LIEVELING- EERSTE COMMUNIE In den Bazar 1" COMMUNIE Koopt en Verkoopt Aardappelen Groote Keus van Geschenken voor Stokpaardjes - Lelienmelkzeep SANSEN-DEI hoppe. EEN HERBERG 'i;ii«42»,roSl"k0r0ib0<"''0"de'15,25id' Gedachtenissen VALÉRE SANSEÏÏ 4. IJZEREN DRAAITRAP Beparatie en Verwisseling In de schaar telefoon n 5. C.UZEEL'PIOfGHEI Elie Lietaert-Vanhoucke, KAIifSVOEDSEIi R. MONCAREY-SANSEN i bij Jer. Dehondt-Delmaere, wj Sanseo-Deeorte, Bouquets, Kerkeboeken en Paternosters. Eerste Oommuniekanten, enz. Maatschappij SINGER A. SVïonieyne, Apotheker, Groote markt. IN DEN BAZAR. Gasthuisstraat, to, Poperinghe. GROOTEN KEES VAN Windmolens J. Beheyt4driaen, Poper. Wetensweerdigheden. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Burgerstand van WESTVLETEREN BURGERSTAND VAN WATOU Prijskamp op den BILJARD Op Vrijdag 3 en Zaterdag 4 April, Uitverkoop van eene vette koei Op ZONDAG 29 Maart, Opening van het Gaaibolspel. HERB ER GKERMISSEN Feesten en Vermakelijkheden Den Krommen Boom Groote HANENPRIJSKAMP. Frangois KESTEMAN, MARKTPRIJZEN. TE PACHTEN Welgelegen Werkmanshuisjef^ Dixmuide' 23 Maart.—Tarwe.i ^d 17 00 £^^j|||jjjjj||MBM^^^a^ppels de 100 k. 8^ W" M A - Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. i. SCIIOONE CU1SINIÈRE Bleeke-Roode AJUINEN, bij LOUIS VANHEULE, in de Vetten Os, 3- EENE STOOMMACHIEN, 5. SCHOONEN TOOG EEN HOOP KOEIMEST, Rood, Wit en Geel BEETRAAPZAAD PEB OCCASIE TE KOOP HARNA1S VOOR PEERDEN Goeden Kleermakersknecht, flaaimaehien van uitstekende constructie Cylinder-Spoel, Ring Spoel, Draaiende-Spoel, Groote Bobijn praktische sierlijke modellen. Groot gemak van betaling Kosteloos onderricht (en huize. Naaimachienen aller stelsels, Poperinghe, Priesterstraat, 32 HUIS VAN VERTROUWEN. Joseph Yperman-Recou1" Noordstraat, 14, POPERINGHE jkins" Lan dbou wers Watoustraat, 17, POPERINGHE. Kruidenierswaren: Koffiesenz. eerste goede soorten van Aan de Duivenliefhebbers Veurnestraat, Poperinghe, bemindt uw profijt en gebruikt liet In 't Paradijs - Poperinghe. Aan de Liefhebbers Groote Markt, POPERINGHE. DOOR EINDE VAN SEIZOEN NIEUWIGHEDEN voor den ZOMER Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. ingewanden hingen uit den opengescheur- den buik. De dood was oogenblikkelijk. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer sehoone premiën. Lovendegheni.— Wreede moord. Nabij de brug van Lovendeghem is een herbergje, gehouden door DeZutter. Zondag avond was Cyrille De Vreese, 21 jaar, met ser en die een gevreesde kerel is, in de her berg tegenwoordig en zocht er ruzie tegen zekere Verhasselt, 35 jaar, die achter de stoof zat. De vader van De Vreese, 48 jaar, die tien kinderen heeft waarvan het jongste twee maanden oud is, wilde zijn zoon Cy rille doen zwijgen. Deze wilde echter niet, zcodat de herbergier zich verplicht zag den kerel buiten te werpen. Dat ging niet al te gemakkelijk, en op dat oogenblik heerschte er in de herberg, waar een tiental personen waren, eene groote verwarring. Toen Cyrille de voordeur uit ging, hoorde men binnen een man neerplof ten. 't Was vader De Vreese, die, zonder een kreet te slaken, aan de achterdeur ten gron de viel, in een grooten bloedplas. Tusschen de linkerborst en den buik had hij eene vreeselijke wonde bekomen, waaruit het bloed bij stroomen gulpte. Toen men hem ter hulp snelde, was de ongelukkige een lijk. 