HET NOTARIËEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD NIEUWSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN, verschijnende den Zaterdag namiddag. MEUBELS Htls S InaÉaoÉrtn Twee Woonhuizen, 8000 Hoppepersen Gouden zaak Een groot Woonhuis BUlTEJlMpSCH (JIEUOIS. flIEUWS UIT BEIiGlE. Zondag 12 April 1908, schoone groote Traamkar, BOUWGRONDEN ZONDAG 12 April igo8. ANNONCEN Uitgever, VALERE SANSEN, Boek- en Steendrukker, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Verkooping bij Rechtsmacht ArthurVANCAPPEL te Yper, den Notaris PEEL, DINSDAG 14 APRIL 1908, Vend it ie van DINSDAG 21 APRIL 1908, Notaris VANDE LAN0ITTE, Aanzienlijke Koopdag EN KEPERS, Vlakte 5 aren 29 cent. Den drukregel 40 c. Herhaalde Annocen volffens overeenkoms' Eerste Taps, Bollingen en tierbergkermissen mits betaling van 25 cn. Alle Annoncen vooraf betaalbaar moeten yóór den Vrijdag-nobn ingezonden worden. INSCHRIJVINGSPRIJS Bijzondere buiten stad f. 2,50 binnen stad f. 2,00 Herbergiers buiten stad f 1,50 binnen stad f-1.00 Voor Frankrijk fr. 4,60 De plakbrieven die bij mij gedrukt zijn, zullen onvergeld in het blad verschijnen. Wekelijksche Almanak. April. Zon op. Zon onder. DE DEURWAARDER Poperinghe, op de Groote Markt, te Rousbrugge-Haringhe. Openbare Verkooping GEMEENTE STAVELE. Openbare Verkooping en allei*l)c»le W eide TE WATOU. 0p Donderdag 16 April 1908, te VLAMERTINGHE, bij de Statie. Xe Koopen Xe ¥erkoopen, Uit ter hand te koopen Voor de trouwers Melkerij en Botervervalsching. Uitslag der Prijskampen STIEREN, KOEIEN en VEERZEN 1° XE PROVEN, op Maandag 6 April 1908. S° XE YPER, op Woensdag 8 April 1908. O worden ingelijfd mmtmm Het recht, annoncen of artikels te weigeren is voorbehouden. 12 Palmenzondag, s Jules, Zeno 13 s Hermenigild, Ida, Justijn, Hermina 14 s Ludwina, Tiburtius, Valeriaan 15 s Octavie Prudentia Anastasia Benoil-Labre 16 Witten Donderdags Drogo 17 Goeden Vrijdags Anicetus, Ursmar 18 s Idesbaldus, Apolonius, Anthia. Nieuwe Maan. Woensdag 1 April, ten 5 Eerste Kwartier. Woensdag 8 April, ten 4 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 4 ure 58 min. 56 54 51 49 47 45 ure ure minuten minuten 6 ure 31 min. 6 32 6 34 6 36 6 38 6 39 6 41 s morgends. 's avonds. Volle Maan. Donderdag 16 April, ten 4 ure 55 minuten 's avonds. Laatste Kwartier. Donderdag 23 April, ten 7 ure 7 minuten 's avonds. Nieuwe Maan. Donderdag 30 April ten 3 ure 33 minuten 's avonds. zal op om 3 uren namiddag, ten verzoeke van d'heer Emile Gantois, brouwer te Poperinghe, overgaan te tot de lT i i \i ten huize van Aloïse LEFEVRE-DEGRUYTER, voorheen winkelier, thans werkman te Poperinghe. De verkooping geschiedt met gereed geld, zonder kosten. STUDIE VAN I. om 2 ure namiddag, ten huize van Amandus Wydouw, ter dorp plaats van Stavele, En om 4 ure namiddag, ter herberg De Naaldoog,bewoond door Henri Scherrier, ter dorpplaats van Stavele van Een onlangs nieuw gebouwd IVOOHf- IltlS, met Schuur, Stallingen en verdere afhanklijkheden ter dorpplaats van Stavele, met 2 ar. 90 ca. grond, erve en hovenierhof. Bekend sectie A, nummers 650 en 651. II. om 4 ure stipt namiddag, ter herberg Au bon Marché, bewoond door René Gruwier ter dorpplaats van. Watou van Koop I. Een onlangs nieuw gebouwd Woon huis ter dorpplaats van Watou, met 5 ar. 75 ca. grond en erve. Bewoond door Vrouw "W0 Degrendel. Koop II. Noord aan voorgaande Een ge- rievig Woonhuis met afhanklijkheden en 3 ar, 70 ca. grond en erve daarmede gaande. Bewoond door Mr Désiré Depaep. Koop III. Oost aan de twee voorgaande koopen Een Hovenierhof, dienstig voor bouwgrond groot 2 ar. 96 ca. Koop IV. Oosi aan voorgaande koop Een Hovenierhof, dienstig voor bouwgrond, groot 2 ar. 49 ca. Koop