LIEVELING- VOLKSVERMAKEN DYSELEINE bij Achille Verhaeghe, Aardappelen Koopt on Verkoopt Stokpaardjes - Lelienmelkzeep BOLiLi I|4G Tuinbollingen Elie Lietaert-Vanhoucke, Jéföme Dehondt-Delmaere, SANSEH - DECORTE KINDERVÖ1TUREH C IZEEL IlitlIET Wetensweerdigheden. HOPPE. Frangois KESTEïVIAN, LAATSTEN TAP, Feesten en Vermakelijkheden Gemeente PRO YEN. James DYSON C0, Eiland. WAREN GOEDEN KOOP HUIS VAN VERTROUWEN. IN DE SCHAAR Joseph Yperman-Recour, In den Bazat* Tafels, Stoelen Hofbanken, IJZEREN PEPPEN, TELEFOON N° 5. Kruidenierswaren: Koffiesenz. Mengelingen. BURGERSTAND van POPERINGHE BURGERSTAND van CROMBEKE Burgerstand van RENINGHELST Gevonden. Verloren. Verandering van woonst. "^Worcit gevraagd Casselstraat, POPERINGHE. A. Monteyne, Apotheker, Groote markt, Op Zondag 10 Mei, Te ^eebollen Een schoone Kostuum, 4 Konijnen, Eei schoonen Velo, zoo goed als nieuw, OP SINXEN DINSDAG 9 JUNI 4908 MARKTPRIJZEN. Onfeilbaar middel tegen de Insekten De BESTE en GOEDKOOPSTE voor het wasschen van Hop, Wijngaarden, Fruitboomen en Planten. In blitara van 4t, 67 en 9 liters fr, 1,18 par liter In Itoen van 2H en 45 liters fr. 1,00 per liter In hoÉafen van 180 liters fr. 0,80 per liter Jul. MONEFELDT, Camille Derynck, L'EUROPEENNE a. Verzekeringen van 5,000 tot 10,000 fr. en meer door jaarlijksche premiën. In Sint-Arnold. HUIS VAN VERTROUWEN eerste goede soorten van Aan de Duivenliefuebbers Veurnestraat, Poperinghe Au Gafé de la Faix OVERZICHT EENIGE HühiNER PRIJZEN Gasthuisstraat15, GROOTEN KEUS alle slag en soorten Engelsche Karretjes, Watoustraat, 17, POPERINGHE. plaats der drie slachtoffertjes. Vele personen der gemeente en van 't omliggende hadden er aan gehouden hunne deelneming aan de zwaar beproefde ouders te getuigen. Daar de hofstede van M. Bartier op onge veer drie kwart uurs der kerk gelegen is, werden de drie schrijntjes per wagen tot aan de gemeente gebracht. Daar namen een twin tigtal in 't wit gekleedde meisjes de lijkba ren op en de stoet trok langzamerhand ker- kewaarts voorop de schoolkinderen en dan de schrijnen der drie meisjes, het jong ste aan 't hoofd. De vader opgeleid door zijne twee schoonbroeders en de heeren van den gemeenteraad volgden op. Eene onzeggelijke ontroering stond op ie ders aangezicht te lezen bij 't voorbijtrekken van de drie kleine slachtoffertjes die men gewoon was 's zondags altijd samen naar de kerke te zien gaan, en die zoo op schrikke lijke wijze aan de liefde hunner ouders on trukt waren. 't Was weenend en snikkend dat de me nigte de kerk binnen trad deze was weldra proppensvol en menige personen hunne ont roering niet kunnend overmeesteren werden onpasselijk en moesten buiten gedregen worden. Op de doodzantjes aan de offerande uitgedeeld stond het volgende droevig op schrift Ter zaliger gedachtenis der drie geliefde kinderen, Madeleine-Elisa Bartier, geboren te Ploegsteert den 22 november 1898; Cecilia-Amelia, geboren den 7 novem ber 1901 en Rachel-Louisa, geboren den 25 nov. 1904, op denzelfden dag, 4 mei 1908, aan de liefde hunner ouders ontrukt. Na den dienst werden de lijkkisten naar 't kerkhof gebracht en men liet ze zinken in drie kleine putten nevens elkander gegraven Toen de priester het laatste gebed opgezegd had was net een zeer aangrijpend tooneel, de onuitsprekelijke droefheid te zien