't Was toen omtrent 8 1)2 ure. Wat er eigentlijk gebeurd was, weet nie mand der aanwezigen te zeggen. Doktoor Verstraeten, die onmiddelijk bijgeroepen werd, kon slechts de dood bestatigen. De veldwachter Desmet deed het eerste onder zoek en verwittigde het parket van Gent, dat maandag namiddag ter plaats kwam. Zeven personen werden ondervraagd. Ver hasselt die beweert den hoek nevens de stoof niet verlaten te hebben, werd aange houden en voorloopig in het gemeentegevang opgesloten, 's \vonds, ten 8 ure, is het par ket weer naar Gent vertrokken. Verhasselt houdt echter zijne onschuld staan, en van een anderen kant wordt hij door niemand beschuldigd. ISeei'ingen. Kindermoord. Het parket van Hasselt is zaterdag alhier afge stapt, tengevolge eener naamlooze aan klacht. Men heeft in eenen hof het lijk van een pasgeboren kind ondekt. Een 19 jarig meisje en hare moeder zijn aangehouden en hebben bekentenissen gedaan. Het schijnt dat het kindje door de groot moeder levend in den grond gestoken werd. Terwijl het arm schaapje schreeuwde, door korf de helleveeg het met de spade tot dat het dood was dan vulde zij den kuil Deze akelige bijzonderheden zijn uit de lijkschou wing gebleken. Assisen van Blenegouiv. Maxi- milien Belle, die terecht stond voor moord op de kleine Hendrickx. van Gilly, zaak die wij breedvoerig verteld hebben, werd don derdag namiddag, na lange pleidooien, ter dood veroordeeld. Auvelais.Drama. Dinsdag avond, rond 7 ure, gebeurde er een schrikkelijk drama. Zekere Eugeen Charlier heeft zijne vrouw, die een proces lot echtscheiding te gen hem had ingespannen, doodgeschoten en zich daarna gezelfmoord. Charlier was 47 jaar oud en vader van 3 kinderen. Gosselies. Vermorzeld. Jean Libotte, 40 jaar oud, gehuwd en vader van 2 kinderen, wonende te Jumet, was maan dag in den nieuwen koolput St-Henri du Grand Conty en Spinoy aan 't werken, op het verdiep van 97 meters, toen hij, met in den ophaalbak te willen stappen, het even wicht verloor en 50 meters dieper stortte. De ongelukkige werd letterlijk vermorzeld en was op den slag dood. Antwerpen. Doodelijk ongeluk. Woensdag namiddag gebeurde er op de Vlaamsche Kaai een schrikkelijk ongeluk. Een scheepssraid stond tegen een slijpsteen, toen deze opeens in stukken vloog. Een der stukken trof den smid aan het hoofd. De ongelukkige, zekere Vandevelde, wonende te St-Nikolaas, 35 jaar, gehuwd en vader van 5 kinderen, stierf toen men hem in 't gasthuis bracht. Anderleclit. Moord. Eene 25 jarige vrouw, Jeanne Paternoster die haren man verlaten had, woonde op den Bergen- schen Steenweg, met eenen jongen kleerma kersgast, Gaston Collas. Zij besloten, samen aan dit misdadig be staan een einde te stellen, door zich te zelfmoorden. Collas kocht eenen revolver. Gedurende den nacht loste hij drie schoten op de vrouw, met het voornemen, vervolgens zichzelven te dooden. Het lijk van Jeanne ziende, kwan hij tot andere gevoelens, en liep naar het bureel van policie, waar hij zich gevangen gaf. Hij is nu opgesloten en het lijk der ver moorde is naar het doodenhuis gebracht. St-Joost-ten-Noode.Op den dag van hun huwelijk Zaterdag was een kleermaker uit de Sint-Franciscusstraat getrouwd en op het feest, dat in zijne woning plaats had, werd er duchtig gedronken, s Avonds waren al de genoodigden bedron ken. Allen trokken naar eene herberg