LIEVELING- Een groot Woonhuis Leest hier S APO bij Achille Verhaeghe, Aardappelen R. MONCAREY-SANSEN Koopt en Verkoopt Stokpaardjes - Lelienmelkzeep VAJl BRUWAEJlE - SflflSEfj, Waschpoeder van 't Paradijs R.WIONCAREY Poperinghe. In de Roode kaars. VICTOR GILiliE, Maatschappij SINGER Reparatie en Vemisseling Elie Lietaert-Vanhoucke, KAIiFSVOEDSEIi -bij Jer. Mondt-Delmaere, G. DZEEL-piOICflBET Wetensweerdigheden. HOPPE. Feesten en Vermakelijkheden Groote HANENPRIJSKAMP. Gemaakte Manskleeren Naaimachienen aller stelsels, Poperinghe, Priesterstraat, 32 Aan de Duivenliefiiebbers HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR Joseph Yperman-Recour, Frangois KESTEMAN, Aan de Liefhebbers NIEUWIGHEDEN voor den ZOMER TELEFOON N° 5. Kruidenierswaren: Koffiesenz. ■PWHPWi koer gegaan van M. Georges Gezelle, plan- tenkweeker, buiten de Ezelspoort. Tenge volge van een rukwind viel een stapel planken, die tegen den muur stonden, omver; het kind werd onder de massa hout bedolven en doodgepletterd. Vladsloo. Een erg dramaten ge volge van diefstal. In den nacht van maandag op dinsdag kreeg men op de hof stede Vander Per aldaar, het bezoek van eene bende nachtschuimers. Zij gelukten erin het kiekenkot te plunde ren, maar wierden er echter gestoord, door de aandacht die zij verwekten van de koei- wachter die daar in de nabijheid sliep, en die wakker geworden, in stilte de andere bewoners der hoeve verwittigde. Deze kwamen aanstonds met stok en riek gewapend, toegesneld, met het ongelukkig gevolg dat de laatstblijvende dief, bij het wegloopen door de riek op het hoofd getrof fen werd, en op den slag dood neerplofte. Hei hoofd van den gedoode was onkenne lijk, maar door een teeken op zijn arm door tatoueering, vroeger in het leger zijnde, toe gebracht, kon men hem erkennen voor ze kere Moerman van Dixmude, gehuwd en vader van vier kinderen. De overige dieven waren reeds met den buit, 13 hennen, vertrokken. Het parket van de zaak verwittigd is ter plaats geweest en een onderzoek is begonnen Lovendeghem. De moord. Het onderzoek over de vreeselijke moord op Alfons De Vrieze is ver gevorderd. De koei- wachter van den landbouwer Van Huffelen te Drongen, had een mes gevonden, dat hij herkende voor dit van Bernard Snoeck, werkman bij gezegden landbouwer. De koei- wachter, de 15 jarige Honoré Vanden Bossche, vond het mes aan den kant van de gracht welke rond het hof van Van Huffelen ligt. Aan het mes kleefde bloed. De policiekom- missaris werd verwittigd en stelde het par ket met de vondst in kennis. Zaterdag kwamen de magistraten naar de hoeve van den landbouwer Yan Huffelen, en onder vraagden den betichte. Gansch de waarheid kwam nu aan 't lichthet mes werd herkend als toehoorende aan Bernard Snoeck, die het bekende. Hij werd aanstonds aangehouden en naar het gevang van Gent overgebracht Snoeck bekende dat hij de misdaad gepleegd had en zegde dat hij er niet het minste spijt over gevoelde. Natuurlijk werd Theofiel Verhasselt, die reeds aangehouden was voor de misdaad en die altijd zijne onschuld staande gehouden had, onmiddelijk terug in vrijheid gesteld. Bernard Snoeck, 29 jaar, ongehuwd, is de neef van de bazin der herberg waar de moord gepleegd werd. Hij bevond zich den avond der misdaad in de herberg, te zamen met eenige familieleden. Deze laatste werden reeds herhaaldelijk ondervraagd, doch zon der uitslag. Oedelem. Levend verbrand. We duwe Rotsaert, die aan vallende ziekte lijdt is Maandag voormiddag onder het bereiden van het