van den vader, die, ondersteund door zijne twee schoonbroeders, MM. Alphonse en Désiré Bugenne, een laatste vaarwel ging zeggen aan ieder zijner drie dochtertjes. De menigte ging diep geschokt en ontroerd uiteen. Het onderzoek. Het parket van Yper is ter plaatse afge stapt om een onderzoek te doen over deze schrikkelijke gebeurtenis die in geheel het land met groote ontroering is vernomen geweest. Brugge. De H. Bloedprocessie. Maandag heeft de vermaarde H. Bloed processie haren 758en ommegang gedaan door de straten var» Brugge. Het weer was prachtig en duizenden vreemdelingen waren naar Brugge gestroomd. Uit vele steden wa ren bijzondere treinen ingericht. Het getal vreemde bezoekers wordt geschat op 40,000. Op den doortocht der processie waren de huizen en straten prachtig versierd. Ten 9 ure werd de relikwie van het H. Bloed, door de leden der Edele Confrérie vergezeld, van de H. Bloedkapel naar de hoofdkerk overgebracht, waar onmiddelijk de pontifikale mis gezongen werd door Mgr den bisschop van Brugge, bijgestaan door de leden van zijn kapittel. Z. Em. Kardinaal Mercier en Mgr Keating, bisschop van Nort- hampthon, woonden de mis bij. Ten 10% u. zette de processie zich in beweging De stoet was voorafgegaan door eéne atdeeling lan siers. Daarachter kwam het godsdienstig deel van den stoet, bestaande uit rijk uitge- doschte groepen. Het tweede deel van den stoet bestond uit tafereelen uit het leven des Zaligmakers. Geheel de processie was uiterst prachtig en de zang die ze begeleidde, was waarlijk grootsch en treffend. Het was omtrent 1 uur toen de stoet zich op de Burgplaats schaarde. Kardinaal Mer cier gaf er den zegen met het H. Bloed aan de 25,000 personen die op de groote plaats eerbiedig neergeknield waren. Grootscher schouwspel kan men zich niet inbeelden. De kommandos der officieren weergalmden, de muzieken speelden, de trommels roffelden, de klaroenen schalden, de beiaard speelde en en de groote feestklok zond hare machtige tonen over het oude Brugge. Ten 1 y» ure was de plechtigheid geëindigd. De gauwdieven en zakkenrollers hebben gebruik gemaakt van het gedrang, ter gele genheid der H. Bloedprocessie, om hun stiel tje uit te oefenen. De personen die klachten zijn gaan indienen voor verdwenen geld beugels of uurwerken zijn niet te tellen. Gevolgen van het slecht gedrag.Se dert eenigen tijd woonde te Brugge eene ze kere Alice Van Iseghem, 27 jaar, van Antwerpen, en die gescheiden leefde van haar man. Sinds hare aankomst te Brugge was zij de vriendin geworden van Georges Ghesquiere, 22 jaar, soldaat, afkomstig van Wervick. Over eenigen tijd wilde de vrouw van Ghesquiere niet meer weten en verhuis de. De soldaat vond ze terug en daar hij nieuwe weigeringen onderging heeft hij ze donderdag avond rond 7 ure, in den café prince Albert met een ordónnance revol ver doodgeschoten. De dader is aangehou den. Hij was aanzien als goed soldaat en zeer geacht van zijne oversten. 