der Godfried van Bouillonstraat, gehouden door de zuster van den jonggetrouwde, waarmode hij in onmin leeft. Het duurde niet lang of er ontstond twist en de trouwer kreeg er eene duchtige rammeling. Alles stond spoe dig overhoop en de herberg werd kort en klein geslagen. Een agent die toegeloopen kwam, werd op zijne beurt afgeranseld. Eindelijk kwam er versterking en al de bruiloftgasten, de jonggehuwden aan het hoofd, werden achter de grendels gezet. ming, eene gaanderij leeggevaagd, twee lijken meevoerende, die evenwel weldra ont dekt werden. De slachtoffers zijn Michel, opziener en Fr. Carlier. Een boorder die bewusteloos gevonden werd, kon tot het leven teruggeroepen wor den, doch zijn toestand boezemt veel onrust in. Scraing. MoordpogingZekere Dumont, werkman in de smeltovens van M. Variet werd woensdag doorgezonden. De kerel ging een revolver koopen, deed hem laden en keerde terug bij M. Variet. Daar gekomen plaatste hij zijn wapen tegen het hoofd van den bestuurder en schoot. Gelukkiglijk had de wapenmaker bij wien Dumont den revolver had gekocht, bemerkt dat de man er zoo opgewonden uit zag, en hij had er looze kogels op gesto ken. Daaraan heeft M. Variet het leven te danken. De plichtige werd aangehouden. llitM* en Daar.Vrijdag nacht is de groote leifabriek van Hennuyères, toebe- hoorende aan MM. du Bois d'Enghien, afge brand. De schade bedraagt 100.000 fr. Op de slachthuislaan te Brussel wilde een rei ziger van den tram springen wijl deze in volle snelheid reed. De ongelukkige stuikte met het hoofd op de steenen en bleef op den slag dood. Maandag ook werd in dezelfde stad een velorijder, zekere Frans Lefebvre, door den tram omgeworpen en doodgereden. De vrouw D... van La Louvière die sedert 10 maanden getrouwd en op het punt is moeder te worden is in een aanval van heete koorts door een venster van het tweede verdiep gesprongen. Haar toestand is hopeloos. Te Deurle werd dinsdag mor- gend een werkman die langs den ijzerenweg naar huis ging door den trein in tweën gesneden. Het onderlijf legde een lOOtal meters verder dan het bovenlijf. De Siiilicri j Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BITTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. Antwerpen. Nog de moord der Statiestraat. Uit het onderzoek is geble ken dat er, toen de moord gepleegd werd in de «Tavern Loreley», inde Statiestraat, ten minste 700 fr. moest in huis zijn. Men weet dat Marie Walmacq, vrouw Delloy, beweert dat noch zij noch haar man de mis daad gepleegd en ook geen geld gestolen hebben. De onderzoeksrechter heeft nu de overtuiging opgedaan dat er veel meer dan 700 fr. in huis was en dat Marie Walmacq zulks wist. Twee dagen voor de moord had het slachtoffer voor 3,400 fr. meubelen be steld bij een fabriekant; vier dagen later, dus den dinsdag na de misdaad, moesten de meubelen geleverd worden tegen onmidde- lijke betaling. Marie Walmacq was er bij toen hare meesteres die bestelling deed. Zij wist bijgevolg dat mad. Van Karkvoorde meer dan 3,000 fr. liggende geld in huis had. Seraing. Eene domme wedding heeft alhier een menschenleven gekost. Twee vrienden, V... en S..., bevonden zich zondag avond in eene herberg. Zij bluften dat zij zooveel genever konden drinken als zij wil den. Zij gingen eene wedding aan. Voor ieder werden twee bierglazen vol gemeene