOT. Yperstraat, 54, POPERINGHE, Groote keus van MANSKLEEDEREN. Men vraagt STERFGEVALLEN. Te Koop Popeiinghe (Abeele bij de Statie). Op Zondag 12 Januari 1908, Au Repos des Voyageurs, bij A.DECLERCQ, Inleg 5 fr.Terug 12 fr. Pluim voor pluim. Kamp doodelk zijn geld. A. Bustraen. D. Coucher. BERICHT Ik heb de eer de belanghebbende te berichten dat ik een Zwijnebeer houd en ermede ten huize ga, aan den ouden prijs van 1,50 fr. Herbergier, St Jans Capelle, Watou. Echt Riga's Zaailijnzaad, het meest opbrengende YoederbeMzaad, echt Merkemsch Klaverzaad, enz. Gediplomeerde Kleermaker, Priesterstraat, 15, Poperinghe. te verkoopen of te verpachten Groote vermindering van prijs. Allervoordeeligste voorwaarden. aan zeer goedkoope prijzen, Casselstraat, 49, POPERINGHE. Hotel La Bourse du hourlon 16, Gasthuisstraat, Poperinghe. Gegalvaniseerd IJzerdraad voor de HOPPE. Eerste kwaliteit van ZADEN in alie slag. Uit ter hand te koopen aan prijs van factuur. POPERINGHE, Chocolat au lait Suisse. te Abeele. Allergrootste keu» bh salie van aan den Hoek der Watoustraat, POPERINGHE. Men heeft zondag avond, op ongeveer twee kilometers van Tanger, het lijk gevon den van een Spanjaard, wiens hoofd met een mes afgesneden was. Deze misdaad, waarover nadere inlichtingen ontbreken, heeft te Tanger- eene groote ontroering ver wekt. Nederland. Dinsdag gebeurde een schrikkelijk ongeluk op het ijs, in Friesland. De Landbouwer Steurs van Weenermoor. reed in slede naar Leer, met zijne vrouw en zijne drie dochters, langs de golf van Ems. Opeens brak het ijs en de ongelukkigen verdwenen in de diepte zonder dat er kon aan gedacht worden hen te redden. Men heeft drie lijken opgehaald. STADSNIEUWS. Een zesjarig kind doodelijk ver brand. Een pijnlijk ongeluk is zaterdag avond voorgevallen ten huize van Alphonse Vanhollebeke - Laconte, bakker, wonende langs de Elverdinghe-kalsiede. Rond 0 1)2 ure moest de vrouw naar den winkel gaan om iemand te bestellen, hare twee kinderen, Albert, 6 1)2 jaren en Henri, 3 jaren, die rond de stoof zaten, alleen in den keuken latend. Het 3jarig knaapje trok een ijzeren kom met kokend water van de stoof en wierp ze zoo ongelukkiglijk omver, dat zijn ouder broertje over gansch het lichaam erg ver brand werd. Op het hulpgeroep kwam de moeder toegeloopen maar ondanks al de goede zorgen is het arme kindje dinsdag morgen tengevolge der schrikkelijke brand wonden overleden. Op het ijs. Met den vorst waren de schaverdijners zondag laatst gansch in hun- nemschik, en 's namiddags krioelde het van volk op den vaart. Hier en daar viel er een half in 't water maar toch zonder noodlottige gevolgen. J. Cleenewerck die ook aan het schaverdijnen was achter het kollegie, wilde onder de brug voorbij, toen hij zoo geweldig met het hoofd tegen het geweif stootte, dat hij, erg gewond, achterover viel. Aanranding en messteken. Zon dag nacht om 12 ure verlieten eenige verbruikers de herberg Au Pare Guiltaume- Tell bewoond door de kinders Denorme, langs de Elverdinghe-kalsiede, toen Jules Messiaen, van Poperinghe, die den eersten buiten gegaan was, op 't onverwachts door een onbekende vastgegrepen werd die hem drie geweldige messteken toebracht, een boven op het hoofd, een in de schouder en een in het linkeroog. Daarop nam de dader de vlucht. Eenige minuten voor 12 ure had een kerel uit genoemde herberg buiten gezet