DOOR EINDE VAN SEIZOEN Grooten afslag FOURRUREN Gamille Batthea-Baekeroot, BIJZONDERE OCCASIE. Gouden zaak Een groot Woonhuis TE PACHTEN Alb. DEflUT-HllVS Geene kittest iter 11 SIROOP A. MONTEYNE, LANDBOUWBERICHT. Tl I bij DELBAEBE-LAHAYE, EEN HERBERG Zmijnslaehtenij LU TABAC-CiGAREN Allerschoonste Zaaihaver Burgerstand van WATOU. HOPPE. Brandverzekering van Poperinghe. Wetensweerdigheden. Op ZONDAG EERSTEIV 19 Jan. TAP. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN CROMBEKE Burgerstand van Beveren-op-Yzer. HE RB ER GK ERMISSEN Eenige jaarlijksche Kermis Groote jaarl. Combat met deVloerbol Combat met den Vogelpik Schoone Manskostuum Feesten en Vermakelijkheden MARKTPRIJZEN. op de Yperstraat, 54, POPERINGHE, Men vraagt s Deftige en vlijtige BEDlEJJDE te verkoopen of te verpachten Vlakte 5 aren 29 cent. Groote vermindering van prijs. Uit ter hand te koopen Men zoekt te Huren te Abeele. Aan de Liefhebbers! Henri Vandenbroele-Degrave. Priesterstraat, 15, Poperinghe. In den Nieuwen Toren, POPDRINGHD, Wijnen - Likeuren - Champagne. GROOTE ZAAL VOOR Genadige prijzen, beste bediening. Door het gebruik der ÏTÊGÊN DE KINKHODST POPERINGHE, ritus 1 |2,00 fr. de flesch, 1,10 fr. de 1)2 flesch. LOUIS SAMYN, Echt Riga's Zaailijnzaad, het meest opbrengende Voederbeetzaad, echt Merkemsch Klaverzaad, enz. Allergrootste keus in alle slag van aan den Hoek der Watoustraat, POPERINGHE. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud. Meegedaan! Zekere Alois D. B.. die niet meer nachteren was, kwam hier donderdag avond schreeuwen en tieren voor het politiebureel. De agenten hebben hem vastgepakt en naar den amigo meegeda waar hij mocht blijven tot hij zijnen roes uit geslapen had. IlouNbrugge.— Nieuwe Schepen. Zaterdag 11 Januari is den heer Sarrazyn Auguste gekozen als schepen met 5 stemmen tegen 3 aan Delanote Henri, aftrédende schepen. Been gebroken.Woensdag 8 januari, heeft Hilaire Hardeman, slachter alhier, bij het afstappen van den tram statie molenwal, gevallen en zijn been gebroken. In het water. Vrijdag 10 januari, is het lOjarig dochtertje van den heer post ontvanger Depoorter, door het ijs in het water gevallen. Op het geroep der kinderen is de vrouw van Pieter Ooghe er naartoe geloopen en er in gelukt het van eene zekere dood te redden. Dranoutre. Brand. Maandag morgen tusschen 6 1)2 en 7 ure, is er brand ontstaan in de schuur van M. Henri Dedrie landbouwer. Gansch de schuur met haren inhoud, bestaande in 1300 bondels boonen, klaverhooi en tarwestrooi, is afgebrand. Men weet niet hoe de brand ontstaan is. Lotelingen van WOESTEN. Ampe Om er De Cap Hilaire Dedeurwaerder Cyrille De Houck Marcel De Wilde Médard Lams Emile Metsu Camille Notredame Jerome Vanden Bussche Camille Wulleman Hilaire POLLINCHOVE Alleweireldt Omer Bartholomues Robinus Becuwe Carolus Debruyne Firmin Degraeve Remi Pauweis Louis Vandewalle Camille Van Eecke Lucien Veramme Henri Vlamynck Julien Yper.Vreeselijk ongeluk. Vrijdag namiddag, rond 1 uur, gebeurde er in de statie een vreeselijk ongeluk. De werkman Karei Lerminez, 67 jaar oud, was bezig met een wissel te kuischen, toen hij verrast werd door eene locomotief, welke achterwaarts uit den depot der machienen gereden kwam. De ongelukkige werd vreeselijk overreden aan den linkerkant van 't lichaamde voet en de hand werden letterlijk vermorzeld, eene ribbe was gebroken en de long hing uit