DYSELEINE Aardappelen bij Achille Verhaeghe, SANSEN-DECORTE, Koopt on Verkoopt Stokpaardjes - Lelienmelkzeep D Elie Lietaert-Vanhoucke, Jéföme Mondt-Delmaere, Reparatie en Vemisseling KlNOERVOlTUREtl W Maatschappij singer grooten keus James DYSON C°, Eiland. der timmermansbazen met 2 centiemen per uur te verhoogen. De prijs der bazen wordt dus gebracht van 28 centiemen op 30 centie men per uur en dit besluit zal eerstdaags in voege gebracht worden. Sommige pakken suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, bevatten zeer schoone premiën. Ileniiig helst. Diefstal. Sedert eenige dagen zijn hier twee werklieden van Brussel aan 't werk aan een stoomketel bij Mijnheer Six, handelaar, te Locre. De twee mannen, vader en zoon, waren in loge ment bij M. Jerome Tribou. Zondag en maan dag was de vader huiswaarts gegaan en maandag morgen, de gelegenheid te baat nemende dat de huisbewoners eenige oogen- blikken afwezig waren, ging de zoon op zoek naar boven en vertrok met drie bank biljetten van 100 fr. Een onderzoek werd seffens ingesteld en 't schijnt dat de kerel vertrokken is in de richting van Belle. Tot nu toe heeft men hem niet teruggezien. Beveren-aan -Yzer.Verdronken. Zondag avond rond 6 ure ging eene werk vrouw naar het hofstedeken der We Decalf Sophie, om er, zooals gewoonte, de weduwe die alleen woont, wat in haar werk te hel pen. Toen de werkvrouw de keuken binnen trad was zij gansch verwonderd het noen maal op de stoof en een telloor op tafel te zien staan, en de weduwe niet tehuis te vinden. Niets goeds vermoedend, ging zij op zoek in en rond het huis. Het duurde echter niet lang of zij vond de vrouw ver dronken in den put. Geholpen door geburen trok zij het lijk uit. Naar men denkt is de vrouw om water gegaan, in den put geval len en verdronken. Gezien haar middagmaal nog op stoof stond, moet 't ongeluk's morgens gebeurd zijn. Men heeft ze woensdag be graven. Yper. Peerdenkoersen. De jaar- lijksche peerdenkoersen zullen dit jaar plaats grijpen op zondag 14 juni. Er zijn 3300 fr. premiën. Dotienys.Een reusachtige eierkoek M. Delbeke, kwam vrijdag per rijtuig naar de markt met zijne eiers toeu het peerd opeens viel. Noch peerd noch geleider waren gekwetst maar de manden vlogen over boord en eene reusachtige eierkoek van meer dan 2000 eiers bedekte den grond. Rousselaere. lnstellatie van den BurgemeesterZondag werd M. Jan Ma- hieu-Liebaert door de gansche bevolking als burgemeester der stad ingehaald. Ondanks het ongunstig weêr werd er van 's morgens vroeg aan de versiering van huizen en stra ten gewerkt. Aan alle huizen waaide de bel- gische vlag en in al de straten stonden groote masteD geplant, met vaandels en bal- lonnekens. In den namiddag ging een prach tige stoet uit. Talrijke maatschappijen en schoon versierde en kunstig afgewerkte praalwagens namen er deel aan. Voorde woning van mad. wed. Mahieu- Tack, in de Noordstraat, was eene lange estrade opgetimmerd, waar ten 2 ure, de overheden en ambtenaars kwamen plaats nemen. Vervolgens doortrok gansch de stoet de bijzonderste straten der stad. De officieele ontvangst had plaats in de feestzaal. M. Ma- hieu-Liebaert, zeer ontroerd, bedankte het gemeentebestuur en de bevolking voor de hertelijke ontvangst. De put is reeds 6 meters diep. Ter zijde was eene stelling opgeslagen met verdiepingen, festeund door zware balken, om de aarde oven te brengen. Drie aardewerkers stonden op de stelling, gereed om de opgeworpen aarde weg te voe ren. Karei Depré ging op dit oogenblik on der de stelling door, toen een der balken plotseling wegschoof en gansch de stelling met de drie mannen er op, instortte op Depré. De drie mannen werden niet gekwetst ongelukkigwas