alkooi, "peket» genaamd, geplaatst. V... dronk de twee glazen achtereen uit! S... wilde hem nadoen, doch zijn eerste glas was nog niet uit, toen hij zijn makker zag rëchtstaan, met verwrongen gelaat, en bewusteloos val len. De ongelukkige was dood, door den alkool vermoordDat S... het tweede glas peketonaangeroerd liet, hoeft niet ge- zegd te worden Luik. Overstroomt ng in eene mijn Dinsdag werd in de koolmijn Banneux, "Vi- zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel zachte huid en sehoone tint. perStuk: 75 ets. in Poperinghe, bij Speelgoed voor kinders.Kiudervoituren. Gemaakte bloemen bladeren. Rouwkronen Schouwgarnituren in alle slag. Foulards. Cols, Manchetten en Handschoen. Zon- en Regenschermen.Wandelstokken. Quinquets, Lampe-Belgen, Ganglampen, Luisters met petrol en voor de gaze. Meubelpapier aan alle prijzen, Franjen, Gordijnen en Stoors op maat, Toiles-cirées, Linoleums, Tapijten, Spiegels, Reiszakken en Koffers in alle grooten, Tapstokken Parapluiestaans, Vogelkooien enz., enz. Men Hpreckt veel op dit oogenblik van chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen Staatsblad. Bij kon. besl. van 18 Maart, wordt benoemd tot ontvanger der douanen en accijnzen 7e klasse te Hamont 'statie) (Limburg) M. L. Seynave, thans ontvanger der rechtstreeksche belastingen douanen en accijnzen te Leysele. lYielieliiiunt van 25 centiemen.- In den loop dezer week heeft het Munt- hotel te Brussel aanvang genomen met het slaan van de nieuwe nickelmunt van 25 cen tiemen. Er zullen niet minder dan 25 duizend kilo's worden geslagen. Onze Munt heeft, anderzijds, eene bestel ling ontvangen van het Siameesche staatsbe stuur, dat ook de doorboorde nickelmunt gaat in voege brengen. Geen Vinken de oogen meei* uitbranden. Een treffend smeekschrift is door de blinde kinderen, verzorgd in het gesticht van Woluwe, aan de regeering, Kamer en Senaat gezonden. Zij bidden ae wetgeving krachtig tusschen te komen om het uitbranden der oogen der vogeltjes te beletten. Dit eenvoudig en treffend verzoek schrift eindigd als volgtWij bidden UEd. ons, blinden, eene wet te verleenen, waar door het verblinden der vogelen verboden is. Niemand beter dan blinden konnen zulk smeekschrift indienen. Duivenslagen moeten verlucht worden.Veeltijds worden duivenslagen' gedurende den nacht gesloten gehouden en niet zelden sluiten de deuren zoo stevig, dat de lucht in het slag geheel en al afgesloten is van de buitenlucht. Volgens nauwkeurige onderzoekingen komt het verbruik van lucht van 20 duiven overeen met wat een paard aan lucht noodig heeft. Als men nagaat, hoeveel duiven in de meesttijds kleine slagen dicht bij elkander leven en ademen, zal men begrijpen, hoe spoedig de lucht verbruikt wordt en hoe ongeschikt die na weinige uren is voor de gezondheid der duiven. Bovendien is ze verontreinigd door de uit- wasseming der duiven en door de uitwerp selen. Komt daarbij nog de zomerhitte, dan kan men zich voorstellen hoe die dieren lijden. Men zorge daarvoor voor luchtver- versching, Vlicgiiiaehienen.Henry Farman, die. zooals men weet, een vliegmachien heeft uitgevonden, heelt vrijdag daarmee nieuwe proefnemingen gedaan op het oefeningsplein van Issy-les-Moulineaux, nabij Parijs. Hij is erin gelukt, met zijn toestel, 7 a 8 meters hoog te vliegen en heeft aldus in 2 minuten en 15 seconden een afstand van 2300 meters afgelegd M. Delagrange heeft zaterdag rond den middag, op het oefeningsplein van Issy-les- Moulineaux, met zijn vliegmachien 1300 me ters ver gevlogen. Wat later nam M. Far- tnan plaats in het toestel van MDelagrange en de motor werd in gang gesteld en werkte bewonderensweerdig. Het vliegmachien voer door de lucht met eene snelheid van 40 kilo meters per uur. 