eene ijselijke wonde. De ongelukkige was ijselijk om zien hij leed verschrikkelijk maar bleef in het volle bezit van zijn verstand. Men droeg hem naar de wachtzaal der treinwachters waar hij met groote godsvrucht de HH. Sacramenten ontving. Vandaar werd hij naar het krijgs- gasthuis overgebracht waar hij rond 4 ure den geest gaf. Lerminez was 40 jaar in dienst van den spoorweg. Hij laat eene weduwe achter en 4 kinderen waarvan een politiea gent te Antwerpen en een treinwachter is. Meenen. Hevige brand. Woens dag nacht heeft een schrikkelijke brand de hofstede van Cornelie Vandenbroucke, en genoemd de Haute Cense gansch ver nield. De schade beloopt voorzeker boven de 100.000 frank. In de schuur was 300.000 kilos vlas die opgebrand is. Al de dieren konnen gered worden. Het vlas en de gebou wen waren verzekerd. Men denkt voorzeker dat er kwaadwilligheid in 't spel is. Audcnaartle.TreinbotsingZon dag rond 9 ure 's avonds, is een exprestrein die te 8 ure 's avonds uit Brussel vertrekt, te Audenaarde tegen den lokaaltrein gebotst welke vooraf was gereden. De fourgon en twee rijtuigen 3e klas, die den staart van den lokaaltrein uitmaakten, werden geheel vernield. De locomotief van den exprestrein was geheel met stukken en brokken der vernielde wagons bedekt, terwijl de reizigers in de wagons tegen de banken werden geslingerd door het geweld van den schok. Eene ramp was te vreezen. Gelukkiglijk bevonden zich bijna geen reizigers in den lokaaltrein en voornamelijk niet in de ach terste wagons. Er zijn evenwel een vijftiental gekwetst, waaronder vier erg. De aan het materiaal aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Provincialen Wegwijzer aan 75 cent. te bekomen ter drukkerij dezer. Verdronken. Een tiental knapen waren maandag namiddag aan 't schaatsen rijden op het kanaal van Luik naar Maas tricht, bij de brug van Forman te Hermalle, toen het ijs onder hunne voeten brak en de jonge Detalle, 10 jaar oud, naar onder dook Op het hulpgeschreeuw zijner kameraden kwam de moeder van het slachtoffer toege- loopen en waagde zich zonder eenig aarze ling op het ijs. De ongelukkige is het slachtoffer gewor den harer moederlijke zelfopoffering. Den zelfden dag, rond 5 ure, werden de twee lijken opgetrokken. Vader Detalle, wapenmaker te Hermalle, blijft weduwaar met 7 kinderen. Dat onge luk heeft de grootste verslagenheid in de streek verwekt. Te Ninove, was eene fabriekwerkster, die te Denderleeuw woont, langs den Tragel, langsheen den Dender naar huis gegaan. Om den weg in te korten, ging zij over het ijs. nabij de brug van Teralphene. Opeens brak het ijs en de ongelukkige verdween in het water. Men heeft het lijk nog niet teruggevonden Te Moorsel, heeft men uit de Dender, het lijk opgehaald van M Th. Daalman, sedert eenige dagen verdwenen. Al over het ijs willende gaan is de lOjarige Marie De Beul, te Dendermonde in den vaart gevallen en verdronken. Te Lombartzijde. heeft men in een dijk het lijk gevonden van den 58jarigen J. Lem- niens, hoeveknecht. S(-Gillis. Nieuwe oplichting. Zondag avond heeft eenen kerel, wiens signalement in alle richtingen gezonden is, in de Merodestraat, een 51)2 jarig meisje op eenen vagen grond medeges 1 eurdOp de kreten van het slachtoffer kwamen voorbij gangers aangesneld De kerel vluchtte weg. Het kind hield nog een nikkelstuk van 10 centiemen in de hand, die de slechterik gegeven