dat het geval niet met Karei Depré. Toen men de ingestorte materialen wegruimde, zag men den armen werkman onder een zwaren balk verpletterd liggen. De ongelukkige ademde nog zwak hij was de ruggraat gebroken en eenige oogen blikken later was hij een lijk. Het slachtoffer was 40 jaar, woont te St Michiels op de Steenbrugsche Wandeling, waar hij de her berg De Roos hieldhij is gehuwd en vader van 8 kinderen. Syaseele. Doodelijke automobiel ongeluk. Een officier doodgereden. Donderdag avond rond 6 ure in 't terug- keeren van eene wandeling met eenige andere officieren, is de onder-Luitemant De Posch van het 4® linieregiment en wiens ouders te Yper wonen, te Sysseele door een automobiel verrast geweest. Zijn peerd were op den slag gedood, terwijl hij eenige meters verder gestooten werd. De ongelukkige was het hoofd vermor zeld. Toen zijne kameraden te zijner hulp toesnelden, gaf hij bijna geen teeken van leven meer. Na d'e eerste zorgen ontvangen werd hij naar het kriigsgasthuis overge bracht waar hij overleden is. De ongeluk kige was maar 27 jaar oud. Het ongeluk ge beurde met de auto van gravin de Pinto. Kortrijk. Schrikkelijk ongeluk. De löjarige Arthur Vlaeminck, fabriekwer ker, inwonende bij zijne ouders, Sweveghem straat, 188, te Kortrijk, had laatst op de markt voor 20 centiemen een ouden geweer loop gekocht, dat hij zondag met eenig kameraden op eene weide langs den Oude naardschen steenweg ging beproeven. Het wapen werd met papier en poeder gevuld en Vlaeminck, hoewel de anderen het hem afrieden, ging er eene lont aansteken Opeens had eene verschrikkelijke ontplof fing plaats en de oude geweerloop sprong in honderden stukken. De ongelukkige Vlae minck stortte gansch bebloed neer een stuk ijzer had hem aan de rechterslaap getroffen Zijne gezellen snelden hem onmiddelijk ter hulp, Vlaeminck vroeg dat men zijne oogen zou wasschen, daar hij niet meer kon zien Spoedig werd wat water uit eene naburige beek gehaald. Opeens zakte de arme jongen neerhij was dood. Zijne makkers riepen om hulp. Doctoor Doutreligne, die daar voorbi. reed, kwam aanstonds ter plaats, maar hij kon slechts de dood bektatigen. Het lijk van den ongelukkigen jongeling werd naar de Ouderlijke woning gedragen De droefheid der ouders was hartverscheu rend om zien. Arthur was de oudste van zeven zonen. Er zijn negen kinderen. De Koning is peter geweest in het huishou den. Pelagie Vandenbroucke, naaister, 44 jaar oud, wiens moeder onlangs plotselings in de statie te Moeskroen stierf, heeft zich verhangen. Zenuwachtige en zieke personen aan wie café verboden is, mogen suikerij Van Tieghem-Dupont, Rousselaere, gebruiken. Tointegnies (Bij Doornijk).Wree ds bandietenstreek. In de wijk Odion bij Doornijk, leven in een klein huisje twee tachtigjarige ouderlingen, waarvan de man blind en de vrouw doof is. In den nacht van vrijdag op zaterdag drongen drie zwartgemaakte schelmen de woning binnen en dwongen de overvallenen te zeggen waar hun appel tegen den dorst lag. Zij sloegen ze wreed af, bonden ze vervol gens op hun bed, en gingen met rond de 50 fr. loopen. Het is enkel zaterdag nanoen dat een voorbijganger die toevailig in de woon teek, bestatigde dat zij teenemaal het onder ste boven lag gekeerd Hij trad in 't huis en vond de twee mar telaars op het bed liggen met gekneusd, gezwollen wezen. Men vreest voor hun leven. De deugenieten zijn onbekend gebleven en er bestaat geen 't minste spoor. Charleroi. Groote brand. De magazijnen der CoöperatiefLa Concor de vernield. Zondag nacht, rond 1 1)2 ure, is er brand ontstaan in de magazijnen der Concorde Gharleroi-Noord. Door den wind aangewakkerd, nam het vuur zeer snelle uitbreiding en rond 2 ure