IJZERDRAAD Cam. DECIiEHCQ, IE! TE DACHTEN WOONHUIS Hotel du Nord, HIL. OSSTYN-CAMBIE, TUIMELAAR KERNS bij Jer. Dehondt-Delmaere, IJZEREN DRAAITRAP Prijskamp op den BILJARD EEN HERBERG Wetensweerdigheden. Mengelingen. BURGERSTAND VAN POPERINGHE BURGERSTAND VAN PRO YEN. BURGERSTAND VAN CROMBEKE Burgerstand van ROUSBRUGGE. Burgerstand van Beveren-op-Yzer. van 1 Februari tot 1 Maart. HOPPE. PER OCCASIE TE KOOP HARNA1S voor PEERijJ Op ZONDAG 8 Maart, EERSTEE TAIN HERBERGKERM1SSEN Combat met de Vloerbol, Feesten en Vermakelijkheden Op Zondag 22 Maart 1908. Frangois KESTEMAN, Mc i n van ron(^ 'aar' een te Abeele. Te BEVEREN aan - Yser, $en onlangs nieuw gebouwd et schoonen hovenierhof, In 't klein. - im DEM BALLOA - In 't groot. Huis Camille BATTHEU-BAEKEROOT. MARKTPRIJZEN. Groote Markt, POPERINGHE. DOOR EINDE VAN SEIZOEN: NIEUWIGHEDEN voor den ZOMER i* TELEPHONE 33 -H Café-Restaurant, Rue de la Station, DINERS Cuisine Bourgeoise, Beefsteachs a toute heure, Chambres pour Voyageurs. PRIX MODÉRÉS. Xe Koop s Bleeke-Roode AJUINEN, bij LOUIS VANHEULE, in de Vetten Os, 4. SCHOONEN TOOG Aan de Liefhebbers Camille Derynck, herberg Het Hooge, te Poperinghe. Gegalvaniseerden VOOR HOPPE. Rood, Wit en Geel BEETRAAPZAAD Hofbouw gesticht in 1891, van Gediplomeerde Boomteeltkundige, TE POPERINGHE, (bij de Statie). Verbeterd stelsel van Jéröme COQUEL - PIETERS, BOESINGHE. Kostumen voor begravin= gen, in 5 uren, wel afge= maakt op maat. was in een aanval van waanzin in het water gesprongen en verdronken. Tloeskroeii. Dood gepletterd. Maandag avond gebeurde er in de statie een schrikkelijk ongeluk. De manceuveroverste Isidoor Staelens, die reeds 35 jaar dienst telde, werd door een trein verrast en schrik kelijk verpletterd. Een geneesheer werd on- middelijk ontboden. De ongelukkige werk man, die het bewustzijn had verloren, heeft nog slechts enkele minuten geleefd. ï>e M'ltittlcri j Van JKeli. Belang rijke proef.De premie. Voor de zaak der gestolen schilderij van Van Dyck werd er maandag tenbelangwekkende proefneming gedaan. Garlier en Verfaille werden naar het kabinet van M. den onderzoeksrechter Sou dan overgebracht. Deze dikteerde aan de twee mannen den brief die aan den Z. E. H. pastoor gezonden werd en waarin er kwestie is van de premie van 20,000 fr. Carlier en Verfaille schreven elk een blad papier vol. Vervolgens werd het geschrift van beiden ontleed om te zien of het niet overeenkomt met dat van den naamloozen brief. De proef neming heeft geen steliigen uitslag opgele verd. Wat de kwestie van de premie betreft, er is nog geene uitspraak over gedaan. Volgens een gerucht uit goede bron zou de gemeente raad de premie niet toekennen, en zulks om reden van de gansch bijzondere omstandig heden waarin de gestolen schilderij terugge vonden werd. Sl-J.iuirciiis, (bij gent). Wreede moord. Maria Driessens, 24 jaar oud, wonende op den wijk Celie, was gewoon iederen zondag naar de congregatie te gaan en 's avonds rond 5 ure te huis te zijn. Zondag nu was het meisje niet t'huis op het gewone uur, en haar vader, een TOjarige ouderling, was over haar lang uitblijven on gerust. Hij verwittigde den burgemeester en deze ging met den veldwachter op zoek Het meisje was echter nergens te vinden. Maandag morgend ging de broeder van de verdwenene de gendarmerie van Maldeghem verwittigen. De wachtmeester kwam met den jongeling mede en beiden legden te za- men den weg af, dien het meisje moest volgen om van het dorp naar hare woning te gaan. Die weg loopt langsheen den steenweg van St-Laureins naar Balgerhoeke, over een af stand van 20 minuten gaans, en loopt dan een aardeweg in. Het is daar zeer eenzaam er