HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. WOONHUIS EEN HOFSTEDEKEN 26 ZWARE EIKEN Gouden zaak BUlTEJJhflpSCH JJIEU01S. flIEÜWS UIT BEIiGIE. De grootste keus van 1° Communie Geschenken is ill den Bazar, bij Poperinghe. 5 Centiemen. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, IS, Poperinghe. Vrijdag 10 April 1908 TE WESTVLETEREN, Notaris DE TAVERNIER, Donderdag 9 April 1908, Vlakte 5 aren 29 cent. HET KIND. VERGUNNINGSRECHT. Den drukregel 10 c. Herhaalde Annocen volgens overeenkomst. Eerste Taps, Bollingen en Herbergkermissen mits betaling van 25 c". Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten vóór den Vrijdag-noen ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f 2,00 Herbergiers buiten stad f-1,50 binnen stad f-1,00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Gemeente STAVELE welqelegen en onlangs nieuw gebouwd ten dienste van Herberg met hovenierhof enz. groot 2 ar. 33 centiar. US, te Deerlijk. om 3 ure zeer stipt, Definitieve Toewijzing Kantoor van den Xe Koopen Allervoordeeligste voorwaarden. Wekelijksche Almanak. April. Zon op. 11 9 6 4 Zon onder. 28 Valsche bankbriefjes van 1000 fr. Westvlaamsch Congres voor Matigheidswerken. Vierde Jaar. Nr ig. ■worden ingelijfd POPEBINEHEÏAAE Het recht, annoncen of artikels te iceigeren is voorbehouden. STUDIE VAN DEN Notaris DË GRATE TE GHYVERINCHOVE. O verslag OP MAANDAG 6 APRIL 1908, om 3 ure stipt namiddag te Stavele - Dorpplaats, ten nabeschreven sterfhuize van weduwe Devick, VAN EEN In gebruik bij Jules en Elisa Devick, lot 1 (Jetober 1908. Ingesteld 2000 frs. STUDIËN VAN DE NOTARISSEN BCJTAYE, te Yper, EN ter Hotel des Messageries Groote Markt, te Poperinghe, van met 3 heet. 13 aren grond, weide en land, op kleinen afstand van de kalsijde vaD Pope ringhe naar Crombeke en van de Tramstatie Het Jagershof Gebruikt door Henri Delaye, zonder pacht, aan 220 franken 'sjaars. Ziet de plakbrieven. Ingesteld OOOO franken. te POELCAPELLE. om 2 uren stipt namiddag, te Poclcapellc, wijk Vrijbosch, in de herberg Het Bosch- Kasteel, VEND1TIEVAN van 1 m. 70 c. tot 2 m. 67 c. dikte, 14 Eiken van 1 m. 40 c. tot 1 m. 70 c. dikte. 27 koopen Lijsteboomen, 35 koopen zware Plantsoenen, 7 koopen Sparren van 75 c. tot 1 m. 15 c. 8 koopen Épicéas van 80 c. tot 1 m. 50 c., 5 koopen Larixen van 1 m. 02 c. tot I m. 33 c. Alles moet te voren bezichtigd zijn. Uit oorzaak van vertrek. Voor al wié zich wil stellen! tegenwoordig, welgekalante Herberg en Bakkerij, beste huis met alle gerief, Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Prachtige Zaal 30 meters lang op 5 breed dienstig voor alles Uitweg langst straatje goed berijdbaar, recht over 't groot portaal van O.L. V. Kerk, 39, Casselsrtaat, 39. Huishoudsters I Opent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly I Weigert namaaksels. Dépöt bijgebr. Delhaize Moncarey-Sansen. Zondag 5 Maandag 6 Dinsdag 7 Woensdag 8 Donderdag 9 Vrijdag 10 Zaterdag 11 Passie-Zondag, s. Vincent Feraar, s. Celestinus, Fausta, Irena, s, Clotarius, Elvira, Hernjan, Albrecljt, Felicita, s. Perpetuus, Galterius, Macaria, s. Fortunaat, Casildag, Waltridus, O. L. V. 7 Weëen, s. Macaris, Mechtilde, s. Leo, Leonie, Elisa, Polydoor, 5 ure 13 min. o 0 6 ure 19 min. 9 6 6 6 6 6 Nieuwe Maan. Woensdag Eerste Kwartier. Volle Maan. Woensdag April, April, ten ten 2 minuten 32 minuten 55 minuten 7 minuten Nieuwe Maan. Donderdag 30 April ten 3 ure 33 minuten Donderdag 16 April, ten Laatste Kwartier. Donderdag 23 April, ten 7 ure ure ure ure 21 23 25 26 29 's morgends. 