was het groote gebouw met al wat het inhield, de mooi der vlammen geworden. De schade wordt op 200,000 frank geraamd. March ienue-Docherie. Moord poging. Zekere vrouw Dehon, die van haren man gescheiden is, had vroeger te lampremy met een mijnwerker, Felix De- "apaut, gewoond. Zij had hem echter verla ten en was te Marchienne-Docherie komen wonen. Delapaut was haar daar vrijdag ko men opzoeken en vroeg haar om terug bij ïem te komen wonen. De vrouw weigerde, zeggende dat zij niet meer wilde blootgesteld zijn aan zijne mishandelingen. Delapaut werd daarop woedend, greep de vrouw bij het haar en loste zes revolverschoten die haar allen troffen. Erg gekwetst en gansch be bloed, snelde de ongelukkige naar boven. De dader liep haar achterna met eene bijl en wilde haar het hoofd af kappen. Hij werd op de vlucht gedreven door twee kostgan gers. Plet slachtoffer lag bewusteloos op den vloer uitgestrekt. Haar toestand is zeer erg. Vrouw Dehon is 44 jaar oud, en Delapaut50. Ymlerleeht. Doodelijke steek. Zondag namiddag werd M. DeLeener, brou wer op Veeweyde, door een insekt gestoken. Er kwam een klein gezwel op de steek, dat VI. DeLeener met den nagel had afgeschrabt. Kort nadien gevoelde de man zich gansch ongesteld. Een geneesheer werd ontboden, maar alle zorgen bleven vruchteloos. Maan dag morgend is M. De Leener, die maar 30 jaar oud is, bezweken aan eene vergif tiging in het bloed. Builei. Schrikkelijke misdaad. Melanie Coppé, omtrent 16 jaar oud, welke bij haar oom, E. Coppé inwoont, had liefde- strekkingen gehad met F. Brouwers, oud 19 jaar, Sinds eenigen tijd wilde zij van hem niet meer weten, waarvoor hij zeer kwaad was. Donderdag kwam Brouwers de herberg binnen, vroeg een glas bier, nam een scherp mes en stak het meisje in de richting van het ïart. Zij kon uit de herberg tot in de keuken vluchten, waar zij zoo overvloedig veel bloed' verloor, dat zij welhaast een lijk was. De moordenaar, die de vlucht genomen ïad, werd achterna gezet door de gendarmen, die hem aan de statie konden vatten. Antwerpen. Moord. Zaterdag morgen, kwart over 5 ure, is de logement- loudster Dina Franken, 45 jaar oud, op hare kamer in haar huis der Dambrugge- straat verwurgd gevonden. Een dokwerker Jef. Van H.... 41 jaar, en zijne minares de meid Rosalie Rousseau, 23 jaar, van Waterloo, sliepen in de kamer naast deze van het slachtoffer en verklaren niets gehoord te hebben. Beide zijn aangehouden. Diefstal schijnt de drijfveer der misdaad geweest te zijn, maar de herbergierster had nooit geen geld in huis, en men denkt dat er maar 15 fr gestolen werd. Leuven. Moord en moordpoging Zekere Verbinnen heeft de 20jarige Maria Severius, die na eenigen tijd met hem ge woond te hebben, vertrokken was, met revolverschoten gedood. De politie hield dinsdag een jongeling aan, zekere M..., wiens gewezen verloofde dien dag in huwe lijk trad met een ander. M. volgde het rijtui waarin het echtpaar zat met een revolver in de handen maar kon in tijds ontwapend worden. Priesterlijke benoemingen M. J. B. Dubois, voorzitter der maat schappij der Oudstrijders van 1830, is woens dag morgend te Brussel overleden. M. Dubois, die tot op het laatste oogenblik zijne helderheid van geest behield, was te Ath geboren den 19 februari 1811. Hij was vereerd met het kruis der vrijwilligers van 1830, en was officier van het Leopoldsorde. HOPPE. Wekelijkschen Estaminet den Maandag Au Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. Op Zondag 3 Mei 1908, 1. lil de Ca mine, bij Theophile Timperman, Duinkerkstr. 2. I11 de drij Unden, bij Remi Lemahieu, Abeele-kalsiede. 