geweest omdat hij ruzie zocht tegen Prosper Missi- aen, broeder van het slachtoffer, en 't was dezelfde die buiten, midden den steenweg, blijven wachten had om zich te wreken op den eersten die buiten kwam. Ongelukkig lijk was er niemand die hem kende. De wonden van Messiaen werden wat afgewasschen en de jongeling ging dan huiswaarts. De poiite-kommissaris werd over de zaak ingelicht, maar 't was een moeilijke taak den onbekenden dader op te zoeken. Hij ge lukte er nochtans in en dinsdag morgen reeds werd de kerel aangehouden, 't Is zekere Philemon Suffys, oua 19 jaren, geboren te Woesteu' en knecht bij de wed. Adriaen, landbouwster, te Poperinghe. Eerst trachtte de kerel te loochenen, maar behendig on dervraagd door den heer politie-kommissaris, moest hij wellicht bekennen den dader te zijn. Dinsdag namiddag stapte het parket van Yper alhier af, en, na een kort onderzoek, werd Suffys naar het gevang van Yper overgebracht. Volgens de bestatigingen van den heer Lagrange, wetsdoktor, is het oog van Mis- siaen, gansch uitgeloopen. Veto ongeval. Maandag namiddag kwam Albert Brabandts, wonende in de Boescheepstraat, per velo huiswaarts van Westoutre. In eenen neerloop botste hij met geweld tegen een rijtuig. De jongeling werd van zijn velo in den gracht geslingerd en bekwam nog al erge wonden aan hel aange zicht. De vele was in stukken, hij liet hein achter in eene herberg en gerocht met veel moeite te voet t'huis, hij is nog bedlegerig. Dronkaard. Dinsdag namiddag kwam de heer politie-kommissaris vergezeld van eenen agent de Veurnestraat voorbij, toen bij de herberg van Charles Worms ge komen zij er een dronken persoon, zekere Karei V..., zagen, die ruzie zocht. Zij deden hem mede en sloten hem op tot hij nuchter werd. Konijnen dief stat. Dinsdag nach' werden bij René Lermytte, landbouwer, bij De Landing langs'de Proven-kalsiede, een tiental konijnen gestolen. De daders zijn onbekend. AanrandingDonderdag avond in 't naar huis gaan werd Camille Lermyte, 17 jaar oud, wonende bij den Boterpot, door een zijner gebuurs aangerand en wat slagen toegebracht op zijn hulpgeroep kwam men toegeloopen, waarop de dader de vlucht nam. Lermyte beweert een beursje inet 2 fr. 50 erin gestolen te zijn. Door koninklijk besluit is de nijver- heidsmedalie van tweede klas verleend aan M. Justin Vandenameele, schoenmaker. Rousselare. Kind, verbrand.Za terdag avond zat de 31/2 jarige Lucien Acx, nabij de keukenstoof om zich te warmen, terwijl de moeder het huishouden verzorgde. De moeder verwijderde zich een oogenblik. De kleine Lucien ging op den stoel staan en wilde aan den kokenden waterketel drin ken. De arme knaap slurpte stoom en ko kend water in en werd ijselijk verbrand. Op 't geschreeuw van het slachtoffer kwam de moeder toegeloopen zij riep geburen en deed een geneesheer halen. Alle zorgen ble ven evenwel vruchteloos. Maandag morgend is het arm kind te midden van schrikkelijk- ste pijnen bezweken. Het huishouden Acx telde zeven kinderen. fêerkdieften. Te Oudenburg. Maandag nacht zijn dieven in de sakristij der kerk gedrongen, en hebben er voor rond de 1000 fr. weerden ontstolen De H. Hosties lagen op den grond uitgespreid. Te Slype Woensdag nacht hebben stoutmoedige en heiligschende dieven de ijzeren staven doorgezaagd voor het venster van de sakristij der kerk. De schurken lieten zich dan afdalen en braken