't Is in den Gouden Schoen bij Berat- Fremaidt, bij de Gendarmerie Veurnestraat, 56, Poperinghe, dat er voor d' Eerste Commu nie en het Zomer seizoen, een buitengewoon assortiment te vinden is van prachtschoenen (Chaussures de Luxe). Aan alle prijzen evenarende aan die van Brussel en andere steden. Hl olie. Moord. Zondag nacht wa ren de twee gebroeders Van Hoorde nog al laat in de herberg van Desmet blijven han gen. Er ontstond twist tusschen hen en den zoon Desmet, en de herbergier gebood hen de herberg te verlaten. De gebroeders Van Hoorde gingen uit, maar juist op dat oogen- blik loste de zoon Desmet een- revolverschot op hen. Een der gebroeders werd door den kogel in den onderbuik getroffen en stierf eenige oogenblikken nadien. Het slachtoffer was 23 jaar oud. De moordenaar werd aan gehouden. Gent. Proces der EE.PP. Salesi- anen nopens den liberalen carnavalstoet. Woensdag had de uitspraak plaats in het proces, ingespaneD door de EE. PP. Sa- lesianen tegen de Flandre Libérale Overeenkomstig het oordeel van het open baar ministerie, verklaarde de rechtbank dat de artikels van gemeld liberaal dagblad, betrekkelijk den beruchten vastenavondsoet te Gent, schadelijk zijn voorde EE. PP. Sa- lesianen, die thans het klooster van Malte brugge besturen. De Flandre libérale is veroordeeld tot twee inlasschingen van het vonnis in haar eigen dagblad, tot de kosten van vijf inlas schingen van het vonnis in andere dagbladen door de kloosterlingen te kiezen, tot 100 fr. schadevergoeding aan ieder der vijftien eischers, en eindelijk tot de kosten van het proces. Brussel.Drama's. Zaterdag avond, rond 7 ure is aan de Zuidstatie te Brussel, een bloedig drama gebeurd. Een jongeling van Halle, L. De Coster, 25 jaar oud, schoot er op eene jonge corset- maakster, Marie Parewyck, wonende Nij- verheidskaai, die van hem niet weten wilde. Daar de treinoverste toesnelde, schoot de moordenaar ook op hem, doch miste hem. Daarna richtte De Coster het wapen tegen zich zelf en schoot zich een kogel in het hoofd, zich echter niet zwaar wondend. De toestand van het slachtoffer is niet erg. Zekere Marie P... had lang betrekkin gen onderhouden met eenen smid, L. A. Deze wilde nu van haar weg, om met een ander meisje te trouwen. Zaterdag morgend, terwijl hij nog sliep, heeft Marie P... hem eene hoeveelheid vitriool in het gelaat gego ten, zoodat hij afzichtelijk verbrand werd. Marie P.. is aangehouden. Antwerpen. Geheimzinnige zaak. Dinsdag werd het parket door een genees heer verwittigd dat eene jonge vrouw die in het gasthuis verzord werd, al de kenteekens van vergiftiging gaf. Een onderzoek werd gedaan en zekere R... met wie de vrouw in kennis was, werd aangehouden. Het schijnt dat de jonge vrouw, die zeer rijk is, een testament gemaakt had, waar door zij gansch haar fortuin, rond de 3 mil- lioen, aan R... overliet. Men weet nog niet juist wie zij is. Zij zou met R... die gehuwd is, kennis gemaakt hebben in eene badstad. De ongelukkige ligt op sterven. De genees- heeren denken dat het vergif, dat zij ingeno men heeft, arsenik is, toegediend met kleine hoeveelheden. Huishoudsters Opent de oogen indien gij goeden koffie wilt maken, eischt de chicorei der Trappisten Vincart-Silly 1 Weigert namaaksels. Dépot bij gebr. Delhaize Moncarey-Sansen. De oudstrijders van 1830. De dood van M. Dubois, voorzitter van de Maat schappij der Oudstrijders van 1830, en van M. .Jaak-Martinus Janssens brengt het getal overlevenden der septemberdagen op twee MM. P. E. Mespelon, geboren te Doornik den 8 november 1812, wonende te Brussel en E. D. Hespel, geboren te Brugge den 12 mei 1814, wonende te Antwerpen. Droge dokken. Men gaat te