3. In den Meiboom, bij Robert Delporte, Vlamertinghe-kals. Een 4. bij Hesp te verhollen, In de Caiitine, FranQois Vankemmel, Gasselstraat. Op Zondag 10 Mei, en schoonen Velo, zoo goed als nienw, t» verhollen aan 10 cent. de bol, 5. In den grooten St. Jbrit*, bij Emile Verhaeghe, Yperkalsiede. Merrg-eling-en. Als ik van uwe jaren was liet mijn vader mij nooit uitgaan. Jan is half zat en zei't Was ne vieze vent uwe vader Vader wordt kwaadMijn vader was toch veel deftiger dan de uwe, gij leelijke schobbejak BURGERSTAND van POPERINGHE van 26 April tot 3 Mei. 22 jaar, landwerkman met Celina Artois, 23 jaar, zonder eigen beroep, beide in stad Maurice Moerman, 23 jaar, tolbeambte te Aomen met Marie Samyn, 23 jaar, kleer maakster in stad. BURGERSTAND van WATOU van 16 tot 30 April. Wetensweerdigheden. Stiiatsl>ln<I. Bij kon. besluit van 27 April wordt M. K. Colaert, lid der kamer van Volksvertegenwoordigers, tot lid be noemd van den verbeteringsraad voor het lager onderwijs. Elsene. Hooger dan den Eiffelto ren. Een ingenieur heeft de toelating bekomen om te Elsene, voor de wereldten toonstelling van 1910, een toren te bouwen die nog veel hooger zijn zal dan de Eiffelto ren van Parijs. Tombola der Wereldtentoon stelling van Brussel. Het groot lot van 100,000 fr. is gewonnen door de gebroe ders Herve, breiwerkfabrikanten te Thienen en door drie van hunne bedienden, een rei ziger, een eerste magazijnier en de bestuur ster van de fabrikatie. De zes winners namen iedere week te zamen 5 loten zij hadden er 25 toen de trekking plaats had. Ieder hunner zal, met den aftrek van de 10 p. h. door het reglement voorzien, 15,000 fr. trekken. :eesten en Vermakelijkheden FLESSCHESCHIETINGEN. Poperinghe. Op Zondag 3 Mei. ter herberg De Hopperank, bij de Wed. L. Devos, Yogelhoek, stilhangende en vliegen- 'e Flesscheschieting. Inschrijving van 2 tot 2 V» ure namiddag. Poperinghe.Op Zondag 10 Mei ter herberg Het Ons Heerens Boomlje bij Alois Durant, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 1 1)2 tot 2 1)2 ure namiddag. CONCERT. Reninghelst. Op Zondag 10 Mei, in De Brikerij bewoond door Henri Lahaye Groot Concert, gegeven door eenige Muziek- en Tooneelliefhebbers van den Vlaamschen Schouwburg van Poperinghe. Begin om 6 ure 's avonds.Vrijen Ingang. HANENGEVECHTEN. Abeele. Op Zondag 10 Mei, A l'Hötel de St. EloL^gMRRf. Salomé. Al de hanen worden ëaffinmgesteld. Die laatst over blijft krijgt eene Hesp de voorlaatste een vet Konijn.Inschrijving om 4 ure. GAAHJOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei, lui sterrijke Gaai bolling ter herborg -De Lelie bij Hector Benoot, Veurnestraat. 85 frs irijzen. Oppervogel 30 frs. - Zijdvogels 15 frs. - Kallen 5 fr. Inschrijving van 2 tot 3 ure namiddag. Crombeke. Op Zondag 24 Mei, luister rijke Gaaibolling gegeven door de maat schappij i Vlaanderen den Leeuw tex her- aerg Het Lekkertje langs den steenweg van Proven, bewoond door Désiré Deschre- vel.40 fr. prijzen.Inschrijving van 1 tot 3 ure namiddag. SCHIETING AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 14 Juni, Schieting gegeven door de maatschappi; Willem-Tell. 610 frs prijzen. Ópper- gel 100 frs. 2 zijdvogels van 50 frs. kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Tell, bij Charles Deweerdt, van 1 tot 1 ure. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver blindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van BERGMAN Co., Radebeul. per Stuk 75 ets. in Poperinghe, bi A. Monteyne, Apotheker, Groote markt. Francis KESTEMAN. Kleermaker en Barbier, Casselstraat, POPERINGHE. L'EUROPEENNE (Naamlooze Maatschappij). Maatschappij van Verzekeringen op het Leven en van Lijfrenten. Voorbehouden: i.5oo,ooo in openbare fond sen, hypotheeken en onroerende goederen b. Verzekeringen van 1000 tot 5000 fr door maandelijksche premiën. c. Verzekeringen voor iedereen van 100 tot 1000 fr. door wekelijksche premiën. Alle samenvoegingen. Verkoop van obli gatiën met loten, met verzekeringen op 't leven door maandelijksche of wekelijksche betalingen. 