had, om chocolade te koopen. Amlerleelit.Van honger gestorven De echtgenooten L.., wonen in een klein huisje van ue Brouwerijlaan, te Anderlecht. De man een marmerbewerker, was sedert eenige dagen zonder werk. De magere spaar penningen waren spoedig verteerd en de diepste ellende heerschte in het huishouden. Te fier om hunnen toestond te doen kénnen, zaten de arme menschen spoedig zonder hout, zonder kolen en meestal zonder eten. De ongelukkiger] moeten vreeselijk gele den hebben bij die hevige koude. Ingevolge al die ontberingen werd de vrouw ziek, geen geld hebbend, durfden zij geen geneesheer halen. Vrijdag rond 11 1]2 ure, werd haar toestand zoo bedenkelijk, dat de man toch besloot eenen geneesheer te halen. Toen deze kwam was de vrouw van honger gestorven. Dit vreeselijk drama heeft in de geheele buurt eene diepe ontroering verwekt. Ottignies. Moord. Eene afschu welijke misdaad, die diefstal tot drijfveer had, heeft dinsdag avond de gemeente Ottig- nies in opschudding gebracht. Daar woont vrouw weduwe De Mol, 65 aar, met hare zonen, waarvan een bediende "is te Ter Hulpen, de tweede te Brussel. De tweede, thuis komende, ontwaardde een verschrikkelijk schouwspel. In dén gang "ag het lijk zijner moeder, geworgd bij mid del eener koord, die nog rond den hals was toegeknoopt. De jongeling ging de gendarmerie verwit tigen en deze verwittigde het parket van Nijvel, dat nog 's avonds ter plaats kwam en ïeel den nacht opsporingen deed. Tot hiertoe bezit men echter geen het min ste spoor der daders. en Daar*. —Te Galmaerde ging een 27jarige mijnwerker, zekere Berchmans, met een makker gaan pensjagen. Beiden waren dronken. Berchmans zette opeens den loop op zijn voorhoofd en schoot zich dood. Te Luik heeft een russische stu dent een schot gelost op een zijner makkers. Dezes toestand is erg. Te Brussel deed een arouwersgast eene ton in den kelder. Hij gleed uit en de zware ton verpletterde hem de borst's avonds stierf hij. Een inwo ner van Bree in Limburg die bezig was met zijn geweer kuisschen, wilde aan zijne jonge vrouw toonen hoe men zich zelfmoord. Het schot ging af en de ongelukkige viel, doode- delijk gekwetst neer. In het weezenhuis te Hoei wilde een kleine zich langs de trap leuning laten glijden. Hij stortte beneden en werd opgenomen met gebroken schedel en ail. Plet was een verlaten kind. Mad. Baccus, 25 jaar, van Marchiennes, kreeg een aanval van vallende ziekte wijl zij een leti'ollamp in handen had. De lamp viel ontplofte en de ongelukkige vrouw werd erg verbrand en stierf in de ijselijkste pij nen. In eene mijninstorting te Lambusart is zekere Balson, 27 jaar, gehuwd en vader van verscheidene kinderen, doodgepietterd In een aanval van heete koorts heeft baron Ferd. de Moffarts, arrondissements- kommissaris te Hoei, door een venster op straat gesprongen en is overleden. Te Gravenbrakel is eene jonge vrouw aan een onbewaakt barreel door den trein ver ast en doodgereden geweest. Een jonge briefdrager van Namen heeft zich een kogel door den kop geschoten binst hij aan 't wan delen was met zijne verliefde. Hij had deze oorgesteld zich beide onder den tram te werpen, maar het meisje had geweigerd. - Kapitein Gillieaux van het le jagers te oet te Charleroi heeft zich gezelfmoord met zich een kogel in het hart te schieten, om dat hij niet mocht trouwen met het meisje dat hij beminde, daar zij geen bruidschat