's avonds, 's avonds, 's avonds, 's avonds. M UtlUUV, XAVyRJ J UCO CCV^AX AA».I Van liefelijken waas en zachten gloed do En blijde zangen wekt bij 't vooglenkoör "Als 't kindje binnenkomt, juicht heel het huisgezin; Men haalt het met een lachje en zoete woordjes in Het schitteren van zijn oog deelt aan elks oog zich mede En 't rimpligst voorhoofd ook 't bezoedeldste wellicht Klaart voor den aanblik op van 't vroolijk aangezicht, Met iedereen in vrede. 't Zij we onder 't lindeloof des zomers zijn vereend, 't Zij 't snerpen van de koude ons stiller vreugd verleent En we om een knappend vuur de stoelen samenschikken Als 't kind verschijnt, ziedaar een waarborg voor de vreugd Men lacht, men troetelt, kust en tergt zijn dartle jeugd, En moeders harte smaakt zijn zaligste oogenblikken. n Soms spreken we om den haard, met ernst en met verstand Van wetenschap en kunst, van plicht en vaderland, Van staat, van godsdienst, van geschriften en gezangen, Het kind komt in vaarwel kunst, godsdienst, plicht en staat 't Wordt kusjes voor den mond, en kneepjes in de wangen, En hobblen op de knie, en jok en kinderpraat. Ah, na een duistren nacht van stormwind en van regen. Een nacht, wen menigeen, vergeefs ter rust gezegen, Naar 't woelig gieren hoort, daar 't kind door heen slaapt als Na zulk een nacht, het rood des uchtends, dat de kimmen doet glimmen, des">' dals Zoo zijt gij, dierbaar kind Waar gij verschijnt, daar vluchten En duisternis en nacht en zwarte regenluchten Gij zijt een heldre zon, een blijd en vroolijk licht Door d'adem van uw mond verwekt gij vreugd en leven, Als zuivre koeltjes, die langs 't knoppig bloembed zweven, En 't blosje sterken op der rozen aangezicht. Want duizend lieflijkheên uit uw schoone oogjes schijnen Uw kleine handjes, die ik berg in een der mijnen Doen nog geen kwaad, gij weet nog niet wat dat beduidt. Wat lacht gij vriendlijk, als wij ze u mot speelgoed vullen Klein heiligje, in een krans van glinstrend blonde krullen, Hoe lieflijk blinkt uw hoofdjen uit Lief duifjen in onze ark Uw mondje bracht den vrede, De vreugde en 't zoetst geluk in onze woning mede, Zoo vurig afgesmeekt, met zooveel angst verbeid Gij kijkt de wereld, daar gij niets van vat, in 't ronde Blank lijfje zonder smet, blank zieltje zonder zonde, Ik eer uw dubble maagdlijkheid Hoe heerlijk is het kind met lachjes op de wangen, Met traantjes soms, maar ras door lachjes weer vervangen. De goede trouw in 't oog, en 't uitzicht zoo gerust 't Slaat een verwonderd oog op 's werelds bont getoover En geeft zijn jonge ziel zoo blij aan 't leven over, Als 't ons zijn lipjes biedt, als 't word goênacht gekust. Bewaar mij Heer mij, en mijn broedren, en mijn vrinden En hen zelfs, die een lust in mijne tranen vinden, Indien er zulken zijn misschien Dat zij nooit zomertijd, aan bloemen arm, bejammeren, Of bijenlooze korf, of schaapskooi zonder lammeren Of kinderlooze woning zien Er wordt in het land nogal veel over de kwestie der herbergen gesprokenzekere herbergiers beelden zich in, dat er nu een buitengewoon streng toezicht over hen zal uitgeoefend worden en dat de bazen, die nu in het vergunningsrecht niet betalen, er weldra zullen aan onderworpen zijn. Het is noodig die ongegronde geruchten terecht te wijzen, en daarom zullen wij nog eens eenige inlichtingen geven over de voor gestelde nieuwe wet op de herbergen. Het vergunningsrecht. Volgens het ontwerp der regeering zou er een vergunningsrecht moeten betaald wor den voor elke herberg, koffiehuis of windel, waar er sterke