middagmaal in het haardvuur geval len hare kleederen vatten vuur en de arme vrouw bekwam schrikkelijke brandwon den. Haar 8 jarig kind, dat hare moeder wilde helpen, werd insgelijks deerlijk verbrand. Op hun hulpgeroep kwamen de geburen toegeloopen. Geneesheer en pastoor werden spoedig bijgeroepen. De ongelukkige werd berecht en overleed, ondanks de beste zorgen in de schrikkelijkste pijnen, in den loop van den namiddag. Het arm kind wordt door de geburen verzorgd. Vorst.In stukken gereden.Vrijdag rond 5 ure 's avonds, kwam de genaamde C. Claes, oud 70 jaar, wonende Oude Abdij van Vorst, uit een werkhuis der Bollinckx- dreef, toen hij door eene lokomotief gevat en in stukken gereden werd. St-Pieters- Jette.— Een dierentuin. De dierentuin, waarvan sinds lang ge sproken wordt, zal er toch eindelijk komen te Brussel. Eene groep financiemannen heeft aan den raad van St-Pieters-Jette voorge steld dezen dierentuin op het grondgebied der gemeente te bouwen, namelijk in de wijk Topweg, boven de groote zeehavenstatie gelegen, rechts van de Leopold II laan. Er ligt daar inderdaad een uitgestrekte grond, die volkomen geschikt is voor dit doel. Een gedeelte daarvan zou in dierentuin herschapen worden en 't overige in sport- plein, waar de Aéro-club van België zijne vergaderingen zou hebben. Een breede laan zou langs de Leopold II laan en de Sainteletteplaats rechtstreeksche verbinding daarstellen met de Beurs en het centrum van de stad. Op minder dan tien minuten, zou men van de Beurs, in tram, den dierentuin kunnen bereiken. De afdeelingen van den raad, te Jette, hebben dit ontwerp bestudeerd en keurden het volkomen goed. Thollembcek (bij brussel).Dyna- mietaanslag. Over eenige maanden had den de gendarmender gemeente moeilijkheden met verscheidene lange pennen. De heer burgemeester deed een reglement uitplakken, waarbij de herbergiers verwit tigd werden dat de herbergen 's avonds om 11 1)2 ure moesten sluiten. Zekeren avond wilden de gendarmen het reglement stipt volgen en deden eene her berg sluiten. Eene botsing had plaats. De lange pennen trokken hunne revolvers. De gendarmen ziende dat zij overmand waren, losten hunne karabijnen af. P. Weemael kreeg eenen kogel in het hoofd. De gekwetste werd naar het gasthuis van Edingen gevoerd, waar hij Zaterdag na lang lijden bezweek. Denzelfden nacht hebben onbekenden, waarschijnlijk om Weemael te wreken, aan de woning van den burgemeester verschei dene dynamietkardoezen neergelegd, die met vreeselijk geweld ontploft zijn. De muren van het huis scheurden en vie len gedeeltelijk in de ruiten werden verbrij zeld en meestal de meubelen en huisgerief. Gelukkig bekwam de heer burgmeester en niemand zijner familie een letsel. De ont roering in de streek is groot. Het parket van Brussel is Zondag namid dag om 2 1)2 ure ter plaats geweest. Men verwacht aanhoudingen. I^uik.Tusschen studenten. —Donder dag waren drie jonge studenten bij een hunner vrienden, André Bernard, 18 jaar, vergaderd. digd, ontstond twist tusschen Bernard en Mottard, van Jemape, eveneens 18 jaar oud. Opeens greep Bernard een ponjaard, wierp zich op zijnen tegenstrever en sneed hem de keel door. Mottard viel en eenige oogen- biikken nadien was hij een lijk. Bernard is aangehouden. flier en daar.Te Lichtervelde werd de 20jarige Edmond Deurinck door eene ge laden kar overredenhij stierf wat later. Te Audenarde trok het 3jarig meisje Sidonie Collez eene kokende soepekom om en werd doodelijk verbrand, het schaapje is in