rad. Te Bonheiden is een klein meisje in een ketel kokend zeepsop gevallen en er dood uitgehaald. Te Brussel heeft een 19 jarige kleermaakster, E. Van Wicke, zich uit liefdeverdriet vergeven. Te Mar- cinelle was Joseph Debrabandere, vader van 10 kinderen, op een dak bezig met elektrie- ke toestellen te vermaken toen hij door de strooming getroffen werd en op de straat- steenen nederviel. Zijn toestand is wanho pend.Te Irchonwelz wilde een 20 jarig meisje het vuur aanwakkeren met petrool. De kruik ontplofte en stak de kleederen van het meisje in brand. De ongelukkige stierf in de ijselijkste pijnen. Te Bergen liet een meisje een kindje van 4 maanden in een ketel kokend water vallen, het arm schaapje stierf pijnlijk verbrand. Arrondissement RouselaereGits, A, Lie- vens;Rolleghem-Kapelle, H. Luyck;Ouckene H. Verraes; Rouselaere, J. Mahieu-Liebaert, Arrondissement T-hieltCoolscamp, K. De Wulf; Eeghem, H. Van den Abeele; Marc- keghem, F. Beyls; Oostroosebeke, E. Lam- brecht. Arrondissement Yperen: Neer-Waasten, H. Joye; Iiollebeke, D. GoudezeuneHouthem A. Breyne; Poperinghe, F. van Merris Vormezeele; J. BailleuilWatou, K, Brut-. Qmrliidens-Krèvne Nathalie •erht<m- saert; Woesten, F. VannesteWulverghem, J*2,Tj V} a'i E. Lemahieu; Zantvoorde, J. Laumosnier X Vandevelde, 81 jaar Zillebeke, baron G. de Vinck Zonnebeke, I Woutters Magdalena, Garolus-Ludovicus Romon, 74 jaar, echt genoot van Octavie Ameloot. Huwelijksbeloften.— Henri George, land bouwer te Beveren met Eugenia Zoete landbouwster te Alveringhem. van 1 tot 15 Januari. Geboorten.Delbaere Maria.Dejonghe Maria. Quaghebeur Margarita. Knoc kaert Marcel. A. Vandenbulcke. ItiiiirtN|)0(»i'U('geii,Statistiek der ontvangsten in reizigers, gepak- en koop- warenvervoer gedurende de 11 eerste maan den der jaren 1906 en 1907 op eenige onzer ramlijnen van West-Vlaanderen. 1906 1907 Poper.-Veurne-Panne 108782,61 137168,21 Dixmude-Poperinghe (van den 25 sept. 1906). Oostende-Dixmude (van den 29 juni 1907). Yper-Waasten 99593,19 Yper-Gheluwe 33706,52 Oostende-Westende 244301,35 -Nieuwp.-Veurne 345963,47 Veurne-Yper 186006,01 Algemeene beweging burgerstand gedurende 't jaar 6 maanden. Huwelijken. René Vanden Bruwane kuiper te Watou met Sylvie Demol, te Steen voorde.Remi Boejaert met Marie Couteure beide te Watou Richard Decalf, hoefsmid met Helena De Bruyne, naaister, beide te Watou. 73924,55: 34261,61 99463,24 37756,07) 265313,85 355902,79 180438,41 van den 1907 te Watou. 97 geboorten; 80 overlijdens, 27 huwelijken. De gemeente is met 4 inwo ners vermeerderd omdat er 208 inkomsten en geboorten zijn en 204 uitgaanden en sterfgevallen. Bevolking op 31 december) 1907 3779 inwoners. Pollinchove.—39 geboorten, 22 sterfge vallen, 8 huwelijken. Woesten.44 geboorten, 38 overlijdens, 11 huwelijken, 55 intredingen en 55 uit tredingen. Poperinghe17 Januari.Vaste markt Verkoopers 34-35 fr.koopers 32 1)2 frank Voor 1908, 45-50 frank. Londen, 13 Januari.In de streek van Kantelberg verkoopen de planters nu meer producten ondanks de lage prijzen, 50 tot 75 fr. Er is in 'talgemeen meerder vraag vooral naar' middelbare soorten. Hier even als te Nuremberg (Beieren) is de markt prijshoudend. Brussel, 15 Januari. Langzamerhand zijn de brouwers verplicht hop aan te koo pen; sommige handelaars ook moeten zich dekken om hun verdragen te kunnen uit voeren, de hopmarkt blijft daardoor vast Voor 1907 