Dover twee groote droge dokken bouwen, waarvan de grootste 289,75 m. lang, 36 m. breed en 10 meters waterdiepte zal hebben. De groot ste booten zullen er gemakkelijk in kunnen. Zeei •eiizen. De White Star Cie gaat voor de lijn Southampton-New-York twee nieuwe stoombooten doen bouwen, die de grootste bestaande schepen zullen in de sqha- duw stellen. De Lusitania<> en de Maurita nia zijn 237 en 235 meters lang. De nieuwe schepen zullen 300 meters lang zijn. Zij zul len gebouwd worden te Belfast. De eerste minister «Ier C©1«>- niën. Zoodra de overname van den Con go is gestemd, zal er een nieuw ministerieel departement moeten ingericht worden. M. Helleputte, zou tegelijkertijde het de partement van Landbouw en van Coloniën beredderen. M Renkin zou de portefeuille van ijzer wegen aanvaarden, en M. De Lantsheere zou hem opvolgen in 't Ministerie van Rechts wezen. Priesterlijke benoemingen Bisdom Brugge. Zijn onderpastoor benoemd In SS. Pieter en Paulus te Oosten de, de E. H. Vander Stichele, coadjutor in St-Rochus te Kortrijk te Swevezeele, de E. H. Van Braband, onderpastoor in Onze-Lie- ve-Vrouw te Kortrijk hij wordt vervangen door den E. H. Vandermoere, onderpastoor te Sint-Michiels te St-Michiels, de E. H. Dehaene, onderpastoor te Desselghem hij wordt vervangen door den E. H. Vercruysse, coadjutor te Langemarck te Emelghem, de E. H. Hullaert, coadjutor te Oostroose- beke. De E. H. Amez, coadjutor te Damme, gaat in dezelfde hoedanigheid over naar St- Rochus, te Kortrijk de E. H. Baert, coad jutor te Gheluvelt, gaat over naar Oostroose- beke, en de E. H. Meuleman, coadjutor te Bixschote, gaat hetzelfde ambt bekleeden te Damme. STERFGEVALLEN. De Z. E. H. Timmerman, pastoor te Cortemarck, is zaterdag aldaar overleden in den ouderdom van ruim 69 jaar. M. Jaak Janssens, een der laatste oud strijders van 1830 is zondag te Terdonck, overleden, in den ouderdom van 96 jaar. De Belgische markt is volop kalmhet- gene ten deele aan het ongunstige weder, en anderzijds aan den geringen voorraad te wijten is. Zelfs schijnt zij tot dalen geneigd Met moeite blijft Aalst aan 40 fr. en Pope ringhe 30 - 31 fr. Voor October-levering zijn er weinig verhandelingen Aalst 54 - 55 fr., en Poperinghe 50 - 51 fr. Over den toestand der hoptuinen zijn er weinig klachten, tenzij in Engeland waar eenige velden veel van den vorst geleden hebben. Och doktoor, zegde een vrek, hoe is het mogelijk dat ik drie weken zonder eten heb kunnen leven Koortslijders hebben geen voedsel noo- dig, antwoordde de doktoor. De vrek dacht eenige oogenblikken na, en vroeg toen Kunt ge niet maken dat mijne meid de koorts krijgt, doktoor? van 3 tot 10 Mei. Geboorten.Gaston Derycke z. v. Arthur en Alice Vancayseele. Maria Hoedt d. v. Jules en Odile Knockaert. Maurice Pie- ters z. v. Carolus en Eudoxie Camerlynck. Jeanne Mahieu d. v. Henri en Lucia Lazoo- re. Nestor Baelde z. v. René en Celina Bailleul. Helena Vierstraete d. v. Henri en Romanie Poutier.Yvonne Vanhee d. v. Camille en Flora Hauspie. -- Marguerite Dedrie d. v. Francois en Regina Vitse. Overlijdens.Wyffels Jerome, 2 maan den, wijk A.Saese Henri. 61 jaar, onge huwd, werkman, Yperstraat. Houwen Irma, 7 jaar, Meessenstraat.Druant Syl- vain, 5dagen, Goudenhoofdstraat. Goussey Mathilde, 61 jaar, herbergierster, echtge- genoote van Benjamin Declerck, wijk H.