het metselwerk af rond de brandkas bij middel van een hamer en een beitel konden zij de kas ope nen en de gouden en zilveren kerksieraden ter weerde van 6,000 fr. stelen. Op den weg van Slype naar Middelkerke heeft men don derdag morgend de gewijde Hosties terug gevonden, alsook eenige koperen voorwer peti zonder weerde voor de-dieven. Het par ket van Brugge is ter plaatse gèweest. De F. II pastoor was donderdag morgend verplicht in eene naburige gemeente een kelk te halen voor mis te kunnen lezen. Thotsrotat. Wild stroopersdrama. Dinsdag nacht heeft er, op het jachtgoed van den heer rechter M. van de Walle van Brugge, en alhier gelegen, eene geheimzin nig wildslroopersdrama plaats gehad. Terwijl de 21 jarige schoenmaker L. Van Walleghem aan het wildstroopen was met twee anderere jongelingen nabij de hofstede van Henri Dollet, werd hij door een geweer schot in het hoofd getroffen. Zijne gezellen namen hem op en droegen hem tot aan zijne woning, waar zij hem voor de deur legden. Zulks deden zij waarschijnlijk om niet ge kend te worden en in de meening dat het gerecht alzoo van niets zou weten. De gendarmerie heeft onmiddelijk een on derzoek ingesteld en in den namiddag is het parket, van Brugge ter plaatse gekomen. De jongeling, die in wanhopigen toestand verkeert, is ondervraagd, maar over den loop van het onderzoek wordt het stiptste geheim bewaard. Naar wij vernemen, zou er echter geen kwestie kunnen zijn, zooals sommigen den ken. van eene ontmoeting tusschen twee wildstro'opersbenden die elkander voor jacht wachters zouden hebben kunnen nemen. Het gerecht hoopt echter het geheim te ontdekken. Ilossuyf. Doodelijk ongeluk. De trein 1652, van Rönsse naar Moeskroen, kwam zondag morgend, ten 10 ure 45 te Bossuyt aan. Eene der reizigsters, mad. Van den Bulcke, 65 jaar oud, woonachtig te Moen, bleef in het afstappen van den trein met haren mantel aan de portel haperen. De trein reed voort en de vrouw kon haren mantel «iet meer losmaken. De barreel- wachter Theofïel Withouck sprong haar ter hulp, doch beiden werden meegesleept Withouck moest loslaten en rolde ten gron de, zonder dat hij zich bezeerde. Mad. Van den Bulcke werd nog verder meegesleurd toen de trein eindelijk kon stoppen, was zij reeds door een der wielen overreden. De ongelukkige was zoo vreeselijk gekwetst dat zij rond den middag in de hevigste pijnen gestorven is. iteelitbnnk van liruggc. Au gust Casier, 69 jaar, landbouwer, te Zedel- ghem. die op Allerheiligendag laatst in een gevecht met zijne vrouw, deze met een hamer zoodanig op liet hoofd sloeg dat zij 1*4 dagen daarna stierf, werd zaterdag veroor deeld tot 1 jaar gevang en 100 frank of een maand. ESs uigge. - Groote brand. - Dinsdag nacht heeft een geweldige brand den groo- ten winkel van eilegoederen, linnengoed, stoffen en kleederen der echtgenooten Zwartjes-Aunys, in de Sl Jacobstraat, ver nietigd. De Brand begon rond 3 ure en de pompiers die seffens ter plaatse waren be streden het vuur met al hunne krachten. Ten 5 ure was alle gevaar verdwenen. Het dak van het huis en de bovenkamers zijn gansch vernieldDe schade is aanzien lijk. Er waren voor 60.000 fr. koopwaren in huis en slechts voor 40.000 fr. verzekerd de woning was verzekerd voor 12.000 fr. Er is meer schade aangericht door het water dan door het v uur. Rechtbank van Gent. Slecht Geld. Een persoon te Gent