staat geen enkel huis en nevens den weg bevinden zich groote grachten. Op gezegden weg vonden de mannen den regenscherm van Marie Driessens; wat verder lag haar zilveren Kruisje. Weer een halven meter verder ontdekte de broeder het lijk van zijne ongelukkige zuster; het lag in de gracht. Met behulp van den wachtmeester haalde de jongeling het lijk op den kant. Het arme meisje had sporen van geweld aan het gelaat en aan de keel; hare kleede ren waren gescheurd aan den hals en ter hoogte van de borst. Geen twijfel dus of men bevond zich hier voor eene gruwelijke mis daad. Men zag duidelijk langs weerskanten van de gracht de indrukken van voetstappen; zij komen voort van groote schoenen met dikke nagels. Men kon ook goed waarnemen dat er daar ter plaatse eene hevige worste ling plaats gehad heeft; het meisje moet onverhoeds overvallen zijn en, na hardnek kig verzet, moet de moordenaar haar met het hoofd in het water van de gracht gehou den hebben, tot hefarme slachtoffer verstikt was. Het parket van Gent werd aanstonds ver wittigd; maandag namiddag was het reeds ter plaats. Er werd een persoon aangehouden, doch hij kon zijne onschuld bewijzen, zoo dat hij weldra terugin vrijheid gesteld werd. De moeder van net slachtoffer is sedert lang ziek. Marie Driessens heeft nog een broeder en eene zuster al de huisgenooten zijn van onberispelijk gedrag, zoowel als het slachtoffer. Aanhouding. Twee huizen voorbij de woning van de familie Driessens woont de genaamde Ed- mond Rots, 21 jaar oud, bij zijne ouders, landbouwers. Edmond werkt in eene fabriek te Wondelghem. Woensdag morgend werd hij door de gendarmen als de vermoedelijke moordenaar aangehouden. De schoenen van Edmond Rots passen juist in de voetsporen op de plaats der misdaad gevonden op zijne zondagsche kleederen heeft men bloedsporen waargenomen. Naar het schijnt hield Rots zich in den weg waar de misdaad gebeurde, verscholen achter de boomen, kort voor dat Marie Driessens langs daar moest komen. Hij wei gert echter den minsten uitleg te geven over het gebruikt van zijnen tijd op het uur dat de moord gepleegd werd; daardoor heeft men nog meer vermoedens. Woensdag na middag heeft men hem dan ook naar het gevang van Gent overgebracht. Vssclie. Jan-Baptiste De Yalck, die verleden winter den veldwachter De Valck te Assche doodschoot, is deze week voor het assisenhof van Braband tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld geweest. Brussel. Moord. Dinsdag mor gen rond 5 ure, loste in de Bruidstraat te Brussel in een kamer naast het politiebureel, een 25 jarige Duitscher Jacob Willand, revolverschoten op een 20 jarig meisje Jean ne Weber. De gasten hadden wat samen gewoond, maar er ontstond weldra ruzie en het meisje vertrok. Willand had ze nu ge vonden en wilde ze doen terugkomen. Het meisje weigerde en hij schoot ze neer. Het meisje was erg gekwetst in de slaap en het oor. De dader is aangehouden. Aninerpeii. Nog de moord. Raymond Belloy en zijne vrouw Marie Wal- macq, moordenaars van Emilie Van Kerck- voorde werden niet aangehouden zooals gezegd werd. Een telegram uit Algers naar Antwerpen, meldde dat de moordenaars in Afrika aangekomen, een kamer gehuurd hadden en zich bij middel van een koolvuur verstikt hadden. Op de tafel lagen drie brie ven door het koppel geschreven een op het adres der familie Belloy, 34, VVattigniestraat, te Parijsde tweede bestemd voor de wedu we Francois Walmacq, te Twee-Acren. provincie Henegouw, België; de derde droeg het opschrift Mijnheer de prokureur des konings, te Antwerpen Deze brieven wer den aan den prokureur der Republiek, te Algiers, overhandigd. Luik. Moord. Een werkman, An- toon Föhn, wonende te Ougrée, was sedert eenigen tijd van zijne vrouw gescheiden. Vernomen hebbende dat zij woonachtig was in de Torrekensstraat, hield hij aldaar maandag de wacht en toen de vrouw buiten kwam, loste hij twee revolverschoten op haar. Men bracht de vrouw naar het hospi taal, maar onderweg gaf zij den geest. De Suikerij Van Tieg'nem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. Arlon. Pijnlijk ongeluk. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde zaterdag nacht nabij de statie van Mamer, op de spoorlijn van Luxemburg naar Arlon. Op den laatsten avondtrein bevond zich een groep rumeensche landverhuizers, op weg naar Antwerpen. Eene joodsche vrouw, die van dezen groep deel maakte en van hiare zeld -was, viel, mep zever» kinderen Te Bettingen werd hare verdwijning op gemerkt en men verwittigde onmiddelijk den statieoverste van Mamer, die een bediende op zoek zond. Na eenigen tijd de spoorlijn gevolgd te hebben, hoorde de bediende ge kerm hij zag eene vrouw dwars over de spoorbaan liggen. Vooraleer hij de ongeluk kige kon ter hulp snellen, kwam de expres- strein van Oostendein volle vaartaangestoomd en de vrouw werd het hoofd afgereden en de beenen vermorzeld. liariiavaldruiuaN.Te Antwerpen reden een groep maskers op een zwaren wagen rond. Een hunner viel af en kwam met het hoofd terecht onder de wielen. De dood was oogenblikkelijk. Te Tuinhout bracht een gemaskerde kerel eene vrouw t'Vee erge messteken toe; de lader die de echtgenoot der vrouw was, is spoorloos verdwenen. Te Marchiennes een kerel die van zijne vrouw gescheiden leeft, ontmoette deze met andere maskers en loste verscheidene revolverschoten op haar en eene vriendin. Beide zijn erg ge kwetst.Te Francfort in Duitschland werd een handelaar door zijne vrouw doodgescho ten binst dat hij zich verkleedde om naar een bal te gaan. Hier* on Daar.Zaterdag viel een 65 jarige timmerman die aan 't werk was in de nieuwe militaire school vau Brussel van eene stelling beneden en was op den slag dood. Terwijl men bij Remi VanQuickenborne, velomaker te Cruyshauthem, aan 't verma ken eener schouw was, vielen opeens eene hoeveelheid 5 frank stukken beneden. Als men ze telde waren er 1000 frank. In de zuidstatie te Brussel werd een manoeuver, Hendrik VanHarnme, gehuwd en vader van huisgezin door een trein in stukken gereden. In dezelfde stad wandelde langs de Ko- ningslfi mad. Lancksweert met haar fijarig zoontje. Opeens rukte het knaapje zich los en wilde de straat over. Een rijtuig kwam juist voorbij en het knaapje werd onder de oogen zijner moeder door het rijtuig verplet terd.Te Meysse op een hofstede werd een muur ingestuikt door een geladen wagen. De hoeveknecht werd er onder begraven en dood uitgehaald. Een soldaat van Leuven was maandag in verlof naar huis gegaan en begaf zich 's avonds met zijne verloofde naar de statie om te vertrekken naar zijn garni zoen te Antwerpen. Hij miste den trein. De jongen was daardoor zoo zeer aangedaan dat hij niet meer dierf vertrekken, 's ander daags 's morgens ging hij tegen de woning van zijne verloofde staan en schoot zich dood met een revolver. Theophile Dubois, 66 jaar oud, werd Zondag te La Louvière door den tram gevat en weggeslingerd. De arme ouderling stierf wat later. Te Ruys- broeek heeft men het lijk van A. Dejoncker, 30 jaar, met gebroken schedel gevonden. De man had zich gedood met van zijn velo te vallen. Te Fronville brandde een 69jarige vrouw op al bij de stoof zitten kooltjes wa ren op haar kteed gevallen. Hare 83jarige zuster had het tooneel afgezien zonder te kunnen veroeren. Te Geeraardsbergen viel een muur in die men aan 't afbreken was; 3 mannen werden er onder begraven. Een werd gedood een vader van 7 min derjarige kinderen, de 2 andere doodelijk gekwetst. In de suikerfabriek Gilain te Borgworm werd de 18jarige Hubert tussclien 2 wagons verpletterd. Voor eenen arm of een been, van 40 tot 50,000 fr. Voor de beide .