kwoteerd men Poperinghe 32 1)2 tot 35 fr.Aalst 40-45 frank. Geen prijsverandering is er le bemerken voor de speculatie op het gewas 1908. De samenwerkende brandverzekerings maatschappij van Poperinghe heeft Zondag rare 4de algemeene vergadering gehouden. Uit het jaarlijksch verslag blijkt, dat deze maatschappij zeer goed vooruitgaat en dat zij het vertrouwen geniet van alle Poperin- ghenaars. Het eerste jaar heeft zij zuivere premiën Het tweede jaar Het derde jaar Het vierde jaar Zaterdag is te Wercken overleden, in den ouderdom van 73 jaar en half, Éerw Heer Beernaert, rustend proost van de Clyt- te onder Reninghelst. De E. H. Mavaut, pastoor te Bavichove is maandag aldaar overleden in den ouder dom van 62 jaar. De afgestorvene was geboren te Poperinghe hij was vroeger onderpastoor te Dranoutre. Dc vrouwen als huwelijkgetui- gen.Het Staatsblad van woensdag deelde de nieuwe wet mee, waardoor het aan de vrouwen toegelaten wordt, getuigen te zijn voor de akten van den burgerlijken stand. Een buitengewoon geval van loting. Zeker Camiel Dupont te Pol lare-bij-Ninove, heeft verleden jaar gelot en een goed nummer getrokken nu wordt hij dit jaar nogmaals opgeroepen voor zijnen broeder, die reeds 19 jaar dood is Volgens de boeken van den burgerlijken stand heeft in 1907 Petrus Dupont zich van den solda tendienst vrij gelot, alhoewel hij reeds 19 jaar dood is nu is het de beurt van Camiel Dupont, die verleden jaar voor zijnen broe der een goed nummer heeft getrokken De zaak is aan den minister van oorlog onder worpen. Het Staatsblad van Zondag laatst, kondigt de benoemingen tot burgemeesters af in de volgende gemeenten van West Vlaanderen Arrondissement Bruggegraaf A. Visart de Bocarmé te Brugge Arrondissement KortrijkBisseghem. F. Callens fLendelede, A. Buyse;--Marcke, baron E. de Bethune;-Ooteghem, K. Ver- cruysse. Arrondissement Dixmude Eessen A. De- poorter "OudecapeHe, H. Annoot ("Pollinc hove, X. Moiiion;"~Reninghe. A. Sticker;' St-Jacobscapelle, P. Markey fTStuyvekens- kerke, K. De Keyne. Arrondissement VeurneAlveringhem, H. BruinooghefBoitshoucke, K. Mus plsen- berghe, K. Rooryck-Leysele. B. Wicke Oeren, K. Baloey :-Oostduinkerke, S. De- clercq ;_Sint-Ricquiers, H. Mahieu ;-Steen- kerke, B. Verfaillie Wulveringhem, P. Huyghe. ontvangen van 1241,97 fr. 2630,18 3986,31 5589,52 Met het einde van 1907 mag zij zich ver heugen reeds 503 contracten of polissen opgemaakt te hebben en een reservefonds te bezitten van 10500 franken, zonder haar te goedvariprerniënte rekenen. Deze prachtige uitslag laat toe, te beginnen met 1908 eenen afslag van SO op de premie van het eerste verzekerd jaar toe te staan. Die begeert van de voordeelen dezer maat schappij te genieten, laat zijne gebouwen, meubels, koopwaren, enz. zoohaast mogelijk verzekeren door de brandverzekering van Poperinghe. Om geene vergetelheid te hebben in het opzeggen van uwe verzekeringen, geeft uwe polissen af aan de schrijvers der maatschappij Bemerkt wel dat deze opzeg ten minste drie maanden voor den vervaldag per aanbe volen brief, moet gedaan worden. Samenvatting van den Bilan van 1907. ontvangsten. Van de aandeelhouders 100,000,001 Van het reservefonds 5665,00 Van intresten 3248,62 Van premiën 5589,531 fr. 114503,141 uitgaven. Aan waarden 97364,861 Aan de spaarkas 8135,141 Algemeene onkosten 747,67) Intresten aan de aandeelhouders 3000.00 Slot van winst en verliesrekening 5255,471 fr. 114503,14 Winst en verliesberekening. Algemeene winsten fr. 6003,14 Aftrek der onkosten 747,67 zuivere winst fr. 5255,47 Aan het bewaringsfonds 4835,00 Blijft voor het volgende dienstjaar fr. 420,47 j van 12 tot 19 Januari. Geboorten.Paul Roelens, z. v. Eugène en Anna Verschave.Livinus D'hondt, z. v. Cyrille en Marie Dequidt.