— Verwaerde Julianus, 33 jaar, pottebakkers- gast, echtgenoot van Eugenie Riem, Arend straat. De Landsheere Jerome, 8 jaar, Hofstraat.Bogaert Angeline, 72 jaar, zon der beroep, weduwe van Henri Geldhof, Wijk J.Denys Maria, 31 jaar ongehuwd, zonder beroep, wijk J. Huwelijksbeloften.Henri Orbie, land- gebruiker met Mathilde Riem, dienstmeid, beide in stad. Huioelijken.Emile Bruynooghe, 27 jaar brievenbesteller met Hélène D'amour, 24 jaar beide in stad.—Julien Demolder, 37 jaar, landbouwer te Watou met Madeleine Cau- lier, 25 jaar, zonder beroep, beide in stad. Emile Duineez, 29 jaar, landbouwer met Hélène Pety, 28 jaar, zonder beroep, beide in stad. van 1 tot 30 April. Geboorten. Vanhoucke Paula, dochter van Camille en Dequidt Pharaïlde.Flamey Alice, dochter van Theopile en Poittié Zenobie. Overlijdens.Boury Irma, landbouwster, 19 jaar. Huwelijksbeloften.— Ganne Cyrille met Sockeel Ernilie. Huwelijken— Dennekin Jules met De- croos Louise. van 1 tot 30 April. Geboorten. Louchaert Michel. Pau wels Maurice. Vandermarliere Simeon. Depuydt Cam iel. Vansteelant Etienne. Nevejan Madeleine. Overlijdens. Vannoote Magdalena, 12 jaar, zonder ber.Boudry Sidonie, 1 jaar. Clarisse Michel, 1 jaar. 7%.»¥ll30Cl. Twee werkvrouwen vragen plaatsen voor te gaan wasschen en kuisschen.Inlichtin gen ten bureele. Zondag morgen in de Gasthuisstraat Para- pluie. Hem komen terughalen ten bu reele van 't blad. Weggeloopen in 't begin der week. Hond, toebehoorende aan Louis Dekervel, land bouwer, Poperinghe. Gekruiseerde haze wind, van 75 tot 80 centm. hoog bleekrost. Goede belooning voor die hem terugbrengt. Te Koop Schoonen Toog, van 2 m. 95 c. lang, met witte marmeren plaat. Woonhuis met grond gelegen in de Potte- straat, vlakte 1 are 10 cent., en een Woonhuis zonder grond ook gelegen in de Pottestraat. Zeer voordeelige voorwaarden. Zich te begeven bij J. Waryn, Pottestraat, Poperinghe. Twee schoone Harnais voor Peerden, bij Cam. Battheu-Baekeroot, Yperstraat, Poperinghe. Per occasie te koop bij E. Pattou-Clarys, Yperstraat, Poperinghe: goeden Velo, zoo goed als nieuw voor 75 fr Kuisschen van Pluimen en verslagen van Matrassen, Oor- en Hoofdkussens bij Remi Blanckaert, voorheen Casselstraat, 133, voortaan Boescheepstraat, 99, Pope ringhe. Zeer voordeelige prijzen. Bij Ildephonse Vandecasleele, schoenfa brikant te Bergen (nord), twee bekwame schoenmakersknechten, voor mannebottinen en vier voor vrouwbottinen in het naaien. Werk zooveel als men er doen kan, zoowel des winters als des zomers. Tarief eeniger prijzen der maakhuur Mansbott. fr. 3,50 Vrouwbott. 3 fr. gebroken werk 2 fr. tot fr. 2,50 Molièren fr. 1,75. Goede broodwin ning dus. Halven Kleermakersgast, bij kleermaker van stad. Inlichtingen ten bureele dezer. Goede Schrijnwerkers en Meubelmakers bij Ch. Morlion en Cie de Panne. Ver zekerd werk gansch het jaar. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken dat ik mij gelast met het maken en vermaken van kleederen en mij ten huize begeef op aanvraag. Kleermaker en Barbier, zeep aller dames is de alleen echte van BERGMAN Co., Radebeul. want deze alleen geeft een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uitteriijk, witte, fluweel zachte huid en schoone tint. perStuk: 75 ets. in Poperinghe, bij Wekelijkschen Estaminet den Maandag Ah Café Francais, bij Cyrille Hosdey, Yperstraat. 