V. Een allerbeste Weide, groot vol gens meting 70 ar. 74 ca., bekend sectie A, nummer 216c. In pachte gehouden door Mr Adolphe Ducornetz, tot 1 October 1912 mits 160 tranks 's jaars. STUDIE VAN DEN TE VLAMERTINGHE. zijnde Witten-Donderdag om 2 ure namiddag, met het aankomen van den trein van Poperinghe, van zuivere epiceas, Uit oorzaak van vertrek. Voor al wie zich wil stellen! tegenwoordig, welgekalante Herberg en Bakkerij, beste huis met alle gerief, Schikkig voor hoegenaamd allen handel, Prachtige Zaal 30 meters lang op 5 breed dienstig voor alles Uitweg langst straatje goed berijdbaar, recht over 't groot portaal van O.L.V. Kerk, 39, Casselsrtaat, 39. Allervoordeeligste voorwaarden. aan zeer genadigen prijs, kunnende 2000 kilos dragen bij JOSEPH SLOSSE, Haringhe. met achtergebouwen en 10 aren 64 cent. erf, schikkig voor allen handel, zijnde de her berg A Ia Cour de Cassel gelegen in ae Casselstraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen Yperstraat, n° 70. Kortelings werd in al de kerken van ons bisdom een brief afgelezen, door Z. H. Paus PiusX aan de bisschoppen der gansche we reld toegezonden nopens den ondertrouw en het huwelijk. Deze dus, die na den hoogdag van Paschen en van dan af in het huwelijksbootje willen gaan, moeten eens goed lezen en mogen niet vergeten wat wij hier zullen zeggen. 1. Over den ondertrouw. De ondertrouwzooals ge geleerd hebt, is eene belofte van elkander te trouwen op bekwamen tijd. Niemand is verplicht den ondertrouw te doen maar deze die den on dertrouw gedaan hebben, verplichten zich tot deze drie dingen 1.) De verloofden zijn verplicht het huwe lijk aan te gaan zonder lang te wachten 2.) Het is hun verboden een ander huwelijk aan te gaan op straf van zware zonde 3.) Het huwelijk welk een der verloofden zou willen aangaan met een bloedverwant in den eersten graad van dezen met wien hij verloofd is, zou ongeldig zijn. Hoe moet na Paschen de ondertrouw gedaan worden Om geldig te zijn voor de Kerk, moet de huwelijksbelofte of ondertrouw gedaan wor den door schriftelijke overeenkomst, onder teekend door dezen die ondertrouw doen, en ook nog door den pastoor van de parochie waar de ondertrouw geschiedt, ofwel door twee getuigen. Het is gelijk door wie en in welke bewoor ding dat schrift opgesteld wordt, als het maar de wederzijdsche belofte van het huwelijk aan te gaan, genoegzaam verklaart. Doch het is geraadzaam ondertrouw te doen voor den pastoor, die het noodige geschrift opstelle en onderteekene alzoo zal men met meer zekerheid te werk gaan, en geene getuigen van noode hebben. Wat moeten de trouwers doen die niet kunnen schrijven. Indien deze die malkaar het huwelijk belooven, of één van hen, niet kunnen schrijven, zal dat aangestipt worden in den ondertrouw-akt,diein zulk geval zal moeten onderteekend worden, ofwel door den pastoor en één getuige, ofwel door drie getuigen zonder den pastoor. Waarom is dat nu veranderd De Paus doet niets zonder redens. Dat is om alle misbruiken of bedrog die vroeger bestonden of konden bestaan, tegen te gaan. De ondertrouw immers onder vier oogen gedaan, werd dikwijls lichtzinnig aangegaan en ook voor een niet verbroken, tot groote schade of nadeel van een der verloofden. Nu moet de ondertrouw per geschrift gedaan worden. Gij die wilt trouwen ver zint eer ge begint. Van Paschen af moet ge dus naar uwen pastoor niet meer om u tegen een huwelijk te stellen als ge geen papieren mede hebt, en wel nog papieren die in regel zijn. 2. Over liet huwelijk. 