't Was de eerste maal dat een vliegmachien met twee personen om hoog ging. Heel de kwestie berust nu in de verkoeling van den motor, die met water geschiedt, zoodat de vliegers verplicht zijn hunne vlucht te staken om hunnen waterbak te komen vullen. Maar het lijdt geen twijiel of het weldra zal gevonden worden, zooals reeds zooveel wer^gevondei^^verbeterf^e^danopweg STERFGEVALLEN. De E. H. Foulon, van het Gezelschap Jesu, is zaterdag in het klooster van Brugge over leden in den ouderdom van 70 jaar. De afgestorvene was alvorens in de orde te treden, bewaker in het St-Lodewijkscollegie te Brugge en pastor te Handzaeme. De Z. E. H. Stock, gewezen pastoor van Risquons-Tout, bij Moeskroen, is te Her- seeuwe overleden in den ouderdom van jaren. TvTeng-elirLg-en. Verledene week stond in vele dagbla den volgende aankondiging Een heer zal aan iedereen die hem fr. 1,25 zendt, het middel aau de hand doen om voor altijd van ratten en muizen bevrijd te zijn. Daar waren veel merischen die schreven aan het adres, en ze kregen allemaal het volgende antwoord Legt het dier zorgvuldig op nen kassei steen en slaat er op met neu anderen. In gezelschap.Jonge Man (opstaan de)': Kom, ik moet naar huis't is nabij 12 ure, mijn vrouwtje zit met smart naar mij te wachten. Oude Heer. De mijne met den besem. Luister, zegt oom tot Gustje die op zijne knie zit, ik zai u een raadsel geven Het heeft grijs haar, groote ooren, het kan hard schreeuwen en men kan er op rijden. Gustje.O, oom, dat zijt gij. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly I Weigert namaaksels. Dépót bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Aalst, 21 Maart. Voor beschikbare waar is de stemming der markt iets gebeterd eenige koopers betaalden 43 fr. terwijl de verkoopers in het algemeen 45 fr. verlang den. Voor den aanstaanden oogst sluit men steeds contracten van 58 tot 60 fr., doch hierin is er onk geen levendige handel. Brussel, 25 Maart. Volgens de handel- statistiek is de hophandel in februari achter uit gegaan hier en elders. In januari was de invoer van vreemde hop 567,300 pond, in februari alleenlijk 421,706 pond, meestal uit Duitschland. De uitvoer van onze producten was 100 centiaren min dan de voorgaande maand in het geheel 155,800 pond daarvan gingen er 20,900 pond naar Engeland, 106,000 pond naar Frankrijk, 18,400 pond naar Holland. Men kwoteert Aalst 40- 42 1)2 fr.Poperinghe 31-32 frank. Poperinghe, 27 Maart,- - Markt kalm. Poperinghe (stadslood) beschikbare waar, 31-32 voor october-november 51-52 1)2 fr.; Poperinghe (parochiehommel27-30 frank. van 22 tot 29 Maart. Geboorten.Robert Deprez, z. v. Cyrille en Stephanie Merlevede.Jeanne Lebon, d. v. Theophile en Elisa Focquenoey.Urbain D'amour, z. v. Adolphe en Helena Merlevede. Maria Vandevoorde, d. v. Albert en Aman- Bevernage.Marcel Logie, z. v. Achille en Romanie Papegaey.Agnes Rouseré, d. v. Alphonse en Irma Yperman. Overlijdens.Vanden Berghe Julie, 71 j ongehuwd, zonder beroep, Gasthuisstraat. Blondeel Petrus, 68 jaar, ongehuwd, zonder beroep, Boescheepstraat,.