MENBOEKJES Grooten afslag FOURRUREN Camille Battheu-Baekeroot, TE PACHTEN WOONHUIS Uit ter hand te koopen] f Motel du Hord E. UITVERKOOP Een groot Woonhuis TUIMELAAR KERNS I)U PONT-QU AGH E BE UR. DOOR EINDE VAN SEIZOEN J. BltAflCPERT en ZOON, Mekanisohe Pannenbakkerij Stokpaardjes - Lelienmelkzeep Vfijoiilligefs met Premie EEN HERBERG Wetensweerdigheden. HOPPE. i. SCHOONE CUiSINIÈRE Bleeke-Roode AJUINEN, Een onlangs nieuw gebouwd Goede snede en verzorgd werk Feesten en Vermakelijkheden Délieieux PAIflS d'fl JURflDES aan prijs van factuur. Gevraagd bij Aloise GRUWIER Jéröme COQUEL - PIETERS, Op ZONDAG 23 Februari EERSTEE XAkï». HE RB ER GKERMISSEN op cle faff Yperstraat, 54, POPERINGHE. Jaarlijksche combat met devloerbol, Xe Verltollon EEN STIEREKALF, 21 In de Hopperanke, Eene schoone Geit, MARKTPRIJZEN. Camille Derynck, BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van WATOU Xe Koop bij LOUIS VANHEULE, in de Vetten Os, te Abeele. Te BEVEREN aan-Yser, met schoonen hovenierhof, I Men vraagt s 8ÖOO Doornhutten aan ge- nadigen prijs bij August Cordenier, landbouwer, te Watou-Abeele. HUIS VAN VERTROUWEN, IN DE ROODE GILET, Nieuwigheden, Lakenstoffen, Veurnestraat, Poperinghe. Alle slach van Aardewerk, Pothuizen, Pannen, Veusten, van alle model, Draineerbuizen, Tegels in Ceramiek, in Ciment, Verniste Tegels voor muurkleediiigen. Kalk, Ciment, enz. H- TÉLÉPH0NE 33 -M Café-Restaurant, Rue de la Station, DINERS Cuisine Bourgeoise, Beefsteacks a toute heure, Chambres pour Voyageurs. PRIX MODÉRÉS. GOUXEZ LES de J. Destrooper, Patissier, LOO-LEZ-FURNES. Aussi en vente dans tous les princi- paux Magasins. Xe verkrijgen Ivïj St-Jans Kruisse, 9, Poperinghe, A. Nlonteyne, Apotheker, Groote markt, POPERINGHE, Uit ter hand te koopen Yperstraat, 48, Poperinghe. 1800 fr. en boven deze premie seffens lö fr. te maande. Fagootjes Hout, Verbeterd stelsel van BOESINGHE. Huis van Vertrouwen. HORLOGERIE, GOUDSMEDERIJ, JUWEELHANOEL Yperstraat, 2, Poperinghe, de Post, Groote Markt). Leenhoek. In een deel toonde Marcel Debae ne de belle-mariage zijn maat Louis For ceville toonde de drie andere mariagen en zi speelden nog hunne tegenstrevers dobbe Dat was 10 punten in een deel. Dat valt voorzeker niet veel voor en Louis Forceville die 85 jaar oud is, had het nog nooit tegengekomen. ScheldwoordenWoensdag morgenc trok Rosalie Dwonende op den Lutter tap, voorbij de woning van Henri D.... Dezes vrouw stond buiten en begon Rosalie D... uitte schelden voor al wat schoon en leelijk is. Deze heeft een klacht ingediend aan de overheid, die de zaak onderzoekt. van Te bekomen ten bureele van dit blad inhoudende Oefenin gen voor eiken dag den veertigdaagschen Vasten met godvruchtige bemerkingen, de Litanie gebeden op het lijden van O.-H.-J.-Christus Ypei*. Kattefeest. Door een besluit van den gemeenteraad zal de jaarlijksche Kattefeest voortaan beginnen op den zater dag na assch en woensdag. Dit jaar zal zij dus duren van 7 tot 22 maart. Meeiien. Kinderraourd. In de Wahisstraat te Meenen, woont de genaamde Marie Coulon, 36 jaar oud, ongehuwd, met hare twee kinderen, Telesphore, 4 jaar, en Suzanna, 2 jaar, Twee andere kinderen zijn overleden. Sedert eenigen tijd vond men het gedrag en de manieren van Marie Coulon zeer zonderling. Op de vragen die men haar stelde antwoordde zij altijd