of gegiste dranken verkocht worden. Dat recht zou, volgens de bevolking der gemeenten en volgens de klas waarin de drankslijterij gerangschikt is, van 45 tót 250 frank beloopen. Onder sterke dranken worden al de al- coolische dranken, brandewijn, likeuren, elixir, bittertjes, apéritifs enz. verstaan. Wijn, cider en mede honingwijn zijn niet onder de alcoolische dranken begrepen indien zij met geen alcool vermengd zijn of indien hunne natuurlijke alcoolische sterkte geen 12 graden bedraagt. Volgens het ontwerp zou dus het ver gunningsrecht moeten betaald worden, niet alleen voor de herbergen, waar alcoolische dranken verkocht worden, maar ook die waar men wijn verkoopt of bier tapt, doch zooals men verder zien zal, worden daar uitzonderingen op gemaakt, die geheel en al in het voordeel zijn der herbergiers, die geen sterke dranken verkoopen. Zoolang eene herberg open blijft voor de kalanten, moeten de bedienden, met de uit voering der wet gelast, toegelaten worden overal waar de gewone gebruikers mogen komen, en zij mogen stalen van de te koop gestelde dranken nemen. De herbergen waar geen sterke dranken verkocht worden. De herbergiers zullen jaarlijks, voor 1 ja nuari, in het bureel der rechtstreeksche belastingen eene verklaring mogen teekenen, waardoor zij de volgende verbintenissen aangaan 1. in hunne herberg of in de afhankelijk heden ervan geene sterke dranken te ver koopen of te laten drinken 2. in de herberg zelf geene sterke dran ken te bewaren, en elders in hun huis niet meer dan een halven liter te houden daar voor zouden zij dan nog een geneeskundig voorschrift moeten hebben, dat van niet langer dan drie maanden dagteekent 3. van 6 ure 's morgens tot de sluiting der herberg de bevoegde bedienden toe te laten te onderzoeken of die verbindtenis nageko men wordt 4. boven den ingang hunner herberg het volgende opschrift te plaatsen Het ver bruik van sterke dranken is verboden. Degenen die zulke verbindtenis teekenen, zullen na drie jaren het vergunningsrecht niet meer moeten betalen. Bovendien, de sommen, welke zij in die drie jaar gestort hebben, zullen aan hen zelve (ft aan hunne rechthebbenden terug betaal*! worden, een jaar na de uitscheiding van hunnen handel. Wordt de aangegane verbindtenis niet nagekomen, zij krijgen het geld niet terug. De nieuwe herbergen. Voor de opening van eene nieuwe her berg moet er eene taks betaald worden van 300 fr in de gemeenten van min dan 5000 inwoners; 400 fr. in die van 5000 tot 15,000 inwoners; 500 fr. in die van 15,000 tot 30,000; 750 fr. in die van 30,000 tot 60,000, en 1,000 fr, in de gemeenten van meer dan 60,000 inwoners. Voor de heropening eener herberg is er geene taks verschuldigd, ten ware bet ge bouw van 1 januari tot 31 december van het vorige j ar voor eene andere bestemming zou gediend hebben. Wordt het gebouw afgebroken, dan mag de herberg, zonder taks, in een ander gebouw der gemeente heropend worden. Alle nieuwe herbergen zullen in zekere voorwaarden van gezondheid en zedelijkheid moeten ingericht worden, welke bij konink lijk besluit zullen bepaald worden. Goede maatregel. Het is aan de herbergiers en aan alle handelaars verboden hunne kalanten pre mies in sterke dranken aan te bieden. De boeten. De overtredingen der wet zullen gestraft worden met boeten van 25 tot 1,000 fr., of in sommige gevallen, met het driedubbel van het vergunningsrecht. De thans bestaande herbergen. Voor de thans bestaande herbergen, waar enkel bier of wijn verkocht wordt, moet geen vergunningsrecht betaald worden, zoo