- Maurice Verstrae- te, z. v. Jules en Romanie Piltillioen. Overlijdens.Verroye Sophie, 87 jaar, zonder beroep, weduwe van Pieter Sohier, St Michielstraat. Perneel Julia, 4 maan den, Meessenstraat. Clauw Virginie, 82 jaar, zonder beroep, weduwe van David Verslype, Meessenstraat.Lysy Maria, 18 jaar, ongehuwd, Wijk L, Huwelijksbeloften.Camille Uzeel, han delaar met Julia Moncarey, zonder beroep, beiden in stad.Nestor Boudeweel, land bouwer met, Eveline Devos, zonder beroep, beide in stad.Auguste Laconte, molenaars drijver te Proven met Julia Persyn, zonder eigen beroep in stad. Huwelijken. Camille Zoete, 34 jaar, landbouwer te Alveringhem met Irma Le- lieur, 24 jaar, zonder beroep in stad. - Camille Delava, 37 jaar, handelaar met Eudoxie Matten, 36 jaar, zonder beroep bei den in stad.Jerome Questroy, 23 jaar, werkman met Madeleine Verclyte, 19 jaar, dienstmeid, beide in stad. van ln tot 30n december. Geboorten.Devos Urbanus, zoon van Remi en Quaghebeur Emma. Kestelyn Maurice, zoon van Camille en Ryckeboer Elvira. Huwelijken.VanEngelandt Remi, land bouwer te Oostvleteren met Derycke Justa, zonder beroep te Crombeke. van 1 tot 15 Januari. Geboorten. Rachel Lowagie, dochter van Remi en Maria Yandeputte. Overlijdens. Amelia-Regina Degraeve, 69jaar, echtgenoote van Engelbertu? ecour.. 1 In tien Keizer, bij Camille Hosdey, Boescheepstraat. 2 ln de Drie Koningen, bij Camille Brabandts, Yperstraat Wekelijksche Estaminet den Maandag, 3 In den Eklips, bij Jules Devloo, Elverdinghe-kalsiede 4 In de Zwaan, bij de weduwe Cyrille Hennaert, Casselst. 5 In *1 Wit Konijn, bij Frangois Quaghebeur, Yperstraat. 6 In 't Fort, bij Achille Ampen, Rekhofstraat. 7 In de Nieuwe Ilage, bij Eduard Deprez, Vogelhoek. 8 In de Lente, bij Camille Botthé, Doornstraat. 9 In St. Hubert, bij Auguste Debyser, Veurnestraat. 10 In de Barriere, bij de weduwe Jules Bouve bij 't Kerkhof. 11 In 't Vijverhuis, bij Arthur Camerlynck, Peerdemarkt. 11 In de Landing, bij Emile Feys, Bruggestraat. 13 A la reparation de Voiturcs, bij Camille Verhulst-Douche, Casselstraat. 14 Au Moulin, bij Jules Lequien bijg. Pummel, Casselst. 15 In de Peerdemarkt, bij Auguste Vandecasteele, Peerdemarkt. 16 ln den Vuurmolen, bij Henri Steverlynck, 17 In St. Omer, bij Emile Creus, Bertenplaats. 18 In den Ingang van Westoutre, bij Medard Deraedt, Westoutrest- Abeele-kalsiede. 19 bij te winnen op den Vogelpik, Au bien venu. Henri Six, Statie-plein. FLESSCHESCHIETING, Westvleteren. Op Zondag 19 Januari 1908, in Het Neerhofbij Elie Bamelis, gehucht De Kik stilhangende en vliegen de Flesscheschieting. Inschrijving van 12 1)2 tot 1 1)2 ure. PRIJSKAMP OP DEN VOGELPIK. Poperinghe. Op Zondag 2 Februari 1908, ter herberg HET FORT bewoond door Achille Ampen. 