is beticht een slechten dubbelen frank uitgegeven te heb ben. De rechtbank veroordeelt hem tot 300 franken boete of 3 manden gevangenisstraf. Gent. Vreeselijke Spoorwegramp. Aan de Dampoort zijn gistermorgen om 11.lA ure eene vrouw en 4 kinders door eene aan- stoomende locomotief gevat. De vrouw Marie Coppieters, echtg. van Jan Morsel, haar jongentje Clement, 4 jaar, en het 3 ja rig meisje van Th. Coppieters, Lucie, werden letterlijk in twee gesneden en vermorzeld. Het 5 jarig meisje van Th. Coppieters, Clementine, werd het linker beentje afgereden en een jongentje Fransken, zoon van Marie's zuster is ongedeerd ge bleven. SSrtissel,Schrikkelijk. Donderdag morgend gebeurde er een schrikkelijk onge val in een zinnelóozengesticht uit den om trek der hoofdstad. .Een der zinneloozen M X..., 36 jaar oud, fiad, men weet niet hoe, eene lange speld in zijn bezit gekregen. Opeens hoorde men hem ijselijke kreten slaken. De bewakers kwamen toegeloopen en vonden den man gansch bebloed. De suk kelaar had zijne twee oogen uitgestoken. Het parket is in den namiddag ter plaats geweest. Hier en Daar^-Te Moeskroen was de Vrouw V... bij de keel gegrepen door haar man die dronken tehuis kwam. De vrouw kon vluchten en wierp een mes in zijne richting. De punt van het mes trof hem aan de knie en sneed de dijbeenslagader open. De mam stortte neer en bloedde dood, on- naDks de pogingen der vrouw die zoo goed mogelijk liet bloed zocht te stelpen.Te St-Aman«lsberg heeft César Neits, zijne 20jarige vrouw zes geweldige slagen met een hamer op het hoofd toegebracht. De toe stand van het slachtoffer is zeer erg. Te Branchen heeft een jong meisje, Maria H..., haar kindje onmiddelijk na zijne geboorte verwurgd. Te Erquêlines werd M. Wau- quier 'snachts in zijn bed doodgeschoten. Uit het onderzoek bleek dat het de minnaar der vrouw was, die op haar aandringen dew man doodgeschoten had. Beide zijn aange houden. De lifkgtleclitiglicdleii van mi nister «Ie Trooz. - Maandag voormiddag heeft het lland aan wijlen minister de Trooz eene echt koninklijke begrafenis bezorgd. Het weder was buitengewoon guur en een ijskoude noord-ooster wind verkleumde de talrijke nieuwsgierigen die reeds van 9 ure in den omtrek van het paleis der Kamer, in de Wetstraat en in den omtrek der hoofdkerk post gevat hadden. De ordedienst werd ge daan door de gendarmerie te voet en te peerd.de policieen de pompiers der hoofd stad, allen in groot uniform. De lijkkist werd bijgezet op het praal baar, in de indrukwekkende rouwkapel van het paleis der Kamer alwaar verscheidene lijkre- dens door hooggeplaatste personen uitge sproken weiden. Na de plech'ige lijkdienst te Brussel, is het lijk van den betreurden minister per bij zonderen trein naar Leuven gebracht ge worden. De overheden gansch het garnizoen en de korpsen van de burgerwacht hebben het lijk naar Heverlé vergezeld, waar hei bijgezet werd in den familiegraf kelder aldaar. II. Schollaert, kahiiictalioof*!.