1° Om geldig te zijn, moet het huwelijk van katholieken onder malkaar aangegaan worden vóór den pastoor der parochie waar het huwelijk plaats heeft, of voor eem-n priester door dien pastoor daartoe bemach tigd, en minstens twee getuigen. Men bemerke wel dat, om geldig te zijn, het huwelijk niet meer noodzakelijk, gelijk voor dezen, zal moeten geschieden voor den eigen pastoor van een ten minste der trou wers, maar wel voor den pastoor van die parochie waar men in den echt treedt. Doch is het huwelijk aldus aangegaan altijd geldig, het is daarom niet altijd geoorloofd of toege laten. Er valt op te merken dat het de pastoor is die de wederzijdsche toestemming der trouwers moet afvragen en waarnemen. Bestaat er voor iemand die in doodsgevaar verkeert, eene dwingende reden om het huwelijk aan te gaan, en laat de tijd niet toe den pastoor of zijnen gevolmachtigde bij te roepen, dan mag het huwelijk geschieden voorgelijk welken priesteren twee getuigen. In zulk geval moeten de getrouwden den pastoor der parochie verwittigen, opdat deze hun huwelijk in de parochieregisters zou kunnen inschrijven. 2° Om niet alleen geldig, maar ook geoor loofd of toegelaten te zijn, moet het huwelijk aangegaan worden voor den eigen pastoor, dit is voor den pastoor op wiens parochie minstens één der echtelingen zijn vaste woon plaats of domicilie heeft, ofwel ten minste sedert eene maand verblijft; zoo niet (buiten het geval van noodzakelijkheid), wordt de toelating vereischt van wege den eigen pas toor. Wat die personen betreft, die nergens eene bestendige verblijfplaats hebben, zij moeten trouwen voor den pastoor der parochie waar zij zich bevinden doch daartoe moet er, in dien het zijn kan, toelating gevraagd en bekomen worden van de bisschoppelijke overheid. Gemeenlijk moet het huwelijk aangegaan worden voorden eigen pastoor van de bruid; om goede redens nochtans, mag het geschie den voor den pastoor van den bruidegom. Die schikkingen zullen in voege komen met den hoogdag van Paschen aanstaande; zij zijn dus niet toepasselijk op de troiiwbeloften en huwelijken voor dien dag aangegaan. In onze streek is er veel spraak althans van het oprichten van echt samenwerkende melkerijen. Vergaderingen heeft men daartoe gehouden te Elverdinge en Boesinghe; Zon dag komen de Poperingenaars ook samen om over die kwestie te spreken. Nauwelijks begint men van het inrichten van eene melkerij te spreken of sommigen, die alles te beknibbelen weten, strooien meer kwaad dan goed uit nopens het nut en de doening der melkerijen. Vooral vertelt men veel onwaarheid of onnauwkeurigheid no pens de melkerij boter, maar nog meer nopens botervervalsching, die door oneerlijke land bouwers gepleegd wordt. Ziehier reeds eenige inlichtingen die iedereen kunnen te pas komen. Wat erkent de Belgische wet als boter Volgens de wet afgekondigd den 12 Augus tus 1903, bestaan er twee sooraen van boter 1° Normale boter, dat is boter die hoofdzakelijk uit zuiver en degelijk botervet is samengesteld. Daarenboven moet zij aan de volgende vereischten voldoena) zij mag niet meer dan 18 per honderd niet-boter inhouden B) zij moet minstens eene bepaal de hoeveelheid vluchtige zuren bij ontleding afwerpen c) zij moet klaar gesmolten zijn op bepaalden warmtegraad, enz. De eerste vereischte is van de meeste aangelegenheid niet meer dan 18 per hon derd niet-boter. Wat wil dit zeggen niet- boter Dat zijn alle andere stoffen die in de boter aanwezig zijn buiten botervet en zout zulke stoffen zijn voornamelijk water, kaas- stof, melksuiker, melkzuur, enz. 2° Anormale boter (onregelmatige bo ter) dat is boter die ook degelijk en echt botervet voor basis heeft, maar die meer dan 18 per honderd niet-boter bevat. Het hoog gehalte niet-boter komt voort uit de groote hoeveelheid water, dat in die boter aan wezig is. Anormale boter zegt dus zooveel als waterboter. De belgischo wet is zeer streng