't Is de fortuin voor 1 frank. Men vraagt een goede en deftige agent voor Poperinghe en ook voor de omliggende gemeenten waar de maatschappij niet ver tegenwoordigd is. Verandering van woonst. Kuisschen van Pluimen en verslagten van Matrassen, Oor- en Hoofdkussens bi Remi Blanckaert, voorheen Casselstraat 133, voortaan Boescheepstraat, 99, Pope ringhe. Zeer voordeelige prijzen. Wordt gevraagd Bij Ildephonse Vandecasteele, schoenfa brikant te Bergen (nord), twee bekwame schoenmakerskneciitea, voor mannebotttnen en vier voor vrouwböttinen in het naaien Werk zooveel als men er doen kan, zoowel des winters als des zomers. Tarief' eeniger prijzen der maakhuur Mansbott. fr. 3,50 Vrouwbott. 3 fr. gebroken werk 2 fr. tot fr. 2,50 Molièren fr. 1,75. Goede brood wki ning dus. Xe Koop Schoonen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Uzeren Draaitrap, van 2 m. 90 c. hoog en 1 m. 25 c. omtrek, zoo goed als nieuw Voor bovengemelde voorwerpen, inlich tingen ten bureele dezer. Twee schoone Harnais voor Peerden, bi oonhuis met grond gelegen in de Potte straat, vlakte 1 are 10 cent., en een Woonhuis zonder grond ook gelegen in de Pottestraat. Zeer voordeelige voorwaarden Zich te begeven bij J. Waryn, Pottestraat Poperinghe. oor uitscheiding van bedrijf: een Toog van 3 meters lang en allerhande Winkel gerief. Adres ten bureele van 't blad. Men vraagt s Halven Kleermakersgast, bij kleermaker van stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Voor groote stad, jongeling om de suiker- bakkerstiel te leeren. Inlichtingen ten bureele van 't blad. Goede Schrijnwerkers en Meubelmakers bi Ch. Morlion en Cie de Panne. Ver zekerd werk gansch het jaar. MARKTPRIJZEN. HuishoudstersOpent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chieorei der Trappisten Vincart-Silly Weigert namaaksels. Dépöt bij gebr. Delhaize Moneafrey-Sansen. Poperinghe, markt van den 1 Mei. 'arwehect. 15,95-Rogge 13,80-Haver 9,25 Aardappelen, 100 k. 7,75-Boter d# kil. 2,60 üieren de 26, 1,60 fr. Yper 25 April. Tarwe, 100 kil. 20,00- Rogge, 18,00 a 18,50-Haver, 17,00 a 17,75- Aardappels, 100 k. 7,50-Boter, 2,50 a 3,00 Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 28 April. Tarwe, 100 kil. 19,50 a 20,00 - Roode Tarwe, 18,25 a 18,75 d.ogge, 16,00 a 16,50 - Haver, 17,50 a 18,00 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 8,50- Boter de k. 2,80 a 3,00- Eieren ,85 a 1,95- Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Dixmuide 27 April.Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 9,50 a 0,00-Boter de ulo, 2,70 a 2,95-Eieren het 25, 1,85. Brugge 25 April. Tarwe, 100 k. 20,00 a 00,00-Rogge, 18,00 a 00,00-Haver, 18,50 a 00,00-Boonen, 18.00 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 7,50 a 00,00 -Boter de k. 2,70 a 0,00- Vlas de k. 1,65. Kortrijk veemarkt 27 Apnil. 412 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 141 Veerzen, 1® klas 94—2® kl. 843e kl. 7o 69 Ossen, 91— 8072 160 Koeien, 89— 81— 73 42 Stieren, 88— 78— 73 Brussel 28 April. 331 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderiecht 2£ April.— 2,563 Verkens, op voet de kilo, 0,80 a 0,94 Rrfeilbaar middel tegen de Insekten De BESTE en GOEDKOOPSTE voor het wasschen van Hop, Wijngaarden Fruitboomen en Planten. fp. 1,10 pbp liter fr. fr. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen eerste goede soorten van voor het ETEN. De landbouwers kunnen bij mij bekomen eeïste goede soorten, van vroege en late ZAAI A ARB APPELS, roode en witte, voortkomende uit goeds zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee schoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over- vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou wers, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen pro'fijte onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen z|n alle dage srichtbaar te mijnen huize. Aan de Duivenliefhebbers en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van oude duivqn die goed kunnen vliegen. Au Voyageur Veurnestraat, Poperinghe, Au Café de la Paix Groote Markt, Poperinghe. WAREN GOEDEN KOOP CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostnum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunae keus vinden in st.offiën van alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdens vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. Éai au 67 en I 122-s en 45 in 180 lifens Gebruik Voor Hop, maar een liter op 100 liter» water Voor Fruitboomen, maar twee liters op 100 liters water. Jul. MONEFELDT, 46, Solvynstraat, ANTWERPEN. Vraagt het prospectus. BERICHT. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GBAIVEIV inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de l>uivenliefliebhe:i*s in- landsche Vitsen, Maïs, en Duivgiboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. Laudbmitvzadlen, zooate Merckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Suerema en Katoenineel. Alles aan voordeelige prijzen. Camille Derynck, Gasthuisstraat, POPERINGHE. HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR OVERZICHT EENIGE MIJNER PRIJZEN Schoone manskostuum te beginnen A fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3,00 Katoenen zomerbroeken van af fr. 1,50 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche" leeren broeks aan fr. 3,10 Gezien de goede hoedanigheid der stoffen en de genadige prijzen, hebbe ik volle be trouwen, M..., door Ued. meteen bezoek en uwe aangename orders vereerd te worden. Joseph Yperman-Recour, Noordstraat, 41, Poperinghe. flaaimaebien van uitstekende constructie Cylinder - Spoel, Ring-Sptol, Draai end e=SpoeI, Groote Bobijn PRAKTISCHE SIERLIJKE MODELLEN. Groot gemak van betaling Kosteloos onderricht ten huize, VAN Naaimachienen aller stelsels, KORTRIJK, Door nijkstraast, 47, Poperinghe, Priesterstraat, 32 In Sint Arnold. HUIS VAN VERTROUWEN Casselstraat, 127, Poperinghe, Keukenkas 18 Ronde Tafel 14 Herbërg-Tafel 6,50 Gebloemde Zaten voor Stoelen, enz. enz In den Bazat* Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. alle slag en soorten Engelsche Karretjes, Tafels, Stoelen Hofbanken, IJZEREN PEPPEN. TELEFOON Nü 5. Watoustraat, 17, poperinghe. Een groote keus Inlandsehe Granen, zooalsRogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. Kruidenierswaren: Koffiesenz. N. B.Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon. Brugge Doodelijk ongeluk.—Eene stelling ingestort. Een slachtoffer Om de grondvesten te bouwen voor de groote spoorwegbrug, welke over de Oostendsche Vaart moet gelegd worde, is men bezig te graven aan het einde van de afleidingsvaart, ter plaats gezegd Het Waggelwater 't 1» in den Gouden Schoen bij Berat- Fremault, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinghe, dat er voor d' Eerste Commu n'ie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Bisdom Brugge. Zijn pastoors be noemd Te Langemarck, de E. II. Barbe, onderpastoor te Westende te Gheluvelt, de E. H. Van Houtte, onderpastoor te Sweve- zeelete Bixschote, de E. H. Callens, onder pastoor te Emelghem te Westende, de E. H. De Poorter, onderpastoor in de kerk van de HH. Petrus en Paulus, te Oostende. Brussel, 29 April. Geen verandering in den handel. Aalst, beschikbaar, 40 fr.; October-levering 54 - 55 fr. Poperinghe (stadslood) beschikbaar 31 - 32 fr., October- levering 50 - 52 frank. Antwerpen 30 April. Kalm. Aalst, beschikbaar 40 fr., Sept.