- 125.000 fr. Een oog 25,000 fr. Volledige blindheid .- 150,000 fr. Een voet 35,000 fr. De beide voeten 75,000 fr. Een vinger 10,000 fr. De voetganger die, in Amerika, het zeld zaam voordeel zou hebben in tronkmensch veranderd te worden, zou 400,000 fr. trek ken met welke som hij voor 't overige zijns levens, zou bevrijd zijn tegen automobielon ueiukken. Wettelijke Besluiten. Zijn be noemd tot controleurs der rechtstreeksche belastingen, accijnzen en boekhouding te Oostvleteren, M. Vander Cruyssen, klerk te Brussel; te Poporinghe, M. Vanderwegen, id. te Antwerpente Lokeren, M. Rahier, id. te Brugge; te Thielt, M. Hospel, id. te Namen. Yper. Bolrel te Yper. Mijnli. en Mad. Botrel die, na een toer in België, reeds naar Frankrijk teruggekeerd waren, komen nu een dag in ons land terug om te Yper een avondfeest te geven. Het feest zal plaats hebben op Vrijdag 20 dezer, en belooft zeer aantrekkend te zijn. Het zal om 4 ure begin nen ten einde de vreemdelingen toe te laten s avonds nog te kunnen vertrekken. TB wilt gij goed en ter trouw bediend zijn in zake van Eerste Communieartikelen, zooals Bouquets, "Kerkeboeken, Paternosters, Ge schenken, enz. enz. komt naar den Bazar, bij Bansen - Decorte, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Het kerkelijk huwelijk. M. Woeste heeft op het bureel der Kamer een wetsvoorstel neergelegd, waardoor het art. 267 van het strafwetboek, dat verbiedt het kerkelijk huwelijk in te zegenen voor het burgerlijk huwelijk, zou gewijzigd worden. De priesters zouden van dat verbod ontslagen worden, wanneer degene die wenscht te trouwen, in doodsgevaar verkeert. Hollaiiflscli vee in België. Ge durende het jaar 1907 werden langs de qua- rantaineposten uit Nederland in België, 17,466 koeien en 86 stieren ingevoerd. Antwerpen.- Conscience herdacht. Eerlang zal het vijf-en-twintig jaar geleden zijn dat de groote Vlaamse he romanschrijver gestorven is. Waarschijnlijk zal de stad Antwerpen luisterrijke feesten inrichten, maar het ge dacht wordt geopperd om in het gansche land een Conscience-dag te houden. Door zijn edele bedoelingen en zijn werk, is en blijft Conscience verheven boven onze politieke en letterkundige twisten. Het Brusselsch Verbond der Vlaamsche Maatschappijen," wier bestuur dinsdagavond vereenigd was, heeft den wensch uitgedrukt dat inen in deze richting pogingen zou aan wenden. Amerika. Edison als slachtoffer der wetenschap. De groote uitvinder Edison die zich vele kwalen op den hals haalde met zijne onderzoekingen naar den aard en de samenstelling der beruchte Xstra- len, is gevaarlijk ziek gevallen. Reeds is hij gedeeltelijk blind en heeft het gehoor verloren. Zijne handen, zoowel als die van zijne helpers, zijn door den Xkanker aangetast en er bestaat geen geneesmiddel voor. Reeds heeft men hem een paar vingeren moeten afzetten. De operatie tot het wegnemen van eenen aanwas in de oorpijp, dezer dagen gedaan, is niet gelukt. Eene tweede operatie is noodig en men vreest veel voor den afloop daarvanEdison daarbij is schrikkelijk mager geworden en gelijkt aan een geraamte. En de man die zich aldus offerde voor de wetenschap, had het alleraangenaamste leven kunnen leiden dank aan de honderden millioenen fr. die hem zijne merkwaardige uitvindingen hebben aangebracht. liet tarief der Verpletterden. In België zijn de prijzen nog niet goed vast gesteld, maar