lang het de tegenwoordige bazen zijn, die den handel voortdoen en zij de hooger ge melde verbindtenis teekenen. Men ziet dus dat de herbergiers, die thans het vergunningsrecht niet betalen, doch alleen deze die enkel bier o.f wijn verkoopen niet te vreezen hebbenzij zullen van 't vergunningsrecht vrij zijn. De nieuwe herbergiers die geene sterke dranken ver koopen, zullen het slechts drie jaar moeten betalen, en krijgen hun geld terug bij uit scheiding van hunnen handel. Er dient daarbij opgemerkt te worden, dat dit alles nog maar een ontwerp is verscheidene Kamerleden hebben reeds aan gekondigd dat zij er belangrijke wijzigingen zullen aan voorstellen de regeering zal zeer waarschijnlijk ook het zelfde doen zoodat men nog volstrekt niet weet wat de nieuwe wet op de herbergen eigenlijk zijn zal, doch het is zeker dat zij geene strengere bepalin gen zal bevatten dan de hier boven aange haalde. Bovendien de nieuwe wet zal voorzeker in den tegenwoordigen zittijd niet kunnen gestemd worden en dees jaar is er dus nog geene verandering in den thans bestaanden staat van zaken te verwachten. Frankrijk. De kende I'oIIet.In vrijheid. De belg René Hendrickx, tapijthandelaar, die in 1906 te Iiazebrouck aangehouden werd, verdacht van medeplichtigheid aan de schrikkelijke moord van Saint-Venant, komt in vrijheid gesteld te worden. Men meldt nu ook dat het proces der beruchte bandieten Pollet en Cle in Mei aanstaande, in buitengewonen zittijd, voor het assisenhof van den Pas-de-Calais zal opgeroepen worden. Hevige brand te llouhai*. Maandag avond werd de meubelfabriek van M. Paul Leroy, door een hevigen brand vernield. De schade wordt op 30.000 fr. geschat. Men kent de oorzaak van den brand niet. Roubaix. Door zijn stiefzoon ge dood. Zondag avond, werd de 18 jarige G. Bouchart, doorzijn stiefvader, M. C. Bé- cue, 53 jaar, gepensionneerd pompier, afkomstig van Thourout, wonende in de Rijselstraat, berispt omdat hij te laat thuis gekomen was. De moeder kwam er tusschen. De man werd daarop woedend en greep zijne vrouw bij de keel. De zoon, die zijne moeder wilde helpen, werd op zijr.e beurt vastgegrepen. Plotseling nam de jongeling een mes van de tafel en plofte het zijn stiel- vader in de zijde. De ongelukkige viel ten gronde neer en stierf eene halve uur nadien De plichtige werd aangehouden. Engeland. 50 millioen menschen uitgehongerd te Calcutta. De onderkoning der Indien, lord Minto, schat op 50 millioen het getal personen die honger lijden, ten gevolge der mislukking van den oogst. De Suikerij Van Tieghem - Dupont, Rousselaere, blijft BI TTER maar is zuiver en gezond. Geen bijvoegsels worden er in gebruikt. J* De Nationale Bank van België brengt ter kennis van het publiek dat er valsche biljet ten van 1000 fr. in omloop zijn Ziehier in welke omstandigheden de val sche bankbriefjes van 100Ó fr. ontdekt werden Alle dagen worden de bankbriefjes die aan de winketten der Nationale Bank ontvangen worden, nauwkeurig nagezien De bediende, zeer bevoegd voor dezen dienst, bemerkte op donderdag 26 maart dat twee briefjes dezelfde letters en zelfde nummer droegen. Na een algemeen onderzoek, had men 's anderdaags reeds 8 valsche briefjes gevonden. Het bestuur der Bank werd onmiddelijk verwittigd, en de ontdekking per telegram aan al de agencies der Natouale Bank, in 't binnenland, meegedeeld. Het nieuws dat valsche banknoten van 1000 fr. in omloop zijn gebracht, heeft wei nig beroering verwekt onder het publiek. De reden van die onverschilligheid is dood eenvoudig dat de