voor alwie onder den naam van boter zou ver- koopen welkrianig ander vet, zooals mar garine, ook ï.og mengelingen van boter met welkdanig ander vet. In België wordt de margarine gemaakt onder het toezicht van den Staat, en zij wordt met eén deel sesaamolie en aardappel- bloem ingewerkt, om toe te laten de kleinste hoeveelheden margarine in allerhande vet- mengelingen op te zoeken. Daardoor is de vervalsching der boter met belgische mar garine moeilijk geworden. Deze inlichtingen hebben we ontleend aan eene belangrijke voordracht van den Eerw. Heer Van Seynhaeve, landbouwingenieur. Eene vraag nog. Wat mag er in België verkocht worden op de Botermarkt Normale boter en anormale boter mogen in België verkocht en verhandeld worden. De verkoop van normale boter is aan geen bijzondere pleegvormen onderworpen. Voor de anormale boter (waterboter) heeft de wet de volgende inaatregen voor ver koop voorgeschreven Zulke boter moet een bijzondere inpakking hebben het omhulsel der klompen moet op twee zijden eene bijzondere melding dragen gevende het percent water dat de boter bevat. Zelfs om te doen zien hoever deze anormale boter afwijkt van de normale boter, moet er op de klompen waterboter een aan- wijsbriefje staan met deze melding Nor male boter bevat ten hoogste 18 per 100 stoffen, die geen botervet zijn. Verder zullen we nog zien hoe de goede boter samengesteld is, en soms vervalscht wordt. A. D. Frankrijk. Afschuwelijke moord. Zondag namiddag was de 12jarige Marie- Louise Beucker, te Montflours, eene bood schap gaan doen, na de catechismusles. Rond 5 ure, hun dochtertje niet ziende weer- keeren, werden de ouders ongerust en gin gen op zoek. Zij vonden het arm kind ver wurgd in een gracht liggen, op ongeveer 200 meters van de ouderlijke woning. De moor denaar had zijn onnoozel slachtoffer schan delijk mishandeld. Zelfmoord te Roebaais.Zeker Karei Dedecker, 51 jaar, afkomstig van Moorslede, die sedert eenigen tijd van zijne vrouw ge scheiden leefde, heeft zich in zijn kamer verhangen. Brand te Wormhoudt.Een gewel dige brand aangewakkerd door de felle wind heeft dinsdag namiddag de groote hofstede gebruikt door M. Beun en toebehoorend aan M. Schipman, vernield. De schade bedraagt 60,000 fr.alles was verzekerd. Engeland. Vreeselijke ramp te Londen. Maandag morgend gebeurde er een vreeselijk ongeluk in de Castlestreet. Twee huizen zijn ingestort. Men heeft 7 dooden en 22 gekwetsten van onder de pui- nen gehaald. De ingestorte huizen waren bewoond door duitsche en italiaansche koffiehuisbedienden. De ramp zou veroor zaakt zijn door eene gazontploffing. Zeeramp. Tijdens de nachtoefenin gen van het engelsch smaldeel in het Kanaal, is een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De kruiser Berwick is in volle snelheid op den torpedojager Tiger gebost. De "Tiger" werd letterlijk in twee gesneden en zonk onmiddelijk. Zes en dertig personen zijn om gekomen; 20 zijn gered. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly 1 Weigert namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. ■talie. Belgische overwinning Zondag had de velokoers plaats van Milaan naar San Remo, dus op een afstand van 289 kilometers. 48 Rijders namen er deel aan fin vertrokken ten 6 ure 45, onder een plas- sonden regen. De belg Van Houwaert van Moorslede is eerst aangekomen, ten 5 ure 18 namiddag volgden dan .- Ganna. ten 5 ure 21 Pottier en Ringeval, ten 5 ure 25. Deze baankoers is eene prachtige overwin ning voor onzen landgenoot. 