ontwijkend. Ein delijk verwittigden de geburen, die vermoed den dat een vijfde kind moest ter wereld gekomen zijn, de politie. Het parket van Kortrijk kwam woensdag namiddag ten 3 ure aan en begaf zich naar de woning van Marie Coulon deze was thuis. Op de haar gestelde vragen antwoordde zij van geene geboorte te weten. Het parket gebood dan de beirput te doen ruimen. Men had niet lang te zoeken. Spoe dig ontdekte men een kinderlijkje van het mannelijk geslacht, dat gansch volwassen was. Marie Coulon bekende dan eerst gelo gen te hebben en beweerde dat het kind bij toeval in den beirput gevallen was. De vrouw werd in het stadsgevang opge sloten en donderdag morgend in tegenwoor digheid van het kinderlijkje gesteld. Door vragen in het nauw gebracht eindigde zij met volledige bekentenissen te doen. Over ongeveer twee maanden was zij moeder ge worden niemand was er bij tegenwoordig. Zoodra het kind geboren was, droeg de on taarde moeder het naar den koer en wierp het in den beirput. Weenend vertelde Marie Coulon de walgelijke bijzonderheden harer misdaad. Mij dunkt, zegde zij, dat ik het schaap nog hoor schreeuwen, zooals het schreeuwde toen ik het in den beirput wierp en ik het eenige oogenblikken bleef aansta ren zoolang het boven zwom Zij voegde er bij de afschuwelijke misdaad bedreven te hebben, omdat zij vreesde het kind niet te zullen kunnen opvoeden. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Iseghem. MoordpogingDinsdag avond werd Leopold Marlysse, hoevewei'k- man door vier kerels aangevallen en met messteken doorkorven. Twee der steken zijn doodelijk. De daders die gekend zijn, zijn op de vlueht. Moeskroen. Zelfmoord. Zondag avond heeft eene 22 jarige fabriekwerkster, Celina Delmotte, wonende in de Kleerma- kersstraat, te Mont-a-Leux, gepoogd zich te zelfmoorden met eene tas koffie uit te drin ken waarin zij rattenvergift had gemengd. De wanhopige heeft verklaard gehandeld te hebben uit liefdeverdriet. Een geneesheer heeft haar onmiddelijk een tegenvergift toe gediend en zij mag aanzien worden als buiten gevaar. Kortrijk.De Schilderij Van Di/ck. Wie zal de premie ontvangen. Kon- stant Quequin, de smid van Ardooye, heeft zijne rechten doen gelden op de premie van 20,000 frank, uitgeloofd door de stad Kor trijk. Doch ook de fakir, professor Ramana, heeft uit Parijs eenen brief geschreven aan den Burgemeester van Kortrijk, om te vra- fen, hem de premie van 20,000 frank toe te ennen, daar het, zegt hij, door zijnen in vloed is, dat de schilderij ontdekt werd. Men meldt ook dat M. Coninck, advocaat vanCarlier, dezen niet enkel zou verdedigen tegen de hem ten laste gelegde feiten, doch dat hij de premie van 20,000 frank zou ei- schen voor Carlier. Hij za.1 beweren dat de betichting welke op hem weegt, hem niet kan beletten zijne rechten te doen gelden op de ontdekking der schilderij. Men wacht nu 4e beslissing van het Stads bestuur. Brugge. Huwelijken. Dinsdag 11. zou het huwelijk ingezegend worden van M. A. Geerolf, orgelist ter parochiale kerk van St Anna, met, mej. Van de Capelle. Vader Geerolf is 's morgens terwijl hij be zig was zich aan te kleeden, schielijk onge steld geworden en kon zijn zoon en eenig kind met diens aanstaande niet ten stadhuize vergezellen. Het huwelijk is nogthans kun nen gesloten worden. Van het stadhuis is men mot een rijtuig naar Vader Geerolfs huis gereden die de noodige stukken getee- kend heeft. 