30 frs. Prijzen. Inleg 50 cent. per man. Inschrijving van 4 1)2 tot 5 1)2 ure. Poperinghe, markt van den 17 Jan. Tarwe heet. 16,90-Rogge 14,65-Haver 10,00 Aardappelen, 100 k. 8,25-Boter de kil. 3,10 Eieren de 26, 2,75 -Hoppe de 50 kilo, 26 fr. Kortrijk 13 jan. Tarwe, heet. 20,00- Rogge, 18,00-Haver, 17,50-Chicorei 100 k. 15,50 - Boter de 1/2 k. 1,60 - Eieren, 4,40 - Koolzaadolie 100 k. 82,00-Limolie, id. 50,25 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 20,00. Meststoffen. Zwavelzuren Ammoniak.Het »Comp- toir du sulfate d'ammoniaquevan Brussel deelt ons de volgende prijzen mede20/21 stikstof, - 30,00 fr Jan. 30,10 fr. Februari - April de 100 kilos in akken,wagon Brussel ot pariteit volgens hoeveelheden en bestemming (zond. verbin.) Zie onder annonce Em. Pattou-Clarys, 2 schoone occasiemachienen bij hem te koop. voor den verkoop van NAAIMACHIENEN te Poperinghe en omliggende. Vast loon en Kommissie. Schrijven: Maatschappij Singer, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. TE VERKOOPEN Piano, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs. De liefhebbers kunnen ze gaan bezichtigen in stad. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad. Uit oorzaak van vertrek. Voor al wie zich wil stellen! Tegenwoordig, welgekalante Herberg en Bakkerij, beste huis met alle gerief, Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Prachtige Zaal 30 meters lang op 5 breed dienstig voor alles Uitweg langst straatje goed berijdbaar, recht over 't groot portaal van O.L.V.Kerk, 39, Casselsrtaat. 39. Allervoordeeligste voorwaarden. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg a la Coui* de Cassel, gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, nr 70. Klein en goed gelegen Handelshuis te Poperinghe. SchrijvenVaessen, 47, Doornijkstraat, KORTRIJK. VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk Goedkoopen pacht. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van 't blad. gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraat, Poperinghe. Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich 'naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol), bewoond "door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope ringhe. Men kan daar alle dage eene schoone lortie philippynsche mosselen te eten krij gen voor den prijs van 15 centiemen. BERICHT. Ih heb de eer ter kennis van eenieder te brengen, dat ik ten mijnen huize ge legen in de Bruggestraat, eene geopend heb. Ik zal iedereen ter trouwe en genadig dienen en hoop alzoo uw vertrouwen te winnen. Gediplomeerde Kleermaker, Priesterkleederen, Kostumen en Pardessus voor Heeren en Kinderen, Kleederen op maat voor Damen Paletots, Jaquetten, Kostumen-tailleur, Reismantels, enz., Laatste modellen. Verzorgde snede, Volledige keus van stoffen, Laatste nieuwigheden. Casselstraat, (bij 0. L. V. KERK,) Maatschappijen, Feesten, Voordrachten Maaltijden, Bruiloften, Beschenken, enz., enz. Volgens verlangen wordt de zaal in huur gegeven aan zeer voordeelige prijs. Men spreekt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, aie, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen' VAN Apotheker, Groote Markt, 18, idoet men aanstonds de slikhoesteh, verdwijnen en verkrijgt men de vol jkomene genezing in zeer korten tijd. Menigvuldige getuigschriften van\ \allerbesten uitslag. Het Landbouwkantoor FARMENTERY" 47, Groeningstraat, Brugge, heeft de eer kenbaar le maken dat er te bekomen is bij den heer Yperstraat, POPERINGHE, rechtstreeks ingevoerd, tot verbetering van den landbouw. Gewaarborgd van kiem kracht, oorsprong en zuiverheid. ALSOOK

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4