in Amerika, zijn ze alreeds gekend. Men heeft er de statistiek afgekondigd der cijfers waarop de Amerikaansche rechters, bij automo"bieU)iigeluk:k.en, liet verlies schat ten van een lichaamsdeel Priesterlijke benoemingen Bisdom Brugge. Zijn onderpastoor benoemd te Waereghem, E. H. Notebaert te Cuerne, in vervanging van den E. H. Del- putte, pastoor te Zandvoorde benoemdte Cuerne, de E. H. Cornette, onderpastoor te Kemmel; te Kemmel, de E. H. Lommez, leeraar in het kollegie van Moeskroente Eerneghem, de E. H. Louwagie, cuadjutor van wijlen den pastoor van Denterghern, in vervanging van den E. H. Pieters, pastoor benoemd te Molendorp bij Oostendede E. H. Eghels, leeraar van wiskunde en natuur lijke wetenschappen in het Sint-Amandus- kollegie, te Kortrijk, is principaal benoemd van dat gesticht," in vervanging van den E. H Delaere, die als pastoor van St-Pieters, naar Yper is overgegaan. STERFGEVALLEN. Een missionnaris, de E. H. Van Em merich, die den 24 october laatstleden uit Antwerpen naar Congo vertrokken was, is daar overleden. Antwoord. Daar was eene nieuwe meid bij Van Zwimmelen. Toen hij haar voor den eersten keer goed bezag, mompel de Van Zwimmelen. Da's en net jonk Wa bliefde, menheer? Vroeg de meid. --Niks, meiske Ik bezag u zoo maar en 'k zei bij mijn eigen dat uw mevrouw eene goeden keus heeft gedaan. 't Spijt me dat ik hetzelfde niet kan zeggen als ik u bezie menheer zei de meid. Logiek. In de school. Onderwijzer Op de maan is geen water, wat is het ge volg Brouwers zoontje. Dat er ook geen bier is. van 1 tot 8 Maart. Geboorten.Charles Clabau, z. v. Richard en Maria Theeten.Maria Huyghe, d. v. Arnand en Flavia Capelle.Albertina Bat- theu, d. v, Julien en Madeleine DeByser.»- Yvonne Clabau, d. v. Jules en Maria Clabau. -Alice Nouwynck, d. v. Charles en Lucie Lermytte.Marjolaine Vergeele, d. v. Emile en Madeleiue Trawant.Frangois Werquin z. v. René en Maria De Coninck. Leonce Vanhout, z. v. Julien en Ida Temperman. Maurice Dtkervel, z. v. Aloise en Madeleine Quaghebeur. Overlijdens- Quaghebeur Henri, 26 j., ongehuwd, werkman, Wijk H. Quaghe beur Franciscus, 75 jaar, zonder beroep, weduwaar van Sidonie Kestelyn.Adriaen Louise, 29 jaar, landbouwster, echtgenoote van Arsène Huyghe, Wijk C. van 1 tot 29 Februari. Geboorten. Devos Flora. Declerk Georges. Plancke Maurice. Claerebout Joseph.—Flamey Prosper.Saesen Jerome. Overlijdens. Lemahieu mannelijk doodgeboren. Vandenberghe Bernard, 63 jaar, ongehuwd. van 1 Januari tot 29 Februari. Geboorten.Dehollander Elza.Deschre- vel Remi. Coene Firmin. Deschuytter Rachel. Overlijdens.Goussey Seraphin, 58 jaar. Vandromme Florentijn, 73 jaar. Huwelijken. Wolters Arthur schilder te Yper met Dewulf Eugenie, meid te Crom- beke, voorgaandelijk te Yper. van 1 tot 29 Februari. GeboortenMaeckelbergh An na. Ber- quin André.Flamey Daniel.Denys Ra phael. Wollaert Magdalena. Bouthez Irma.Defever Gabrielle. Overlijdens.Beudaert Hector, 1 maand. Herkei bout Nathalie. 77 jaar, weduwe van Vandromme Pieter.Mollet Maurice, 9 maanden. Huwelijk.Leroy Jerome, landbouwer met Fagoo Lucie, zonder beroep, beide te Rousbrugge. Geboorten. Andreas Mahieu, z. v. Ca- mille en Elodie Neyrinck.Michel Jagoo, z. v. Achille en Elodie Boussemaere.—Mar griet Rosseel, d. v. Cyrille en Eudoxie Lazeure. Huwelijksbelofte. Amand Halewyn, werkman te Beveren met Zoé Strasseele, herbergierster te Kilhem. Huwelijken.Emile Ryssen, slachter te Alveringhem met Marie Debeir, bijzondere te Beveren.