1 In de Valk, tij Achille Devos, Veurnestraat. om 6 1)2 ure 's avonds 2 Bn den ouden Anker, bij Petrus Vandamme, Hondstraat. 3 In den Viiur-niolen, bij Henri Steverlynck, Abeele-kalsiede. aan 10 cent. de bol, 4. In den grooten St. Joris, bij Emile Verhaeghe, Yperkalsiede. De pro gr amm,en of kaarten van feesten bij mij gedrukt worden gratis hier ingelascht. FLESSCHESCHIETING. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei ter herberg' Het Ons II eer ens Boomt je bij Aloïs Durant, stilhangende en vliegende flesscheschieting. Inschrijving van 1 1)2 tot 2 1)2 ure namiddag.» CONCERT. Reninghelst. Op Zondag 10 Mei, in - De Brikerij bewoond door Henri Lahaye, Groot Concert, gegeven door eenige Muziek- en Tooneelliefhebbers van den Vlaamschen Schouwburg van Poperinghe. Begin om 6 ure 's avonds.Vrijen Ingang. HANENGEVECHTEN. Abeele. Op Zondag 10 Mei, A I'Hotel de St. Eloi, bij M. Salomê. Al de hanen worden samen ingesteld. Die laatst over blijft krijgt eene Hesp de voorlaatste een vet Konijn.Inschrijving om 4 ure. Vrijen Ingang. GAAIBOLLINGEN. Poperinghe. Op Zondag 10 Mei, lui sterrijke Gaaibolling ter herberg *De Lelie bij Hector Benoot, Veurnestraat. 85 frs prijzen. Oppervogel 30 frs. - Zijdvogels 15 frs. - Kallen 5 fr. Inschrijving van 2 tot 3 ure namiddag. Crombeke. Op Zondag 24 Mei, luister rijke Gaaibolling gegeven door de maat schappij Vlaanderen den Leeuw ter her berg Het Lekkertje langs den steenweg van Proven, bewoond door Désiré Deschre- vel.40 fr. prijzen.Inschrijving van 1 tot 3 urn namiddag. Stavele. Op Zondag 28 Mei, gegeven door de Maatschappij De Yzerzonen ter herberg "De Wandeling;" bij L. Decarne- Pladys. 90frs Prijzen.Oppervogel30fr. Zijdvogels 15 fr. Inschrijving In het Zwaantje bij Alois Verleene tot 2 ya ure.— Inleg 1,30 fr. voor 2 bollen. Crombeke.Op Zondag 21 Juni, gegeven door de Maatschappij »De Verlaten Vrien den ter herberg De lioogc Zaag, langs den steenweg naar Proven, bewoond door Désiré Wylleman. 40 frs Prijzen. Oppervogel 20 frs. - Zijdvogels 10 frs. Inschrijving van 1 tot 3 ure.Inleg 1,30 fr. voor 2 bollen. LIJNVISSCHEN. Beveren-aan-Yzer.Op Zondag 24 Mei, Prijskamp voor 't Lijnvisschen gegeven in den Yzer door de Maatschappij De Beverensche LijnvisschersInschrijving van 2 tot 3 ure in 't lokaal De Vrede bij Louis Temperville. 38 Frs Prijzen en eene Sur prise. Inleg 50 Centiemen. SCHIETINGEN AAN DE PERS. Poperinghe. Op Zondag 7 Juni, Schieting gegeven door de maatschappij Willem-Teil. 610 frs prijzen. Opper vogel 100 frs. 2 zijdvogels van 50 frs.2 kallen van 25 frs. 30 geprimeerde vogels van 12 frs. Inleg frs. 10,50, terug 8 frs. Inschrijving in het lokaal Willem-Teil, bij Charles Deweerdt, van 1 tot 1 3U ure. Abeele.Op Donderdag 11 Juni, gegeven door de Maatschappij St Sebastiaan 75 Frs Prijzen.