de af grijselijkste pijnen overleden.In de steen groef Noté te Lessen, werd de 20jarige L. Beugnies door een pletmachien gevat hij werd een arm afgerukt, een been gebro ken en 't lichaam gansch verhakkeld. De ongelukkige stierf kort nadien. De vrouw van M. Devillers, onderwijzer te Kasteel- Brakel lag sedert een jaar ziek te bed en zegde zondag aan haar man dat zij liever had dood geweest. M. Devillers haalde een ge weer, kwam bij zijne vrouw en lo§te rake lings een schot in liet hoofd der zieke die op den slag dood bleef. De man is aangehouden: men denkt dat hij zinneloos is.Theofiel De Geyter, spoorweg werkman werd te Gos- selies op de baan gevonden met het hoofd afgereden. Een 23jarige jongeling van Elsene ging maandag naar Linmal om er een meisje op te zoeken met wie hij in kennis was geweest en die hem verlaten had. Daar het meisje met hem niet wilde weerkeeren haalde de sukkelaar een revolver uit en schoot zich door den kop.Te Antwerpen, werd de 4 l)2jarige knaap Groop door een natie wagen doodgereden. Door eene grauwvuurontploffing te Frameries werd een 40jarige mijnwerker vader van 6 kinde ren gedood en een andere erg gekwetst. Te Ceusmes werd de 16jarige Malvina Depi- nois, mijnwerkster door een wagonnelje doodgereden. BURGERSTAND VAN CROMBEKE van 1 tot 31 Maart. Geboorten. Bossaert Michel. Cnape- lynck Julia.Demeulenaere Elisa.Deroo Felix.Caveel Magdalena. Weer voorzeggingen van den uOiiden Generaal)). Van den 1 tot de 6 pruilerig weder, koele avonden en mor genden, korte regenvlagen. Van den 7 tot den 17, lichte verwarming voortduring van den regen, bij tusschenpoo- zen. Van den 18 tot den 26 helt het weder over naar bestendig mooi. Van den 27 tot den 30, overtrokken lucht en veranderlijk. Antwoord in de Kamers.Er wordt eene nieuwe studie gedaan over de werken, die noodig zijn voor de voltooiing der vaart van de Leie naar de Yperlée. Er wordt eene doelmatige oplossing gezocht, zoodanig dat er geene nieuwe instortingen meer zouden te vreezen zijn. Luchtvaart. Henri Ferman, die vrijdag morgend, 27 maart, te Issy-lez-Mou- lineaux proefnemingen deed met zijn vlieg- machien werd door een hevige schok uit het luchtgevaarte geslingerd. Hij werd nog al erg gekwetst in het aangezicht en aan den arm. Het vliegmachien is erg beschadigd. Men spreekt veel op dit oogenblik van,chicorei der Trappisten Vincart-Sil- ly, die, zoo het schijnt een uitgelezen koffie maakt. Dépöt bij gebr. Delhaize <fc Moncarey-Sansen De oom uit Amerika. Nu de list van den spaanschen gevangene versleten is, hebben de aftruggelaars er eene nieuwe uit gevonden. Op zekeren dag krijgt gij een brief waarin gij met blijde verbazing leest dat een uwer bloedverwanten in Amerika is overleden en u eene belangrijke som achter laat. Om de erfenis te trekken hoeft gij maar bij zekere zaakgelastigde te gaan, dien men aanduidt en er eenige duizenden frank stor ten voor de onkosten. Eens dat gedaan hoort men natuurlijk van de erfenis niet meer spreken. Opgepast dus, want verscheidene goedgeloovige menschen hebben zich aldus reeds laten beet nemen. De telcfoonkwestie. Men zou er toch eindelijk toe besloten hebben den abon- nementprijs van de telefoon te verminderen Einde van 't jaar zal die hervorming ver wezenlijkt zijn. Het wordt hoog tijd, want wij betalen 'het duurste abonnement van gansch Europa. Het beheer onderzoekt de middelen die vol doening aan het publiek moeten geven. Zal de algemeene prijs verlaagd worden of zal men een vastgesteld tarief per