's Namiddags, rond 3 uur is de man overleden. Naar het schijnt is het de hevige ontroering die vader Geerolf getroffen heeft. In plaats van feest te vieren waren de jonge echtelingen en bruidgasten alzoo in rouw gedompeld. 't Is eene treurige gebeurtenis die zich maar zelden voordoet. Woensdag morgen, ten tien uur, moest op het stadhuis een huwelijk plaats grijpen. Voor het stadhuis stond eene vrouw met een kind op den arm, en vergezeld van talrijke vriendinnen, het paar af te wachten. Toen de trouwers en de getuigen uit de rijtuigen stapten, werden allen plotseling met blauw sel overgoten, zoodat zij gansch in het blauw gekleed, in allerbaast moesten binnen vluch ten. Men had wel een half uur noodig om de kleederen af te borstelen. Na de plechtigheid moest eene sterke politiewacht een weg door het volk henen banen, om de jonggehuwden tot aan de rijtuigen te geleiden. Oostende. Villas geplunderd. Te Oostende heeft thans een onderzoek plaats over belangrijke diefstallen sedert eenigen tijd gepleegd in onbewoonde villas van Oostende en omtrek. Matrassen, zilver werk, kaders, enz., alles dat eenige weerde had, werd door de dieven medegenomen Donderdag der verleden week werd de eerste aanhouding gedaan: zekere H...., bij wien men verschillige matrassen vond. Zekere Burggraeve, ook aangehouden, heeft zich zaterdag nacht in het gevang verhangen De zaak neemt eene groote uitbreidin Acht kerels, erin betrokken, zitten nu reeds achter 't slot. De bijzonderste verheeler, zekere B die een grooten ellegoedwinkel houdt te Oostende, heeft bekentenissen afge legd. 'tls bij hem dat M. Tanghe, policie- kommissaris, het grootste deel der gestolen waren ontdekt heeft. Men denkt dat er nog elders dan in Oostende zullen opzoekingen gedaan worden. De huisbewaarder B...., die zich in het gevang van Brugge gezelfmoord heeft, had, vooraleer zich te verhangen aan zijne vrouw geschreven op de gesteven borst van zijn wit hemd. De huiszoekingen worden voortgezet. Op 't policiebureel der Leopold I plaats liggen er reeds voor 20.000 frank voorwerpen van allen aard, die bij de verheelers ontdekt zijn. Matrassen, schilderijen van weerde, meu bels, enz., genoeg om een hotel te bemeulen, zijn reeds in beslag genomen Alareke. Verdachte dood. Helene Mercier, 25 jaar oud, huishoudster, en nog niet lang getrouwd, werd woensdag door laar man dood gevonden in den keuken. De vrouw zat in den grond bij een emmer water. Het parket van Kortrijk kwam seffens ter plaats en daar deze dood als verdacht voort kwam, werd de man aangehouden. De vrouw droeg als teekens van verwurging aan den hals. De lijkschouwing heeft bewezen dat de vrouw eene natuurlijke dood gestorven was, tengevolge eener slechte spijsvertering zij is tot den emmer gegaan om te drinken en met den hals erop gevallen vandaar de blauwe teekens. De echtgenoot werd terstond in vrijheid geiaten, zijne onschuld ten volle bewezen zijnde. De ongelukkige weende overvloedig. ~n het huisgezin is er een kindje van maanden oud. Eene erge zaak. Verleden week hebben wij gemeld hoe eene brouwerin van VIechelen haren man had willen van kant ïelpen met hem te doen vermoorden. Nu zijn er reeds vier personen aangehouden voor deze geruchtmakende zaak de kaart- egster, de gewezen