— Het staat thans vast dat M. Schollaert de taak hem door den Koning opgedragen, heefi aanvaard en als plaatsvervanger van M. d Trooz zal optreden. Het Staatsblad deelt in zijn nummer van vrijdag laatst de twee koninklijke besluiten mêe, waardoor M. Schollaert, minister van Binnenlandsche Zaken benoemd word en het ontslag der andere ministers geweigerd. Nieuwjaar in de groote post ie Itnisscl. Het postbureel van Brussel heeft, ter gelegenheid van Nieuwjaar, 600 duizend geïllustreerde kaarten voor de stad en de provincie uitgedeeld 880,000 visiel- kaarten werden gelicht voor den brussel- schen omtrek alleen, en 735,000 voor het binnenland, 't zij 35.000 meer dan verleden jaar. En alle jaren zegt men dat het gebruik kaartjes te zenden met nieuwjaar, uitsterft Voor den dienst der uitdeeling werden er 600 man gebruikt, 150 meer dan naar ge woonte. De dienst van bet uitzoeken der brieven en kaarten werd op den post gedaan door 186 man. De lichting der postbussen werd gedaan door 134 soldaten en 140 gewone bedienden. Het electriek sfempelmachien heeft op 30 december 185,300 kaarten en brieven ge stempeld, 300 000 den 31 december, en 121,000 den 1 januari. De zelfwerkende uitdeelers van postzegels en postkaarten in den Middenpost te Brussel werken uitmuntend. Valsdie vijffrankstukken. Er zijn weer valsche vijffrankstukken in omloop met de beeldteuissen van Leopold II en der Fransche Republiek. De stukken zijn zeer wel nagemaakt en kunnen enkel herkend worden aan het gewicht. Zij zijn nogal wat lichter dan de goede stukken. Zie onder annonce Em. Pattou-Clarys, twee schoone occasiemachienen te koop. I>e Sneeuw. Woensdag morgen woedde over de stad en omstreken een hevige sneeuwstorm. Er heerschte ook een hevige stormwind die talrijke ontredderin gen veroorzaakt heeft aan telefoon en tele graaflijnen van geheel hetland.Verscheidene telefoondraden in stad? werden gebroken. Te Doornik zijn tweejgroote telegraafpalen van 18 meters hoogte,, en waarop meer dan 300 telefoon en telegraafdraden rusten om gewaaid. Al de gemeenschappen met den vreemde zijn onderbroken. Zelden zal men zulke plotselinge afwisselingen in het weder gezien hebben. Zondag vroos het 13 graden onder zero: maandag beaon het zoo snel als onverwacht te dooien, spoedig gevolgd door regen, en vervolgens door sneeuwstormen en rukwinden. "Woensdag avond om 6 ure werden de dooibarrieren gesloten in West-Vlaand eren en sedert Donderdag namiddag is het al weder aan het vriezen. te Bereren-aan- Yzer. 33 geboorten 17, hu wel ij k en26 ster f'ge val 1 en Crombeke. 29 geboorten, 54 intredin gen, 17 sterfgevallen, 72 uittredingen, ver mindering van 6. Loo Bevolking op 31 december 1906 1768. 32 geboorten, 96 intredingen. 35 sterfgevallen, 113 uittredingen. Ver mindering van 20. Stave'e. 26 geboorten, 16 sterfgeval- len, 6 huwelijken. Vlamertinghe. 120 geboorten, 73 in tredingen. 58 sterfgevallen, 147 uittre dingen. Vermindering van 12. Westoutre. 36 geboorten, 32 sterfge vallen, 12 huwelijken. Westvleteren. 62 geboorten, 43 intre dingen. 38 sterfgevallen, 71 uittredingen. Vermindering van 4. Reninghelst72 geboorten, 84 intre dingen. 48 sterfgevallen. 120 uittredin gen. Vermindering van 12. Bevolking op 31 december 1907 2489. Proven. Geboorten mannen 20. vrou wen 24 intredingen 71. 36 sterfgevallen, 59 uittredingen. Vermeerdering van 21. Rousbrugge. Geboorten mannen 35, vrouwen 26 intredingen 92. 