—Vermeulen Eme- rence, 33 jaar, huishoudster, weduwe van Leon Cordenier en echtgeDoote van. Henri Maerten, Wijk J.Derycke Joanna, 79 j., zonder beroep, weduwe van Pieter Degelcke en Benoit Vanacker, Wijk G. Hallynck Barbara, 73 jaar, ongehuwd, zonder beroep, St-Michielstraat.—Helliens Amelie, 63 jaar, werkvrouw, weduwe yan Franciscus Van- dekerekhove, Yperstraat. van 27 Februari tot 25 Maart. Geboorten. Lampaert Henri.Barbier Henri. Dekindt Gerard. Schoonaert Joseph.Bulckaert Felix.Meeuw Alfons. Overlijdens.Kino Maria, 20 maanden. Vandermarliere Felix, 6 maanden. van 19 tot 26 Maart. Geboorten. Bordeyne Daniël. Overlijdens.Karei Belaen, 78 jaar. Pauline Vanderschelden, 55 jaar, huisvrouw van Louis Quetstroey. Uitslag van den gehouden bij Emile LOBEAU, Au Nouvel Aigle d'Or» Groote Markt, Poperinghe, op Zondag 22 Maart 10O8. le Prijs.-16 Fr.- Flamey Auguste en Maer- tens Oscar. 2e -14 Fr.- Lefever Jules en Foort Medard. - 12 Fr.- Dezutter Aug. en Schmidt Florent. 4e - 10 Fr.- Beek Marcel en Dezeure Constant. - 8 Fr.- Lauwers Emile en Vancay- zeele Henri. 6e - 6 Fr.- Quaghebeur Georges en Silvert Léon. 7° - 4 Fr.- Footers Louis en Gillioen Eugène. - 2 Fr. Samyn Arthur en Vanden- berghe René. Eerste Prijs van serie (2 Fr.Pooters Louis met 18 punten. Tweede Prijs van serie (1 fr.) Flamey Auguste met 17 punten. aan zeer genadigen prijs, Wekelijksche Estaminet, den Maandag, f Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 2 In 't Rekhof, bij de wed. Justin Merlevede, Rekhofstr. Een Vloerbolspel is er altijd ter beschikking- van eenieder. 3 In den Metser, bij M. Vandevoorde, aannemer, Rekhofstr. r a I'Epec Royale, Groote Markt, In den vetten Os, bij Louis Vanheule, Bertenplaats. 2 An Voyagenr, bij Elie Lietaert, Veurnestraat. 3 I11 den Oosthoek, bij Jer. Chaerle, (bijg. Blonjnje) Elverd.-kals. 4 In de Wagenniakerij, bij Emile Pareyn, Abeele-kalsiede. 5 a Ia Lune, bij Achille Leeuwerck, Garenstraat, ft In den ouden Anker, bij Petrus Vandamine, Hondstraat. 7 In de Hesp, bij Frederic Artois, Bruggestraat. 8 Au Rassin, bij Stanislas Bentin, Komstraat. 3 In den Aelitei-wegel, bij René Lefever, Trommelaarstraat. 10 I11 den Werf, bij Henri Pinceel, Werfstraat. 11 In 't Vinkeveld, bij Emile Dezwarte, Westvleteren-kals. 12 In de Roornbloein, bij Henri Colpaert, Peperstraat. 13 I11 't Hoekje, bij Gustave Liefooghe, Casselstraat. 14 In WestvlaandereH bij Leopold Melis, Casselstraat. Te Tei'bollen EEN KOSTUUM 15 In de Hopperank, bij de Wed. L. üevos, Vogelhoek. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. 15 DAGEN ZONDER ETEN. Ter gelegenheid der laatste Kattefeest te Yper, was er in eene herberg op de markt een Parijzenaar, Sutsi genaamd, die tien dagen zonder eten in eene gesloten kist met glazen deksel gebleven is. Vele nieuwsgieri gen zijn er gaan zien, bijzonderlijk bij het ingaan in de kist en het uittreden. Men meldt ons nu voor Woensdag aan staande de aankomst in onze stad van een Italianer genoemd Orosi. Deze heeft voor 2000 frank de wedding aangegaan 15 dagen te blijven zonder eten; het is de 4e maal dat hij zulks aangaat. Hij zal zich Woensdag morgen ten 10 ure stipt, ter herberg A la Fabrique op de Groote Markt opsluiten in eene groote gla zen kas die voorzien is van luchtgaten en er vijftien dagen in blijven, niets anders ne mend dan wat water. Die nieuwsgierig is hem te zien in de kas treden, ga dus op gezegde uur naar de her berg A la Fabrique op de Groote Markt, bewoond door Ch. Vandevoorde. Den eersten dag is de ingang gratis, na den eersten dag is het 20 centiemen intrede. FLESSCHESCHIET1NGEN. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei ter herberg Het Ons Heerens Boomfje hij Alois Durant, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 1 1)2 tot 2 1)2 ure namiddag. Poperinghe.Op Zondag 12 April, ter herberg" De Klemboven bij Era. Loacke, Woesten-kalsiede, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 1)2 ure namiddag. HANENPRIJSKANIPEN. Watou. Op Zondag 5 April, ter her berg Den Steendam bij M. Vanhee-Am- meux. 120 frs. prijzen. le en 2° Prijs 40 frs. 3e en 4e Prijs 20 frs. Abeele. Op Zondag 5 April 1908, om 3 ure stipt, ter herberg Au Pont-de-Pier- res bij M. Declercq-Canèle. 3 van 5 voor 200 frs. Westoutre. Op Zondag 26 April, ter herberg Den Busseboom bij Achille Redez. 150 frs prijzen. le en 2e Prijs40 frs. 3e en 4e Prijs20 frs. Een Prijs van 30 fr. zal tusschen de deelnemende maatschappijen verlot worden. Op ilaandag 20n April 1908, 2en Paaschdag, op fransch grondgebied, bij de herberg bewoond door Aloïs Turkery, 5 fr. inleg. - 12 fr. terug. Kamp dood elk zijn geld terug. Gewoone voorwaarden. BERICHT. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. Poperinghe, markt van den 27 Maart. Tarwe heet. 16,00-Rogge 14,20-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 9,25-Boter de kil. 2,80 Eieren de 26, 1,80 fr. Yper 21 Maart.Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 18,00 a 18,05-Haver, 17,75 a 18,00- Aardappels, 100 k. 7,00-Boter, 2,90 a 3,25 ^gjEieren het 26, 1,80 a 1,90 bij AMAND MESSIAEN, Koopman in konijn^ Rousselaere 24 Maart.-Tarwe, 100 kil. over de Statie, Poperinghe. 9,50 a 20.00 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 ilj.jtogge, 16.00 a 17,00- Haver, 17,50 a 18,00 l^óoonen, 20,00a21,00-Aardappelen de 100k. L 7,75 a 8,00- Boter de k. 3,20 a 3,30- Eieren Kortrijk veemarkt 23 Maart. 371 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 129 Veerzen, 1® klas 90—2® kl. 803® kl. 72 55 Ossen, 89— 78— 60 149 Koeien, 867872 40 Stieren, 88-• 8070 Brussel 24 maart. 402 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 24 Maart. 2,724 Verkens, op voet de kilo, 0,81 a 0,95 gelegen in de Gasthuisstraat. Brugge 21 Maart.Tarwe, 100 k. 19,50 a Zich te begeven bij Mm= Ryspeert, Gas/.00,00-Rogge18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a huisstraat, Poperinghe. 9,00-Boonen, 18,50 a 00,00-Aardappelen, i.lOO k. 7,50 aBoter de k. 3,00 a 0, VOOR UWE wemK u lor drukkerij van AAI%BOD. Werkvrouw vraagt plaatsen voor te gaan kuisschen en wasschen. Inlichtingen ten bureele dezer. Goeden werkman vraagt plaats in stad. Gelijk welken dienst.Inlichtingen ten bureele dezer. Te Koop aan genadige prijs. Inlichtingen ten bureele dezer. Bertenplaats, POPERINGHE, 2 Vt peerden kracht, met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies, dienstig voor Landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, A beele. van 2,90 m. hoog1,25 m. omtrek. zoo goed als nieuw van 2,g5 m. lang, met Witte Marmeren PLAAT. Inlichtingen ten bureele dezer. bij Félix Vermeulen, Wateringstraat, Poperinghe. TE