aanslui ting betalen Misschien wel zullen beide voorwaarden versmolten worden, zoodat men voor den abonnementsprijs recht zal hebben op een zeker aantal aansluitingen per dag en voor de andere een vastgestelde taks zal betalen. STERFGEVALLEN. E. H. Laumosnier, pastor te Bixschote, is aldaar den 31 Maart overleden in den ouder dom van 68 jaar. E. H. Coevoet, pastor te Langemarck, is aldaar den 31 Maart overleden in den ou derdom van 81 jaar 1)2. E. H. Coevoet, was geboortig van Poperinghe en sedert 35 jaar pastor te Langemarck. BURGERSTAND VANPOPERINGHE van 29 Maart tot 5 April. 50-52 Vi fr. zonder zaken. Stad 1907, 31-33 fr. 1908, 51-52 Vt Dorp, 1907, 28-29 fr. NZCeng-eling-en. God verleene u lange jaren, zei Mietje Meeskes, aan een ouden man die ze tegen twam. Lange jaren, antwoordde hij, daaraan en houdt ik niet, de die van 12 maanden zijn lang genoeg voor mijWenscht er mij vele van die soorte, Mietje, dat zal beter zijn. Iemand plaatste een huwelijksaanvraag met opschrift Ik zoek eene vrouw voor iet leven. Een paar dagen later ontving hij den volgenden briefNeem dan de mijne over, zij maakt leven genoeg: gij ont vangt haar daarenboven franco te huis en de emballage wordt niet gerekend zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, ilozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. perStuk: 75 ets. in Poperinghe, bij A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, "Wordt gevraagd Goeden Kleermakersknecht, bij Valère Staessen, Au soldat francais, Veurne- straat, Poperinghe. AAMB OD. Werkvrouw vraagt plaatsen voor te gaan kuisschen en wasschen. Inlichtingen ten bureele dezer. Goeden werkman vraagt plaats in stad. Gelijk welken dienst.Inlichtingen ten bureele dezer. Xe Koop Schoonen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Wzeren Draaitrap, van 2 m. 90 c. hoog en 1 m. 25 c. omtrek, zoo goed als nieuw Voor bovengemelde voorwerpen, inlich tingen ten bureele dezer. Eene Stoommachien, 2lA peerden kra'cht met graanbreker, buizen om te koken, riemen en poulies dienstig voor landbouwers. Zich te begeven bij Alois Verhaeghe, Abeele. Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Bij Charles Vandoolaghe, Vogel hoek, Po peringhe, rood, wit en geel Beetraap- zaad. Koolrozen aan fr. 1,20 de kilo. m Xe ÏVkcliteii. Een Herberg, gelegen in de Gasthuisstraat. Zich te begeven bij Mme Ryspeert, Gasthuisstraat, Poperinghe Voor Herberg, een nieuw huis, staande omtrent rechtover de kerk te Abeele Goedkoopen pacht. VV te maande, aan 5 frs Uit ter hand te koopen met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg A Ia Cour de Cassel gelegen in de Casselstraat. WISSELKANTOOR. Noordstraat, 46, Poperinghe. Aankoop en verkoop van alle Belgische en vreemde weerden. Uitbetaling van interestskoepons. Kostelooze inteekening aan alle uitgaven van actiën en obligatiën. 1 Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 2 In Rckliof, bij de wed. Justin Merlevede, Rekhofstr. Een Vloerbolspel is er altijd ter beschikking van eenieder. Op ZONDAG 5 April, EERSXEAf XAP, 1 In de Stad Veurne, bij Joseph Bortier, Veurnestraat. 2 Au Ma^on, bij Elie Butin-Bollengier, metser-aannemer, Abeele-kalsiede. HERHER GKERMISSEN 3 In den Kouter, bij Theodore Dewancker, Komstraat, 4 In de Volksvriend, bij de We René Cappoen, St. Jans-Kruisee. 5 In den Papegaai, bij Theophile Saezen, Westvleteren-kals. O In 't rood Kruis, bij Polidore Donche, Abeele-kalsiede. 