meid die nu werk vrouw was bij de kaartlegster, mad. Fere- mans, vrouw van den brouwer en haar zoon. De echtgenooten Feremans wonen op den Terveurschen steenweg, bij Mechelen. Zij hebben drie kinderen, twee zoons en eene dochter. De oudste zoon 21 jaar oud, houd zich met de brouwerij bezig. Onlangs was door de rechtbank van Mechelen de scheiding van goederen tusschen de echtgenooten uit gesproken en nu was een proces tot echt scheiding ingespannen. Het is klaar bewezen dat de echtgenooten niet overeen kwamen. De zoon en de doch ter hadden partij gekozen voor hunne moe der. Over eenige maanden had de procureur des konings van Mechelen, zich met dat huis gezin nog moeten bezig houden. Op zekeren dag werd de man half doodgeslagen met een stoofhaak. De bandieten die den brouwer moesten vermoorden, gingen ook wel voor hunne moeite beloond zijn. M. Ferremans ging dien dag rond de 7000 frank op zich hebben en zij mochten dit onder hun verdeelen. Zondag namiddag bekende mad. Ferre mans al de feiten die men haar ten laste leg de. Zij zegde dat sedert lang in haar het ge dacht opgekomen was zich van haren man te ontmaken zij voegde er bij dat gansch haar huwelijksleven slechts eene lange lij densgeschiedenis was geweestzij had enkel zoolang gewacht.het plan uit te voeren, om haar zoon over te halen met haar mede te werken. aan hare zuster. Woensdag morgend heeft men het lijk van het meisje opgevischt. Zij had eene gapende wonde aan den hals. Benoeming van Burgmeester». Zijn tot burgmeester benoemd in de pro-| vintie West-Vlaanderen Nieuwmunster, MM. Gheyle Cuerne, IsebytZarren, De| BoutWinckel-St-Eloy, FoulonCaeneghem Lierens Wytschaete, D'hoine. In den hophandel is er sedert eenige dagen kalmte of rust gekomen, dewijl de inland- sche brouwerij goed voorzien schijnt en de uitvoer naar Engeland ontbreekt. Alzoo werden er in Januari laatst, 5673 centenaren vreemde hop naar ons land gebracht, of ongeveer 800 centenaren minder dan in December. Binst dezelfde maand voerden wij 1668 centenaren uit waarvan 1342 naar Frankrijk, 209 naar Engeland en 72 naar Holland gestuurd werden doch de uitvoer was merkelijk geringer dan in December, wanneer wij 2875 centenaren naar het buitenland verzonden. Het zal dus niemand verwonderen dat de Belgische hopmarkt rustig voortgaat doch stand houdt voor beschikbare waar Aalst aan 40 tot 44 fr., Poperinghe (stad) aan 32 tot 34 fr. Voor den aanstaanden oogst is er wat speculatie, doch er zijn thans weinig verkoopers Aalst 57% tot 60 fr.; Poperin ghe (stad) 50 tot 55 fr. Op de vreemde markten, zooals Londen en Nuremberg, gaan de verhandelingen ook niet vlot, alhoewel de prijzen omtrent on veranderd blijven. Intusschen trachten de amerikanen gedurig hun overvloedige pro ducten naar Engeland over te brengen, om zich daar van de hopmarkt meester te ma ken. In 1907 voerde Amerika 16 millioen pond uitin de eerste week van Februari laatst bracht het 4450 balen naar Engeland. 1 In tie Wagemakerij, bi] Emile Pareyn-Dewachter, Abeele-kals. 2 In Jeanne d'Arc, bij René-Delava-Vanhee, Pottestraat. 3 In St. Hlicliiel, bij Henri Ghillebert, St. Michielstraat. 4 In de Cantine, bij René Timperman-Schmidt, Noordstr. 5 lil de Zoutziederij, bij Florent Schmidt, Hondstraat. O Au café St. Crépin, bij Emile Pattou-Clarys, Yperstraat. 7 In 't Smisje, bij Livin Desegher, Casselstraat. 