meesten niet dagelijks met een briefje van 1000 fr. op zak loopen en dus weinig belang hechten aan die ontdekking. Gansch anders is het gesteld met de groot te handelaars, financiers en bankhuizen. Het was donderdag 26 maart, dat men de eerste valsche banknoot in de Bank ontdekte Een der valsche bankbrieven draagt als da tum van uitgifte 4 Maart 1908, wat doet veronderstellen dat zij sedert het begin der maand in omloop zijn. Hoevelen werden er aan den man gebracht? Wie zal het zeggen Op 22 dagen moeten de fabriekanten van valsche briefjes gelegenheid hebben gehad hunnen stock aan den man te brengen. Zaterdag heeft de Nationale Bank besloten geene enkele banknoot van 1000 frank uit hare kassen te betalen, zoodat men hoopt weldra al de valsche brieven te ontdekken. De jongste biljetten in de Bank ontvangen zijn reeds beter gedrukt en fijner afgewerkt dan de eerste! zoodat de ontdekking van het bedrog door oningewijden moeilijker wordt. Het parket beweert op hetspoor te zijn van de fabrikanten. Hopen wij dat zijne pogingen om de bende in handen te krijgen met goe den uitslag worden bekroond. Donderdag morgend had men in de Natio nale Bank van Brussel een veertigtal valsche briefjes ontvangente Antwerpen waren er 28. Te Kortrijk werd er ook een ontvangen De banknoot van 1000 frank was sedert het jaar 1874 niet meer nagemaakt geweest. De Nationale Bank van België belooft eene som van 25,000 frank aan hem, die de na makers van het onlangs uitgegeven bank briefje van J000 fr. aangeven zal. Uit Brugge. Op 2n en 3n Paaschdag, zijnde 20 en 21 April aanstaande, wordt door den Brug- schen Onthoudersbond een Congres van ma- tigheidswerken gehouden in de groote zaal der Gilde van Ambachten te Brugge. De openingsvergadering 's maandags, zal gevolgd zijn door een luisterlijk avondfeest Den tweeden dag vergaderen de afdeeliu- gen die zijn Eene voor onthouding op Sociaal gebied, Eene voor Priesters, Eene voor onderwijzers, Eene voor Studenten. Dinsdag namiddag, Slotvergadering. STADSNIEUWS. 't Is in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie, Veurne- straat, 56, Poperinghe, dat er van heden af, voor d'Eerste Communie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Cbaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Verloren.Op zondag 29 maart rond den avond, hebben de hinders van Elie Lie- taert, Veurnestraat, alhier eene vrouwe fourrure gevonden. Die ze verloren heeft mag ze gaan terug halen. AanbestedingOp Maandag 30 maart om 3 ure 's namiddags had in het stadhuis de openbare aanbesteding plaats voor-het 'leggen van den buurtweg nr 81.Deze weg zal de Yper kalsiede aan ae Ouderdom-kalsie- de verbinden en eene lengte hebben van 324 meters 50. Het bestek was26,495 fr. 17. Aange boden M. Louis Bataille van Poperinghe 28,960 fr. Invoer van fransch Vee. Op woens dag 1 april zijn er alweer aan de statie van den Abeele rond de 600 fransche koeien af gelost en in de stallen gezet geweest. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. - Het proces Questroy is donderdag 2 dezer voor de correctionneele rechtbank van Yper afgewezen geweest. De volgende veroordeelingen werden uitgesproken. Nestor Questroy bij verstek voor slagen aanJulien Couttenier 4 maanden en 50 fr. boete; voor slagen aan FredericFeys; 10 maanden en 50 fr.voor slagen aan Cyrille Merlevede: 8 dagen en 26 fr.; voor doodsbedreigingen aan Merlevede: 15dagen en 26 fr. - De Rechtbank heeft zijne onmid- delijke aanhouding bevolen. Jéróme Questroy voor slagen aan Merle vede twee maal 15 dagen en 