-Oct. 55 fr.; Pope ringhe, beschikbaar, 31 fr., Sept.-Oct. 52fr. HE RB ER GKERMISSEN Jan gaat op zijn pintjes en krijgt ruzie met vader omdat hij te laat thuis komt Geboorten.Yvonne Delava, d. v. René en Georgine Adriaen. Sylvain Druant, z. v. Julien en Louisa Dewachter.Alida Beauprez, d. v. Charles en Bertha Van- thournout. Overlijden.Vanderbeke Silvie, 52 jaar, ongehuwd, zonder beroep, St Michielstraat. -Boudeweel Martha, 2 1/2 jaar, Wijk J. Bonny Maria, 81 jaar, ongehuwd, zonder beroep, St Michielstraat.Donche Martha, 2 maanden, Meessenstraat.Lemarre Jules, 54 jaar, ongehuwd, schoenmaker, Meessen straat.De Puydt Daniël, 9 maanden, wijk L.—Vandezande Maria, 22 jaar, ongehuyd, breister, wijk D. Vercruysse Auguste, 59 jaar, landbouwer, echtgenoot van Louise Sohier, Casselstraat. Huwelijksbeloften.Justin Denut, coif feur met Flora Iluys, zonder beroep, beide in stad. Oscar Christiaens, werkman te Roubaix met Irma Rabaut, dienstmeid, ge huisvest te Poperinghe. Huwelijken.Jules Callewaert, 33 jaar, ïuidenvetter en gareelmaker met Louisa Noliet, 38 jaar, bijzondere zonder beroep, beide in stad. Emile Verhaeghe, 30 jaar, werkman met Zoé Butaye, 33 jaar, zonder beroep, beide in stad. Jerome Persoone, Geboorten. Russe Albert. Ruyssen Michel. Overlijdens. Marie Sengier, weduwe van Victorin D'arras, 81 jaar. Huwelijksbeloften. Julius Demolder, andbouwer te Watou met Magdalena Cau- lier te Poperinghe. Huwelijken. Gaston Demaeght met Zenobie Vandenberghe, beide landbouwers te Watou. Germain Deprez met Félicie Debuysser, beide dienstboden te Watou.- Cyriel Deroo met Helene Leynaert, beide dienstboden te Watou.Jules Gournay, bij zondere met Zenobie Quaghebeur, beide te Watou. De programmen of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. Vrijen Ingang. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. Belliardstraat47, BRUSSEL. Ingeschreven Kapitaal 2,000,000. a. Verzekeringen van 5,000 tot 10,000 fr en meer door jaarlijksche premiën. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Maurice DESQUAND, 25, Yperstraat Poperinghe, toeziener voor V zuiderlijk gedeelte van West- Vlaanderen. Door uitscheiding van bedrijf: kamion driewielkarre, traamkarre, ploeg, eeg den en harnais voor een paard, bij Edmonc Vereick, herbergier te Westvleteren. - Alles in zeer goeden staat. Cam. Battheu-Baelieroot, Yperstraat Poperinghe. Onthoudt geen arseniek en is niet vergiftig. Elk zegge het voort. bij Algemeen Agentschap voor België, Hol land en Noord-Franlirijk, Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Eed. kenbaar te maken dat van heden af mijn huis voorzien i's van schoone en goede stoffen, laatste nieuwigheid, alsook, van alle slug van gemaakte tleederen. Ik zal ook geheel het seizoen voorzien zijn van een schoon assortiment model- kostumtjes voor kinderen aan zeer ge nadige prijzen en schoone stoffen. De pers-onen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hunne stoffen willen leveren, zullen even veel welkom zijn en met zorg en spoed bediend worden. met voor alle soorten van werk. Timmer- en schrijnwerk, Alle slag van Meubelen, zooals Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas 35 Kuisschen en vernisschen van Meubels IN VAN JLandbouwers uwe GHlYliY aan het huis e.UZEEL-PNBHRET Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden Het huis is altijd kooper van Haver, Tarwe, enz. Gedrukt met de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4