8 lil den Ilaas, bij Aloïs Verbiese, Pottestraat. benoemingen De volgende benoe- Priesterlijke Bisdom Brugge'. mingen van coadjutors zijn gedaan van den Z. E. H. Lambrecht, pastoor te St-Jacobsca- pelle, de E. H. Rouseré van den Z. E. H. Deleu, pastoor te Merckem, de E. H. Meu-I lemans van den E. H. Van Mullem, onder-1 pastoor te Beerst, de E. H. Vermeersch. De E. II. Vanden Abeele, leeraar in het kollegie van Yper, is principaal benoemd in het bisschoppelijk kollegie van Thielt, in j vervanging van de'ii E. H. Depoorter, thans j bibliothecaris der stad Brugge de E. H. Van de Kerkhove, priester in het groot se-1 minarie van Brugge, is leeraar benoemd in het kollegie van Yper. Is benoemd tot geestelijke koster op Sint Bertens-parochie te Poperinghe de E. H. De Cramer, priester) in 't seminarie. 9 A la Cocomotive, bij Arthur Denut-Roose, Statieplein. ÏO In dc Bi'ugge»(raa(, bij Theodore Roetynck, Bruggestraat. 11 In dc Komstraat, bij Emile Decorte, Komstraat. 12 In dc Violette, bij Gustave Dehaene, Keer v. d. Ommegang. 13 I11 't Kasteelliof, bij Camille Merlevede, Rekhofstraat. 14 In den O verdam, bij Theophile Vandriessche, Boescheepst. 15 In den ouden St. Joris, bij Emile Verhaeghe, Statieplaats. ft» I11 liet Roosje, bij Gustave Gossey, Crombekestraat. 17 In den Arend, bij Pieter Kesteman, Groote Markt. 18 Au Pare St. Georges, bij Auguste Merlevede, Reninghelst-kals.| 19 In 't Reepje, bij Auguste Vansteene, Komstraat. 29 Au Cultivateur, bij Henri Carreye, Abeele-kalsiede. bij Charles Terryn, Vogelhoek. Op Zondag i Maart, In de nieuwe Herberg, bij René Beddeleem, Crombeke-kalsiede. Poperinghe, markt van den 21 Feb. Tarwe heet. 16,50-Rogge 14,80-Haver 9.50 Aardappelen, 100 k. 8,75-Boter de kil. 3,30 Eieren de 26, 2,25 -Hoppe de 50 kilo, 25 fr. BEItlCIIT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GRAPVEIV inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Huivenliefliebbers in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Eand bouw zaden, zooals Merckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Suerenia en Katoennieel. Alles aan voordeelige prijzen. Gasthuisstraat. POPERINGHE. van 16 tot 23 Februari. Geboorten.Georges Lermyte, z. v. Jules en Julienne Ruyssen.André Creus, z. v Maurice en Louisa Delbeque.Maria Verroye d. v. Remi en Félicie Blanckaert.Georg Depoorter, z. v. Oscar en Maria Battheu. Magdalena Iïumon, d. v. Jerome en Amelia Vermeersch.Martha Donche, d. v. Jerome en Elisa Matton. Maria-Anna Van Zee- brouck, d. v. Remi en Elisa Vanborren, Jerome Wyff'els, z. v. Marcel en Maria Blanckaert.Margarita Vandevoorde, d. v Henri en Florence Haghebaert. Overlijdens.—Malesys Adrienne, 6 we ken, Casselstraat. Couttenier Alice, 4 maanden. Kerkstraat. Stechele Ivonne, 5 jaar, Goudenhoofdstraat. Ghillebert Clara, 14 dagen, St Michielstraat.