—Julien De Pla, biermarchand te Brussel met Julia Thulliez, zonder beroep te Beveren. Algemeen overzicht. De toestand der zaken is wederom zeer kalm. De herneming die zich de verleden week had voorgedaan is niet slaande gebleven en de verhandelingen zijn om zoo te zeggen nul. Met moeite worden er nog dagelijks 150 balen ter markt van Nurenberg verhandeld en voor den uitvoer wordt er weinig of niets genomen. De zeldzame zaken werden verhandeld aan de volgende prijzen Marktwaar 43 a 50 fr.Wurtenberg 62 a 68 fr.Gebirg keus 75 fr.Spalt goede hoedanigheid 95 fr. Hallertauer middelmatige 62 fr. De verkoopers van groene hop eischen hooge prijzen daar deze kwaliteiten er zeld zaam worden. Voor den uitvoer is het En geland alleen die nog partijtjes van 25 tot 50 balen aankoopt. Te Saaz is de markt wat meer. levendig, eene goede partij werd tegen 120 fr. aange kocht. In Engeland zaken kalm en prijzen onver anderd. Te Aalst blijft de toestand onveranderd; de verkoopers eischen te hooge prijzen en de verkoopers zijn op hun weerhouden. De prijzen zijn van 40 tot 45 fr. Te Poperinghe zaken kalm, prijzen onver anderd stad 30-33 fr.dorp 27-30 fr. voor 1908, 52 fr. TWEE SCHOONE zich te Wekelijksche Estaminet, den Maandag fl Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 2 In 't Bekliof, bij de wed. Justin Merlevede, Rekhofstr. Een Vloerbolspel is er altijd ter beschikking van eenieder. f In den Metser, vroeger Ijet vlaarqsch bierhuis bij Maur. Vandevoorde, aannemer Rekhofst. In de Vrede. Louis Verhaeghe, Casselstraat. In liet Handelshuis, Henri Catrycke, Casselstraat. In de Cantine, Francois Vankemmel, Casselstraat. In 'I Nas van Gent, bij 3 bij 4 bij 5 bij Benjamin Vandenberghe, Veurnestr. 6 A l'Épée Royale, bij Marcel Vandecasteele, Groote Markt. 7 In 't Firmament, bij Petrus Logie, Elverdinghe-kalsiede. 8 a la Maison de Coinmeree, bij Jules Vanderbeke, Yperstraat. 3 In de Stadschaal, bij Eudoxie Beesem, Noordstraat. ÏO In Nazaretli, bij Emile Dewachter, Trommelaarstraat. 11 a la Ville de Poperinghe, bij Maurice D'Amour, Hondstraat. 15£ a Ia Locomotive, bij Pieter Cappoen, Meessenstraat. 13 In 't Hoven ierhof. bij Richard Clabau, Doornstraat. 14 a la Ville de Mice, bij Camille Claeys, Meessenstraat. 15 In de Drie Koningen, bij Camille Brabandts, Yperstraat. 16 au nouveau Passage, bij Jules Deschodt, Statie-plein. 17 a la belle Vue, bij Bernard Huys, bij de Statie. In 'i Hooge, Hilaire Osstyn-Cambie, Proven-kals. In den Haas, Richard Dewachter, Casselstraat. Combat met den Vogelpik en Geitenbolling, 26 IN DE LOVIE bij H. Vancayseele, Vogelh. De programmen of kaarten van feesten bij mij. gedrukt worden gratis hier ingelascht. FLESSCHESCHIETINGEN. Oostvleteren Op Zondag 8 Maart, ter herberg Het Jagershof bij Florentin Baelden, gehucht De Wuppe-hoek stil- hangende en vliegende Flesscheschieting. Inschrijving van 1 tot 2 uren. Poperinghe. Op Zondag 5 April, ter herberg De halve Maan bij Henri Marico, stilhangende en vliegende flessche schieting. Inschrijving van 2 tot 2 1)2 ure namiddag. HANENPRIJSKAMPEN. Abeele. Op Zondag 22 Maart, ter her berg - Au Retour de la Gare bij Edmond Boddard. 150 frs. prijzen gegeven door de maatschappij. 15 fr. inleg. 25 fr. terug. De tweede haan wint 50 frank. Beveren-aan-Yzer. Op Zondag 22 Maart ter herberg Den Vlaamschen Leeuw. Inschrijving van 1 tot 2 uren. Gewoone voorwaarden. Watou. Op Zondag 5 April, ter her berg Den Steendam bij M. Vanhee-Am- meux. 120 frs prijzen. le en 2° Prijs 40 frs. 3« en 4e Prijs 20 frs. Abeele. Op Zondag 5 April 1908, om 3 ure stipt, ter herberg Au Pont-de-Pier- res bij M. Declercq-Canèle. 3 van 5 voor 200 frs. Au Nouvel Aigle d'Or, bij Emile Loheau, Groote Markt, 75 frs PRIJZEN en io frs. te verloten in stukken van 2 frs. onder de niet winnende spelers. Inleg; 75 centiemen. BERICHT. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op actnvraag. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. L I LJ weinig de keuken kennende, wordt gevraagd voor herberg van midden de stad. Goed loon. Adres te verkrijgen ten bureele dezer. VOOR HERBERG, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk Goedkoopen pacht. Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van t blad. gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gast huisstraatPoperinghe. jn de Statie-straat, Het huis bestaat uit drie beneden plaatsen, ene vouwte en eenen kelder. oor alle inlichtingen zich te wenden bi' Oud huis van vertrouwen. Statiestraat, 54, POPERINGHE. Manskostumen in allerbeste wollen stoffië, wel afgemaakt, naar de laatste mode, aan 12 tot 26 fr. Indien gij schoon en goedkoop wilt gekleed gaan wendt u tot het Bijzonder groot assortiment van Klakken, Hoeden in strooi en feutre.—Merceriën, Bonneteriën.—Kattoenen en wollen Stofïiën en alles wat confectie betreft. Laatste nieuwigheid van alle slag van stofïiën voor Mansklee deren, aan prijzen buiten alle concurentie. Groote keus van Handschoenen, Corsets, Cache-Corsets, zwarte en witte Rokken, Foulards, Lavalièren, Plastrons, Strekken, witte en blauwe Manshemden, Cols, Manchetten, Sajettegoederen enz. enz. Dus, let wel op het adres en wendt u tot het huis C. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, 54, Poperinghe. Poperinghe, markt van den 6 Maart. Tarwe heet. 16,00-Rogge 14,50-Haver 9,50 Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 3,20 Eieren de 26,1,90 fr. Yper 29 feb. Tarwe, 100 kil. 20.00- Rogge, 18,00 a 18,50-Haver, 17,75 a 18,00- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 3,10 a 3,50 -Eieren het 26, 2,00 a 2,10. Rousselaere 3 Maart.Tarwe, 100 kil. 19,00 a 19,50 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 17,50 a 18,00 - Haver, 18,50 a 00,00 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100 k. 7,50 a 8,00- Boter de k. 3,50 a 3,60- Eieren 1,90 a 2,10- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Brugge 29 feb. Tarwe, 100 k. 19,00 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a ,00-Boonen, 18,50 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 9,00 aBoter de k. 3,15 a 0, Vlas de k. 1,65. Dixmuide 2 Maart.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 3,20 a 0.00-Eieren het 25, 2,07. Kortrijk 2 Maart.Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,50-Haver, 18,50-Chicorei 100 k. 15,50 - Boter de 1/2 k. 1,70 - Eieren, 2,10 - Koolzaadolie 100 k. 87,50-Limolie, id. 52,00 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Kortrijk veemarkt 2 Maart. 356 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 196 Veerzen, le klas 96—2e kl. 853e kl. 79 50 Ossen, 938275 133 Koeien, 92— 82— 76 37 Stieren, 928174 Brussel 25 feb. 339 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 3 Maart. 2,467 Verkens, op voet de kilo, 0,83 a 0,97 Au Café de Ia I'aix, Groote vermindering van prijs op de WiniTERSTOFFEN. GROOTE KEUS VAN Men kan er zoo goedkoop gediend worden dan in de groote magazijnen van Brussel. Alleman heeft het recht alles te bezien zonder iets te koopen Schoone Kosturnen van af 7 franken. Prés de la Gare, YPRES, TENU PAR t. SCHOONE CU1SINIÈRE aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. Bertenplaats, POPERINGHE, van 2,90 m. hoog1,25 m. omtrek. zoo goed als nieuw van 2,g5 m. lang, met Witte Marmeren PLAAT. Inlichtingen ten bureele dezer. Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringhe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. BERICHT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slacli van GRA1VLIV inlandsche Rogge, Ma'is, Peerdeboonen, Haver, enz. 