't Zal niet lang duren. Een man, die in een toevluchtshuis voor behoeftigen opgenomen was te Lisabon, hoofdstad Por tugal, heeft, met een loterij briefje van een frank,een prijs van 125,000 frank gewonnen De gelukkige winner heeft natuurlijk het toevluchtshuis verlaten, na de 165 verzorg den op een kostelijk feestmaal onthaald en hun ieder 25 frank gegeven te hebben. Thans geeft hij eiken dag honderden frank aan de bedelaars, die hem in de straten van Lisabon gedurig naloopen. Alhoewel hij noch lezen noch schrijven kan, is hij voornemens Rome, Parijs en Londen te bezoeken. Als zijn fortuintje... op is, zal hij denkelijk naar het toevluchtshuis terugkeeren. Zwitserland. Het einde van een moordenaarLuccheni, de moordenaar van wijlen keizerin Elisabeth van Oosten rijk, en die in Zwitserland in het gevang zit, is zinneloos en volslagen lam geworden. De geneesheeren zijn van oordeel dat zijn einde nakend is. Vereenigde Staten. De ellende der werkeloozen. 50,000 werkeloozen zijn woensdag naar het stadhuis van Chicago getrokken en verklaarden dat zij vast beslo ten waren er te blijven en zich van honger te laten omkomen, indien zij ter plaats geene levensmiddelen kregen. Toen de policie ver wittigd werd dat nog 2000 andere werke loozen in aantocht waren naar het stadhuis, dreven de agenten de menigte uiteen bi middel van stokslagen. De werkeloozen boden geen den minsten tegenstand, maar herhaalden gedurig liever van honger te sterven op straat, dan zoo te blijven leven zonder hulp. De overheden waren door dat tooneel zeer ontroerd en deden eindelijk levensmiddelen uitdeelen aan de uitgehon gerde menigte. TBurokko.Geen vrede. Men hoop te dat de vrede weldra in Marokko zou her steld zijn, doch deze hoop is verzwonden. Uit Marrakech wordt inderdaad gemeld dat Mouley-Hafid en zijne partijgangers gezworen hebben de franschen tot het uiter ste te bestrijden. Langs alle kanten nemen de vijandelijkheden tegen den vreemden invloed toe. voor gehouden (hoofdplaats der 12e onjscijrijvirjg) —o STIEREN 76 Stieren werden aangeboden waarvan 70 aangenomen en 6 verwezen zijn geweest. De bewaringspremie van 150 fr. aan den slier toebehoorende aan Deweerdt weduwe Benoit, te Poperinghe. le Omschrijvingspremie van 100 fr. met zilveren medalie aan den stier toebehoorende aan George Benoit, te Beveren. 2® Premie 80 fr. met bronzen medalie, aan den stier toebehoorende aan Vandaele Henri, te Rousbrugge. 3® Premie van 60 fr. met bronzen medalie, aan den stier toebehoorende aan Kestelyn Camille, te Crombeke. 4e Premie van 30 fr. met bronzen medalie, aan den stier toebehoorende aan Leroy Jéröme, te Rousbrugge. 4® Premie van 30 ir. met bronzen medalie, aan den stier toebehoorende aan Devloo Henri, te Stavele. 4® Premie van 30 fr. met bronzen medalie, aan den stier toebehoorende aan Vanden- bussche-Leys Julien, te Rousbrugge. Daarenboven zijn 6 accessieten verleend geweest aan de stieren toebehoorende aan le Desmytter Emile, Poperinghe, 2e Vandaele Henri, Rousbrugge, 3e Godderis Eduard, Stavele, 4* Lelieur Henri, Stavele, 5® Dehee- gher Achille, Watou en 6e Leroy Henri, Westvleteren. VEERZEN niet meer dan 2 volwassen tanden hebbende (12 mededingers). 1® Premie 50 fr. met zilveren medalie, aan Lemahieu Jacobus, Proven en aan Leroy Henri Westvleteren. 2e Premie 25 fr. met bronzen medalie. aan Antheunies weduwe Charles, Watou en aan Marent Alphonse, Proven. 3e Premie 25 fr. met bronzen medalie, aan Quaghebeur Henri, Poperinghe. VEERZEN met 4 a 6 volwassen tanden (7 mededingers). 1® Premie 50 fr. met zilveren medalie, aan Desmyttere Emile, Poperinghe. 2® Premie 25 fr. met bronzen medalie, aan Desmyttere Arthur, Crombeke. 3® Premie 25 fr. met bronzen medalie, aan Desmyttere Hector, Proven. KOEIEN (9 mededingers). le Premie 50 fr. met zilveren medalie, aan Dehaene Désiré, Rousbrugge. Twee eerste Premien van 50 fr. en twee zilv. med. aan Desmyttere Emile, Poperinghe. 