—Delaere Jules, 65 jaar, molenaar, weduwaar van Pharaïlde- Rosalie Ducouran en echtgenoot van Marie-Louise Debyser, Duinkerkstraat, Vercaemer Charlotte, 78 jaar, echtgenoo- te van Valcke Casimir, Noordstraat. Huwelijksbeloften.Edouard Lauwers, schrijnwerkersgast te Oostende met Maria Del boo, werkmeid, verblijvende te Oostende gehuisvest in stad. Zaterdag morgend, 14n dezer, werd M. Ferremans, die nog niet op de hoogte van de zaak was, in het justitiepaleis, te Brussel ontboden, en daarvernam hij alles, uit den I WifldmoIeilS J. Beheyt4driaen, Pöper. mond van den onderzoeksrechter. De onge-1 lukkige stond als verpletterd en kon zijne ooren niet gelooven. Hij werd in tegenwoor digheid van zijne vrouw gesteld en toen moest hij wel alles gelooven. De man verliet gansch te neergeslagen het justitiepaleis van 15 Januari tot 20 Februari. Geboorten. Beun Suzanna. Bussonl Albert. Desmadryl Agnes. Desaegher Maria. Baert Margarita. Cleenewerck hij was op eenige oogenblikken wel tien jaar Aibert.—Viane André.—Baeden Suzanna - Deheegher Judith. Overlijdens.Six Armand, 29 dagen. Pyck Godelieve, 2 jaar.Pinceel Désiré, 64 jaar, echtgenoot van Theophanie Top. Huwelijksbeloften. Jules Laurie, be- diende te Brussel met Noëmie Odul, zonder I beroep te Elsene, gehuisvest te Watou. [Jules Deprez met Margarita-Maria VanRen- terghem, beide te Watou.Camiel Swert-I vaegher, metser, met Silvie Vandenbussche, beide te Watou. ouder geworden De raadskamer heeft het aanhoudingsman daat bekrachtigd, door den onderzoeksrech ter uitgeveerdigd tegen de vier personen die betrokken zijn in deze zaak. De 8uikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. Hier en Daar.In 'tbal dat plaats had in den Beriotschouwburg kreeg een meisje eene bloedspuwing; men droeg haar buiten. Het bal werd hernomen, toen opeens een 52jarige heer dood nederviel. Deze droevige oorvallen ontnamen de aanwezigen den lust tot dansen. Het meisje is ook reeds overle- ~en. Te Antwerpen waren 7 werklieden op eene stelling aan 't werk aan een schip. De stelling brak, allen vielen beneden. Zij waren allen erg gekwetst en een op den slag dood. Te Moll wilde de machienist an een koopwarehtrein zien hoe de signalen tonden. Juist kwam een anderen trein voorbij die den ongelukkige het hoofd ver brijzelde Te Charleroi is een koppel aangehouden die hun kindje van een maand oud van honger en vuiligheid hadden laten sterven Te Sint Truyden hebben meer an 50 herbergiers besloten geen gemasker- e in hunne herberg binnen te laten. Maandag werden bij M. Fillenil, fruitver- kooper te Kortrijk, 7 briefjes van 100 fr. uit de lade gestolen. Woensdag morgend ontving hij ze terug in eene enveloppe. Een lam meisje te Mechelen zat bij de stoof. Zij wilde opstaan en steunde aan een pot kokend water die omkantelde en haar over iet lichaam liep, Het meisje is in de schrik- elijkste pijnen bezweken. Te Loxbergen leeft een meisje van 20 jaar haar kind van 14 dagen oud in den mestpoel versmoord. Over 4 weken vond men te Antwerpen in den vijver een koffer met kleederen erin. Eeue meid erkende deze als toebehoorende STERFGEVALLEN. Een brief uit Amerika vertrokken den 5 Februari laatst en hier vrijdag 21" aangeko men meldt ons het schielijk overlijden te Ke- nora-Ontario in Canada Noord'-Amerika van onzen stadsgenoot M. Achille Moncarey, weduwaar van vrouw Marie Iïeraedt, in den ouderdom van 52 jaren. Achille Moncarey verbleef in Amerika] sedert omtrent een jaar. Meng-eliïig-en. Jan Kobben had zijn schuur heel hoog laten verzekeren. 'tWas onweer en Jan bad: O Hemèlsche deugd laat den bliksem op mijn schuurken vallen Daar viel de bliksem... maar op het dak van zijn gebuur. - Verblomme zei Jan Kobben, met al dat geruchte hebben ze mij boven verkeerd verstaan. Het is zoo gemakkelijk goeden koffie te maken, neemt heel eenvoudig del chicorei der Trappisten", Vincart - Silly Weigert namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. Bertenplaats, POPERINGHE, VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk Goedkoopen pacht. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van 't blad. gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraatPoperinghe. in de Statie-straat, Het huis bestaat uit drie beneden plaatsen, eene vouwte en eenen kelder. Voor alle inlichtingen zich te wenden Henri Thiron, bij de statie te Beveren. bij Een Leerjongen-smidsgast, bij J. Beheyt- Adriaen, Veurnestraat, Poperinghe. Een Bakkersknecht, reeds op stiel geweest hebbende, bij Jules Debruyue, Pottestraat, Poperinghe. 63, Yperstraat, 63, POPERINGHE. Alle slag van GEMAAKTE KLEEDEREN eh op maat voor Mannen en Kinders. Alsook Kleederen op maat voor Vrouwen, zooals Kostuum Tailleur Reismantels, Jaquetten, naar de laatste moden. Aan genadige prijzen verkoopende verhoopen wij het vertrouwen van een ieder te winnen. |F"Ik bevind mij alle Vrijdag op de Markt. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. FLESSCHESCHIETING. Oostvleteren. Op Zondag 8 Maart, ter herberg Het Jagershof» bij Florentin Baelden, gehucht De Wuppe-hoek stii- hangende en vliegende Flesscheschieting. Inschrijving van 1 tot 2 uren. HANENPRIJSKAMP. Abeele. Op Zondag 22 Maart, ter her- 1 berg Au Retour de la Gare bij Edmond Boddard. 150 frs. prijzen gegeven door) de maatschappij. 15 fr. inleg. 25 fr. terug. De tweede haan wint 50 frank. 3 Prés de la Gare, YPRES, TENU PAR ALLE SLAG VAN HOEDEN en KLAKKEN, Tabak, Cigaren en Cigaretten. Eenig schoon is een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig-frisch uiterlijk, een blanke zachte liuid, en een verblindend schoon gelaatskleur. dit alles Bewerkt de echte van BERGMAN Co., Radebeul. met fabrieksmerk Stokpaardjes per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bij bij de Wede De Rynck, Gasthuisstraat, met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, «chikkig voor allen handel, zijnde de her berg A Ia Cour de Casscl gelegen in de Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, n° 70. voldoende om de stoof te aansteken, te verkrijgen bij Cyril Ie Versfradc- Quartier*, »Au Lion d'Or* Vlamingstraat, Poperinghe, aan fr. 1,75 het honderd. Die er eens gehad heeft, wil er niet meer zonder, zoowel voor 't gemak als voor den goedkoop. Laatste nieuw model. Kerns op wieltjes met stalen assen. Kerns met coussinets]|in3jkoper. Alles van eerste hoedanigheid en in inlandsch eiken hout. Waarborg, met schriftelijk bewijs, voor 2 jaren, voor al de stukken. Maken en herstellen van alle anderd kuip- en vaatwerken. Spoedige bediening, genadige prijzen. Kern- en Kuipwerkmaker, Eenige verkooper der echte monters F. E. ROSKOPF en der Chronometers LIP, REGULATEURS, PENDULEN, WEKKERS, Brochen, Dormeusen, Ringen Paruren in goud en diamant KETTINGEN IN GOUD, ZILVER, NICKEL, AANKOOP VAN GOUD EN ZILVER. Brillen, Neusnijpers, Barometers, Verrekijkers. Groote keus van wit Metaal Artikelen van het huis (Mielle et C°, Brussel), HERSTELLINGEN van H0RL0GIEN en JUWEELEN, aan zeer genadige prijzen. Men kan er ook alle slag van REUKEN en ZEEPEN bekomen. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Br'aine-TAlleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4