VEUKOOPEIV S bij Charles Vandoolaghe, Vogelhoek, Poperinghe kOOLROXIA aan f,20 fr. de kil. TWEE SCIIOONE zich te wenden bij Cam. Battlieu-Backeroot, Yperstraat, Poperinghe. Men vraagt van 5 jaar ambacht, bij A. Verbeke-Desraumux, kleermaker, West-Nieuwkerke. Goeden loon, kost en inwoon. MP" I Pt van roncl j aareen Cl I U weinig de keuken kennende, wordt gevraagd voor herberg van midden de stad. Goed loon. A dres te verkrijgen ten bureele dezer. met voor alle soorten van werk. VAN KORTRIJK, Doornijkstraat, 47, Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Eed. kenbaar te maken dat van heden af mijn huis voorzien is van sehoone en goede stoffen, laatste nieuwigheid, alsook van alle slag van gemaakte kleederen. OVERZICHT EENIGE MIJNER PRIJZEN Sehoone manskostuum te beginnend fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3,00 Katoenen zomerbroeken van af fr. 1,50 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche leeren broeks aan fr. 3,10 Ik zal ook geheel het seizoen voorzien zijn van een schoon assortiment model kos- tumtjes voor kinderen aan zeer genadige prijzen en sehoone stoffen. ÊS De personen, die begeer en een kos|>jjm op maat bij mij te laten maken en zl 've hunne stoffen willen leveren, zullen cir'L veel welkom zijn en met zorg en spSec bediend, worden. uwe GBAAEA aan het huis Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden .- Een groote keus Inlundsclie Granen, zooals Rogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. Het huis is altijd kooper van Haver, Tarwe, enz. N. B.Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen voor het ETEN. De landbouwers kunnen bij mij bekomen eerste goede soorten van vroege en late ZAAI AARD AP PELS, roode en witte, voortkomende uit goede zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee sehoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over- vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou wers, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen profijte onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen zijn alle dage zichtbaar te mijnen huize. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den prijs van 70 centiemen het stuk, kooper ben van oude duiven die goed kunnen vliegen. Als men in eens 10 duiven brengt, betaal ik 75 centiemen het stuk. Elk zegge het voort. Am Voyageur Landbouwers, gekroond kalf, voor het spoedig vetten der kalvers. Verkrijgbaar bij Wie er aan houdt eene goede portie LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringhe. M«n kan daar alle dage eene sehoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. BEUICHT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van URAMEHiinlandscne Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de l>tiivenliefhebbei*g in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Laiidbouwxatlcn, zooals Merckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Suerenia ou Katoeuuieel. Alles aan voordeelige prijzen. Caniüle Derynck, Gasthuisstraat, POPERINGHE. Am Café de la l'aix, Groote vermindering van prijs op de WIVTER8TOFFEV. GROOTE KEUS VAN Men kan er zoo goedkoop gediend worden dan in de groote magazijnen van Brussel. Alleman heeft het recht alles te bezien zonder iets te koopen Sehoone Kosturnen van af 7 franken.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4