38 sterfge vallen, 117 uittredingen. Vermindering van 2. Nuremberg9 Jan.Markt vaster. Marktwaar le kwaliteit 60-65 fr.; 2e kwa- iteit 37 - 50 fr. Hallertau 90 - 100 fr. Elzas 65 - 85 fr. Spalt 85 - 100 fr, Saaz.180 - 210 fr. Groene hop wordt voortdurend gezocht voor de Duitsche brouwerijen. Londen6 Jan. Markt prijshoudend. Merkelijk meer verhandelingen in middel bare hopsoorten, 55-62 fr.; alsook voor betere soorten, 70 - 85 fr. Een groot deel van de Engelsche is nog steeds onverkocht. Brussel, 8 Jan. —Markt prijshoudend. Poperinghe (stadslood) 30 - 32 fr. Aalst (8 merken) 38 - 40 fr. Veel aanbod, weinig verhandelingen. Voor 1908, biedt men reeds Poperinghe 45 fr. Aalst 50 - 52,50 fr. Poperinghe 10 Jan. Markt prijshou dend. Stad 30'-3-1 fr. Parochie 25-28 fr. Men schat dat er nog omtrent 150.000 pond stadshop beschikbaar is. Men spreekt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, die, zoo het schijnt een uit gelezen koffie maakt. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. 1 A la V ilie «le Florence, bij Peter Synave, Boescheepstraat. 2 In 't Neerhof', bij Alouis Dewitte, Casselstraat. 3 In «len IVlikaan, bij August Lermyte, Meessenstraat. Wekelijksche estaminet, den Donderdag. bij Jules Boeket, voerman, R'eninghelstkals. 5 In «le Bleekerij, bij M'édard Roy, Veurnestraat. O In (8e Itelgisehe Vlag, bij Camille Minot, Boescheepstraat. 7 In «le Vink. bij Germain Dewachter, Casselstraat. 8 In St. Cécilia, bij Achille Gauquie, Veurnestraat. 9 A l't'nivers, bij Emile Devos, Yperstraat. 148 In «le Wa^enmakerij, bij Amand Salome, Yperstraat. ff In 't Zilveren Hoofd, bij Justin Ghelein, Yperstraat. 12 In de Uovie, bij Hpnri Vancayzeele, Vogelboek. 111 In «le Ster, bij Edouard Poissorinier, St. Jan-ter-Biezen. 14 In Willem Teil, bij Charles Deweerdt, Elverdinghe-kals. 15 In «l«iii Hert, bij de weduwe Derynck, Groote Markt. 16 In «Ie oude Violette, bij Camille Dumelie, Boescheepst. v in de Zwaluw, bij Jule's Deroo, Duinkerkstraat. Westvleteren. Op'Zondag 19 Januari 1908, in Het. NeerhofbijElie Bamelis, gehucht De Eik stiihangende en vliegen de Flesscheschieting. Inschrijving van 12 1)2 tot 1 1)2 ure. Poperinghe. Op Zondag 2 Februari 1908, ter herberg HET FORT bewoond door Achille Ampen. 30 frs. Prijzen. Inleg 50 cerrt. per man. Inschrijving van 4 1)2 tot 5 1)2 ure. van 5 tot 12 Januari. Gebooiien.Anna Comeyne, d. v. Henri en Clotilde Verbeke.Albert Coutt.enier, z. v. Julien en Romanie Lebbe. Paul De- gruyter, z. v. Henri en Celesta Maerten. Sterfgevallen. Clabau Orner, 6 weken, Renteghelsistraat. Cordenier Vital, 86 jaar, zonder beroep, weduwaar van Rosalie Vanoosten, Komstraat.Becarren Germain, 4 maanden, wijk A.Verfaillie Antoinette, 6 maanden, Casselstraat. Vandewynkel Clemence, 57 jaar, winkelierster, echtge- noote van Charles Briche, wijk G.Van Hollebeke Albert, 6 jaar, wijk D.Delbae- re Regina, 90 jaar, zonder beroep, onge huwd, Casselstraat.—^Sobry Seraphine, 83 jaar, herbergierster, weduwe van Philippus Thayman, Komstraat. Huwelijksbeloften Jules Devloo, hoe- pelsplijter te Poperinghe met Bertha Salomez naaister te Proven.Joseph Vandenabeele, vlaswerkman te Oyghem met Isabelle De- voldere, zonder beroep te Poperinghe. Huwelijk. Achille Cambie, 30 jaar, landbouwer met Irma Debandt, zonder eigen beroep, beide in stad. Memg-elirLg-^n.. De rijken eten wanneer zij willende armen wanneer zij 't hebben en de wijzen alleene wanneer 'zij honger krijgen,' zei Diogenes. Hoeveel dingen zijn er noodigs tot het lopsel Drij mijnheer Hoe, Drij Kent gij niet beter uw katechismus Er hoeven er maar twee Gods woord en water. Zoo, en het kind zoudt gij misschien doopen zonder kind aan 75 cent. Gasthuisstraat, Poperinghe, Wilt