2 maal 26fr.; voor slagen aan Couttenier: 8 dagen en 26 fr. Nieuwe wet voorwaardelijk voor 5 jaar. Remi Questroy voor slagen aan Coutte nier 4 maanden en 50 fr.voor drager be vonden te zijn van een verboden wapen 8 dagen en 26 fr.voor vernieling van af sluiting 30 fr. René Questroyvoor slagen aan Couttenier: 2 mad 8 dagen en 2 maal 26 fr.; voor ver nieling van afsluiting 8 dagen en 26 fr. Nieuwe wet voorwaardelijk voor 5 jaar. Dhalleine (bij verstek)voor slagen aan Couttenior15 dagen en 26 fr.voor vernie ling van afsluiting 30 fr. Schadevergoeding. Aan Couttenier alle vijf solidairelijk de som van 175 fr. Aan Merlevede1° Jéróme Questroy, 30 fr.; 2° René Questroy, 12 fr.: 3° Dhalleine, 6 fr. Aan Feys25 frank Vervalschte boter. Vrijdag morgen werd een onderzoek gedaan op de botermarkt. Een landgebruiker van Westoutre werd bevonden vervalschte boter te verkoopen en zal er voor vervolgd worden. Op de botermarkt van Vrijdag laatst is er hier 4486 kil. boter verhandeld geweest. Het overwelven van den vaart.De goedkeuring der bestendige afvaardiging is deze week in het stadhuis alhier aangeko men. Het is dus M. Soete van Yper, die de werken van het overwelven van een deel van den Poperinghevaart op de groote markt zal uitvoeren. Men begint maandag aanstaande. Benoeming. M. Callebaut, postont- vanger te Meirelbebe, is in dezelfde hoeda nigheid in onze stad benoemd. Yper. Botsing. Zondag morgend reed de automobiel van M. Hubant, Thiers- plaats te Toerkonje, langs den steenweg van Yper naar Veurne. Uit de tegenovergestelde richting kwamen twee velorijders aangere den, K. Boulengier, 16 jaar, beenhouwers- gast bij M. Moncarey, maar te Brielen, wonende en E. Delannoy, 42 jaar, wonende te Zillebeke steenweg van het Hooghe. Aan het kasteel van M. bVandenberghe kwam juist de stoomtram aangereden. Er kwam zulke dikke smoor uit de machien, dat alles er door beneveld was. Het ongelukkig ge volg was dat de twee velorijders op den au tomobiel botsten. De wielrijders werden met geweld ter zijde geslingerd en erg gekwetst. K. Boulengier had eene knie gansch open en was een been om zoo te zeggen vermorzeld. E. Delannoy klaagt van inwendige kneuzin gen. De twee gekwetsten werden in een na burig huis gedragen. De automobielrijder ging aanstonds te Yper een geneesheer ha len en voerde vervolgens de gekwetsten naar hunne woning te Brielen en te Zille beke. YVytscliaete. Erge val. In het in- opbouwzijnde gesticht, gebeurde woensdag namiddag, rond 4 ure, een jammerlijk onge val. De genaamde E. Talon, zinkbewerker, te Yper, wilde op eene stelling van plaats veranderen, doch struikelde over een ijzer en viel op den grond. De man werd deerlijk aan het hoofd gekwetstde wonde moest door een bijgeroepen geneesheer toegenaaid worden. De gekwetste, die ook van inwen dige pijnen klaagt, werd 's avonds naar Yper overgebracht. Moeskroen. Verbrand. Vrijdag morgend is de kleine Palmyre Honoré, 3 jaar oud, in een ketel inet kokend water gevallen. Het kind werd onmiddelijk uit het brandend heete vocht getrokken, maar reeds was het zoo schrikkelijk verbrand, dat het zaterdag morgend overleed. Ingelmunster. Brand. Zondag nacht werd eene vlasmijt, toebehoorend aan M. Jozef Monseré, vlashandelaar, door brand vernield. Het vlas had eene weerde van 5000 fr. en was geiukkiglijk verzekerd. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Krugge.Doodgepletterd.Donder dag morgend rond 11 ure, was het 3jarig dochterken der echtgenooten Desmet op den

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1