'Voor de Huiveiilic»flic»hl»ei*s in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. LamlbouwziuU'ii, zooals Merckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de SuciTina en Katocnniecl. Alles aan voordeelige prijzen. Gasthuisstraat. POPERINGHE. PEERDENSMID, Alle slag en beste kwaliteit van van alle nummers, TE VEUKOOPEM bij Charles Vandoolaghe, Vogelboek, Poperinghe KOOLllOZFY aan 1,26 fr. «le kil. Biedt aan alle slag van fruitboomen, peer- appel perzik- abrikoos- pruim-on druivelaars, pyramide pere- boomen, sieraadboomen, arbusten, schoone verza meling rozen op stam de laatste nieuwigheden. Aardbezieplanten 70 soor ten met de beste en schoonste vrucht. Alle slag van Groenselzaad. Betteraapzaad 1 fr. per 10 kgr. de beste soorten Betteraves rouge longue geante Mammoth Ameliorée. Betteraves jaune geante de Vauriac. Betteraves blanches demi-sucrière pivotan- te geante rose. Aanleg en beplanting van Hoven, met de grootste zorg. Laatste nieuw model. Kerns op wieltjes met stalen assen. Kerns met coussinets in koper. Alles van eerste hoedanigheid en in inlandsch eiken hout. Waarborg, met schriftelijk bewijsvoor 2 jaren, voor al de stukken. Maken en herstellen van alle andere kuip- en vaatwerken. Spoedige bediening, genadige prijzen. Kern- en Kuipwerkmaker Groote Keus in alle slag van GEMAAKTE KLEEDEREN voor Mannen en Kinders. In den FranscheR Soldaat. Kleederen op maat. Waren Goeden Koop. Confectiewinkel gehouden door Valere Staessen-Bottez, Veurnestraat, nr 7, Poperinghe, dicht bij de groote Markt. Ik heb de eer te laten weten dat ik eenen Confectiewinkel openhoud waar gij ten allen tijde een overgrooten keus van Gemaakte Kostumen zult vinden in alle kleuren, van de beste kwaliteit, gansch naar de laatste 50 Overzichtvan eeni'ge prijzen: Welgekleede Manskostuum iu fantaisie naar mode voor de coupe en zoo goedkoop mogelijk. iprijzen: Welgekleed de laatste mode van 12-18 fr. Bijzondere schoone Kostumen in goede sterke stoffie, echte fransche teint, te beginnen van 20-Ê6 fr. Reklaam artikels Zwarte Kostuum in laken of peigné voor huwelijken begravingen ol alle andere ceremoniën, wel afgemaakt en schoone coupe te beginnen van 19-30 fr. Kinderkostumen te beginnen van 3,00 fr.— Kinderkostumen in printanière of katoen, te beginnen van 2,50 fr. - Broeks in printanière te beginnen van 2,25 fr.Broeks in katoen te beginnen van 1,75 fr.Engelsch lederen Broek en Gilet met mouwen aan 6,00 fr- 't Zelfde voor Kinderen 3,00 fr. -Buiten alleConourrentieSchoone Eerste Communie kostumen, te beginnen van 10-18 fT.Eerste Communie kos tumen in fijne zwarte stoffie schoon afgeboord, zijden col en revers 20 fr. Ik ben altijd voorzien van een groot assortiment fransche pane en ge maakte kleederen in die stoffie. Ik maak dezen reklaam artikel, ten einde ieders vertouwen te winnen. De personen die begeeren hunne stoffe zelf te leveren zullen ook met de meeste zorg, spoedig en zoo goedkoop mogelijk gediend worden. Den prijs van maken en voeren, is van 10 fr. Aan de verkoopers, zal ik mijne kostumen en hetgeen engelschleer en pane aangaat, 10 ten honderd goedkooper geven dan in Rousselaere en Kortrijk. Let wel op. Ik betaal den trein terug aan alle personen der Irontieren die naar mijn huis komen om kleederen te koopen. Ik hoop M.... met uw bezoek vereerd te worden en ben over- tuigd dat, dank aan mijn verzorgd werk, matige prijzen en goede waar, gij mij met uw vertrouwen zult vereeren. Ik bevindmij op de Marktdag te Veurne, Poperinghe en Yper. Uw dienaar, Valère staessen-bottez. JLmUuvwUn 17;i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4