gij in volle vertrouwen en aan genadige prijzen gediend worden, wendt u tot het huis Mercerie. Bonnetterie. Alle Kleerstoffen. Hoeden. Klakken. Alles was Confectie betreft, enz. enz. Dus, let wel op het adres en wendt u tot het huis C„ Battheu-Baekeroot, Yperstraat, 54, Poperinghe. Ik bevind mij den Vrijdag op de markt. voor den verkoop van NAAIMACHIENEN te Poperinghe en omliggende. Vast loon en Kommissie. Schrijven Maatschappij Singer, 47, Doornijkstraat, KORT RIJK. Priesterlijke benoemingen. Bisdom Brugge, De E. H. D'Heygere, onderpastoor te Heule, is pastoor benoemd van Ste-Godelieve, te Heule-Watermolen. Zijn onderpastoors benoemd te Heule, de1 E. H. De Sloovere, onderpastoor te Moer- kerke; te Moerkerke, de E. H. D'Hooghe. onderpastoor te Dranoutre; te Dranoutre, de E. H. Clare bout, leeraar in het St-Joan- ries-Berchinansgesticht te Avelghem. De E. H. Scherpereel, bewaker in het kollegie van Nieuwpoort, is leeraar benoemd in het St- .Joannes-Berchmansgesticht te Avelghem. De E. H. Lagae, leeraar in het kollegie van Nieuwpoort, is bewaker benoemd aldaar. Maanda E. H. De ,ag morgend is te Brugge overleden Cock, kapelaan te Iseghem, 49 j. Zwavelzuren Ammoniak. Het Comp- toir du sulfate d'arnmoniaquevan Brussel deeltons de volgende prijzen mede 20/21 °/0 stikstof, - 30,00 fr Jan. 30,10 fr. Februari - April de 100 kilos in zakken,wagon Brussel of pariteit volgens oeveelheden en bestemming (zond. verbin.) TE VERKOOPEN Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs. De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen in stad. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. De Commissie De Schrijver, De Voorzitter, Het Landbouwkantoor FARMENTERY 47, Groeningstraat, Brugge, heeft de eer kenbaar te maken dat er te bekomen is bij den heer Yperstraat, POPERINGHE, rechtstreeks ingevoerd, tot verbetering van den landbouw. Gewaarborgd van kiemkracht, oorsprong en zuiverheid. ALSOOK Priesterkleederen, Kostumen en Pardessus voor Heeren en Kinderen, Kleederen op maat voor Damen Paletots, Jaquetten, Kostumen-tailleur, Reismantels, enz., Laatste modellen. Verzorgde snede, Volledige keus van stoffen, Laatste nieuwigheden. Uit oorzaak van vertrek. Voor al wie zich wil stellen Tegenwoordig, wolgekalante Ilerbccg en ISalikerij, beste huis met alle gerief, Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Prachtige Zaal 30 meters lang op 5 breed dienstig voor alles Uitweg langst straatje goed berijdbaar, recht over 't groot portaal van O.L.V. Kerk, 39, Casselsrtaat, 39. ♦Estaminet gehouden door Winkel van Eilegoederen, goed voor Mans kleederen. gemaakt en gebreid goed, groote keus van gemaakte Kinderartikels.Eerste Communieartikels. - Fourruren. - Merceriën. KruidenierswarenKoffies.Conserven. Sulfer.-Likeuren, Wijnen. Champagne, enz. Alle slag en eerste kwaliteit van in alle nummers met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Cosïï* «le Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. bij de Wede I>e ItvnrL. Gasthuisstraat, Délicieux et nutrilif. Klein en goed gelegen Handelshuis te Poperinghe. SchrijvenVaessen, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk Goedkoopen pacht. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van t blad. gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraat Poperinghe. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4