—Inleg 6 frs terug 5 frs Inschrijving in het lokaal bij Henri Vanden- berghe-Werquin, van 1 ure tot 2 ure 20. BUITENGEWONE 100 Frs Prijzen ALSOOK HET INLEGGELD. Inschrijving ten 2 ure in De Vette OS" bij Th. Bossuwe. Inleg 1,20 fr. per peloton van 4 bolders. Ieder peloton zal na elke gewonnen partij eene vergelding van 1 fr. ontvangen, zoolang het in de prijzen niet valt. in de Landsherbergen, als volgt: Op 17 Mei, bij A. Cappoen, bij Karei Ryon en bij C. Huyghe. Op 24 Meibij de kinders Fossaert, bij R. Deprez en bij Fr. Theeten. Op 28 Mei, bij Jules Leroy, bij Henri Ghes quiere en bij Edm. Decrock. Op 31 Met, bij Th.Dewulf, bij Cam.Maerten en bij Gauric Dewippe. Op 11 Turn', (Kermis-Donderdag) bij de kinders Prooten bij Cam. Laseure. Op 28 Juni, bij S. Veniere, bij H. Quaghe- beur en bij Fr. Pieters. In iedere herberg zijn 10 frs prijzen. Inschrijving om 5 ure. Inleg 0 fr. 20 per man recht gevende aan 2 pinten bier. Voor ander voorwaarden zie Programma Alen 5zegt dat de suikerij VanTieghem- Dupont, Rousselaere, de gezondste e» de beste is. Poperinghe, markt van den 8 Mei. Tarwe heet. 16,10-Rogge 18,60-Haver 9,50 Aardappelen, 100 k. 8,50-Boter de kil. 2,55 Eieren de 26, 1,70 fr. Yper 2 Mei. Tarwe, 100 kfl. 19,75- Rogge, 18,00 a 18,25-Haver, 17,00 a 17,75- Aardappels, 100 k. 7,50-Boter, 2,50 a 2,90 -Eieren het 26, 1,80 a 1,90. Rousselaere 5 Mei. Tarwe, 100 kil. 20,00 a 20,50 - Roode Tarwe, 18,00 a 18,50 Rogge, 17.00 a 17,50 - Haver, 18,00 a 18,50 Boonen, 20,00 a 21,00-Aardappelen de 100k. 8,00 a 9,00- Boter de k. 2,70 a 2,90- Eieren 1,80 a 1,90 - Suikereiboon. oude, 15,50- id. nieuwe, 15,50. Dixmuide 4 Mei. Tarwe, heet. 17,00 Aardappels de 100 k. 9,00 a 0,00-Boter de kilo, 2,60 a 2,85-Eieren het 25, 1,85. Brugge 2 Mei. Tarwe, 100 k. 20,50 a 00,00-Roggo, 18,50 a 00,00-Haver, 18,50 a 00,00-Boonen, 18,00 a 00,00-Aardappelen, 100 k. 7,00 a 00,00 -Boter de k. 2,70 a 0,00- Vlas de k. 1,60. Kortrijk 4 Mei. Tarwe, heet. 20,50- Rogge, 16,50-Haver, 18,75-Chicorei 100 k. 15,25 - Boter de 1/2 k. 1,40 -Jïieren, 1,90 - Koolzaadolie 100 k. 85,50-Limolie, id. 49,50 Koolzaadkoeken, id. 14,50- Lijnzaad koeken, id. 19,50. Kortrijk veemarkt 4 Mei. 428 koppenprijs per kilo gewicht op voet, 127 Veerzen, le klas 902ekl. 803ekl. 7o 70 Ossen, 887668 186 Koeien, 898170 55 Stieren, 84— 74— 70 Brussel 2 Mei. 445 verkens, op voet de kilo, 0,88 a 1,00. Cureghem-Anderlecht 2 Mei. 2,760 Verkens, op voet de kilo, 0,88 a 0,92 Onthoudt geen arseniek en is niet vergiftig. Gehrnik Voor Hop, maar een liter op 100 liters water Voor Fruitboomen, maar twee liters op 100 liters water. Algemeen Agentschap voor België, Hol land en Noord-Frankrijk, 46, Solvynstraat, ANTWERPEN. Vraagt het prospectus. Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat gij bij mij kunt verkrijgen, alle slach van GRAMÈIV s inlandsche Rogge, Maïs, Peerdeboonen, Haver, enz. Voor de Duivenliefhebbers in landsche Vitsen, Maïs, en Duivenboonen. Gewaarborgde Koeken en Koekepoer. L,aiulboiiwzii«len, zooalsMerckem- sche- Engelsche- en Steenklavers, Luzerne, Menette, Geerst, Beetraapzaden, enz. Ik ben Depothouder van de Sucrema en Katoenmeel. Alles aan voordeelige prijken. Gasthuisstraat, POPERINGHE. (Naamlooze Maatschappij). Maatschappij van Verzekeringen op het Leven en van Lijfrenten. Belliardslraat, 47, BRUSSEL. Ingeschreven Kapitaal 2,000,000. Voorbehoudeni.5oo,ooo in openbare fond sen, hypotheeken en onroerende goederen. b. Verzekeringen van 1000 tot 5000 fr. door maandelijksche premiën. c. Verzekeringen voor iedereen van 100 tot 1000 fr. door wekelijksche premiën. Alle samenvoegingen. Verkoop van obli- gatiën met loten, met terzekeringen op 't leven door maandelijksche of wekelijksche betalingen. 