7 In den Peereboom, bij Honoré Capoen, Ouderdom-kalsiede. H In 't Klof van Commerce, bij Henri Denorme, Elverdinghe-kals. O In 't Doorntje, bij Jules Legrand, Pottestraat. ÏO In de Paardemarkt, bij Auguste Vandecasteele, Paardemarkt. II In den Casino, bij de We Tiilrick, Groote Markt. 1% In den nieuwen Toren, - bij Albert Denut, Casselstraat. Combat met de Vloerbol, 13 In de oude Violette, bij Camille Dumelie, Keer v. d. Ommeg. 14 In 't zwart Peerd, bij Camille Legrand, Pottestraat. Twee GEMAAKTE BROEKS te verbotten 15 In 't Vosje, bij Charles Verfaillie Vogelhoek. FLESSCHESCHIETINGEN. 2 1)2 ure namiddag. GAAIB0LLING. HANENPRIJSKANIPEN. 3 ure stipt, ter herberg Au Pont-de-Pier- res bij M. Declercq-Canèle. 3 van 5 voor 200 frs. - 150 frs prijzen. le en 2e Prijs 40 frs. 3e en 4e Prijs 20 frs. Een Prijs'van 30 fr. zal tusschen de deelnemende maatschappijen verlot worden. Op Maandag 5IO April I908, 2en Paaschdag, op fransch grondgebied, bij de herberg ©en Krommen Boom bewoond door Aloïs Turkery, 5 fr. inleg. - 12 fr. terug. MARKTPRIJZEN. 377 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 31 Maart. 2,648 Verkens, op voet de kilo, 0,81 a 0,95 De Sapo kan alleen gebruikt worden zonder zeep of cristaux. De Sapo reinigt ten volmaaksten het lijnwaad zonder het te verslijten en maakt het schitterend wit. Let wel op De Sapo is een waschpoe der die al de zeepen en cristaux vervangt, hoegenaamd geene namaking kan de Sapo vervangen. Het gebruik zal genoeg rijn om U te overtuigen van de goede uitwerksels der Sapo. Zwicht U dus van namaaksels en verge lijkt de Sapo niet met produkten van den zelfden aard welke het lijnwaad in korten tijd verslijten. Ieder pak kost 0,20 cn en bevat eene surprise. Te verkrijgen bij alle goede winkeKers. Windmolens J. Beheyt=Adriaen, Poper. OUD HUIS Watoustraat, Poperinghe. JDe Roode Laars sedert jaren bekend om hare goede Seiioenen maakt hare tal rijke kalanten kenbaar dat ze, van heden af. voorzien is van eene groote sorteering Schoe nen naar de laatste mode. Wilt gij dus nog eene goede keus doen, koopt uwe Schoe nen in de Roode Laars, daar men ze zelf maakt en in sterkte alle andere overtreft. In de Roode Laars, kan men nu ook be komen alle slag van naar de laatste nieuwigheden en aan zeer geringe prijzen. In Sint-Arnold. HütS VAN VERTROUWEN Keukenkas 18 Ronde Tafel 14 Herberg-Tafel 6,50 Gebloemde Zaten voor Stoelen, enz. enz. fiaaimachien var) uitstekende constructie Cylinder Spoel, Ring Spoel, Draaiend e=Spoel, Groote Bobijn Groot gemak van betaling Kosteloos onderricht ten huize. KORTRIJK, Doornijkstraat, 47, Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen eerste goede soorten van De landbouwers kunnen bij mij bekomen eerste goede soorten van vroege en late ZAAI AARD APPELS, roode en witte, voortkomende uit goede zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee schoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over- vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou- we»s, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen profijte onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen zijn alle dage zichtbaar te mijnen huize. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den prijs van 70 centiemen het stuk, kooper ben van oude duiven die goed kunnen vliegen. Als men in eens 10 duiven brengt, betaal ik 75 centiemen het stuk. Au Voyageur Veurnestraat, Poperinghe, Landbouwers, bemindt uw profijt en gebruikt het gekroond kalf, voor bet spoedig vetten der kalvers. Verkrijgbaar bij In 't Paradijs - Poperinghe. OVERZICHT EENIGE MIJNER PRIJZEN Schoone manskostuum te beginnen A fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3.00 Katoenen zomerbroeken van af fr. 1,50 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche leeren broeks aan fr. 3,10 Noordstraat, 41, POPERINGHE. BERICHT. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. Wie er aan houdt eene goede portie BERICHT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GRAAIEN! inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Duivenliefiiebbers s in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Landbouwraden, zooals Merckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Sucrema en Katociiuieel. Alles aan voordeelige prijzen. Camille Derynck, Au Café de Ia Paix, Groote Markt, POPERINGHE. DOOR EINDE VAN SEIZOEN GROOTE KEUS VAN Men kan er zoo goedkoop gediend worden dan in de groexte magazijnen van Brussel. Alleman heeft het recht alles te bezien zonder iets te koopen Schoone Kostumen van af 7 franken. Ir andb ou wers Watoustraat, 17, POPERINGHE. Een groote keus Inlandsche Granen, zooalsRogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. N. B.Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon. Gedrukt met de inkt van het huis Dambreené te Braine-l'Alleud, Na eenige flesschen wijn te hebben gele Overlijdens. Carlier Juliette, 55 jaar, rioosterlinge, Boescheepstraat. Rycke- waert Marcel, 22 maanden, wijk J.Peel Joseph, 5 jaar, wijk D. Carlé Marcel, 9 maanden, wijk H.—Delava Rachel, 23 j., ongehuwd, zonder beroep, Crombeekstraat. Pailliaert Joannes, 86 jaar, zonder beroep, weduwaar van Sophie Pety, wijk E. Dauchy Aloise, 81 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Catharina Vergelde, wijk G. Overlijkens.Deschuytter Pieter, 90 j. Priesterlijke benoemingen Bisdom Brugge.De E. H. Verscheure, bewaker in het kollegie van Kortrijk is on derpastor benoemd te Blankenberghe. De E. H. Delcroix, hulppriester van den Z. H. E. pastor van Hooglede, is onderpastor be noemd te Westende Zijn tot pastor benoemc in O.-L.-Vrouwte Kortrijk, de E. H. Beheyt, pastor te Ingelmunsterte Ingelmunster, de E. H. Soete, pastor te Varssenaere; te Vars- senaere, de E. H. Lauwyck, onderpastor te Blankenberghe. Geboorten. Remi Deroo, z. v. Firmin en Irma Denys.Maria-Josephina Vancaey- seele, d. v. Felix en Adronie Desmyter. Jeanne Peel, d. v. Camille en Germaine Lebon. Judith Deman, d. v. Henri en Evelina Gryson. Gabrielle Decool, d. v Charles en Louise Demaerel.Maria Del baere, d. v. Emile en Emma Deneire. Celestina Waeles, d. v. Germain en Emma Graefschepe. Brussel, 1 April. Aalst, beschikbaar 42»/ï fr. Poperinghe (stad) 31-32 y, fr. Nieuwe oogst, Aalst 57 Vi fr. Poperinghe Poperinghe, 3 April.Markt kalm, Schoone Cuisinière, aan genadige prijs. Door uitscheiding van bedrijf: kamion, driewielkarre, traamkarre, ploeg, eeg- den en harnais voor een paard, bij Edmond Vereick, herbergier te Westvleteren. - Alles in zeer goeden staat. Cam. Battheu-Baeheroot, Yperstraat, Poperinghe. XT Welgelegen Werkmanshuisje, Voor alle inlichtingen wende men zich ten bureele van 't blad. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, n° 70. Wekelijksche Estaminet, den Maandag, Wekelijksche estaminet, den Donderdag. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei ter herberg Het Ons Heerens Boomtje bij Aloïs Durant, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 1 1)2 tot 2 1)2 ure namiddag. Poperinghe.Op Zondag 12 April, ter herbergt De Klemboven bij Em. Loncke, Woesten-kalsiede, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot Poperinghe. Op Zondag 19 April, zijnde Paaschdag, groote Gaaibolling, in 't Volkslusthof bij Achille Berat, Cassel straat.75 fr. prijzen.Oppervogel 30 fr. Zijdvogels 15 fr. kallen fr. 7,50. Watou. Op Zondag 5 April, ter her berg Den Steendam bij M. Vanhee-Am- meux. 120 frs. prijzen. le en 2° Prijs 40 frs. 3e en 4e Prijs 20 frs. Abeele. Op Zondag 5 April 1908, om Westoutre. Op Zondag 26 April, ter herberg Den Busseboom» bij Achille Redez. Kamp dood elk zijn geld terug. Gewoone voorwaarden. Poperinghe, markt van den 8 April. Tarwehect. 16,15-Rogge 14,30-Haver 9,00 Aardappelen, 100 k. 8,00-Boter de kil. 2,70 Eieren de 26,1,90 fr. Yper 28 Maart.Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 17,00 a 18,00-Haver, 18,00 a 18,50- Aardappels, 100 k. 7,50-Boter, 2,50 a 3,00 -Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 31 Maart.Tarwe, 100 kil. 19,75 a 20,25 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 16.00 a 16,50 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 19,50 a 20,00-Aardappelen de 100 k 7,50 a 8,00- Boter de k. 3,00 a 3,20- Eieren 1,80 a 2,00 - Suikereiboon. oude, 15,25 - id. nieuwe, 15,25. Brugge 28 Maart.Tarwe, 100 k. 19,50 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a ,00-Boonen, 18,50 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 7,50 a—-Boter de k. 2,70 a 0,— Vlas de k. 1,60. Dixmuide 30 Maart.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 8,50 a 0,00-Boter de kilo, 2,50 a 2,75-Eieren het 25, 1,90. Kortrijk 30 Maart.Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 17,00-Haver, 18,50- Chicorei 100 k. 15,00 - Boter de 1/2 k. 1,45 - Eieren, 2,00 - Koolzaadolie 100 k. 8,450-Limolie, id. 47,50 Koolzaadkoeken, id. 14,00- Lijnzaadkoeken, id. 00,00. Kortrijk veemarkt 30 Maart. 368 koppen—prijs per kilo gewicht op voet, 121 Veerzen, le klas 902e kl. 803e kl. 72 52 Ossen, 928273 141 Koeien, 888073 54 Stieren, 898171 Brussel 31 maart. Gedeponeerd Merk door Voortverkoopers voor Schoenen aan de Frontieren worden gevraagd. Casselstraat, 127, Poperinghe, Timmer- en schrijnwerk, Alle slag van Meubelen, zooals: Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas 35 Kuisschen en vernisschen van Meubels. met voor alle soorten van werk. PRAKTISCHE SIERLIJKE MODELLEN. VAN voor het ETEN. Elk zogge het voort. Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Ued. kenbaar te maken dat van heden af mijn huis voorzien is van sclioone en goede stoffen, laatste nieuwigheid alsook van alle slag van gemaakte kleederen. Ik zal ook geheel het seizoen voorzien zijn van een schoon assortiment modelkos- tumtjes voor kinderen aan zeer genadige prijzen en schoone stoffen. De personen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hunne stoffen loillen leveren, zullen even veel welkom zijn en met zorg en spoed bedimd. worden. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. LEKKERE MOSSELEN TE ETEN, wende zich naar den Café Francais (vroeger de Gouden Bol,) bewoond "door Cyrille Hosdey, in de Yperstraat, te Pope- peringbe. Men kan daar alle dage eene schoone portie philippynsche mosselen te eten krijgen voor den prijs van 15 centiemen. Gasthuisstraat. POPERINGHE. Groote vermindering van prijs op de WINTERSTOFFEN. uwe GRANEN aan het huis Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden Het huis is altijd, kooper van Haver, Tarwe, enz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4