2e Premie van 25 fr. inet bronzen medalie, aan Mortaigne Benjamin, Watou, Desmyt tere Hector, Proven, Coene Theophile, Poperinghe en Feys Jules, Stavele. 0 Er werden 58 stieren ter keuring aange boden waarvan 54 aangenomen en 4 ver wezen. De volgende premiën werden toegekend Bewaringspremiën van 150 fr. aan Heriri Riquier, Vlamertinghe en aan Henri Steen- landt, id.Premie van 100 fr. aan Hector Dochy, St Jan 80 fr. aan de weduwe Le mahieu, Vormezeele 60 fr. aan Hector Samyn, St Jan 30 fr. aan Ernest Pauwe- leyn te Vlamertinghe en aan Hector Lootens te Yper. Accessieten Henri Ver mote, te St Jan Alois Ampe te Vlamertinghe Hector Rommel te Yper kinders Cappoen, te ZillebekeHenri Riquier, te Vlamertinghe. VEERZEN met twee tanden Premie van 50 fr. aan Henri Vergote, te St Jan, en Hector Samyn, te St Jan25 fr. aan de wed. Devrieze, te St Jan'; Emile Philippe, te Vor mezeele Fidéle Boudry, te Vormezeele. VEERZEN met vier tot zes tanden Premie van 50 fr. aan Henri Vereecke, te Vlamertinghe 25 fr. aan Gustave Dumor- tier, te Yper; weduwe Coene te Vlamer tinghe. KOEIEN Premie van 50 fr. aan de kinders Dehem, te Vormezeele Henri Ver eecke, te vlamertinghe Joseph Veys, te Vlamertinghe 25 fr. Joseph Veys, te Vla mertinghe weduwe Devrieze, te St Jan Henri Vergote, te St Jan Henri Vereecke, te Vlamertinghe. /.omlag; toekomende zal De Poperiiiglieiiaar als bijvoegsel Seven de uurtabels der Dit IF TRATILIJNFN Poperinghe-Veurne, Dixmude, Dixmude-Oostende, die met ln Tl ei aanstaande in voege komen. STADSNIEUWS. 'tl* in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie, Veurne- straat, 56, Poperinghe, dat er van heden af, voor d'Eerste Communie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Overreden.Maandag morgen daalde de 16 jarige René Creus zoon van Jules Creus, molenaar op de statie, de molenwal af met een geladen kar. Tusschen het voor wiel der kar stak een stok om dit te doen slepen en alzoo langzamerhand te dalen zoo als gewoonlijk gedaan wordt. Opeens brak dezen stok de jongeling werd door de kar omgestuikt en een der wielen reed hem over beide beenen. Een dokter werd bijgeroepen en de toestand van den gekwestste boezemde onrust in hij is nu echter aan de beterhand en zal weldra kunnen gaan. Rechtbank van lfper. Auguste P... die op zondag 23 Februari door de politie aangehouden werd in staat van dronkenschap, verscheen donderdag laatst voor de boetstraffelijke rechtbank van Yper. Hij werd veroordeeld tot 15 dagen gevang voor dronkenschap 15 dagen voor verwij tingen jegens een postbediende en 3 maanden en 50 fr. of 15 dagen voor slagen toegebracht aan de politie. In november laatst werd Justin Ghelein, cominissionnaris aan de statie op een zondag avond door eenigo jongelingen ten gronde geworpen en nog al erg gekwetst aan de lip. Een dezer jongelingen, zekere L... van Poperinghe, werd donderdag daarvoor ver oordeeld tot 1 maand en 29 fr. en tot beta ling van 84 fr. als schadeloosstelling aan Ghelein. Crombeke. Diefstal. Een schoo ne vechthaan is gestolen bij Amand Huyghe. De dieven hebben de pannen van het nen- nenkot afgenomen, eene lat afgezaagd en langs deze opening zich in het kot laten glij den. Geen enkele hen was verdwenen. Bij René Christiaen zijn vijf hennen ge stolen. Liefhebbers van gezonden café maken gebruik van suikerij Van Tieghem- Dupont, Rousselaere. Pi •oven. Laffe daad. Bij Benoit Dewickere, landbouwer, op eene partij land bestemd om lijnzaad te zaaien, hebben onbe kende personen in den nacht tusschen zon dag en maandag 5 en 6 april, alle slag van onkruidzaad geworpen, zoodanig dat hij deze partij land dit jaar met vele schade zal kun nen benutten.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 1