't In «In fortuin voor 1 frank. Men vraagt een goede en deftige agent voor Poperinghe en ook voor de omliggende gemeenten waar de maatschappij niet ver tegenwoordigd is. Voor alle inlichtingen zich te begeven bij Maurice DESQUAND, 25, Yperstraat, Poperinghe, toeziener voor 7 zuiderlijk gedeelte van West-Vlaanderen. Casselstraat, 127, Poperinghe, Timmer- en schrijnwerk, A lie slag van Meubelen, zooals Bed met ressort te beginnen van 40 fr. Kleerkas 35 Keukenkas 18 Ronde Tafel 14 Herberg-Tafel 6,50 Gebloemde Zaten voor Stoelen, enz. enz. Kuisschen en vernisschen van Meubels. Ik heb de eer het publiek ter kennis te brengen dat men bij mij kan verkrijgen voor het ETEN. De landbouwers kunnen bij mij bekomen eerste goede soorten van vroege en late ZAAI AARD APPELS, roode en witte, voortkomende uit goede zandgronden van het Kempenland. Ik heb bijzonderlijk twee schoone soorten van late zaaiers roode en witte, en kan u verzekeren dat deze twee soorten een over- vloedigen opbrengst zullen opleveren. Het bewijs daarvan hebben vele landbou wers, die verleden jaar van mijne zaaiers geplant hadden, ten hunnen prolij te onder vonden. Daarbij nog, verkoop ik mijne aardappelen aan den goedkoopsten prijs mogelijk. De aardappelen zijn alle dage zichtbaar te mijnen huize. en Duivekweekers laat ik weten dat ik aan den hoogsten prijs mogelijk kooper ben van oude duiven die goed kunnen vliegen. Elk zegge het voort. Am Voyage 11 r bij Groote Markt, Poperinghe. CONFECTIËN op maat voor mannen, vrouwen en kinderen. Voor 10 frank kan men er een volledig manskostnum hebben, gansch op maat gemaakt naar de laatste mode. De personen die den prijs willen bestellen kunnen er hunne keus vinden in stoffiën van alle hoedanigheden en aan de goedkoop ste prijzen mogelijk. Manshemdéns vanaf 1 fr. 50. Kinderhemdjes vanaf 0 fr. 50. Volledige Kinderkostumen vanaf 3 fr. 00. Bij deze neem ik de eerbiedige vrijheid Led. kenbaar te maken dat van heden af mijn huis voorzien is van sclsoone en goede stollen, laatste nieuwigheid, alsook van alle slag van gemaakte kl«ïe«leren. Schoone manskostuum te beginnen a fr. 16 Kinderkostuum van af fr. 3,00 Katoenen zomerbroeken van af fr. 1,50 Eng. leeren broek en gilet met mouwen 6,00 Engelsche leeren broeks aan fr. 3,10 Ik zal ook geheel het seizoen voorzien zijn van een schoon assortiment model- kostumtjes voor kinderen aan zeer ge nadige prijzen en schoone stoffen. De personen, die begeeren een kostuum op maat bij mij te laten maken en zelve hunne stoffen willen leveren, zullen even veel welkom zijn en met zorg en spoed bediend, worden. Gezien de goede hoedanigheid der stoffen en de genadige prijzen, 'hebbe ik volle be trouwen, M..., door Ued. meteen bezoek en uwe aangename orders vereerd te worden. Noordstraat, 41, Poperinghe. J POPERINGHE. IN VAN Lan db o u wers uwe GRANEN aan het huis Gij zult er best en goedkoopst gediend worden en altijd in magazijn vinden Een groote keus ünlandsciic Granen, zooalsRogge, alle slach van Boonen, Haver, Tarwe, Maïs, enz.alsook inlandsche gewaarborgde Koekepoer, Bloem en Gruis. Het huis is altijd kooper van Haver, Tarwe, enz. N. B.Bijzondere prijzen worden gemaakt voor den verkoop per wagon. Gedrukt wiet de inkt van het huis Dambremé te Braine-l'Alleud.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1908 | | pagina 4